Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Σε καμία περίπτωση δεν είσαι παράλογη. Εμένα δεν θυμάμαι από ποια εβδομάδα μου είχε πει ο γιατρός να "ακουω-καταλαβαίνω" το μωρό ανά κάποιες ώρες αλλά ήταν σίγουρα πριν τη 30η εβδομάδα γιατί στην 30η όντως δεν το άκουσα μια μέρα. έφαγα γλυκό και εκεί κάπως τη κατάλαβα αλλά με έτρωγε η ανησυχία και πήγα στο γιατρό. κάτι μου έλεγε οτι δεν πάει καλά. δυστυχώς έπαθα το ίδιο με την ξαδέρφη σου 1 μέρα μετά. Δεν το λέω τώρα για να σε τρομοκρατήσω. Αλλά πρέπει να μας ακούνε. Για μένα να βρεις ένα γιατρό που καταλαβαίνει τις ανησυχίες σου και κυρίως να κρατά ένα πεαγγελαμτικό επίπεδο. δλδ θύμωσε η μαία που δεν είπες καλησπέρα και μετά σε διωχνει ο γιατρος;; πάνω στον πανικό σου, θα σκεφτείς τα τυπικα;; 

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Μακάρι να πάνε όλα καλα !!! Χοριακη δεν ξέρω αλλά μάλλον όχι …. Θα με πάρουν το μεσημεράκι να μου πουν πως προχωράμε αλλά ρώτησα στην γραμματεία κ μ είπαν το επόμενο βήμα είναι σκαν στην 7η εβδομάδα…

      Καλή Ανασταση να έχουμε με υγεία να λέμε μόνο ευχάριστα !!! Χοριακη δεν θα κάνω μάλλον …. Μ είπαν για σκαν υην 7η εβδομάδα θα με πάρουν το μεσημεράκι να με ενημερώσουν ! 

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια εγώ είμαι απ τις μανούλες Μαρτίου αλλά βλέπω και σας. Να σας πω λοιπόν να μην αγχώνεστε για την αυχενική αν και μια κουβέντα είναι. Εγώ είχα πολύ καλή αυχενική ρινικο οστό ορατό, πάχος αυχενικής 1,7, κάποιες άλλες μετρήσεις όλες φυσιολογικες αλλά η papp a δεν βγήκε καλή 1/193.Ειμαι και 37 χρονων και έπεσαν τα ποσοστά και λόγω ηλικίας αλλά και αιματος. Έτσι λοιπόν επειδή ο κίνδυνος για down  ήταν υψηλός έκανα νιπτ που ειδικά γι αυτό το σύνδρομο έιναι πολύ αξιόπιστο. Τα αποτελέσματα βγήκαν σε μια εβδομάδα (φυσικά είχα πάει να πεθάνω από αγωνια) και έδωσα 470 ευρώ. Όλα πήγαν πολύ καλά!! Μου έφυγε ένα άγχος.. Τώρα ανυπομονώ για τη Β επιπεδου να πάνε όλα καλά!! 

Θέλω να πω ότι τελικά μέχρι να γεννησουμε έχουμε άγχος για την κάθε εξέταση. Ας έχουμε πίστη στο Θεό ότι όλα θα πάνε καλά και να έχουμε εμπιστοσύνη!! Ότι είναι ευλογημένο θα γίνει.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, olpapa είπε:

Εγώ ξύπνησα κ έκανα εμετό...πάνω που έλεγα μάλλον πέρασαν! Και δεν είχα και τίποτα να βγάλω δηλαδή δράμα...

Δεν είναι θέμα γιατρού πάντα δε φαίνονται όλα άλλωστε με τον υπέρηχο...πχ μπορεί να μη φαίνεται καλά το ρινικό οστό λέω τώρα ένα παράδειγμα αλλα τελικά το πλασματάκι να ναι μια χαρά! Ή να έχει χαμηλότερο καρδιακό παλμό και να βγαίνει μια πιθανότητα πιο μεγάλη κ απλά να έτυχε να είχε χαμηλότερο καρδ.παλμό ή να είναι έτσι χωρίς να έχει θέμα!

Λένε πως και σε κακές αυχενικές τελικά το ποσοστό που βρίσκεται υγιές μετά από άμνιο είναι μεγάλο! Αλλά οκ κανείς δε θέλει να φτάσει στην άμνιο χωρίς λόγο οπότε να πάνε όλα καλά στις αυχενικές!

Δεν έχω θέμα τα έχω ξαναπεί νομίζω κι εδώ... στη πρώτη εγκυμοσύνη είχε σοβαρό πρόβλημα στη σπονδυλική στήλη, το εντοπίσαμε στη β επιπέδου και διακόψαμε και μετά είχα μια παλίνδρομη που είχε χρωμοσωμική ανωμαλία. Και ορμονικά έχω θέμα, χαμηλή αμη, ψηλή fsh που αναμένεται χειρότερη ποιότητα ωαρίων γενικά...

Ναι μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε και είναι πολύ ωραία γιατί έχει μεγαλώσει πολύ στην αυχενική!

Ναι είμαι του 88 είμαι 32 ετών!! Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες τις κοπέλες, για όλες μας. Εγώ είμαι από τη φύση μου αρκετά αγχώδης και απλά με αυτά που διάβασα ότι δεν είναι σίγουρη εξέταση η αυχενικη κτλ αγχώθηκα περισσότερο χάχα. Θα κάνω την Δευτέρα την εξέταση και θα σας πω εντυπώσεις. Γιατί στην πρώτη εγκυμοσύνη @olpapaδεν έπαιρνες φιλισιν; εγώ το έχω ξεκινήσει πριν κάνω μείνω έγκυος μου είχε πει ο γιατρός 3 μήνες πριν. 

Σηνερα δεν ςψω μαγειρέψει δεν πρόλαβα θα φτιάξω στον άντρα μου ωραιότατα αυγά με πατατουλες τα οποία για μένα είναι απαγορευτικά θα τα βγάλω μετά σίγουρα και εγώ θα φάω λίγα Μακαρόνια σκέτα με τυράκι. Τι να κάνω. Έχω όμως πολλή πείνα κορίτσια. Όλη την ώρα γουργουριζει το στομάχι. Πείνα και αναγούλα ταυτόχρονα ξέρετε τι σημαίνει; χαχα. 

Η μόνη αλλαγή που παρατηρώ είναι στο στήθος μου ότι έχει μεγαλώσει λίγο αυτό το γύρω γύρω από τις θήλες. Κατά τα άλλα τίποτα άλλο δενε χώ μόνο τις αναγουλες και τους εμετούς. Ούτε πόνο στο στήθος ούτε τσιμπήματα. Τίποτα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 said:

Ναι είμαι του 88 είμαι 32 ετών!! Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες τις κοπέλες, για όλες μας. Εγώ είμαι από τη φύση μου αρκετά αγχώδης και απλά με αυτά που διάβασα ότι δεν είναι σίγουρη εξέταση η αυχενικη κτλ αγχώθηκα περισσότερο χάχα. Θα κάνω την Δευτέρα την εξέταση και θα σας πω εντυπώσεις. Γιατί στην πρώτη εγκυμοσύνη @olpapaδεν έπαιρνες φιλισιν; εγώ το έχω ξεκινήσει πριν κάνω μείνω έγκυος μου είχε πει ο γιατρός 3 μήνες πριν. 

Σηνερα δεν ςψω μαγειρέψει δεν πρόλαβα θα φτιάξω στον άντρα μου ωραιότατα αυγά με πατατουλες τα οποία για μένα είναι απαγορευτικά θα τα βγάλω μετά σίγουρα και εγώ θα φάω λίγα Μακαρόνια σκέτα με τυράκι. Τι να κάνω. Έχω όμως πολλή πείνα κορίτσια. Όλη την ώρα γουργουριζει το στομάχι. Πείνα και αναγούλα ταυτόχρονα ξέρετε τι σημαίνει; χαχα. 

Η μόνη αλλαγή που παρατηρώ είναι στο στήθος μου ότι έχει μεγαλώσει λίγο αυτό το γύρω γύρω από τις θήλες. Κατά τα άλλα τίποτα άλλο δενε χώ μόνο τις αναγουλες και τους εμετούς. Ούτε πόνο στο στήθος ούτε τσιμπήματα. Τίποτα. 

Όλα καλά θα είναι θα δεις! Δεν έπαιρνα πριν...δυστυχώς ήμουν άσχετη επί του θέματος έκανα ένα τεστ Παπ κ ένα γενικό τσεκ απ από αυτά που κοιτάνε τα βασικά δηλαδή γενική αίματος χοληστερίνη κλπ και ξεκινήσαμε προσπάθειες, μόλις το έμαθα κ πήγα στο γιατρό ξεκίνησα. Κι είμαι οριακά στις εξετάσεις για στίγμα που σημαίνει ότι μπορεί να είχα τότε έλλειψη που δεν επαιρνα πριν και να μη το ήξερα...τέλος πάντων έγιναν αυτά!

Κι εγώ στο στήθος δεν έχω τίποτα, έχει πρηστεί λίγο κ αυτό είναι όλο...

Μπορείς και μαγειρεύεις ε; Κ εγώ στη πρώτη τα έκανα όλα κανονικά αυτά και δουλειά πήγαινα τότε τώρα δουλειά ευτυχως από το σπίτι λόγω ιού ...αλλά μαγείρεμα δε μπορώ! Ακόμα κ άλλος (μαμά πεθερά σύζυγος) αν μαγειρεύει εδώ μου μυρίζει πολύ άσχημα πολλές φορές και κάνω εμετό! Αν το δω έτοιμο μετά καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

Όλα καλά θα είναι θα δεις! Δεν έπαιρνα πριν...δυστυχώς ήμουν άσχετη επί του θέματος έκανα ένα τεστ Παπ κ ένα γενικό τσεκ απ από αυτά που κοιτάνε τα βασικά δηλαδή γενική αίματος χοληστερίνη κλπ και ξεκινήσαμε προσπάθειες, μόλις το έμαθα κ πήγα στο γιατρό ξεκίνησα. Κι είμαι οριακά στις εξετάσεις για στίγμα που σημαίνει ότι μπορεί να είχα τότε έλλειψη που δεν επαιρνα πριν και να μη το ήξερα...τέλος πάντων έγιναν αυτά!

Κι εγώ στο στήθος δεν έχω τίποτα, έχει πρηστεί λίγο κ αυτό είναι όλο...

Μπορείς και μαγειρεύεις ε; Κ εγώ στη πρώτη τα έκανα όλα κανονικά αυτά και δουλειά πήγαινα τότε τώρα δουλειά ευτυχως από το σπίτι λόγω ιού ...αλλά μαγείρεμα δε μπορώ! Ακόμα κ άλλος (μαμά πεθερά σύζυγος) αν μαγειρεύει εδώ μου μυρίζει πολύ άσχημα πολλές φορές και κάνω εμετό! Αν το δω έτοιμο μετά καλύτερα!

Τώρα όλα θα είναι καλά. Τα παλιά ανήκουν στο παρελθόν. Όχι δνε λου είναι εύκολο να μαγειρεύω  αφενός γιατί αναγουλιαζω αφετέρου νιώθω ότι κουράζομαι πολύ εύκολα. Έχω τη μαμά μου κοντά και μαγειρεύει ευτυχώς με βοηθάει αλλά. Δουλεύει και εκείνη οπότε οτν μπορώ προσπαθώ να κάνω και κάτι μόνη μου παρόλο. Που προσφέρεται να μου μαγειρεύει καθημερινα αλλά δε θέλω εντάξει είπαμε.... Σήμερα έχω μια τρελή πείνα. Άλλο πράγμα.... Πονάει και το έντερο μου εν τω μεταξύ γουργουριζει όλη την ώρα. Και νιώθω και Εντονο γουργουρητο στην κοιλίτσα μου και χαμγλα. Θα φάβα πάλι υδαταβθρακα στεγνα αλλά δεν εγγυώμαι ότι θα τα κρατήσω και αυτά. Αφήστε που η ζυγαριά σήμερα με έδειχνε μισό κιλό κάτω. Πως γίνεται αυτό δεν ξέρω. Εσείς τι καλό φάγατε; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!

Valentina με το καλό το μωράκι σου! Ευχαριστούμε πολύ που μας είπες και την δική σου ας πούμε περιπέτεια

Εγώ τελικά έκλεισα λήψη πριν λίγο, 21/10 το μεσημέρι, να πάνε όλα καλά Παναγία μου

Woman88 άστα να πάνε με τις αναγουλες, στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν μπορούσα να πιω ούτε νερό και ήμουν με κρακερακια όλο το δίμηνο των συμπτωμάτων μέχρι 14η εβδομάδα, τώρα αν δεν φάω αναγουλιαζω χειρότερα και όπως λες το στομάχι γουργουριζει συνέχεια και αναγουλα φουλ, όσο μένει άδειο το στομάχι τόσο χειρότερα

Εγώ επίσης μαγειρεύω με το ζόρι δεν μπορώ να μυρίζω και ειδικά το κρεμμύδι και μόνο που το σκέφτομαι πάλι αναγουλα

Τέλος πάντων όλα καλά

Εμένα πονάει το στήθος στις θηλές αλλά έχει ξεπρηστει δεν παρατήρησα αν μεγάλωσε η θηλαία άλω

Άντε με το καλό την αυχενική σου woman88 την. Δευτέρα , θα πάνε όλα τέλεια!

 

 

 

 

 

Εμείς πάλι παστίτσιο από χθες φάγαμε, αύριο θα κάνω βραστό (μπλιαξ) εγώ δεν έχω ιδέα τι

  • Μου αρέσει 1

yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Woman88 είπε:

Ναι είμαι του 88 είμαι 32 ετών!! Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες τις κοπέλες, για όλες μας. Εγώ είμαι από τη φύση μου αρκετά αγχώδης και απλά με αυτά που διάβασα ότι δεν είναι σίγουρη εξέταση η αυχενικη κτλ αγχώθηκα περισσότερο χάχα. Θα κάνω την Δευτέρα την εξέταση και θα σας πω εντυπώσεις. Γιατί στην πρώτη εγκυμοσύνη @olpapaδεν έπαιρνες φιλισιν; εγώ το έχω ξεκινήσει πριν κάνω μείνω έγκυος μου είχε πει ο γιατρός 3 μήνες πριν. 

Σηνερα δεν ςψω μαγειρέψει δεν πρόλαβα θα φτιάξω στον άντρα μου ωραιότατα αυγά με πατατουλες τα οποία για μένα είναι απαγορευτικά θα τα βγάλω μετά σίγουρα και εγώ θα φάω λίγα Μακαρόνια σκέτα με τυράκι. Τι να κάνω. Έχω όμως πολλή πείνα κορίτσια. Όλη την ώρα γουργουριζει το στομάχι. Πείνα και αναγούλα ταυτόχρονα ξέρετε τι σημαίνει; χαχα. 

Η μόνη αλλαγή που παρατηρώ είναι στο στήθος μου ότι έχει μεγαλώσει λίγο αυτό το γύρω γύρω από τις θήλες. Κατά τα άλλα τίποτα άλλο δενε χώ μόνο τις αναγουλες και τους εμετούς. Ούτε πόνο στο στήθος ούτε τσιμπήματα. Τίποτα. 

Ξερουμε ξερουμε χαχαχα κ εγω μόνιμα εχω μια πεινα κ θυμάσαι πως ημουν με τις αναγουλες! Μη κοιτάς που τωρα ειμαι καλυτερα. 2 μηνες πεινα με αναγουλα μαζί το περασα.. άσε.. σε καταλαβαίνω οσο δεν πάει! Κοίτα η αυχενικη σου δίνει ποσοστά! Οσο πιο καλά τα ποσοστά τοσο δεν σου συστήνουν περαιτερω εξετασεις. Ποιος ο λογος; εμενα φαντασου για συνδρομο down ηταν 1 στα 17500. Κ ο γιατρος μου μου ειπε οτι συνηθως το ελέγχουν με αμνιοπαρακεντηση οταν η γυναίκα είναι πάνω από 40 κ αμα το αποτελεσμα βγει πχ 1 στα 300. Που καταλαβαινεις πχ σε σχέση με το δικο μ ποσο μικρο ειναι. Τωρα αν εσυ έχεις ελάχιστη πιθανότητα όπως εμενα, ποιος ο λόγος να το ελέγξεις παραπάνω κ ειδικά με μια επεμβατικη εξεταση που σ λεει ότι έχει κ 1% πιθανότητα αποβολης; η να δώσεις του κόσμου τα λεφτα; εφοσον ηλικιακά εισαι καλα, δεν έχεις παρόμοιο ιστορικό στο οικογενειακό σ περιβάλλον κ βγουν καλα τα ποσοστα κ σ το επιβεβαιώσουν 2 γιατροι( ο δικος σ κ ο εμβρυολογος) ποιος ο λόγος να αγχωθεις; τωρα αν θες για αυτο το 1 πιθανότητα που θα ειναι πχ στις 17500 (βαζω το δικο μ για παραδειγμα), να το ψάξεις κ αλλο ε τότε στο οποιαδήποτε θεμα που υπαρχει 1 πιθανοτητα να το ψάχνουμε. Θελω να πω αν το πάμε έτσι, 1 πιθανοτητα στις ποσες χιλιάδες μπορει να υπάρχει για τα παντα στην εγκυμοσύνη και στη μετέπειτα ζωή του παιδιού στο οποιοδήποτε θέμα υγείας! Καλό είναι να μην κοιτάμε αυτη τη 1 στις ποσες χιλιάδες αν δεν συντρέχει λογος κ δεν το προτείνει ο γιατρος γιατι στο τελος θα τρελαθούμε απτο αγχος! Γνώμη μ! Από κει κ πέρα η καθε μια επιλεγει τι θα κάνει. Εγω το λεω για καλο! ❤

Just now, Mantarini2018 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!

Valentina με το καλό το μωράκι σου! Ευχαριστούμε πολύ που μας είπες και την δική σου ας πούμε περιπέτεια

Εγώ τελικά έκλεισα λήψη πριν λίγο, 21/10 το μεσημέρι, να πάνε όλα καλά Παναγία μου

Woman88 άστα να πάνε με τις αναγουλες, στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν μπορούσα να πιω ούτε νερό και ήμουν με κρακερακια όλο το δίμηνο των συμπτωμάτων μέχρι 14η εβδομάδα, τώρα αν δεν φάω αναγουλιαζω χειρότερα και όπως λες το στομάχι γουργουριζει συνέχεια και αναγουλα φουλ, όσο μένει άδειο το στομάχι τόσο χειρότερα

Εγώ επίσης μαγειρεύω με το ζόρι δεν μπορώ να μυρίζω και ειδικά το κρεμμύδι και μόνο που το σκέφτομαι πάλι αναγουλα

Τέλος πάντων όλα καλά

Εμένα πονάει το στήθος στις θηλές αλλά έχει ξεπρηστει δεν παρατήρησα αν μεγάλωσε η θηλαία άλω

Άντε με το καλό την αυχενική σου woman88 την. Δευτέρα , θα πάνε όλα τέλεια!

 

 

 

 

 

Εμείς πάλι παστίτσιο από χθες φάγαμε, αύριο θα κάνω βραστό (μπλιαξ) εγώ δεν έχω ιδέα τι

Καλη επιτυχία κοριτσι μου ευχομαι! Ποσων εβδομαδων εισαι τωρα;

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Vaso έχεις δίκιο, δεν υπάρχει λόγος να αγχωνόμαστε, εμένα μου μπήκε η άτιμη ιδέα στο μυαλό και κόλλησα, ο γιατρός μου είπε ας κάνουμε αυχενική κι αν δούμε κάτι έστω μια υποψία προχωράμε αλλά μου είπε κιόλας εφόσον θες δεν μπορώ να σου πω όχι και με ενημέρωσε για όλα

Κανονικά θα ήμουν 10 εβδομάδων αλλά ο υπέρηχος με βγάζει 9+3 σήμερα , ίσως έγινε καθυστερημένη συλληψη


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mantarini2018 είπε:

Vaso έχεις δίκιο, δεν υπάρχει λόγος να αγχωνόμαστε, εμένα μου μπήκε η άτιμη ιδέα στο μυαλό και κόλλησα, ο γιατρός μου είπε ας κάνουμε αυχενική κι αν δούμε κάτι έστω μια υποψία προχωράμε αλλά μου είπε κιόλας εφόσον θες δεν μπορώ να σου πω όχι και με ενημέρωσε για όλα

Κανονικά θα ήμουν 10 εβδομάδων αλλά ο υπέρηχος με βγάζει 9+3 σήμερα , ίσως έγινε καθυστερημένη συλληψη

Γιατι ομως σου μπήκε η ιδεα; λογω ηλικίας μονο; γιατι από οτι καταλαβα δεν εχεις καποιο ιστορικό. Επισης όταν λες λήψη εννοεις την αμνιοπαρακεντηση; 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Γιατι ομως σου μπήκε η ιδεα; λογω ηλικίας μονο; γιατι από οτι καταλαβα δεν εχεις καποιο ιστορικό. Επισης όταν λες λήψη εννοεις την αμνιοπαρακεντηση; 

Ναι λόγω ηλικίας επειδή λένε μετά τα 35 πρέπει, η λήψη τροφοβλάστης είναι σαν την αμνιοπαρακέντηση, απλά γίνεται σε μικρότερες εβδομάδες κύησης και παίρνουν τροφοβλάστη από τον πλακούντα ενώ στην αμνιο παίρνουν αμνιακό υγρό και γίνεται σε μεγαλύτερες εβδομάδες κύησης

 

 


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mantarini2018 είπε:

Ναι λόγω ηλικίας επειδή λένε μετά τα 35 πρέπει, η λήψη τροφοβλάστης είναι σαν την αμνιοπαρακέντηση, απλά γίνεται σε μικρότερες εβδομάδες κύησης και παίρνουν τροφοβλάστη από τον πλακούντα ενώ στην αμνιο παίρνουν αμνιακό υγρό και γίνεται σε μεγαλύτερες εβδομάδες κύησης

 

 

Α κατάλαβα. Οκ κοπελα μου! Εύχομαι να έχεις καλά αποτελέσματα! Αυχενικη θα κανεις ή απευθείας τη ληψη;


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Mantarini2018 καλή επιτυχία να έχεις!!! Τι βραστό θα κάνεις; εμένα θέλει ο άντρας μου Μακαρόνια με κιμά το παστιτσιο δεν του πολύ αρέσει κια του λέω βρε καλέ μου βρε χρυσε μου χαχαχα και μου λέει εντάξει αλλά μετά κουράστηκα και μόνο που το σκέφτηκα κορίτσια οπότε Μακαρόνια με κιμά. Πως θα φτιάξω τον κιμά ο Θεός και η ψυχή που θα μου βρωμάει 

Αυτά τα ποσοστά γιατί είναι διαφορετικά σε κάθε κοπέλα; εννοώ το 17.000 κάτι, το 300 κτλ πως προκύπτουν; ενημερωτικά ρωτάω. Βέβαια όσο πιο πολλά ξέρουμε τόσο χειρότερα νομίζω. 

Θα οαω στο γιατρό να δω τι θα μου πει και θα μείνω σε αυτό μου φαίνεται. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

@Mantarini2018 καλή επιτυχία να έχεις!!! Τι βραστό θα κάνεις; εμένα θέλει ο άντρας μου Μακαρόνια με κιμά το παστιτσιο δεν του πολύ αρέσει κια του λέω βρε καλέ μου βρε χρυσε μου χαχαχα και μου λέει εντάξει αλλά μετά κουράστηκα και μόνο που το σκέφτηκα κορίτσια οπότε Μακαρόνια με κιμά. Πως θα φτιάξω τον κιμά ο Θεός και η ψυχή που θα μου βρωμάει 

Αυτά τα ποσοστά γιατί είναι διαφορετικά σε κάθε κοπέλα; εννοώ το 17.000 κάτι, το 300 κτλ πως προκύπτουν; ενημερωτικά ρωτάω. Βέβαια όσο πιο πολλά ξέρουμε τόσο χειρότερα νομίζω. 

Θα οαω στο γιατρό να δω τι θα μου πει και θα μείνω σε αυτό μου φαίνεται. 

Παίζει ρολο η ηλικία κ το πόσες πιθανοτητες έχει κάθε μαμα να έχει το μωράκι της καποιο συνδρομο. Σε κάποια κοπέλα που ειναι πχ στα 300 εχει περισσότερες πιθανότητες κ εκει συνηθως συστηνεται αμνιοπαρακεντηση ή κάποια άλλη εξτρα εξεταση. Αν ειναι μεγάλος αριθμός τοτε ειμαστε καλα κ δεν χρειάζεται. Ειναι το τι θα σου τύχει! Συνηθως κοπελες άνω των 40 έχουν μεγαλύτερη φοβια στο να βγουν μικρά νούμερα οποτε εκει σημαίνει ότι έχουν περισσότερες πιθανότητες να έχει κάποιο συνδρομο το μωρο. Επισης οταν έχεις ιστορικό στην οικογένεια φοβάσαι λιγο παραπάνω. Εσυ να μην αγχωνεσαι! Είσαι κ μικρή, δεν εχεις κ ιστορικό, πιστεύω θα ειανι ολα καλα! Εχε θετικη σκεψη! 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Κατάλαβα.... Ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Όσο πλησιάζουν οι μέρες όμως έχω όλο και μεγαλύτερη αγωνία! 

Λογικο! Αλλά ολα θα πανε καλα! Θα ευχαριστηθείς κ το μωράκι σου! Θα το δεις που μεγάλωσε τοσο πολυ! Αυτό να σκεφτεσαι! Εγω για καποιο λογο μέχρι πριν πάω ήμουν καλά. Όταν έφτασα στο νοσοκομειο αγχωθηκα κ οταν ξάπλωσα στο κρεβατι η καρδιά μου πήγαινε σαν τρελή! Αφου με κατάλαβαν κ οι γιατροι κ μου λέγανε χαλάρωσε. Οποτε κ εσυ μέχρι να φτάσει η Δευτέρα μην το πολυσκεφτεσαι! Άσε το αγχος για εκείνη τη μέρα χαχα. Γιατι ξερω οτι το να μην εχεις καθολου δεν γινεται! Είναι λογικο! 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Λογικο! Αλλά ολα θα πανε καλα! Θα ευχαριστηθείς κ το μωράκι σου! Θα το δεις που μεγάλωσε τοσο πολυ! Αυτό να σκεφτεσαι! Εγω για καποιο λογο μέχρι πριν πάω ήμουν καλά. Όταν έφτασα στο νοσοκομειο αγχωθηκα κ οταν ξάπλωσα στο κρεβατι η καρδιά μου πήγαινε σαν τρελή! Αφου με κατάλαβαν κ οι γιατροι κ μου λέγανε χαλάρωσε. Οποτε κ εσυ μέχρι να φτάσει η Δευτέρα μην το πολυσκεφτεσαι! Άσε το αγχος για εκείνη τη μέρα χαχα. Γιατι ξερω οτι το να μην εχεις καθολου δεν γινεται! Είναι λογικο! 

Ξερεςι τι κάποιες ώρες είναι τελείως ζεν  και κάποιες άλλες με πιάνει απίστευτος πανικός.... 

Εν τω μεταξύ έχω μια απορία επειδή πριν λίγο έβγαλα και τα μακαρόνια και τα φρούτα με έναν βαρβάτο εμετό ρε κοροτσια δεν επηρεάζεται το έμβρυο; πως τρέφεται; αν εγώ και όλες δηλαδή τα βγάζουμε αμέσως όλα; πως τρέφονται; και νερό πίνω γπυλιτσα γπυλιτσα αλλά μη φανταστειτε... Πίνω το πρωί 2 πολύ μεγάλα ποτήρια και μετά ζήτημα αν πίνω αλλά 3 όλη την ημέρα.... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...