Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Καλημέρα Μπεττυ μου! Μπραβοοο είδες; μεγαλωσε το νινι! ❤ όταν λες μαλλον; δεν κλεισατε σιγουρα; 

Και μένα μου χει πει να το κάνω. 15 οκτωμβρη που εχουμε υπερηχο θα τον ρωτησω ποτε να το κανω. Εσενα ποτε σου είπε;

Μου ειπε για 12 του μηνός αλλά.επειδη ήταν βράδυ θα πάρει σμρ το πρωί στο Ιασώ για να δει αν έχουν ραντεβού! Για το εμβόλιο μου είπε καλύτερο θα ήταν να το κάνω σε κάνα μήνα για να κρατήσει πιο πολύ. Είναι λίγο νωρίς ακόμα!

4 ώρες πρίν, Vasia3315 είπε:

Κοριτσια γεια σας είμαι καινούργια στο φόρουμ. Θα ήθελα να μοιραστώ κάτι μαζί σας και να μου πείτε και ‘σείς τις εμπειριες σας. Σήμερα έκανα ένα τεστ το οποίο βγήκε θετικό (για δεύτερη φορά) γιατί την πρώτη έπαθα αποβολή στις 4 εβδομάδες. Πρέπει να είμαι περίπου 2 εβδομάδων και αύριο θα πάω να κάνω β χοριακη. Θέλω να μου πείτε πολύ συχνά μες στην μέρα νιώθω πονάκια χαμηλά στην κοιλιά, και με πονάει λίγο η μέση μου. Μόνο όταν ξαπλώνω μου περνάνε. Όταν σηκώνομαι μετά από 1-2 λεπτά με πιάνουν, είναι φυσιολογικό αυτό; Το είχε και κάποια από εσάς; Ευχαριστώ ^_^

Επίσης να πω ότι τις τελευταίες 2 μέρες γίνεται αυτό..

Καλημέρα!! Σου εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα καλα και να βλέπεις το μωράκι σου να μεγαλώνει στην κοιλίτσα σου. Ναι είναι φυσιολογικά αυτά τα πονακια. Κάνε τη χοριακη,  ξεκουράσου κι όλα θα πάνε καλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Betty90 είπε:

Μου ειπε για 12 του μηνός αλλά.επειδη ήταν βράδυ θα πάρει σμρ το πρωί στο Ιασώ για να δει αν έχουν ραντεβού! Για το εμβόλιο μου είπε καλύτερο θα ήταν να το κάνω σε κάνα μήνα για να κρατήσει πιο πολύ. Είναι λίγο νωρίς ακόμα!

Α οκ καταλαβα! Εύχομαι να πανε ολα τελεια κοριτσακι μου! 

Αρα κ εγω που θα πάω 15 οκτωμβρη θα μου πει λογικα να το κάνω κάπου εκεί.


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;;

Μαριλο καλή επιτυχία σήμερα στην αυχενική σου! Όλα θα πάνε τέλεια!

Βάσια με το καλό το μωράκι σου! Όντως αυτά τα τραβήγματα τσιμπήματα είναι συχνά ειδικά στις αρχές

Μπέτυ τι ωραία νέα!! Κι εγώ έχω την τρίτη υπέρηχο και θα και 10+2 ανυπομονώ να δω και εγώ να κουνιέται, όταν ξαναπήγα πριν δύο εβδομάδες είχε βγάλει χεράκια ποδαράκια αλλά πολύ μικρά και ακόμα δεν διακρινόταν δάχτυλα κτλ

Δεν κατάλαβα για ποια εξέταση μιλάτε, καμπύλη ζαχάρου ; Γιατί κάποιοι γιατροί βάζουν και πιο νωρίς από την 20η εβδομάδα καμπύλη

Εγώ ακόμα το σκεφτομαι για το αντιγριπικο, δεν θέλω να το κάνω αλλά θα ρωτήσω και τον γιατρό μου την τρίτη

 

 

  • Μου αρέσει 1

yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τσουπρες μου!!!!!!

@Vasia3315καλώς ήρθες!! Τα πονακια είναι φυσιολογικα μ εγώ είχα από την αρχή. Και μάλιστα είχα πιο έντονα τις ημέρες που πιθανολογώ γινόταν η εμφύτευση. Μην ανησυχείς έτσι πονάς σαν περίοδο. Ακόμα και τώρα κάποιες φορές πιο σπάνια βέβαια θα νιώθεις πονακια. Εύχομαι όλα να πάνε καλά και θα πανε. Έκανες χοριακη; ποτέ ηταβ η τεκυταια σου περίοδος;

@Mariloμι ;τεράστια επιτυχία στην αυχενικη σου!!!! Περιμένουμε νέα!!!!

@Betty90όντως Ε; οι διαφορές εβδομάδα με εβδομάδα είναι τεράστιες. Εγώ είχα πάει 9 και 3 είχαν αρχίσει να πετάγονται τα άκρα αλλά δνε τα κούναγε. Μου είπε ο γιατρός είναι πολύ μικρό. Τότε ήταν 2,55 εκατοστά. Οπότε φαβατζομαι τώρα θα έχει σχηματιστεί και θα είναι μεγαλύτερο. Αμήν.

@Mantarini2018όχι δεν λέμε για την καμπύλη λέμε για την γλυκοζυλιωμενη. Η καμπύλη γίνεται αργότερα. Εγω σήμερα μέτρησα γλυκοζυλιωμενη λόγω του ιστορικού με το μπαμπά μου. Έχουν οι αδερφές του και εκείνος είναι στο όριο. Όσο για το εμβόλιο εγώ Δευτέρα θα ρωτήσω το γιατρό. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Mantarini2018 κι εγώ δεν ήθελα.να κάνω το εμβόλιο να σου πω την αλήθεια. Είχα πει ότι δεν θα το κάνω. Αλλά με φόβισε ο γιατρός. Μ είπε ότι αν κολλήσω είναι μεγάλος ο κίνδυνος για το μωρό. Κι επίσης μ είπε ότι αν το κάνω το μωρό προστατευεται μέχρι 6 μηνων. Τι να πω;; αναγκαστικά θα ακούσω την επιστήμη!! Χιχιχιχιχι 

@Marilo καλή επιτυχία σήμερα!! Περιμένουμε με ανυπομονησία τα νέα σου!!! Διώξε το άγχος κ απολαυσε το μωράκι σου!!!

@Woman88 θα έχει μεγαλώσει τόσο που δεν θα το πιστεύεις!!! Άσε που μου λέει ο γιατρός ότι κάτι βλέπει να πετάγεται ανάμεσα στα ποδαράκια του! Του λέω από τώρα;;;;; κ μ λέει δεν μπορώ να το.διακρινω καθαρά απ τον ομφαλιο λωρο αλλά κράτα το στο πίσω μέρος του κεφαλιού σου γτ προεξέχει πολύ! Λέτε να έπεσε μέσα τόσο νωρίς;;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Betty90 said:

@Mantarini2018 κι εγώ δεν ήθελα.να κάνω το εμβόλιο να σου πω την αλήθεια. Είχα πει ότι δεν θα το κάνω. Αλλά με φόβισε ο γιατρός. Μ είπε ότι αν κολλήσω είναι μεγάλος ο κίνδυνος για το μωρό. Κι επίσης μ είπε ότι αν το κάνω το μωρό προστατευεται μέχρι 6 μηνων. Τι να πω;; αναγκαστικά θα ακούσω την επιστήμη!! Χιχιχιχιχι 

@Marilo καλή επιτυχία σήμερα!! Περιμένουμε με ανυπομονησία τα νέα σου!!! Διώξε το άγχος κ απολαυσε το μωράκι σου!!!

@Woman88 θα έχει μεγαλώσει τόσο που δεν θα το πιστεύεις!!! Άσε που μου λέει ο γιατρός ότι κάτι βλέπει να πετάγεται ανάμεσα στα ποδαράκια του! Του λέω από τώρα;;;;; κ μ λέει δεν μπορώ να το.διακρινω καθαρά απ τον ομφαλιο λωρο αλλά κράτα το στο πίσω μέρος του κεφαλιού σου γτ προεξέχει πολύ! Λέτε να έπεσε μέσα τόσο νωρίς;;;;

Καλημέρα! Το είχες ξανακάνει όμως το εμβόλιο της γρίπης στη ζωή σου? εγώ δε το έχω κάνει ποτέ και το φοβάμαι να το κάνω τώρα πρώτη φορά...Βέβαια λόγω ιού δουλεύω από το σπίτι, ο σύζυγος επίσης και βγαίνω ελάχιστα κυρίως για τα ραντεβού με το γιατρό μόνο, οπότε σκέφτομαι ότι δεν εκτίθεμαι κ τόσο έτσι κι αλλιώς...

Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

Καλημέρα! Το είχες ξανακάνει όμως το εμβόλιο της γρίπης στη ζωή σου? εγώ δε το έχω κάνει ποτέ και το φοβάμαι να το κάνω τώρα πρώτη φορά...Βέβαια λόγω ιού δουλεύω από το σπίτι, ο σύζυγος επίσης και βγαίνω ελάχιστα κυρίως για τα ραντεβού με το γιατρό μόνο, οπότε σκέφτομαι ότι δεν εκτίθεμαι κ τόσο έτσι κι αλλιώς...

Ναι κι εγώ δεν το χω κάνει ποτέ ούτε στην προηγούμενη εγκυμοσύνη, απλά δώσανε έμφαση τώρα λόγω Κορωναίου, γιατί αν τα κολλήσεις και τα δύο θα ναι ακόμη πιο δύσκολα, για αυτό ο κόσμος θέλει να το κάνει και οι ευπαθής και η όχι

Κι εμένα ο άντρας μου δουλεύει από το σπίτι πριν την καραντίνα ακόμα εγώ δεν δουλεύω όμως έχουμε την μικρή που πάει νηπιαγωγείο και φυσικά την βγάζουμε βόλτες παιδική χαρά κτλ

 


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mantarini2018 said:

Ναι κι εγώ δεν το χω κάνει ποτέ ούτε στην προηγούμενη εγκυμοσύνη, απλά δώσανε έμφαση τώρα λόγω Κορωναίου, γιατί αν τα κολλήσεις και τα δύο θα ναι ακόμη πιο δύσκολα, για αυτό ο κόσμος θέλει να το κάνει και οι ευπαθής και η όχι

Κι εμένα ο άντρας μου δουλεύει από το σπίτι πριν την καραντίνα ακόμα εγώ δεν δουλεύω όμως έχουμε την μικρή που πάει νηπιαγωγείο και φυσικά την βγάζουμε βόλτες παιδική χαρά κτλ

 

Ισχύει με τη μικρούλα δε μπορείς να ρισκάρεις...

Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

Ισχύει με τη μικρούλα δε μπορείς να ρισκάρεις...

Το θέμα ξέρεις ποιο είναι;

Η παιδίατρος μου είπε ότι δεν χρειάζεται η μικρή να κάνει φέτος, στην ουσία ποιον θα πρέπει να προστατεύσω; Και ποιος θα το φέρει σπίτι; Γενικά δεν αρρωσταίνω εύκολα , έχω να αρρωστήσω πάνω από 8 χρόνια και δεν θυμάμαι πιο νωρίς, συνήθως κάνα συνάχι έχω

Δεν ξέρω θα ρωτήσω τον γιατρό και βλέπουμε

 


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mantarini2018 said:

Το θέμα ξέρεις ποιο είναι;

Η παιδίατρος μου είπε ότι δεν χρειάζεται η μικρή να κάνει φέτος, στην ουσία ποιον θα πρέπει να προστατεύσω; Και ποιος θα το φέρει σπίτι; Γενικά δεν αρρωσταίνω εύκολα , έχω να αρρωστήσω πάνω από 8 χρόνια και δεν θυμάμαι πιο νωρίς, συνήθως κάνα συνάχι έχω

Δεν ξέρω θα ρωτήσω τον γιατρό και βλέπουμε

 

Η μικρή γιατί να μη το κάνει όμως κι εκείνη? γιατί δε χρειάζεται δηλαδή? Έχω αρχίσει να πιστεύω πάντως ότι κι όλο αυτό το θέμα που θέλει συνταγή φέτος για να το κάνεις είναι επειδή ξέρουν ότι όλοι θα θέλουν να το κάνουν και θα ξεμείνουν..και θα το χρειάζεται κόσμος που ανήκει στους ευπαθείς και δε θα έχει...ίσως για αυτό και τα παιδιά φέτος επειδή και να αρρωστήσουν σε γενικές γραμμές τουλάχιστον θα το περάσουν πιο εύκολα από τους μεγάλους σε ηλικία προτείνουν ότι δε χρειάζεται...εφόσον το κάνουν οι μεγάλοι παππούδες κλπ της οικογένειας...

Εγώ πάντως φέτος αφού έχω τη δυνατότητα θα τη βγάλω μέσα :unsure: δεν έχω και πολύ όρεξη βέβαια, εκεί που λέω πάμε μια βόλτα να περπατήσω λίγο τελικά νιώθω αρκετά κουρασμένη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια και μενα με φοβίζει το εμβόλιο... Ακούω διαφορά... Δεν το έχω κάνει ποτέ... Όμως ο, τι πει ο γιατρός.... Απλά επειδή δουλεύω και με παιδιά μηοως πρέπει να το κάνω.... Το φοβάμαι λίγο ξέρω γω.... Αλλά οκ... Θα δούμε... 

Αχ μου λέτε πόσο θα χει μεγαλώσει και δε μπορώ να το πιστέψω και που είναι χαχαχα γιατί δεν φαίνεται η κοιλιά; χαχα λίγο πρήξιμο έχω είναι η αλήθεια. Σήμερα μπήκα 13η εβδομάδα. Σας το ξαναείπα νομίζω συγχωρέστε με. 

Σηνερα εγώ έχω λίγους πόνους περιόδου.... Και το βραφυ ανήσυχη ήμουν ένιωθα κάτι περίεργα τραβήγματα στην κοιλίτσα στον αφαλό.... Όχι πόνο... Τώρα όμως νιώθω πονακια περιοδου.... Δεν έχω ναυτία σήμερα μέχρι στιγμής! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 said:

Κορίτσια και μενα με φοβίζει το εμβόλιο... Ακούω διαφορά... Δεν το έχω κάνει ποτέ... Όμως ο, τι πει ο γιατρός.... Απλά επειδή δουλεύω και με παιδιά μηοως πρέπει να το κάνω.... Το φοβάμαι λίγο ξέρω γω.... Αλλά οκ... Θα δούμε... 

Αχ μου λέτε πόσο θα χει μεγαλώσει και δε μπορώ να το πιστέψω και που είναι χαχαχα γιατί δεν φαίνεται η κοιλιά; χαχα λίγο πρήξιμο έχω είναι η αλήθεια. Σήμερα μπήκα 13η εβδομάδα. Σας το ξαναείπα νομίζω συγχωρέστε με. 

Σηνερα εγώ έχω λίγους πόνους περιόδου.... Και το βραφυ ανήσυχη ήμουν ένιωθα κάτι περίεργα τραβήγματα στην κοιλίτσα στον αφαλό.... Όχι πόνο... Τώρα όμως νιώθω πονακια περιοδου.... Δεν έχω ναυτία σήμερα μέχρι στιγμής! 

Εγώ στην αυχενική μπήκα νιώθοντας ξεπρησμένη τελείως! Έλεγα τώρα θα μου πει σταμάτησε κλπ...και ήταν εκεί το μικράκι ζιζάνιο κιόλας δε καθόταν ήσυχο! Μεγαλώσει εννοούμε γύρω στα 6 εκατοστά ε, κοιλιά δε μεγαλώνει ιδιαίτερα ακόμα είναι πλ μικρούλι!

Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

Καλημέρα! Το είχες ξανακάνει όμως το εμβόλιο της γρίπης στη ζωή σου? εγώ δε το έχω κάνει ποτέ και το φοβάμαι να το κάνω τώρα πρώτη φορά...Βέβαια λόγω ιού δουλεύω από το σπίτι, ο σύζυγος επίσης και βγαίνω ελάχιστα κυρίως για τα ραντεβού με το γιατρό μόνο, οπότε σκέφτομαι ότι δεν εκτίθεμαι κ τόσο έτσι κι αλλιώς...

Το έκανα μόνο μια φορά όταν ο μικρός ήταν 40 ημερών. Η παιδίατρος μας είπε όσοι συναναστρέφονται με το μωρό πρέπει να το κάνουν. Αλλά δεν θέλω να το ξανακάνω. Θα δω...Θα το σκεφτώ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Εγω το εμβολιο το εχω κανει τις προηγούμενες 3 χρονιές λογω δουλειάς κ δεν ειχα κανενα πρόβλημα. Οποτε θα το κανω κ φέτος. Δεν το διακινδυνευω να κολλησω κ να παθει τπτ το μωρο. Εξαλου το προτείνει ο ιδιος ο γιατρος μ. Ε αν ήταν κάτι κακο δεν θα μου το έλεγε προφανώς. 

@Marilo ολα καλα; πως πήγε η αυχενικη; 

Εγω σημερα εχω πονακια περιοδου κ τραβηγματα. Κ τωρα θα ανασκουμπωθω να κανω γενικη κ βαριεμαιιιι


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Γεια σας κοριτσια! Εγω το εμβολιο το εχω κανει τις προηγούμενες 3 χρονιές λογω δουλειάς κ δεν ειχα κανενα πρόβλημα. Οποτε θα το κανω κ φέτος. Δεν το διακινδυνευω να κολλησω κ να παθει τπτ το μωρο. Εξαλου το προτείνει ο ιδιος ο γιατρος μ. Ε αν ήταν κάτι κακο δεν θα μου το έλεγε προφανώς. 

@Marilo ολα καλα; πως πήγε η αυχενικη; 

Εγω σημερα εχω πονακια περιοδου κ τραβηγματα. Κ τωρα θα ανασκουμπωθω να κανω γενικη κ βαριεμαιιιι

Καλά σήμερα που έχεις πονακια θα κάνεις γενική; Κάτσε ξεκουράσου και αύριο μέρα είναι

Εγώ καθότι ήδη μαμά έχω εκπαιδευτεί να κάνω υπομονή στο θέμα καθαριότητα και έχω αποδεχτεί ότι δεν θα γυαλίζει το σπίτι όπως πριν αλλιώς πρέπει κάθε μέρα όλη μέρα να καθαρίζω

Πάντως τα μωρά είναι προστατευμένα εκεί μέσα και να κολλήσουμε θα ταλαιπωρήθουμε εμείς και λόγω της κατάστασης μας περισσότερο

Μαριλο παραμένουμε τα νέα σου!!

 

 


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...