Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Woman88 είπε:

2 εβδομάδες μικρότερο εννοώ ότι εφόσον η εγκυμοσύνη μετράει από την αρχή της προόδου τις 2 εβδομάδες που είχες περίοδο δεν είχες μείνει έγκυος γιατί ακριβώς ήσουν αδιάθετη. Για να το κάνω και πιο απλό. 

Μην αγχώνεσαι βιοχημικη δεν έχεις όλα πάνε καλά. Πόσο χρονών είσαι αν επιτρέπεται; 

20 είμαι ❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Καλημερααα εισαι πολυ μικρούλα ❤❤❤ ολα θα πανε καλα να μην ανησυχεις καθολου!!!!

Καλημέρα. Ευχαριστώ και γώ το ευχομαι ❤️ Ανυπομονώ να έρθει η Δευτέρα :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Η αυχενική χθες πήγε πολύ καλά και εκεί που έλεγα ωραία θα ηρεμήσω τουλάχιστον κ μου έφυγε το άγχος.. Τι να σας πω από την ώρα που γύρισα τέτοια ανακατωσουρα τέτοια τάση για εμετό .. Σάλια άπειρα.. Πολύ χάλια.. Προσπαθούσα και να κρατηθώ γιατί δεν ήθελα να κάνω εμετό.. Μου έλεγε ο άντρας μου μήπως θα ήταν καλύτερα να κάνω να ηρεμήσω τίποτα εγώ.. Όλο το βράδυ είδα και έπαθα μέχρι να με πάρει ο ύπνος.. Μα είναι δυνατόν εκεί που σε άλλες υποχωρουν τα συμπτώματα σε μένα να εμφανίζονται τώρα? Βέβαια σήμερα μέχρι στιγμής είμαι καλύτερα απο χθες..

  • Μου αρέσει 2

vZbwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilo είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Η αυχενική χθες πήγε πολύ καλά και εκεί που έλεγα ωραία θα ηρεμήσω τουλάχιστον κ μου έφυγε το άγχος.. Τι να σας πω από την ώρα που γύρισα τέτοια ανακατωσουρα τέτοια τάση για εμετό .. Σάλια άπειρα.. Πολύ χάλια.. Προσπαθούσα και να κρατηθώ γιατί δεν ήθελα να κάνω εμετό.. Μου έλεγε ο άντρας μου μήπως θα ήταν καλύτερα να κάνω να ηρεμήσω τίποτα εγώ.. Όλο το βράδυ είδα και έπαθα μέχρι να με πάρει ο ύπνος.. Μα είναι δυνατόν εκεί που σε άλλες υποχωρουν τα συμπτώματα σε μένα να εμφανίζονται τώρα? Βέβαια σήμερα μέχρι στιγμής είμαι καλύτερα απο χθες..

Μπράβο κοριτσι μου για την αυχενικη! Συγχαρητήρια! Τώρα περιμενεις την pap-a; για το down ποσο σου βγηκε; 

Μην σε αγχωνει. Τα συμπτώματα μπορούν να ρθουν κ να φύγουν εκει που δεν το περιμένεις. Άσε που ειναι κ ένδειξη ότι ολα κυλούν ομαλά. Κ εμενα είχαν σταματησει στις 13 εβδομάδες κ στις 14 ξανα επανήλθαν. Τι να πεις... εγκυμοσύνη.. ορμονες.. χαμός! 

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Μπράβο κοριτσι μου για την αυχενικη! Συγχαρητήρια! Τώρα περιμενεις την pap-a; για το down ποσο σου βγηκε; 

Μην σε αγχωνει. Τα συμπτώματα μπορούν να ρθουν κ να φύγουν εκει που δεν το περιμένεις. Άσε που ειναι κ ένδειξη ότι ολα κυλούν ομαλά. Κ εμενα είχαν σταματησει στις 13 εβδομάδες κ στις 14 ξανα επανήλθαν. Τι να πεις... εγκυμοσύνη.. ορμονες.. χαμός! 

Την είχα κάνει νωρίτερα την pap-Α οπότε μου είπε το αποτέλεσμα σε συνδυασμό ότι ήταν καλο.. Για down ήταν 1/7500 εσένα? θύμησε μου.. Περίμενα μεγαλύτερο αριθμό δηλαδή ακόμα μικρότερη πιθανότητα.. Αλλά με καθησυχασαν ότι τα αποτελέσματα ήταν πολύ καλά.. 

Ορμόνες χαχα άστα χαμός όπως τα λες 


vZbwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilo είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Η αυχενική χθες πήγε πολύ καλά και εκεί που έλεγα ωραία θα ηρεμήσω τουλάχιστον κ μου έφυγε το άγχος.. Τι να σας πω από την ώρα που γύρισα τέτοια ανακατωσουρα τέτοια τάση για εμετό .. Σάλια άπειρα.. Πολύ χάλια.. Προσπαθούσα και να κρατηθώ γιατί δεν ήθελα να κάνω εμετό.. Μου έλεγε ο άντρας μου μήπως θα ήταν καλύτερα να κάνω να ηρεμήσω τίποτα εγώ.. Όλο το βράδυ είδα και έπαθα μέχρι να με πάρει ο ύπνος.. Μα είναι δυνατόν εκεί που σε άλλες υποχωρουν τα συμπτώματα σε μένα να εμφανίζονται τώρα? Βέβαια σήμερα μέχρι στιγμής είμαι καλύτερα απο χθες..

Συγχαρητήρια!!!!! Πες μας καλέ λεπτομερείες χιχι πόσο ήταν το μπέμπακι πόσους παλμούς είχε. Αχ αυτοί εμετοι. Πίνεις τίποτα εσύ ; κανένα πριπεραν; εγώ ήπια Σηνερα γτ ήθελα να φάω.... Και αννακατευομουν.... 

Αυτό με τα ποσοστά ακόμα. Δεν έχω καταλάβει γιατί σε κάθε κοπέλα βγαίνει διαφορετικος ο 2ος αριθμός; δηλαδή βάσει ηλικίας; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilo είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Η αυχενική χθες πήγε πολύ καλά και εκεί που έλεγα ωραία θα ηρεμήσω τουλάχιστον κ μου έφυγε το άγχος.. Τι να σας πω από την ώρα που γύρισα τέτοια ανακατωσουρα τέτοια τάση για εμετό .. Σάλια άπειρα.. Πολύ χάλια.. Προσπαθούσα και να κρατηθώ γιατί δεν ήθελα να κάνω εμετό.. Μου έλεγε ο άντρας μου μήπως θα ήταν καλύτερα να κάνω να ηρεμήσω τίποτα εγώ.. Όλο το βράδυ είδα και έπαθα μέχρι να με πάρει ο ύπνος.. Μα είναι δυνατόν εκεί που σε άλλες υποχωρουν τα συμπτώματα σε μένα να εμφανίζονται τώρα? Βέβαια σήμερα μέχρι στιγμής είμαι καλύτερα απο χθες..

Κι εγώ Τρίτη έκανα Αυχενικη κ το βράδυ ήμουν κάπως. 

Ξέρεις τι σκέφτηκα?? 

Μήπως απο την εξέταση, ενοχλήθηκε με την καλή έννοια το μωρο. 

Όμως, πολλές γυναίκες έχουν αυτά τα συμπτώματα σε όλη την εγκυμοσύνη. 

Τα χάπια τα έχεις κόψει? 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Woman88 δεν πίνω κατι γιατί δεν έχω κάνει κανένα εμετό μέχρι στιγμής.. Να πιω μόνο για την αναγουλα μήπως θα είναι υπερβολή.. Λογικά μετράει και η ηλικία αλλιώς δεν εξηγείται αλλιώς.. Παλμοι 156 γράφει το χαρτί.. Τώρα πόσα Εκατοστα είναι δε μου είπε σας ειπα ήταν λιγομιλητος.. :-P

@Thia1985 μπορεί κ να σου πω μου κουνουσε την κοιλιά λίγο απότομα για να κουνηθει το μωράκι..για να πάρει τις μετρήσεις.. Χάπια όχι δεν τα έχω κόψει παίρνω κανονικά ακόμα σίδηρο, D και φυλλικό οξύ.. Εσύ τι παίρνεις?


vZbwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilo είπε:

@Woman88 δεν πίνω κατι γιατί δεν έχω κάνει κανένα εμετό μέχρι στιγμής.. Να πιω μόνο για την αναγουλα μήπως θα είναι υπερβολή.. Λογικά μετράει και η ηλικία αλλιώς δεν εξηγείται αλλιώς.. Παλμοι 156 γράφει το χαρτί.. Τώρα πόσα Εκατοστα είναι δε μου είπε σας ειπα ήταν λιγομιλητος.. :-P

@Thia1985 μπορεί κ να σου πω μου κουνουσε την κοιλιά λίγο απότομα για να κουνηθει το μωράκι..για να πάρει τις μετρήσεις.. Χάπια όχι δεν τα έχω κόψει παίρνω κανονικά ακόμα σίδηρο, D και φυλλικό οξύ.. Εσύ τι παίρνεις?

Κι εμένα την κουνούσε γι αυτό το σκέφτηκα κι είχα το βράδυ ίδια συμπτώματα περίπου. 

Εννοώ τα ούτρο Κ τα σικλακουρ αν έχεις κόψει. Εγώ τα κόβω αυτά 06.10 και συνεχίζω όλα τα υπόλοιπα, pregnacare, physiophol, filicine acid, d. Δε μπορώ καθόλου τα ω3 Κ τρώω ψάρια. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια!! Τι κάνετε;

Μαριλο συγχαρητήρια για την αυχενική σου!! Όλα σούπερ!

Βάσια μικρομανουλα θα ναι όλα τέλεια την Δευτέρα, να περιμένεις παραπάνω από διπλασιασμό

Εγώ κορίτσια κάνω υπομονή και δεν παίρνω τίποτα προς το παρόν, άλλον έναν μήνα και θα μαι κι εγώ σούπερ, υπομονή....

Woman88 τι καλό φάγατε σήμερα;

 

 

 

  • Μου αρέσει 1

yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Κι εμένα την κουνούσε γι αυτό το σκέφτηκα κι είχα το βράδυ ίδια συμπτώματα περίπου. 

Εννοώ τα ούτρο Κ τα σικλακουρ αν έχεις κόψει. Εγώ τα κόβω αυτά 06.10 και συνεχίζω όλα τα υπόλοιπα, pregnacare, physiophol, filicine acid, d. Δε μπορώ καθόλου τα ω3 Κ τρώω ψάρια. 

Δεν έπαιρνα ποτέ ούτρο και σικλαουρ.. Σίδηρο παίρνεις? Αν ναι ποιον? Πίνεται? 

Α! Να ρωτήσω πίνει καμία σας σίδηρο viofer?


vZbwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilo είπε:

Την είχα κάνει νωρίτερα την pap-Α οπότε μου είπε το αποτέλεσμα σε συνδυασμό ότι ήταν καλο.. Για down ήταν 1/7500 εσένα? θύμησε μου.. Περίμενα μεγαλύτερο αριθμό δηλαδή ακόμα μικρότερη πιθανότητα.. Αλλά με καθησυχασαν ότι τα αποτελέσματα ήταν πολύ καλά.. 

Ορμόνες χαχα άστα χαμός όπως τα λες 

Εμενα ηταν 1/17500. Αλλα κ τα δύο νούμερα είναι μεγάλα. Μη σε αγχωνει αυτο δλδ. Θύμισε μου ποσο χρονων είσαι; νομιζω παίζει ρολο κ η ηλικία. Πάντως εφοσον οι γιατροι μας μας καθησυχάζουν οτι ειναι ολα καλα τοτε πρεπει να τους ακουμε! Ξέρουν καλύτερα από εμάς! 

Just now, Marilo είπε:

@Woman88 δεν πίνω κατι γιατί δεν έχω κάνει κανένα εμετό μέχρι στιγμής.. Να πιω μόνο για την αναγουλα μήπως θα είναι υπερβολή.. Λογικά μετράει και η ηλικία αλλιώς δεν εξηγείται αλλιώς.. Παλμοι 156 γράφει το χαρτί.. Τώρα πόσα Εκατοστα είναι δε μου είπε σας ειπα ήταν λιγομιλητος.. :-P

@Thia1985 μπορεί κ να σου πω μου κουνουσε την κοιλιά λίγο απότομα για να κουνηθει το μωράκι..για να πάρει τις μετρήσεις.. Χάπια όχι δεν τα έχω κόψει παίρνω κανονικά ακόμα σίδηρο, D και φυλλικό οξύ.. Εσύ τι παίρνεις?

Εγω κοριτσια μετα την αυχενικη ενιωθα σουπερ! Κ μενα μου πάτησε λιγο τη κοιλιά κλπ αλλα δεν με πειραξε. Τι να πω.


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια αν μόνο μετά την αυχενικη νιώσατε έτσι για να παρηγορηθειτε σας λεεω ότι εγώ όπως κι πολλές κοπέλες είμαστε με ναυτία και εμετούς σχεδόν κάθε μέρα. Υπομονή σκεφτείτε το υπέροχο αποτέλεσμα σας και η ναυτία θα καταλαγιάσει ... 

Δηλαδή ο γιατρουλης κουνάει την κοιλίτσα για να κουνηθεί το μωράκι και να κάνει μετρήσεις; 

Εχω διαβάσει ότι γι αυτό βοηθάει να έχουμε φάει πριν κάτι γλυκό δεν ξέρω αν ισχύει η αν είναι μουφα... Χαχα. 

@Mantarini2018σήμερα παράγγειλαμε δεν είχα καθόλου όρεξη να μαγειρέψω. Δεν είχα δυνάμεις; εσύ;;;; μου αρέσει αυτό που λέμε τι φάγαμε να παίρνουμε ιδέες για φαγάκια. Αύριο μου είπε η μάνα μου θα φτιάξει πατσιτσιο και μάλλον θα πάνε εκεί για φαγητό. Εγώ από την ώρα που φάγαμε είμαι με ναυτία.

Σήμερα κορίτσια πονάει συχνά η κοιλίτσα μου.... Σαν περίοδος και περνάει... Πονάει και περνάει.... Και επίσης νιώθω την μέση μου κάποιες στιγμές λες και ανοίγει... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Vaso11.4.11 είπε:

Εμενα ηταν 1/17500. Αλλα κ τα δύο νούμερα είναι μεγάλα. Μη σε αγχωνει αυτο δλδ. Θύμισε μου ποσο χρονων είσαι; νομιζω παίζει ρολο κ η ηλικία. Πάντως εφοσον οι γιατροι μας μας καθησυχάζουν οτι ειναι ολα καλα τοτε πρεπει να τους ακουμε! Ξέρουν καλύτερα από εμάς! 

Εγω κοριτσια μετα την αυχενικη ενιωθα σουπερ! Κ μενα μου πάτησε λιγο τη κοιλιά κλπ αλλα δεν με πειραξε. Τι να πω.

@Vaso11.4.11 30 είμαι εσύ? θύμησε μου..

Αα από φαγητάκια μιας που είμαι μακαρονου είδα μια συνταγή για να αποφύγω τα λιπαρά από κρέμες γάλακτος που τόσο μαρεσουν.. Ταλιατελες με τυρί κρέμα Μιαμ Μιαμ.... Είχε τη συνταγή στο πρωινό μου την Παρασκευή :razz:


vZbwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...