Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Just now, Marilo είπε:

@Vaso11.4.11 30 είμαι εσύ? θύμησε μου..

Αα από φαγητάκια μιας που είμαι μακαρονου είδα μια συνταγή για να αποφύγω τα λιπαρά από κρέμες γάλακτος που τόσο μαρεσουν.. Ταλιατελες με τυρί κρέμα Μιαμ Μιαμ.... Είχε τη συνταγή στο πρωινό μου την Παρασκευή :razz:

Εγω 26, κοντα ειμαστε! Αχ γιατι μου είπες για κρεμες γαλακτος κ ταλιατελες τωρα; ειμαι οσο δεν παει μακαρονου κ αυτη τη στιγμη αληθεια σου λεω σκεφτόμουν την καρμποναρα που ειχα φτιαξει πριν καποιες μερες! Θέλω απεγνωσμένα μια καρμποναραααα χαχαχα

Εγω σημερα κοριτσια εφαγα ιμαμ της πεθεράς με τυρακι λιωμένο από πανω. Ηταν πολυ νόστιμο! Είχα να φαω από τοτε που εμεινα εγκυος. Πολυ το χάρηκα! Σήμερα εχω κ εγω πονακια περιοδου κ τραβηγματα κ ποναει η μεση. Προφανώς απτις δουλειες απο χθες. Δεν θα ξανα κανω ετσι επίμονα τις δουλειες γιατι ειδα οτι δεν το αντέχω τελικα. Πρεπει να προσέχουμε τωρα! 

Κοριτσια για πειτε. Που σκέφτεστε να γεννήσετε με το καλο; αν κ νωρις, αλλά εγώ ήδη έχω αποφασίσει. Ο γιατρος μ ειναι στο μητερα κ στο ιασω. Κ θα παω στο μητερα που θα μου εξασφαλίσει ένα πακέτο με ολα μεσα για 3κλινο ομως. Κ δεν ξερω στο 3κλινο πως θα είναι. Νομιζω οτι δεν επιτρέπεται να διανυκτέρευσει ο συνοδός σου. Καλα τωρα με τον covid κ ολας σιγουρα οχι. Αλλα διαβασα οτι οι ώρες επισκεπτηριου ειναι μονο 3 φορες τη μερα από ένα μισαωρακι. Δλδ μονο τοσο θα μπορεί πχ να ρθει ο αντρας μ να δει το μωρο; εχω πολλες απορίες. Αν βλεπει καμια μανουλα που έχει ήδη γεννησει κ έχει εμπειρία απτο μητερα ας μου πει λεπτομέρειες :P

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμείς καλέσαμε την κουνιάδα μου με όλη την οικογένεια και φαιξαμε σπιτικά μπέργκερ, εγώ βέβαια δεν έβαλα σχεδόν τίποτα μέσα λόγω αναγουλας αλλά πάλι καλά ήταν

Vaso εγώ γέννησα Θεσσαλονίκη εδώ είμαι, ήμουν σε Τρίκλινο και είχα κάνει ρουμινγκ ιν και απαγορευόταν το επισκεπτήριο παρά μόνο από τον άντρα μου ο οποίος οκ μπορούσε να κάτσει λίγο παραπάνω, αν ερχόταν κάποιος άλλος να μας δεί έπρεπε να δώσω το μωρό στην αίθουσα νεογνών να το δουν ένα δευτερόλεπτο από το τζάμι κι εμένα στο κυλικείο, βέβαια έφευγα γρήγορα ώστε να πάρω το μωρό πίσω αλλά είχα ενημερώσει τους πάντες ότι θα ειδωθουμε στο σπίτι, ευτυχώς έμεινα μόνο μια μέρα στην κλινική 

 

 


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mantarini2018 είπε:

Εμείς καλέσαμε την κουνιάδα μου με όλη την οικογένεια και φαιξαμε σπιτικά μπέργκερ, εγώ βέβαια δεν έβαλα σχεδόν τίποτα μέσα λόγω αναγουλας αλλά πάλι καλά ήταν

Vaso εγώ γέννησα Θεσσαλονίκη εδώ είμαι, ήμουν σε Τρίκλινο και είχα κάνει ρουμινγκ ιν και απαγορευόταν το επισκεπτήριο παρά μόνο από τον άντρα μου ο οποίος οκ μπορούσε να κάτσει λίγο παραπάνω, αν ερχόταν κάποιος άλλος να μας δεί έπρεπε να δώσω το μωρό στην αίθουσα νεογνών να το δουν ένα δευτερόλεπτο από το τζάμι κι εμένα στο κυλικείο, βέβαια έφευγα γρήγορα ώστε να πάρω το μωρό πίσω αλλά είχα ενημερώσει τους πάντες ότι θα ειδωθουμε στο σπίτι, ευτυχώς έμεινα μόνο μια μέρα στην κλινική 

 

 

Αχ χτες φαγαμε σπιτικά μπεργκερ χαχα ωραια ηταν! 

Μωρε δυσκολο αυτο. Ειδικά για τους παππούδες κ γιαγιάδες που δνε θα μπορούν να χαρούν το μπέμπακι μολις γεννιέται. Δλδ ουτε αγκαλιτσα μπορούν να το παρουν; ειναι δυνατον; μου φαίνεται κουλό. Δεν λέω για φίλους κλπ. Αλλα για τους γονείς μας τουλάχιστον θα επρεπε να μπορεις να το έχεις στο δωμάτιο όταν ειανι κ αυτοί εκεί να το χαρούν. 

Το επισκεπτηριο γιατι απαγορευοταν; τωρα με τον covid το καταλαβαίνω. Αλλα οταν γέννησες εσυ, γιατι; 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είχα ρουμιγκ ιν και ήμουν σε Τρίκλινο

Όσο για τους παππούδες κτλ οκ αλλά δεν κάθεσαι στην κλινική και εκατό μέρες, εμένα η πεθερά μου δεν μένει εδώ έχει μια ώρα δρόμο οπότε όταν γεννούσα δεν πρόλαβε το μωρό με το που γεννήθηκε, γιατί όταν γεννήθηκε το βγάζουν το βλέπουν οι συγγενείς και το παίρνουν οπότε έκανε υπομονή αλλά σου λέω έμεινα μια μέρα στην κλινικη, για αγκαλιες με το που βγαίνει το νεογέννητο οκ και πάλι δεν χρειάζεται θα βρουν όσο χρόνο θέλουν αργοτερα

 

 

 


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mantarini2018 είπε:

Γιατί είχα ρουμιγκ ιν και ήμουν σε Τρίκλινο

Όσο για τους παππούδες κτλ οκ αλλά δεν κάθεσαι στην κλινική και εκατό μέρες, εμένα η πεθερά μου δεν μένει εδώ έχει μια ώρα δρόμο οπότε όταν γεννούσα δεν πρόλαβε το μωρό με το που γεννήθηκε, γιατί όταν γεννήθηκε το βγάζουν το βλέπουν οι συγγενείς και το παίρνουν οπότε έκανε υπομονή αλλά σου λέω έμεινα μια μέρα στην κλινικη, για αγκαλιες με το που βγαίνει το νεογέννητο οκ και πάλι δεν χρειάζεται θα βρουν όσο χρόνο θέλουν αργοτερα

 

 

 

Εμενα τα πεθερικα μου μένουν πανω μας κ εκείνο το διάστημα πρωτα ο Θεος θα ερθει κ η μαμα μου για να ειναι εδω κ να με βοηθήσει κ να δει το μωρο φυσικα! Οποτε ξερεις, το είχα φανταστεί αλλιως! Να μπορούν να έρθουν να το δουν κλπ. Αλλα ετσι κ αλλιως με τον κορονοιο φαντάζομαι θα είναι αυστηρά πλεον ακόμη κ μέχρι τον Απρίλιο που γενναμε εμεις. Το rooming in επιτρεπεται κ στο 3κλινο ε; ωραια! Ήταν δυσκολο; κουράστηκες που ήσουν μόνη σου; βεβαια αν μ λες έμεινες 1 μερα μόνο οκ. Εγω εχω στο μυαλο μ τις 3 μερες που ειναι στανταρ στο πακέτο που πληρώνεις.


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν κουράστηκα καθόλου, ήμουν τόσο ευτυχισμένη που είχα το μωρό μου και που όλα πήγαν καλά που δεν κοιμόμουν ούτε όταν κοιμόταν το μωρό, καθόμουν και την χαζευα και μιλούσα με συγγενείς και φίλους στο τηλ που αγωνιούσαν όσο γεννούσα

Αφού μένουν κιόλας από κάτω τα πεθερικά σου μια χαρά θα το δουν και το μωρό και θα χεις και βοήθεια οπότε χρειάζεσαι, φυσικά με την μαμά μας είναι αλλιώς αλλά να σου πω την αλήθεια εγώ δεν ήθελα κανέναν ούτε στο σπίτι, η πεθερά μου έμεινε 4 μέρες όπως και η μαμά μου 

 

  • Μου αρέσει 1

yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mantarini2018 είπε:

Δεν κουράστηκα καθόλου, ήμουν τόσο ευτυχισμένη που είχα το μωρό μου και που όλα πήγαν καλά που δεν κοιμόμουν ούτε όταν κοιμόταν το μωρό, καθόμουν και την χαζευα και μιλούσα με συγγενείς και φίλους στο τηλ που αγωνιούσαν όσο γεννούσα

Αφού μένουν κιόλας από κάτω τα πεθερικά σου μια χαρά θα το δουν και το μωρό και θα χεις και βοήθεια οπότε χρειάζεσαι, φυσικά με την μαμά μας είναι αλλιώς αλλά να σου πω την αλήθεια εγώ δεν ήθελα κανέναν ούτε στο σπίτι, η πεθερά μου έμεινε 4 μέρες όπως και η μαμά μου 

 

Κ εγω θελω το rooming in! Ας έρθει εκείνη η ευλογημένη ωρα! Κοίτα εγω φανταζομαι θα θελω βοήθεια γιατι θα πελαγώσω μονη μ τις πρωτες μερες. Κ πιο πολυ θα θελω την μαμα μ που δεν την έχω κοντα μ ετσι κ αλλιως λογω αποστασης! Οποτε κ ψυχολογικα θα μου κάνει καλό να την έχω κοντα μ αυτες τις σημαντικές μερες. Ασε που θα χαρεί κ εκεινη γιατι μετα θα φυγει παλι κ θα έρχεται οποτε μπορει μες στο χρόνο. Δεν ειναι το ιδιο να εχεις το εγγόνι σου καθε μερα όπως θα το έχουν τα πεθερικα μ κ να το βλέπεις καποιες φορες το χρόνο όπως αναγκαστικα θα ειναι με τους γονείς μ. Ειμαστε 7 ωρες μακρυα με το αμαξι. Βρήκα κ εγω αντρα στην άλλη άκρη βλέπεις χαχα ηταν το τυχερό μου ❤

Εντωμεταξυ κορίτσια δεν ξερω αλλα νιωθω περιεργα. Εχω αρρυθμίες (αυτο βεβαια μπορει να ειναι απτον καφε που ηπια μετα απο 3 μηνες πρώτη φορά σημερα), εχω ένα αίσθημα επισης που δεν μπορω να το περιγράψω, ειναι σαν να με πιανει καποιες φορες ένα ρίγος, μια ανατριχίλα σαν να μου ερχεται λιποθυμία αλλα δεν μου έρχεται. Δεν ξερω πως να το εξηγήσω. Κ εχω κ τα πονακια. Ειναι εντονα καποιες φορες. Εχω αγχωθεί λιγο.


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Όλες μακαρονουδες είμαστε από ότι βλέπω χιχι και εγώ τα μακαρόνια τα λατρεύω. Αρρυθμίες @Vaso11.4.11τι εννοείς; εγώ νιώθω ότι χτυπάει γρήγορα η καρδιά. Μου ορισμένες φορές και ανασαίνω και βαριά. Ας μη σχολιάσω ότι λαχανιαζω λες και έχω τρέξει μαραθώνιο 2 φορες. Έχω στρουνππυλεψει πάντως μου το είπαν οι δικοί μου χιχι. Δοκίμασα ένα τζιν σήμερα ππυυ είχα δεν κουμπώνει, δηλαδή κουμπώνε αλλά με τα χίλια ζόρια λέω πας κι εσύ αγαπημένο μου Τζινακι χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Όλες μακαρονουδες είμαστε από ότι βλέπω χιχι και εγώ τα μακαρόνια τα λατρεύω. Αρρυθμίες @Vaso11.4.11τι εννοείς; εγώ νιώθω ότι χτυπάει γρήγορα η καρδιά. Μου ορισμένες φορές και ανασαίνω και βαριά. Ας μη σχολιάσω ότι λαχανιαζω λες και έχω τρέξει μαραθώνιο 2 φορες. Έχω στρουνππυλεψει πάντως μου το είπαν οι δικοί μου χιχι. Δοκίμασα ένα τζιν σήμερα ππυυ είχα δεν κουμπώνει, δηλαδή κουμπώνε αλλά με τα χίλια ζόρια λέω πας κι εσύ αγαπημένο μου Τζινακι χαχαχα

Με επιασαν καποιες αρρυθμίες πριν από λίγο. Αυτο που νιωθεις σαν να σταματάει η καρδιά κ να ξανα ξεκινάει. Επισης εχω ταχυπαλμια τωρα. Εχω καπου 80κατι με 90 παλμους το λεπτό. Μου μπήκαν κακές ίδιες τωρα για θρομβωση κ τέτοια. Ειμαι χαζη; πλιζ πειτε μ κατι μπας κ ηρεμησω. Φοβαμαι για θρομβωση γιατι ειμαι πολλες ωρες τη μερα ξαπλωμενη. Κ τωρα εχω κ ταχυπαλμια ξαφνικα κ νιωθω κ αυτο το αίσθημα σαν να μου ρχεται λιποθυμια καποιες φορες σαν ανατριχίλα. Θα παρω κ τον γιατρο τωρα να τον ρωτήσω. Εχω φοβηθεί. :(


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Οι τάσεις λιποθυμίες  είναι φυσιολογικες για την εβδομάδα σου... Μην αχγωνεσαι... Και η καρδιά νομίζω χτυπάει πιο γρήγορα γιατί αιματωνεται η μήτρα και αυξάνονται οι απαιτήσεις... Δουλεύει πιο σκληρά... Αν κάνω κάτι λάθος πείτε μου.... Δεν ξέρω αν τα λέω και καλά... Αλλά έτσι έχω διαβάσει.... 

Εγώ συνέχεια ανασαίνω βαριά....  

Άν πάρεις το γιατρό πες μας τι σου είπε... Χαλαρωσε και ηρέμησε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Woman88 είπε:

Οι τάσεις λιποθυμίες  είναι φυσιολογικες για την εβδομάδα σου... Μην αχγωνεσαι... Και η καρδιά νομίζω χτυπάει πιο γρήγορα γιατί αιματωνεται η μήτρα και αυξάνονται οι απαιτήσεις... Δουλεύει πιο σκληρά... Αν κάνω κάτι λάθος πείτε μου.... Δεν ξέρω αν τα λέω και καλά... Αλλά έτσι έχω διαβάσει.... 

Εγώ συνέχεια ανασαίνω βαριά....  

Άν πάρεις το γιατρό πες μας τι σου είπε... Χαλαρωσε και ηρέμησε...

Ελα κοριτσι μου! Μου ειπε οτι η θρομβωση ειδικα οταν δεν υπάρχει ιστορικό, οταν εισαι νέα, οταν δεν εισαι παχύσαρκη, δεν καπνίζεις κλπ, ειναι ελαχιστη πιθανοτητα να πάθεις. Οποτε μου λεει το πιο πιθανό είναι να σε ενόχλησε ο καφές εφοσον μέχρι χθες που δεν επινα ημουν καλα. Επισης μου ειπε οτι οι εγκυες έχουν παλμους 90 με 100 οποτε ειναι φυσιολογικοι οι παλμοι μ. Κ οτι πάνω από ολα φταιει το αγχος μ κ πρέπει να σταματησω να διαβάζω ιστορίες στο ιντερνετ κ να χαλαρώσω. Και να κανω πράγματα μες στη μερα για να ηρεμω. Με λίγα λόγια το αγχος μου με επιασε σε συνδυασμο με τον καφέ. Οποτε πρεπει να μην ξανα πιω καφέ κ να δουλέψω το αγχος μ. Να δω πως θα το κάνω αυτό...


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Ελα κοριτσι μου! Μου ειπε οτι η θρομβωση ειδικα οταν δεν υπάρχει ιστορικό, οταν εισαι νέα, οταν δεν εισαι παχύσαρκη, δεν καπνίζεις κλπ, ειναι ελαχιστη πιθανοτητα να πάθεις. Οποτε μου λεει το πιο πιθανό είναι να σε ενόχλησε ο καφές εφοσον μέχρι χθες που δεν επινα ημουν καλα. Επισης μου ειπε οτι οι εγκυες έχουν παλμους 90 με 100 οποτε ειναι φυσιολογικοι οι παλμοι μ. Κ οτι πάνω από ολα φταιει το αγχος μ κ πρέπει να σταματησω να διαβάζω ιστορίες στο ιντερνετ κ να χαλαρώσω. Και να κανω πράγματα μες στη μερα για να ηρεμω. Με λίγα λόγια το αγχος μου με επιασε σε συνδυασμο με τον καφέ. Οποτε πρεπει να μην ξανα πιω καφέ κ να δουλέψω το αγχος μ. Να δω πως θα το κάνω αυτό...

Αχ μου αρέσει που λέμε η μία στην άλλη να μην αγχώνεται και όλες τελικά αγχωνομαστε. Θέλει δουλειά το άτιμο το άγχος. Εσύ τώρα γιατί αγχώνεσαι; αφού έκανες την αυχενικη σου είναι όλα καλά.... Το μωράκι σου είναι εκεί..... 

Τώρα μιλάω εγώ που έχει βαρέσει κόκκινο αυτές τις ημέρες.... Ααααχ! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Αχ μου αρέσει που λέμε η μία στην άλλη να μην αγχώνεται και όλες τελικά αγχωνομαστε. Θέλει δουλειά το άτιμο το άγχος. Εσύ τώρα γιατί αγχώνεσαι; αφού έκανες την αυχενικη σου είναι όλα καλά.... Το μωράκι σου είναι εκεί..... 

Τώρα μιλάω εγώ που έχει βαρέσει κόκκινο αυτές τις ημέρες.... Ααααχ! 

Χαχαχαχα πραγματικα μερικές φορές γελάω με αυτό το πραγμα! Μ αρεσει που μαλωνω εσενα κ εγω κανω τα ιδια! Δεν ξέρω αγχωθηκα οτι θα παθω θρομβωση. Η παράνοια σε όλο της το μεγαλείο. Γενικά με πιανει καποιες φορες αυτο το χαζό αγχος. Πρεπει να βρω να κανω κατι μες στη μέρα. Γιατι αυτο που ξαφνικά εμεινα χωρίς δουλειά κ κλειστηκα στο σπιτι με επηρεασε πολυ τελικα. Κ μου ειπε ο γιατρος να περπατάω κ ολας αλλα μωρε μονη μ βαριέμαι. Κ ασε που εδω οι δρόμοι είναι περίεργοι με ανηφόρες κλπ. Ίσως βρω κάποια ειδική άσκηση για εγκυους.


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Χαχαχαχα πραγματικα μερικές φορές γελάω με αυτό το πραγμα! Μ αρεσει που μαλωνω εσενα κ εγω κανω τα ιδια! Δεν ξέρω αγχωθηκα οτι θα παθω θρομβωση. Η παράνοια σε όλο της το μεγαλείο. Γενικά με πιανει καποιες φορες αυτο το χαζό αγχος. Πρεπει να βρω να κανω κατι μες στη μέρα. Γιατι αυτο που ξαφνικά εμεινα χωρίς δουλειά κ κλειστηκα στο σπιτι με επηρεασε πολυ τελικα. Κ μου ειπε ο γιατρος να περπατάω κ ολας αλλα μωρε μονη μ βαριέμαι. Κ ασε που εδω οι δρόμοι είναι περίεργοι με ανηφόρες κλπ. Ίσως βρω κάποια ειδική άσκηση για εγκυους.

Λέμε η κια στην άλλη μην αγχώνεσαι και την ίδια στιγμή το άγχος έχει βαρέσει κόκκινο χάχα. Να αγοράσεις τη βιβλο της εγκυμοσύνης να διαβάσεις εγώ το παρήγγειλα στο public είναι σε έλλειψη. Πρέπει να περπατάμε όντως και εγώ το μόνο περπάτημα που κάνω είναι όταν κατεβαίνω από το αμάξι και. Πάω στα μαθήματα. Ανεβαίνω βέβαια και κάτι σκάλες χάχα Ε όσο να ναι γυμναστική κάνω. 

Επίσης βρες κάτι να περάσει η μέρα σου. Δε θα πάθεις θρομβωση στο ίντερνετ γράφει ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του. 

Εγώ έχω πονακια περιοδου και πονακια στη μεσουλα έντονα κάποιες στιγμές. Και να σας πω και το άλλο καινούριο!!!!!! Δεν αντέχω το Μαλακτικό στα ρούχα, έχω το soypline το μπλε μου μυρίζουν όλα απίστευτα. Έβαλα πριν πυτζαμακια και μου βρωμαγαν όλα ενώ στην πραγματικότητα μοσχοβοκουσαν. Επίσης τα δόντια δεν αντέχω με τίποτα να τα πλένω ξαναδοκίμασα και αναγουλιασα άσχημα. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Woman88 είπε:

Λέμε η κια στην άλλη μην αγχώνεσαι και την ίδια στιγμή το άγχος έχει βαρέσει κόκκινο χάχα. Να αγοράσεις τη βιβλο της εγκυμοσύνης να διαβάσεις εγώ το παρήγγειλα στο public είναι σε έλλειψη. Πρέπει να περπατάμε όντως και εγώ το μόνο περπάτημα που κάνω είναι όταν κατεβαίνω από το αμάξι και. Πάω στα μαθήματα. Ανεβαίνω βέβαια και κάτι σκάλες χάχα Ε όσο να ναι γυμναστική κάνω. 

Επίσης βρες κάτι να περάσει η μέρα σου. Δε θα πάθεις θρομβωση στο ίντερνετ γράφει ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του. 

Εγώ έχω πονακια περιοδου και πονακια στη μεσουλα έντονα κάποιες στιγμές. Και να σας πω και το άλλο καινούριο!!!!!! Δεν αντέχω το Μαλακτικό στα ρούχα, έχω το soypline το μπλε μου μυρίζουν όλα απίστευτα. Έβαλα πριν πυτζαμακια και μου βρωμαγαν όλα ενώ στην πραγματικότητα μοσχοβοκουσαν. Επίσης τα δόντια δεν αντέχω με τίποτα να τα πλένω ξαναδοκίμασα και αναγουλιασα άσχημα. 

Καλημερααα ❤ ναι έχεις δίκιο! Πρέπει να βρω κάτι να κανω κ πρεπει λιγο να περπατάω! Τώρα θα πάω να φυλαξω τα παιδια από μια παλιά μου δουλειά εκτάκτως για 3μισι ωριτσες. Οποτε κατι ειναι κ αυτο. 

Αχ κ εγω ποναω αρκετά. Κ το βραδυ πονουσα λες κ θα μου ρθει περιοδος. Ελπιζω να είναι φυσιολογικα τοσο εντονα πονακια περιοδου.

Γενικα καλο είναι να μην βάζεις μαλακτικό. Εμενα απτην αρχη μου ειχε πει ο γιατρος να μην βαζω κυρίως στα εσώρουχα. Οσο για το δοντια τι να πω ρ συ, κριμα, πρέπει να πας σε οδοντίατρο 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...