Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Κοριτσια μου ηρθααα! Λοιπόν καταρχήν ευχαριστώ πολυ την φίλη μου @Renez για τα υπέροχα λογια της και για τις συμβουλες και τις πληροφορίες! Να ξερεις μας βοηθας πολυ!

Επίσης συγχαρητήρια στα κορίτσια μας @mairy2021 @melina26 που έκαναν την αυχενικη τους κ ειναι ολα καλα! Ποσο τελεια νέα!!! Από δω κ πέρα μονο χαρα κ ηρεμια!!!

@Mantarini2018 συγχαρητήρια για τα υπέροχα νεααα! Μπράβο!!! Επιτέλους ηρεμησες! ❤ 

Λοιπον τα δικα μου τα νέα είναι τα εξης: ειδαμε το μωρο το οποίο χοροπηδουσε, αναποδογυριζε! Τρελα! 153 παλμους, φυσιολογικοτατοι για τις εβδομαδες που ειμαι (μου ειπε πλεον δεν θα είναι τόσο ανεβασμένοι όπως στις αρχες), γραμμάρια δνε θυμαμαι για ακόμη μια φορά αλλα μου ειπε φυσιολογικα κ ακριβώς πάνω στις εβδομαδες που ειμαι! Σε μια φάση πήρε το χερακι του και το εβαλε στο στομα του κ άρχισε να το πιπιλαει! Παιδια τρελαθήκαμε!!! Ήταν μέσα κ ο αντρας μ αυτη τη φορα και παθαμε πλάκα ❤ επισης μου εγραψε σιδηρο 1 τη μερα κ ασβεστιο με βιταμινη D 1 τη μερα. Κ μου ειπε μεταξύ τους τουλάχιστον 4 ωρες διαφορα. Μαγνησιο μου ειπε θα μου γραψει αργότερα για να μην με φορτώσει με τόσα χαπια από τωρα. Απλώς μου ειπε να παρακολουθήσω τον πονο περιοδου που εχω. Αν ειναι ανά 10 λεπτά συνεχείς κ με διάρκεια τοτε θα τον ενημερώσω κ θα μου γραψει μαγνησιο. @Woman88 παρακολουθησε το κ εσυ. Μου ειπε αν ειναι διάσπαρτοι πονοι μες στη μερα να μην με ανησυχει αλλα να μην έρχονται κ φευγουν ανά 10λεπτο πχ. 

Επίσης μου εγραψε τις γενικες αιματος του μηνα και το αντιγριπικο που θα κανω μου ειπε αρχες Νοέμβρη! 

Οσο για το φύλλο κοριτσια...ανατροπή!!! Μάλλον κοριτσακι χαχαχχα ❤ μας ειπε βεβαια κατά 70%. Σε 3 εβδομαδες που εχω τον επομενο υπερηχο θα ξερουμε σιγουρα. Παντως εψαχνε έψαχνε και τσουτσουνακι πουθενά χαχαχχα ημουν σιγουρη οτι ηταν αγορι. Όλοι ημασταν σιγουροι! Τρελαθήκαμε όμως στο άκουσμα του κοριτσιού! Ειδικά ο αντρας μ που έλεγε θέλει αγορι χαχαχα τωρα λεει η κοράκλα μου ❤❤❤ κ ας ξερουμε οτι μπορει στον επομενο υπερηχο να αλλάξει κ τελικα να ειναι αγορι. Γερο να ειναι παντως κ δεν μας νοιάζει, αληθεια! Μακαρι την επομενη φορα να σιγουρευτουμε εντελώς!

Σορρυ για το σεντονι 

Α ξέχασα να σας πω κ το αλλο το σημαντικό! Κοριτσια εβαλα 5 κιλα! Ανέβηκα στα 56,5 από 51. Μου ειπε κομμένα τα γλυκα κ να ξεκινησω διατροφή! Μου την ειπε με λίγα λόγια! Για αυτο εχω τετοια κοιλια. Πρήξιμο είναι οχι το μωρό. Αγχωθηκα λιγο με αυτό αλλα πρεπει να ανασκουμπωθω κ να προσέξω. Εντωμεταξύ μου ειπε να περπαταω λιγο μες στη μερα. Η πεθερα μου διαφωνεί. Μου λεει στην αρχη πρεπει να προσεχεις για να δέσει η μητρα κ κατι τετοια. Οχι βεβαια να ειμαι ολη μερα ξαπλώνει δεν εννοεί αυτο. Αλλα πιστεύει πως πρεπει να κινούμαι στο σπιτι κ οχι τοσο περπάτημα για να μη κουράσω. Εσεις τι πιστεύετε; εγω οτι μου λεει κ ο γιατρος. Οτι πρεπει τουλάχιστον ένα μισάωρο να περπαταω. Αλλα με πιανει βαρεμάρα ρ κοριτσια..

Χαίρομαι αν βοηθάω,αυτος είναι κ ο σκοπός μου εδώ πέραν ότι είστε 2-3 εδώ που σας έχω αδυναμια!!

Λοιποοον ,πόσο τέλεια τα νέα σου Βάσω μου κ πόσο χαίρομαι για τον ενθουσιασμό που βλέπω στον λόγο σου!!!! 

Είναι τόσο υπέροχο πραγματικά να βλέπεις το μικρό σου δημιούργημα να γίνεται σιγά σιγά ανθρωπάκι μέσα σου:x

Βέβαια ο άντρας μου σε κάθε υπέρηχο (παρά τα δάκρυα του..!!) Εξωγήινο τον ανέβαζε εξωγήινο τον κατέβαζε τον μπέμπη μας:P τώρα όμως που τον είδε κοκομπλοκο..ο πιο όμορφος είναι λέει του κοσμου.. κουκουβάγια κ ο μπαμπάς μας!!

Όσο για το περπάτημα πόσο σε κατάλαβαινω κ εγώ βαριόμουν να κουνησω αλήθεια!!μετά είχα ενέργεια 5ο-7ο κ μετά 8ο-9ο κομμάτια από το βάρος..

Πάντως θα σε συμβουλευα αν όχι μισάωρο έστω ένα τεταρτακι το απόγευμα στη γειτονιά να το κάνεις..θα ενεργοποιηθεί ο μεταβολισμός σου ο οποίος όσο κάθεσαι κάθεται..επίσης αυτό το να δέσει το λένε για 1-2 μήνες στην αρχή..εσύ φίλη είσαι 4ο..εκεί είναι το μωρό σου γατζωμενο στη μανούλα κ δεν έχει να πάει πουθενά!!

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Να σου πω δεν ξέρω. Εμενα μου εδωσε ένα χαρτί που είχε διαφορα προϊόντα της frezyderm κ μου κυκλωσε αυτη που μου έλεγε. Μπορει να έχει κ αλλες. Δεν το κοίταξα το χαρτί. Θα το δω αύριο. 

Εντωμεταξυ το μωρό στο προσωπο ήταν σαν alien χαχαχα ηταν λιγο τρομακτικό. Παντως μεγαλωσε σε σχέση με την αυχενικη. Δεν κατάλαβα τρελη διαφορα αλλα ηταν πιο μεγάλο.

Δε ξέρω αν είναι καλή ή όχι αλλά να ξέρεις πως κ εκείνοι διαφήμιση κάνουν ορισμένες εταιρείες γτ παίρνουν ποσοστά φίλη..θέλω να πω μη κόλλας σε αυτή επειδή στο είπε αν δε σ' αρέσει..κ της mystela που λέει η @Woman88 έχει εξαιρετικές κριτικές..

Εγώ φορούσα κεραλοιφη σε όλη την εγκυμοσύνη κ μια χαρά..δεν έχει εθαιρια ελαια η απλά μόνο ελαιόλαδο κ κεράκι..για τα εθαιρια ελαια λένε όχι μερικά θεωρούνται τοξικά..τώρα εσύ βλέπεις ποια σου ταιριάζει κ αποφασίζεις!

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Ναι νιωθω και νιωθω κ σαν σουβλιες στον κολπο. Ειναι φυσιολογικα ολα αυτα όπως μας είπε κ η Ρενεζ κ ο γιατρος μου. Απλώς πρέπει να προσεξουμε για τους πονους να μην έρχονται κ φευγουν ανά καποια χρονικά διαστήματα πχ ανα 10λεπτο γιατί τότε μπορεί να είναι σπασμοί της μητρας. Σπασμοί λέγονται ή αλλιως; μπερδευτηκα τωρα. 

Συσπάσεις..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Ναι νιωθω και νιωθω κ σαν σουβλιες στον κολπο. Ειναι φυσιολογικα ολα αυτα όπως μας είπε κ η Ρενεζ κ ο γιατρος μου. Απλώς πρέπει να προσεξουμε για τους πονους να μην έρχονται κ φευγουν ανά καποια χρονικά διαστήματα πχ ανα 10λεπτο γιατί τότε μπορεί να είναι σπασμοί της μητρας. Σπασμοί λέγονται ή αλλιως; μπερδευτηκα τωρα. 

Συσπασεις  λεγονται !Οχι οχι εμενα ερχονται κρατανε λιγη ωρα και εμτα μπορει να ερθουν μετα απο κανα 2 ωρο παλι καισε ολο αυτο το διαστημα απλα να ναιωθω κατι ... αλαλ πως λεει και ο αντρας μου εγκυος εισαι δε γινεται μου λεει να μη νιωθις οτι κατι εχεις εκει μεσα . Ενα δικιο το εχει . Εσεις με μυρωδιες πως τα πατε ? Εγω δεν μπορω ακομα να βαλω κρεμες κοριτσια και το δερμα μου ειναι πολυ ξηρο . Πηρα μια της la roche ενυδατικη που υποτιθεται ειναι αοσμη και μου βρωμαει παρολο που κατα τα λλα ειναι αοσμη χαχαχα. μαλακτικο στ αδικα μου ρουχα δε βαζω πια .δεν το μπορω . Αλλα το προσωπο μο ζηταει το βλεπω ξηρο ενω πριν ητανφουλ ενυδατωμενο . Σταδιακα θαεπανελθουν αυτα .

βασουλα σου ειπε για β επιπεδου ποτε?

@Renez σε ευσχαριστουμε !!!

 

αχ πως γραφω ετσι σε ευχαριστουμε !!!! ηθελα να γραψω !!! παντως αυτο οτι τα παιρνουν αναλογα με τοπροιον που προωθουν ειναι γεγονος οπως και με τους δερματολογους ... Εμενα ας πουμε η frezyderm μου βρωμαγε πετρελαιο και ετα ρωτησα γιατι τετοια μυρωδια και μου ειπαν εχει ενα παραγωγο .,... Η mustela den ξερω πως μυριζει ... δεν την εχω ανοιξει γτ δεν μπορω τις μυρωδιες .... δηλαδη εκανα μπανιο πριν και μου βρωμαγε το κατα τα αλλα υπεροχο αφρολουτρο και πηγα και  ξεπλυθηκα με νερο .... για τετοια φαση μιλαμε ! Αχ η μπεμπα της λεω κοριτσι μου δεν σου αρεσουν τα αρωματα ?χαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Χαίρομαι αν βοηθάω,αυτος είναι κ ο σκοπός μου εδώ πέραν ότι είστε 2-3 εδώ που σας έχω αδυναμια!!

Λοιποοον ,πόσο τέλεια τα νέα σου Βάσω μου κ πόσο χαίρομαι για τον ενθουσιασμό που βλέπω στον λόγο σου!!!! 

Είναι τόσο υπέροχο πραγματικά να βλέπεις το μικρό σου δημιούργημα να γίνεται σιγά σιγά ανθρωπάκι μέσα σου:x

Βέβαια ο άντρας μου σε κάθε υπέρηχο (παρά τα δάκρυα του..!!) Εξωγήινο τον ανέβαζε εξωγήινο τον κατέβαζε τον μπέμπη μας:P τώρα όμως που τον είδε κοκομπλοκο..ο πιο όμορφος είναι λέει του κοσμου.. κουκουβάγια κ ο μπαμπάς μας!!

Όσο για το περπάτημα πόσο σε κατάλαβαινω κ εγώ βαριόμουν να κουνησω αλήθεια!!μετά είχα ενέργεια 5ο-7ο κ μετά 8ο-9ο κομμάτια από το βάρος..

Πάντως θα σε συμβουλευα αν όχι μισάωρο έστω ένα τεταρτακι το απόγευμα στη γειτονιά να το κάνεις..θα ενεργοποιηθεί ο μεταβολισμός σου ο οποίος όσο κάθεσαι κάθεται..επίσης αυτό το να δέσει το λένε για 1-2 μήνες στην αρχή..εσύ φίλη είσαι 4ο..εκεί είναι το μωρό σου γατζωμενο στη μανούλα κ δεν έχει να πάει πουθενά!!

Δε ξέρω αν είναι καλή ή όχι αλλά να ξέρεις πως κ εκείνοι διαφήμιση κάνουν ορισμένες εταιρείες γτ παίρνουν ποσοστά φίλη..θέλω να πω μη κόλλας σε αυτή επειδή στο είπε αν δε σ' αρέσει..κ της mystela που λέει η @Woman88 έχει εξαιρετικές κριτικές..

Εγώ φορούσα κεραλοιφη σε όλη την εγκυμοσύνη κ μια χαρά..δεν έχει εθαιρια ελαια η απλά μόνο ελαιόλαδο κ κεράκι..για τα εθαιρια ελαια λένε όχι μερικά θεωρούνται τοξικά..τώρα εσύ βλέπεις ποια σου ταιριάζει κ αποφασίζεις!

Συσπάσεις..

Ποσο δικαιο έχεις, συμφωνώ σε όλα! Πάντως δοκίμασα το δείγματακι που μου έδωσε της frezyderm κ παιδια μοσχοβολαει! Μου άρεσε πάρα πολύ! Πάντως επειδή οι γνώμες διίστανται με τους γιατρούς, για να μην μπερδεύομαστε καλο ειναι η καθε μια να κάνει οτι της λέει ο γιατρος της, εφοσον τον εμπιστεύεται βεβαια, γιατί αλλιώς θα τρελαθούμε χαχα 

Σε ευχαριστούμε για όλα κοριτσι μου μας βοηθας πολυ πιστεψε με ❤❤❤ 

Α μπράβο συσπάσεις! Δεν μου ερχόταν η λέξη. Άκου κει σπασμοί χαχαχα 

Just now, Woman88 είπε:

Συσπασεις  λεγονται !Οχι οχι εμενα ερχονται κρατανε λιγη ωρα και εμτα μπορει να ερθουν μετα απο κανα 2 ωρο παλι καισε ολο αυτο το διαστημα απλα να ναιωθω κατι ... αλαλ πως λεει και ο αντρας μου εγκυος εισαι δε γινεται μου λεει να μη νιωθις οτι κατι εχεις εκει μεσα . Ενα δικιο το εχει . Εσεις με μυρωδιες πως τα πατε ? Εγω δεν μπορω ακομα να βαλω κρεμες κοριτσια και το δερμα μου ειναι πολυ ξηρο . Πηρα μια της la roche ενυδατικη που υποτιθεται ειναι αοσμη και μου βρωμαει παρολο που κατα τα λλα ειναι αοσμη χαχαχα. μαλακτικο στ αδικα μου ρουχα δε βαζω πια .δεν το μπορω . Αλλα το προσωπο μο ζηταει το βλεπω ξηρο ενω πριν ητανφουλ ενυδατωμενο . Σταδιακα θαεπανελθουν αυτα .

βασουλα σου ειπε για β επιπεδου ποτε?

@Renez σε ευσχαριστουμε !!!

 

αχ πως γραφω ετσι σε ευχαριστουμε !!!! ηθελα να γραψω !!! παντως αυτο οτι τα παιρνουν αναλογα με τοπροιον που προωθουν ειναι γεγονος οπως και με τους δερματολογους ... Εμενα ας πουμε η frezyderm μου βρωμαγε πετρελαιο και ετα ρωτησα γιατι τετοια μυρωδια και μου ειπαν εχει ενα παραγωγο .,... Η mustela den ξερω πως μυριζει ... δεν την εχω ανοιξει γτ δεν μπορω τις μυρωδιες .... δηλαδη εκανα μπανιο πριν και μου βρωμαγε το κατα τα αλλα υπεροχο αφρολουτρο και πηγα και  ξεπλυθηκα με νερο .... για τετοια φαση μιλαμε ! Αχ η μπεμπα της λεω κοριτσι μου δεν σου αρεσουν τα αρωματα ?χαχαχα

Συσπάσεις ναι. Δεν ξερω πως μου ηρθε η λέξη σπασμοί χαχα 

Αγαπη εμενα δεν με ενοχλουν πλεον οι μυρωδιες εδω κ αρκετό καιρό. Κ το δείγμα που έβαλα της frezyderm μύριζε υπεροχα. Η καθε εγκυμοσυνη είναι διαφορετική ομως. Εσενα σε ενοχλούν οι μυρωδιες όπως πολλες κοπελες αλλες παλι οχι. Υπομονη! Εντωμετσξυ εμενα μου ειπε οτι αν συνεχίσουν οι αναγουλες κ μετα τη 16η εβδομάδα πιθανόν να κρατήσουν κ για λιγο καιρο ακομα. Οποτε κ εγω πρέπει να κάνω πολυ υπομονη αν συμβεί κάτι τέτοιο. Β επιπέδου μου ειπε προς την 22η εβδομαδα. 5 Νοεμβρίου που εχω ξανα υπέρηχο θα κλείσουμε κ την εξέταση 

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Ποσο δικαιο έχεις, συμφωνώ σε όλα! Πάντως δοκίμασα το δείγματακι που μου έδωσε της frezyderm κ παιδια μοσχοβολαει! Μου άρεσε πάρα πολύ! Πάντως επειδή οι γνώμες διίστανται με τους γιατρούς, για να μην μπερδεύομαστε καλο ειναι η καθε μια να κάνει οτι της λέει ο γιατρος της, εφοσον τον εμπιστεύεται βεβαια, γιατί αλλιώς θα τρελαθούμε χαχα 

Σε ευχαριστούμε για όλα κοριτσι μου μας βοηθας πολυ πιστεψε με ❤❤❤ 

Α μπράβο συσπάσεις! Δεν μου ερχόταν η λέξη. Άκου κει σπασμοί χαχαχα 

Συσπάσεις ναι. Δεν ξερω πως μου ηρθε η λέξη σπασμοί χαχα 

Αγαπη εμενα δεν με ενοχλουν πλεον οι μυρωδιες εδω κ αρκετό καιρό. Κ το δείγμα που έβαλα της frezyderm μύριζε υπεροχα. Η καθε εγκυμοσυνη είναι διαφορετική ομως. Εσενα σε ενοχλούν οι μυρωδιες όπως πολλες κοπελες αλλες παλι οχι. Υπομονη! Εντωμετσξυ εμενα μου ειπε οτι αν συνεχίσουν οι αναγουλες κ μετα τη 16η εβδομάδα πιθανόν να κρατήσουν κ για λιγο καιρο ακομα. Οποτε κ εγω πρέπει να κάνω πολυ υπομονη αν συμβεί κάτι τέτοιο. Β επιπέδου μου ειπε προς την 22η εβδομαδα. 5 Νοεμβρίου που εχω ξανα υπέρηχο θα κλείσουμε κ την εξέταση 

Τελεια!!1 Υπομονη θα κανω ενταξει τωρα δε θ αγινει κατι αν για λιγο ακιρο ακομα δε βαζω κρεμες χαχα! Θα προσπαθησω να φτιαξω και τικερακι 

Κοριτσια να ρωτησω και κατι ... τον τραχηλο ποτε τον μετρανε ? εννοω ποτε βλεπουν πχ αν ο τραχηλος ειναι λιγοτερο ανοιχτος η λιγτερο κλειστος εκτςο απο τους υπερηχους τους αρχικους ; Γιατι εγω στην αυχενικη δεν εκανα ενδοκολπικο εκαν αμονο διακοιλιακο ..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Woman88 είπε:

Τελεια!!1 Υπομονη θα κανω ενταξει τωρα δε θ αγινει κατι αν για λιγο ακιρο ακομα δε βαζω κρεμες χαχα! Θα προσπαθησω να φτιαξω και τικερακι 

Κοριτσια να ρωτησω και κατι ... τον τραχηλο ποτε τον μετρανε ? εννοω ποτε βλεπουν πχ αν ο τραχηλος ειναι λιγοτερο ανοιχτος η λιγτερο κλειστος εκτςο απο τους υπερηχους τους αρχικους ; Γιατι εγω στην αυχενικη δεν εκανα ενδοκολπικο εκαν αμονο διακοιλιακο ..

Καλημερα κοριτσι! Σηκωθηκα για τουαλετα κ δεν με ξανα επιανε υπνος. Αχ κ οποτε ξυπναω τοσο νωρις εχω πολυ αναγουλα. Για τον τράχηλο δεν ξερω να σου πω. 

Σημερα ξεκινάω κ το σιδηρο κ το μαγνησιο. Ελπιζω να μην μου δημιουργήσουν περισσότερες αναγουλες από οτι εχω τωρα. 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Vaso11.4.11 πόσο όμορφα τα νέα σου!!! Πόσο όμορφες στιγμές αυτές που έζησες με τον άντρα σου!!! Μπράβο κορίτσι μου!!!! Ο ενθουσιασμός είναι απερίγραπτος!! Με έκανες να Ανυπομονώ πιο πολύ να πάω για υπερηχο! 

Κορίτσια νομίζω πως είμαι η μοναδική που δεν έχω ιδέα για το φύλο ακόμα!! Πάντως βλέπω ότι υπερτερούν τα κοριτσάκια!!! 

Καλημεραααααααααααα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε;;

Βάσω μου μπράβο! Είδες το μωράκι σου το ζωηρουτσικο!!

Τι ωραία!

Κι εγώ έχω υπέρηχο την Τετάρτη! 

Κορίτσια εγώ έβαζα αμυγδαλελαιο, έχει μια κρέμα για ραγαδες μου διαφεύγει το όνομα που είναι τοπ αλλά πανάκριβη, θεωρώ όμως ότι και το ελειαολαδο ακόμα είναι μια χαρά απλά στην αίσθηση είναι λαδερο και ίσως όχι τόσο πρακτικό, επίσης είναι στο δέρμα αν θα κάνεις ραγαδες, ότι και να βάλεις αν είναι να κάνεις θα κάνεις

Βάσω τον βρίσκω υπερβολικό για τα κιλά σου!! Οκ να προσέχεις την διατροφή ώστε να παίρνεις τα απαραίτητα συστατικά που χρειάζεσαι αλλά όχι και δίαιτα, περπάτημα πάρε μια φίλη και περπατήστε λίγο να πάτε για έναν καφέ να δείτε καμία βιτρίνα , έτσι παλεύεται αλλιώς κι εγώ βαριέμαι 

Τικερακι κι εγώ δεν μπορώ με τίποτα!

Ααα δεν ευχήθηκα για τις αυχενικες!

Συγχαρητήρια για τα καλά αποτελέσματα κορίτσια μου! 

Βάσω λες να χεις κόρη; Με το καλό γερό μωρό ότι και να ναι

Εμένα στην κόρη μου στην αυχενική μου είχε πει 80% αγόρι 20% κορίτσι.... Μετά δύο βδομάδες μου λέει 95% κορίτσι χαχα

 


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mantarini2018 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε;;

Βάσω μου μπράβο! Είδες το μωράκι σου το ζωηρουτσικο!!

Τι ωραία!

Κι εγώ έχω υπέρηχο την Τετάρτη! 

Κορίτσια εγώ έβαζα αμυγδαλελαιο, έχει μια κρέμα για ραγαδες μου διαφεύγει το όνομα που είναι τοπ αλλά πανάκριβη, θεωρώ όμως ότι και το ελειαολαδο ακόμα είναι μια χαρά απλά στην αίσθηση είναι λαδερο και ίσως όχι τόσο πρακτικό, επίσης είναι στο δέρμα αν θα κάνεις ραγαδες, ότι και να βάλεις αν είναι να κάνεις θα κάνεις

Βάσω τον βρίσκω υπερβολικό για τα κιλά σου!! Οκ να προσέχεις την διατροφή ώστε να παίρνεις τα απαραίτητα συστατικά που χρειάζεσαι αλλά όχι και δίαιτα, περπάτημα πάρε μια φίλη και περπατήστε λίγο να πάτε για έναν καφέ να δείτε καμία βιτρίνα , έτσι παλεύεται αλλιώς κι εγώ βαριέμαι 

Τικερακι κι εγώ δεν μπορώ με τίποτα!

Ααα δεν ευχήθηκα για τις αυχενικες!

Συγχαρητήρια για τα καλά αποτελέσματα κορίτσια μου! 

Βάσω λες να χεις κόρη; Με το καλό γερό μωρό ότι και να ναι

Εμένα στην κόρη μου στην αυχενική μου είχε πει 80% αγόρι 20% κορίτσι.... Μετά δύο βδομάδες μου λέει 95% κορίτσι χαχα

 

Καλημερα κοριτσια μου! Πως ειστε; ειναι λιγο αυστηρός με αυτό το θέμα, ναι. Μου ειπε σε οοολη την εγκυμοσύνη καλο ειναι να βαλω 10 με 12 κιλα. Κ εγω εχω βαλει ήδη τα 5. Γενικα οντως καλο ειναι να προσεχω γιατι ειναι νωρις ακομα για να βάλω τοσα κιλα. Φταίνε τα γλυκα. Πρέπει να τα κόψω. Και που δεν κινούμαι κ ειμαι ολη μερα σε εναν καναπε. Ε λιγο θελει; 

Μάλλον κοριτσακι ειναι από οτι φαίνεται αλλα αν δεν το σιγουρέψουμε δεν πιστεύω τίποτα χαχαχα εχω ακουσει να γίνονται πολλά λάθη! Ξέρουν αυτα τα ζουζουνια να κρύβονται καλα κ μετα σου κάνουν εκπλήξεις χαχα γερα να ειναι ολα ❤ 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!! 

Εγώ ξυπνησα στις 4 μου παταγε πολυ την κυστη... Κατουρησα κ μετα κατάφερα να κοιμηθώ στις 7.10.....

Για τις κρέμες που λέτε εμένα στην πρωτη εγκυμοσυνη δε μου είχε συστήσει κάποια μου είχε πει μόνο από ποτς είναι οκ να βαζω... 

Κάπου τώρα δηλ ειχα ξεκινήσει να βαζω την syncroelast.... Κάπως ακριβή αλλά φανταστική και μυρίζει τέλεια... Εμένα μου αρέσει... Κ ουτε μισή ραγαδα... Έβαζα σε κοιλιά χέρια και στήθος... 

Αυτά... 

Καλημερα ολουθεεεε


oIf5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mairy2021 είπε:

Καλημερα!! 

Εγώ ξυπνησα στις 4 μου παταγε πολυ την κυστη... Κατουρησα κ μετα κατάφερα να κοιμηθώ στις 7.10.....

Για τις κρέμες που λέτε εμένα στην πρωτη εγκυμοσυνη δε μου είχε συστήσει κάποια μου είχε πει μόνο από ποτς είναι οκ να βαζω... 

Κάπου τώρα δηλ ειχα ξεκινήσει να βαζω την syncroelast.... Κάπως ακριβή αλλά φανταστική και μυρίζει τέλεια... Εμένα μου αρέσει... Κ ουτε μισή ραγαδα... Έβαζα σε κοιλιά χέρια και στήθος... 

Αυτά... 

Καλημερα ολουθεεεε

Καλημερα Μαιρουλααα! Αχ σε καταλαβαινω με τη συχνοουρια ξυπναω κ εγω πολλες φορες πλεον τα βραδυα. Κ σημερα ξυπνησα κατά τις 6 παρα κ μετα δεν μπορούσα να κοιμηθω κ ειχα αναγουλα. Όταν ξυπναω τοσο νωρις εχω αναγούλα για καποιο λογο. Εν τελει εκανα εμετο. Εγω νομιζω θα συνεχιστούν κ αλλο οι εμετοι κ οι αναγουλες. Κ ειδικα τωρα που θα ξεκινησω κ το σιδηρο. Στις μανουλες Μαρτιου πάντως έχουν ακόμα εμετους κ αναγουλες καποιες κοπελες. Δεν εχω ελπίδες ουτε εγω νομιζω. Εσυ από αναγουλες είσαι ενταξει; το γλύτωσες;


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσια ! Ετοιμαζομαι να ξεκινησω μαθηματακια σε 10 λεπτα !! Αχ η συχνοουρια μειζον θεμα! Εγω σημερα σηκωθηκα 5,6 φορες χαχαχαχα!ΜΕγλαωνει η μητρα και αρχιζουν να πιεζονται ολα τριγυρω ! ΓΕρα να ναι τα παιδακια μας και το φυλο ειναι το λιγοτερο ! ΘΑ συμπεθρεψουμε κοιρτσακια αγορακια χαχα! Σας φιλω παω να ξεκιναω σιγουλια σιγουλια!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Καλημέρα κοριτσια ! Ετοιμαζομαι να ξεκινησω μαθηματακια σε 10 λεπτα !! Αχ η συχνοουρια μειζον θεμα! Εγω σημερα σηκωθηκα 5,6 φορες χαχαχαχα!ΜΕγλαωνει η μητρα και αρχιζουν να πιεζονται ολα τριγυρω ! ΓΕρα να ναι τα παιδακια μας και το φυλο ειναι το λιγοτερο ! ΘΑ συμπεθρεψουμε κοιρτσακια αγορακια χαχα! Σας φιλω παω να ξεκιναω σιγουλια σιγουλια!

Καλο μάθημα γλυκουλααα 

Εγω εντωμεταξυ πηγα να πιω λιγο σαγκουινι αν το λεω σωστά. Νομίζα οτι ειναι πορτοκάλια κ τελικα ηταν πιο σκούρο μωβ-ροζ κ πικρα. Αλλα λεω βιταμινες έχει ας πιω, ε μεγα λάθος! Όπως το ηπια ετσι το εβγαλα χαχαχα 2ος εμετος για σημερα κ παμε δυνατααα 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Αχ κοριτσια σε 1 ωρα εχω υπερηχο κ με εχει πιασει ένα χαζο αγχος! Για ποιο λογο; αφου ειναι ένας απλός υπέρηχος! Ίσως γιατί έχω να το δω απτην αυχενικη κ ειχα κ αυτούς τους πονους περιοδου αυτες τις 3 εβδομαδες κ ανησυχω αν είναι καλα! Πείτε μου εναν καλο λογο να ηρεμησω πλιιιιζ :oops:

Πως πήγε ο υπέρηχος κυρία μου που αγχωνόσουν;❤️ Φαντάζομαι όλα τέλεια :wub:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilo είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! @Vaso11.4.11 πες μας αυτό το δειγματακι που έχεις και μυρίζε υπέροχα ποια κρεμουλα ήταν?

Ναι κοριτσι μου θα σου πω αργότερα γιατί εκανα κ 3ο εμετο κ ξαπλωνω τωρα. Ειμαι πολυ χαλια! Σήμερα βρήκε που ξεκινάω κ το σιδηρο που ειναι βαρυ! Οχι κ πολυ καλη μερα η σημερινή! :( της frezyderm είναι παντως.

Just now, Vasia3315 είπε:

Πως πήγε ο υπέρηχος κυρία μου που αγχωνόσουν;❤️ Φαντάζομαι όλα τέλεια :wub:

Ναι Βασια μου ολα πηγαν πολυ καλα δόξα Το Θεο! Πιο πάνω αμα πας γραφω κ λεπτομέρειες! Μάλλον κοριτσάκι εχω αλλα θα το σιγουρέψουμε στον επομενο υπερηχο σε 3 εβδομαδες. 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...