Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Καθυστέρηση & αρνητικό τεστ


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!

Ήθελα την άποψή σας...

Προσπαθούμε σχετικά σύντομο χρονικό διάστημα με τον σύζυγό μου για παιδάκι. Περίπου 3 μήνες.

Γενικά είμαι σταθερή! Σπάνια έχω καθυστέρηση. Ο κύκλος μου είναι 26 ημερών. 

Τελευταία περίοδο είχα 16/08 και είχαμε επαφές στις γόνιμες ημέρες. 25, 27, 28/08.

Έπρεπε να είχα αδιαθετήσει στις 11/09 αλλά ακόμα τίποτα. Έκανα τεστ σήμερα το πρωί & ήταν αρνητικό. 

Υπάρχει περίπτωση με 3 ημέρες καθυστέρησης να είναι λάθος;

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσι..

Καταρχάς ναι θα μπορούσε όχι να είναι άλλος αλλά να έκανες πιο αργά σύλληψη κ να μην έχεις ακόμη πολύ χοριακη ομρμονγ για να την εντοπίσει το τεστ..

Αλλά να σε ρωτήσω, 1. Πως είσαι βέβαια ότι τότε ήταν οι γονιμες ημέρες σου? Εννοώ είχες κάνει τεστ ωορρηξίας ή το υποθέτεις? Κ 2. Έστω πως ήταν εφόσον απ'.οτι κατάλαβα προσπαθείτε για μωράκι γιατί κάνατε μόνο 3 προσπάθειες όλο το μήνα..?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Καλημέρα κορίτσι..

Καταρχάς ναι θα μπορούσε όχι να είναι άλλος αλλά να έκανες πιο αργά σύλληψη κ να μην έχεις ακόμη πολύ χοριακη ομρμονγ για να την εντοπίσει το τεστ..

Αλλά να σε ρωτήσω, 1. Πως είσαι βέβαια ότι τότε ήταν οι γονιμες ημέρες σου? Εννοώ είχες κάνει τεστ ωορρηξίας ή το υποθέτεις? Κ 2. Έστω πως ήταν εφόσον απ'.οτι κατάλαβα προσπαθείτε για μωράκι γιατί κάνατε μόνο 3 προσπάθειες όλο το μήνα..?

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! 1. Είχα κάνει τεστ ωορηξίας. 2. Δεν κάναμε μόνο 3 προσπάθειες, απλά ανέφερα μόνο αυτές των γόνιμων. :)

 

Link to comment
Share on other sites

Α τέλεια οκ γτ όπως το διάβασα ήταν σαν να προσπαθήσατε μόνο τότε..

Λοιπόν που λες η πιθανότητα "λάθους," είναι η καθυστερημένη σύλληψη..αν μέχρι κ αύριο δεν αδιαθετισεις μια είναι η λύση.. ΧΟΡΙΑΚΗ:) πήγαινε κάνε το πρωί κ σίγουρα θα δείξει!!

Ευχομαι ο,τι καλύτερο κ με ένα μωράκι σύντομα στη κοιλίτσα σου(αν δεν είναι ηδη;)!!)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Α τέλεια οκ γτ όπως το διάβασα ήταν σαν να προσπαθήσατε μόνο τότε..

Λοιπόν που λες η πιθανότητα "λάθους," είναι η καθυστερημένη σύλληψη..αν μέχρι κ αύριο δεν αδιαθετισεις μια είναι η λύση.. ΧΟΡΙΑΚΗ:) πήγαινε κάνε το πρωί κ σίγουρα θα δείξει!!

Ευχομαι ο,τι καλύτερο κ με ένα μωράκι σύντομα στη κοιλίτσα σου(αν δεν είναι ηδη;)!!)

Ευχαριστώ πολύ πολύ για την καλή διάθεση ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, GinGin είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Ήθελα την άποψή σας...

Προσπαθούμε σχετικά σύντομο χρονικό διάστημα με τον σύζυγό μου για παιδάκι. Περίπου 3 μήνες.

Γενικά είμαι σταθερή! Σπάνια έχω καθυστέρηση. Ο κύκλος μου είναι 26 ημερών. 

Τελευταία περίοδο είχα 16/08 και είχαμε επαφές στις γόνιμες ημέρες. 25, 27, 28/08.

Έπρεπε να είχα αδιαθετήσει στις 11/08 αλλά ακόμα τίποτα. Έκανα τεστ σήμερα το πρωί & ήταν αρνητικό. 

Υπάρχει περίπτωση με 3 ημέρες καθυστέρησης να είναι λάθος;

Σας ευχαριστώ πολύ

Κανένα σύμπτωμα έχεις ;

Κάτι το παράξενο σε σένα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Κανένα σύμπτωμα έχεις ;

Κάτι το παράξενο σε σένα;

Λίγο πρησμένο στήθος, ελαφριά πονακια και πολλά υγρά. Τίποτα ιδιαίτερο νομίζω. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, GinGin είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Ήθελα την άποψή σας...

Προσπαθούμε σχετικά σύντομο χρονικό διάστημα με τον σύζυγό μου για παιδάκι. Περίπου 3 μήνες.

Γενικά είμαι σταθερή! Σπάνια έχω καθυστέρηση. Ο κύκλος μου είναι 26 ημερών. 

Τελευταία περίοδο είχα 16/08 και είχαμε επαφές στις γόνιμες ημέρες. 25, 27, 28/08.

Έπρεπε να είχα αδιαθετήσει στις 11/08 αλλά ακόμα τίποτα. Έκανα τεστ σήμερα το πρωί & ήταν αρνητικό. 

Υπάρχει περίπτωση με 3 ημέρες καθυστέρησης να είναι λάθος;

Σας ευχαριστώ πολύ

Καλημέρα κορίτσι μου.Λοιπον αύριο να πας για χοριακη.Ετσι κ γω τον προηγούμενο μήνα.Εκανα τεστ 2 μέρες πριν τη μέρα περιόδου κ ήταν αρνητικό.Περιοδος δν μου ερχόταν.Εκανα την Τρίτη μέρα καθυστέρησης κ πάλι αρνητικο αλλά η περίοδος άφαντη.Κ στις 10 μέρες καθυστέρησης επειδή είχα υπνηλία,πρησμένο στήθος,καουρες κ πολλά υγρά (κ γενικά είχα αρκετά συμπτώματα) είπα να παω στο γιατρο αλλά πριν να πάω πήγα για χοριακη κ ήταν θετική.Δυστυχως όμως δν προχώρησε η εγκυμοσυνη γτ εγώ χρειάζομαι ενίσχυση με οιστρογόνα κ προγεστερονη κ οι 10 μέρες που είχαν περάσει κ δν το ήξερα ήταν πολλές κ όλο εκείνο το διάστημα να φανταστείς σήκωνα κ βάρη κ δουλειές κ γενικά λόγω των αρνητικών τεστ ήμουν σίγουρη πως δν ήμουν έγκυος κ όμως ήμουν.Γι αυτό γρήγορα για χοριακη!

Link to comment
Share on other sites

Just now, GinGin είπε:

Ευχαριστώ πολύ πολύ για την καλή διάθεση ❤️

Κορίτσι καλησπέρα το θετικό τεστ ωορηξιας μην το παίρνεις τρέλα υπ οψην για δύο τρεις λόγους,μπορεί να ανιχνεύει την ορμόνη της ωορηξιας αλλά να μην γίνει ρήξη ωοθυλακίου τελικά( ανωρηκτος κύκλος άρα καθυστέρηση) δηλαδή δεν σου εγκυαται ολοκλήρωση ωορηξιας,δεύτερον να ανιχνεύσει την ωορηξια κ αυτή να αργήσει όμως άλλες δύο μέρες,και τέλος να γίνει η ωορηξια κ η περίοδος να έρθει μέσα σε 18 μέρες κ όχι σε 14 κ άρα να έχεις καθυστέρηση κ να μην είναι εγκυμοσύνη.αλλα το δεύτερο σενάριο υπολόγισε.δηλαδη 28 /8 και δώδεκα μέρες ναι νομίζω θα είχε δείξει αν ήταν εγκυμοσύνη έχουν περάσει 16 μέρες.σε δύο μέρες πιθανόν να σου έχει έρθει.πες μας νέα σου.ευχομαι να μην σου έρθει καθόλου από καρδιάς 

Link to comment
Share on other sites

Just now, GinGin είπε:

Λίγο πρησμένο στήθος, ελαφριά πονακια και πολλά υγρά. Τίποτα ιδιαίτερο νομίζω. 

Μια χαρά είναι τα συμπτώματα

Καλύτερα κάνε μια χοριακη αύριο , να ξεμπερδευεις ,θα σου πει σίγουρα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Queen10 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.Λοιπον αύριο να πας για χοριακη.Ετσι κ γω τον προηγούμενο μήνα.Εκανα τεστ 2 μέρες πριν τη μέρα περιόδου κ ήταν αρνητικό.Περιοδος δν μου ερχόταν.Εκανα την Τρίτη μέρα καθυστέρησης κ πάλι αρνητικο αλλά η περίοδος άφαντη.Κ στις 10 μέρες καθυστέρησης επειδή είχα υπνηλία,πρησμένο στήθος,καουρες κ πολλά υγρά (κ γενικά είχα αρκετά συμπτώματα) είπα να παω στο γιατρο αλλά πριν να πάω πήγα για χοριακη κ ήταν θετική.Δυστυχως όμως δν προχώρησε η εγκυμοσυνη γτ εγώ χρειάζομαι ενίσχυση με οιστρογόνα κ προγεστερονη κ οι 10 μέρες που είχαν περάσει κ δν το ήξερα ήταν πολλές κ όλο εκείνο το διάστημα να φανταστείς σήκωνα κ βάρη κ δουλειές κ γενικά λόγω των αρνητικών τεστ ήμουν σίγουρη πως δν ήμουν έγκυος κ όμως ήμουν.Γι αυτό γρήγορα για χοριακη!

Ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι ολόψυχα σύντομα να μείνεις έγκυος και όλα να πάνε πολύ καλά ❤️

Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen10 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.Λοιπον αύριο να πας για χοριακη.Ετσι κ γω τον προηγούμενο μήνα.Εκανα τεστ 2 μέρες πριν τη μέρα περιόδου κ ήταν αρνητικό.Περιοδος δν μου ερχόταν.Εκανα την Τρίτη μέρα καθυστέρησης κ πάλι αρνητικο αλλά η περίοδος άφαντη.Κ στις 10 μέρες καθυστέρησης επειδή είχα υπνηλία,πρησμένο στήθος,καουρες κ πολλά υγρά (κ γενικά είχα αρκετά συμπτώματα) είπα να παω στο γιατρο αλλά πριν να πάω πήγα για χοριακη κ ήταν θετική.Δυστυχως όμως δν προχώρησε η εγκυμοσυνη γτ εγώ χρειάζομαι ενίσχυση με οιστρογόνα κ προγεστερονη κ οι 10 μέρες που είχαν περάσει κ δν το ήξερα ήταν πολλές κ όλο εκείνο το διάστημα να φανταστείς σήκωνα κ βάρη κ δουλειές κ γενικά λόγω των αρνητικών τεστ ήμουν σίγουρη πως δν ήμουν έγκυος κ όμως ήμουν.Γι αυτό γρήγορα για χοριακη!

Queen πες μας σε παρακαλώ ποιο τεστ έκανες;;;τα step one που παίρνω εγώ γράφουν οι αξιολογήσεις ότι δεν δείχνουν ποτέ πριν την καθυστέρηση.σε ρωτάω γιατί τα παίρνω κ μετά ξεπατωνομουν να κάνω πριν την καθυστέρηση.

Link to comment
Share on other sites

Just now, GinGin είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι ολόψυχα σύντομα να μείνεις έγκυος και όλα να πάνε πολύ καλά ❤️

Σε ευχαριστώ πολύ! Ευχομαι κ σε σένα να είναι θετική η χοριακη σου κ να είσαι εγκυουλα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Κορίτσι καλησπέρα το θετικό τεστ ωορηξιας μην το παίρνεις τρέλα υπ οψην για δύο τρεις λόγους,μπορεί να ανιχνεύει την ορμόνη της ωορηξιας αλλά να μην γίνει ρήξη ωοθυλακίου τελικά( ανωρηκτος κύκλος άρα καθυστέρηση) δηλαδή δεν σου εγκυαται ολοκλήρωση ωορηξιας,δεύτερον να ανιχνεύσει την ωορηξια κ αυτή να αργήσει όμως άλλες δύο μέρες,και τέλος να γίνει η ωορηξια κ η περίοδος να έρθει μέσα σε 18 μέρες κ όχι σε 14 κ άρα να έχεις καθυστέρηση κ να μην είναι εγκυμοσύνη.αλλα το δεύτερο σενάριο υπολόγισε.δηλαδη 28 /8 και δώδεκα μέρες ναι νομίζω θα είχε δείξει αν ήταν εγκυμοσύνη έχουν περάσει 16 μέρες.σε δύο μέρες πιθανόν να σου έχει έρθει.πες μας νέα σου.ευχομαι να μην σου έρθει καθόλου από καρδιάς 

Ευχαριστώ πολύ. Προσπαθώ να είμαι συγκρατημένη θετική στη σκέψη μου! Θα ενημερώσω!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...