Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Εγκυμοσύνη και ερωτική επαφή.


Angelina91

Recommended Posts

Καλημέρα σας κορίτσια . Είμαι στην 24η εβδομάδα και συνεχίζει κανονικά η κύηση μου . Θέλω να σας ρωτήσω κάτι περί ερωτικής συνεύρεσης με τον σύντροφο σας γιατί εμενα ο δικός μου πλέον φοβάται λέει να έρθουμε σε επαφή . Η αλήθεια είναι ότι στην αρχή είχα μια αποκόλληση μετά από συνεύρεση και εκεί σοκαριστικέ . Αλλά μετά αφότου έφτιαξαν όλα δεν δείχνει κανένα ερωτικό ενδιαφέρον επικαλούμενος ότι φοβάται , τι μας έχει πει ο γιατρός ότι μπορούμε σε νορμαλ πλαίσια κλπ τίποτα , όταν γεννήσω λέει . Το μόνο που κάνει είναι να μου πει μια φορά στο τόσο για προκαταρκτικά . Τίποτα παραπάνω . Βρε κορίτσια σας έχει συμβεί εσάς αυτό ; Αφού λέει ο γιατρός είμαστε εντάξει και μπορούμε . Να είναι τόσο σοκαρισμένος από εκείνη την φορά της αποκόλλησης ; Δεν ξέρω ! Πλέον βάζω και υποψίες χωρίς όμως κάποιο δικαίωμα στα τόσα χρόνια !  Συγνώμη αν σας κούρασα με το τόσο μεγάλο κείμενο μου ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Angelina91 είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια . Είμαι στην 24η εβδομάδα και συνεχίζει κανονικά η κύηση μου . Θέλω να σας ρωτήσω κάτι περί ερωτικής συνεύρεσης με τον σύντροφο σας γιατί εμενα ο δικός μου πλέον φοβάται λέει να έρθουμε σε επαφή . Η αλήθεια είναι ότι στην αρχή είχα μια αποκόλληση μετά από συνεύρεση και εκεί σοκαριστικέ . Αλλά μετά αφότου έφτιαξαν όλα δεν δείχνει κανένα ερωτικό ενδιαφέρον επικαλούμενος ότι φοβάται , τι μας έχει πει ο γιατρός ότι μπορούμε σε νορμαλ πλαίσια κλπ τίποτα , όταν γεννήσω λέει . Το μόνο που κάνει είναι να μου πει μια φορά στο τόσο για προκαταρκτικά . Τίποτα παραπάνω . Βρε κορίτσια σας έχει συμβεί εσάς αυτό ; Αφού λέει ο γιατρός είμαστε εντάξει και μπορούμε . Να είναι τόσο σοκαρισμένος από εκείνη την φορά της αποκόλλησης ; Δεν ξέρω ! Πλέον βάζω και υποψίες χωρίς όμως κάποιο δικαίωμα στα τόσα χρόνια !  Συγνώμη αν σας κούρασα με το τόσο μεγάλο κείμενο μου ! 

Μην το σκέφτεσαι καν, ακομη κ οι άντρες γυναικών που ποτέ δ ειχαν αποκόλληση, μπορεί να φοβούνται, η να νιώθουν περίεργα. Κ μονο στην ιδέα μην συμβεί κτ στο μωρο

Δ καταλαβαίνουν ακριβώς τι νιώθουμε εμεις, κ φαντάζονται διαφορά για το τι μπορεί να νιώθει το μωρο

Καλύτερα μην πιέζεις τα πράγματα. Βγαλ'το από το μυαλό σου. Κ απλα να είστε τρυφεροι κ διαχυτικοι με άλλους τρόπους κ όπως νιώθει άνετα εκεινος

Αν θέλεις πες του τουλ αυτό, ότι οκ, καταλαβαίνεις τους ενδοιασμούς του, αλλά τουλ έχεις ανάγκη να νιώθεις επιθυμητή κ να περνάτε ρομαντικά έστω κ διαφορετικα

Κ ισως ξεμπλοκαρει σιγα σιγα

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Μην το σκέφτεσαι καν, ακομη κ οι άντρες γυναικών που ποτέ δ ειχαν αποκόλληση, μπορεί να φοβούνται, η να νιώθουν περίεργα. Κ μονο στην ιδέα μην συμβεί κτ στο μωρο

Δ καταλαβαίνουν ακριβώς τι νιώθουμε εμεις, κ φαντάζονται διαφορά για το τι μπορεί να νιώθει το μωρο

Καλύτερα μην πιέζεις τα πράγματα. Βγαλ'το από το μυαλό σου. Κ απλα να είστε τρυφεροι κ διαχυτικοι με άλλους τρόπους κ όπως νιώθει άνετα εκεινος

Αν θέλεις πες του τουλ αυτό, ότι οκ, καταλαβαίνεις τους ενδοιασμούς του, αλλά τουλ έχεις ανάγκη να νιώθεις επιθυμητή κ να περνάτε ρομαντικά έστω κ διαφορετικα

Κ ισως ξεμπλοκαρει σιγα σιγα

Η αλήθεια είναι ότι περάσαμε μεγάλο σοκ και οι δυο ! Το έχω συζητήσει μαζί του ότι αφού είναι όλα εντάξει τώρα γιατί όχι ; Αλλά βγάζει όλο φόβο μην γίνει τίποτα . Απλά εμενα μου φαίνεται παράξενο  δεν έχω ξανά έρθει σε αυτή την θέση και ξέρεις οι ορμόνες , οι ορμές και η ψυχολογία στην εγκυμοσύνη είναι κάπως περίεργες. Υπομονή λοιπόν ! Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου ❤️

Link to comment
Share on other sites

Φαντάσου ότι μπορεί να μην ηθελε κ χωρις την αποκόλληση. Είναι αναμενομενο

Επειδη καταλαβαίνω πως νιώθεις, γι αυτό πες του το. Τουλ να νιώθετε κοντά, ασχέτως επαφών. 

Γτ με το μωρο θα είναι ακόμη πιο δύσκολο, μια μικρή προειδοποίηση 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelina91 είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια . Είμαι στην 24η εβδομάδα και συνεχίζει κανονικά η κύηση μου . Θέλω να σας ρωτήσω κάτι περί ερωτικής συνεύρεσης με τον σύντροφο σας γιατί εμενα ο δικός μου πλέον φοβάται λέει να έρθουμε σε επαφή . Η αλήθεια είναι ότι στην αρχή είχα μια αποκόλληση μετά από συνεύρεση και εκεί σοκαριστικέ . Αλλά μετά αφότου έφτιαξαν όλα δεν δείχνει κανένα ερωτικό ενδιαφέρον επικαλούμενος ότι φοβάται , τι μας έχει πει ο γιατρός ότι μπορούμε σε νορμαλ πλαίσια κλπ τίποτα , όταν γεννήσω λέει . Το μόνο που κάνει είναι να μου πει μια φορά στο τόσο για προκαταρκτικά . Τίποτα παραπάνω . Βρε κορίτσια σας έχει συμβεί εσάς αυτό ; Αφού λέει ο γιατρός είμαστε εντάξει και μπορούμε . Να είναι τόσο σοκαρισμένος από εκείνη την φορά της αποκόλλησης ; Δεν ξέρω ! Πλέον βάζω και υποψίες χωρίς όμως κάποιο δικαίωμα στα τόσα χρόνια !  Συγνώμη αν σας κούρασα με το τόσο μεγάλο κείμενο μου ! 

Welcome to the club! Οι 9 στους 10 αντρες είναι σαν τον δικό σου και τον δικό μου όταν η γυναίκα είναι έγκυος. Δεν εδώ γνωρίσει ακόμα, από κοντά τουλάχιστον, εκείνη την περίπτωση του 1 στους 10 που συνεχίζει επαφές και με την κοιλιά φουσκωμένη. Όλες οι φίλες μου τα ίδια μου λένε! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Angelina91 είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια . Είμαι στην 24η εβδομάδα και συνεχίζει κανονικά η κύηση μου . Θέλω να σας ρωτήσω κάτι περί ερωτικής συνεύρεσης με τον σύντροφο σας γιατί εμενα ο δικός μου πλέον φοβάται λέει να έρθουμε σε επαφή . Η αλήθεια είναι ότι στην αρχή είχα μια αποκόλληση μετά από συνεύρεση και εκεί σοκαριστικέ . Αλλά μετά αφότου έφτιαξαν όλα δεν δείχνει κανένα ερωτικό ενδιαφέρον επικαλούμενος ότι φοβάται , τι μας έχει πει ο γιατρός ότι μπορούμε σε νορμαλ πλαίσια κλπ τίποτα , όταν γεννήσω λέει . Το μόνο που κάνει είναι να μου πει μια φορά στο τόσο για προκαταρκτικά . Τίποτα παραπάνω . Βρε κορίτσια σας έχει συμβεί εσάς αυτό ; Αφού λέει ο γιατρός είμαστε εντάξει και μπορούμε . Να είναι τόσο σοκαρισμένος από εκείνη την φορά της αποκόλλησης ; Δεν ξέρω ! Πλέον βάζω και υποψίες χωρίς όμως κάποιο δικαίωμα στα τόσα χρόνια !  Συγνώμη αν σας κούρασα με το τόσο μεγάλο κείμενο μου ! 

Καλημέρα! Εγώ είχα πολύ άσχημη εγκυμοσύνη με αποκόλληση και πολλές αιμορραγίες και διάφορες συσπάσεις,υπερεμεση οπότε από την αρχή μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης δε μπορούσαμε να έχουμε επαφές. Από εκεί και πέρα εμένα από τη πρώτη στιγμή που μάθαμε για την εγκυμοσύνη (πριν μας απαγορεύσει  οα γιατρός)μου είπε ότι φοβάται πολύ μη κάνει κάτι στο μωρό καταλαθος και δε θέλει να έχουμε επαφές μέχρι να γεννήσω. Γενικά να ξέρεις πολλοί άντρες φοβούνται την ερωτική επαφή σε αυτή τη περίοδο. Γενικά να ξέρεις εμείς ζούμε τις αλλαγές τις δυσκολίες αλλά και οι αντρες μας νιώθουν πολλές φορές αβοήθητοι που η γυναίκα τους περνάει όλα αυτά και δε μπορούν να κάνουν κάτι, ο δικός μου άντρας τουλάχιστον έτσι ένιωθε

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelina91 είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια . Είμαι στην 24η εβδομάδα και συνεχίζει κανονικά η κύηση μου . Θέλω να σας ρωτήσω κάτι περί ερωτικής συνεύρεσης με τον σύντροφο σας γιατί εμενα ο δικός μου πλέον φοβάται λέει να έρθουμε σε επαφή . Η αλήθεια είναι ότι στην αρχή είχα μια αποκόλληση μετά από συνεύρεση και εκεί σοκαριστικέ . Αλλά μετά αφότου έφτιαξαν όλα δεν δείχνει κανένα ερωτικό ενδιαφέρον επικαλούμενος ότι φοβάται , τι μας έχει πει ο γιατρός ότι μπορούμε σε νορμαλ πλαίσια κλπ τίποτα , όταν γεννήσω λέει . Το μόνο που κάνει είναι να μου πει μια φορά στο τόσο για προκαταρκτικά . Τίποτα παραπάνω . Βρε κορίτσια σας έχει συμβεί εσάς αυτό ; Αφού λέει ο γιατρός είμαστε εντάξει και μπορούμε . Να είναι τόσο σοκαρισμένος από εκείνη την φορά της αποκόλλησης ; Δεν ξέρω ! Πλέον βάζω και υποψίες χωρίς όμως κάποιο δικαίωμα στα τόσα χρόνια !  Συγνώμη αν σας κούρασα με το τόσο μεγάλο κείμενο μου ! 

Καλωσηρθες στο κλαμπ που λέει και η φίλη μου PLL πιο πάνω όταν έμεινα έγκυος και ενώ δεν είχα αποκόλληση ούτε εμετούς ούτε αναγουλες δεν είχαμε επαφές μέχρι το τέλος φοβόταν μην πάθει κάτι το μωρό δεν είναι ότι δεν ήθελε ήθελε και πολύ μάλιστα αλλά ο φόβος κυριεύε το πάθος...τον έπεισα μια φορά μέσα στον 9ο με την δικαιολογία να βοηθήσουμε τον τοκετό να ξεκινήσει γιατί είχα φτάσει 39εβδομαδων....

Το έχουμε ξεκαθαρίσει από τώρα ότι στην επόμενη εγκυμοσύνη θα κάνουμε απαλά και ο ομορφα γιατί ζοριστηκαμε και οι δυο την πρώτη φορά τόση αποχή!!!!

 

Παρόλαυτα ξέρω ζευγάρι νομίζω το μοναδικό που έχουν επαφές κανονικά και η γυναίκα είχε δύο εγκυμοσύνες και γέννες με 15μηνες διαφορά αλλά πολύ σπανια

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelina91 είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια . Είμαι στην 24η εβδομάδα και συνεχίζει κανονικά η κύηση μου . Θέλω να σας ρωτήσω κάτι περί ερωτικής συνεύρεσης με τον σύντροφο σας γιατί εμενα ο δικός μου πλέον φοβάται λέει να έρθουμε σε επαφή . Η αλήθεια είναι ότι στην αρχή είχα μια αποκόλληση μετά από συνεύρεση και εκεί σοκαριστικέ . Αλλά μετά αφότου έφτιαξαν όλα δεν δείχνει κανένα ερωτικό ενδιαφέρον επικαλούμενος ότι φοβάται , τι μας έχει πει ο γιατρός ότι μπορούμε σε νορμαλ πλαίσια κλπ τίποτα , όταν γεννήσω λέει . Το μόνο που κάνει είναι να μου πει μια φορά στο τόσο για προκαταρκτικά . Τίποτα παραπάνω . Βρε κορίτσια σας έχει συμβεί εσάς αυτό ; Αφού λέει ο γιατρός είμαστε εντάξει και μπορούμε . Να είναι τόσο σοκαρισμένος από εκείνη την φορά της αποκόλλησης ; Δεν ξέρω ! Πλέον βάζω και υποψίες χωρίς όμως κάποιο δικαίωμα στα τόσα χρόνια !  Συγνώμη αν σας κούρασα με το τόσο μεγάλο κείμενο μου ! 

Καλέ μην αγχώνεσαι έτσι φρικαρισμενοι είναι οι περισσότεροι όπως λέει η φίλη @P.L.L. !!

Εμένα ενώ ήμασταν μια χαρά το πρώτο τρίμηνο ερωτικά (είχα όρεξη κ εγώ ομολογώ!) Μόλις είδε το μωρό στην αυχενική που ήταν σχηματισμένο παιδάκι μπλόκαρε κάνα 1-1.5 μήνα!! Τίποτε δεν ήθελε μη πειράξουμε το παιδί του!!

Πάνω που άρχισε να το ξεπερνάει κ κάναμε κάτι αραιααα κ που τσουπ έρχεται η β επιπέδου!! Εκεί τον είδε κ 3d με προσωπάκι κανονικά κ ήταν η χαριστη βολή στη σεξουαλική μας ζωή:P

Βέβαια δε τκ έχω πάρει πολύ βαριά γτ μου δείχνει αλλιώς ότι ακόμη με θέλει απλά νιώθω λες κ είναι έφηβη ξανά!! Έχει κα υφι τη γλύκα του ^_^

Προτείνω να μην τον πιέζεις,μη σε ανησυχεί κ απόλαυσε έστω τα γύρω γύρω!!

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Welcome to the club! Οι 9 στους 10 αντρες είναι σαν τον δικό σου και τον δικό μου όταν η γυναίκα είναι έγκυος. Δεν εδώ γνωρίσει ακόμα, από κοντά τουλάχιστον, εκείνη την περίπτωση του 1 στους 10 που συνεχίζει επαφές και με την κοιλιά φουσκωμένη. Όλες οι φίλες μου τα ίδια μου λένε! 

Μάλλον είναι ο δικός μου ο 1 στους 10.Σε όλες τις εγκυμοσύνες είχαμε κανονικά επαφές απλά χωρίς πολύ ενταση.Δεν φοβήθηκαμε ποτέ,ίσως που είναι ο ίδιος γιατρός,ίσως που ο γυναικολόγος και φίλος του μας προέτρεπε να μην σταματήσουμε εκτος αν μας το πει αυτός.Στον μεγάλο μέχρι την αυχενική πηγαίναμε φουλ(παρά την υπερεμεση) μέχρι που είδαμε χαμηλό σάκο και μας το κόψε ο γιατρός.Στον δεύτερο είχαμε κανονικά μέχρι και τον 6ο απλά μετά δεν μπορούσα να με κουνάει κάνεις(έκανα εμμετο) οπότε το κόψαμε τότε.Παντως σίγουρα είναι ο μοναδικός που ξέρω που δεν είχε θέμα.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό να νιώθουν περίεργα, και ειδικά όσο περνούν οι μήνες και φουσκώνει η κοιλίτσα να φοβούνται περισσότερο.. Εμείς βέβαια από την αρχή που το μάθαμε κάνουμε κανονικότατα, βέβαια στο πρώτο τρίμηνο ήταν πιο ήρεμα κ χαλαρά γιατί είχα 2 φορές μικρή αιμοραγία λόγω των διεσταλμένων αγγείων στην περιοχή.. Αλλά το πρώτο πράγμα που ρώτησε την μαία ήταν εάν επιτρέπεται και η απάντηση της ήταν μέχρι κ να σπάσουν τα νερά συνεχίστε άφοβα.. Είναι κ ένας πολύ ωραίος τρόπος να χαλαρώνουμε βρε παιδιά.. Δεν μπορείς να το κόψεις κ μαχαίρι.. Το έχει πει άλλωστε κ η Θεοπούλα..

Απλά δεν θέλει πίεση γιατί τις περισσότερες φορές έχουμε αντίθετα αποτελέσματα.. Ίσως εάν μιλήσετε με τον γιατρό, θα μπορούσε να τον κάνει να δει τα πράγματα από άλλη οπτική.

Πάντως μην βάζεις άσχημες σκέψεις στο μυαλουδάκι σου, πρέπει να είσαι όσο πιο ήρεμη κ χαλαρή γίνεται.

Κ να σου πω κ κάτι? Αν δεν, υπάρχουν κ εναλλακτικές :P

  • Μου αρέσει 2

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και γω θα συμφωνήσω με τις υπόλοιπες!! Οι άντρες να ξέρεις φοβούνται πιο πολύ απ τις γυναίκες κι ας μην το δείχνουν.. Σε ζητήματα υγείας τα κάνουν πάνω τους οι περισσότεροι :-PΚαι γω είχα μια μικρή αποκόλληση στην αρχή, αλλά και να μην είχα ο άντρας μου φοβάται!! Είμαι 4 μηνων και είχαμε μόνο μια επαφή κι αυτή με το ζόρι!! Ζητάει κάποια πράγματα.. Αλλά όχι διείσδυση.. Σε καταλαβαίνω!! Υπομονη:-P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Μάλλον είναι ο δικός μου ο 1 στους 10.Σε όλες τις εγκυμοσύνες είχαμε κανονικά επαφές απλά χωρίς πολύ ενταση.Δεν φοβήθηκαμε ποτέ,ίσως που είναι ο ίδιος γιατρός,ίσως που ο γυναικολόγος και φίλος του μας προέτρεπε να μην σταματήσουμε εκτος αν μας το πει αυτός.Στον μεγάλο μέχρι την αυχενική πηγαίναμε φουλ(παρά την υπερεμεση) μέχρι που είδαμε χαμηλό σάκο και μας το κόψε ο γιατρός.Στον δεύτερο είχαμε κανονικά μέχρι και τον 6ο απλά μετά δεν μπορούσα να με κουνάει κάνεις(έκανα εμμετο) οπότε το κόψαμε τότε.Παντως σίγουρα είναι ο μοναδικός που ξέρω που δεν είχε θέμα.

Ορίστε, υπάρχουν κι αυτές οι περιπτωσεις! Θα το πω στον άντρα μου για να του κάνω παράπονα! Αν και τώρα που περιμένω να σκάσει μύτη ο μπόμπιρας είναι πια αργά. Πως τα πας εσυ; Επιτέλους τουλάχιστον δεν έχεις πια εμετούς και ναυτία. Σε σκεφτομουν! Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου.. και τον άντρα σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Ορίστε, υπάρχουν κι αυτές οι περιπτωσεις! Θα το πω στον άντρα μου για να του κάνω παράπονα! Αν και τώρα που περιμένω να σκάσει μύτη ο μπόμπιρας είναι πια αργά. Πως τα πας εσυ; Επιτέλους τουλάχιστον δεν έχεις πια εμετούς και ναυτία. Σε σκεφτομουν! Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου.. και τον άντρα σου!!!

Σε ευχαριστώ πολύ! Κι εσύ με το καλό να γεννήσεις!Με τη γέννα  Φύγανε τα πάντα...Τώρα μόνο ξενύχτι με το θηλασμό αλλά αυτό είναι τίποτα μπροστά στα αλλά..

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να σας κανω να γελασετε; εγω φοβαμαι κ ο αγαπημενος μου φοβαται.. Αλλα σας εχω κ καλύτερο... εμενα ο αντρας μου θα γυρίσει το Φλεβάρη, κ γω θα γεννησω το Μαρτη.. Ποια επαφη οεο;;;;; :p

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...