Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Μαΐου 2021


Elsatin

Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Rinio31 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια;; όλες καλά; 

Πώς περνάτε αυτή την καραντίνα στη φάση που βρίσκετε ;

Καλά, εδώ μέσα σπίτι, ξάπλα τηλεοραση κ φαΐ χαχαχαχαχα χτες εκανα κ το εμβόλιο της γρίπης όποτε ήμουν ζαβλακωμένη τελειως

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 432
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 ώρες πρίν, Elsatin είπε:

Καλά, εδώ μέσα σπίτι, ξάπλα τηλεοραση κ φαΐ χαχαχαχαχα χτες εκανα κ το εμβόλιο της γρίπης όποτε ήμουν ζαβλακωμένη τελειως

Όλοι στα ίδια είμαστε!! Ωραία!! Αυτό με το φαγητό συνδυαστικά με την ξάπλα το ζω κι εγω και πολυ με τρομάζει.  Ήδη έχω βάλει 7κιλα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rinio31 είπε:

Όλοι στα ίδια είμαστε!! Ωραία!! Αυτό με το φαγητό συνδυαστικά με την ξάπλα το ζω κι εγω και πολυ με τρομάζει.  Ήδη έχω βάλει 7κιλα.

Δεν έχω κάνει το ατόπημα να ζυγιστώ, γτ εγώ πλακωθεί στον υδατάνθρακα. Την άλλη Δευτέρα που θα πάω στο γιατρό μου θα με ζυγίσει κ ή που θα μαι νορμαλ ακόμη ή που θα φαω κωλοχερο.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Elsatin είπε:

Δεν έχω κάνει το ατόπημα να ζυγιστώ, γτ εγώ πλακωθεί στον υδατάνθρακα. Την άλλη Δευτέρα που θα πάω στο γιατρό μου θα με ζυγίσει κ ή που θα μαι νορμαλ ακόμη ή που θα φαω κωλοχερο.

Ακριβώς αυτό "έφαγα" την Τρίτη! Χαχα έπαθε σοκ όταν είδε το 86 ο έρμος. Μου είπε ότι έχω  πάρει σχεδόν όλα τα κιλά της εγκυμοσύνης. Ελάττωσα λίγο τα πιρουνια κι εγώ γιατί με φόβισε.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

On 24/11/2020 at 2:52 ΠΜ, Rinio31 είπε:

Ακριβώς αυτό "έφαγα" την Τρίτη! Χαχα έπαθε σοκ όταν είδε το 86 ο έρμος. Μου είπε ότι έχω  πάρει σχεδόν όλα τα κιλά της εγκυμοσύνης. Ελάττωσα λίγο τα πιρουνια κι εγώ γιατί με φόβισε.

Λοιπόν εγώ το κωλοχερο το γλίτωσα προς το παρόν αλλά μου είπε προσοχή γτ λιπαρά κ πολλά γλυκά επιβαρύνουν το μωρό. Κορίτσια μου ήθελα να σας ρωτήσω έχει κάνει καμίας την εξέταση nipt? Η σας είπες γιατρός για αμνιοπαρακέντηση ;

Καλό μήνα κ καλό χειμώνα σε όλες!!!! Το φάγαμε το πρώτο τρίμηνο κοριτσιααααα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια, χαιρομαι που ειστε ολες καλα, ολα καλα κι εγω. Δουλειά απο το σπίτι, στελνουμε κανενα 6αρι για περπατημα, μου ειπε η γυναικολογος οτι κανει καλο, βέβαια τωρα με το κρυο δεν ειμαι τοσο θαρραλέα! 

Εκανα και τις πρωτες αγορες για το μωρο λόγω Black Friday.

Περιμενουμε ολες τις επομενες βδομαδες για κλωτσιδια η ειμαι η μονη;; :lol::lol::lol::wub:

  • Μου αρέσει 2

3lnJp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 1/12/2020 at 11:44 ΠΜ, Elsatin είπε:

Λοιπόν εγώ το κωλοχερο το γλίτωσα προς το παρόν αλλά μου είπε προσοχή γτ λιπαρά κ πολλά γλυκά επιβαρύνουν το μωρό. Κορίτσια μου ήθελα να σας ρωτήσω έχει κάνει καμίας την εξέταση nipt? Η σας είπες γιατρός για αμνιοπαρακέντηση ;

Καλό μήνα κ καλό χειμώνα σε όλες!!!! Το φάγαμε το πρώτο τρίμηνο κοριτσιααααα!!!

Εγώ Όχι δεν την έχω κάνει ούτε για αμνιο μου είπε οτι χρειάζεται. Μείναμε στην Αυχενική κ το papp a.  Σου σύστησε να την κάνεις; πάντως ειναι καλύτερη και ασφαλέστερη επιλογή πιστεύω η εξεταση μέσω αίματος παρα η αμνιοπαρακεντηση. 

 

On 1/12/2020 at 11:14 ΜΜ, MariaPol είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, χαιρομαι που ειστε ολες καλα, ολα καλα κι εγω. Δουλειά απο το σπίτι, στελνουμε κανενα 6αρι για περπατημα, μου ειπε η γυναικολογος οτι κανει καλο, βέβαια τωρα με το κρυο δεν ειμαι τοσο θαρραλέα! 

Εκανα και τις πρωτες αγορες για το μωρο λόγω Black Friday.

Περιμενουμε ολες τις επομενες βδομαδες για κλωτσιδια η ειμαι η μονη;; :lol::lol::lol::wub:

Καλησπερα! Εννοείται ότι  αυτό περιμένουμε όλες πως και πως. Εγώ αισθάνομαι το έντερο μου και λέω να δεις θα είναι το μωρο χαχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Rinio31 said:

Καλησπερα! Εννοείται ότι  αυτό περιμένουμε όλες πως και πως. Εγώ αισθάνομαι το έντερο μου και λέω να δεις θα είναι το μωρο χαχα

Αχ κι εγω μια απο τα ιδια νομιζω οτι ειναι το μωρο αλλα τελικά μαλλον ειναι το εντερο! 18 εβδομαδων σημερα! περναει γρηγορα ο καιρος! 

Εχει καμια σας Β επιπεδου το 2020 ή ολες μετα τις γιορτές. Εγω εχω 29 Δεκεμβρίου, και δεν μπορω να περιμενω! Να μαθω οτι ολα ειναι καλα και να σιγουρεψω οτι ειναι κοριτσάκι να αρχισουμε να γεμιζουμε Ροζ το σπιτι :wub:

On 12/1/2020 at 11:44 AM, Elsatin said:

Λοιπόν εγώ το κωλοχερο το γλίτωσα προς το παρόν αλλά μου είπε προσοχή γτ λιπαρά κ πολλά γλυκά επιβαρύνουν το μωρό. Κορίτσια μου ήθελα να σας ρωτήσω έχει κάνει καμίας την εξέταση nipt? Η σας είπες γιατρός για αμνιοπαρακέντηση ;

Καλό μήνα κ καλό χειμώνα σε όλες!!!! Το φάγαμε το πρώτο τρίμηνο κοριτσιααααα!!!

Καλο μήνα και καλο χειμωνα! Κι εμεις στην αυχενική μείναμε. Απο οσο εχω ακούσει καλυτερα nipt, αλλα ο γιατρος σου θα σε συμβουλεψει καταλληλα νομιζω :)

  • Μου αρέσει 1

3lnJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καναμε την nipt κ περιμένουμε αποτελέσματα!!! Η αυχενική μ είχε βγει πολύ καλή αλλά κ καλά λένε εάν είσαι από 35 κ πάνω όταν γεννάς σου λένε για αμνιο. Τι να πω δεν ξέρω... ελπίζω θα βγει κ αυτή η nipt καλή ώστε να μην έχω τρεξιματα

Κ εγώ ανυπομονώ για τα κλωτσηδια κ μάλλον το έντερο είναι αυτό που νιώθω. Σε ποια βδομάδα λογικά αρχίζουνε κ νιώθουμε; Εγώ είμαι 15 τωρα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 12/6/2020 at 2:21 AM, Elsatin said:

Καναμε την nipt κ περιμένουμε αποτελέσματα!!! Η αυχενική μ είχε βγει πολύ καλή αλλά κ καλά λένε εάν είσαι από 35 κ πάνω όταν γεννάς σου λένε για αμνιο. Τι να πω δεν ξέρω... ελπίζω θα βγει κ αυτή η nipt καλή ώστε να μην έχω τρεξιματα

Κ εγώ ανυπομονώ για τα κλωτσηδια κ μάλλον το έντερο είναι αυτό που νιώθω. Σε ποια βδομάδα λογικά αρχίζουνε κ νιώθουμε; Εγώ είμαι 15 τωρα

Μην ανησυχείς καθόλου τότε! θυμαμαι την μαμά μου που εκανε την μικρη μου αδερφη στα 40 της και εκανε ενα σωρο προληπτικές εξτρα εξετάσεις και ολα πηγαν καλα!

Εγω ειμαι 18 και 4 και ακομα νομιζω οτι μονο το εντερο καταλαβαινω,ή δεν καταλαβαίνω την διαφορά. Αλλα η κοιλια σε 2 βδομαδες εχει φουσκωσει πολυ, εκει που δεν εβλεπα διαφορα. Περιμένουμε!

  • Μου αρέσει 2

3lnJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια! Και εμεις μαλλον κοριτσάκι 28 Δεκέμβρη β επιπέδου για επιβεβαίωση! Πως τα πάτε με τις δουλειες σας και ολα! Εγω υπάρχουν στιγμές που αισθανομαι τοσο ευκολα κουρασμένη! Ειμαι ψυχολογος οποτε αναγκάζομαι να ακυρώνω τα ραντεβού οταν δεν βγαινει! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 12/9/2020 at 5:35 PM, Iris26 said:

Καλησπερα κοριτσια! Και εμεις μαλλον κοριτσάκι 28 Δεκέμβρη β επιπέδου για επιβεβαίωση! Πως τα πάτε με τις δουλειες σας και ολα! Εγω υπάρχουν στιγμές που αισθανομαι τοσο ευκολα κουρασμένη! Ειμαι ψυχολογος οποτε αναγκάζομαι να ακυρώνω τα ραντεβού οταν δεν βγαινει! 

Α μαζι, κι εμείς 29/12 Β επιπεδου για επιβεβαίωση να παρουμε και το πρωτο ροζ η μπλε.

Εγω δουλευω απο το σπίτι και τοσες ωρες που κάθομαι στην καρεκλα ποναει πολυ η μεση μου μετα! Περιμενω την αδεια  Χριστουγέννων τωρα να ξεκουραστω λιγακι.

  • Μου αρέσει 1

3lnJp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 6/12/2020 at 2:21 ΠΜ, Elsatin είπε:

Καναμε την nipt κ περιμένουμε αποτελέσματα!!! Η αυχενική μ είχε βγει πολύ καλή αλλά κ καλά λένε εάν είσαι από 35 κ πάνω όταν γεννάς σου λένε για αμνιο. Τι να πω δεν ξέρω... ελπίζω θα βγει κ αυτή η nipt καλή ώστε να μην έχω τρεξιματα

Κ εγώ ανυπομονώ για τα κλωτσηδια κ μάλλον το έντερο είναι αυτό που νιώθω. Σε ποια βδομάδα λογικά αρχίζουνε κ νιώθουμε; Εγώ είμαι 15 τωρα

Καλησπέρα!! Όλα καλα θα πάνε θα το δεις! Λογικά θα το αισθανόμαστε μετά τις 19; έτσι λένε. Εγώ αύριο μπαίνω στη 18η. 

On 3/12/2020 at 7:46 ΜΜ, MariaPol είπε:

Αχ κι εγω μια απο τα ιδια νομιζω οτι ειναι το μωρο αλλα τελικά μαλλον ειναι το εντερο! 18 εβδομαδων σημερα! περναει γρηγορα ο καιρος! 

Εχει καμια σας Β επιπεδου το 2020 ή ολες μετα τις γιορτές. Εγω εχω 29 Δεκεμβρίου, και δεν μπορω να περιμενω! Να μαθω οτι ολα ειναι καλα και να σιγουρεψω οτι ειναι κοριτσάκι να αρχισουμε να γεμιζουμε Ροζ το σπιτι :wub:

Καλο μήνα και καλο χειμωνα! Κι εμεις στην αυχενική μείναμε. Απο οσο εχω ακούσει καλυτερα nipt, αλλα ο γιατρος σου θα σε συμβουλεψει καταλληλα νομιζω :)

Καλησπέρα !! Η Β επιπέδου εμένα θα πάει για το 2021!! Αύριο μπαινω στη 18η . Εν τω μεταξύ μας βλέπω όλες με πιθανός κοριτσάκια!!!

Καλησπέρα!!! Ήθελα να σας ρωτήσω ρε κορίτσια,  εκτός από την κοιλίτσα που ίσως σε κάποιες μεγάλωσε ήδη, τι άλλες αλλαγές αισθάνεστε πάνω σας;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rinio31 είπε:

Καλησπέρα!! Όλα καλα θα πάνε θα το δεις! Λογικά θα το αισθανόμαστε μετά τις 19; έτσι λένε. Εγώ αύριο μπαίνω στη 18η. 

Καλησπέρα !! Η Β επιπέδου εμένα θα πάει για το 2021!! Αύριο μπαινω στη 18η . Εν τω μεταξύ μας βλέπω όλες με πιθανός κοριτσάκια!!!

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Είμαι και εγώ μαμά Μαΐου με ΠΗΤ 28/5. Εύχομαι σε όλες μας μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη. Σήμερα μπήκα στην 17η εγώ και περιμένω κοριτσάκι. Μάλλον ο Μάιος θα είναι ροζ. Εγώ κορίτσια αισθάνομαι κάποιες κινήσεις που δεν τις έχω ξανά νιώσει ,αλλά δεν είμαι 100% σίγουρη ότι είναι το μωρό. Εμείς έχουμε ακόμα έναν υπέρηχο στο ιατρείο  και μετά θα κανονίσουμε τη β επιπέδου που θα γίνει το 21 πια .

  • Μου αρέσει 1

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Maria92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Είμαι και εγώ μαμά Μαΐου με ΠΗΤ 28/5. Εύχομαι σε όλες μας μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη. Σήμερα μπήκα στην 17η εγώ και περιμένω κοριτσάκι. Μάλλον ο Μάιος θα είναι ροζ. Εγώ κορίτσια αισθάνομαι κάποιες κινήσεις που δεν τις έχω ξανά νιώσει ,αλλά δεν είμαι 100% σίγουρη ότι είναι το μωρό. Εμείς έχουμε ακόμα έναν υπέρηχο στο ιατρείο  και μετά θα κανονίσουμε τη β επιπέδου που θα γίνει το 21 πια .

Καλώς ήρθες κι εσύ!!! Με το καλό το μωράκι σου επίσης! Ο Μάιος όντως θα είναι ροζ :-):-):-) . 

Είμαι χαρούμενη που μαζευόμαστε όλο και περισσότερες!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...