Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαΐου 2021


Elsatin

Recommended Posts

Just now, Elsatin είπε:

Όλα καλά Δόξα το Θεό! Τώρα ξανά σε 2-3 βδομάδες, κ σιγά σιγά θα ελλατωσω τα πρώτα φάρμακα τότε. 

142 χτύποι/ λεπτό σήμερα. Το βγάλα βίντεο κ το βλέπω ξανά κ ξανά, εκείνη την ώρα ήμουν τόσο φρικαρισμενη που δεν λέγεται

Μπράβο όλα τέλεια! Τώρα ξεκούραση, αισιοδοξία κ όλα καλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 432
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, Elsatin είπε:

Ερωτεύτηκα!!!!!!

Με το καλό το μωράκι σου !! Θα είσαι το ίδιο ερωτευμένη καθε φορά 

Καλησπέρα κορίτσια!

Θέλω να σας ρωτήσω το εξής,  νεύρα δεν εχει καμμία; μόνο εγω βιώνω τέτοια παράξενα πράγματα;;

Επίσης άλλη μια απορία. Όσες είστε στις 9 εβδομάδες ή 8 εντοπίζετε φούσκωμα κάτω κάτω στην κοιλιά από τώρα;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/10/2020 at 4:11 ΠΜ, Rinio31 είπε:

Με το καλό το μωράκι σου !! Θα είσαι το ίδιο ερωτευμένη καθε φορά 

Καλησπέρα κορίτσια!

Θέλω να σας ρωτήσω το εξής,  νεύρα δεν εχει καμμία; μόνο εγω βιώνω τέτοια παράξενα πράγματα;;

Επίσης άλλη μια απορία. Όσες είστε στις 9 εβδομάδες ή 8 εντοπίζετε φούσκωμα κάτω κάτω στην κοιλιά από τώρα;

Εγώ ως τώρα 7 μισή βδομαδων δλδ δεν βιώσει τίποτα, κανένας εμετός παρά μόνο την μέρα πριν την χοριακη μια φορά,    Απλά που κ που νιώθω ότι κουνιέται το στομάχι μ κ ότι θελω κάτι στεγνό σαν φαγητο αυτό. Κατά τα αλλά νευρα μηδέν, συμπτώματα θα έλεγα μηδέν, αφού εάν δεν εκανα υπέρηχο κ δεν υπήρχε η απουσία της περιόδου θα μουν από αυτές τις περιπτώσεις που κενέ δεν καταλαβα ουι ήμουν έγκυος :tongue:

Καλημερα κορίτσια μου!!! Που χαθήκατε όλες;;; Πως τα πάτε;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Με το καλο ολες κοριτσια μου! Εμεις πηγαμε χθες ξανα και το ειδαμε και το ακουσαμε.. άρχισε να φαίνεται καθαρα οτι ειναι ενα ανθρωπάκι εκει μεσα.. φαινοταν ολοκαθαρα δηλαδη το κεφαλακι του και το σωματακι του. μας ειχε πλατη!

30 του μηνός σε 2 βδομαδες ακριβώς κλείσαμε ραντεβού για αυχενική διαφάνεια. και αιματολογικες για κυστικη ινωση και PAPP-A. τοτε θα ειμαι (13 και 1).

Απο συμπτώματα κι εγω τιποτα το ιδιαιτερο. Απλα χορταινω με 2 μπουκιες. εχω χασει και ενα κιλο! Αλλιως κι εγω νομιζω οτι δεν θα καταβαινα οτι ειμαι εγγυος. πολυ ευκολη εγκυμοσυνη ως τωρα ευτυχως και μακαρι να συνεχίσω ετσι!

  • Μου αρέσει 4

3lnJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 16/10/2020 at 6:40 ΜΜ, Konstantina bets είπε:

Γεια σας! Κι εγώ θα γίνω μαμά το Μάιο του 2021. Με το καλό να μας πάνε όλα! Εγώ δυσκολεύομαι λίγο, έχω όλη μέρα ναυτία, τάση για εμετό και ζαλάδες.. 

Καλωσόρισες!! Με το καλό το μωράκι σου κι εσένα! Σου εύχομαι σύντομα να είσαι καλύτερα και να το ευχαριστηθείς όλο το "Ταξίδι"

On 16/10/2020 at 7:21 ΜΜ, MariaPol είπε:

Με το καλο ολες κοριτσια μου! Εμεις πηγαμε χθες ξανα και το ειδαμε και το ακουσαμε.. άρχισε να φαίνεται καθαρα οτι ειναι ενα ανθρωπάκι εκει μεσα.. φαινοταν ολοκαθαρα δηλαδη το κεφαλακι του και το σωματακι του. μας ειχε πλατη!

30 του μηνός σε 2 βδομαδες ακριβώς κλείσαμε ραντεβού για αυχενική διαφάνεια. και αιματολογικες για κυστικη ινωση και PAPP-A. τοτε θα ειμαι (13 και 1).

Απο συμπτώματα κι εγω τιποτα το ιδιαιτερο. Απλα χορταινω με 2 μπουκιες. εχω χασει και ενα κιλο! Αλλιως κι εγω νομιζω οτι δεν θα καταβαινα οτι ειμαι εγγυος. πολυ ευκολη εγκυμοσυνη ως τωρα ευτυχως και μακαρι να συνεχίσω ετσι!

Καλησπέρα,  με το καλό και σε εσένα! Από ότι κατάλαβα είμαστε κοντά εσύ είσαι 11 εβδ εγώ είμαι 10.

Η εξέταση για την Κυστική ινωση είναι αυτή που περιμένω την Δευτέρα να βγει. Για την Αυχενική μου είπε θα κλείσουμε ραντεβού από την άλλη εβδομάδα. Έχεις άγχος;

Επίσης αυτό με το φαΐ πως το κάνεις;; εγώ έχω φάει έναν μήνα τώρα σαν να μην υπάρχει αύριο 

 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

On 16/10/2020 at 7:21 ΜΜ, MariaPol είπε:

Με το καλο ολες κοριτσια μου! Εμεις πηγαμε χθες ξανα και το ειδαμε και το ακουσαμε.. άρχισε να φαίνεται καθαρα οτι ειναι ενα ανθρωπάκι εκει μεσα.. φαινοταν ολοκαθαρα δηλαδη το κεφαλακι του και το σωματακι του. μας ειχε πλατη!

30 του μηνός σε 2 βδομαδες ακριβώς κλείσαμε ραντεβού για αυχενική διαφάνεια. και αιματολογικες για κυστικη ινωση και PAPP-A. τοτε θα ειμαι (13 και 1).

Απο συμπτώματα κι εγω τιποτα το ιδιαιτερο. Απλα χορταινω με 2 μπουκιες. εχω χασει και ενα κιλο! Αλλιως κι εγω νομιζω οτι δεν θα καταβαινα οτι ειμαι εγγυος. πολυ ευκολη εγκυμοσυνη ως τωρα ευτυχως και μακαρι να συνεχίσω ετσι!

Εγώ χτες μπηκα στην 8η. Κ θα πάω να το δω σε δυο εβδομάδες. Αυτό με υο φαγητο το χω κ εγώ δεν πολύ τρώω, βάρος δεν έχω παρατηρήσει να χω χάσει βέβαια δεν ζυγίζομαι κ συνεχεια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/18/2020 at 1:22 PM, Elsatin said:

Εγώ χτες μπηκα στην 8η. Κ θα πάω να το δω σε δυο εβδομάδες. Αυτό με υο φαγητο το χω κ εγώ δεν πολύ τρώω, βάρος δεν έχω παρατηρήσει να χω χάσει βέβαια δεν ζυγίζομαι κ συνεχεια

Για καποιο λογο η γυναικολογος μου μου ειπε να ζυγιζομαι μια φορα την βδομαδα για να το ελεγχω να μην ξεφυγω. Ειχα ανησυχια σχετικα με το φαγητο επειδη δεν τρωω πολυ αλλα μου ειπε οτι απο την στιγμη που παιρνω τις βιταμινες μου να μην ανησυχω!

On 10/18/2020 at 4:39 AM, Rinio31 said:

Καλησπέρα,  με το καλό και σε εσένα! Από ότι κατάλαβα είμαστε κοντά εσύ είσαι 11 εβδ εγώ είμαι 10.

Η εξέταση για την Κυστική ινωση είναι αυτή που περιμένω την Δευτέρα να βγει. Για την Αυχενική μου είπε θα κλείσουμε ραντεβού από την άλλη εβδομάδα. Έχεις άγχος;

Επίσης αυτό με το φαΐ πως το κάνεις;; εγώ έχω φάει έναν μήνα τώρα σαν να μην υπάρχει αύριο 

 

Ναι 11+5 σημερα.! Ειμαι για νωρις το Μαιο, ΠΗΤ 06/05/2021. Εμενα Κυστικη ινωση με εβαλαν μιαμιση ωρα πριν την Αυχενικη! για να προλαβουν να βγουν τα αποτελεσματα. Και φυσικα αγχος!! πολυ σοβαρη εξεταση και το μωρο θα φαινεται πολυ καθαρα για πρωτη φορα. Λιγο στεναχωρεθηκε ο αντρας μου γιατι δεν θα μπορει να ειναι μεσα λογω covid. Αλλα θα μας δωσουν βιντεο, κατι ειναι και αυτο!!

Οσο για το φαγητο, καθε μια εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη νομιζω. Δεν ξερω μετα τον τεταρτο που λενε ολες μην γυρισει αντιθετα. Γιατι γενικα ειμαι φαγανο κοριτσι! :grin::grin:


3lnJp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 20/10/2020 at 6:34 ΜΜ, MariaPol είπε:

Για καποιο λογο η γυναικολογος μου μου ειπε να ζυγιζομαι μια φορα την βδομαδα για να το ελεγχω να μην ξεφυγω. Ειχα ανησυχια σχετικα με το φαγητο επειδη δεν τρωω πολυ αλλα μου ειπε οτι απο την στιγμη που παιρνω τις βιταμινες μου να μην ανησυχω!

Ναι 11+5 σημερα.! Ειμαι για νωρις το Μαιο, ΠΗΤ 06/05/2021. Εμενα Κυστικη ινωση με εβαλαν μιαμιση ωρα πριν την Αυχενικη! για να προλαβουν να βγουν τα αποτελεσματα. Και φυσικα αγχος!! πολυ σοβαρη εξεταση και το μωρο θα φαινεται πολυ καθαρα για πρωτη φορα. Λιγο στεναχωρεθηκε ο αντρας μου γιατι δεν θα μπορει να ειναι μεσα λογω covid. Αλλα θα μας δωσουν βιντεο, κατι ειναι και αυτο!!

Οσο για το φαγητο, καθε μια εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη νομιζω. Δεν ξερω μετα τον τεταρτο που λενε ολες μην γυρισει αντιθετα. Γιατι γενικα ειμαι φαγανο κοριτσι! :grin::grin:

Γεια και πάλι! Πιστεύω ότι θα πάνε όλα καλά και θα βγεις πολυ χαρούμενη από την εξέταση! Στο εύχομαι.  Αυτό με τον σύζυγο τώρα,  απογοητεύτηκα επίσης κι εγώ καθώς δεν επιτρέπεται καν στο κτήριο λέει συνοδός. Τελικά  με έβαλαν για 29/11  να κάνω την Αυχενική και θα είμαι 11+5. Έχω τώρα το εξής άγχος,  λες όσο πιο κοντά στη 13η να είναι καλυτερα;; από 11η μέχρι 14η είπαν. Βασικά αγχώθηκα που θα είμαι κοντά στις 11 και λέω,  να είναι κατι και μα μη φανεί; μεγάλο το γραπτό ζητώ συγγνώμη 

Link to comment
Share on other sites

On 24/10/2020 at 4:19 ΠΜ, Rinio31 είπε:

Γεια και πάλι! Πιστεύω ότι θα πάνε όλα καλά και θα βγεις πολυ χαρούμενη από την εξέταση! Στο εύχομαι.  Αυτό με τον σύζυγο τώρα,  απογοητεύτηκα επίσης κι εγώ καθώς δεν επιτρέπεται καν στο κτήριο λέει συνοδός. Τελικά  με έβαλαν για 29/11  να κάνω την Αυχενική και θα είμαι 11+5. Έχω τώρα το εξής άγχος,  λες όσο πιο κοντά στη 13η να είναι καλυτερα;; από 11η μέχρι 14η είπαν. Βασικά αγχώθηκα που θα είμαι κοντά στις 11 και λέω,  να είναι κατι και μα μη φανεί; μεγάλο το γραπτό ζητώ συγγνώμη 

Καλημερα, α όποτε δεν αφήνουν συνοδούς μέσα ; Ούτε με μάσκα; Κοιτά λογικό να αγχώνεσαι νομίζω. Εγώ θα δω τον γιατρό μ την Πέμπτη  ώστε να δούμε ποτέ θα κάνω την αυχενική. Εάν θέλεις τον ρωτάω εάν υπάρχει περίπτωση κάτι που δεν φαίνεται την 11 να φανεί την 13 πχ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Elsatin είπε:

Καλημερα, α όποτε δεν αφήνουν συνοδούς μέσα ; Ούτε με μάσκα; Κοιτά λογικό να αγχώνεσαι νομίζω. Εγώ θα δω τον γιατρό μ την Πέμπτη  ώστε να δούμε ποτέ θα κάνω την αυχενική. Εάν θέλεις τον ρωτάω εάν υπάρχει περίπτωση κάτι που δεν φαίνεται την 11 να φανεί την 13 πχ

Καλησπέρα!! Όχι μου το ξεκαθάρισαν σε δύο κέντρα ότι δεν θα μπει συνοδός.  Οπότε μάλλον δεν. Την Πέμπτη θα πάω να την κάνω αφού ο γιατρός το ενέκρινε και βλέπουμε.  Μεσα στο άγχος εννοείται αλλά το παλεύω.  Όλα σας καλά σε όλες; πως αισθάνεστε;

Link to comment
Share on other sites

On 10/26/2020 at 8:52 PM, Rinio31 said:

Καλησπέρα!! Όχι μου το ξεκαθάρισαν σε δύο κέντρα ότι δεν θα μπει συνοδός.  Οπότε μάλλον δεν. Την Πέμπτη θα πάω να την κάνω αφού ο γιατρός το ενέκρινε και βλέπουμε.  Μεσα στο άγχος εννοείται αλλά το παλεύω.  Όλα σας καλά σε όλες; πως αισθάνεστε;

Καλησπέρα!! Δεν υπαρχει κανενα θεμα 11 με 14 πρεπει απλα και οτι πρεπει να δει ο γιατρος το βλεπει.. Σήμερα έκανα εγώ!! Ολα καλα δοξα το θεό!! απίστευτο το ποσο καθαρα φαίνεται.. Κατα 90% κοριτσάκι εμείς.. Και ζουζούνα φαινοταν ολο κουνιοταν..

Ναι ο αντρας μου δεν μπηκε ουτε στο σαλονακι να περιμένει.. αλλα μας εδωσαν βίντεο οποτε μετα το ειδαμε παρεα σπιτι και ξετρελαθηκε!! Εκλεισα ηδη και για Β επιπεδου γιατι πέφτουν οι γιορτές 29/12 με το καλο..

Εσας κοριτσια μου;; εκανε καμια αλλη αυχενική ολα καλα;; τι εχουμε αγορακια η κοριτσακια τον Μαιο λοιπον;;

  • Μου αρέσει 2

3lnJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια. Και εγω Μάιο γεννάω. Πως το βιώνετε; Εμενα ειναι πρωτη εγκυμοσύνη και ειμαι στη 13 εβδομαδα. Ειμαι φουλ του εμετού, σταμάτησα δουλεια, ειμαι εγκλεισμένη 3 μηνες τωρα λόγω αδυναμιας, πονοκέφαλοΙ αϋπνίες, συχνοουρία κοκ. Πείτε μου πως δεν ειμαι η μονη;! Σε 2 μερες εχω την αυχενική μου

On 10/18/2020 at 4:39 AM, Rinio31 said:

Καλωσόρισες!! Με το καλό το μωράκι σου κι εσένα! Σου εύχομαι σύντομα να είσαι καλύτερα και να το ευχαριστηθείς όλο το "Ταξίδι"

Καλησπέρα,  με το καλό και σε εσένα! Από ότι κατάλαβα είμαστε κοντά εσύ είσαι 11 εβδ εγώ είμαι 10.

Η εξέταση για την Κυστική ινωση είναι αυτή που περιμένω την Δευτέρα να βγει. Για την Αυχενική μου είπε θα κλείσουμε ραντεβού από την άλλη εβδομάδα. Έχεις άγχος;

Επίσης αυτό με το φαΐ πως το κάνεις;; εγώ έχω φάει έναν μήνα τώρα σαν να μην υπάρχει αύριο 

 

Ζηλευω εγω εχω κοριτσια εχω χάσει κιλά.. ειμαι 160 ύψος και εχω παει 43.5. Οτι τρωω ( με το ζόρι συνηθως) την επομενη μερα βγαινει, καμια λιγούρα μονο ναυτία για οτι βλεπω μπροστα μου...οποτε εισαι πολυ τυχερη που μπορεις και τρως και ευχαριστιέσαι λιγουρεύεσαι, το ζηλευω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια μου!!! Εγώ έκλεισα ραντεβού για αυχενική στις 18/11!  Να σας πω εγώ δεν έχω ζυγιστεί, εμετούς δεν έχω καθόλου παρότι 10 βδομάδα τώρα, μόνο κάποιες ημικρανίες πέρασα οι οποίες όμως κράτησαν μέρες! Αυτό που είπατε κ μας προχθές τον σύζυγο δεν τον άφησαν να μπει, το οποίο δεν το καταλαβαίνω να σας πω την αλήθεια γτ εάν το χει αυτός δεν θα το κολλήσω στο σπίτι; Τεσπα... είδαμε χεράκια ποδαράκια κουνιόταν μια χαρά όταν το πίεζε με τον υπέρηχο το οποίο μου φάνηκε τόσο αστείο, αλήθεια να σας πω πόση ώρα διαρκεί η αυχενική;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Πήγα κι εγώ στις 29 για την αυχενικη όλα καλά τα είδαμε , φύλλο δεν φάνηκε αλλά δεν με νοιάζει αρκεί που είναι καλά.  Χαίρομαι για όλες,  σας εύχομαι τα καλύτερα!! 

Elsatin κανονικά λένε διαρκεί 30 με 40 λεπτά η εξέταση αλλά σε "διώχνουν" γρήγορα αν δεν δουν κάτι κακό.  Εμένα στο 20λεπτο μου είπε τελειώσαμε.  Όλες οι κοπέλες το ίδιο μου είπαν ότι τελειώνουν στο 15λεπτο. Οι σύζυγοι δεν μπαίνουν λόγω covid για να μην συνωστίζονται στα σαλόνια λένε.

Iris26 καλωσόρισες!! Ελπίζω να σου περάσουν όλα αυτά οπου να ναι , όντως είναι δύσκολο να μην μπορείς να φας δεν θα ξανά παραπονεθώ που τρώω τόσο. Εγώ είμαι στη 12η ακριβώς,  το μόνο που νιώθω είναι καουρες και υπνηλία. Ευτυχώς μου πέρασαν τα πολλά νεύρα που είχα.  Κατά τα άλλα δόξα τω θεώ καλά. Τι κάνετε όλες πως είστε;; κάπνιζε καμιά σας πριν;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...