Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Πάντως αν πάρεις τεστ,μην κανεις τη βλακεία που έκανα εγώ.Να ξεκινήσεις τουλάχιστον 7μερες από την εμβρυομεταφορά,γιατί πιο πριν θα βγει αρνητικό,ενώ μπορεί να είσαι έγκυος 

      Ναι αυτό σκεφτόμουν βασικά …. Μήπως κάνω Δευτέρα …

Μανούλες Μαΐου 2021


Elsatin

Recommended Posts

Just now, Elsatin είπε:

Καλώς όρισες!!! Εμένα μου πε να περιμένουμε να βγει θα δούμε συστατικά κλπ κ θα μου πει τότε! 

Από το στόμα σου κ στου Θεού το αυτί να κρατήσουμε όλες μας υγιή μωρά στις αγκαλιές μας

Καλησπέρα κορίτσι,

Εγώ έκανα εμβρυομεταφορα 9/9 κ είδα σάκο το Σάββατο που μας πέρασε. Κ σε δύο βδομάδες θα ξαναπάω για καρδιά πρώτα ο Θεός. Σήμερα είμαι 5 εβδομάδων κ 5 ημερών. Κ είχα κ εγώ βλαστοκυστες. Μπες σε αυτό το σαιτ βάζεις τα στοιχεία κ σου βγάζει κ πιθανό τοκετό κ εβδομάδα που είσαι. Εμένα οι χοριακες σου μου φαίνονται νορμαλ αλλά ο γιατρός ξέρει εάν είναι ικανοποιημένος

Καλησπέρα κορίτσι,

Εγώ έκανα εμβρυομεταφορα 9/9 κ είδα σάκο το Σάββατο που μας πέρασε. Κ σε δύο βδομάδες θα ξαναπάω για καρδιά πρώτα ο Θεός. Σήμερα είμαι 5 εβδομάδων κ 5 ημερών. Κ είχα κ εγώ βλαστοκυστες. Μπες σε αυτό το σαιτ βάζεις τα στοιχεία κ σου βγάζει κ πιθανό τοκετό κ εβδομάδα που είσαι. Εμένα οι χοριακες σου μου φαίνονται νορμαλ αλλά ο γιατρός ξέρει εάν είναι ικανοποιημένος

Κορίτσια εχει καμία σας πικρή - μεταλλική γεύση στο στόμα? Δυο μέρες τώρα δεν μπορώ να την ξεφορτωθώ

Αχ ξέρω..έχω κι εγώ με τίποτα δεν φεύγει ! Δεν μου έφταναν οι αναγουλες όλη μέρα έχω κι αυτό. Καμία μαστιχουλα αν σε βοηθήσει λίγο..

Just now, aggel-mak είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου...

Καταρχήν εύχομαι τα καλύτερα σε όλες τις εκγυουλες μας!

Θέλω τόσο να μπω κ εγώ στην ομάδα του Μαΐου αλλά δεν ξέρω κ θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας. Έκανα ετ 5/9 δυο κατεψυγμένων βλαστοκυστεων .14/9  χοριακη 48,8. Οι επόμενες ανα δυο μέρες ήταν 131 ,460, 1748(μετά απο τέσσερις μέρες) και 2800 η τελευταία . Πήγα τη Δευτέρα προχθές για υπέρηχο κ είδαμε μόνο σακο ,χωρίς εμβρυικα στοιχεία,ούτε λεκιθικο ασκό.

Κορίτσια πείτε μου, εγω υπολογιζω σύμφωνα με το eleftheia οτι τη Δευτέρα που πήγα ημουν 6 εβδομάδων,ο γιατρός είπε 4 εβδομάδων κ κατι ημερών που δεν το άκουσα καλά κάτω απο τη μάσκα του. 

Μα τι τεσσάρων εβδομάδων του λέω;  

Πείτε μου κορίτσια μου μια γνώμη, δεν έπρεπε να δούμε εμβρυικα στοιχεία;  Μου είπε την άλλη Τετάρτη να ξαναπάω για υπέρηχο αλλά θα σκάσω μέχρι τότε.  Τα φιλιά μου σε όλες..

Εγώ που έκανα εμβρυομεταφορα 28/8 είδα σάκο μόνο την τεταρτη εβδομάδα. Και την Παρασκευή είδαμε και εμβρυϊκά στοιχεία. Την Παρασκευή ήμουν 6 w5d. Μήπως μετρήσεις λάθος τις εβδομάδες σου κι αγχώνεσαι δίχως λόγο ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 432
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Anna Boo89 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! Είπα κι εγώ να μπω δειλά δειλά στην ομάδα..είμαι 7w3d . Είμαι από ετ και όλα πάνε καλά σύμφωνα με υπερήχους κτλ. Εύχομαι σε όλες μας μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και να κρατήσουμε αγκαλιά γερά μωρά ! Ήθελα να σας ρωτήσω αν θα κάνετε το αντιγριπικο εμβόλιο..τι σας είπαν οι γυναικολόγοι σας ;; 

Καλώς ήρθες!!Να έχεις μια φανταστική τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!όλα να πάνε τέλεια!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ευαγγελιαα είπε:

Από το στόμα σου κ στου Θεούλη τ αυτι...:wub: Αύριο κάνω την 1η μου χοριακουλα:wub::wub:

Άντε κορίτσι μου εύχομαι μια τριψήφια χοριακη !!!! ❤️❤️❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anna Boo89 είπε:

Αχ ξέρω..έχω κι εγώ με τίποτα δεν φεύγει ! Δεν μου έφταναν οι αναγουλες όλη μέρα έχω κι αυτό. Καμία μαστιχουλα αν σε βοηθήσει λίγο..

Εγώ που έκανα εμβρυομεταφορα 28/8 είδα σάκο μόνο την τεταρτη εβδομάδα. Και την Παρασκευή είδαμε και εμβρυϊκά στοιχεία. Την Παρασκευή ήμουν 6 w5d. Μήπως μετρήσεις λάθος τις εβδομάδες σου κι αγχώνεσαι δίχως λόγο ; 

Εγώ ευτυχώς αναγούλες όχι ακόμη μονο αυτή την πικραδα, κ λες κ έχω μασήσει νομισματα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Elsatin είπε:

Καλώς όρισες!!! Εμένα μου πε να περιμένουμε να βγει θα δούμε συστατικά κλπ κ θα μου πει τότε! 

Από το στόμα σου κ στου Θεού το αυτί να κρατήσουμε όλες μας υγιή μωρά στις αγκαλιές μας

Καλησπέρα κορίτσι,

Εγώ έκανα εμβρυομεταφορα 9/9 κ είδα σάκο το Σάββατο που μας πέρασε. Κ σε δύο βδομάδες θα ξαναπάω για καρδιά πρώτα ο Θεός. Σήμερα είμαι 5 εβδομάδων κ 5 ημερών. Κ είχα κ εγώ βλαστοκυστες. Μπες σε αυτό το σαιτ βάζεις τα στοιχεία κ σου βγάζει κ πιθανό τοκετό κ εβδομάδα που είσαι. Εμένα οι χοριακες σου μου φαίνονται νορμαλ αλλά ο γιατρός ξέρει εάν είναι ικανοποιημένος

Καλησπέρα κορίτσι,

Εγώ έκανα εμβρυομεταφορα 9/9 κ είδα σάκο το Σάββατο που μας πέρασε. Κ σε δύο βδομάδες θα ξαναπάω για καρδιά πρώτα ο Θεός. Σήμερα είμαι 5 εβδομάδων κ 5 ημερών. Κ είχα κ εγώ βλαστοκυστες. Μπες σε αυτό το σαιτ βάζεις τα στοιχεία κ σου βγάζει κ πιθανό τοκετό κ εβδομάδα που είσαι. Εμένα οι χοριακες σου μου φαίνονται νορμαλ αλλά ο γιατρός ξέρει εάν είναι ικανοποιημένος

Κορίτσια εχει καμία σας πικρή - μεταλλική γεύση στο στόμα? Δυο μέρες τώρα δεν μπορώ να την ξεφορτωθώ

Έβαλα την ημερομηνία 5/9 κανονικά στο eleftheia, με εμβρυομεταφορα εμβρυου 5 ημερών όπως λέει κ με βγάζει τη Δευτέρα που πήγα 6w 0d. Δεν κανω λάθος,θα δούμε...

Όσο για τη μεταλλική γεύση που γράφεις με τα νομίσματα την ειχα κ εγω στη πρωτη μου εγκυμοσύνη κ δεν έφευγε με τίποτα.. λιγο καμια τσίχλα με μαστίχα κ παλι έμενε... 

Just now, Anna Boo89 είπε:

Αχ ξέρω..έχω κι εγώ με τίποτα δεν φεύγει ! Δεν μου έφταναν οι αναγουλες όλη μέρα έχω κι αυτό. Καμία μαστιχουλα αν σε βοηθήσει λίγο..

Εγώ που έκανα εμβρυομεταφορα 28/8 είδα σάκο μόνο την τεταρτη εβδομάδα. Και την Παρασκευή είδαμε και εμβρυϊκά στοιχεία. Την Παρασκευή ήμουν 6 w5d. Μήπως μετρήσεις λάθος τις εβδομάδες σου κι αγχώνεσαι δίχως λόγο ; 

Τι να πω ,τοσο με βγάζει το eleftheia, μακάρι να δω κατι ακόμη την παραπάνω Τετάρτη που θα παω ξανά. 

Περιμενω να διαβαζω τα νέα ολων των κοριτσιων κ χαιρομαι πολύ.. 

Just now, Ευαγγελιαα είπε:

Από το στόμα σου κ στου Θεούλη τ αυτι...:wub: Αύριο κάνω την 1η μου χοριακουλα:wub::wub:

Κορίτσι μου να έχεις μια πολυ πολυ πολυ καλη χοριακη αύριο,περιμένουμε!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Όσο ενοχλητικά άλλο τόσο ευχάριστα θεωρώ πως είναι...χωρίς να ξέρω χαχαχα υπομονή ελσακι μου,θα περασουν:)

Just now, aggel-mak είπε:

Έβαλα την ημερομηνία 5/9 κανονικά στο eleftheia, με εμβρυομεταφορα εμβρυου 5 ημερών όπως λέει κ με βγάζει τη Δευτέρα που πήγα 6w 0d. Δεν κανω λάθος,θα δούμε...

Όσο για τη μεταλλική γεύση που γράφεις με τα νομίσματα την ειχα κ εγω στη πρωτη μου εγκυμοσύνη κ δεν έφευγε με τίποτα.. λιγο καμια τσίχλα με μαστίχα κ παλι έμενε... 

Τι να πω ,τοσο με βγάζει το eleftheia, μακάρι να δω κατι ακόμη την παραπάνω Τετάρτη που θα παω ξανά. 

Περιμενω να διαβαζω τα νέα ολων των κοριτσιων κ χαιρομαι πολύ.. 

Κορίτσι μου να έχεις μια πολυ πολυ πολυ καλη χοριακη αύριο,περιμένουμε!

:wub::wub::wub::wub::wub: Πόσο σ ευχαριστώ...θα σας ενημερωσω :wub:

Link to comment
Share on other sites

Aggel-mak  καλώς όρισες !!

Δεν ξέρω από βλαστοκυστες για να σου απαντήσω σωστά αλλά εμπιστεύομαι την elsatin  , σου εύχομαι να πάνε τέλεια όλα και να πάμε παρεούλα όλες μέχρι το τέλος

Elsatin απαίσια γεύση, και δεν βοηθάνε και στις αναγουλες

Εγώ δεν αντέχω ούτε τις τσίχλες αναγουλιαζω, πλένω με το ζόρι τα δόντια μου γιατί ούτε την οδοντόκρεμα αντέχω αλλά δεν γίνεται

Ευαγγελία μου με το καλό αύριο μια σούπερ χοριακη! Να πας νωρίς για να μάθουμε νωρίς

Έχεις δίκιο για τα συμπτώματα οκ εξαντλητικά αλλά λες θα περάσει να ναι καλά το μωράκι

Εγώ έκλεισα πριν λίγο λήψη τροφοβλάστης, διότι είμαι 38 και φοβάμαι

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 1

yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, aggel-mak είπε:

Έβαλα την ημερομηνία 5/9 κανονικά στο eleftheia, με εμβρυομεταφορα εμβρυου 5 ημερών όπως λέει κ με βγάζει τη Δευτέρα που πήγα 6w 0d. Δεν κανω λάθος,θα δούμε...

Όσο για τη μεταλλική γεύση που γράφεις με τα νομίσματα την ειχα κ εγω στη πρωτη μου εγκυμοσύνη κ δεν έφευγε με τίποτα.. λιγο καμια τσίχλα με μαστίχα κ παλι έμενε... 

Τι να πω ,τοσο με βγάζει το eleftheia, μακάρι να δω κατι ακόμη την παραπάνω Τετάρτη που θα παω ξανά. 

Περιμενω να διαβαζω τα νέα ολων των κοριτσιων κ χαιρομαι πολύ.. 

Κορίτσι μου να έχεις μια πολυ πολυ πολυ καλη χοριακη αύριο,περιμένουμε!

Έκανες εμβρυομεταφορα 5/9 άρα πρέπει να αφαιρέσεις 5 μέρες επειδή είναι βλαστοκυστες . Άρα 31/8 αφαιρεθεί 14 μέρες και βγαίνει 18αυγουστου η μέρα και καλά τελευταίας περιόδου. Άρα καλά τα μετρήσεις είσαι 6w . Εγώ ξέρω ότι η καρδιά αρχίζει να χτυπά μεταξύ 6 με 7 ης εβδομάδας. Είμαι σίγουρη ότι την Τετάρτη που θα πας θα φανούμε όλα και θα ακούσεις καρδιά. Όλα καλά θα πάνε θα το δεις !

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mantarini2018 είπε:

Aggel-mak  καλώς όρισες !!

Δεν ξέρω από βλαστοκυστες για να σου απαντήσω σωστά αλλά εμπιστεύομαι την elsatin  , σου εύχομαι να πάνε τέλεια όλα και να πάμε παρεούλα όλες μέχρι το τέλος

Elsatin απαίσια γεύση, και δεν βοηθάνε και στις αναγουλες

Εγώ δεν αντέχω ούτε τις τσίχλες αναγουλιαζω, πλένω με το ζόρι τα δόντια μου γιατί ούτε την οδοντόκρεμα αντέχω αλλά δεν γίνεται

Ευαγγελία μου με το καλό αύριο μια σούπερ χοριακη! Να πας νωρίς για να μάθουμε νωρίς

Έχεις δίκιο για τα συμπτώματα οκ εξαντλητικά αλλά λες θα περάσει να ναι καλά το μωράκι

Εγώ έκλεισα πριν λίγο λήψη τροφοβλάστης, διότι είμαι 38 και φοβάμαι

 

 

 

 

Κάνω τις ενεσουλες μου 8.45 οπότε θα πάω αμέσως μετά!!Εννοείται θα σας ενημερωσω...

αχ μακάρι να έχω κ γω ευχάριστα νέα...:wub:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna Boo89 είπε:

Έκανες εμβρυομεταφορα 5/9 άρα πρέπει να αφαιρέσεις 5 μέρες επειδή είναι βλαστοκυστες . Άρα 31/8 αφαιρεθεί 14 μέρες και βγαίνει 18αυγουστου η μέρα και καλά τελευταίας περιόδου. Άρα καλά τα μετρήσεις είσαι 6w . Εγώ ξέρω ότι η καρδιά αρχίζει να χτυπά μεταξύ 6 με 7 ης εβδομάδας. Είμαι σίγουρη ότι την Τετάρτη που θα πας θα φανούμε όλα και θα ακούσεις καρδιά. Όλα καλά θα πάνε θα το δεις !

Σήμερα το πρωί εκανα μια χοριακη,έτσι για να δω,απο το 2800 πηγε μόλις 3960,εξι μέρες μετά τη τελευταία μέτρηση. Ρώτησα το γιατρό,μη παίρνω τσάμπα φάρμακα μιας κ η χοριακη ούτε καν ,αλλά λέει οχι,τα συνεχίζεις κανονικα κ τη Τετάρτη σε βλεπω. 

Δεν εχω ελπίδες, δεν θέλω να σας βαραινω με τα δικά μου!

Εύχομαι να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη κοριτσάκι μου! 

Just now, Mantarini2018 είπε:

Aggel-mak  καλώς όρισες !!

Δεν ξέρω από βλαστοκυστες για να σου απαντήσω σωστά αλλά εμπιστεύομαι την elsatin  , σου εύχομαι να πάνε τέλεια όλα και να πάμε παρεούλα όλες μέχρι το τέλος

Elsatin απαίσια γεύση, και δεν βοηθάνε και στις αναγουλες

Εγώ δεν αντέχω ούτε τις τσίχλες αναγουλιαζω, πλένω με το ζόρι τα δόντια μου γιατί ούτε την οδοντόκρεμα αντέχω αλλά δεν γίνεται

Ευαγγελία μου με το καλό αύριο μια σούπερ χοριακη! Να πας νωρίς για να μάθουμε νωρίς

Έχεις δίκιο για τα συμπτώματα οκ εξαντλητικά αλλά λες θα περάσει να ναι καλά το μωράκι

Εγώ έκλεισα πριν λίγο λήψη τροφοβλάστης, διότι είμαι 38 και φοβάμαι

 

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές,δυστυχώς εγω μονο απο εξωσωματικες ξερω κ απο οτι φαίνεται δεν παει καλά. Τέλος πάντων,εύχομαι καλα αποτελέσματα στις εξετάσεις, η ηλικία  σου μια χαρα είναι,εγω 43, αλλά καλά κάνεις κ προσέχεις. Τα φιλιά μου κ καλη εγκυμοσύνη να έχεις κοριτσάκι μου!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Ευαγγελιαα είπε:

Κάνω τις ενεσουλες μου 8.45 οπότε θα πάω αμέσως μετά!!Εννοείται θα σας ενημερωσω...

αχ μακάρι να έχω κ γω ευχάριστα νέα...:wub:

Όλα καλά να είναι κορίτσι μου!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Elsatin είπε:

Όλα καλά να είναι κορίτσι μου!!

Σ ευχαριστώ πολύ @Elsatin μου:wub::wub::wub::wub: περιμένω να μου αποδείξει το αργοπορημένο βλαστοκυτταρακι μου πόσο δυνατό είναι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...