Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας, ακολουθεί σεντόνι..

      Εχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα. Προσπαθήσαμε δυο χρόνια «φυσικά» 2021-2023. Παρακολουθούσα ωορρηξία, είχαμε επαφές, ούτε ένα τεστ θετικό. 
      Αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική. Φτιάξαμε δέκα έμβρυα. Όλα πήγαιναν κατ’ευχην, όλες οι εξετάσεις ή φυσιολογικές ή εξαιρετικά καλές. 
      Έμεινα έγκυος στην πρωτη έμβρυομεταφορά δυο βλαστοκύστεων 5ης ημέρας κ αιμορράγησα την 6η εβδ, εγινε απόξεση. Ιστολογική οκ. Καρυότυπος: φυσιολογικός, αγόρι.

      Κάναμε μοριακή εξέταση για μικροβιωμα με βιοψία σε υστεροσκοπηση, τίποτα. Ανεξήγητη αποβολή. 

      Δεύτερη ετ, έμεινα έγκυος. Απέβαλα την 5η εβδομάδα με φοβερή αιμορραγία. Είχαμε δει δυο σάκους, χοριακη 14000. Δεν έμεινε υλικό για καρυοτυπο.

      Απο εξετάσεις έχουμε κάνει πάνελ θρομβοφιλιας, υστεροσαλπιγγογραφια, καρυοτυπο ζεύγους, έλεγχο για αυτοάνοσα.

      Κάτι πάει στραβά αλλά δεν το βρίσκουμε και δεν μπορώ να το διορθώσω, αν διορθώνεται. Θα ήθελα εμπειριες από αλλά άτομα με «ανεξήγητη» υπογονιμότητα. Βρήκατε αιτία και λύση; 
      Τί εξετάσεις ή ποίους γιατρούς μου προτείνετε; 
      Έχω σκεφτεί για λαπαροσκόπηση για σιωπηλή ενδομητρίωση και δρομολογώ προεμφυτευτικό έλεγχο. 
       

       

Μανούλες Μαΐου 2021


Elsatin

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου όμορφα...

Σας ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου ειλικρινά για τα όμορφα λογάκια σας..Η αλήθεια είναι,ότι εδώ μέσα καταλαβαίνει η μια την άλλη περισσότερο από οποιονδήποτε άλλο.. Μου έπεσε πολύ βαρύ,όχι γιατί δεν είχα κατά νου μια ΜΗ επιτυχία, αλλά γιατί μου έδειξε ότι το πάλευε κ έπρεπε να πιστέψω παραπάνω σ αυτό για να το βοηθήσω.. 

Ίσως δεν ήταν η στιγμή;δεν ξέρω..θα δείξει ο χρόνος..κ ο γιατρός μου απογοητεύτηκε, γιατί πίστευε ότι θα πάει καλά.. το απέδωσε σε κακη "σοδειά " ωαρίων ..Γιατί υπό τον φόβο σχεδόν σίγουρης υπερδιέγερσης, το πήγε όσο πιο μαλακά μπορούσε..Αν βρω τη δύναμη  θα προσπαθήσω ξανά σε 3 μήνες..προς το παρόν έχω μόνο άρνηση,όσο εγωιστικό κ αν ακούγεται δυστυχώς για τον άντρα μου..

Καλή συνέχεια σε όλες κορίτσια.. να προσέχετε τους εαυτούς σας κ τα μωράκια σας!!Δεν φεύγω,θα είμαι εδώ να χαίρομαι πραγματικά με τη χαρά σας!Σας φιλώ.. 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 432
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια, ελπίζω να είστε όλες καλά! Διαβαζω καιρό το φόρουμ αλλά δεν είχα γραφτεί μέχρι σήμερα, ώσπου γράφτηκα τωρα(έχοντας την γνωστή μεταμεσονύχτια υπερένταση μου). Σήμερα είμαι 8εβδ και 3ημ. Την περασμένη Δευτέρα πήγα για υπέρηχο πιστεύοντας ότι θα δω πάλι έναν άδειο σάκο όπως συναιβει στις 6εβδ , όμως πήγαν όλα ανέλπιστα καλά και άκουσα και την καρδιά του να χτυπάει. Έφυγα με κλάματα χαρας εννοείται. 

Την άλλη μέρα Ξανα οι αρνητικές σκέψεις!! (*πέρυσι τέτοια εποχή ακριβώς είχα μια παλινδρομη στις 9εβδομαδες όπου οι σάκοι ήταν 2 αλλά στον ένα μόνο ειχα εμβρυο . Απλά πήγα και δεν ξανά άκουσα καρδιά και εννοείται χρειάστηκα  απόξεση.)

Τώρα με έχει πιάσει πάλι και όλο σκέφτομαι,  κάτι πάλι θα γινει και θα πέσω από τα σύννεφα.  Είναι αύριο να κλείσω ραντεβού ξανά και φοβάμαι ξέρω γω να πάρω τηλέφωνο. 

Πιέζομαι μόνιμα να δω πονάει ακόμα το στήθος;;; μην κάτι έγινε. 

Τα νεύρα μου είναι σε "κόκκινο" επίπεδο και εννοείται την πληρώνουν οι κοντινοί μου και κυρίως ο σύντροφός μου και μελλοντικός μπαμπάς ελπίζω. 

Ενώ συμβαίνει ένα τόσο χαρούμενο γεγονός εγώ με το άγχος κ τον φόβο μου αισθάνομαι ότι το χαλάω και μετά έχω τύψεις.  Αλλά δεν μπορώ να ελέγξω τις σκέψεις μου. Μου φταίνε όλα.

Σας κούρασα το ξέρω εγραψα πολλά.. οποία το διαβάσει όλο ευχαριστώ!!!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Rinio31 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, ελπίζω να είστε όλες καλά! Διαβαζω καιρό το φόρουμ αλλά δεν είχα γραφτεί μέχρι σήμερα, ώσπου γράφτηκα τωρα(έχοντας την γνωστή μεταμεσονύχτια υπερένταση μου). Σήμερα είμαι 8εβδ και 3ημ. Την περασμένη Δευτέρα πήγα για υπέρηχο πιστεύοντας ότι θα δω πάλι έναν άδειο σάκο όπως συναιβει στις 6εβδ , όμως πήγαν όλα ανέλπιστα καλά και άκουσα και την καρδιά του να χτυπάει. Έφυγα με κλάματα χαρας εννοείται. 

Την άλλη μέρα Ξανα οι αρνητικές σκέψεις!! (*πέρυσι τέτοια εποχή ακριβώς είχα μια παλινδρομη στις 9εβδομαδες όπου οι σάκοι ήταν 2 αλλά στον ένα μόνο ειχα εμβρυο . Απλά πήγα και δεν ξανά άκουσα καρδιά και εννοείται χρειάστηκα  απόξεση.)

Τώρα με έχει πιάσει πάλι και όλο σκέφτομαι,  κάτι πάλι θα γινει και θα πέσω από τα σύννεφα.  Είναι αύριο να κλείσω ραντεβού ξανά και φοβάμαι ξέρω γω να πάρω τηλέφωνο. 

Πιέζομαι μόνιμα να δω πονάει ακόμα το στήθος;;; μην κάτι έγινε. 

Τα νεύρα μου είναι σε "κόκκινο" επίπεδο και εννοείται την πληρώνουν οι κοντινοί μου και κυρίως ο σύντροφός μου και μελλοντικός μπαμπάς ελπίζω. 

Ενώ συμβαίνει ένα τόσο χαρούμενο γεγονός εγώ με το άγχος κ τον φόβο μου αισθάνομαι ότι το χαλάω και μετά έχω τύψεις.  Αλλά δεν μπορώ να ελέγξω τις σκέψεις μου. Μου φταίνε όλα.

Σας κούρασα το ξέρω εγραψα πολλά.. οποία το διαβάσει όλο ευχαριστώ!!!

καλημερα...ελπιζω αυτη την φορα να σου παν ολα καμα!!προσπαθεισε να σκεφτεσε θετικα κ να δεις οτι ολα θα παν οπως τα θελεις...κ εγω αγχονομαι σημερα ειναι ο δυτερος υπερηχος κ θα παμε να ακουσουμε την καρδουλα...αν κ εγω δεν εχω κακο ιστορικο (ειναι η πρωτη μου)αγχωνομαι...πιανω κ εγω το στηθος μου συνεχεια κ τετοια...παντα μια εξεταση θα μας αγχωνει ..εγω το εχω παρει αποφαση κ προσπαθω να το διαχειριστω(δεν τα καταφερνω παντα τοσο καλα αλλα παντα θα βρω ενα τροπο να ηρεμισω)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, πελαργος είπε:

καλημερα...ελπιζω αυτη την φορα να σου παν ολα καμα!!προσπαθεισε να σκεφτεσε θετικα κ να δεις οτι ολα θα παν οπως τα θελεις...κ εγω αγχονομαι σημερα ειναι ο δυτερος υπερηχος κ θα παμε να ακουσουμε την καρδουλα...αν κ εγω δεν εχω κακο ιστορικο (ειναι η πρωτη μου)αγχωνομαι...πιανω κ εγω το στηθος μου συνεχεια κ τετοια...παντα μια εξεταση θα μας αγχωνει ..εγω το εχω παρει αποφαση κ προσπαθω να το διαχειριστω(δεν τα καταφερνω παντα τοσο καλα αλλα παντα θα βρω ενα τροπο να ηρεμισω)

Και σε εσένα να πάνε όλα καλά σου εύχομαι!  Ανακάλυψα ότι οι αναπνοές τύπου yoga βοηθάνε πάρα πολύ.  Με 3 έχεις χαλαρώσει.  Από νεύρα πως πας ;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Rinio31 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, ελπίζω να είστε όλες καλά! Διαβαζω καιρό το φόρουμ αλλά δεν είχα γραφτεί μέχρι σήμερα, ώσπου γράφτηκα τωρα(έχοντας την γνωστή μεταμεσονύχτια υπερένταση μου). Σήμερα είμαι 8εβδ και 3ημ. Την περασμένη Δευτέρα πήγα για υπέρηχο πιστεύοντας ότι θα δω πάλι έναν άδειο σάκο όπως συναιβει στις 6εβδ , όμως πήγαν όλα ανέλπιστα καλά και άκουσα και την καρδιά του να χτυπάει. Έφυγα με κλάματα χαρας εννοείται. 

Την άλλη μέρα Ξανα οι αρνητικές σκέψεις!! (*πέρυσι τέτοια εποχή ακριβώς είχα μια παλινδρομη στις 9εβδομαδες όπου οι σάκοι ήταν 2 αλλά στον ένα μόνο ειχα εμβρυο . Απλά πήγα και δεν ξανά άκουσα καρδιά και εννοείται χρειάστηκα  απόξεση.)

Τώρα με έχει πιάσει πάλι και όλο σκέφτομαι,  κάτι πάλι θα γινει και θα πέσω από τα σύννεφα.  Είναι αύριο να κλείσω ραντεβού ξανά και φοβάμαι ξέρω γω να πάρω τηλέφωνο. 

Πιέζομαι μόνιμα να δω πονάει ακόμα το στήθος;;; μην κάτι έγινε. 

Τα νεύρα μου είναι σε "κόκκινο" επίπεδο και εννοείται την πληρώνουν οι κοντινοί μου και κυρίως ο σύντροφός μου και μελλοντικός μπαμπάς ελπίζω. 

Ενώ συμβαίνει ένα τόσο χαρούμενο γεγονός εγώ με το άγχος κ τον φόβο μου αισθάνομαι ότι το χαλάω και μετά έχω τύψεις.  Αλλά δεν μπορώ να ελέγξω τις σκέψεις μου. Μου φταίνε όλα.

Σας κούρασα το ξέρω εγραψα πολλά.. οποία το διαβάσει όλο ευχαριστώ!!!

Καλησπέρα κορίτσι μου, κ καλώς όρισες στην ομάδα. Μην σκέφτεσαι ότι μας κούρασες, όλες λίγο ή πολύ ανάλογα η καθε μια με την ιστορία της, στο ίδιο καζάνι βράζουμε. Εγώ μετά τις 3 συνολικά διεγέρσεις που χω κάνει ώστε να βρούμε υγιές έμβρυο για τοποθέτηση, κ ένα παλλινδρομο ή εξωμήτριο ποτέ δεν μάθαμε τι ήταν κ αναγκαστικά με διπλή δόση μεθοτραξατης ώστε να πέσει, έχω καταλήξει στο εξής, ότι είναι να γίνει θα γίνει, οι γιατροί μας όταν είναι άνθρωποι γτ ο περσινός μου άνθρωπο δεν το λες, αλλά τόσο κ εμείς , κάνουμε ότι είναι δυνατόν, όποτε θα σου έλεγα ναι μεν να χαρείς τα καλά νέα αλλά με μέτρο, ένα ένα βήμα κάθε φορά με πάντα σκέψη ότι σύντομα θα κρατάμε τα αγγελούδια μας στα χέρια μας. Αυτά από μένα κ όποτε θες να μιλήσεις όλες μας είμαστε εδώ.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε;

Ntinaki23 με το καλό και το δεύτερο μαγιάτικο μωράκι σου! Να χαίρεσαι το μωράκι σου !! 

Rinio31 δεν μας κουράζεις εννοείται!

Έχεις δίκιο να αγχώνεσαι και να φοβάσαι, αλλά δεν σημαίνει ότι θα συμβεί πάλι το ίδιο, όσο μπορείς να σκέφτεσαι θετικά

Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα τέλεια να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και γερό μωρό στην αγκαλιά!

Ευαγγελία πάρε τον χρόνο σου και εύχομαι σύντομα να χουμε και τα δικά σου καλά νέα!

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elsatin είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, κ καλώς όρισες στην ομάδα. Μην σκέφτεσαι ότι μας κούρασες, όλες λίγο ή πολύ ανάλογα η καθε μια με την ιστορία της, στο ίδιο καζάνι βράζουμε. Εγώ μετά τις 3 συνολικά διεγέρσεις που χω κάνει ώστε να βρούμε υγιές έμβρυο για τοποθέτηση, κ ένα παλλινδρομο ή εξωμήτριο ποτέ δεν μάθαμε τι ήταν κ αναγκαστικά με διπλή δόση μεθοτραξατης ώστε να πέσει, έχω καταλήξει στο εξής, ότι είναι να γίνει θα γίνει, οι γιατροί μας όταν είναι άνθρωποι γτ ο περσινός μου άνθρωπο δεν το λες, αλλά τόσο κ εμείς , κάνουμε ότι είναι δυνατόν, όποτε θα σου έλεγα ναι μεν να χαρείς τα καλά νέα αλλά με μέτρο, ένα ένα βήμα κάθε φορά με πάντα σκέψη ότι σύντομα θα κρατάμε τα αγγελούδια μας στα χέρια μας. Αυτά από μένα κ όποτε θες να μιλήσεις όλες μας είμαστε εδώ.

Θα σου ευχηθώ, την επόμενη φορά να πανε όλα καλά, από την καρδιά μου!    Η αλήθεια είναι δεν γνωρίζω πολλά γι αυτές τις διαδικασίες,  όμως σίγουρα καταλαβαίνω ότι είναι περισσότερο ψυχοφθόρο να προσπαθείς με πάρα πάνω από έναν τρόπο για τη σύλληψη.  Έχεις δίκιο για το μέτρο και τη συγκράτηση στα καλά νέα ώστε να μην μας πιάνει απογοήτευση αν κάτι κακό γίνει.

Αυτό τώρα με τους γιατρούς είναι ένα μεγάλο θέμα που δυστυχώς είναι ρίσκο. Εγώ λόγω αλλαγής πόλης,  προτίμησα να πάω σε έναν γιατρό όπου πήγαιναν πολλές φίλες στις εγκυμοσύνες γέννες κλπ.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Rinio31 είπε:

Θα σου ευχηθώ, την επόμενη φορά να πανε όλα καλά, από την καρδιά μου!    Η αλήθεια είναι δεν γνωρίζω πολλά γι αυτές τις διαδικασίες,  όμως σίγουρα καταλαβαίνω ότι είναι περισσότερο ψυχοφθόρο να προσπαθείς με πάρα πάνω από έναν τρόπο για τη σύλληψη.  Έχεις δίκιο για το μέτρο και τη συγκράτηση στα καλά νέα ώστε να μην μας πιάνει απογοήτευση αν κάτι κακό γίνει.

Αυτό τώρα με τους γιατρούς είναι ένα μεγάλο θέμα που δυστυχώς είναι ρίσκο. Εγώ λόγω αλλαγής πόλης,  προτίμησα να πάω σε έναν γιατρό όπου πήγαιναν πολλές φίλες στις εγκυμοσύνες γέννες κλπ.

Γενικά να χεις εμπιστοσύνη στο γιατρό σου γτ σου το βγάζει εσένα, το πως κουμπώνουμε με το γιατρό είναι πολύ σημαντικό ειδικά με όλα αυτά τα ψυχοφθόρα που περνάμε. Προς υο Πάτον όλα καλά μου πάνε , είμαι μέσα 6ης εβδομάδας κ το Σάββατο θα πάω να ακούσω καρδούλα κ ανυπομονώ!!!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Elsatin είπε:

Γενικά να χεις εμπιστοσύνη στο γιατρό σου γτ σου το βγάζει εσένα, το πως κουμπώνουμε με το γιατρό είναι πολύ σημαντικό ειδικά με όλα αυτά τα ψυχοφθόρα που περνάμε. Προς υο Πάτον όλα καλά μου πάνε , είμαι μέσα 6ης εβδομάδας κ το Σάββατο θα πάω να ακούσω καρδούλα κ ανυπομονώ!!!

Στο προηγούμενο μήνυμα κάτι δεν κατάλαβα καλά με συγχωρείς. 

Αυτά τα νέα ειναι τέλεια!! Με το καλό το Σάββατο να πανε όλα όπως τα ονειρεύεσαι και να είμαστε γερές κ εμείς και τα εμβρυακια σε όλες μας!

Θα περιμένω τα νέα! 

Σήμερα που πήγα είδα το φασολάκι μου και η αλήθεια είναι ότι έφυγε πολύ άγχος, οπότε ειπα, δεν θα κοιτάξω καν τις εξετάσεις θα πάω θα δώσω το αίμα θα τις στείλουν και τέλος.  Έτσι δεν θα σκέφτομαι τπτ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες και απο μενα!! Κι εγω αν ολα πανε καλα Μαγιατικο μωρακι! ΠΗΤ 06/05. 27 χρονων και για πρωτη φορα μανουλα.

 

Τελευταια φορα στον υπερηχο ακουσαμε πρωτη φορα καρδουλα 161 παλμους και ημουν 8+2 (στις 6 εβδομαδες βλεπαμε μονο τον σακο). Τωρα την Τεταρτη εχουμε παλι υπερηχο για να δουμε ποτε μπορουμε να κανουμε αυχενικη!

  • Μου αρέσει 2

3lnJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 ώρες πρίν, MariaPol είπε:

Καλησπερα σε ολες και απο μενα!! Κι εγω αν ολα πανε καλα Μαγιατικο μωρακι! ΠΗΤ 06/05. 27 χρονων και για πρωτη φορα μανουλα.

 

Τελευταια φορα στον υπερηχο ακουσαμε πρωτη φορα καρδουλα 161 παλμους και ημουν 8+2 (στις 6 εβδομαδες βλεπαμε μονο τον σακο). Τωρα την Τεταρτη εχουμε παλι υπερηχο για να δουμε ποτε μπορουμε να κανουμε αυχενικη!

Με το καλό το μωράκι σου!!! Εγώ σήμερα μπηκα 7 εβδομάδα κ έχω ραντεβού αύριο για την καρδιά και έχω τόση αγωνία!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elsatin said:

Με το καλό το μωράκι σου!!! Εγώ σήμερα μπηκα 7 εβδομάδα κ έχω ραντεβού αύριο για την καρδιά και έχω τόση αγωνία!!!

Με το καλο!! Υπεροχο συναισθημα!! Θα ξετρελαθεις!!

  • Μου αρέσει 1

3lnJp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Val! είπε:

Μπράβοοοοοο κορίτσι μου με το καλό!! Πως σας βρήκε ο γιατρός? Είναι υπέροχο συναίσθημα δεν περιγράφεται με λόγια!

Όλα καλά Δόξα το Θεό! Τώρα ξανά σε 2-3 βδομάδες, κ σιγά σιγά θα ελλατωσω τα πρώτα φάρμακα τότε. 

142 χτύποι/ λεπτό σήμερα. Το βγάλα βίντεο κ το βλέπω ξανά κ ξανά, εκείνη την ώρα ήμουν τόσο φρικαρισμενη που δεν λέγεται

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...