Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 minutes ago, Blue Velvet said:

      Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποιες πολυβιταμινες για τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων.Εχει δυόμιση χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και σκέφτομαι να πάρω και βιταμίνες μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.Με αγχωνει το ότι είμαι και 39,έχω και χαμηλή ΑΜΗ..θα πάρει σίγουρα και ο άντρας μου βιταμίνες για το σπέρμα, αυτός έχει τρία χρόνια που έκοψε το τσιγάρο,αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,γιατί έχει ολιγοσπερμια και κάνουμε μικρογονιμοποιηση 

      Εγώ πήρα q10 των 200 τρία χάπια  ημερησίως … μας βοήθησαν πολύ αλλά μας φούσκωσαν … εγώ δηλαδή πολύ ο άντρας μ τα σταματησε ένα μήνα πριν την ωοληψια  γιατί τρώγαμε ασύστολα χαχαχα αλλά εδώ στο εξωτερικό είναι πολύ διαδεδομένες με μεγάλα ποσοστά επιτυχίας . 

Μανούλες Μαΐου 2021


Elsatin

Recommended Posts

Εμενα κρατησε μιση ωρα, χωρις να δει κατι ανησυχητικό απλα τα μετρουσε και τα ξαναμετρουσε και γενικα μου τα ελεγε ολα αναλυτικα τι βλέπουμε και τι μετραμε και γιατι πρεπει να το μετρήσουμε.

Επισης πριν ξεκινήσουμε καναμε μια μικρη κουβεντα για να μάθει πως παει η εγκυμοσυνη μου και μερικα πράγματα για εμενα και επίσης μου εξηγησε αναλυτικα τι ειναι αυτή η εξεταση και γιατι την κανουμε. Δηλαδη σκεφτειτε 10 λεπτα μιλουσαμε και μιση ωρα καναμε τον υπερυχο. Γενικα πολυ καλο γιατρος αξιζε τα λεφτα του.

Iris26 καλωσόρισες! Ειμαστε κοντα δηλαδή. Αντε με το καλο να πανε ολα καλα! περιμένουμε νεα σου. Και ευχομαι να σου περασουν οι εμετοι, λενε μολις μπεις στο τεταρτο συνήθως υποχωρούν, οποτε ισως ειναι η ωρα!

  • Μου αρέσει 2

3lnJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 432
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σε όλες ! Και εγω ειχα χθες την αυχενική μου. Φύλο  δεν είδαμε, όλα καλά για την ώρα φάνηκαν! Αυριο μπαίνω στον τέταρτο μήνα ουσιαστικά! Πως βιώνετε την εγκυμοσύνη σας κατα τα αλλα;!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/11/2020 at 9:46 ΜΜ, Elsatin είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, που σας έστειλαν οι γιατροί σας για αυχενική; Εμένα μου είπαν τον Κο Τασση στο Ιασώ τον ξέρετε;

Καλησπέρα! Εγώ δεν την έκανα Αθήνα όποτε δεν έχω εικόνα από το Ιασώ. 

On 3/11/2020 at 12:45 ΜΜ, Iris26 είπε:

Καλημέρα σε όλες ! Και εγω ειχα χθες την αυχενική μου. Φύλο  δεν είδαμε, όλα καλά για την ώρα φάνηκαν! Αυριο μπαίνω στον τέταρτο μήνα ουσιαστικά! Πως βιώνετε την εγκυμοσύνη σας κατα τα αλλα;!

Καλησπέρα! Ευχάριστα τα νέα σε όλες μπράβο!! Φύλο δεν είδαμε ούτε εμείς.  Σήμερα είναι 13η εβδομάδα. Αυτό που αισθάνομαι γενικά ειναι ένα βάρος ειδικά όταν στέκομαι όρθια πολλές ώρες. Καταλαβαίνω ότι πρέπει να ξαπλώσω.  Άλλες φορές τραβήγματα τσιμπήματα τετοια διαφορα που δεν μοιάζει να είναι κατι,  και ο γιατρός το βρίσκει φυσιολογικό.  Εχθές που πήγα όλα καλά ήταν στριφογυρίζει το γλυκούλι.  Βάρος και τέτοια έχει καμμία;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εγω πηγα στον Ελευθεριαδη στη Βας. Σοφίας. Ειναι δημοφιλής απο οτι ξερω γενικα, δεν ειχα παραπονο. Και εγω ενω δεν εχω κοιλιά ακομα νιωθω κόπωση ευκολα εξάντληση και αυτο το βάρος που λες. Πρωτόγνωρες αισθήσεις!οσο για το φύλο του μωρου εγω διάβαζω για το λεγόμενο «nub theory” ρίξτε μια ματια! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 hours ago, Elsatin said:

Κορίτσια μου είχε καμία σας καφέ υγρά καθόλου; Όχι πολλά ίσα που να τα βλέπεις, κ αν ναι τι σας είπανε οι γιατροί σας;

Είχα εγω στην πολλη αρχη! Δεν ειναι κατι ανησυχητικό συνηθως, αλλα ενημέρωσε το γιατρο.. μπορει να ειναι καο υπολείμματα της περιόδου οπως μου είπαν. Εγω ειχα και πονάκια στην αρχη και μου ειχαν αυξήσει την προγεστερονη.. ομως αυτη μου προκάλεσε και αρκετούς εμετούς παραλληλα και προβλημα στο έντερο για λιγο( αν σου δώσουν ρωτα απο την αρχη αν μπορεις να την παίρνεις κολπικά, αντι απο το στομα , σε περιπτωση που εχεις προβλημα με εμετούς, εμενα με ειχε βοηθησει καπως)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Iris26 είπε:

Είχα εγω στην πολλη αρχη! Δεν ειναι κατι ανησυχητικό συνηθως, αλλα ενημέρωσε το γιατρο.. μπορει να ειναι καο υπολείμματα της περιόδου οπως μου είπαν. Εγω ειχα και πονάκια στην αρχη και μου ειχαν αυξήσει την προγεστερονη.. ομως αυτη μου προκάλεσε και αρκετούς εμετούς παραλληλα και προβλημα στο έντερο για λιγο( αν σου δώσουν ρωτα απο την αρχη αν μπορεις να την παίρνεις κολπικά, αντι απο το στομα , σε περιπτωση που εχεις προβλημα με εμετούς, εμενα με ειχε βοηθησει καπως)

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, ήδη παίρνω προγεστερόνη κ κολπικά κ σε ένεση, εγώ ευτυχώς εμετούς δεν έχω καθόλου μόνο δυσκοιλιότητα... Με τον γιατρό που μίλησα μόνο ξεκούραση μου είπε κ θα με δει την Τετάρτη. Βέβαια δεν ήταν πολλά ίσα που κ σαν βλεννες τα περισσότερα, αλλά ξέρεις μέχρι να κλωτσισει να χεις κάποιο δείγμα ότι είναι εκεί κ το παραμικρό σε τρομάζει... Τι να πω θα δείξει, μπήκα 11η βδομάδα χτες δεν ξέρω εάν ακόμα θεωρείται αρχή...τι να πω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Elsatin είπε:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, ήδη παίρνω προγεστερόνη κ κολπικά κ σε ένεση, εγώ ευτυχώς εμετούς δεν έχω καθόλου μόνο δυσκοιλιότητα... Με τον γιατρό που μίλησα μόνο ξεκούραση μου είπε κ θα με δει την Τετάρτη. Βέβαια δεν ήταν πολλά ίσα που κ σαν βλεννες τα περισσότερα, αλλά ξέρεις μέχρι να κλωτσισει να χεις κάποιο δείγμα ότι είναι εκεί κ το παραμικρό σε τρομάζει... Τι να πω θα δείξει, μπήκα 11η βδομάδα χτες δεν ξέρω εάν ακόμα θεωρείται αρχή...τι να πω

Έχεις δίκιο να τρομάζεις σε καταλαβαίνω,  παρ' όλα αυτά είναι ένα πολύ συχνό φαινόμενο και αφού είπε και ο γιατρός ότι δεν είναι ανησυχητικό μην σκέφτεσαι κακα πράγματα.  Οταν θα τα αισθανόμαστε να κλωτσάνε όντως όλες θα ηρεμήσουμε.  Κάθε που πηγαίνω τουαλέτα κοιτάω το χαρτί μην έχει κάτι.  Όλες το ίδιο αισθανόμαστε είμαι σίγουρη.  Ξεκουράσου όπως είπε και όλα θα πάνε καλά!! Θα περιμένουμε τα νέα σου την Τετάρτη!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κορίτσια μου!!! Όλα καλά χτες!! Το φασόλι μεγαλώνει, ο λόγος για τα καφέ υγρά είναι ότι ο πλακούντας μ είναι χαμηλά όποτε μου είπε ξεκούραση γενικά κ ότι στις επόμενες βδομαδες θα πρέπει να ανεβεί . Επισης πάω νωρίτερα για αυχενική μου το άλλαξε από Τετάρτη σε Δευτέρα. Ουφφφφ μου φύγε ένα ανχος. Εσείς πως είσαστε;;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Elsatin είπε:

Καλημερα κορίτσια μου!!! Όλα καλά χτες!! Το φασόλι μεγαλώνει, ο λόγος για τα καφέ υγρά είναι ότι ο πλακούντας μ είναι χαμηλά όποτε μου είπε ξεκούραση γενικά κ ότι στις επόμενες βδομαδες θα πρέπει να ανεβεί . Επισης πάω νωρίτερα για αυχενική μου το άλλαξε από Τετάρτη σε Δευτέρα. Ουφφφφ μου φύγε ένα ανχος. Εσείς πως είσαστε;;;

Χαίρομαι που είναι όλα καλά μπράβο!! Να ξεκουραστείς όπως είπε,  μια καλή λύση αν μένεις σπίτι είναι και το νετφλιξ για να αντέξεις τον καναπέ. Εγώ σήμερα πήγα τρομοκρατημένη στον γιατρό γιατί ένιωθα διάσπαρτα "κοψίματα" στην κοιλιά Και τελικα ήταν το έντερο μου. Κατά τα άλλα όλα καλα!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Rinio31 είπε:

Χαίρομαι που είναι όλα καλά μπράβο!! Να ξεκουραστείς όπως είπε,  μια καλή λύση αν μένεις σπίτι είναι και το νετφλιξ για να αντέξεις τον καναπέ. Εγώ σήμερα πήγα τρομοκρατημένη στον γιατρό γιατί ένιωθα διάσπαρτα "κοψίματα" στην κοιλιά Και τελικα ήταν το έντερο μου. Κατά τα άλλα όλα καλα!

 

Καλημερα!!! Αυτό με το έντερο το έπαθα κ εγώ. Μου είπε όχι πάνω από δυο μέρες δυσκοιλιότητα που φυσικά δεν παίζει γτ εγώ από πριν είχα θέμα, ποσό μάλλον τώρα, κ μου έδωσε κάτι φακελάκια διαλυμένα σε νερό. Μου είπε ένα την μέρα. Λέγονται tanilas κ δεν είναι απαίσια. Τώρα εάν θα δουλέψουν θα δειξει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Elsatin είπε:

Καλημερα!!! Αυτό με το έντερο το έπαθα κ εγώ. Μου είπε όχι πάνω από δυο μέρες δυσκοιλιότητα που φυσικά δεν παίζει γτ εγώ από πριν είχα θέμα, ποσό μάλλον τώρα, κ μου έδωσε κάτι φακελάκια διαλυμένα σε νερό. Μου είπε ένα την μέρα. Λέγονται tanilas κ δεν είναι απαίσια. Τώρα εάν θα δουλέψουν θα δειξει

Αβοκάντο και παντζάρια τρως; νομίζω πως είναι από τις φυσικές λύσεις οι καλύτερες. Τουλάχιστον να δουλέψουν τα tanilas να μην τυρανιεσαι

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...