Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Evouska είπε:

Να σου πω την αλήθεια αν και είναι η πρώτη μου φορά δεν αγχώνομαι καθόλου, κ μου φαίνεται λίγο περίεργο! Σκέφτομαι ότι ειναι να γίνει θα γίνει, ποιος ο λόγος να το υπεραναλυω;! Λογικά θα κάνω, μέσω γνωστών συννενοηθηκα με αναισθησιολογο γιατί θα γεννήσω σε δημόσιο, αλλά λεπτομέρειες θα συζητήσουμε από κοντά όταν ξαναπάω στο νοσοκομείο! 

Κορίτσια να ρωτήσω όσες έχετε ξαναγεννησει,  στην ανάνηψη τι ακριβώς γίνεται;; 

 

Στον φτ στην ανάνηψη με είχαν σε έναν χώρο με παραβάν και απλά περίμενα. Την πρώτη φορά περίμενα να μού πέσει ο πυρετός που είχα ανεβάσει από την ταλαιπωρία και να μού ετοιμάσουν το δωμάτιό μου και τη δεύτερη, ήρθαν να με ελέγξουν για κάτι έξτρα ράμματα που χρειάστηκε να κάνω και να μού βγάλουν τις γάζες. Στην πρώτη όσο περίμενα μού έφεραν και το μωρό να φάει. Επίσης σού βάζουν και καθαρά σεντονακια μη μένεις τόσες ώρες με τα αίματα. Κάνα δίωρο ήμουν στην ανάνηψη κάθε φορά, βέβαια εμένα μού φάνηκε αιώνας 

7 ώρες πρίν, Linaki.24 είπε:

Εγώ έχω ήδη ένα κοριτσάκι 1.5 χρόνου.. Είχα γεννήσει με επισκληρηδειο, στην ανάνηψη απλά καθόμουν κ τα λέγαμε με τη μαία όλο γελούσα θυμάμαι είχα την μεγαλύτερη χαρά της ζωής μου! Ήταν λες κ δεν είχα χειρουργηθει. Όταν κάνεις επισκληρηδειο σε βάζουν ανάνηψη μέχρι να αρχίσεις να κουνάς τα δάχτυλα σου. Και μετά σε πάνε στο δωμάτιο. Μετά από λίγη ώρα θα αρχίσουν τα δύσκολα αλλά είμαστε προετοιμασμενες για αυτό. Όταν κάνεις όμως ολική αναισθησία νομίζω περιμένουν να συνέλθεις λιγάκι και είσαι σε μια φάση ψιλοναρκωμενη. Ελπίζω να σε βοήθησα...

Εσύ μια χαρά ήσουν στην ανάνηψη!!! Μακάρι όλες να είστε έτσι!!!! Εμένα μού φέρθηκαν πάρα πολύ χαλια και τις 2 φορές

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Στον φτ στην ανάνηψη με είχαν σε έναν χώρο με παραβάν και απλά περίμενα. Την πρώτη φορά περίμενα να μού πέσει ο πυρετός που είχα ανεβάσει από την ταλαιπωρία και να μού ετοιμάσουν το δωμάτιό μου και τη δεύτερη, ήρθαν να με ελέγξουν για κάτι έξτρα ράμματα που χρειάστηκε να κάνω και να μού βγάλουν τις γάζες. Στην πρώτη όσο περίμενα μού έφεραν και το μωρό να φάει. Επίσης σού βάζουν και καθαρά σεντονακια μη μένεις τόσες ώρες με τα αίματα. Κάνα δίωρο ήμουν στην ανάνηψη κάθε φορά, βέβαια εμένα μού φάνηκε αιώνας 

Εσύ μια χαρά ήσουν στην ανάνηψη!!! Μακάρι όλες να είστε έτσι!!!! Εμένα μού φέρθηκαν πάρα πολύ χαλια και τις 2 φορές

Ναι αν και σε δημόσιο νοσοκομείο δεν περίμενα τόσο καλή αντιμετώπιση! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Αυρα87 και @julia1 Καλή επιτυχία την Παρασκευή με το καλό να αποδεχτείτε τα μωράκια σας!!!!    @Φώφη1990 μπορεί να ακούγεται σπαστικό αυτο που σου λένε για τον ύπνο αλλά πίστεψε με είναι αλήθεια 100 τα 100!!! Θα κάνεις Χρόνια να κοιμηθείς όσο θες!!!

Όσο για την ανάνηψη και μένα με είχαν κανα δυωρο, και μάλλον είχαν τελειώσει οι καισαρικές και ήμουν μόνη μου. Ήρθαν να μου πάρουν την πίεση, μου έφεραν το μωρό και που και που σε τσεκάρουν. Είναι βαρετά αλλά δεν έγινε κάτι μπορείς να χαλαρώσεις απο το άνχος και την ένταση της γέννας. Η πιο εύκολη στιγμή της μέρας είναι αυτη!!

14 ώρες πρίν, jellyfishch είπε:

Κορίτσια όλα ήρεμα.. ο τράχηλος 5,2 σκληρός ο μπέμπης ανεμπεδωτος, λύθηκε κιόλας μια φορά έχουμε μια περιτυλιξη.. δύσκολα τα πράγματα κορίτσια για φυσιολογικό..δεν πειράζει.

Αχ και γω το ίδιο βλέπω.... Εσύ έχεις καιρό μπορεί και να τα καταφέρεις!!! Μια ελπίδα πάντα υπάρχει αλλά προετοιμάζομαι γιατί το ειχα πάρει πολυ άσχημα. Το μόνο καλό ότι ο άντρας μου θα έχει προλάβει να κάνει μοριακό και θα είμαστε μαζί το πρώτο βράδυ... Απλά ξέρεις ήθελα να ζήσω αυτο το ξαφνικό το γενναμε!!! Ας είμαστε όλοι καλά και δεν πειράζει!!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Φραουλίτσα* είπε:

@Αυρα87 και @julia1 Καλή επιτυχία την Παρασκευή με το καλό να αποδεχτείτε τα μωράκια σας!!!!    @Φώφη1990 μπορεί να ακούγεται σπαστικό αυτο που σου λένε για τον ύπνο αλλά πίστεψε με είναι αλήθεια 100 τα 100!!! Θα κάνεις Χρόνια να κοιμηθείς όσο θες!!!

Όσο για την ανάνηψη και μένα με είχαν κανα δυωρο, και μάλλον είχαν τελειώσει οι καισαρικές και ήμουν μόνη μου. Ήρθαν να μου πάρουν την πίεση, μου έφεραν το μωρό και που και που σε τσεκάρουν. Είναι βαρετά αλλά δεν έγινε κάτι μπορείς να χαλαρώσεις απο το άνχος και την ένταση της γέννας. Η πιο εύκολη στιγμή της μέρας είναι αυτη!!

Αχ και γω το ίδιο βλέπω.... Εσύ έχεις καιρό μπορεί και να τα καταφέρεις!!! Μια ελπίδα πάντα υπάρχει αλλά προετοιμάζομαι γιατί το ειχα πάρει πολυ άσχημα. Το μόνο καλό ότι ο άντρας μου θα έχει προλάβει να κάνει μοριακό και θα είμαστε μαζί το πρώτο βράδυ... Απλά ξέρεις ήθελα να ζήσω αυτο το ξαφνικό το γενναμε!!! Ας είμαστε όλοι καλά και δεν πειράζει!!

Αχ κορίτσια κ εγώ λίγο χλωμά τα βλέπω τα πράγματα, πήγα σήμερα για υπερηχο κ η μικρή δεν κοιτάζει προς τα κάτω αλλά προς το πλάι κ ο πλακούντας έχει πάει πια grade 2 ! Δε ξέρω έχω ένα προαίσθημα ότι θα το βρουν σαν αφορμή για καισαρική αυτό στο νοσοκομείο! Θα δούμε την Παρασκευή! Το καλό είναι ότι έχει πάει πια 3300 ! 

Σήμερα το πρωί μπήκε κ η @boockie για πρόκληση!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

@Αυρα87 και @julia1 Καλή επιτυχία την Παρασκευή με το καλό να αποδεχτείτε τα μωράκια σας!!!!    @Φώφη1990 μπορεί να ακούγεται σπαστικό αυτο που σου λένε για τον ύπνο αλλά πίστεψε με είναι αλήθεια 100 τα 100!!! Θα κάνεις Χρόνια να κοιμηθείς όσο θες!!!

Όσο για την ανάνηψη και μένα με είχαν κανα δυωρο, και μάλλον είχαν τελειώσει οι καισαρικές και ήμουν μόνη μου. Ήρθαν να μου πάρουν την πίεση, μου έφεραν το μωρό και που και που σε τσεκάρουν. Είναι βαρετά αλλά δεν έγινε κάτι μπορείς να χαλαρώσεις απο το άνχος και την ένταση της γέννας. Η πιο εύκολη στιγμή της μέρας είναι αυτη!!

Αχ και γω το ίδιο βλέπω.... Εσύ έχεις καιρό μπορεί και να τα καταφέρεις!!! Μια ελπίδα πάντα υπάρχει αλλά προετοιμάζομαι γιατί το ειχα πάρει πολυ άσχημα. Το μόνο καλό ότι ο άντρας μου θα έχει προλάβει να κάνει μοριακό και θα είμαστε μαζί το πρώτο βράδυ... Απλά ξέρεις ήθελα να ζήσω αυτο το ξαφνικό το γενναμε!!! Ας είμαστε όλοι καλά και δεν πειράζει!!

Σιγά , με τον κύριο να κοντεύει 4 κιλά.. τι ελπίδα. Το καλό είναι ότι το σημείο που με ψιλοποναει τόσο καιρό δεν είναι η τομή αλλά η Κεφαλά του. Έχει τσιτωσει ο γιατρός από εδώ το πάει από εκεί το πάει..

@Evouska είναι για πολλές μηνύσεις το νοσοκομείο σου.. ο πλακούντας μου στο μεγαλο γιο μου ήταν grade 3 από το ντοπλερ στις 32 εβδομάδες και δεν το σχολίασε ποτέ κανένας.


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , jellyfishch είπε:

Σιγά , με τον κύριο να κοντεύει 4 κιλά.. τι ελπίδα. Το καλό είναι ότι το σημείο που με ψιλοποναει τόσο καιρό δεν είναι η τομή αλλά η Κεφαλά του. Έχει τσιτωσει ο γιατρός από εδώ το πάει από εκεί το πάει..

@Evouska είναι για πολλές μηνύσεις το νοσοκομείο σου.. ο πλακούντας μου στο μεγαλο γιο μου ήταν grade 3 από το ντοπλερ στις 32 εβδομάδες και δεν το σχολίασε ποτέ κανένας.

Δεν μου έχουν πει κάτι εγώ κάνω υποθέσεις!! Επειδή γενικά πολύ εύκολα σου λένε για καισαρική! Αλλά προς το παρόν σε μένα δεν έχουν πει κάτι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , jellyfishch είπε:

Σιγά , με τον κύριο να κοντεύει 4 κιλά.. τι ελπίδα. Το καλό είναι ότι το σημείο που με ψιλοποναει τόσο καιρό δεν είναι η τομή αλλά η Κεφαλά του. Έχει τσιτωσει ο γιατρός από εδώ το πάει από εκεί το πάει..

@Evouska είναι για πολλές μηνύσεις το νοσοκομείο σου.. ο πλακούντας μου στο μεγαλο γιο μου ήταν grade 3 από το ντοπλερ στις 32 εβδομάδες και δεν το σχολίασε ποτέ κανένας.

Συμφωνώ στην κόρη μου ο πλακούντας ειχε grade III από 34η εβδομαδα και απλά από 36η πήγαινα δύο φορές την εβδομάδα για υπέρηχο να βλέπουμε πως πάει το βάρος γιατί είχα και λίγες λίμνες αμνιακού ήταν μειωμένο κανείς δεν Μ είπε για νωρίτερα όσο παίρνει βάρος το μωρό.....τελικά γεννήθηκε 39+3....

Σε δημόσιο φυσικά αυτά!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Evouska είπε:

Αχ κορίτσια κ εγώ λίγο χλωμά τα βλέπω τα πράγματα, πήγα σήμερα για υπερηχο κ η μικρή δεν κοιτάζει προς τα κάτω αλλά προς το πλάι κ ο πλακούντας έχει πάει πια grade 2 ! Δε ξέρω έχω ένα προαίσθημα ότι θα το βρουν σαν αφορμή για καισαρική αυτό στο νοσοκομείο! Θα δούμε την Παρασκευή! Το καλό είναι ότι έχει πάει πια 3300 ! 

Σήμερα το πρωί μπήκε κ η @boockie για πρόκληση!!

Κούκλα μου και μένα πλάι είναι και κοιτά αριστερά. Πιανω και τα πατουσάκια της αριστερά και το πωπουδακι της δεξια, ρώτησα τον γιατρό και μου λέει δεν μας πειράζει, με τις συσπάσεις συστρεφεται το παιδί. Ακόμα και την ώρα που βγαίνει στρέφεται το κορμί του για να βγουν οι ώμοι. Αν όμως ο γιατρός λέει ότι φοβάται ότι και να πούμε αυτος έχει την ευθύνη. Ξέρεις μπορείς να τρεναρεις κάποια πράγματα αλλά δυστυχώς απο ένα σημείο και μετά δεν μπορείς να κάνεις πολλά. Εκτός και αν έχεις εναλλακτική. Όλα καλά θα πάνε είτε έτσι είτε αλλιώς. Σημαντικό είναι να πάρει το χρόνο του και να είναι γερο το μωράκι και η μαμά.


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γλυκά, τώρα κατάφερα να συνδεθώ με τον υπολογιστή . Σας είχα στο μυαλό μου όλη μερα. Ναι, είμαι νοσοκομείο. Γενικά πολύ ήσυχα. Μόνο 3 γεννάμε αύριο. Η ψυχολογία με σκαμπανεβάσματα. Σήμερα το πρωί που βγαίναμε από το σπίτι με τα μπαγκάζια μου ήρθαν δάκρυα στα μάτια. Δεν ξαναγυρίζω σε αυτό το σπίτι, το ξενοικιάζουμε κ καλώς εχόντων των πραγμάτων Ιούλιο θα μπούμε στο δικό μας. Ξέρετε σκεφτόμουν ότι κλείνοντας την πόρτα, σαν τις ταινίες ρε κορίτσια, έκλεινε κ ένας ολόκληρος κύκλος για εμένα. Στο σπίτι εκείνο πρωτοσυγκατοίκησα με τον άντρα μου, σε αυτό γίναμε σύζυγοι, πλακωθήκαμε, τα ξαναβρήκαμε, κάναμε άπειρο σεξ προσπαθώντας για κανά χρόνο, διορίστηκα, έπαθα την υπερδιέγερση και μένοντας έγκυος με την 2η εξωσωματική έκλεινα την πόρτα και ήμασταν σχεδόν 3 και όχι πια 2! Και τώρα που τα γράφω πάλι συγκινούμαι (καλά έχουν βαρέσει κόκκινο οι ορμόνες). Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας κ ελπίζω αύριο να μπορέσω να σας απαντήσω!Σας φιλώ όλες!

Αυτό είναι το 1ο μήνυμα που τελικά δεν πρόλαβα ποτέ να στείλω , γιατί ταβλιάστηκα στον ύπνο.

Δεν πρόλαβα να διαβάσω τα μηνύματα σας, θα σας διαβάσω μόλις σας γράψω τα νέα μου, γιατί ίσα που προλαβαίνω από τις πολλές εξετάσεις που μου κάνουν.

Λοιπόν πήγαν όλα καλά!Ο μπέμπης 3050.Μέσα σε ένα τέταρτο είχε γεννηθεί. Τα υπόλοιπα κράτησα κανά 40 λεπτο. έπαθα σοκ κορίτσια, ένιωσα μια πίεση στην κοιλιά, λίγο φωάναζε η γιατρός και ξαφνικά άκουσα ΄΄να σου ζήσει΄΄. Σάστισα. Βέβαια δεν μου το έβαλαν πάνω μου, απλά που τον έφεραν μπροστά μου.

Μετεγχειρητικά τώρα, δεν είμαι και στα καλύτερά μου. Με έπιασε κρίση πανικού και σφάδαζα σαν το ψάρι αφότου γεννηθηκε ο μπέμπης. Επίσης μου έκαναν ραχιαία η οποία δεν ήξερα ότι έχει διαφορά από την επισκληρίδιο. έπρεπε να καθήσω οριζόντια και ξάπλα όλη τη μέρα της καισαρικής. Αυτό με ζόρισε πολύ, γιατί έκλαιγε το μωρό και δεν μπορούσα να στρίψω να το χαιδέψω. Αν γύρισα πίσω το χρόνο μπορεί και να έκανα ολική, δεν ξέρω. Επίσης με πείραζε ηη ραχιαία στο εξη΄ς. Νιώθω πο΄λύ έντονο πόνο στο θώρακα κάτω από το στήθος και ακριβώς από πάνω. Επίσης, μου έπεσε πολύ ο αιματοκρίτης και θέλουν να μου βάλουν φιάλη. Εγω αισθάνομαι απλα εξαντλημένη. Δεν έχω κοιμηθεί από τη μέρα που μπήκα συνολικά πάνω από 3 ώρες. Το μωρό της διπλανής κλαίει non stop και ξυπνάω με το που κλείνω τα μάτια μου.

Ο μπέμπης μου είναι το πιο ήσυχο μωρό ever!. Χθες κοιμόταν σερι απο τη 1-6.15 το πρωί. Τρώει και κοιμάται. Και ξύπνιος που είναι, είναι Παναγίτσα!

Και το καλύτερο!Κοιμάται με το χέρι στο μάγουλο. 'οπως ακριβώς και στους υπερήχους!

εννοείται ότι ακο΄μα δεν το έχω συνειδητοποιήσει, νομίζω ότι δεν βγήκε απο μέσα μου!

Σας φιλώ όλεςς, θερμά συγχαρητήρια σε όσες γεννησαν και εύχομαι ολόψυχα τα καλύτερα σεόλες σας! 

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, jellyfishch είπε:

Σιγά , με τον κύριο να κοντεύει 4 κιλά.. τι ελπίδα. Το καλό είναι ότι το σημείο που με ψιλοποναει τόσο καιρό δεν είναι η τομή αλλά η Κεφαλά του. Έχει τσιτωσει ο γιατρός από εδώ το πάει από εκεί το πάει..

@Evouska είναι για πολλές μηνύσεις το νοσοκομείο σου.. ο πλακούντας μου στο μεγαλο γιο μου ήταν grade 3 από το ντοπλερ στις 32 εβδομάδες και δεν το σχολίασε ποτέ κανένας.

Κοίτα και τα κιλά σχετικά είναι τελικά. Λένε 200 250 γραμμάρια απόκλιση, και κοιταξα της κόρης μου και την έβγαζε ο γιατρός 3600 μια βδομάδα πριν γεννήσω και τελικά 3050 γεννήθηκε. Και έλεγα και γω 4 κιλά θα φτάσει. Ήταν ψηλή μάλλον γιαυτο. Μπορεί και να είναι και 4 κιλά. Όσο να ναι βέβαια και τα κιλά παίζουν ρόλο. Εμένα αυτο που μου έχει πει είναι ότι θέλει να αρχίσει μόνος του ο τοκετος και να εξελίσσεται γρήγορα. Θα δούμε!!! Καλή επιτυχία!!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , BILLE είπε:

Κορίτσια μου γλυκά, τώρα κατάφερα να συνδεθώ με τον υπολογιστή . Σας είχα στο μυαλό μου όλη μερα. Ναι, είμαι νοσοκομείο. Γενικά πολύ ήσυχα. Μόνο 3 γεννάμε αύριο. Η ψυχολογία με σκαμπανεβάσματα. Σήμερα το πρωί που βγαίναμε από το σπίτι με τα μπαγκάζια μου ήρθαν δάκρυα στα μάτια. Δεν ξαναγυρίζω σε αυτό το σπίτι, το ξενοικιάζουμε κ καλώς εχόντων των πραγμάτων Ιούλιο θα μπούμε στο δικό μας. Ξέρετε σκεφτόμουν ότι κλείνοντας την πόρτα, σαν τις ταινίες ρε κορίτσια, έκλεινε κ ένας ολόκληρος κύκλος για εμένα. Στο σπίτι εκείνο πρωτοσυγκατοίκησα με τον άντρα μου, σε αυτό γίναμε σύζυγοι, πλακωθήκαμε, τα ξαναβρήκαμε, κάναμε άπειρο σεξ προσπαθώντας για κανά χρόνο, διορίστηκα, έπαθα την υπερδιέγερση και μένοντας έγκυος με την 2η εξωσωματική έκλεινα την πόρτα και ήμασταν σχεδόν 3 και όχι πια 2! Και τώρα που τα γράφω πάλι συγκινούμαι (καλά έχουν βαρέσει κόκκινο οι ορμόνες). Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας κ ελπίζω αύριο να μπορέσω να σας απαντήσω!Σας φιλώ όλες!

Αυτό είναι το 1ο μήνυμα που τελικά δεν πρόλαβα ποτέ να στείλω , γιατί ταβλιάστηκα στον ύπνο.

Δεν πρόλαβα να διαβάσω τα μηνύματα σας, θα σας διαβάσω μόλις σας γράψω τα νέα μου, γιατί ίσα που προλαβαίνω από τις πολλές εξετάσεις που μου κάνουν.

Λοιπόν πήγαν όλα καλά!Ο μπέμπης 3050.Μέσα σε ένα τέταρτο είχε γεννηθεί. Τα υπόλοιπα κράτησα κανά 40 λεπτο. έπαθα σοκ κορίτσια, ένιωσα μια πίεση στην κοιλιά, λίγο φωάναζε η γιατρός και ξαφνικά άκουσα ΄΄να σου ζήσει΄΄. Σάστισα. Βέβαια δεν μου το έβαλαν πάνω μου, απλά που τον έφεραν μπροστά μου.

Μετεγχειρητικά τώρα, δεν είμαι και στα καλύτερά μου. Με έπιασε κρίση πανικού και σφάδαζα σαν το ψάρι αφότου γεννηθηκε ο μπέμπης. Επίσης μου έκαναν ραχιαία η οποία δεν ήξερα ότι έχει διαφορά από την επισκληρίδιο. έπρεπε να καθήσω οριζόντια και ξάπλα όλη τη μέρα της καισαρικής. Αυτό με ζόρισε πολύ, γιατί έκλαιγε το μωρό και δεν μπορούσα να στρίψω να το χαιδέψω. Αν γύρισα πίσω το χρόνο μπορεί και να έκανα ολική, δεν ξέρω. Επίσης με πείραζε ηη ραχιαία στο εξη΄ς. Νιώθω πο΄λύ έντονο πόνο στο θώρακα κάτω από το στήθος και ακριβώς από πάνω. Επίσης, μου έπεσε πολύ ο αιματοκρίτης και θέλουν να μου βάλουν φιάλη. Εγω αισθάνομαι απλα εξαντλημένη. Δεν έχω κοιμηθεί από τη μέρα που μπήκα συνολικά πάνω από 3 ώρες. Το μωρό της διπλανής κλαίει non stop και ξυπνάω με το που κλείνω τα μάτια μου.

Ο μπέμπης μου είναι το πιο ήσυχο μωρό ever!. Χθες κοιμόταν σερι απο τη 1-6.15 το πρωί. Τρώει και κοιμάται. Και ξύπνιος που είναι, είναι Παναγίτσα!

Και το καλύτερο!Κοιμάται με το χέρι στο μάγουλο. 'οπως ακριβώς και στους υπερήχους!

εννοείται ότι ακο΄μα δεν το έχω συνειδητοποιήσει, νομίζω ότι δεν βγήκε απο μέσα μου!

Σας φιλώ όλεςς, θερμά συγχαρητήρια σε όσες γεννησαν και εύχομαι ολόψυχα τα καλύτερα σεόλες σας! 

Να σας ζήσει το μωράκι σας! Γερό και καλότυχο να είναι! Και εσύ καλή ανάρρωση!! 

Περιττό να σου πω πως και εμένα με έπιασαν τα κλάματα έτσι που περιγράφεις την μέρα που φύγατε για το μαιευτήριο... Και εγώ νιώθω απίστευτη συγκίνηση με τον ερχομό του μωρού μας μετά από τόση αγωνία, προσπάθεια και ψυχολογικό άδειασμα λόγω της εξωσωματικής. 

Εύχομαι στην @boockie να πάνε όλα καλά σήμερα! 

  • Μου αρέσει 3

LhJOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Κοίτα και τα κιλά σχετικά είναι τελικά. Λένε 200 250 γραμμάρια απόκλιση, και κοιταξα της κόρης μου και την έβγαζε ο γιατρός 3600 μια βδομάδα πριν γεννήσω και τελικά 3050 γεννήθηκε. Και έλεγα και γω 4 κιλά θα φτάσει. Ήταν ψηλή μάλλον γιαυτο. Μπορεί και να είναι και 4 κιλά. Όσο να ναι βέβαια και τα κιλά παίζουν ρόλο. Εμένα αυτο που μου έχει πει είναι ότι θέλει να αρχίσει μόνος του ο τοκετος και να εξελίσσεται γρήγορα. Θα δούμε!!! Καλή επιτυχία!!!

Και σε εσένα κορίτσι μου. Μέσα από την καρδιά μου!!! Μου μέτρησε τομή 6χιλιοστα πολύ καλή μου είπε.. τι να το κάνεις όμως άμα είμαστε στην τσίτα και δεν αφήνουμε περιθώρια..

Πάντως για την ιστορία ο γερασμένος μου πλακούντας τον έφτασε 4400 το γιο μου έως τις 40 κ 4.

@billie μου να σου ζήσει!! Όλα πήγαν καλά ε? Απίστευτο δεν είναι που βλέπεις το ανθρωπάκι σου? Τώρα για το αίμα και τον πόνο, υπομονη, θα περάσει, θα δεις ότι θα ανακαμψεις σύντομα.. ζητά κανένα παυσίπονο να περάσουν οι δύσκολες πρώτες μέρες. 

  • Μου αρέσει 3

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, BILLE είπε:

Κορίτσια μου γλυκά, τώρα κατάφερα να συνδεθώ με τον υπολογιστή . Σας είχα στο μυαλό μου όλη μερα. Ναι, είμαι νοσοκομείο. Γενικά πολύ ήσυχα. Μόνο 3 γεννάμε αύριο. Η ψυχολογία με σκαμπανεβάσματα. Σήμερα το πρωί που βγαίναμε από το σπίτι με τα μπαγκάζια μου ήρθαν δάκρυα στα μάτια. Δεν ξαναγυρίζω σε αυτό το σπίτι, το ξενοικιάζουμε κ καλώς εχόντων των πραγμάτων Ιούλιο θα μπούμε στο δικό μας. Ξέρετε σκεφτόμουν ότι κλείνοντας την πόρτα, σαν τις ταινίες ρε κορίτσια, έκλεινε κ ένας ολόκληρος κύκλος για εμένα. Στο σπίτι εκείνο πρωτοσυγκατοίκησα με τον άντρα μου, σε αυτό γίναμε σύζυγοι, πλακωθήκαμε, τα ξαναβρήκαμε, κάναμε άπειρο σεξ προσπαθώντας για κανά χρόνο, διορίστηκα, έπαθα την υπερδιέγερση και μένοντας έγκυος με την 2η εξωσωματική έκλεινα την πόρτα και ήμασταν σχεδόν 3 και όχι πια 2! Και τώρα που τα γράφω πάλι συγκινούμαι (καλά έχουν βαρέσει κόκκινο οι ορμόνες). Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας κ ελπίζω αύριο να μπορέσω να σας απαντήσω!Σας φιλώ όλες!

Αυτό είναι το 1ο μήνυμα που τελικά δεν πρόλαβα ποτέ να στείλω , γιατί ταβλιάστηκα στον ύπνο.

Δεν πρόλαβα να διαβάσω τα μηνύματα σας, θα σας διαβάσω μόλις σας γράψω τα νέα μου, γιατί ίσα που προλαβαίνω από τις πολλές εξετάσεις που μου κάνουν.

Λοιπόν πήγαν όλα καλά!Ο μπέμπης 3050.Μέσα σε ένα τέταρτο είχε γεννηθεί. Τα υπόλοιπα κράτησα κανά 40 λεπτο. έπαθα σοκ κορίτσια, ένιωσα μια πίεση στην κοιλιά, λίγο φωάναζε η γιατρός και ξαφνικά άκουσα ΄΄να σου ζήσει΄΄. Σάστισα. Βέβαια δεν μου το έβαλαν πάνω μου, απλά που τον έφεραν μπροστά μου.

Μετεγχειρητικά τώρα, δεν είμαι και στα καλύτερά μου. Με έπιασε κρίση πανικού και σφάδαζα σαν το ψάρι αφότου γεννηθηκε ο μπέμπης. Επίσης μου έκαναν ραχιαία η οποία δεν ήξερα ότι έχει διαφορά από την επισκληρίδιο. έπρεπε να καθήσω οριζόντια και ξάπλα όλη τη μέρα της καισαρικής. Αυτό με ζόρισε πολύ, γιατί έκλαιγε το μωρό και δεν μπορούσα να στρίψω να το χαιδέψω. Αν γύρισα πίσω το χρόνο μπορεί και να έκανα ολική, δεν ξέρω. Επίσης με πείραζε ηη ραχιαία στο εξη΄ς. Νιώθω πο΄λύ έντονο πόνο στο θώρακα κάτω από το στήθος και ακριβώς από πάνω. Επίσης, μου έπεσε πολύ ο αιματοκρίτης και θέλουν να μου βάλουν φιάλη. Εγω αισθάνομαι απλα εξαντλημένη. Δεν έχω κοιμηθεί από τη μέρα που μπήκα συνολικά πάνω από 3 ώρες. Το μωρό της διπλανής κλαίει non stop και ξυπνάω με το που κλείνω τα μάτια μου.

Ο μπέμπης μου είναι το πιο ήσυχο μωρό ever!. Χθες κοιμόταν σερι απο τη 1-6.15 το πρωί. Τρώει και κοιμάται. Και ξύπνιος που είναι, είναι Παναγίτσα!

Και το καλύτερο!Κοιμάται με το χέρι στο μάγουλο. 'οπως ακριβώς και στους υπερήχους!

εννοείται ότι ακο΄μα δεν το έχω συνειδητοποιήσει, νομίζω ότι δεν βγήκε απο μέσα μου!

Σας φιλώ όλεςς, θερμά συγχαρητήρια σε όσες γεννησαν και εύχομαι ολόψυχα τα καλύτερα σεόλες σας! 

Τι ωραιο το μήνυμά σου !!!  Αυτές οι στιγμές νομίζω είναι ανεπανάληπτες!!! Να σου ζήσει ο γιος σου γερος και καλότυχος και συ σιδερένια!!! Ελπίζω σιγά σιγά να είσαι καλύτερα!!! Αυτο για την ραχιαια δεν το ήξερα!!! Θα σου ήταν πολυ δυσκολο!!! Ευτυχώς πέρασε. Οι ορμόνες να ξέρεις θα κάνουν πάρτυ και θα παει το κλαμα κορομηλο!!! Μην ανησυχήσεις!!! Να χαίρεσαι τον υπέροχο γιόκα σου και συντομα να γυριστετε σπιτι σας οικογένεια πια!!! Φιλιά πολλά!!!

  • Μου αρέσει 3

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...