Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 53 minutes ago, Blue Velvet said:

      Ευχαριστώ πολύ!Είχα υψηλή,γιατί ήταν διδυμα,νομίζω 300+. Και δεν θυμάμαι αν την έκανα εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά όπως τώρα η λίγο πιο μετά..

      Οκ άρα δε μπορείς να συγκρίνεις. Δε σημαίνει βέβαια ότι πάντα είναι το ίδιο. Καλούς διπλασιασμούς!

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχαριστώ 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

πρίν από 41 λεπτά , FlowerMom είπε:

Καλημέρα κορίτσια από έναν άνθρωπο που δεν αναγνωρίζω. Παλάμες και πατούσες, πρησμενες, σίγουρα διπλάσιες. Καλά που πρόλαβα να βγάλω τα δαχτυλίδια μου γιατί μετά θα έβγαιναν μόνο με κόψιμο δαχτύλων. Όσο για τις πατούσες ακόμα και οι σαγιονάρες μου χωράνε πλέον οριακά και αφήνουν και αυτές σημάδι!! 
καθε μέρα κάνω ποδόλουτρο με άλατα, χθες έκανα και μάσκα ποδιών αλλά νομίζω δεν αλλάζει κάτι πρακτικά πέρα από το ότι με ανακουφίζει... καμία που να συμπάσχει; 
 

κατα Τ’άλλα το baby όπως θα θυμάστε ακόμα δεν έχει γυρίσει... βάλαμε ημερομηνία για προγραμματισμένη καισαρική την Τρίτη 8 Ιουνίου στο ΙΑΣΩ (θα είμαστε 39+5), όσο πιο κοντά γινόταν στην ΠΗΤ μας. 

Τώρα που πλησιάζει ο καιρός με πιάνει μια αγωνία... δε μου αρέσει που δεν επιτρέπουν τον σύντροφο μέσα ούτε στην επέμβαση ούτε στην ανάνηψη μετά... τι κανείς 2 ώρες μόνος σου ένα δωμάτιο χωρίς παρέα χωρίς κινητό; Κοιτάς το ταβάνι; Πολύ περίεργο μου φαίνεται... 

Καμία άλλη που να έχει εμπειρία από ΙΑΣΩ και να θέλει να τη μοιραστεί μαζί μου για να με ανακουφίσει ; 
 

καλημερες!!! 

Den eisai moni sou kale stin kaisariki exeis mesa tin maia tou giatrou k milate kanonika k stin ananiosi einai 2-3 nosokomes k milate kanonika k den einai 2 ores einai poly ligotero . Mia xara tja peraseis tha rikseis poly gelio tha peite ta panta mesa me tous anthropous

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Να σας ζήσει! Και εμείς 24 Μαίου γεννησαμε το κοριτσάκι μας. 

Κορίτσια σας διάβαζα χωρίς να γράφω όλο αυτό τον καιρο. Δεν προλάβαινα με την δουλεια. Και διάφορα άλλα. 

Εύχομαι υγεία και τύχη στα μωράκια που γεννήθηκαν...με το καλό οι υπόλοιπες. 

Να σας ζήσει Αλινα μου!! Οπότε έχεις  χρόνο περιμένουμε νέα σας ! ❤❤

@BILLEαγάπη μου με το καλό να υποδεχτείτε το μωράκι σας ! ❤❤

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@alina80 Να σου ζήσει η κόρη σου!!! Γερή και καλότυχη να είναι και συ σιδερένια. 

@FlowerMom εγω είχα γεννήσει στο Ιασώ. Ετσι και αλλιώς και προ κόβιντ στην ανάνηψη μόνη σου είσαι δεν επιτρέπεται ο συνοδός να μπει. Αν έχεις την μαία του γιατρού μπορεί να σου φέρει το μωράκι σου να θηλάσει όσο είσαι στην ανάνηψη. Θα χρειαστεί να κάτσεις κάποια ώρα εκεί αλλά περνάει. Λίγο η ένταση λίγο η αυπνία μπορείς να χαλαρώσεις λίγο εκεί.  Αν μπορείς ρίχνεις και ενα υπνάκο. Η ανάνηψη δεν είναι τίποτα. Όλα καλά θα πάνε!!!! Και γω ΠΗΤ 8/6 εχω!!! Λες να μπούμε ίδια μέρα; Χα χα!!! Με το καλό κοπέλα μου!!! Α!!! Και για το πρήξιμο μπες στο ίντερνετ και έχει συμβουλές!!! Αν θυμάμαι καλά αγγουρια μπανάνες και νερό πολύ. Εμένα με είχαν βοηθήσει στο πρωτο οι συμβουλές αυτές.

3 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Καλημέρα. Δεν είμαι καλά σήμερα. Ξύπνησα από τις 5. Και εκείνα βόλτες μέσα στο σπίτι. Και νιώθω αρκετή πίεση χαμηλά στην κοιλιά. Και πονακια 

Λογικά άρχισε να κατεβαίνει πιο κάτω το μωρό. 

Άσε που κατουριεμαι κάθε 10 λεπτά. 

Καλημέρα!!! Με τον γιατρό σου μίλησες; Μήπως πλησιάζει η ώρα. 

Καλημέρα σε όλες!!! Γύρισα απο τον γιατρό!!!! Η μπέμπα εχει βολευτεί μια χαρά και κοίτα σταθερα στο πλάι αριστερά!!! 3569 βάρος!!! Να δούμε πόσο θα βγει!! Θρεφταράκι!!! Ο τράχηλος ακόμα κλειστός και πίσω. Επαφές είπε ο γιατρός μάλλον θα υποκύψω!!! Χα χα εκανα και ομοιοκαταληξία τρομάρα μου!!! Θα το ρίξω στην τρέλα τέλος. Με ρώτησε ο γιατρός τι θέλω να κάνουμε, του είπα να περιμένουμε ακόμα μια εβδομάδα, να της δώσω τον χρόνο της και είπε οκ. Τέρμα τα ψέματα μια εβδομάδα μας έμεινε. Εκανα και ένα τεστ κοβιντ, μεγάλο ζήλο η εξετάστρια εγκέφαλο έφτασε και στα δυο ρουθούνια και καρδιογράφημα. Στον καρδιολόγο απ εξω εγω μέσα να ουρλιάζουν... Μήπως να φύγω λέω μην με βρύσει;;; Τρομερη η μέρα σήμερα!!! Αυτα. Τα νεύρα έχουν φτάσει κόκκινο σήμερα ειμαι λίγο καλύτερα. Α μου είπε ότι ενόχληση και να έχω να πηγαίνω να με βλέπουν κατευθείαν. Αυτα!!! Φιλιά σε όλες και υπομονή!!!

  • Μου αρέσει 6

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Να σας ζήσει! Και εμείς 24 Μαίου γεννησαμε το κοριτσάκι μας. 

Κορίτσια σας διάβαζα χωρίς να γράφω όλο αυτό τον καιρο. Δεν προλάβαινα με την δουλεια. Και διάφορα άλλα. 

Εύχομαι υγεία και τύχη στα μωράκια που γεννήθηκαν...με το καλό οι υπόλοιπες. 

Να σας ζήσει το κοριτσάκι σας! Γερό και καλότυχο να είναι! Και εσύ καλή ανάρρωση! Γεννησες εύκολα? Περιμένουμε νέα σου

  • Μου αρέσει 1

LhJOp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Να σας ζήσει! Και εμείς 24 Μαίου γεννησαμε το κοριτσάκι μας. 

Κορίτσια σας διάβαζα χωρίς να γράφω όλο αυτό τον καιρο. Δεν προλάβαινα με την δουλεια. Και διάφορα άλλα. 

Εύχομαι υγεία και τύχη στα μωράκια που γεννήθηκαν...με το καλό οι υπόλοιπες. 

Να σας ζήσει!! Πόσων Εβδ γέννησες;

Καλοτυχο μωράκι εύχομαι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, FlowerMom είπε:

Καλημέρα κορίτσια από έναν άνθρωπο που δεν αναγνωρίζω. Παλάμες και πατούσες, πρησμενες, σίγουρα διπλάσιες. Καλά που πρόλαβα να βγάλω τα δαχτυλίδια μου γιατί μετά θα έβγαιναν μόνο με κόψιμο δαχτύλων. Όσο για τις πατούσες ακόμα και οι σαγιονάρες μου χωράνε πλέον οριακά και αφήνουν και αυτές σημάδι!! 
καθε μέρα κάνω ποδόλουτρο με άλατα, χθες έκανα και μάσκα ποδιών αλλά νομίζω δεν αλλάζει κάτι πρακτικά πέρα από το ότι με ανακουφίζει... καμία που να συμπάσχει; 
 

κατα Τ’άλλα το baby όπως θα θυμάστε ακόμα δεν έχει γυρίσει... βάλαμε ημερομηνία για προγραμματισμένη καισαρική την Τρίτη 8 Ιουνίου στο ΙΑΣΩ (θα είμαστε 39+5), όσο πιο κοντά γινόταν στην ΠΗΤ μας. 

Τώρα που πλησιάζει ο καιρός με πιάνει μια αγωνία... δε μου αρέσει που δεν επιτρέπουν τον σύντροφο μέσα ούτε στην επέμβαση ούτε στην ανάνηψη μετά... τι κανείς 2 ώρες μόνος σου ένα δωμάτιο χωρίς παρέα χωρίς κινητό; Κοιτάς το ταβάνι; Πολύ περίεργο μου φαίνεται... 

Καμία άλλη που να έχει εμπειρία από ΙΑΣΩ και να θέλει να τη μοιραστεί μαζί μου για να με ανακουφίσει ; 
 

καλημερες!!! 

Με το καλό το μωράκι σου... Κορίτσι μου μέχρι να σε πάρουν στο χειρουργείο επιτρέπουν τον σύντροφο δίπλα (όχι στην διαδικασία του προεγχειρητικού ελέγχου, μετά). Μετά την καισαρική, στην ανάνηψη βασικά θα επανέρχεσαι από το χειρουργείο. Μπορεί να είσαι και λίγο ζαλισμενη, ή να νιώθεις ότι τρέμεις (από την επισκληριδιο θα είναι, μην ανησυχείς)... Περνάει πάντως η ώρα, μην ανησυχείς. Θα έχεις δει και το μωράκι σου... 

2 ώρες πρίν, Evouska είπε:

Να σας ζήσει Αλινα μου!! Οπότε έχεις  χρόνο περιμένουμε νέα σας ! ❤❤

@BILLEαγάπη μου με το καλό να υποδεχτείτε το μωράκι σας ! ❤❤

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι. 

Γέννησα 37 εβδομαδες. Δεν ήθελα τόσο νωρίς αλλά οτιδήποτε άλλο θα εβαζε σε κίνδυνο και εμένα και ίσως και το μωρό. Γέννησα με ολική νάρκωση αυτή την φορά, για μεγαλύτερη ασφάλεια. Δεν είδα το μωρό μου παρά μόνο στο δωμάτιο πια (και στο κινητό του άντρα μου όταν με πήγαν να με δει). Το σημαντικό ότι τόσο εγώ όσο και η μικρή είμαστε καλά. Γεννήθηκε 3240 και είναι μια κούκλα (είπε η κουκουβάγια μάνα). Νόμιζα ότι η δεύτερη φορά (έχω άλλο ένα παιδάκι ) θα υστερούσε σαν εμπειρία. Καμία σχεση. Το βίωμα, το συναίσθημα είναι εξίσου έντονο. Την κοιτούσα και ένιωθα σαν να ήταν αυτό που έλειπε κι ήρθε και συμπληρώθηκε η εικόνα. Ένιωσα πλήρης, δεν ξέρω πώς να το πω. 

Μέχρι στιγμής είναι αρκετά ήσυχη. Το στοίχημα τώρα είναι να κρατήσουμε τόσο το νεογέννητο όσο και το διχρονο ταρζανακι μας ζωντανά και χωρίς σοβαρούς τραυματισμούς. Ο μικρός την υποδέχτηκε με ενθουσιασμό. Θέλει να την πιάνει, να την σηκώνει...επικίνδυνα πράγματα. Ελπίζω σύντομα να την βαρεθεί λίγο..

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

@alina80 Να σου ζήσει η κόρη σου!!! Γερή και καλότυχη να είναι και συ σιδερένια. 

@FlowerMom εγω είχα γεννήσει στο Ιασώ. Ετσι και αλλιώς και προ κόβιντ στην ανάνηψη μόνη σου είσαι δεν επιτρέπεται ο συνοδός να μπει. Αν έχεις την μαία του γιατρού μπορεί να σου φέρει το μωράκι σου να θηλάσει όσο είσαι στην ανάνηψη. Θα χρειαστεί να κάτσεις κάποια ώρα εκεί αλλά περνάει. Λίγο η ένταση λίγο η αυπνία μπορείς να χαλαρώσεις λίγο εκεί.  Αν μπορείς ρίχνεις και ενα υπνάκο. Η ανάνηψη δεν είναι τίποτα. Όλα καλά θα πάνε!!!! Και γω ΠΗΤ 8/6 εχω!!! Λες να μπούμε ίδια μέρα; Χα χα!!! Με το καλό κοπέλα μου!!! Α!!! Και για το πρήξιμο μπες στο ίντερνετ και έχει συμβουλές!!! Αν θυμάμαι καλά αγγουρια μπανάνες και νερό πολύ. Εμένα με είχαν βοηθήσει στο πρωτο οι συμβουλές αυτές.

Καλημέρα!!! Με τον γιατρό σου μίλησες; Μήπως πλησιάζει η ώρα. 

Καλημέρα σε όλες!!! Γύρισα απο τον γιατρό!!!! Η μπέμπα εχει βολευτεί μια χαρά και κοίτα σταθερα στο πλάι αριστερά!!! 3569 βάρος!!! Να δούμε πόσο θα βγει!! Θρεφταράκι!!! Ο τράχηλος ακόμα κλειστός και πίσω. Επαφές είπε ο γιατρός μάλλον θα υποκύψω!!! Χα χα εκανα και ομοιοκαταληξία τρομάρα μου!!! Θα το ρίξω στην τρέλα τέλος. Με ρώτησε ο γιατρός τι θέλω να κάνουμε, του είπα να περιμένουμε ακόμα μια εβδομάδα, να της δώσω τον χρόνο της και είπε οκ. Τέρμα τα ψέματα μια εβδομάδα μας έμεινε. Εκανα και ένα τεστ κοβιντ, μεγάλο ζήλο η εξετάστρια εγκέφαλο έφτασε και στα δυο ρουθούνια και καρδιογράφημα. Στον καρδιολόγο απ εξω εγω μέσα να ουρλιάζουν... Μήπως να φύγω λέω μην με βρύσει;;; Τρομερη η μέρα σήμερα!!! Αυτα. Τα νεύρα έχουν φτάσει κόκκινο σήμερα ειμαι λίγο καλύτερα. Α μου είπε ότι ενόχληση και να έχω να πηγαίνω να με βλέπουν κατευθείαν. Αυτα!!! Φιλιά σε όλες και υπομονή!!!

Τελικά κοιμήθηκα και πέρασαν όλα. Χαχαχ. Έτσι κι αλλιώς μου είπε ότι ο τράχηλος πλέον κρατιέται μόνο από τον πέσσο. Και υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να γεννήσω μόλις το βγάλουμε. Αλλά και στη μεγάλη έτσι λέγαμε τον βγάλαμε 37+  και τελικά γεννήθηκε 39+2. 

Αγχώθηκα κιόλας γτ ακόμα δεν τα έχω όλα έτοιμα από δουλειές κυρίως.και κουράστηκα αρκετα το σκ.

  • Μου αρέσει 6

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια μου!!! Γυρίσαμε από τον γιατρό μας. 36 ακριβως σήμερα βδομάδες και η μικρή 2780!. Όλα μια χαρά! Είπε την επόμενη φορά θα με εξετάσει από κάτω γιατι φοβάται μην προκαλέσει τίποτα. Η θέση της πολυ καλη αλλά φυσικά ακόμα είναι ψηλά! 

  • Μου αρέσει 11

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Eva1986 είπε:

Κορίτσια Μ γέννησα.  10.30 πριν λίγο 

Σπασανε τα νερά 37+3

2750

Τέλεια!!!! Να σου ζήσει βρε κορίτσι!!! Δε θα συναντηθούμε τελικά χεχε!! Φιλάκια πολλα!!!!:wub:

  • Μου αρέσει 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου όσες γεννησατε να σας ζήσουν τα μωράκια σας να είναι γερά και καλοτυχα να τα φυλάει η Παναγίτσα μας! Η @BILLE μας γέννησε, μου είπε να σας μεταφέρω τις ευχαριστίες για την σκέψη σας πήγαν όλα καλά! Σιγά σιγά παίρνω κ εγώ σειρά, την Πέμπτη μπαίνω εισαγωγή και την Παρασκευή θα συναντήσω τη μικρή μου πριγκίπισσα!!!!!

  • Μου αρέσει 10
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Eva1986 είπε:

Κορίτσια Μ γέννησα.  10.30 πριν λίγο 

Σπασανε τα νερά 37+3

2750

Κορίτσι μ να σας ζήσει η Μπέμπα, γερή κ καλότυχη να είναι! Μάλλον θα συναντηθούμε γιατί κ εγώ μπαίνω αύριο με πρόκληση! 

  • Μου αρέσει 6

HdKkp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Eva1986 said:

Κορίτσια Μ γέννησα.  10.30 πριν λίγο 

Σπασανε τα νερά 37+3

2750

Αααα!!! Τέλεια! Πολλά συγχαρητήρια κοπέλα μου!!! Ευχομαι να είσαι καλά και το μωράκι σας ακόμα καλυτερα!!! 

15 minutes ago, Olga93 said:

Κορίτσι μ να σας ζήσει η Μπέμπα, γερή κ καλότυχη να είναι! Μάλλον θα συναντηθούμε γιατί κ εγώ μπαίνω αύριο με πρόκληση! 

Με το καλό Όλγα μου!!!! Θα περιμένουμε νέα σου με ανυπομονησία!!! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Eva1986 είπε:

Κορίτσια Μ γέννησα.  10.30 πριν λίγο 

Σπασανε τα νερά 37+3

2750

να σας ζήσει να είναι γερό και δυνατό 

πρίν από 20 λεπτά , Olga93 είπε:

Κορίτσι μ να σας ζήσει η Μπέμπα, γερή κ καλότυχη να είναι! Μάλλον θα συναντηθούμε γιατί κ εγώ μπαίνω αύριο με πρόκληση! 

με το καλό να αγκαλιάσεις το μωράκι σου 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...