Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Κορίτσια μου γεννησαμε σήμερα στις 12:38! Η μπέμπα μας ζυγίζει 3560 γρ. και είναι 52 εκ.. Όλα πήγαν καλά και το μωρό μου θήλασε αμέσως, μέσα στο χειρουργείο! Δυσκολευτηκαμε λίγο στην επισκληριδιο γιατί όπως είπε η αναισθησιολογος λόγω εγκυμοσύνης οι σπόνδυλοι ήταν "κολλημένοι" μεταξύ τους με αποτέλεσμα να μην περνάει ο καθετήρας εύκολα. Τέλος καλό όλα καλά! Ήταν το ωραιότερο πράγμα που έχω ζήσει ως τώρα! Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα! Κάντε λιγη υπομονή και θα έρθουν τα θαυματακια σας! 

  • Μου αρέσει 12

LhJOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου τι ωραία που όλες παιρνουμε σειρά! 

Λοιπόν εγώ παλι περασα λαχτάρα. Πριν λίγο γυρισα απο τον γιατρό νυχτιάτικα. Έπεσα στον κήπο άσχημα. Για να μην πέσω με την κοιλιά σε σκάλακι έβαλα το γόνατο μου και την χτυπησα με το γόνατο. Σκεφτείτε όπως κάνουν εκκίνηση στον στίβο. Πονουσε και ακόμα ποναει. Πήγα είδαμε ότι ο πλακουντας είναι εντάξει και η μικρή το ίδιο αλλά δεν μπορώ να σας περιγράψω το τρέμουλο μου!!!! 

  • Λυπημένη/-ος 5

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ για τις όμορφες ευχές σας! Άντε να παίρνουμε όλες σιγά σιγά σειρά, να καμαρώσουμε τα παιδακια μας όπως εμείς επιθυμούμε! Βρε κορίτσια, τι υπερένταση είναι αυτή που έχω; Χθες, ζήτημα να κοιμήθηκα 4 ώρες συνολικά και απόψε το μάτι δεν λέει να κλείσει! Νιώθω σαν να έχω κοιμηθεί 15 ώρες! @FlowerMom είναι πάρα πολύ καλά οργανωμένο σαν μαιευτήριο, ειδικά οι αναισθησιολόγοι τους είναι άπαιχτοι! Εάν ήξερα τι ταλαιπωρία θα περνούσα με τους τεχνητούς πόνους, ειλικρινά θα πήγαινα απευθείας για καισαρική! Ειδικά εάν κανεις με επισκληριδιο, την επόμενη μέρα σου αφαιρούν τα πάντα όπως καθετήρες, ορούς, και κάποια άλλα αναλγητικά που σου περνάνε πάλι μέσω του ορού! 

  • Μου αρέσει 6

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια είναι 04:58 και σας γράφω από το κρεβάτι του ΙΑΣΩ! 
 

είχαμε ραντεβού για Τρίτη πρωί αλλά αλλιώς μας ήρθαν. 
 

γεννήσαμε με καισαρική 03/06 στις 22:05 και είναι ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

3360γρ και 50εκ 

Όλα σούπερ στο χειρουργείο, όλο το προσωπικό του ΙΑΣΩ πολύ φιλικό και καλοσυνάτο. Κάναμε λίγο πλακίτσα με τον καθένα και ούτε κατάλαβα πότε περνούσαμε από το ένα στάδιο στο άλλο! 

και τώρα άντε να κοιμηθώ από την υπερένταση !!!

  • Μου αρέσει 13
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Φώφη1990 κορίτσι μ πρόσεχε, άντε μην στεναχωριέσαι κ όλα καλά θα είναι, σε λίγο έρχεται κ η μπεμπουλα σου!!  
 

@Αυρα87 @FlowerMom Να σας ζήσουν τα μπεμπακια, γερά κ καλότυχα να είναι! 
 

@boockie κορίτσι μ να σου ζήσει το μωράκι σ! Γερό και καλοτυχο να είναι!  Εντάξει, περάσαμε ακριβώς το ίδιο! Όλους τους πόνους της πρόκλησης κ τελικά καισαρική! Εμένα ήταν ψηλά κ δεν κατέβαινε, είχε κ κοντό ομφάλιο λώρο κ μπήκαμε αρον αρον για καισαρική που κ εκεί δυσκολεύτηκαν πολύ να τον βγάλουν κ ζορίστηκα γτ καταλάβαινα την πίεση. Δόξα τον θεό πήγαν όλα καλά! Έχει κ μένα καρουμπαλακι αλλά άρχισε να υποχωρεί, κ για τον ύπνο άσε την πρώτη μέρα δεν κοιμήθηκα καθόλου από την υπερένταση, χθες σερνόμουν όμως! 

  • Μου αρέσει 8

HdKkp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Olga93 είπε:

@Φώφη1990 κορίτσι μ πρόσεχε, άντε μην στεναχωριέσαι κ όλα καλά θα είναι, σε λίγο έρχεται κ η μπεμπουλα σου!!  
 

@Αυρα87 @FlowerMom Να σας ζήσουν τα μπεμπακια, γερά κ καλότυχα να είναι! 
 

@boockie κορίτσι μ να σου ζήσει το μωράκι σ! Γερό και καλοτυχο να είναι!  Εντάξει, περάσαμε ακριβώς το ίδιο! Όλους τους πόνους της πρόκλησης κ τελικά καισαρική! Εμένα ήταν ψηλά κ δεν κατέβαινε, είχε κ κοντό ομφάλιο λώρο κ μπήκαμε αρον αρον για καισαρική που κ εκεί δυσκολεύτηκαν πολύ να τον βγάλουν κ ζορίστηκα γτ καταλάβαινα την πίεση. Δόξα τον θεό πήγαν όλα καλά! Έχει κ μένα καρουμπαλακι αλλά άρχισε να υποχωρεί, κ για τον ύπνο άσε την πρώτη μέρα δεν κοιμήθηκα καθόλου από την υπερένταση, χθες σερνόμουν όμως! 

Χαχα ακριβώς τα ίδια και σε εμάς! Ήταν στα ύψη ο κόμης και δεν έλεγε να κατέβει! Τέλος καλό όλα καλά! Λίγο τα ράμματα είναι μπελάς, αλλά κάθε μέρα που περνάει είναι και καλύτερα!  Να μας ζήσουν τα όμορφα μας 

  • Μου αρέσει 4

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Αυρα87 είπε:

Κορίτσια μου γεννησαμε σήμερα στις 12:38! Η μπέμπα μας ζυγίζει 3560 γρ. και είναι 52 εκ.. Όλα πήγαν καλά και το μωρό μου θήλασε αμέσως, μέσα στο χειρουργείο! Δυσκολευτηκαμε λίγο στην επισκληριδιο γιατί όπως είπε η αναισθησιολογος λόγω εγκυμοσύνης οι σπόνδυλοι ήταν "κολλημένοι" μεταξύ τους με αποτέλεσμα να μην περνάει ο καθετήρας εύκολα. Τέλος καλό όλα καλά! Ήταν το ωραιότερο πράγμα που έχω ζήσει ως τώρα! Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα! Κάντε λιγη υπομονή και θα έρθουν τα θαυματακια σας! 

 

3 ώρες πρίν, FlowerMom είπε:

κορίτσια είναι 04:58 και σας γράφω από το κρεβάτι του ΙΑΣΩ! 
 

είχαμε ραντεβού για Τρίτη πρωί αλλά αλλιώς μας ήρθαν. 
 

γεννήσαμε με καισαρική 03/06 στις 22:05 και είναι ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

3360γρ και 50εκ 

Όλα σούπερ στο χειρουργείο, όλο το προσωπικό του ΙΑΣΩ πολύ φιλικό και καλοσυνάτο. Κάναμε λίγο πλακίτσα με τον καθένα και ούτε κατάλαβα πότε περνούσαμε από το ένα στάδιο στο άλλο! 

και τώρα άντε να κοιμηθώ από την υπερένταση !!!

Να σας ζήσουν τα μωράκια σας κορίτσια μου!!!! Πω πω άρχισαν για τα καλά τα γεννητουρια και ακόμα είναι 4 ο μηνας πολύ σιγκινουμε έρχεται και η σειρά μας!!!

6 ώρες πρίν, Linaki.24 είπε:

Κορίτσια και εγώ μπήκα εισαγωγή το απόγευμα αύριο το πρωι θα γνωρίσω επιτέλους τη μπέμπα μου!!!!!! 

Με το καλό σήμερα να γνωρίσεις την μπέμπα σου μάτια μου!!! Όλα να πάνε υπεροχααααα

7 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Κορίτσια μου τι ωραία που όλες παιρνουμε σειρά! 

Λοιπόν εγώ παλι περασα λαχτάρα. Πριν λίγο γυρισα απο τον γιατρό νυχτιάτικα. Έπεσα στον κήπο άσχημα. Για να μην πέσω με την κοιλιά σε σκάλακι έβαλα το γόνατο μου και την χτυπησα με το γόνατο. Σκεφτείτε όπως κάνουν εκκίνηση στον στίβο. Πονουσε και ακόμα ποναει. Πήγα είδαμε ότι ο πλακουντας είναι εντάξει και η μικρή το ίδιο αλλά δεν μπορώ να σας περιγράψω το τρέμουλο μου!!!! 

Πω πω φαντάζομαι κορίτσι μου την τρομαρα σου! Πρόσεχε βρε παιδάκι μου καλύτερα να πηγαίνεις σαν να μην θες να σπάσεις τα αυγά παρά αυτό το άγχος.....όλα καλά ηρέμησε!!!! Εμείς είμαστε κοντά ε? 36+1 σημερα

 

  • Μου αρέσει 3

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Αυρα87 και @FlowerMom να σας ζήσουν οι κούκλες οι νυχτερινές!!! Καλότυχες να είναι και εσείς σιδερένιες!!! Καλή ανάρρωση να έχετε και να είστε γρήγορα σπιτι σας με το καλό!!

Άντε βρε κορίτσια τι γίνεται; Και έλεγα θα είμαι απο τις πρώτες που θα γεννήσουν  τελευταία με βλέπω!!! Κλαψ κλαψ!!! @Φώφη1990 τι ήταν αυτο που σου έτυχε βρε κορίτσι μου; Κοντεύεις όμως οπότε όλα καλά μην ανησυχείς!!!

@Linaki.24 με το καλο κορίτσι μου και συ

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Αυρα87 είπε:

Κορίτσια μου γεννησαμε σήμερα στις 12:38! Η μπέμπα μας ζυγίζει 3560 γρ. και είναι 52 εκ.. Όλα πήγαν καλά και το μωρό μου θήλασε αμέσως, μέσα στο χειρουργείο! Δυσκολευτηκαμε λίγο στην επισκληριδιο γιατί όπως είπε η αναισθησιολογος λόγω εγκυμοσύνης οι σπόνδυλοι ήταν "κολλημένοι" μεταξύ τους με αποτέλεσμα να μην περνάει ο καθετήρας εύκολα. Τέλος καλό όλα καλά! Ήταν το ωραιότερο πράγμα που έχω ζήσει ως τώρα! Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα! Κάντε λιγη υπομονή και θα έρθουν τα θαυματακια σας! 

 

8 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Κορίτσια μου τι ωραία που όλες παιρνουμε σειρά! 

Λοιπόν εγώ παλι περασα λαχτάρα. Πριν λίγο γυρισα απο τον γιατρό νυχτιάτικα. Έπεσα στον κήπο άσχημα. Για να μην πέσω με την κοιλιά σε σκάλακι έβαλα το γόνατο μου και την χτυπησα με το γόνατο. Σκεφτείτε όπως κάνουν εκκίνηση στον στίβο. Πονουσε και ακόμα ποναει. Πήγα είδαμε ότι ο πλακουντας είναι εντάξει και η μικρή το ίδιο αλλά δεν μπορώ να σας περιγράψω το τρέμουλο μου!!!! 

 

7 ώρες πρίν, Linaki.24 είπε:

Κορίτσια και εγώ μπήκα εισαγωγή το απόγευμα αύριο το πρωι θα γνωρίσω επιτέλους τη μπέμπα μου!!!!!! 

 

4 ώρες πρίν, FlowerMom είπε:

κορίτσια είναι 04:58 και σας γράφω από το κρεβάτι του ΙΑΣΩ! 
 

είχαμε ραντεβού για Τρίτη πρωί αλλά αλλιώς μας ήρθαν. 
 

γεννήσαμε με καισαρική 03/06 στις 22:05 και είναι ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

3360γρ και 50εκ 

Όλα σούπερ στο χειρουργείο, όλο το προσωπικό του ΙΑΣΩ πολύ φιλικό και καλοσυνάτο. Κάναμε λίγο πλακίτσα με τον καθένα και ούτε κατάλαβα πότε περνούσαμε από το ένα στάδιο στο άλλο! 

και τώρα άντε να κοιμηθώ από την υπερένταση !!!

 

1 hour ago, ΒαλεντιναΧ είπε:

 

Να σας ζήσουν τα μωράκια σας κορίτσια μου!!!! Πω πω άρχισαν για τα καλά τα γεννητουρια και ακόμα είναι 4 ο μηνας πολύ σιγκινουμε έρχεται και η σειρά μας!!!

Με το καλό σήμερα να γνωρίσεις την μπέμπα σου μάτια μου!!! Όλα να πάνε υπεροχααααα

Πω πω φαντάζομαι κορίτσι μου την τρομαρα σου! Πρόσεχε βρε παιδάκι μου καλύτερα να πηγαίνεις σαν να μην θες να σπάσεις τα αυγά παρά αυτό το άγχος.....όλα καλά ηρέμησε!!!! Εμείς είμαστε κοντά ε? 36+1 σημερα

 

Εμείς θα μείνουμε τελευταίες μάλλον ΒαλεντιναΧ  και Φώφη χαχαχαχχαχ

@Αυρα87 @Linaki.24 @FlowerMom είχαν ραντεβού τα μωράκια σας ε; χαχαχαχ να σάς ζήσουν κορίτσια και καλή ανάρρωση!!!!!!

@Φώφη1990@Φώφη1990 πονεσα με την περιγραφή!!! Περαστικά σου! Βρε το μωρό οκ δεν έπαθε κάτι αλλά και μόνο που πονάς στην κατάστασή σου είναι δύσκολο. Αφού δεν το έσπασες μη λες τίποτα...!!!

Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6, Β επιπέδου 28/1κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, doppler 9/4, κοριτσάκι, Μητέρα, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 24/5/2021!!!

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11, β επιπέδου 26/1, αγοράκι, Ιασώ, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 2/6/2021!!! 

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11, β επιπέδου 4/2, αγοράκι, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 2/6/2021!!!

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, Β επιπέδου 26/1, twins boy and girl, Ιασώ, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 11/5/2021!!!

@HopeMe ΠΗΤ 9/6, Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 17/5/2021!!!

@julia1 ΠΗΤ 10/6, κοριτσάκι, γενικό νοσοκομείο Κιλκίς 

 

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 4/2, , κοριτσάκι, Ιασώ, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!!, 4/6/2021!!!

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, Β επιπέδου 1/2, αγοράκι,ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, doppler 14/4, κοριτσάκι

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, β επιπέδου 10/2, κοριτσάκι, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 24/5/2021!!!

@Eleni Kost11 ΠΗΤ 14/6, αγοράκινοσοκομείο Λάρισας 

@matinab1980 ΠΗΤ 24/6, Αυχενική 4/12, αγοράκιΑρεταίειο νοσοκομείο 

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6, κοριτσάκι, Γαία, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!!, 4/6/2021!!!

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, Β επιπέδου 5/2,αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6, Β επιπέδου 5/2, doppler 14/4, κοριτσάκι, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ !!! 31/5/2021!!!

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκι, μητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6,Β ΕΠΙΠΈΔΟΥ,17/2 κοριτσάκιΝοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!!, 4/6/2021!!

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Zaxaroula_p ΠΗΤ28/6, κοριτσάκι, Γαία

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 28/1, β επιπέδου 22/2, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12, β επιπέδου 22/2,αγοράκι μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Β επιπέδου 25/2,αγοράκι, Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

 @Κική_ ΠΗΤ 3/7, doppler 8/5, κοριτσάκι

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκιΙασώ

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Συγχαρητήρια στις νέες μανούλες! Να σας ζήσουν τα μπεμπακια! Γερά, καλότυχη κ ευτυχισμένα κ αυτά κι εσείς μαζί! Πω πω γέννες! Χαμός! @ΧρυσαΜκι εγώ μαζί τελευταία των τελευταίων!

@Φώφη1990τυχερή ήσουν!Περαστικά! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Μ να σας ζήσουν !!! Γερά κ καλότυχα !! Πήραμε μπρος κ δεν σταματαμε. 

Εγώ έκανα καισαρικη Δευτέρα βράδυ κ γενικά σε 2-3 μέρες ένιωσα πολύ καλά. 

Σήμερα δε πετάω. Παρατήρησα ότι όσο είμαι σε κίνηση είμαι άψογα.  Όσο κάθομαι ώρα κ σηκώνομαι έχω πονακια 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, FlowerMom είπε:

κορίτσια είναι 04:58 και σας γράφω από το κρεβάτι του ΙΑΣΩ! 
 

είχαμε ραντεβού για Τρίτη πρωί αλλά αλλιώς μας ήρθαν. 
 

γεννήσαμε με καισαρική 03/06 στις 22:05 και είναι ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

3360γρ και 50εκ 

Όλα σούπερ στο χειρουργείο, όλο το προσωπικό του ΙΑΣΩ πολύ φιλικό και καλοσυνάτο. Κάναμε λίγο πλακίτσα με τον καθένα και ούτε κατάλαβα πότε περνούσαμε από το ένα στάδιο στο άλλο! 

και τώρα άντε να κοιμηθώ από την υπερένταση !!!

 

10 ώρες πρίν, Αυρα87 είπε:

Κορίτσια μου γεννησαμε σήμερα στις 12:38! Η μπέμπα μας ζυγίζει 3560 γρ. και είναι 52 εκ.. Όλα πήγαν καλά και το μωρό μου θήλασε αμέσως, μέσα στο χειρουργείο! Δυσκολευτηκαμε λίγο στην επισκληριδιο γιατί όπως είπε η αναισθησιολογος λόγω εγκυμοσύνης οι σπόνδυλοι ήταν "κολλημένοι" μεταξύ τους με αποτέλεσμα να μην περνάει ο καθετήρας εύκολα. Τέλος καλό όλα καλά! Ήταν το ωραιότερο πράγμα που έχω ζήσει ως τώρα! Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα! Κάντε λιγη υπομονή και θα έρθουν τα θαυματακια σας! 

να σας ζήσουν τα μωράκια να είναι γερά και καλοτυχα και σε σας εύχομαι γρήγορη ανάρρωση.

8 ώρες πρίν, Linaki.24 είπε:

Κορίτσια και εγώ μπήκα εισαγωγή το απόγευμα αύριο το πρωι θα γνωρίσω επιτέλους τη μπέμπα μου!!!!!! 

με το καλό το μωράκι σου όλα καλά να πάνε και να το κρατήσεις αγκαλιά..

@Φώφη1990 περαστικά σου ελπίζω να είσαι καλύτερα τώρα πρόσεχε πολύ..

έχει μυρίσει μωρουδιλα για τα καλα.. τι ωραια βιάζονται πολύ τα μωράκια του Ιουνίου όντως 

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Αυρα87 είπε:

Κορίτσια μου γεννησαμε σήμερα στις 12:38! Η μπέμπα μας ζυγίζει 3560 γρ. και είναι 52 εκ.. Όλα πήγαν καλά και το μωρό μου θήλασε αμέσως, μέσα στο χειρουργείο! Δυσκολευτηκαμε λίγο στην επισκληριδιο γιατί όπως είπε η αναισθησιολογος λόγω εγκυμοσύνης οι σπόνδυλοι ήταν "κολλημένοι" μεταξύ τους με αποτέλεσμα να μην περνάει ο καθετήρας εύκολα. Τέλος καλό όλα καλά! Ήταν το ωραιότερο πράγμα που έχω ζήσει ως τώρα! Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα! Κάντε λιγη υπομονή και θα έρθουν τα θαυματακια σας! 

Να σου ζήσει κοπέλα μου!! Καλή ανάρρωση να έχεις!! ❤

8 ώρες πρίν, Linaki.24 είπε:

Κορίτσια και εγώ μπήκα εισαγωγή το απόγευμα αύριο το πρωι θα γνωρίσω επιτέλους τη μπέμπα μου!!!!!! 

Με το καλό κορίτσι μου!!! ❤

5 ώρες πρίν, FlowerMom είπε:

κορίτσια είναι 04:58 και σας γράφω από το κρεβάτι του ΙΑΣΩ! 
 

είχαμε ραντεβού για Τρίτη πρωί αλλά αλλιώς μας ήρθαν. 
 

γεννήσαμε με καισαρική 03/06 στις 22:05 και είναι ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

3360γρ και 50εκ 

Όλα σούπερ στο χειρουργείο, όλο το προσωπικό του ΙΑΣΩ πολύ φιλικό και καλοσυνάτο. Κάναμε λίγο πλακίτσα με τον καθένα και ούτε κατάλαβα πότε περνούσαμε από το ένα στάδιο στο άλλο! 

και τώρα άντε να κοιμηθώ από την υπερένταση !!!

Αγάπη μου τι ευχάριστη έκπληξη ήταν αυτή; να σου ζήσει η κούκλα σου !! Φαντάζομαι πόσο τέλεια θα νιώθεις τώρα που επιτέλους έμαθες και το φύλο της!! Καλή ανάρρωση κοριτσάκι μου ! ❤❤

9 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Κορίτσια μου τι ωραία που όλες παιρνουμε σειρά! 

Λοιπόν εγώ παλι περασα λαχτάρα. Πριν λίγο γυρισα απο τον γιατρό νυχτιάτικα. Έπεσα στον κήπο άσχημα. Για να μην πέσω με την κοιλιά σε σκάλακι έβαλα το γόνατο μου και την χτυπησα με το γόνατο. Σκεφτείτε όπως κάνουν εκκίνηση στον στίβο. Πονουσε και ακόμα ποναει. Πήγα είδαμε ότι ο πλακουντας είναι εντάξει και η μικρή το ίδιο αλλά δεν μπορώ να σας περιγράψω το τρέμουλο μου!!!! 

Φώφη μου περαστικά! Αφού είναι όλα καλά μην ανησυχείς! Σε λίγες μερούλες θα σου περάσει!! Υπομονή και να προσέχεις!❤❤

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Κική_ είπε:

Συγχαρητήρια στις νέες μανούλες! Να σας ζήσουν τα μπεμπακια! Γερά, καλότυχη κ ευτυχισμένα κ αυτά κι εσείς μαζί! Πω πω γέννες! Χαμός! @ΧρυσαΜκι εγώ μαζί τελευταία των τελευταίων!

@Φώφη1990τυχερή ήσουν!Περαστικά! 

Ναιι σωστά συγγνώμη <3 αντε κουτσα κουτσα να βλέπουμε τις υπόλοιπες να γεννάνε κι εμείς ακόμη να στηρίζουμε το πιάτο στην κοιλιά γιατί δε φτάνουμε να φάμε στο τραπέζι χαχαχαχαχαχα 

Κορίτσια, όσες γεννήσατε, (κυρίως αν γέννησε καμία στο μητέρα) τι χαρτιά χρειάζεστε; μπορούμε να τα κατεβάσουμε απο ίντερνετ ή θέλουν γνήσιο υπογραφής; για το επίδομα ποια διαδικασία ακολουθούμε;; 

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...