Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 17 λεπτά , Lila ki είπε:

      Ναι ενώ δεν είχα έχω τώρα το απόγευμα πόνους δ ξέρω εάν είναι κοιλιά μέση η πόδια .. δ ξέρω ενώ ήμουν πολύ καλα σήμερα ξέφυγα κ βλέπω παντού φαντάσματα .. δηλαδή ακόμα κ εμένα την ίδια κούρασα 

      Λογικη τη βρίσκω την αντίδραση σου,δεν περνάμε και λίγα για να κάνουμε ένα παιδάκι.Δεν ξέρω που οφείλονται οι πόνοι σου,πάντως υπάρχει περίπτωση να είναι εμφύτευσης ☺️

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

22 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Να σας ζήσει! Και εμείς 24 Μαίου γεννησαμε το κοριτσάκι μας. 

Κορίτσια σας διάβαζα χωρίς να γράφω όλο αυτό τον καιρο. Δεν προλάβαινα με την δουλεια. Και διάφορα άλλα. 

Εύχομαι υγεία και τύχη στα μωράκια που γεννήθηκαν...με το καλό οι υπόλοιπες. 

Να σάς ζήσει το μωρό σας!!!!! Καλή ανατροφή εύχομαι, και να είστε πάντα καλά όλοι σας!!! 

19 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

@alina80 Να σου ζήσει η κόρη σου!!! Γερή και καλότυχη να είναι και συ σιδερένια. 

@FlowerMom εγω είχα γεννήσει στο Ιασώ. Ετσι και αλλιώς και προ κόβιντ στην ανάνηψη μόνη σου είσαι δεν επιτρέπεται ο συνοδός να μπει. Αν έχεις την μαία του γιατρού μπορεί να σου φέρει το μωράκι σου να θηλάσει όσο είσαι στην ανάνηψη. Θα χρειαστεί να κάτσεις κάποια ώρα εκεί αλλά περνάει. Λίγο η ένταση λίγο η αυπνία μπορείς να χαλαρώσεις λίγο εκεί.  Αν μπορείς ρίχνεις και ενα υπνάκο. Η ανάνηψη δεν είναι τίποτα. Όλα καλά θα πάνε!!!! Και γω ΠΗΤ 8/6 εχω!!! Λες να μπούμε ίδια μέρα; Χα χα!!! Με το καλό κοπέλα μου!!! Α!!! Και για το πρήξιμο μπες στο ίντερνετ και έχει συμβουλές!!! Αν θυμάμαι καλά αγγουρια μπανάνες και νερό πολύ. Εμένα με είχαν βοηθήσει στο πρωτο οι συμβουλές αυτές.

Καλημέρα!!! Με τον γιατρό σου μίλησες; Μήπως πλησιάζει η ώρα. 

Καλημέρα σε όλες!!! Γύρισα απο τον γιατρό!!!! Η μπέμπα εχει βολευτεί μια χαρά και κοίτα σταθερα στο πλάι αριστερά!!! 3569 βάρος!!! Να δούμε πόσο θα βγει!! Θρεφταράκι!!! Ο τράχηλος ακόμα κλειστός και πίσω. Επαφές είπε ο γιατρός μάλλον θα υποκύψω!!! Χα χα εκανα και ομοιοκαταληξία τρομάρα μου!!! Θα το ρίξω στην τρέλα τέλος. Με ρώτησε ο γιατρός τι θέλω να κάνουμε, του είπα να περιμένουμε ακόμα μια εβδομάδα, να της δώσω τον χρόνο της και είπε οκ. Τέρμα τα ψέματα μια εβδομάδα μας έμεινε. Εκανα και ένα τεστ κοβιντ, μεγάλο ζήλο η εξετάστρια εγκέφαλο έφτασε και στα δυο ρουθούνια και καρδιογράφημα. Στον καρδιολόγο απ εξω εγω μέσα να ουρλιάζουν... Μήπως να φύγω λέω μην με βρύσει;;; Τρομερη η μέρα σήμερα!!! Αυτα. Τα νεύρα έχουν φτάσει κόκκινο σήμερα ειμαι λίγο καλύτερα. Α μου είπε ότι ενόχληση και να έχω να πηγαίνω να με βλέπουν κατευθείαν. Αυτα!!! Φιλιά σε όλες και υπομονή!!!

Μία χαρά το μωράκι σου!!! Αντε κι εσύ κοντεύεις, τι θα γίνει ρε παιδιά τελευταία θα μείνω εγώ μόνη μου; χαχαχαχαχαχα 

16 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Με το καλό το μωράκι σου... Κορίτσι μου μέχρι να σε πάρουν στο χειρουργείο επιτρέπουν τον σύντροφο δίπλα (όχι στην διαδικασία του προεγχειρητικού ελέγχου, μετά). Μετά την καισαρική, στην ανάνηψη βασικά θα επανέρχεσαι από το χειρουργείο. Μπορεί να είσαι και λίγο ζαλισμενη, ή να νιώθεις ότι τρέμεις (από την επισκληριδιο θα είναι, μην ανησυχείς)... Περνάει πάντως η ώρα, μην ανησυχείς. Θα έχεις δει και το μωράκι σου... 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι. 

Γέννησα 37 εβδομαδες. Δεν ήθελα τόσο νωρίς αλλά οτιδήποτε άλλο θα εβαζε σε κίνδυνο και εμένα και ίσως και το μωρό. Γέννησα με ολική νάρκωση αυτή την φορά, για μεγαλύτερη ασφάλεια. Δεν είδα το μωρό μου παρά μόνο στο δωμάτιο πια (και στο κινητό του άντρα μου όταν με πήγαν να με δει). Το σημαντικό ότι τόσο εγώ όσο και η μικρή είμαστε καλά. Γεννήθηκε 3240 και είναι μια κούκλα (είπε η κουκουβάγια μάνα). Νόμιζα ότι η δεύτερη φορά (έχω άλλο ένα παιδάκι ) θα υστερούσε σαν εμπειρία. Καμία σχεση. Το βίωμα, το συναίσθημα είναι εξίσου έντονο. Την κοιτούσα και ένιωθα σαν να ήταν αυτό που έλειπε κι ήρθε και συμπληρώθηκε η εικόνα. Ένιωσα πλήρης, δεν ξέρω πώς να το πω. 

Μέχρι στιγμής είναι αρκετά ήσυχη. Το στοίχημα τώρα είναι να κρατήσουμε τόσο το νεογέννητο όσο και το διχρονο ταρζανακι μας ζωντανά και χωρίς σοβαρούς τραυματισμούς. Ο μικρός την υποδέχτηκε με ενθουσιασμό. Θέλει να την πιάνει, να την σηκώνει...επικίνδυνα πράγματα. Ελπίζω σύντομα να την βαρεθεί λίγο..

Τι λες τώρα δεν ξεκολλανε από τα αδερφάκια τους, καλά κάνεις και το αφήνεις να ασχοληθεί για να μη βγάζει αντιδράσεις 

Έτσι πρέπει 

7 ώρες πρίν, Eva1986 είπε:

Κορίτσια Μ γέννησα.  10.30 πριν λίγο 

Σπασανε τα νερά 37+3

2750

Να σάς ζήσει κι εσάς το μωρό σας!!!!!!!! Όλα καλά;;; πώς είσαι;;; πολύ γατάκι θα είναι αυτό!!!!! Καλή ανάρρωση εύχομαι!!! 

Συγχαρητήρια!!!! Να σάς ζήσει!!!!! Και γρήγορη ανάρρωση εύχομαι!!!!!! Τα καλύτερα για τνν οικογένειά σας!!! 

 

Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6, Β επιπέδου 28/1κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, doppler 9/4, κοριτσάκι, Μητέρα, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 24/5/2021!!!

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11, β επιπέδου 26/1, αγοράκι, Ιασώ 

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11, β επιπέδου 4/2, αγοράκι 

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, Β επιπέδου 26/1, twins boy and girl, Ιασώ, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 11/5/2021!!!

@HopeMe ΠΗΤ 9/6, Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 17/5/2021!!!

@julia1 ΠΗΤ 10/6, κοριτσάκι, γενικό νοσοκομείο Κιλκίς 

 

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 4/2, άγνωστο φύλο, Ιασώ

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, Β επιπέδου 1/2, αγοράκι

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, doppler 14/4, κοριτσάκι

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, β επιπέδου 10/2, κοριτσάκι, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 24/5/2021!!!

@Eleni Kost11 ΠΗΤ 14/6, αγοράκινοσοκομείο Λάρισας 

@matinab1980 Αυχενική 4/12, αγοράκιΑρεταίειο νοσοκομείο 

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6, κοριτσάκι, Γαία 

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, Β επιπέδου 5/2,αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6, Β επιπέδου 5/2, doppler 14/4, κοριτσάκι, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ !!! 31/5/2021!!!

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκι, μητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6,Β Επιπέδου 17/2 κοριτσάκιΝοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Zaxaroula_p ΠΗΤ28/6, κοριτσάκι, Γαία

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 28/1, β επιπέδου 22/2, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12, β επιπέδου 22/2,αγοράκι μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Β επιπέδου 25/2,αγοράκι, Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

 @Κική_ ΠΗΤ 3/7, doppler 8/5, κοριτσάκι

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκιΙασώ

1 hour ago, Olga93 είπε:

Κορίτσι μ να σας ζήσει η Μπέμπα, γερή κ καλότυχη να είναι! Μάλλον θα συναντηθούμε γιατί κ εγώ μπαίνω αύριο με πρόκληση! 

@Linaki.24

Με το καλο και σε εσάς κορίτσια!!! 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα !!! Με ευχάριστα ξεκίνησε η μέρα!!! Άντε να έρχονται σιγά σιγά τα μωράκια!!! @Eva1986  να σου ζήσει γερο και καλότυχο και συ σιδερένια!!!! Όταν μπορείς να μας πεις λεπτομέριες!!

@Olga93  @Linaki.24 και @boockieμε το καλό κορίτσια όλα να πάνε καλά!!!

@ΧρυσαΜ ναι κοντεύω, αλλα αφού θα το τερματίσω  το κοντέρ πια!!! :tongue: :mrgreen:

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 2

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , Olga93 είπε:

@Φραουλίτσα* @ΧρυσαΜ @julia1 Κορίτσια μ σας ευχαριστώ πολύ! Ένα άγχος με έχει πιάσει με την πρόκληση, έχω ακούσει ότι πονάει αρκετά! 

Ειχα κάνει εγω πρόκληση. Λένε οι πόνοι είναι πιο δυνατοί απο τους κανονικους. Τους κανονικους δεν τους έχω ζήσει. Με τις ανασες που είχα μάθει και αυτοσυγκέντρωση, σου υπόσχομαι είναι διαχειρίσιμοι!!! Θα το ξανάκανα άνετα. Αν δεν έχεις κάνει μαθήματα για τις ανάσες πες μου να σου τις περιγράψω, και υπάρχει και η επισκληρίδιος αν δεν αντέχεις!!! Όλα θα πάνε καλά!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Eva1986 είπε:

Κορίτσια Μ γέννησα.  10.30 πριν λίγο 

Σπασανε τα νερά 37+3

2750

Μπράβο κοριτσάκι μου γερό και καλότυχο να είναι!!! Καλή ανάρρωση με το καλό να γυρίσεις στην καθημερινότητα σου τόσους μήνες ξάπλα!!!!

 

7 ώρες πρίν, Linaki.24 είπε:

Κορίτσια μου όσες γεννησατε να σας ζήσουν τα μωράκια σας να είναι γερά και καλοτυχα να τα φυλάει η Παναγίτσα μας! Η @BILLE μας γέννησε, μου είπε να σας μεταφέρω τις ευχαριστίες για την σκέψη σας πήγαν όλα καλά! Σιγά σιγά παίρνω κ εγώ σειρά, την Πέμπτη μπαίνω εισαγωγή και την Παρασκευή θα συναντήσω τη μικρή μου πριγκίπισσα!!!!!

Με το καλό να έρθει η πριγκίπισσα σας!!!

 

1 ώρα πρίν, Olga93 είπε:

Κορίτσι μ να σας ζήσει η Μπέμπα, γερή κ καλότυχη να είναι! Μάλλον θα συναντηθούμε γιατί κ εγώ μπαίνω αύριο με πρόκληση! 

Με το καλό να έρθει και το δικό σου μωράκι!!!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , alina80 είπε:

Συγχαρητήρια! Να το χαίρεστε!

Αλινα μου εγώ στην αναμονή ακόμη.. στο ψήνω το θρεφταρι μου, απλά είμαστε στην ίδια πόλη και σχεδόν με ίδια Πητ με την Εύα.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Olga93 είπε:

@Φώφη1990 σε ευχαριστώ κορίτσι μ! Θα σας ενημερώσω! 

Άντε σε περίμενω! 

Κορίτσια σε 4 κλινο ειμαι. Μόνη όμως. Δεν ήρθε άλλη κοπέλα ακόμα

Χθες ξαφνικά ένιωσα μια σουβλιά σ;ν με χτυπάει σπαθί στον κόλπο κ σε 4 δευτερόλεπτα έσπασαν νερά. 

Κ άρχισαν πόνοι τρομεροι

Ανά 3 λεπτά.  Τα ειδα όλα

Ήρθα αμέσως κλινική 

Επισκληρηδιος καθετήρας κ μέθη 

Ήμουν σε πανικό από τον πόνο. 

Ούτε κλισμα με κάνανε. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Eva1986 είπε:

Κορίτσια Μ γέννησα.  10.30 πριν λίγο 

Σπασανε τα νερά 37+3

2750

Να σου ζήσει , γερό και καλοτυχο στη ζωή του

πρίν από 16 λεπτά , Eva1986 είπε:

Άντε σε περίμενω! 

Κορίτσια σε 4 κλινο ειμαι. Μόνη όμως. Δεν ήρθε άλλη κοπέλα ακόμα

Χθες ξαφνικά ένιωσα μια σουβλιά σ;ν με χτυπάει σπαθί στον κόλπο κ σε 4 δευτερόλεπτα έσπασαν νερά. 

Κ άρχισαν πόνοι τρομεροι

Ανά 3 λεπτά.  Τα ειδα όλα

Ήρθα αμέσως κλινική 

Επισκληρηδιος καθετήρας κ μέθη 

Ήμουν σε πανικό από τον πόνο. 

Ούτε κλισμα με κάνανε. 

Ωω τόσο οξύς τοκετός. Ευτυχώς πρόλαβες να πας.

  • Μου αρέσει 4

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Eva1986 είπε:

Άντε σε περίμενω! 

Κορίτσια σε 4 κλινο ειμαι. Μόνη όμως. Δεν ήρθε άλλη κοπέλα ακόμα

Χθες ξαφνικά ένιωσα μια σουβλιά σ;ν με χτυπάει σπαθί στον κόλπο κ σε 4 δευτερόλεπτα έσπασαν νερά. 

Κ άρχισαν πόνοι τρομεροι

Ανά 3 λεπτά.  Τα ειδα όλα

Ήρθα αμέσως κλινική 

Επισκληρηδιος καθετήρας κ μέθη 

Ήμουν σε πανικό από τον πόνο. 

Ούτε κλισμα με κάνανε. 

Μπαμ μπαμ!!! Όλα πήγαν καλά πάντως ευτυχώς!!! Καλά που πρόλαβες να φτάσεις!!! Πως είστε μαμα και μωρο; Καλύτερα;

Κορίτσια τώρα κοιταζα και την πρώτη μου την κόρη 3600 την έβγαζε ο γιατρός και τελικά 3050 γεννήθηκε μια βδομάδα μετα!!! Χα χα!!! Μάλλον ήταν ψηλή, οπότε και αυτη θα δουμε οταν βγει πόσο είναι αν και μου φαίνεται πιο μεγάλη, ή δεν θυμάμαι πως την ένιωθα στην κοιλιά...

  • Μου αρέσει 3

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Φραουλίτσα* είπε:

Μπαμ μπαμ!!! Όλα πήγαν καλά πάντως ευτυχώς!!! Καλά που πρόλαβες να φτάσεις!!! Πως είστε μαμα και μωρο; Καλύτερα;

Κορίτσια τώρα κοιταζα και την πρώτη μου την κόρη 3600 την έβγαζε ο γιατρός και τελικά 3050 γεννήθηκε μια βδομάδα μετα!!! Χα χα!!! Μάλλον ήταν ψηλή, οπότε και αυτη θα δουμε οταν βγει πόσο είναι αν και μου φαίνεται πιο μεγάλη, ή δεν θυμάμαι πως την ένιωθα στην κοιλιά...

Εγώ νιώθω πολύ καλά.  Περίμενα πιο πολύ να πονάω. Η μικρή κοιμάται. 

Την έχω κανένα τρίωρο δίπλα Μ. 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Eva1986 είπε:

Εγώ νιώθω πολύ καλά.  Περίμενα πιο πολύ να πονάω. Η μικρή κοιμάται. 

Την έχω κανένα τρίωρο δίπλα Μ. 

Τι τέλεια!!!! Περαστικά σου και σιδερένια!!!

  • Μου αρέσει 2

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...