Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 53 minutes ago, Blue Velvet said:

      Ευχαριστώ πολύ!Είχα υψηλή,γιατί ήταν διδυμα,νομίζω 300+. Και δεν θυμάμαι αν την έκανα εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά όπως τώρα η λίγο πιο μετά..

      Οκ άρα δε μπορείς να συγκρίνεις. Δε σημαίνει βέβαια ότι πάντα είναι το ίδιο. Καλούς διπλασιασμούς!

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχαριστώ 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

1 hour ago, boockie είπε:

Εγώ έβαφα σε όλη την εγκυμοσύνη, χέρια πόδια Ημιμονιμο! Όταν τον είχα ρωτήσει και τον γιατρό κ την μαία μου είχαν πει δεν υπάρχει θέμα εκτός εάν είναι τζελ! Χθες όμως πήγα έκανα πεντικιούρ γαλλικό, αφαίρεσα τα χέρια και τα έκοψα γιατί σκέφτηκα πως εάν μακρύνουν μετά, χαιρετίσματα στους δικούς μας! Δεν θα ξέρω πότε θα πάω και θ έχω γίνει σαν γερακίνα :mrgreen:

Κορίτσια να σας θέσω και εγώ ένα ερώτημα; Σας έχουν κάνει κολπική εξέταση με δάχτυλο για να δουν το τράχηλο; Εμένα μου κάνει κάθε εβδομάδα πλέον, αλλά την Πέμπτη μου έκανε και η μαία και ο γιατρός! Από την εξέταση της Πέμπτης και έπειτα, άρχισα να έχω καφέ υγρά! Την πηρα χθες τηλέφωνο να της το αναφέρω και μου είπε πως είναι απόλυτα φυσιολογικό αλλά συνεχίζουν μέχρι και σήμερα! Έχει συμβεί σε κάποια από εσάς;

Στην πρώτη εγκυμοσύνη εξέταση με δάχτυλο έγινε μόνο όταν σπασανε τα νερά.  Πριν Μ Χε πει η τότε γιατρός ότι δεν πρόκειται να Μ την κάνει παρά μόνο αν σπάσουν τα νερά η ξεκινήσουν οι πονοι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ από τον 8ο και μετά κάνω ημιμονιμο στα χέρια και απλό πεντικιούρ γιατί δεν φτάνω να κόψω τα νύχια των ποδιών ! Χαχαχ!!!

 

οσο για την εξέταση με «δάκτυλο» εχθές που πήγαμε μου έκανε πρώτη φορά εξέταση να δει αν έχω διαστολή, αλλά δεν έμπαινε καν το χέρι, με είπε εισαι παρα πολύ στενή! Τώρα .........δεν ξέρω αν πρέπει να κλάψω ή όχι!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4

vh7tp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Πάρα πολύ συνοπτικά έριξα μια ματια στα νέα σάς. Χαίρομαι που όλες προχωράτε έως τώρα και όλα πηγαίνουν καλά. Εμείς, εδώ, με τη μικρή μας. Μέ τα ξενύχτια μας, τα έτσι μας και τα αλλιώς μας. Δόξα το Θεό! Τα μάτια του άντρα μου δεν έχουν στεγνώσει ακόμη. Σύντομα όλες θα νιώσετε είτε πρώτη είτε πολλοστή φορά αυτή την ευλογία! Με το καλό σε όλες σας! :wub:

@Φραουλίτσα* ναι! Έχει αρκετά μαλλάκια, έτσι εξηγούνται οι καούρες. Επιτέλους απολαμβάνω φαγητό χωρίς χωρίς να κάνω 3 διατροφές ταυτόχρονα, 1 για το σάκχαρο, 1 με αποφυγή αλμυρών, 1 για τις καούρες!:lol:

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Καλησπερα κορίτσια μου!!! Καλο σαββατοκυριακο! Να σας ρωτησω κατι???? Νυχάκι βάφετε? Εγώ ολους τους μήνες δεν έβαψα καθολου αλλά έκλεισα πεντικιούρ και σκέφτομαι μήπως της πω να μου τα βάφει κιολας. 

Καλησπέρα!!! Με το καλο το πεντικιούρ, αλλά θα πρέπει να τα έχει αποστείρωσει τα εργαλεία η κοπέλα και καλύτερα μην κάνεις μόνιμο ή ημιμόνιμο, κανε το απλό μανό καλύτερα!!! Και γω σήμερα τα έβαλα πρώτη φορά!!!

2 ώρες πρίν, HopeMe είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Πάρα πολύ συνοπτικά έριξα μια ματια στα νέα σάς. Χαίρομαι που όλες προχωράτε έως τώρα και όλα πηγαίνουν καλά. Εμείς, εδώ, με τη μικρή μας. Μέ τα ξενύχτια μας, τα έτσι μας και τα αλλιώς μας. Δόξα το Θεό! Τα μάτια του άντρα μου δεν έχουν στεγνώσει ακόμη. Σύντομα όλες θα νιώσετε είτε πρώτη είτε πολλοστή φορά αυτή την ευλογία! Με το καλό σε όλες σας! :wub:

@Φραουλίτσα* ναι! Έχει αρκετά μαλλάκια, έτσι εξηγούνται οι καούρες. Επιτέλους απολαμβάνω φαγητό χωρίς χωρίς να κάνω 3 διατροφές ταυτόχρονα, 1 για το σάκχαρο, 1 με αποφυγή αλμυρών, 1 για τις καούρες!:lol:

Σούπερ!!! Να την χαίρεστε και σουπερ και ο μπαμπάς!!! Καλή δύναμη με τις αϋπνίες!!! Οι κόρες σου τι λένε; Σε βοηθάνε; Φαντάζομαι θα νιώθεις και πολύ καλύτερα χωρίς την κοιλούμπα!!! Εσυ πως είσαι; Καλά; Όσο για τα μαλλιά τελικα στην περίπτωση σου βγηκαν αληθινές οι καουρες 

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Καλησπερα κορίτσια μου!!! Καλο σαββατοκυριακο! Να σας ρωτησω κατι???? Νυχάκι βάφετε? Εγώ ολους τους μήνες δεν έβαψα καθολου αλλά έκλεισα πεντικιούρ και σκέφτομαι μήπως της πω να μου τα βάφει κιολας. 

Εγώ πριν την εγκυμοσύνη έκανα νυχουμπα με τζελ, αλλά το σταμάτησα κ έκανα ένα ημιμονημο απλό στην αρχή εκεί κοντα στην καθυστέρηση, και από όταν το έβγαλα τα βάφω μόνη μου με του κορρε! Τα πόδια τα άφησα το χειμώνα αλλά δε μπορώ καθόλου να είναι αβαφτα ειδικά τώρα που έχει ανοίξει ο καιρός οπότε τα ψιλοεκανα κ αυτά μόνη μου!! Ένα απλό πεντικιούρ πιστεύω μπορείς να το κάνεις αρκεί να ξέρεις ότι είναι καθαρά τα εργαλεία κλπ! Να σου πω κ εγώ το σκέφτομαι για πεντικιούρ πιο πολύ για την όλη διαδικασία κ την χαλάρωση, γιατί με μεγάλη δυσκολία τα καταφερα τα πόδια!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, boockie είπε:

Εγώ έβαφα σε όλη την εγκυμοσύνη, χέρια πόδια Ημιμονιμο! Όταν τον είχα ρωτήσει και τον γιατρό κ την μαία μου είχαν πει δεν υπάρχει θέμα εκτός εάν είναι τζελ! Χθες όμως πήγα έκανα πεντικιούρ γαλλικό, αφαίρεσα τα χέρια και τα έκοψα γιατί σκέφτηκα πως εάν μακρύνουν μετά, χαιρετίσματα στους δικούς μας! Δεν θα ξέρω πότε θα πάω και θ έχω γίνει σαν γερακίνα :mrgreen:

Κορίτσια να σας θέσω και εγώ ένα ερώτημα; Σας έχουν κάνει κολπική εξέταση με δάχτυλο για να δουν το τράχηλο; Εμένα μου κάνει κάθε εβδομάδα πλέον, αλλά την Πέμπτη μου έκανε και η μαία και ο γιατρός! Από την εξέταση της Πέμπτης και έπειτα, άρχισα να έχω καφέ υγρά! Την πηρα χθες τηλέφωνο να της το αναφέρω και μου είπε πως είναι απόλυτα φυσιολογικό αλλά συνεχίζουν μέχρι και σήμερα! Έχει συμβεί σε κάποια από εσάς;

Όχι εμένα δεν μου έχουν κάνει ποτέ κολπική εξέταση ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη αλλά ούτε τώρα μέχρι στιγμής γιατί πάω για καισαρική...

σήμερα πήγα για καρδιοτοκογραφο όλα καλά και οι εξετάσεις και όλα αλλά βγήκε θετική η έμμεση coobs έχω 0 αρνητικό εγώ, είχα κάνει την ένεση την αντί-D αιμοσφαιρίνη η γιατρος ειπε πως δεν θα υπάρξει πρόβλημα όλα κυλάνε πολύ καλά ούτως ή άλλως το περιμένανε για αυτό έκανα και την ένεση αλλά εγώ αγχώθηκα πολύ φοβάμαι μην υπάρξει καμία επιπλοκή την ώρα της καισαρικής. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Καλησπερα κορίτσια μου!!! Καλο σαββατοκυριακο! Να σας ρωτησω κατι???? Νυχάκι βάφετε? Εγώ ολους τους μήνες δεν έβαψα καθολου αλλά έκλεισα πεντικιούρ και σκέφτομαι μήπως της πω να μου τα βάφει κιολας. 

Βάφω κανονικά, δε μού είπαν κάτι. Απλά η λάμπα αν είναι UV να μη χτυπάει στην κοιλιά. Αν είναι Led δεν πειράζει 

14 ώρες πρίν, boockie είπε:

Εγώ έβαφα σε όλη την εγκυμοσύνη, χέρια πόδια Ημιμονιμο! Όταν τον είχα ρωτήσει και τον γιατρό κ την μαία μου είχαν πει δεν υπάρχει θέμα εκτός εάν είναι τζελ! Χθες όμως πήγα έκανα πεντικιούρ γαλλικό, αφαίρεσα τα χέρια και τα έκοψα γιατί σκέφτηκα πως εάν μακρύνουν μετά, χαιρετίσματα στους δικούς μας! Δεν θα ξέρω πότε θα πάω και θ έχω γίνει σαν γερακίνα :mrgreen:

Κορίτσια να σας θέσω και εγώ ένα ερώτημα; Σας έχουν κάνει κολπική εξέταση με δάχτυλο για να δουν το τράχηλο; Εμένα μου κάνει κάθε εβδομάδα πλέον, αλλά την Πέμπτη μου έκανε και η μαία και ο γιατρός! Από την εξέταση της Πέμπτης και έπειτα, άρχισα να έχω καφέ υγρά! Την πηρα χθες τηλέφωνο να της το αναφέρω και μου είπε πως είναι απόλυτα φυσιολογικό αλλά συνεχίζουν μέχρι και σήμερα! Έχει συμβεί σε κάποια από εσάς;

Νομίζω ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικό, γενικά το καφε είναι παλιό αίμα

11 ώρες πρίν, HopeMe είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Πάρα πολύ συνοπτικά έριξα μια ματια στα νέα σάς. Χαίρομαι που όλες προχωράτε έως τώρα και όλα πηγαίνουν καλά. Εμείς, εδώ, με τη μικρή μας. Μέ τα ξενύχτια μας, τα έτσι μας και τα αλλιώς μας. Δόξα το Θεό! Τα μάτια του άντρα μου δεν έχουν στεγνώσει ακόμη. Σύντομα όλες θα νιώσετε είτε πρώτη είτε πολλοστή φορά αυτή την ευλογία! Με το καλό σε όλες σας! :wub:

@Φραουλίτσα* ναι! Έχει αρκετά μαλλάκια, έτσι εξηγούνται οι καούρες. Επιτέλους απολαμβάνω φαγητό χωρίς χωρίς να κάνω 3 διατροφές ταυτόχρονα, 1 για το σάκχαρο, 1 με αποφυγή αλμυρών, 1 για τις καούρες!:lol:

Έλα μωρέ ψυχουλεςςς να είστε καλά να την καμαρώνετε!!! 

Ήθελα να σε ρωτήσω κάτι, για το επίδομα τι χαρτιά σάς είπαν ότι χρειάζονται 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@BILLE Τι εγινε κοπέλα μου όλα καλα; Μπήκες στο νοσοκομείο; Πως πας απο ψυχολογία; Αντε τυχερούλα αύριο θα έχεις αγκαλιά το θαυματάκι σας!!! Θετικές σκέψεις βαθιές ανάσες και όλα θα πάνε καλά!!!

  • Μου αρέσει 3

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 24/5/2021 at 3:08 ΜΜ, Μαρία1430 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! 

Γεννησαμε κι εμείς την κουκλαρα!!! 

Περιμένουμε να μας τη φέρουν στο δωμάτιο 

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας... 

Να σας ζήσει! Και εμείς 24 Μαίου γεννησαμε το κοριτσάκι μας. 

Κορίτσια σας διάβαζα χωρίς να γράφω όλο αυτό τον καιρο. Δεν προλάβαινα με την δουλεια. Και διάφορα άλλα. 

Εύχομαι υγεία και τύχη στα μωράκια που γεννήθηκαν...με το καλό οι υπόλοιπες. 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , alina80 είπε:

Να σας ζήσει! Και εμείς 24 Μαίου γεννησαμε το κοριτσάκι μας. 

Κορίτσια σας διάβαζα χωρίς να γράφω όλο αυτό τον καιρο. Δεν προλάβαινα με την δουλεια. Και διάφορα άλλα. 

Εύχομαι υγεία και τύχη στα μωράκια που γεννήθηκαν...με το καλό οι υπόλοιπες. 

Να σας ζήσει η μικρούλα να είναι παντα γερή και καλότυχη!!!

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δεν είμαι καλά σήμερα. Ξύπνησα από τις 5. Και εκείνα βόλτες μέσα στο σπίτι. Και νιώθω αρκετή πίεση χαμηλά στην κοιλιά. Και πονακια 

Λογικά άρχισε να κατεβαίνει πιο κάτω το μωρό. 

Άσε που κατουριεμαι κάθε 10 λεπτά. 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

@billie με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλίτσα!!! Όλα θα πάνε τέλεια!

@alina80 να σας ζήσει , καλή ανατροφή!

@λιλιτο ψυχραιμία, πλησιάζει η ώρα της μεγάλης εξόδου!! Εγώ σκέφτομαι ότι όσες περισσότερες ενοχλήσεις έχω τώρα, τόσο το καλύτερο για τον τοκετό γιατί θα έχει γίνει μια προπόνηση και μια προετοιμασία από πριν.:-D

  • Μου αρέσει 6
  • Ευχαριστώ 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια από έναν άνθρωπο που δεν αναγνωρίζω. Παλάμες και πατούσες, πρησμενες, σίγουρα διπλάσιες. Καλά που πρόλαβα να βγάλω τα δαχτυλίδια μου γιατί μετά θα έβγαιναν μόνο με κόψιμο δαχτύλων. Όσο για τις πατούσες ακόμα και οι σαγιονάρες μου χωράνε πλέον οριακά και αφήνουν και αυτές σημάδι!! 
καθε μέρα κάνω ποδόλουτρο με άλατα, χθες έκανα και μάσκα ποδιών αλλά νομίζω δεν αλλάζει κάτι πρακτικά πέρα από το ότι με ανακουφίζει... καμία που να συμπάσχει; 
 

κατα Τ’άλλα το baby όπως θα θυμάστε ακόμα δεν έχει γυρίσει... βάλαμε ημερομηνία για προγραμματισμένη καισαρική την Τρίτη 8 Ιουνίου στο ΙΑΣΩ (θα είμαστε 39+5), όσο πιο κοντά γινόταν στην ΠΗΤ μας. 

Τώρα που πλησιάζει ο καιρός με πιάνει μια αγωνία... δε μου αρέσει που δεν επιτρέπουν τον σύντροφο μέσα ούτε στην επέμβαση ούτε στην ανάνηψη μετά... τι κανείς 2 ώρες μόνος σου ένα δωμάτιο χωρίς παρέα χωρίς κινητό; Κοιτάς το ταβάνι; Πολύ περίεργο μου φαίνεται... 

Καμία άλλη που να έχει εμπειρία από ΙΑΣΩ και να θέλει να τη μοιραστεί μαζί μου για να με ανακουφίσει ; 
 

καλημερες!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...