Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, HopeMe είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

Εμείς την Παρασκευή γινόμαστε 2 μηνών και θα προγραμματίσουμε το 1ο εμβολιακι. Κι εγώ της δίνω το βράδυ σκόνη γιατί είχαμε φτάσει στο σημείο να τρώει ανά 2 ώρες και να έχω μείνει 2 νυχτες άυπνη γιατί με έπιανε υπερένταση και να έχω εξεταστική...

Έχει 2 μέρες να ενεργηθει και είναι που ανήσυχη. Όλο το βράδυ χθες κοιμόταν ανήσυχα. Νιαουριζε, έκλαιγε ξανακοιμοτανε... Έτσι έμεινα κι εγώ ξάγρυπνη ως τις 5 και είναι με 3 ώρες ύπνο. Αυτή όλη μέρα γκρίνια και κοιμάται μόνο αγκαλιά μου κι εγώ τα νεύρα κουρέλι. Παίζει να περνάει και άλμα ή που δεν έχει ενεργηθει. Αυτό με το θερμόμετρο το έκανα μια φορά στη μεγάλη μου πριν 17 χρόνια. Την ερεθίζεις το πωπουδακι με το θερμόμετρο και ενεργείται; Πιάνει; Αν είναι να το δοκιμάσω μήπως κοιμηθούμε απόψε γιατί δεν τη παλεύω...

Δώστε μου δύναμη! Πείτε μου ότι τα περνάτε κι εσείς αυτά και ξαναστρωνουν! Δεν έχω άλλο κουράγιο σήμερα. Η Παναγία να μας δίνει δύναμη

Και εμείς πρώτες μέρες με θερμόμετρο κάναμε τώρα πήρε τα πάνω του βέβαια σφίγγεται όλη μερα αλλά κάνει λίγα λίγα όλη μέρα οπότε δεν επεμβαίνω εγώ δεν βάζω σαπουνακι αλλά ελαιόλαδο που είναι ακόμα πιο αθώο.....το έκανα και στην κόρη μου πριν 3χρονια η παιδίατρος μου είχε πει μπατονετα αλλά εγώ φοβάμαι μην μείνει κάνα χνούδι....εμάς έτσι πάει το βράδυ μας κάθε βράδυ ανά 1.5 ώρα ξύπνημα και όσο θέλει στήθος κάθεται καμιά φορά θηλάζω ξαπλωτη μέχρι να τελειώσει....περνάνε κορίτσι μου όλα σιγά σιγά στρώνουν και κάνουν πρόγραμμα να είσαι σίγουρη!!!

Συγχαρητήρια για την εξεταστική!

Μπράβο και στην @ΧρυσαΜ αξιες κορίτσια μου!

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, ΧρυσαΜ είπε:

Βάζεις στο θερμόμετρο λίγο σαπούνι και το βάζεις-βγάζεις στον πωπω ίσα ίσα μόνο το σιδερένιο όμως. Τον κάνεις 2 3 φορές κι αρχίζει και βγάζει. Εγώ το έκανα και στην κόρη μου και τώρα κάθε μέρα γιατί τον βλέπω ότι ζορίζεται. Και είναι κρίμα, κάνει το ίδιο λάθος με τον μεγάλο, οταν θέλει κακά, αντί να σφίξει κοιλιά και να τα βγάλει, σφίγγει πωπω. Τότε στο γιο μου δεν το ήξερα αυτό το κολπάκι χαχαχαχ. Αλλιώς πάρε κλίμα από το φαρμακείο 

Καλή δύναμη κορίτσι μου!! Εγώ ευτυχώς τελείωσα με την εξεταστική 

Το έκανα! Τίποτα δεν έγινε. Δεν ενεργήθηκε. Πφφφφφ ενεργείται πάντα εσάς με το θερμόμετρο; Τι δεν έκανα σωστά; Έβαλα λίγο σαπούνι μπροστά και το έβαλα 3 φορές το ασήμι μόνο. ;φου είδα ότι δεν έβγαλε μετά προσπάθησα να ερεθισω την περιοχή χωρίς να το βάζω. Τζιφος....Βοηθήστε γιατί δε βλέπω να κοιμόμαστε κι απόψε

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Ερώτηση στα κορίτσια που θηλαζουν αποκλειστικά δίνει καμια πιπίλα?? Ξέρω ότι σαμποτάρει τον θηλασμό αλλά ώρες ώρες με τους κολικούς δεν ηρεμεί με τίποτα και ενώ τον έχω στήθος βγαίνει και πιπιλαει τα χέρια του για να ηρεμεί

Εγώ έδωσα σήμερα που πήγαμε να μας δώσει ο παπάς την ευχή, γιατί περνούσε η μικρή παρόλο που είχε φάει λίγο πριν φύγουμε απ το σπίτι ,και της την έδωσα για λίγο στην εκκλησία κ λίγο στο αυτοκίνητο όταν γυρίζαμε! Όλη μέρα γενικά ήταν μια χαρά με το θηλασμό, τώρα το βράδυ πιπιλουσε λίγο περισσότερο το στήθος αλλά δε ξέρω αν ήταν από την πιπιλα η από τη ζέστη ! Επίσης σήμερα σήκωσε κ το κεφάλι της κανονικά κ το κρατούσε ώρα όρθιο ,έπαθα σοκ κορίτσια δεν είναι πολύ νωρίς;! 

@HopeMeκ εμένα όταν θέλει να κάνει κακα της γενικά είναι ανήσυχη, πιέζεται ζορίζεται! Κ όταν της αλλάζω την πάνα που της κρατάω τα πόδια ψηλά την βοηθάει και κάνει κ εκείνη την ώρα κακα σχεδόν πάντα! Σκέψου περιμένω τουλάχιστον 5 λεπτά με τα πόδια της ψηλά να βγάλει ότι είναι να βγάλει κ μετά της βαζω καθαρή πάνα! Δοκιμασε να κρατήσεις καμποση ωρα ψηλά τα ποδαράκια και μασαζακι στην κοιλιά με τη φορά του ρολογιού μπορεί να βοηθήσει!Μην αγχώνεσαι αγάπη μου φάση είναι θα περάσει!! 

Κορίτσια θα ακουστεί χαζό το ξέρω αλλα ξέρετε τα άλματα πως τα υπολογίζουμε;; βάσει της ημερομηνίας που γεννησαμε η βάσει πητ; επίσης ποια βδομάδα θεωρείτε πχ η 5η που έχει άλμα; τις μετράμε τις εβδομάδες όπως στην εγκυμοσύνη; έχω καταμπερδευτεί!!

9 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Είναι διαφορετικό από γέννα σε γέννα μάλλον, εγώ από την πρώτη στιγμή δεν είχα ενόχληση και τώρα πριν 3 μέρες είχα το ένα χείλος πρησμένο και πόνο.. Με πεταντιν πέρασε επιτόπου. 

Θηλάζω αποκλειστικά εκτός από ένα μπουκάλι γάλα που δίνω το βράδυ. Εννοείται ότι δίνω πιπίλα γιατί αλλιώς θα θέλει όλη την ώρα στήθος. Χαλαρά κάθε μία ώρα τρώει στήθος εκτός από 3 μεγάλους ύπνους που κάνει, έναν πρωί, ένα μεσημέρι κι έναν βράδυ. 

Κορίτσια εμείς κολικούς έχουμε αλλά ήπιους ακόμη, πονάει καμία φορά που δεν κάνει κακά, αλλά τού βάζω το θερμόμετρο, τα κάνει και ηρεμεί. Αχχ θέλω τοσα πολλά να σάς γράψω, καμία φορά λέω μακάρι να είχε ηχητικό κλιπ το φόρουμ να μπορώ να απαντάω σε όλες χαχαχα. 

@Evouskaπολύ καλό το βάρος σας!!! Η κόρη μου θυμάμαι δεν έπαιρνε, δηλαδή στο μήνα μπορεί να είχε πάρει 50 γρ... Εγκεφαλικό εγώ. Εσείς μια χαρά από κιλό και πάνω είστε υπέροχοι!

@BILLE αγάπη μου νομίζω ήταν η μέρα, δε νομίζω να μη θέλει γενικά το καρότσι. Μήπως το είχες ντύσει κι εσύ λίγο παραπάνω και δε μπορούσε να διαχειριστεί τη ζέστη;

Κορίτσια καφέ πινετε; εμένα καφέ και τσιγάρο μού είπε οκ αλλά με 2ωρη αποχή από θηλασμό. Το τσιγάρο κάνω καμιά φορά μισό το βράδυ που κοιμάται αν έχω παρέα οπότε ούτως ή άλλως δε θηλάζω. Καφέ πίνω πολύ ελαφρύ ελληνικό αλλά καμία φορά θέλει να φάει κάνω κακό λέτε; δηλαδή πάνω που εωχ πιει κι αυτός είναι φαγωμενος, θέλει να φάει. 

Επίσης, όταν έχει περάσει 2ωρο που δεν έχει φάει, νιώθω το στήθος μου να κάνει στιγμιαία ένα κάψιμο και αρχίζει να τρέχει γάλα. Το ίδιο συμβαίνει κι όσο τρώει, επειδή τον ταΐζω από έναν μαστό μόνο ανά γεύμα, ο άλλος τρέχει γάλα. Μια αηδία και μισή είμαι, όλο Γαλατίλα. 

Τον ζύγισα, μέσα σε μια εβδομάδα πήρε 200γρ καλά δεν είναι; 

Κατά τ άλλα, κορίτσια πάνω που καθαρίζω από αίματα, άμα κουραστω λίγο, ξανακατεβαινει. Τι κακό κι αυτό..... Και φυσικά και κουράζομαι συνέχεια με 3 παιδιά έχω βαρέσει τιλτ. Το ίδιο και τα μεγάλα... Η μικρή θέλει όλο αγκαλιά επειδή ζηλεύει και ο μεγάλος αντιγράφει τη μικρή... Ζούμε μια. Τρέλα...... 

Είπε ο μπαμπάς μου να πάμε αύριο στην παραλία, νταξει δεν πειράζει που δεν έχουμε πάρει ευχή έχω συζητήσει παλιότερα με τον παπά επί του θέματος, αλλά μετά σκέφτομαι ότι εγώ δε μπορώ να βγω από το σπίτι κορίτσια δε μού κάνει κανένα μου ρούχο ακόμη... Τραγικό... 

Πριν μπούμε νοσοκομείο για τον ίκτερο ήμουν 78 κιλά, τώρα δεν ξέρω. Μού έδωσε ο παιδίατρος συμβουλές, να τρώω φρούτα κλπ, και αυστηρά πριν κλείσουμε μήνα να μην κάνω δίαιτες και γυμναστική κλπ. Καλά τού λέω εγώ, μέσα στην απελπισία μου, να γίνω όπως ήμουν αποκλείεται, αλλά τέλος πάντων... Πήρα και μια μπάλα πιλατες που είπατε από τα τζάμπο με 5€. Φανατικά γυμναστική δεν κάνω, αλλά οταν κάνω βλέπω ευχάριστη διαφορά στην πλάτη μου, μια ανακούφιση. 

Συγγνώμη για 5ην φλυαρία, αλλά θέλω τόσα να σας πω και να βλέπω νέα σας και να σάς απαντάω, έχω τρελαθεί όλη μέρα μιλάω σε ένα 4χρονο, μια 1,5χρονη και ένα βρέφος χαχαχαχ 

Χρυσακι μου τέλεια τα 200gr για μια βδομάδα κ εμένα τόσο περίπου έπαιρνε που τη ζύγιζα μόνη μου κ όταν ήρθε ο γιατρός μου είπε ότι πήρε σχεδόν κιλό! Εγώ καφέ πίνω αλλά αφού έχω θηλάσει, αν δεν έχει φάει δεν πίνω! Έτσι κ αλλιώς νυστάζω όλη μέρα οπότε με ένα καφέ δε σώζεται η κατάσταση χαχα! Αν θέλεις να κάνεις ελαφριάς μορφής άσκηση μπορείς να γράφτεις στα μαθηματα πιλατες του ιασω αν κάνουν ακόμα, εσύ που γέννησες κ φυσιολογικά θα μπορείς πιο γρήγορα να ξεκινήσεις να κάνεις κάτι από εμάς με την καισαρική! Αλλά γενικά μην σκας από τωρα για τα κιλά πιστεύω ότι αν δεν τρώμε αργά κ βαριά το βράδυ θα τα χάσουμε πολύ εύκολα, εμένα μου χουν μείνει 4 κιλά χωρίς να κάνω τπτ ουσιαστικά εκτός το ότι τρώω σχετικά νωρίς βραδινό τις πιο πολλές μέρες! Πάντως κ εμένα δεν μου κάνει κανένα ρούχο μου ακόμα της εγκυμοσύνης βαζω και στο σπίτι τη βγάζω με παλιά φαρδιά σορτσάκια χαχα! Τα κιλά φεύγουν αλλά η κοιλιά έχει μέλλον για να φύγει ακόμα πιστεύω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, HopeMe είπε:

Το έκανα! Τίποτα δεν έγινε. Δεν ενεργήθηκε. Πφφφφφ ενεργείται πάντα εσάς με το θερμόμετρο; Τι δεν έκανα σωστά; Έβαλα λίγο σαπούνι μπροστά και το έβαλα 3 φορές το ασήμι μόνο. ;φου είδα ότι δεν έβγαλε μετά προσπάθησα να ερεθισω την περιοχή χωρίς να το βάζω. Τζιφος....Βοηθήστε γιατί δε βλέπω να κοιμόμαστε κι απόψε

 

 

 

Μήπως να το βάλεις-βγάλεις κι άλλες φορές; στην κόρη μου που είχε μέρες να κάνει το έκανα λίγο παραπάνω 

8 ώρες πρίν, Evouska είπε:

Εγώ έδωσα σήμερα που πήγαμε να μας δώσει ο παπάς την ευχή, γιατί περνούσε η μικρή παρόλο που είχε φάει λίγο πριν φύγουμε απ το σπίτι ,και της την έδωσα για λίγο στην εκκλησία κ λίγο στο αυτοκίνητο όταν γυρίζαμε! Όλη μέρα γενικά ήταν μια χαρά με το θηλασμό, τώρα το βράδυ πιπιλουσε λίγο περισσότερο το στήθος αλλά δε ξέρω αν ήταν από την πιπιλα η από τη ζέστη ! Επίσης σήμερα σήκωσε κ το κεφάλι της κανονικά κ το κρατούσε ώρα όρθιο ,έπαθα σοκ κορίτσια δεν είναι πολύ νωρίς;! 

@HopeMeκ εμένα όταν θέλει να κάνει κακα της γενικά είναι ανήσυχη, πιέζεται ζορίζεται! Κ όταν της αλλάζω την πάνα που της κρατάω τα πόδια ψηλά την βοηθάει και κάνει κ εκείνη την ώρα κακα σχεδόν πάντα! Σκέψου περιμένω τουλάχιστον 5 λεπτά με τα πόδια της ψηλά να βγάλει ότι είναι να βγάλει κ μετά της βαζω καθαρή πάνα! Δοκιμασε να κρατήσεις καμποση ωρα ψηλά τα ποδαράκια και μασαζακι στην κοιλιά με τη φορά του ρολογιού μπορεί να βοηθήσει!Μην αγχώνεσαι αγάπη μου φάση είναι θα περάσει!! 

Κορίτσια θα ακουστεί χαζό το ξέρω αλλα ξέρετε τα άλματα πως τα υπολογίζουμε;; βάσει της ημερομηνίας που γεννησαμε η βάσει πητ; επίσης ποια βδομάδα θεωρείτε πχ η 5η που έχει άλμα; τις μετράμε τις εβδομάδες όπως στην εγκυμοσύνη; έχω καταμπερδευτεί!!

Χρυσακι μου τέλεια τα 200gr για μια βδομάδα κ εμένα τόσο περίπου έπαιρνε που τη ζύγιζα μόνη μου κ όταν ήρθε ο γιατρός μου είπε ότι πήρε σχεδόν κιλό! Εγώ καφέ πίνω αλλά αφού έχω θηλάσει, αν δεν έχει φάει δεν πίνω! Έτσι κ αλλιώς νυστάζω όλη μέρα οπότε με ένα καφέ δε σώζεται η κατάσταση χαχα! Αν θέλεις να κάνεις ελαφριάς μορφής άσκηση μπορείς να γράφτεις στα μαθηματα πιλατες του ιασω αν κάνουν ακόμα, εσύ που γέννησες κ φυσιολογικά θα μπορείς πιο γρήγορα να ξεκινήσεις να κάνεις κάτι από εμάς με την καισαρική! Αλλά γενικά μην σκας από τωρα για τα κιλά πιστεύω ότι αν δεν τρώμε αργά κ βαριά το βράδυ θα τα χάσουμε πολύ εύκολα, εμένα μου χουν μείνει 4 κιλά χωρίς να κάνω τπτ ουσιαστικά εκτός το ότι τρώω σχετικά νωρίς βραδινό τις πιο πολλές μέρες! Πάντως κ εμένα δεν μου κάνει κανένα ρούχο μου ακόμα της εγκυμοσύνης βαζω και στο σπίτι τη βγάζω με παλιά φαρδιά σορτσάκια χαχα! Τα κιλά φεύγουν αλλά η κοιλιά έχει μέλλον για να φύγει ακόμα πιστεύω!

Μόνο 4 κιλά;;; σε μισώ να ξέρεις χαχαχαχ

Ο,τι είναι να γίνει θα γίνει με τα κιλά. Δεν είναι ότι τεμπελιαζω όπως πιστεύει ο σύζυγος, αλλά είμαι κουρασμένη. Κι όταν ξεκινάω ένα πρόγραμμα γυμναστικής, έρχονται τα μεγάλα και με πειράζουν. Βραδινό τρώω με τις 9μιση 10 που κοιμούνται τα παιδιά. Αλλά δεν είναι το βράδυ το θέμα, είναι όλη η μέρα. Τρώω ο, τι προλάβω, όποτε προλάβω 

@HopeMe συγχαρητήρια για τα μαθήματα. Στη σχολή μου εμένα το άριστα δεν υπάρχει χαχαχα παλεύουμε για το 5 οι περισσότεροι. Εγώ πέρασα τα 2 μαθήματα των εργασιών και 1 με προφορική εξέταση μία χαρά ήταν για τα δεδομένα μου και δόξα τω θεώ λέω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Εμείς είμαστε 2 εβδομάδων και ζυγίζουμε 4 κιλά!! 3600 βγήκαμε από το μαιευτήριο. Παίρνει βάρος αρκετά καλά! Θα ήθελα την βοήθεια σάς σε κάτι. Εχτές που τον θήλαζα κάποια στιγμή με δάγκωσε. Στην θηλή μου εμφανίστηκε ένα ασπράκι. Νομίζω ότι είναι πόρος γάλακτος που Είναι σαν να έχει από πάνω μια μεμβράνη.... Έχει συμβεί σε κάποια κοπέλα?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Evouska είπε:

Εγώ έδωσα σήμερα που πήγαμε να μας δώσει ο παπάς την ευχή, γιατί περνούσε η μικρή παρόλο που είχε φάει λίγο πριν φύγουμε απ το σπίτι ,και της την έδωσα για λίγο στην εκκλησία κ λίγο στο αυτοκίνητο όταν γυρίζαμε! Όλη μέρα γενικά ήταν μια χαρά με το θηλασμό, τώρα το βράδυ πιπιλουσε λίγο περισσότερο το στήθος αλλά δε ξέρω αν ήταν από την πιπιλα η από τη ζέστη ! Επίσης σήμερα σήκωσε κ το κεφάλι της κανονικά κ το κρατούσε ώρα όρθιο ,έπαθα σοκ κορίτσια δεν είναι πολύ νωρίς;! 

@HopeMeκ εμένα όταν θέλει να κάνει κακα της γενικά είναι ανήσυχη, πιέζεται ζορίζεται! Κ όταν της αλλάζω την πάνα που της κρατάω τα πόδια ψηλά την βοηθάει και κάνει κ εκείνη την ώρα κακα σχεδόν πάντα! Σκέψου περιμένω τουλάχιστον 5 λεπτά με τα πόδια της ψηλά να βγάλει ότι είναι να βγάλει κ μετά της βαζω καθαρή πάνα! Δοκιμασε να κρατήσεις καμποση ωρα ψηλά τα ποδαράκια και μασαζακι στην κοιλιά με τη φορά του ρολογιού μπορεί να βοηθήσει!Μην αγχώνεσαι αγάπη μου φάση είναι θα περάσει!! 

Κορίτσια θα ακουστεί χαζό το ξέρω αλλα ξέρετε τα άλματα πως τα υπολογίζουμε;; βάσει της ημερομηνίας που γεννησαμε η βάσει πητ; επίσης ποια βδομάδα θεωρείτε πχ η 5η που έχει άλμα; τις μετράμε τις εβδομάδες όπως στην εγκυμοσύνη; έχω καταμπερδευτεί!!

Χρυσακι μου τέλεια τα 200gr για μια βδομάδα κ εμένα τόσο περίπου έπαιρνε που τη ζύγιζα μόνη μου κ όταν ήρθε ο γιατρός μου είπε ότι πήρε σχεδόν κιλό! Εγώ καφέ πίνω αλλά αφού έχω θηλάσει, αν δεν έχει φάει δεν πίνω! Έτσι κ αλλιώς νυστάζω όλη μέρα οπότε με ένα καφέ δε σώζεται η κατάσταση χαχα! Αν θέλεις να κάνεις ελαφριάς μορφής άσκηση μπορείς να γράφτεις στα μαθηματα πιλατες του ιασω αν κάνουν ακόμα, εσύ που γέννησες κ φυσιολογικά θα μπορείς πιο γρήγορα να ξεκινήσεις να κάνεις κάτι από εμάς με την καισαρική! Αλλά γενικά μην σκας από τωρα για τα κιλά πιστεύω ότι αν δεν τρώμε αργά κ βαριά το βράδυ θα τα χάσουμε πολύ εύκολα, εμένα μου χουν μείνει 4 κιλά χωρίς να κάνω τπτ ουσιαστικά εκτός το ότι τρώω σχετικά νωρίς βραδινό τις πιο πολλές μέρες! Πάντως κ εμένα δεν μου κάνει κανένα ρούχο μου ακόμα της εγκυμοσύνης βαζω και στο σπίτι τη βγάζω με παλιά φαρδιά σορτσάκια χαχα! Τα κιλά φεύγουν αλλά η κοιλιά έχει μέλλον για να φύγει ακόμα πιστεύω!

Κι αυτό το έχουμε κάνει τίποτα. Και με θερμόμετρο την ξαναέκανα πάλι χθες τίποτα. Κοντεύει 3 24ωρα πρώτη φορά. Θα δούμε. Στις 5 μέρες επεμβαίνουμε μου είπε η παιδίατρος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !! Εμένα κακά ειχε να κάνει μέρες , μπερδεύτηκε και με ξένο που ήπιε στο μαιευτήριο.  βγήκαμε Κυριακή απο το μαιευτήριο και κάναμε κλισμα την επόμενη Δευτέρα. Πάντα σύμφωνα με τις οδηγίες του παιδιάτρου. Από εκείνη την μέρα κάνει 2-3 φορές στο 24ωρο. Γραμμάρια δεν έχει πάρει πολλά. Βγήκαμε 2900 απο το μαιευτήριο. Η ζυγαριά που νοίκιασα την Τετάρτη την έδειξε 2800 και σήμερα 11 ημερες μετά είναι 3000. Κάθεται πολλές ώρες στο στήθος αλλά νομίζω ότι το κάνει για πιπίλα. Ο παιδίατρος είπε όχι πιπίλα , εγώ πριν έρθει εκείνος της είχα δώσει και μια χαρά την έπιασε, αλλά αφού είπε όχι δεν ξανά έδωσα. 
βεβαια το σκέφτομαι πάλι να δωσω γιατί με κουράζει ότι κάνει το στήθος πιπίλα.    

Συγχαρητήρια στα κορίτσια με τις εξετάσεις τους !!! 

Για καροτσάκι και βολτούλα δεν εχω ακόμα άποψη , από εβδομάδα που θα βγούμε θα σας πω. 

Γάλα που λέτε δεν μου έχει τρέξει καθόλου αλλά δεν έχουν περάσει και ώρες από τελευταίο θηλασμό γιατί είναι συνέχεια πάνω μου. Και που κοιμάται αν την βγάλω κλαίει. 
Όσο για τον καφέ μου είπε ο παιδίατρος αφού έχω θηλάσει μετά να πίνω έναν  και του είπα ότι πίνω ντεκαφεινε και μου λέει ακόμα καλύτερα. Έτσι όπως θηλάζει όμως δύσκολος ο καφές χαχα 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Zaxaroula_p είπε:

Καλημέρα κορίτσια !! Εμένα κακά ειχε να κάνει μέρες , μπερδεύτηκε και με ξένο που ήπιε στο μαιευτήριο.  βγήκαμε Κυριακή απο το μαιευτήριο και κάναμε κλισμα την επόμενη Δευτέρα. Πάντα σύμφωνα με τις οδηγίες του παιδιάτρου. Από εκείνη την μέρα κάνει 2-3 φορές στο 24ωρο. Γραμμάρια δεν έχει πάρει πολλά. Βγήκαμε 2900 απο το μαιευτήριο. Η ζυγαριά που νοίκιασα την Τετάρτη την έδειξε 2800 και σήμερα 11 ημερες μετά είναι 3000. Κάθεται πολλές ώρες στο στήθος αλλά νομίζω ότι το κάνει για πιπίλα. Ο παιδίατρος είπε όχι πιπίλα , εγώ πριν έρθει εκείνος της είχα δώσει και μια χαρά την έπιασε, αλλά αφού είπε όχι δεν ξανά έδωσα. 
βεβαια το σκέφτομαι πάλι να δωσω γιατί με κουράζει ότι κάνει το στήθος πιπίλα.    

Συγχαρητήρια στα κορίτσια με τις εξετάσεις τους !!! 

Για καροτσάκι και βολτούλα δεν εχω ακόμα άποψη , από εβδομάδα που θα βγούμε θα σας πω. 

Γάλα που λέτε δεν μου έχει τρέξει καθόλου αλλά δεν έχουν περάσει και ώρες από τελευταίο θηλασμό γιατί είναι συνέχεια πάνω μου. Και που κοιμάται αν την βγάλω κλαίει. 
Όσο για τον καφέ μου είπε ο παιδίατρος αφού έχω θηλάσει μετά να πίνω έναν  και του είπα ότι πίνω ντεκαφεινε και μου λέει ακόμα καλύτερα. Έτσι όπως θηλάζει όμως δύσκολος ο καφές χαχα 

Να σού πω την αλήθεια, από την εμπειρία μου, μπορεί να πάθει σύγχυση θηλων, μπορεί και όχι. Ο μεγάλος ο γιος μου δεν έπαιρνε πιπίλα και μού έκανε το στήθος πιπίλα. Εντάξει δεν την πάλευα. Στην κόρη μου τής έδωσα και κάνα δυο φορές πάθαινε σύγχυση θηλων. Τώρα σε αυτόν εννοείται ότι τού δίνω πιπίλα και δεν έχει πάθει τίποτα. Τον βοηθάει και στο να κοιμαται. Έχω πιπίλα mam που μοιάζει και καλά με τη θηλή 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια μου!!!! 

Εμεις είμαστε καλά. Πηγαμε στον γιατρο και βάλαμε 400 γραμμάρια σε 9 μέρες. Είναι πολυ καλα μας είπε. Συνεχίζω αποκλειστικά θηλασμό. Με τους μαστους βέβαια έχω ακόμα πρόβλημα. Ο πυρετος έχει πεσει αλλά ο πονος όχι. Και παίρνω και φάρμακα. Όταν θηλάζει είναι καλά αλλά μετά από λίγο πάλι πρηζεται και ποναει. Και με το θηλαστρο νομίζω είναι ακόμα χειρότερα. Κάθε φορά μετά το θηλαστρο υποφέρω. 

Εμείς από πανες είμαστε καλά για την ωρα. Με την μυτουλα το παλευουμε γιατί το καημένο είναι βουλωμενο. Πήρα ορο αλλά πολυ στενοχωριέμαι κάθε φορά που της βάζω. Δεν της αρέσει καθόλου. 

Και τώρα εγώ η άσχετη!!! Τι είναι τα άλματα???? Δεν εδώ ιδέα?!!! Θα γκουγκλαρω να δω περί τίνος πρόκειται! 

  • Μου αρέσει 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΧρυσαΜ είπε:

Να σού πω την αλήθεια, από την εμπειρία μου, μπορεί να πάθει σύγχυση θηλων, μπορεί και όχι. Ο μεγάλος ο γιος μου δεν έπαιρνε πιπίλα και μού έκανε το στήθος πιπίλα. Εντάξει δεν την πάλευα. Στην κόρη μου τής έδωσα και κάνα δυο φορές πάθαινε σύγχυση θηλων. Τώρα σε αυτόν εννοείται ότι τού δίνω πιπίλα και δεν έχει πάθει τίποτα. Τον βοηθάει και στο να κοιμαται. Έχω πιπίλα mam που μοιάζει και καλά με τη θηλή 

Χρησιμοποιώ ψευτοθηλες όποτε νομίζω μια η άλλη θα της φανεί , δεν ξέρω για αρχή έχω πάθει σύγχυση εγώ χαχαχα 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου γεια σας! Ελπίζω να είστε όλες καλά, μαζί και τα νινακια σας! Ήθελα να σας ρωτήσω πως τα πάτε με τα λοχεια! Εγώ τις δυο τελευταίες εβδομάδας έχω παρατηρήσει πως έχουν αυξηθεί ενώ θα έπρεπε να είχαν μειωθεί λογικά! Ενώ μέσα στην εβδομάδα ήμουν με σερβιετακι, επο Παρασκευή βράδυ ξεκίνησα πάλι τις σερβιέτες! Κόκκινο αίμα, σε ποσότητα περιόδου! Τα ίδια πάλι είχα και το περασμένο Σ/Κ.. Όσες ξέρουν μετά από καισαρική, είναι φυσιολογικό αυτό;; Δεν θα έπρεπε σιγά σιγά να σταματήσουν;; Αύριο ευτυχώς έχω γυναικολόγο!


vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , boockie είπε:

Κορίτσια μου γεια σας! Ελπίζω να είστε όλες καλά, μαζί και τα νινακια σας! Ήθελα να σας ρωτήσω πως τα πάτε με τα λοχεια! Εγώ τις δυο τελευταίες εβδομάδας έχω παρατηρήσει πως έχουν αυξηθεί ενώ θα έπρεπε να είχαν μειωθεί λογικά! Ενώ μέσα στην εβδομάδα ήμουν με σερβιετακι, επο Παρασκευή βράδυ ξεκίνησα πάλι τις σερβιέτες! Κόκκινο αίμα, σε ποσότητα περιόδου! Τα ίδια πάλι είχα και το περασμένο Σ/Κ.. Όσες ξέρουν μετά από καισαρική, είναι φυσιολογικό αυτό;; Δεν θα έπρεπε σιγά σιγά να σταματήσουν;; Αύριο ευτυχώς έχω γυναικολόγο!

Εγώ πάντως που είμαι από φτ έτσι είμαι.. 16/6 γέννησα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Εγώ πάντως που είμαι από φτ έτσι είμαι.. 16/6 γέννησα 

Ίσως και να ναι φυσιολογικό και στις 2 περιπτώσεις.. ηλπιζα πως κάπου τώρα έπρεπε να μας τελειώνουν! Εγώ 2/06 σκέψου!


vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, boockie said:

Κορίτσια μου γεια σας! Ελπίζω να είστε όλες καλά, μαζί και τα νινακια σας! Ήθελα να σας ρωτήσω πως τα πάτε με τα λοχεια! Εγώ τις δυο τελευταίες εβδομάδας έχω παρατηρήσει πως έχουν αυξηθεί ενώ θα έπρεπε να είχαν μειωθεί λογικά! Ενώ μέσα στην εβδομάδα ήμουν με σερβιετακι, επο Παρασκευή βράδυ ξεκίνησα πάλι τις σερβιέτες! Κόκκινο αίμα, σε ποσότητα περιόδου! Τα ίδια πάλι είχα και το περασμένο Σ/Κ.. Όσες ξέρουν μετά από καισαρική, είναι φυσιολογικό αυτό;; Δεν θα έπρεπε σιγά σιγά να σταματήσουν;; Αύριο ευτυχώς έχω γυναικολόγο!

Γεια σου κορίτσι μου. Και εγώ έτσι είμαι. Κάποιες μέρες εχω πολυ και καποιες μέρες μικρό σερβιέτακι. Εγώ είμαι με φυσιολογικό τοκετό βέβαια. Όμως ο γιατρός μου είπε ότι το αίμα επηρεάζεται και από τον θηλασμό γιατί το στήθος διεγείρει την μητρα. Και όντως τις μέρες που η μικρή είναι περισσότερο στο στήθος το εχω παρατηρήσει ότι έχω περισσότερο αιματακι.


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια για τα λοχεία και εγώ το ίδιο την Τετάρτη γίνεται 1 μηνός ο μπέμπης και ακόμα μια έτσι μια αλλιώς αλλά κυρίως παίζει στο κιτρινοκαφε σόρρυ για την περιγραφή....

Από κιλά πως πάτε κορίτσια εγώ είμαι εκεί από όπου ξεκίνησα 42:cry: θέλω να κλαίω ήλπιζα να μου μείνουν αυτήν την φορά 5κιλα!

Αλλά με ένα βρέφος και ένα 2.5αρι είναι λογικό να επιστρέψω στα ίδια αφού δεν κάθομαι λεπτό!!!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...