Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

18 minutes ago, ΒαλεντιναΧ said:

Κορίτσια για τα λοχεία και εγώ το ίδιο την Τετάρτη γίνεται 1 μηνός ο μπέμπης και ακόμα μια έτσι μια αλλιώς αλλά κυρίως παίζει στο κιτρινοκαφε σόρρυ για την περιγραφή....

Από κιλά πως πάτε κορίτσια εγώ είμαι εκεί από όπου ξεκίνησα 42:cry: θέλω να κλαίω ήλπιζα να μου μείνουν αυτήν την φορά 5κιλα!

Αλλά με ένα βρέφος και ένα 2.5αρι είναι λογικό να επιστρέψω στα ίδια αφού δεν κάθομαι λεπτό!!

Και εγώ τα έχασα όλα. Στα 55 επέστρεψα από όπου ξεκίνησα! 

  • Μου αρέσει 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμένα μου μείναμε μόνο 5 από την εγκυμοσύνη. Είχα όμως αλλά 7 κιλά παραπάνω μετά τις 2 παλλινδρομες κυήσεις, άρα θέλω να χάσω σύνολο 12. Έχω μιλήσει με τη διαιτολόγο μου και αύριο αρχίζω διατροφή ειδική για θηλασμό και για μείωση κολικών και φυσικά για απώλεια κιλών! 

Σήμερα έκανα και το πρώτο μου μπάνιο. Καλό καλοκαίρι επίσημα από εμένα ! :lol:

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Καλησπερα κορίτσια μου!!!! 

Εμεις είμαστε καλά. Πηγαμε στον γιατρο και βάλαμε 400 γραμμάρια σε 9 μέρες. Είναι πολυ καλα μας είπε. Συνεχίζω αποκλειστικά θηλασμό. Με τους μαστους βέβαια έχω ακόμα πρόβλημα. Ο πυρετος έχει πεσει αλλά ο πονος όχι. Και παίρνω και φάρμακα. Όταν θηλάζει είναι καλά αλλά μετά από λίγο πάλι πρηζεται και ποναει. Και με το θηλαστρο νομίζω είναι ακόμα χειρότερα. Κάθε φορά μετά το θηλαστρο υποφέρω. 

Εμείς από πανες είμαστε καλά για την ωρα. Με την μυτουλα το παλευουμε γιατί το καημένο είναι βουλωμενο. Πήρα ορο αλλά πολυ στενοχωριέμαι κάθε φορά που της βάζω. Δεν της αρέσει καθόλου. 

Και τώρα εγώ η άσχετη!!! Τι είναι τα άλματα???? Δεν εδώ ιδέα?!!! Θα γκουγκλαρω να δω περί τίνος πρόκειται! 

Αγάπη τώρα το είδα. Λοιπόν σχετικά με το θήλαστρο, επειδή το έκανα κι εγώ για καλύτερα αλλά η μαία που ήρθε και με είδε μού είπε ότι κάνω την κατάσταση χειρότερη γιατί δίνω σήμα στο στήθος να παράγει κι άλλο γάλα, σα να έχω δίδυμα. Πρέπει να μην κάνεις θήλαστρο, καυτές κομπρεσες με μασάζ πριν τον θηλασμό και κρύες μετά. Σιγά σιγά επανέρχεται. Εμένα δηλαδή που είχα μόνο οίδημα πήρε 2 μέρες, εσένα μπορεί και παραπάνω. Αλλά κόψε το θήλαστρο μήπως σε βοηθήσει 

3 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Κορίτσια για τα λοχεία και εγώ το ίδιο την Τετάρτη γίνεται 1 μηνός ο μπέμπης και ακόμα μια έτσι μια αλλιώς αλλά κυρίως παίζει στο κιτρινοκαφε σόρρυ για την περιγραφή....

Από κιλά πως πάτε κορίτσια εγώ είμαι εκεί από όπου ξεκίνησα 42:cry: θέλω να κλαίω ήλπιζα να μου μείνουν αυτήν την φορά 5κιλα!

Αλλά με ένα βρέφος και ένα 2.5αρι είναι λογικό να επιστρέψω στα ίδια αφού δεν κάθομαι λεπτό!!!

Καλά μην το λες αυτό, κι εγώ τρέχω όλη την ώρα με τα 3 αλλά δεν έχω επανέλθει (κι ούτε πρόκειται)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

 

10 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Καλησπερα κορίτσια μου!!!! 

Εμεις είμαστε καλά. Πηγαμε στον γιατρο και βάλαμε 400 γραμμάρια σε 9 μέρες. Είναι πολυ καλα μας είπε. Συνεχίζω αποκλειστικά θηλασμό. Με τους μαστους βέβαια έχω ακόμα πρόβλημα. Ο πυρετος έχει πεσει αλλά ο πονος όχι. Και παίρνω και φάρμακα. Όταν θηλάζει είναι καλά αλλά μετά από λίγο πάλι πρηζεται και ποναει. Και με το θηλαστρο νομίζω είναι ακόμα χειρότερα. Κάθε φορά μετά το θηλαστρο υποφέρω. 

Εμείς από πανες είμαστε καλά για την ωρα. Με την μυτουλα το παλευουμε γιατί το καημένο είναι βουλωμενο. Πήρα ορο αλλά πολυ στενοχωριέμαι κάθε φορά που της βάζω. Δεν της αρέσει καθόλου. 

Και τώρα εγώ η άσχετη!!! Τι είναι τα άλματα???? Δεν εδώ ιδέα?!!! Θα γκουγκλαρω να δω περί τίνος πρόκειται! 

Πολύ καλά πάτε από βάρος Φώφη μού μπράβο!! Κ εμένα η μαια μου είχε πει αν χρειαστεί θηλαστρο να μην βάζω πάνω από 10 λεπτά την ημέρα,εγώ δεν ήθελα να βάλω καθόλου πριν εδραιωθεί ο θηλασμός, κ αν νιώθω πολύ γεμάτο το στήθος κ πχ κοιμάται η μικρή, να κάνω ζεστό μπάνιο κ μαλαξεις να αδειάζει λίγο! Όσο για τη μυτούλα σε καταλαβαίνω κ εγώ τα ίδια τραβάω κάθε φορά που της βαζω ορο! Της έχω τραβήξει κάποιες φορές κ με το μηχανηματάκι που τις τραβάει γιατί δεν καθόταν με τπτ για ορο, αλλά δεν το βάζω τελείως μέσα για να μην την τραυματισω στη μυτούλα! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ! Και εγώ από το αίμα μια έχω περισσότερο , μια λιγότερο , σκούρο κόκκινο - καφέ. Είμαι βέβαια στις 18 ημερες από την γέννα.  
Πείτε βρε κορίτσια πως κοιμούνται τα μωράκια σας ; Την βάζω στο στήθος , τρώει μετά την παίρνει ο ύπνος και μόλις την πάω στο λίκνο , τσουπ ξυπνάει.  Η κοιμάται κανένα μισάωρο και ξανά πάλι στήθος.  Τι να κάνω ; 
το βράδυ την παίρνω στο κρεβάτι και θηλάζει ξαπλωτή όποτε κοιμάμαι και εγώ. 
 

ααα από κιλά , και εμένα 4 μου έχουν μείνει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 48 λεπτά , Zaxaroula_p είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! Και εγώ από το αίμα μια έχω περισσότερο , μια λιγότερο , σκούρο κόκκινο - καφέ. Είμαι βέβαια στις 18 ημερες από την γέννα.  
Πείτε βρε κορίτσια πως κοιμούνται τα μωράκια σας ; Την βάζω στο στήθος , τρώει μετά την παίρνει ο ύπνος και μόλις την πάω στο λίκνο , τσουπ ξυπνάει.  Η κοιμάται κανένα μισάωρο και ξανά πάλι στήθος.  Τι να κάνω ; 
το βράδυ την παίρνω στο κρεβάτι και θηλάζει ξαπλωτή όποτε κοιμάμαι και εγώ. 
 

ααα από κιλά , και εμένα 4 μου έχουν μείνει. 

Και εμένα έτσι βέβαια επειδή το λίκνο είναι κουνηστο τον κουνάω λίγο εκεί αλλιώς τα πρωινά λίγο στο ρηλαξ και μόλις τον πάρει καλά ο ύπνος τον μεταφέρω βέβαια δεν πιάνει πάντα αλλά χωρίς κούνημα είναι 24ωρες στήθος ακόμα και για ύπνο και δεν γίνεται γιατί με χρειάζεται και η μεγάλη!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , ΒαλεντιναΧ είπε:

Και εμένα έτσι βέβαια επειδή το λίκνο είναι κουνηστο τον κουνάω λίγο εκεί αλλιώς τα πρωινά λίγο στο ρηλαξ και μόλις τον πάρει καλά ο ύπνος τον μεταφέρω βέβαια δεν πιάνει πάντα αλλά χωρίς κούνημα είναι 24ωρες στήθος ακόμα και για ύπνο και δεν γίνεται γιατί με χρειάζεται και η μεγάλη!!!

 Δεν είναι μόνο το δικό μου δηλαδή έτσι. 
Α Έχεις και άλλο παιδακι εσυ ; Πόσο είναι το άλλο σου παιδακι ; 
Να σου πω την αλήθεια με κουράζει απίστευτα αυτό και είμαι στο Τσακ να αφήσω το θηλασμό και να παμε στο έτοιμο, άσε που πιστεύω ότι δεν της φτάνει το δικό μου , δεν έχει πάρει και πολύ βάρος , θα μιλήσω και με τον παιδίατρο.  Τώρα της έδωσα λίγο πιπίλα και σαν να νανουρίστηκε για να δούμε. 
Άσε που ο παιδίατρος είπε όχι και στο Ρηλάξ. Δηλαδή πως να το έχω αυτό το παιδί πια ; Όχι το ένα όχι το άλλο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Zaxaroula_p είπε:

 Δεν είναι μόνο το δικό μου δηλαδή έτσι. 
Α Έχεις και άλλο παιδακι εσυ ; Πόσο είναι το άλλο σου παιδακι ; 
Να σου πω την αλήθεια με κουράζει απίστευτα αυτό και είμαι στο Τσακ να αφήσω το θηλασμό και να παμε στο έτοιμο, άσε που πιστεύω ότι δεν της φτάνει το δικό μου , δεν έχει πάρει και πολύ βάρος , θα μιλήσω και με τον παιδίατρο.  Τώρα της έδωσα λίγο πιπίλα και σαν να νανουρίστηκε για να δούμε. 
Άσε που ο παιδίατρος είπε όχι και στο Ρηλάξ. Δηλαδή πως να το έχω αυτό το παιδί πια ; Όχι το ένα όχι το άλλο. 

Η κόρη Μ ειναι 2.5χρονων!!! Το ότι δεν της φτάνει από που το συμπεραίνεις??? Πιπιλανε συνέχεια γιατί προσπαθούν να ρυθμίσουν την παραγωγή μας στα μέτρα τους δεν σημαίνει ότι δεν χορταινουν κ για να νανουριστουν φυσικά όσο για το βάρος η παιδίατρος μου είπε ότι πρέπει να παίρνει 20γρ την ημέρα!!! Και να βρέχει 5-6 πάνες τσισα και κακά μου είπε και μια φορά την εβδομάδα να κάνει είναι λογικό με τον θηλασμό!!! Την κόρη μου δεν την θήλασα έπαθα μαστίτιδα όσο ήμουν μέσα στο νοσοκομείο και δεν ήθελα να το παλέψω πήρα χάπι και το εκωψα τώρα βγήκε πιο εύκολα με τον μικρό ήμουν και πιο ενημερωμένη και πιο έτοιμη να αντιμετωπισω οποίο θέμα π.χ μαστίτιδα που έπαθα!!!! Αλλά στην κόρη μου ήμουν τρελαμενη να θηλάσω αλλά τελικά δεν ένιωσα ποτέ καμία τύψη που δεν την θήλασα! 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , ΒαλεντιναΧ είπε:

Η κόρη Μ ειναι 2.5χρονων!!! Το ότι δεν της φτάνει από που το συμπεραίνεις??? Πιπιλανε συνέχεια γιατί προσπαθούν να ρυθμίσουν την παραγωγή μας στα μέτρα τους δεν σημαίνει ότι δεν χορταινουν κ για να νανουριστουν φυσικά όσο για το βάρος η παιδίατρος μου είπε ότι πρέπει να παίρνει 20γρ την ημέρα!!! Και να βρέχει 5-6 πάνες τσισα και κακά μου είπε και μια φορά την εβδομάδα να κάνει είναι λογικό με τον θηλασμό!!! Την κόρη μου δεν την θήλασα έπαθα μαστίτιδα όσο ήμουν μέσα στο νοσοκομείο και δεν ήθελα να το παλέψω πήρα χάπι και το εκωψα τώρα βγήκε πιο εύκολα με τον μικρό ήμουν και πιο ενημερωμένη και πιο έτοιμη να αντιμετωπισω οποίο θέμα π.χ μαστίτιδα που έπαθα!!!! Αλλά στην κόρη μου ήμουν τρελαμενη να θηλάσω αλλά τελικά δεν ένιωσα ποτέ καμία τύψη που δεν την θήλασα! 

Στα καλύτερα της είναι η κορούλα σου σε αυτήν την ηλικία νομίζω !!  
Λεω ότι μήπως δεν χορταίνει γιατί δεν κοιμάται πολύ και 12 μέρες τώρα που πήρα την ζυγαριά έχει πάρει μόνο 200γρ. 
πάνες έχει δεν μπορώ να πω. 
ταλαιπωρηθηκες στο πρώτο με τον θηλασμό , κατάλαβα. 
Όταν ήμουν έγκυος, έλεγα ότι θέλω να θηλάσω , τώρα καπως μου έρχεται. Ίσως είναι αρχή ακόμα και μου φαίνονται όλα βουνό; Τι να πω ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Zaxaroula_p είπε:

Στα καλύτερα της είναι η κορούλα σου σε αυτήν την ηλικία νομίζω !!  
Λεω ότι μήπως δεν χορταίνει γιατί δεν κοιμάται πολύ και 12 μέρες τώρα που πήρα την ζυγαριά έχει πάρει μόνο 200γρ. 
πάνες έχει δεν μπορώ να πω. 
ταλαιπωρηθηκες στο πρώτο με τον θηλασμό , κατάλαβα. 
Όταν ήμουν έγκυος, έλεγα ότι θέλω να θηλάσω , τώρα καπως μου έρχεται. Ίσως είναι αρχή ακόμα και μου φαίνονται όλα βουνό; Τι να πω ;

Όντως η πριγκίπισσα μου είναι τρελα!!!Γιορτάζει κιόλας σήμερα το πουλάκι μου!!!

Όχι καλέ ούτε ο δικός μου κοιμάται είσαι καλά??? Καθε τρεις και λίγο στήθος χωρίς πρόγραμμα τίποτα! Και να φανταστείς 17ημερων που τον πήγαμε παιδίατρο είχε πάρει 700 από το βάρος που βγήκαμε από το μαιευτήριο άρα δεν έχει να λέει! Μια χαρά είναι τα 200 σε τόσες μέρες σκέψου τον μήνα 800 εκεί είναι συνήθως οι πρώτοι μήνες μετά πέφτει και άλλο το βάρος πρόσληψης....σίγουρα το ότι είναι αρχή είναι βουνό και εγω ώρες ώρες ειδικά το βράδυ λέω να δώσω πιπίλα αλλά κρατιέμαι μην Μ κάνει καμία σύγχυση και τρέχω...και να φανταστείς έχω και όλη μέρα να απασχολβ ένα ακόμη παιδι αφού λέω ότι αν είχα θηλάσει το πρώτο δεν θα έκανα τίποτα άλλο μόνο θα θήλαζα γιατί έχω την άνεση της ώρας να κάτσω....σε αυτόν δεν αφήνω να πιπιλαει και πολύ γιατί όλο και κάτι θα θέλει η μεγάλη!!!

Να φανταστείς ότι κάνει 3ωρα ξύπνιος και θέλει να πιπίλαει συνεχώς και μόλις τον πάρει ο ύπνος το περισσότερο π θα κοιμηθεί είναι 1.5ωρσ συνήθως στην ώρα έχει ξυπνήσει και δεν μιλάω για τα ενδιάμεσα πιπιλισματα του ενός λεπτού μέχρι να ξανακοιμηθεί!!!

 

Μια φορά μου κοιμήθηκε 2ωρες και είχα τουμπανιασει λέω τι έγινε τώρα αργησε

  • Μου αρέσει 3

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , ΒαλεντιναΧ είπε:

Όντως η πριγκίπισσα μου είναι τρελα!!!Γιορτάζει κιόλας σήμερα το πουλάκι μου!!!

Όχι καλέ ούτε ο δικός μου κοιμάται είσαι καλά??? Καθε τρεις και λίγο στήθος χωρίς πρόγραμμα τίποτα! Και να φανταστείς 17ημερων που τον πήγαμε παιδίατρο είχε πάρει 700 από το βάρος που βγήκαμε από το μαιευτήριο άρα δεν έχει να λέει! Μια χαρά είναι τα 200 σε τόσες μέρες σκέψου τον μήνα 800 εκεί είναι συνήθως οι πρώτοι μήνες μετά πέφτει και άλλο το βάρος πρόσληψης....σίγουρα το ότι είναι αρχή είναι βουνό και εγω ώρες ώρες ειδικά το βράδυ λέω να δώσω πιπίλα αλλά κρατιέμαι μην Μ κάνει καμία σύγχυση και τρέχω...και να φανταστείς έχω και όλη μέρα να απασχολβ ένα ακόμη παιδι αφού λέω ότι αν είχα θηλάσει το πρώτο δεν θα έκανα τίποτα άλλο μόνο θα θήλαζα γιατί έχω την άνεση της ώρας να κάτσω....σε αυτόν δεν αφήνω να πιπιλαει και πολύ γιατί όλο και κάτι θα θέλει η μεγάλη!!!

Να φανταστείς ότι κάνει 3ωρα ξύπνιος και θέλει να πιπίλαει συνεχώς και μόλις τον πάρει ο ύπνος το περισσότερο π θα κοιμηθεί είναι 1.5ωρσ συνήθως στην ώρα έχει ξυπνήσει και δεν μιλάω για τα ενδιάμεσα πιπιλισματα του ενός λεπτού μέχρι να ξανακοιμηθεί!!!

 

Χρόνια της πολλά !!!!! Να την χαίρεστε!!! Να είσαστε καλά να την καμαρώνετε !!! Αλήθεια τι γιορτουλα είναι σήμερα ; 
Λες ε ; Να μην αγχώνομαι δηλαδή ; Θα στρώσει ;
Αυτό το πιπίλισμα άλλο πράγμα χαχαχα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Zaxaroula_p είπε:

Χρόνια της πολλά !!!!! Να την χαίρεστε!!! Να είσαστε καλά να την καμαρώνετε !!! Αλήθεια τι γιορτουλα είναι σήμερα ; 
Λες ε ; Να μην αγχώνομαι δηλαδή ; Θα στρώσει ;
Αυτό το πιπίλισμα άλλο πράγμα χαχαχα 

Του Αγίου Παϊσίου του Αγιορείτου!!! Ευχαριστώ πολύ!!!

Στην αρχή γκρινιαζα που έτρωγε δύο λεπτά και κοιμόταν μήπως και δεν παίρνει βάρος έπαθα και την μαστίτιδα επειδή δεν το άδειαζε τώρα γκρινιάζω επειδή θέλει όλο να πιπίλαει...αλλά ξέρω ότι θα στρώσει είναι και το άλμα τώρα στα κοντά μας προσπαθεί να ρυθμίσει και την παραγωγή οπότε θα περάσει και αυτό! Είναι πάντως ευκολία για εμένα ο θηλασμός! Εγώ που τα έκανα και τα δύο σκόνη στην κόρη και θηλασμός τωρα....αυτό με την κόρη Μ πλύνε αποστείρωσε ετοίμασε μπουκάλια ετοίμασε γάλα να κλαίει να ουρλιάζει δεν περίμενε λεπτό φερτο σε θερμοκρασία σωστή και αργώ και άντε! και δεν πήρε και πότε πιπίλα ενώ το πάλευα 2μηνες αλλά τίποτα!!! Οπότε δεν την παρηγορούσε και τίποτα!!!

Μην αγχώνεσαι καθόλου αφού βρέχει πάνες είναι μια χαρά!!! Όλα τα υπόλοιπα θα γίνουν! Θα μεγαλώσουν και θα έχουν και ερεθίσματα από τον γύρω κόσμο και θα ξεχνιούνται και λίγο!!!

Αυτός κλαίει από κολικούς? Στήθος κλαίει από ζόρι? πάλι στήθος κλαίει από πείνα? μάντεψε ξανά φυσικά στήθος!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ΒαλεντιναΧ είπε:

Του Αγίου Παϊσίου του Αγιορείτου!!! Ευχαριστώ πολύ!!!

Στην αρχή γκρινιαζα που έτρωγε δύο λεπτά και κοιμόταν μήπως και δεν παίρνει βάρος έπαθα και την μαστίτιδα επειδή δεν το άδειαζε τώρα γκρινιάζω επειδή θέλει όλο να πιπίλαει...αλλά ξέρω ότι θα στρώσει είναι και το άλμα τώρα στα κοντά μας προσπαθεί να ρυθμίσει και την παραγωγή οπότε θα περάσει και αυτό! Είναι πάντως ευκολία για εμένα ο θηλασμός! Εγώ που τα έκανα και τα δύο σκόνη στην κόρη και θηλασμός τωρα....αυτό με την κόρη Μ πλύνε αποστείρωσε ετοίμασε μπουκάλια ετοίμασε γάλα να κλαίει να ουρλιάζει δεν περίμενε λεπτό φερτο σε θερμοκρασία σωστή και αργώ και άντε! και δεν πήρε και πότε πιπίλα ενώ το πάλευα 2μηνες αλλά τίποτα!!! Οπότε δεν την παρηγορούσε και τίποτα!!!

Μην αγχώνεσαι καθόλου αφού βρέχει πάνες είναι μια χαρά!!! Όλα τα υπόλοιπα θα γίνουν! Θα μεγαλώσουν και θα έχουν και ερεθίσματα από τον γύρω κόσμο και θα ξεχνιούνται και λίγο!!!

Σε ευχαριστώ για το κουράγιο !!! Από άποψη ευκολίας το φαντάζομαι ότι θα είναι πιο εύκολο ο θηλασμός , αλλα και αυτό το συνέχεια με κουράζει. Θα κάνω υπομονή , ας μην γκρινιάζω χαχα 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Zaxaroula_p είπε:

Σε ευχαριστώ για το κουράγιο !!! Από άποψη ευκολίας το φαντάζομαι ότι θα είναι πιο εύκολο ο θηλασμός , αλλα και αυτό το συνέχεια με κουράζει. Θα κάνω υπομονή , ας μην γκρινιάζω χαχα 

Όλα είναι σεβαστά και αποδεκτά και η γκρίνια και η απελπισία και η κούραση ψυχολογική και σωματική! Ότι νιώθεις να το εκφράζεις οι ορμόνες μας ακόμα είναι τρελαμενες! Και εννοείται αν δεις ότι δεν αντέχεις δεν έχεις να δώσεις λόγο σε κανέναν δεν είναι άλλος με το μωρό παρά εσύ....θέλουμε χαρούμενες μαμάδες για να είναι χαρούμενα και τα μωρά τώρα είτε φάνε μητρικό είτε φόρμουλα για εμένα κάνει το ένα και το αυτό!!! Εκείνη την ημέρα που έπαθα μαστίτιδα και πήγαμε παιδίατρο για ζύγισμα και γυναικολόγο να δει το στήθος μ λέω στον άντρα μου! Σε ενημερώνω πως αν δεν έχει πάρει το βάρος που πρέπει σταματάω τον θηλασμό χθες,αν έχει πάρει να υπομείνω τον πόνο από την μαστίτιδα! Μου λέει ότι θες εσύ αποφασίζεις!!!!

Το συνέχεια αυτό με κουράζει και εμένα όπως επίσης με περιορίζει στην κόρη μου είχα μαζί γάλα νερό μπιμπερο και όπου και αν ήμασταν ήξερα ότι θα φάει και θα κοιμηθεί το 3ωρο και εγώ θα είμαι χαλαρη....τώρα εκτός ότι πρέπει να βρω μέρος να θηλάσω κάθε φορά ξέρω ότι θα κάνει και δεκαπέντε ώρες μέχρι να κοιμηθεί και θα ξυπνήσει στην καλύτερη σε 1.5 ώρα όλα έχουν υπέρ και κατα

Προχθές τον άφησα ταισμενο αλλά ξύπνιο στην πεθερά να πάω στα τζάμπο να πάρουμε δώρο στην κόρη μου για την γιορτή και αυτός στο μισάωρο κόντεψε να της φάει την μπλούζα έκλαιγε με λυγμούς


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , ΒαλεντιναΧ είπε:

Όντως η πριγκίπισσα μου είναι τρελα!!!Γιορτάζει κιόλας σήμερα το πουλάκι μου!!!

Όχι καλέ ούτε ο δικός μου κοιμάται είσαι καλά??? Καθε τρεις και λίγο στήθος χωρίς πρόγραμμα τίποτα! Και να φανταστείς 17ημερων που τον πήγαμε παιδίατρο είχε πάρει 700 από το βάρος που βγήκαμε από το μαιευτήριο άρα δεν έχει να λέει! Μια χαρά είναι τα 200 σε τόσες μέρες σκέψου τον μήνα 800 εκεί είναι συνήθως οι πρώτοι μήνες μετά πέφτει και άλλο το βάρος πρόσληψης....σίγουρα το ότι είναι αρχή είναι βουνό και εγω ώρες ώρες ειδικά το βράδυ λέω να δώσω πιπίλα αλλά κρατιέμαι μην Μ κάνει καμία σύγχυση και τρέχω...και να φανταστείς έχω και όλη μέρα να απασχολβ ένα ακόμη παιδι αφού λέω ότι αν είχα θηλάσει το πρώτο δεν θα έκανα τίποτα άλλο μόνο θα θήλαζα γιατί έχω την άνεση της ώρας να κάτσω....σε αυτόν δεν αφήνω να πιπιλαει και πολύ γιατί όλο και κάτι θα θέλει η μεγάλη!!!

Να φανταστείς ότι κάνει 3ωρα ξύπνιος και θέλει να πιπίλαει συνεχώς και μόλις τον πάρει ο ύπνος το περισσότερο π θα κοιμηθεί είναι 1.5ωρσ συνήθως στην ώρα έχει ξυπνήσει και δεν μιλάω για τα ενδιάμεσα πιπιλισματα του ενός λεπτού μέχρι να ξανακοιμηθεί!!!

 

Μια φορά μου κοιμήθηκε 2ωρες και είχα τουμπανιασει λέω τι έγινε τώρα αργησε

Να τη χαίρεσαι! Να την καμαρώνεις γερή και δυνατή! Πολύ ωραίο όνομα και ο προστάτης της!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...