Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Τυχερη εισαι Βαλεντινακι μ μακαρι να ειμασταν και εμεις ετσι!!!! :)) 

Just now, Evouska είπε:

προς το παρον τιποτα! ενταξει τωρα εγινε μην αγχωνεσαι! απλα αν σφιγγεσαι προσπαθησε να ειναι μονο απο τον ορθό οχι απο τον κολπο το σφιξιμο! τα δαμασκηνα λενε οτι κανουν πολυ καλο, δοκιμασε να τρως μαζι με κατι στεγνο πχ κρακερακια αφου εχεις αναγουλες, επισης φετουλες με μελι κανουν καλο! γενικα εγω μεχρι τωρα στη διατροφη ετρωγα μονο στεγνες τροφες γι αυτο και η δυσκοιλιοτητα! 

επισης σημερα παρελαβα επιτελους τις PregnaDerm για την ναυτια και τις ξεκινησα ηδη, ειναι 3 χαπακια την ημερα, πρωι-μεσημερι-βραδυ! ελπιζω να κανουν δουλεια, θα σας πω σιγουρα σε μερικες μερες!

Θα ξεκινησω να τρωω δαμασκηνα . Απο γλυκα πως τα πας; Εμενα μ ειπε με μετρο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Avmar είπε:

Τυχερη εισαι Βαλεντινακι μ μακαρι να ειμασταν και εμεις ετσι!!!! :)) 

Θα ξεκινησω να τρωω δαμασκηνα . Απο γλυκα πως τα πας; Εμενα μ ειπε με μετρο.

να σου πω την αληθεια γλυκα δεν τρωω σχεδον καθολου, ενω πριν μεινω εγκυος ημουν πολυ γλυκατζου! για αλμυρα εχω πιο πολλη ορεξη (αν εχω χαχαχα).Δεν ξερω μαλλον με την ναυτια μου εχει κοπει η ορεξη!! εχω φαει 1-2 βραχακια με μαυρη σοκολατα που φτιαχνει η μαμα μου ολον αυτον τον καιρο και σε ενα γαμο που ειχα παει οταν ημουν 6εβδομαδων εφαγα λιγη πουτιγκα σοκολατας! ο γιατρος δεν μου ειπε κατι για τη διατροφη, του εχω πει οτι δεν μπορω να τρωω γενικα απο την ναυτια , η αληθεια ειναι οτι εχω χασει νομιζω ενα κιλο απο την αρχη αλλα τις τελευταιες 2 εβδομαδες που ζυγιζομαι καθε σαββατο ειμαι στα ιδια! καλα δεν ειμαι αδυνατη 63 κιλα δεν τα λες λιγα χαχαχα αλλα τουλαχιστον ειναι σταθερα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

να σου πω την αληθεια γλυκα δεν τρωω σχεδον καθολου, ενω πριν μεινω εγκυος ημουν πολυ γλυκατζου! για αλμυρα εχω πιο πολλη ορεξη (αν εχω χαχαχα).Δεν ξερω μαλλον με την ναυτια μου εχει κοπει η ορεξη!! εχω φαει 1-2 βραχακια με μαυρη σοκολατα που φτιαχνει η μαμα μου ολον αυτον τον καιρο και σε ενα γαμο που ειχα παει οταν ημουν 6εβδομαδων εφαγα λιγη πουτιγκα σοκολατας! ο γιατρος δεν μου ειπε κατι για τη διατροφη, του εχω πει οτι δεν μπορω να τρωω γενικα απο την ναυτια , η αληθεια ειναι οτι εχω χασει νομιζω ενα κιλο απο την αρχη αλλα τις τελευταιες 2 εβδομαδες που ζυγιζομαι καθε σαββατο ειμαι στα ιδια! καλα δεν ειμαι αδυνατη 63 κιλα δεν τα λες λιγα χαχαχα αλλα τουλαχιστον ειναι σταθερα!

Κι εγω εχω χασει κιλα σχεδον 1μιση κιλο κατω ειμαι. Ειναι απο τις ζαλαδες και επειδη δεν τρωμε. Επισης εμενα μ ειπε να προσεχω μονο τα ωμα κρεατα και να μην πινω αλκοολ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Avmar είπε:

Κι εγω εχω χασει κιλα σχεδον 1μιση κιλο κατω ειμαι. Ειναι απο τις ζαλαδες και επειδη δεν τρωμε. Επισης εμενα μ ειπε να προσεχω μονο τα ωμα κρεατα και να μην πινω αλκοολ

ναι ναι εννοειται ωμα κρεατα απαγορευονται, μονο καλοψημμενα! και αν φας αυγα βραστα παλι να ειναι σφιχτα! αλκοολ εχω να πιω απο πριν ξεκινησουμε την προσπαθεια χαχαχαχαχ περασμενα μεγαλεια! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

τυχερουλαααααα! ειναι στον ανθρωπο νομιζω αυτο, εγω απο παντα δυσκοιλια ημουν ! χαχαχα

 

Just now, Avmar είπε:

Τυχερη εισαι Βαλεντινακι μ μακαρι να ειμασταν και εμεις ετσι!!!! :)) 

Θα ξεκινησω να τρωω δαμασκηνα . Απο γλυκα πως τα πας; Εμενα μ ειπε με μετρο.

Και εγώ πριν την εγκυμοσύνη ήμουν στα κανονικά μια φορά την ημέρα!!! Αλλά εννοειται είναι στον άνθρωπο....


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια Μ !! 

Πέρασα μια δυσκολη νύχτα. είχα πόνο στο αυτί.  Κ σήμερα είμαι μια χαρά 

Αν ξαναπονεσω θα πάω γιατρο

Να σας ρωτήσω τυχαίνει σε κάποια από σας ,δεν ξέρω αν είναι λόγω ορμονών η ουτροτζεσταν ,να έχει κακή διάθεση;νιώθω ότι δε θέλω να Μ μιλάνε. Δεν θέλω πολλές κουβέντες.  Θέλω γενικά να ξαπλώνω με την ησυχία Μ στον καναπέ Μ 

Δεν έχω όρεξη να βγω να πάω πουθενά. 

Μ ενοχλούν όλοι. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

κι εμενα στον προηγουμενο υπερηχο ετσι ηταν!! στον επομενο θα δεις μεγαλη διαφορα!!!

Μακάρι!!! Απ ο, τι έχεις καταλάβει είμαι πολύ απαισιόδοξη κάθε φορά και πολύ φοβιτσιαρα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

ναι ναι εννοειται ωμα κρεατα απαγορευονται, μονο καλοψημμενα! και αν φας αυγα βραστα παλι να ειναι σφιχτα! αλκοολ εχω να πιω απο πριν ξεκινησουμε την προσπαθεια χαχαχαχαχ περασμενα μεγαλεια!

Just now, Avmar είπε:
Just now, Evouska είπε:

ναι ναι εννοειται ωμα κρεατα απαγορευονται, μονο καλοψημμενα! και αν φας αυγα βραστα παλι να ειναι σφιχτα! αλκοολ εχω να πιω απο πριν ξεκινησουμε την προσπαθεια χαχαχαχαχ περασμενα μεγαλεια!

Ναι και γω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

ναι ναι εννοειται ωμα κρεατα απαγορευονται, μονο καλοψημμενα! και αν φας αυγα βραστα παλι να ειναι σφιχτα! αλκοολ εχω να πιω απο πριν ξεκινησουμε την προσπαθεια χαχαχαχαχ περασμενα μεγαλεια! 

Μόλις εστειλα τον γιατρό μου να ρωτησω για τον έναν καφέ που πίνω την ημέρα την πρώτη φορά δεν έπινα καθόλου όμως τώρα δεν μπορώ ήδη εκωψα το τσιγάρο μαχαίρι....μου είπε δεν υπάρχει θέμα για έναν καφέ εσείς πινετε??


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Avmar είπε:

Ειμαι 6w . Αλλα φοβηθηκα επειδη σφυκτικα παρα πολυ. Τι κανεις για τη δυσκοιλιοτητα; Τι τροφες παιρνεις; 

Σαν τη βοηθηματα δηλαδη;;

Κανένα ντουλκοσοφτ, μαρμελάδες ταμαριν και τέτοια; ξέρω ότι αυτά είναι συμβατά με την εγκυμοσύνη 

Just now, Eva1986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια Μ !! 

Πέρασα μια δυσκολη νύχτα. είχα πόνο στο αυτί.  Κ σήμερα είμαι μια χαρά 

Αν ξαναπονεσω θα πάω γιατρο

Να σας ρωτήσω τυχαίνει σε κάποια από σας ,δεν ξέρω αν είναι λόγω ορμονών η ουτροτζεσταν ,να έχει κακή διάθεση;νιώθω ότι δε θέλω να Μ μιλάνε. Δεν θέλω πολλές κουβέντες.  Θέλω γενικά να ξαπλώνω με την ησυχία Μ στον καναπέ Μ 

Δεν έχω όρεξη να βγω να πάω πουθενά. 

Μ ενοχλούν όλοι. 

Ναι καλέ, τα νεύρα τσατάλια... Λογικό είναι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Eva1986 εισαι πολυ φιλη μου να ξερεις!χαχαχαχα αυτο ειναι το μονιμο mood μου! χαχαχαχαχχα ρε παιδακι μου δε θελω να μου μιλανεεεε! ισως να φταιει κ ολο αυτο με τον κορονοιο αλλα ουτε να βγω δεν θελω, βασικα τωρα δεν πρεπει κιολας οποτε η καλυτερη μου! ειναι οι ορμονες μας εχουν χτυπησει κατακεφαλα χαχαχ!

@ΧρυσαΜ αααα δε θελω τετοια θα σε μαλωσω! ειπαμε θετικη σκεψη, τα σπορακια μας θα τα καταφερουν!! 

@ΒαλεντιναΧ εμενα μου ειχε πει οτι μπορω να πινω εναν ελληνικο αλλα δεν εχω ορεξη για καφε! βεβαια εχω παρει σπιτι ντεκαφεινε ελληνικο και φιλτρου να εχω αν μου ερθει! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Μόλις εστειλα τον γιατρό μου να ρωτησω για τον έναν καφέ που πίνω την ημέρα την πρώτη φορά δεν έπινα καθόλου όμως τώρα δεν μπορώ ήδη εκωψα το τσιγάρο μαχαίρι....μου είπε δεν υπάρχει θέμα για έναν καφέ εσείς πινετε??

Κοίτα εμένα ο καφές όταν είμαι έγκυος με πειράζει. Πίνω ντεκαφ. Τώρα το τσιγάρο άκου τι έγινε, τις άλλες φορές δεν κάπνιζα σηην εγκυμοσύνη τώρα όμως έχω ξεκινήσει από τον Ιούνιο glo, που είναι συσκευή θέρμανσης καπνού, μπαίνουν μέσα τα ειδικά τσιγάρα και καπνίζεις χωρίς όμως να παίρνεις πισα κλπ. Και είναι 90-95% λιγότερο τοξικό από το τσιγάρο. Γενικά δεν είμαι καθόλου υπέρ του καπνίσματος στην εγκυμοσύνη, αλλά επειδή δουλεύω με αυτά μού είναι πολύ δύσκολο να μην κάνω έστω κι ένα και ο γιατρός μού έχει δώσει το ελεύθερο γι αυτά. Αλλά δεν κάνω, ένα δύο κι όχι κάθε μέρα

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Μόλις εστειλα τον γιατρό μου να ρωτησω για τον έναν καφέ που πίνω την ημέρα την πρώτη φορά δεν έπινα καθόλου όμως τώρα δεν μπορώ ήδη εκωψα το τσιγάρο μαχαίρι....μου είπε δεν υπάρχει θέμα για έναν καφέ εσείς πινετε??

Κοίτα εμένα ο καφές όταν είμαι έγκυος με πειράζει. Πίνω ντεκαφ. Τώρα το τσιγάρο άκου τι έγινε, τις άλλες φορές δεν κάπνιζα σηην εγκυμοσύνη τώρα όμως έχω ξεκινήσει από τον Ιούνιο glo, που είναι συσκευή θέρμανσης καπνού, μπαίνουν μέσα τα ειδικά τσιγάρα και καπνίζεις χωρίς όμως να παίρνεις πισα κλπ. Και είναι 90-95% λιγότερο τοξικό από το τσιγάρο. Γενικά δεν είμαι καθόλου υπέρ του καπνίσματος στην εγκυμοσύνη, αλλά επειδή δουλεύω με αυτά μού είναι πολύ δύσκολο να μην κάνω έστω κι ένα και ο γιατρός μού έχει δώσει το ελεύθερο γι αυτά. Αλλά δεν κάνω, ένα δύο κι όχι κάθε μέρα

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Κοίτα εμένα ο καφές όταν είμαι έγκυος με πειράζει. Πίνω ντεκαφ. Τώρα το τσιγάρο άκου τι έγινε, τις άλλες φορές δεν κάπνιζα σηην εγκυμοσύνη τώρα όμως έχω ξεκινήσει από τον Ιούνιο glo, που είναι συσκευή θέρμανσης καπνού, μπαίνουν μέσα τα ειδικά τσιγάρα και καπνίζεις χωρίς όμως να παίρνεις πισα κλπ. Και είναι 90-95% λιγότερο τοξικό από το τσιγάρο. Γενικά δεν είμαι καθόλου υπέρ του καπνίσματος στην εγκυμοσύνη, αλλά επειδή δουλεύω με αυτά μού είναι πολύ δύσκολο να μην κάνω έστω κι ένα και ο γιατρός μού έχει δώσει το ελεύθερο γι αυτά. Αλλά δεν κάνω, ένα δύο κι όχι κάθε μέρα

Κοίτα εμένα ο καφές όταν είμαι έγκυος με πειράζει. Πίνω ντεκαφ. Τώρα το τσιγάρο άκου τι έγινε, τις άλλες φορές δεν κάπνιζα σηην εγκυμοσύνη τώρα όμως έχω ξεκινήσει από τον Ιούνιο glo, που είναι συσκευή θέρμανσης καπνού, μπαίνουν μέσα τα ειδικά τσιγάρα και καπνίζεις χωρίς όμως να παίρνεις πισα κλπ. Και είναι 90-95% λιγότερο τοξικό από το τσιγάρο. Γενικά δεν είμαι καθόλου υπέρ του καπνίσματος στην εγκυμοσύνη, αλλά επειδή δουλεύω με αυτά μού είναι πολύ δύσκολο να μην κάνω έστω κι ένα και ο γιατρός μού έχει δώσει το ελεύθερο γι αυτά. Αλλά δεν κάνω, ένα δύο κι όχι κάθε μέρα

Ο δικός μου ήταν τέλειος αρνητικός γιατί την πρώτη φορά είχα πρόωρη γήρανση πλακούντα και τοτε δεν είχα καπνίσει ποτέ μου και ηταν το πρώτο που ρώτησαν και για να το αποφύγουμε έπρεπε μαχαίρι....αλλά υπό κανονικές συνθήκες ναι κάποιοι επιτρέπουν μέχρι και 5την ημέρα έχω ακούσει....

 

Just now, Evouska είπε:

@Eva1986 εισαι πολυ φιλη μου να ξερεις!χαχαχαχα αυτο ειναι το μονιμο mood μου! χαχαχαχαχχα ρε παιδακι μου δε θελω να μου μιλανεεεε! ισως να φταιει κ ολο αυτο με τον κορονοιο αλλα ουτε να βγω δεν θελω, βασικα τωρα δεν πρεπει κιολας οποτε η καλυτερη μου! ειναι οι ορμονες μας εχουν χτυπησει κατακεφαλα χαχαχ!

@ΧρυσαΜ αααα δε θελω τετοια θα σε μαλωσω! ειπαμε θετικη σκεψη, τα σπορακια μας θα τα καταφερουν!! 

@ΒαλεντιναΧ εμενα μου ειχε πει οτι μπορω να πινω εναν ελληνικο αλλα δεν εχω ορεξη για καφε! βεβαια εχω παρει σπιτι ντεκαφεινε ελληνικο και φιλτρου να εχω αν μου ερθει! 

Άρα και σε εσάς το έχει επιτρέψει μάλιστα!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

ναι με αφηνει αλλα μονο ελληνικο! 

ντεκαφεινε παρ'ολαυτα  μπορεις να πιεις οτι καφε θελεις !

Ναι αυτό είχα σκοπό να κάνω να προμηθευτώ ντεκαφ νες....

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...