Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Αναζητώ φάρμακα εξωσωματικής.


Recommended Posts

Γειά σας!

Έπειτα από μακροχρόνια προσπάθεια για εγκυμοσύνη, έφτασα κι εγώ στο κατώφλι της εξωσωματικής.

Λόγω μεγάλης οικονομικής δυσκολίας και μη δυνατότητας να περάσω από επιτροπή, αναρωτιέμαι αν κάποια που έγινε ήδη μανούλα, θέλει να χαρίσει ή να πουλήσει φάρμακα, που της περισσέψανε.

Χρειάζομαι τα παρακάτω:

MENOPUR 1200 IU Bt
CΕΤROTIDE 0.25 mgr Bt
OVITRELLE 250 μgr Bt - όχι λόγω κόστους, αλλά όσοι είναι εδώ ξέρουν πόσο δύσκολο είναι να βρεθεί...

Ευχαριστώ πολύ! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, kralice είπε:

Γειά σας!

Έπειτα από μακροχρόνια προσπάθεια για εγκυμοσύνη, έφτασα κι εγώ στο κατώφλι της εξωσωματικής.

Λόγω μεγάλης οικονομικής δυσκολίας και μη δυνατότητας να περάσω από επιτροπή, αναρωτιέμαι αν κάποια που έγινε ήδη μανούλα, θέλει να χαρίσει φάρμακα, που της περισσέψανε.

Χρειάζομαι τα παρακάτω:

MENOPUR 1200 IU Bt III ή ΙV (ΤΡΙΑ ή ΤΕΣΣΕΡΑ)
CΕΤROTIDE 0.25 mgr Bt ΙV (ΤΕΣΣΕΡΑ)
OVITRELLE 250 μgr Bt I (ΕΝΑ) - όχι λόγω κόστους, αλλά όσοι είναι εδώ ξέρουν πόσο δύσκολο είναι να βρεθεί...

Ευχαριστώ πολύ! :)

Καλησπέρα και καλή επιτυχία να πετύχεις με την πρώτη! Επέτρεψε μου να ρωτήσω γιατί δεν σε δέχονται στην επιτροπή; 


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Just now, kralice είπε:

Γειά σας!

Έπειτα από μακροχρόνια προσπάθεια για εγκυμοσύνη, έφτασα κι εγώ στο κατώφλι της εξωσωματικής.

Λόγω μεγάλης οικονομικής δυσκολίας και μη δυνατότητας να περάσω από επιτροπή, αναρωτιέμαι αν κάποια που έγινε ήδη μανούλα, θέλει να χαρίσει φάρμακα, που της περισσέψανε.

Χρειάζομαι τα παρακάτω:

MENOPUR 1200 IU Bt III ή ΙV (ΤΡΙΑ ή ΤΕΣΣΕΡΑ)
CΕΤROTIDE 0.25 mgr Bt ΙV (ΤΕΣΣΕΡΑ)
OVITRELLE 250 μgr Bt I (ΕΝΑ) - όχι λόγω κόστους, αλλά όσοι είναι εδώ ξέρουν πόσο δύσκολο είναι να βρεθεί...

Ευχαριστώ πολύ! :)

Να εχεις καλη επιτυχία στην προσπαθεια σου!

 Αλλα ειναι αρκετά δύσκολο αυτο που ζητάς ακομα και ενα ολόκληρο κουτί μενοπουρ να βρεθεί θα ειναι θαύμα με την λογική οτι στοιχίζει στα 315 ευρώ το ενα.

 Απευθυνουσου στα κοινωνικά φαρμακεία. Cetrodite τουλαχιστον θα βρεις και ovitrelle φυσικα αν κανεις παραγγελία απο τωρα σε φαρμακείο σε ενα μηνα το πολυ θα στην φέρουν.

 Δυστυχώς φαρμακα δεν μου έχουν μείνει.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kralice είπε:

Καλησπέρα! Ευχαριστώ πολύ! Να είσαι καλά! :)

Είμαστε και οι δύο ανασφάλιστοι.

Και δεν υπάρχει μέριμνα για τέτοιες περιπτώσεις από τον ΕΟΠΥΥ;  είναι μεγάλη ποσότητα αυτα που ζητάς. Έχε στο μυαλό σου ότι μπορεί να σου πάρει μήνες να βρεις ελεύθερα τόσα κουτιά. Γράψε και σε άλλα φόρουμ η ομάδες του fb. Κάνε μια καλή αναζήτηση παντού. 


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, kralice είπε:

Καλησπέρα! Ευχαριστώ πολύ! Να είσαι καλά! :)

Είμαστε και οι δύο ανασφάλιστοι.

Ο γιατρός σου ή το κέντρο ίσως μπορεί να σου εξασφαλίσει. Καμιά φορά αφήνουν εκεί φάρμακα που δεν χρειάζονται άλλο...Εγώ το έχω κάνει π.χ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι said:

Να εχεις καλη επιτυχία στην προσπαθεια σου!

 Αλλα ειναι αρκετά δύσκολο αυτο που ζητάς ακομα και ενα ολόκληρο κουτί μενοπουρ να βρεθεί θα ειναι θαύμα με την λογική οτι στοιχίζει στα 315 ευρώ το ενα.

 Απευθυνουσου στα κοινωνικά φαρμακεία. Cetrodite τουλαχιστον θα βρεις και ovitrelle φυσικα αν κανεις παραγγελία απο τωρα σε φαρμακείο σε ενα μηνα το πολυ θα στην φέρουν.

 Δυστυχώς φαρμακα δεν μου έχουν μείνει.

Σε ευχαριστώ πολύ!

Σήμερα έλαβα το πρωτόκολλο. Μου είπαν ένα συνολικό κόστος. Υπέθεσα πως είναι τόσο πολλά τα χρήματα γιατί είναι πολλά τα φάρμακα...  Φυσικά και δεν περιμένω να τα βρω όλα εδώ, αλλά έστω και ένα θα βοηθήσει πολύ. Θα τροποποιήσω λιγάκι το πρώτο post.

Θα κοιτάξω και στα κοινωνικά φαρμακεία. Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές.

Just now, Troia said:

Ο γιατρός σου ή το κέντρο ίσως μπορεί να σου εξασφαλίσει. Καμιά φορά αφήνουν εκεί φάρμακα που δεν χρειάζονται άλλο...Εγώ το έχω κάνει π.χ.

θα το ρωτήσω. Ευχαριστώ πολύ! :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Και δεν υπάρχει μέριμνα για τέτοιες περιπτώσεις από τον ΕΟΠΥΥ;  είναι μεγάλη ποσότητα αυτα που ζητάς. Έχε στο μυαλό σου ότι μπορεί να σου πάρει μήνες να βρεις ελεύθερα τόσα κουτιά. Γράψε και σε άλλα φόρουμ η ομάδες του fb. Κάνε μια καλή αναζήτηση παντού. 

Δυστυχώς ειναι πολλοί γύρω μας που χρωστανε στα ταμεία τους. Και αυτη ειναι η τιμωρία του κράτους. Ακομα και νοσηλεία σε νοσοκομειο να χρειαστείς σου έρχεται ο λογαριασμός μετα στην εφορία.

Just now, kralice είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!

Σήμερα έλαβα το πρωτόκολλο. Μου είπαν ένα συνολικό κόστος. Υπέθεσα πως είναι τόσο πολλά τα χρήματα γιατί είναι πολλά τα φάρμακα...  Φυσικά και δεν περιμένω να τα βρω όλα εδώ, αλλά έστω και ένα θα βοηθήσει πολύ. Θα τροποποιήσω λιγάκι το πρώτο post.

Θα κοιτάξω και στα κοινωνικά φαρμακεία. Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές.

Το κόστος που σου ειπαν ειχε και τα φαρμακα μεσα; Και αν θέλεις γραψε μας ποσο.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Ακομα και νοσηλεία σε νοσοκομειο να χρειαστείς σου έρχεται ο λογαριασμός μετα στην εφορία. 

Υπάρχουν παραθυράκια γι' αυτό. Βγάζεις χαρτί απορίας και το γλιτώνεις...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Δυστυχώς ειναι πολλοί γύρω μας που χρωστανε στα ταμεία τους. Και αυτη ειναι η τιμωρία του κράτους. Ακομα και νοσηλεία σε νοσοκομειο να χρειαστείς σου έρχεται ο λογαριασμός μετα στην εφορία.

Το κόστος που σου ειπαν ειχε και τα φαρμακα μεσα; Και αν θέλεις γραψε μας ποσο.

Αυτό δεν το ήξερα ναι. 


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Troia είπε:

Υπάρχουν παραθυράκια γι' αυτό. Βγάζεις χαρτί απορίας και το γλιτώνεις...

Ανάλογα τι περιουσιακά στοιχεία εχεις. Δεν μιλάω για άπορους, μιλάω για ανθρώπους οι οποίοι έχουν να ζήσουν , βγάζουν πλεον μηνιάτικο , αλλα συσσωρευτικαν χρέη απο τα ταμεία τους. Οταν βίωσαν την κρίση πολυ ασχημα ή οταν πχ έκαναν αποχή οι δικηγόροι σχεδόν ενα χρόνο και δεν βγάζαν ουτε για να ζήσουν τον μήνα που δανείζονταν , μαζευτηκε ενα 5.000 ευρώ και απλα δεν έχουν να το ξεχρεώσουν  και ειναι ανασφάλιστοι. Ειναι παρά πολλοί!


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι said:

Δυστυχώς ειναι πολλοί γύρω μας που χρωστανε στα ταμεία τους. Και αυτη ειναι η τιμωρία του κράτους. Ακομα και νοσηλεία σε νοσοκομειο να χρειαστείς σου έρχεται ο λογαριασμός μετα στην εφορία.

Το κόστος που σου ειπαν ειχε και τα φαρμακα μεσα; Και αν θέλεις γραψε μας ποσο.

Ευτυχώς δεν χρωστάμε σε κάποιο ταμείο. Είμαστε απλά άνεργοι. Να είναι καλά οι δικοί μας άνθρωποι που μας βοηθάνε και σε αυτό...

Τα φάρμακα μας είπαν 800 ευρώ -αυτό εννοούσα συνολικό κόστος, λάθος διατύπωση-αλλά εγώ για παραπάνω το βλέπω... τα υπόλοιπα μείναμε στο ότι θα γίνει ό,τι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Ανάλογα τι περιουσιακά στοιχεία εχεις. Δεν μιλάω για άπορους, μιλάω για ανθρώπους οι οποίοι έχουν να ζήσουν , βγάζουν πλεον μηνιάτικο , αλλα συσσωρευτικαν χρέη απο τα ταμεία τους. Οταν βίωσαν την κρίση πολυ ασχημα ή οταν πχ έκαναν αποχή οι δικηγόροι σχεδόν ενα χρόνο και δεν βγάζαν ουτε για να ζήσουν τον μήνα που δανείζονταν , μαζευτηκε ενα 5.000 ευρώ και απλα δεν έχουν να το ξεχρεώσουν  και ειναι ανασφάλιστοι. Ειναι παρά πολλοί! 

Α, ναι, όντως, αυτοί είναι άλλη περίπτωση. Εγώ έχω το παράδειγμα ενός φίλου του συζύγου μου, τον ζει η μητέρα του και η αδερφή του και όταν χρειάστηκε να νοσηλευτεί, έβγαλε χαρτί απορίας και δεν πλήρωσε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, kralice είπε:

Ευτυχώς δεν χρωστάμε σε κάποιο ταμείο. Είμαστε απλά άνεργοι. Να είναι καλά οι δικοί μας άνθρωποι που μας βοηθάνε και σε αυτό...

Τα φάρμακα μας είπαν 800 ευρώ αλλά εγώ για παραπάνω το βλέπω... τα υπόλοιπα μείναμε στο ότι θα γίνει ό,τι καλύτερο.

Σορρυ αλλα δεν ξεκινάς εξωσωματική χωρις να ξέρεις τελικό κόστος. Πολλές ξεκινανε ήδη με υψηλό κόστος και μετα σκάνε και κρυφές χρεώσεις πχ μικρογονιμοποιηση, κατάψυξη κλπ. Και πίστεψε με σε νοιάζει να κανουν οτι καλύτερο μπορούν απο την πρώτη φορα όχι να κανουν φιλική τιμη με λίγες παροχές και να ξαναχρειαστείς.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι said:

Σορρυ αλλα δεν ξεκινάς εξωσωματική χωρις να ξέρεις τελικό κόστος. Πολλές ξεκινανε ήδη με υψηλό κόστος και μετα σκάνε και κρυφές χρεώσεις πχ μικρογονιμοποιηση, κατάψυξη κλπ. Και πίστεψε με σε νοιάζει να κανουν οτι καλύτερο μπορούν απο την πρώτη φορα όχι να κανουν φιλική τιμη με λίγες παροχές και να ξαναχρειαστείς.

Σε ευχαριστώ για τις πολύτιμες συμβουλές. Είχαμε μια σύντομη συζήτηση με το γιατρό και έφυγα με απορίες, πάνω κάτω ίδια με όσα λες εδω. Θα το ψάξω και θα πάω έτοιμη στην επόμενη συνάντηση.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...