Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Απιστία η οχι


Butterfly91

Recommended Posts

Κοριτσια μου γεια σας,θα μπω κατευθειαν στο θεμα.Ειμαι με τον αντρα μου 8 χρονια,τα τελευταια χρονια η σχεση μας περναει καποια σκαμπανεβασματα λογω καθημερινοτητας,λογικο...αλλα τι κανεις στην περιπτωση που αυτο επιδεινωνεται;Οι επαφες μας με τον αντρα μου εχουν ελλατωθει δραματικα λογω καποιων γυναικολογικων θεματων που ειχα.Φοβαται μηπως μου κανει ζημια λεει,φυσικα ουτε τα υπολοιπα κανουμε,εχει χασει το ενδιαφερον του..ολο εγω του κολλαω κ τιποτα..στο σπιτι ειμαστε σαν αδερφακια..μια κατασταση δραμα.συζητησεις εχουν γινει αλλα η απαντηση ειναι οτι ειμαι υπερβολικη κ οτι φταινε οι ορμονες μου..περασα 2 εξωμητριες κυησεις μεσα σε 2 χρονια.Το θεμα ειναι το εξης...εκανα εναν λογαριασμο απο περιεργεια σε ενα site γνωριμιων,ελα ομως που μιλαω με ενα παιδι μου με κανει να καρδιοχτυπω κ μονο που βλεπω το ονομα του..θελει instagram να με δςι,εγω φοβαμαι..σιγογρα θα θελησει κ απο κοντα..Τα εκανα πολυ σαλατα;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Butterfly91 είπε:

Κοριτσια μου γεια σας,θα μπω κατευθειαν στο θεμα.Ειμαι με τον αντρα μου 8 χρονια,τα τελευταια χρονια η σχεση μας περναει καποια σκαμπανεβασματα λογω καθημερινοτητας,λογικο...αλλα τι κανεις στην περιπτωση που αυτο επιδεινωνεται;Οι επαφες μας με τον αντρα μου εχουν ελλατωθει δραματικα λογω καποιων γυναικολογικων θεματων που ειχα.Φοβαται μηπως μου κανει ζημια λεει,φυσικα ουτε τα υπολοιπα κανουμε,εχει χασει το ενδιαφερον του..ολο εγω του κολλαω κ τιποτα..στο σπιτι ειμαστε σαν αδερφακια..μια κατασταση δραμα.συζητησεις εχουν γινει αλλα η απαντηση ειναι οτι ειμαι υπερβολικη κ οτι φταινε οι ορμονες μου..περασα 2 εξωμητριες κυησεις μεσα σε 2 χρονια.Το θεμα ειναι το εξης...εκανα εναν λογαριασμο απο περιεργεια σε ενα site γνωριμιων,ελα ομως που μιλαω με ενα παιδι μου με κανει να καρδιοχτυπω κ μονο που βλεπω το ονομα του..θελει instagram να με δςι,εγω φοβαμαι..σιγογρα θα θελησει κ απο κοντα..Τα εκανα πολυ σαλατα;;;;

Καλημερα θα ξεκινήσω από το γεγονός που λες ότι αυτό το παιδί που μιλάτε σε κανει να καρδιοχτυπας.ο μόνος λόγος που το παθαίνεις αυτό είναι διότι όπως λες περνάς δύσκολα με τον άντρα σου και αυτός σου δείχνει ενδιαφέρον και ειναι αυτό που σου λείπει.το θεμα ειναι εσυ τι θες.το να είσαι με τον άντρα σου σαν αδελφάκια και εσυ να μιλάς με άλλους δεν είναι λύση και το ξέρεις . δεν μπορώ να ξέρω τι σας αποξένωσε και είσαστε ετσι .η καθημερινότητα ειναι σιγουρα ρουτίνα αλλα στο χέρι μας είναι να αλλάξει.εγω πιστεύω να κάτσετε να μιλήσετε ήρεμα και σοβαρά να δείτε τι φταιει

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Καλημερα θα ξεκινήσω από το γεγονός που λες ότι αυτό το παιδί που μιλάτε σε κανει να καρδιοχτυπας.ο μόνος λόγος που το παθαίνεις αυτό είναι διότι όπως λες περνάς δύσκολα με τον άντρα σου και αυτός σου δείχνει ενδιαφέρον και ειναι αυτό που σου λείπει.το θεμα ειναι εσυ τι θες.το να είσαι με τον άντρα σου σαν αδελφάκια και εσυ να μιλάς με άλλους δεν είναι λύση και το ξέρεις . δεν μπορώ να ξέρω τι σας αποξένωσε και είσαστε ετσι .η καθημερινότητα ειναι σιγουρα ρουτίνα αλλα στο χέρι μας είναι να αλλάξει.εγω πιστεύω να κάτσετε να μιλήσετε ήρεμα και σοβαρά να δείτε τι φταιει

Καλημερα..!!Φταιει σιγουρα το οικονομικο θεμα και σιγουρα το οτι δεν κανουμε παιδι..μας εχει τρελανει αυτη η ιστορια..εγω παλι βαρεθηκα να συζηταω μαζι του τα αυτονοητα λες κ απευθυνομαι σε ανηλικο..δεν προσπαθει καθολου..Ειμαι πολυ κοτα για να απιστησω,δυσκολα θα το εκανα αλλα σιγουρα με ανεβαζει πολυ ψυχολογικα.Τον λατρευω τον αντρα μου..αλλα λεω..μηπως τελικα ειναι μονοπλευρο;δεν μπορει να μην βλεπει οτι τα πραγματα δεν πανε καλα..Ασε το κιν...προεκταση του χεριου του.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Butterfly91 είπε:

Καλημερα..!!Φταιει σιγουρα το οικονομικο θεμα και σιγουρα το οτι δεν κανουμε παιδι..μας εχει τρελανει αυτη η ιστορια..εγω παλι βαρεθηκα να συζηταω μαζι του τα αυτονοητα λες κ απευθυνομαι σε ανηλικο..δεν προσπαθει καθολου..Ειμαι πολυ κοτα για να απιστησω,δυσκολα θα το εκανα αλλα σιγουρα με ανεβαζει πολυ ψυχολογικα.Τον λατρευω τον αντρα μου..αλλα λεω..μηπως τελικα ειναι μονοπλευρο;δεν μπορει να μην βλεπει οτι τα πραγματα δεν πανε καλα..Ασε το κιν...προεκταση του χεριου του.

Εντάξει οπως τα λες σιγουρα έχετε χάσει τη μπάλα, τα προβλήματα σας έκαναν να είσαστε ετσι.δεν μπορω να ξέρω αν είναι μονοπλευρο αυτο το ξέρεις εσύ.δηλαδη δεν έχετε καθόλου επαφες;

Link to comment
Share on other sites

Σεξουαλικες;;οχι.εχεις δει γυναικα να παρακαλαει;χαχαχα δεν υπαρχει..φαντασου δηλ να μεινω κ εγκυος αν φοβαται τωρα που εκανα την επεμβαση..και τι;εχουμε το ελευθερο απ τον γιατρο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Butterfly91 είπε:

Σεξουαλικες;;οχι.εχεις δει γυναικα να παρακαλαει;χαχαχα δεν υπαρχει..φαντασου δηλ να μεινω κ εγκυος αν φοβαται τωρα που εκανα την επεμβαση..και τι;εχουμε το ελευθερο απ τον γιατρο.

Πριν την επέμβαση είχατε κανονικα επαφες η τα ιδια;μηπως οντως εχει φοβηθεί ο ανθρωπος δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την άποψη μου;

Τολμηρή αλλά θα σου την πω 

Εγώ λέω για να παραμείνεις μια κυρία και να μη γυρίσει αύριο και σου πει ,με απατησες και φταις και να βγει από πάνω 

Να του μιλήσεις ανοιχτά 

Και να του πεις ότι έχει βρεθεί κάποιος μέσω ίντερνετ που σου δίνει την απαραίτητη σημασία που δεν σου δίνει αυτός ,λεκτικά φυσικά κ ότι δεν έχεις προχωρήσει 

Να δούμε την αντίδραση του 

Να τον ταρακουνησεις

Αν δεις ότι δεν αλλάζει και συνεχίζει τα ιδια

Συγγνώμη αλλά η σχέση σας μάλλον έχει τελειώσει και δεν αξίζει σε κανέναν να ζει δυστυχισμένος 

Γιατί εσύ δεν είσαι ευτυχισμένη μέσα σ' αυτή τη σχέση ,έτσι όπως εξελίσσεται ο άντρας που ενδιαφέρεται κάνει τα πάντα για το κορίτσι του 

Ειδικά αν διαβάσεις εδώ μέσα τι κάνουν οι άντρες μας για να καταφέρουμε με τις γυναίκες τους να κάνουν ένα παιδί θα καταλάβεις 

Υπερπροσπαθειες

Οπότε καλύτερα ανοιχτή κουβέντα τώρα 

Όχι αύριο 

Τώρα που είναι νωρίς

Με αγάπη σου τα λέω.αληθεια...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Butterfly91 είπε:

Ειχαμε στις γονιμες κυριως γιατι προσπαθουσαμε..

Το με το ζόρι σεξ γιατι πρέπει να το κάνετε δεν βγάζει πουθενά ούτε για την σχέση σας ουτε για να κάνετε παιδι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αν σου πω οτι το εχω σκεφτει;;Γενικοτερα το κανω αυτο..ειμαι πολυ ευθυς ανθρωπος κ ειλικρινης γι αυτο τρωγομαι τωρα..Μπορει ρε παιδι μου να του εχει φυγει...με το ζορι δεν γινεται..

Just now, Ellidr είπε:

Να σου πω την άποψη μου;

Τολμηρή αλλά θα σου την πω 

Εγώ λέω για να παραμείνεις μια κυρία και να μη γυρίσει αύριο και σου πει ,με απατησες και φταις και να βγει από πάνω 

Να του μιλήσεις ανοιχτά 

Και να του πεις ότι έχει βρεθεί κάποιος μέσω ίντερνετ που σου δίνει την απαραίτητη σημασία που δεν σου δίνει αυτός ,λεκτικά φυσικά κ ότι δεν έχεις προχωρήσει 

Να δούμε την αντίδραση του 

Να τον ταρακουνησεις

Αν δεις ότι δεν αλλάζει και συνεχίζει τα ιδια

Συγγνώμη αλλά η σχέση σας μάλλον έχει τελειώσει και δεν αξίζει σε κανέναν να ζει δυστυχισμένος 

Γιατί εσύ δεν είσαι ευτυχισμένη μέσα σ' αυτή τη σχέση ,έτσι όπως εξελίσσεται ο άντρας που ενδιαφέρεται κάνει τα πάντα για το κορίτσι του 

Ειδικά αν διαβάσεις εδώ μέσα τι κάνουν οι άντρες μας για να καταφέρουμε με τις γυναίκες τους να κάνουν ένα παιδί θα καταλάβεις 

Υπερπροσπαθειες

Οπότε καλύτερα ανοιχτή κουβέντα τώρα 

Όχι αύριο 

Τώρα που είναι νωρίς

Με αγάπη σου τα λέω.αληθεια...

 

Just now, vasiliki2020 είπε:

Το με το ζόρι σεξ γιατι πρέπει να το κάνετε δεν βγάζει πουθενά ούτε για την σχέση σας ουτε για να κάνετε παιδι

Αυτο λεω κ γω...πρεπει να τον γουσταρεις τον αλλον κ να σου βγαινει απο μεσα σου..!προφανως κ οι σκεψεις του τον καταβαλλουν τοσο που εχει χασει το ενδιαφερον του.Εγω ομως δν ειμαι διατεθιμενη να μεινω σε εναν τετοιο γαμο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Butterfly91 είπε:

Κοριτσια μου γεια σας,θα μπω κατευθειαν στο θεμα.Ειμαι με τον αντρα μου 8 χρονια,τα τελευταια χρονια η σχεση μας περναει καποια σκαμπανεβασματα λογω καθημερινοτητας,λογικο...αλλα τι κανεις στην περιπτωση που αυτο επιδεινωνεται;Οι επαφες μας με τον αντρα μου εχουν ελλατωθει δραματικα λογω καποιων γυναικολογικων θεματων που ειχα.Φοβαται μηπως μου κανει ζημια λεει,φυσικα ουτε τα υπολοιπα κανουμε,εχει χασει το ενδιαφερον του..ολο εγω του κολλαω κ τιποτα..στο σπιτι ειμαστε σαν αδερφακια..μια κατασταση δραμα.συζητησεις εχουν γινει αλλα η απαντηση ειναι οτι ειμαι υπερβολικη κ οτι φταινε οι ορμονες μου..περασα 2 εξωμητριες κυησεις μεσα σε 2 χρονια.Το θεμα ειναι το εξης...εκανα εναν λογαριασμο απο περιεργεια σε ενα site γνωριμιων,ελα ομως που μιλαω με ενα παιδι μου με κανει να καρδιοχτυπω κ μονο που βλεπω το ονομα του..θελει instagram να με δςι,εγω φοβαμαι..σιγογρα θα θελησει κ απο κοντα..Τα εκανα πολυ σαλατα;;;;

Το καλό είναι ότι δεν έχεις προλάβει ακόμα να τα κάνεις σαλάτα. Είσαι όμως σε πολύ κομβικό σημείο. Δεν συμφωνώ να του πεις ότι έφτιαξες προφίλ σε σελίδα γνωριμιών, συμφωνώ στο ότι πρέπει να είσαι ειλικρινής όσον αφορά τα υπόλοιπα. Ότι είσαι γυναίκα- νέα γυναίκα και είναι λογικό να θες να κάνεις σεξ. Καταλαβαίνω ότι για να έχεις φτάσει στο σημείο να σκέφτεσαι να βρεθείς με έναν άλλον άντρα μάλλον έχετε εξαντλήσει κάθε προσπάθεια συζήτησης. Ίσως πρέπει να γίνει μια τελειωτική αποφασιστική συζήτηση. Του τύπου " τι σε απασχολεί Περικλή; " Ελπίζω να είναι κάτι παροδικό γιατί όπως καταλαβαίνεις δεν γίνεται να περάσουμε την ζωή μας από εδώ κ στο εξής έτσι....Έχουμε πολλά χρόνια ακόμη μπροστά μας. Αν υπάρχει αυτή η άρνηση για σεξ τώρα στα 60 τι θα κάνουμε? Ξέρεις θέλω να είμαι ειλικρινής μαζί σου έχω φτάσει σε σημείο να σκέφτομαι άλλους άντρες.

Προσωπικά, δεν συμφωνώ με την απιστία. Αν δεν σε γεμίζει η σχέση σου με τον άντρα σου χωριστε κ προχώρησε. Δεν είσαι δέντρο να ριζωσεις σε μια κατάσταση που δεν σε γεμιζει. Έχεις ποδαράκια φύγε. Άντε κ τον απατάς , καλύπτεις το σεξουαλικό κενό σου επιστρέφεις στον άντρα σου, πως θα είσαι? Θα νιώθεις καλά? Και περνάει πάλι κάποιος καιρός που δεν έχετε κάνει σεξ τι θα κάνεις? Θα πας να βρεις πάλι τον τύπο με τον οποίο απατησες τον άντρα σου? Άρα θα απιστησεις ξανά. Νομίζω ότι το πρόβλημα πρέπει να λυθεί ριζικά και όχι επιφανειακά. Υπάρχουν κ σύμβουλοι γάμου γιατί όχι? 

 

 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσι μου, πολυ σωστα τα λες εισαι πολυ μικρη για να εισαι σε εναν γαμο που δε σε γεμιζει! ειμαστε και στην ιδια ηλικια! και στη φαση που ειστε τωρα ενα παιδι δε θα σωσει τον γαμο σας. θεωρω οτι ακομα κ αν κανεις κατι με τον ανθρωπο που γνωρισες στο ιντερνετ, δεν ξερεις πως θα εισαι μετα απο αυτο, και που θα καταληξει. εκτος απο αυτο εσυ σιγουρα δε θα νιωθεις οκ με τον εαυτο σου αν το κανεις οσο εισαι με τον αντρα σου! παρολαυτα το καρδιοχτυπι που νιωθεις μαζι του ειναι λογικο, αφου σου δειχνει ενα ενδιαφερον το οποιο δεν παιρνεις απο τον αντρα σου.. πρεπει να σκεφτεις εσυ τι θελεις και τι μπορεις να κανεις για να το αποκτησεις! και οσον αφορα τη συμπεριφορα του αντρα σου απεναντι σου να σκεφτεις αν κι εσυ το εχεις προκαλεσει ως ενα σημειο ολο αυτο. το ξερω οτι μπορει να μην σου αρεσει αυτο που λεω, αλλα πιστευω γενικα στη ζωη μου οτι ο καθε ανθρωπος προκαλει με τον εναν η τον αλλο τροπο την συμπεριφορα που εχουν απεναντι του οι γυρω του.. κανεναν δεν μπορουμε να αλλαξουμε, ουτε τον εαυτο μας καλα καλα!! ποσο μαλλον καποιον αλλον! αυτο ομως που μπορουμε ειναι να δουμε τις δικες μας πραξεις και να βελτιωσουμε τον εαυτο μας. και ετσι ισως να αλλαξουν πολλα στη ζωη μας!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν τα έχεις κάνει πολυ σαλάτα ακόμα αλλά είσαι σε καλό δρόμο!!!

Καταρχήν όσο είστε έτσι δεν πρέπει να κάνετε παιδί.

Το ''από περιέργεια'' ειλικρινά μου ακούγεται δικαιολογία παιδιού 10 χρονών, άνοιξες προφιλ σε σελίδα γνωριμιών γιατί έχεις ανάγκη να ζήσεις κάτι διαφορετικό. Αν θες την σχέση σου με τον άντρα σου να κρατήσει αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να διαγράψεις το προφιλ. Εσύ πως θα ένιωθες αν ο άντρας έπαιζε με άλλες γυναίκες ? έστω και πλατωνικά (για την ώρα).  Με αυτή την αντίδραση μόνο χειρότερα θα κάνεις τα πράγματα μεταξύ σας. Δεν ξέρω πως  μπορεί να μεταφραστεί το ''είμαι πολυ κότα για να απιστήσω'' , δεν θα έπρεπε να είναι ο φόβος αυτό που σε κρατάει αλλά η επιθυμία να είσαι με τον άντρα σου και με κανέναν άλλον. Όλες μα όλες οι σχέσεις έχουν περάσει την φάση που περνάτε εσείς τώρα, δοκιμάζεστε , στο χέρι σας είναι το πως θα το διαχειριστείτε, δική μου συμβουλη είναι να δείτε έναν ειδικό, σίγουρα θα βοηθήσει πολυ περισσότερο από ότι η νέα σου γνωριμία. Αν δεν θες να είσαι με τον άντρα σου χώρισε και κάνε ότι θες στην δική σου ζωή , με αυτό που κάνεις όμως τώρα κοροιδεύεις και τον άντρα σου και εσένα.

  • Μου αρέσει 7

 
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...