Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Γέννα στις 34 βδομάδες


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!Γενναω αυριο με καισαρική πρόωρα γιατί το παιδί ειναι με τα πόδια κάτω και ο τράχηλος έχει σχεδόν εξαλειφθεί και εχει διαστολή.Γέννησε κάποια στις 34 βδομάδες και το μωρό να εξελίχθηκε μια χαρά?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Stella_kl είπε:

Γεια σας κορίτσια!Γενναω αυριο με καισαρική πρόωρα γιατί το παιδί ειναι με τα πόδια κάτω και ο τράχηλος έχει σχεδόν εξαλειφθεί και εχει διαστολή.Γέννησε κάποια στις 34 βδομάδες και το μωρό να εξελίχθηκε μια χαρά?

γιατι καλε να μην εξελιχθει μια χαρα αφου ειναι τελειομηνο το μωρο. με το καλο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό! 34+4 η μικρή μου 2300kg 46 πόντοι θεριό, 2 μέρες θερμοκοιτίδα,2 μερες σε αυξημένη φροντίδα και ένα 24ωρο μετά σπίτι μας. Αναπνοές όλα καλά (είχα κάνει κορτιζονες) στη σίτιση μόνο είχε σωληνάκι την πρώτη μέρα. Εξέλιξη μια χαρά όλα φυσιολογικά περπάτησε και μίλησε στο χρόνο. Όλα σούπερ τώρα σχεδόν τρία δεν μαζεύεται. 

Όλα θα πάνε μια χαρά να μην ανησυχείτε! Με το καλό να το πάρετε αγκαλιά και σπίτι σας! :-D 

Υ.γ. Σε όλα τα ορόσημα θα πηγαίνεις ένα μήνα πίσω μέχρι να τα φτάσει το μωρό το ίδιο. Στις περισσότερες περιπτώσεις μέχρι τον χρόνο έχουν καλύψει την διαφορά στις εβδομάδες! 

  • Μου αρέσει 2

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

γιατι καλε να μην εξελιχθει μια χαρα αφου ειναι τελειομηνο το μωρο. με το καλο

Τελειωμηνο..?:blink: δε νομίζω..

Παρόλα αυτά @Stella_kl όλα θα πάνε σούπερ,έχει προχωρήσει τόσο πολύ η ιατρική μας κ δεν έχεις να φοβάσαι τίποτε!! Για να το λέει κ ο γιατρός σας θα ξερει;)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Τελειωμηνο..?:blink: δε νομίζω..

Παρόλα αυτά @Stella_kl όλα θα πάνε σούπερ,έχει προχωρήσει τόσο πολύ η ιατρική μας κ δεν έχεις να φοβάσαι τίποτε!! Για να το λέει κ ο γιατρός σας θα ξερει;)

εννοω οτι σε δυο εβδομαδες κ κατι θα μπορουσε να γεννησει κ φυσιολογικα αφου μολις μπεις 36 εβδομαδες εισαι στον μηνα σου σε περιμενουν οποτε ερθει . οι δυο εβδομαδες δεν εχουν δημιουργησει ποτε προβλημα απλα περναει το μωρο λιγο καιρο στην μενν. η κοπελα ρωταγε λες κ σπανια τα μωρα στις 34 εβδομαδες πανε καλα γιαυτο απαντησα κ ετσι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Stella_kl είπε:

Γεια σας κορίτσια!Γενναω αυριο με καισαρική πρόωρα γιατί το παιδί ειναι με τα πόδια κάτω και ο τράχηλος έχει σχεδόν εξαλειφθεί και εχει διαστολή.Γέννησε κάποια στις 34 βδομάδες και το μωρό να εξελίχθηκε μια χαρά?

ΓΕννησα φάω δίδυμα 35 εβδομάδων γιατί έσπασαν τα νερά. Αν εξαιρέσουμε το ένα μωρό μου είχε θέματα άσχετα με την προωρότητα το αγόρι ζύγιζε 2kg. ΔΕΝ χρειάστηκε τίποτα ούτε θερμοκοιτίδα, ούτε οξυγόνο. Τίποτα λέμε. Μην σε ανησυχεί καθόλου . Τι βάρος έχει περίπου το μωρό τώρα;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stella_kl είπε:

Γεια σας κορίτσια!Γενναω αυριο με καισαρική πρόωρα γιατί το παιδί ειναι με τα πόδια κάτω και ο τράχηλος έχει σχεδόν εξαλειφθεί και εχει διαστολή.Γέννησε κάποια στις 34 βδομάδες και το μωρό να εξελίχθηκε μια χαρά?

Με το καλό να υποδεχθείς το μωράκι σου. Είμαι μια υπερήφανη, τρισευτυχισμένη τριδυμομαμά, τριών μικρών θαυμάτων που σήμερα γίνονται αισίως 8 ετών. Γιατί τα γράφω όλα αυτά; Γιατί γεννήθηκαν 30 εβδομάδων, ο ένας 1480, ο άλλος 1200 κ η μικρή 890 γραμμάρια. Κ ναι έμειναν καιρό στις θερμοκοιτίδες αλλά αποδείχθηκαν μαχητές. Είναι, δόξα Σόι ο Θεός, υγιέστατα κ πλέον κοντεύουν τα 130 εκατοστά ύψος κ έτσι όπως πάμε η μόνη κοντή στην οικογένεια θα είμαι εγώ:) Βέβαια, είχα κάνει δύο δόσεις κορτιζόνης κατόπιν εντολής του γιατρού μου. Όλα καλά θα πάνε. Με το καλό να υποδεχτείς στην αγκαλιά σου το πλασματάκι που έχεις στην κοιλίτσα σου.

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamaofthree είπε:

Με το καλό να υποδεχθείς το μωράκι σου. Είμαι μια υπερήφανη, τρισευτυχισμένη τριδυμομαμά, τριών μικρών θαυμάτων που σήμερα γίνονται αισίως 8 ετών. Γιατί τα γράφω όλα αυτά; Γιατί γεννήθηκαν 30 εβδομάδων, ο ένας 1480, ο άλλος 1200 κ η μικρή 890 γραμμάρια. Κ ναι έμειναν καιρό στις θερμοκοιτίδες αλλά αποδείχθηκαν μαχητές. Είναι, δόξα Σόι ο Θεός, υγιέστατα κ πλέον κοντεύουν τα 130 εκατοστά ύψος κ έτσι όπως πάμε η μόνη κοντή στην οικογένεια θα είμαι εγώ:) Βέβαια, είχα κάνει δύο δόσεις κορτιζόνης κατόπιν εντολής του γιατρού μου. Όλα καλά θα πάνε. Με το καλό να υποδεχτείς στην αγκαλιά σου το πλασματάκι που έχεις στην κοιλίτσα σου.

Εχω μεινει αφωνη...να σου ζησουν τα θαυματα σου! Κι εσυ να εισαι παντα δυνατη και γερη να τα χαιρεσαι! Συγχαρητηρια για το κουραγιο σου σε μια εγκυμοσυνη τριδυμων, μια προωρη γεννα, ολο το διαστημα στις μενν και κυριως την ανατροφη τριων συνομιληκων παιδιων! Εισαι αξιοθαυμαστη!

Just now, Stella_kl είπε:

Γεια σας κορίτσια!Γενναω αυριο με καισαρική πρόωρα γιατί το παιδί ειναι με τα πόδια κάτω και ο τράχηλος έχει σχεδόν εξαλειφθεί και εχει διαστολή.Γέννησε κάποια στις 34 βδομάδες και το μωρό να εξελίχθηκε μια χαρά?

Καλη επιτυχια να εχεις... Στη μενν απο την οποια περασε η κορη μου υπηρχαν φωτογραφιες κι ιστοριες παρα πολλων μωρων που γεννηθηκαν ακομα και πριν τις 34 εβδομαδες κι ολα εξελιχθηκαν κατ ευχην. Σιγουρα θα νοσηλευτει για λιγο στη μενν, αλλα ολα θα πανε καλα και συντομα θα την παρεις στο σπιτι σας υγιη και δυνατη. Αυτο να σκεφτεσαι. Με το καλο ολα!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stella_kl είπε:

Γεια σας κορίτσια!Γενναω αυριο με καισαρική πρόωρα γιατί το παιδί ειναι με τα πόδια κάτω και ο τράχηλος έχει σχεδόν εξαλειφθεί και εχει διαστολή.Γέννησε κάποια στις 34 βδομάδες και το μωρό να εξελίχθηκε μια χαρά?

εμεις  γεννησαμε 33 βδομαδες 1800γρ η μικρη μ...μια χαρα ειναι τωρα 7 μηνων...ολα θα πανε καλα κουκλα...με το καλο το μωρο σ να το κρατήσεις  αγκαλια...καλως να το δεχτείς με υγεια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stella_kl είπε:

Γεια σας κορίτσια!Γενναω αυριο με καισαρική πρόωρα γιατί το παιδί ειναι με τα πόδια κάτω και ο τράχηλος έχει σχεδόν εξαλειφθεί και εχει διαστολή.Γέννησε κάποια στις 34 βδομάδες και το μωρό να εξελίχθηκε μια χαρά?

Γεννησα 34 εβδομάδων δύο κοριτσακια ..έμειναν για 20 μέρες θερμοκοιτίδα και μέτα τις πήρα σπίτι είναι 5 μηνων τώρα !!! Υγιεστατες!! Σε αυτή την εβδομάδα δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα απολύτως..είναι ολόκληρο μωρό απλα θα χρειαστεί λίγο θερμοκοιτίδα..θυμάμαι ακριβώς ότι ενιωθα όπως εσύ όταν μου είπαν ότι γενναω πρόωρα .άδικα τελικά .μόνο για καλό είναι!!Με το καλό όλα θα πάνε μια χαρά !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Stella_kl είπε:

Γεια σας κορίτσια!Γενναω αυριο με καισαρική πρόωρα γιατί το παιδί ειναι με τα πόδια κάτω και ο τράχηλος έχει σχεδόν εξαλειφθεί και εχει διαστολή.Γέννησε κάποια στις 34 βδομάδες και το μωρό να εξελίχθηκε μια χαρά?

Γέννησα 33+1 μέρα. Είχα κάνει 6 κορτιζονες,  η μικρή γεννήθηκε 2270 και 47 πόντους και τώρα έχει γίνει ένα μικρό θηρίο 7 μηνών...Όλα μια χαρά θα πάνε,  με το καλό να έρθει το μωράκι σου...λογικά θα μείνει λίγες μέρες στη μενν, το κάνουν και για προληπτικούς λόγους μέχρι να κλείσει 36 εβδομάδες...Για μένα όταν έμεινε 3 βδομάδες στη μενν σημασία είχε που το μωρό μου ήταν καλά και ας ήταν μακριά μου, 3 βδομάδες ήταν και τώρα θα την έχω δίπλα μου μέχρι να φύγει για σπουδές...Χαχαχαχ.. 

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

ΓΕννησα φάω δίδυμα 35 εβδομάδων γιατί έσπασαν τα νερά. Αν εξαιρέσουμε το ένα μωρό μου είχε θέματα άσχετα με την προωρότητα το αγόρι ζύγιζε 2kg. ΔΕΝ χρειάστηκε τίποτα ούτε θερμοκοιτίδα, ούτε οξυγόνο. Τίποτα λέμε. Μην σε ανησυχεί καθόλου . Τι βάρος έχει περίπου το μωρό τώρα;

Προχθές που πηγαμε στο γιατρο ειχε 2150.Να σου ζήσουν τα μικρούλια!

Σας ευχαριστώ πολύ για όλες τις πληροφορίες και τα καλά λόγια που μου δώσαν θάρρος!Ετοιμάζομαι σιγά σιγά για την κλινική.Με το καλό να τα ξαναπούμε! :)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stella_kl είπε:

Προχθές που πηγαμε στο γιατρο ειχε 2150.Να σου ζήσουν τα μικρούλια!

Σας ευχαριστώ πολύ για όλες τις πληροφορίες και τα καλά λόγια που μου δώσαν θάρρος!Ετοιμάζομαι σιγά σιγά για την κλινική.Με το καλό να τα ξαναπούμε! :)

Με το καλό περιμένουμε νέα σου! Καλή λευτεριά!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό το μωράκι σου! Γέννησα ακριβώς 34βδ με καισαρική ένα υγιέστατο αγοράκι 2100. Έμεινε 15 μέρες στη Μενν μόνο για να πάρει το βάρος που έχασε με το που γεννήθηκε και να μάθει να τρώει χωρίς σωλινάκι. Παρόλο που ούτε καν τον έβλεπα όσο ήταν στη μονάδα , θήλασε αμέσως με το που το πήρα στην αγκαλιά μου. Τώρα είναι 3.5 μηνών, 6300 και θηλάζει αποκλειστικά. Θα πάνε όλα καλά!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...