Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Εβγαλα αλλά δεν ξέρω αν φαίνεται..

      Να βγάλω κ άλλη? Πέρασε και μισή ωρα

      Όχι εάν έχει περάσει ώρα άστο … εγώ βλέπω γραμμή … τώρα δεν ξέρω εσυ τι πιστεύεις ;;;; Γιατί σίγουρα από κοντά θα φαίνεται περισσότερο …

Μανούλες Ιουλίου 2021


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια. Και γω μανούλα τέλος Ιουλίου, πρώτα ο Θεός! Να ευχηθώ σε όλες με το καλό τα μωράκια τους και να πω οτι πρεπει να δίνουμε λίγο χρόνο στο σώμα μας, μην το πιέζουμε, να χαλαρώνουμε όσο γίνεται και να μη χάνουμε τη πίστη μας!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, berd είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Και γω μανούλα τέλος Ιουλίου, πρώτα ο Θεός! Να ευχηθώ σε όλες με το καλό τα μωράκια τους και να πω οτι πρεπει να δίνουμε λίγο χρόνο στο σώμα μας, μην το πιέζουμε, να χαλαρώνουμε όσο γίνεται και να μη χάνουμε τη πίστη μας!

Καλημέρα σε όλες!

Με το καλό κ το δικό σου ζουζούνι! Πρώτη φορά μας γράφεις ε? Πόσο δίκιο έχεις πραγματικά... Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου! 

Κορίτσια να ρωτήσω.. το έχετε ανακοινώσει στη δουλειά σας?


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marialena86 said:

Καλημέρα σε όλες!

Με το καλό κ το δικό σου ζουζούνι! Πρώτη φορά μας γράφεις ε? Πόσο δίκιο έχεις πραγματικά... Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου! 

Κορίτσια να ρωτήσω.. το έχετε ανακοινώσει στη δουλειά σας?

Ευχαριστώ πολύ. Εδώ πρώτη φορά ναι. Είχα γράψει όμως πολλές φορές στα συμπτώματα πριν την εγκυμοσύνη.

Εμείς έχουμε μαγαζί οπότε δεν έχω το θέμα με τη δουλειά.

Να ρωτήσω κορίτσια. Βγάζω εδώ και 2 βδομάδες συνέχεια σπυράκια στο σαγόνι. Εσείς είχατε;; Πότε έφυγαν;; Είχατε κάνει κάτι;; Είμαι στη 12η εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, berd είπε:

Ευχαριστώ πολύ. Εδώ πρώτη φορά ναι. Είχα γράψει όμως πολλές φορές στα συμπτώματα πριν την εγκυμοσύνη.

Εμείς έχουμε μαγαζί οπότε δεν έχω το θέμα με τη δουλειά.

Να ρωτήσω κορίτσια. Βγάζω εδώ και 2 βδομάδες συνέχεια σπυράκια στο σαγόνι. Εσείς είχατε;; Πότε έφυγαν;; Είχατε κάνει κάτι;; Είμαι στη 12η εβδομάδα.

Με το καλο το ζουζούνι σου κοριτσι μου !!!

Εγω βγαζω  ναι τον τελευταιο καιρο βεβαια εδω και 2 βδομαδες δεν εχω αλλα δεν ξερω αν ειναι απο την μασκα ..χαχα εχουμε και αυτο τωρα 

Just now, Marialena86 είπε:

Καλημέρα σε όλες!

Με το καλό κ το δικό σου ζουζούνι! Πρώτη φορά μας γράφεις ε? Πόσο δίκιο έχεις πραγματικά... Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου! 

Κορίτσια να ρωτήσω.. το έχετε ανακοινώσει στη δουλειά σας?

Εγω το ανακοινωσα σχετικα νωρις διοτι μου είπαν να παω στην δουλεια αλλα ειχα πολλους εμετους ! Οποτε σημερα που ανοιξαν με εβαλαν σε αναστολη και με ολα αυτα που εγιναν κ ολας μου ειπαν οτι για οσο καιρο μπορει θα με βαζει σε αναστολη και μετα να γραψω αναρρωτική  ! Μεχρι το τελος !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, berd είπε:

Ευχαριστώ πολύ. Εδώ πρώτη φορά ναι. Είχα γράψει όμως πολλές φορές στα συμπτώματα πριν την εγκυμοσύνη.

Εμείς έχουμε μαγαζί οπότε δεν έχω το θέμα με τη δουλειά.

Να ρωτήσω κορίτσια. Βγάζω εδώ και 2 βδομάδες συνέχεια σπυράκια στο σαγόνι. Εσείς είχατε;; Πότε έφυγαν;; Είχατε κάνει κάτι;; Είμαι στη 12η εβδομάδα.

εγω εχω απο την αρχη ακμή ξαφνικά τωρα λιγο υποχώρησε...γενικά συμβαίνει κ λογο ορμονών αλλα κ αμα τρως πολλα γαλακτοκομικα. ευχομαι μονο να ειναι κορίτσι, ετσι λενε δλδ...θα δουμε...

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, berd είπε:

Ευχαριστώ πολύ. Εδώ πρώτη φορά ναι. Είχα γράψει όμως πολλές φορές στα συμπτώματα πριν την εγκυμοσύνη.

Εμείς έχουμε μαγαζί οπότε δεν έχω το θέμα με τη δουλειά.

Να ρωτήσω κορίτσια. Βγάζω εδώ και 2 βδομάδες συνέχεια σπυράκια στο σαγόνι. Εσείς είχατε;; Πότε έφυγαν;; Είχατε κάνει κάτι;; Είμαι στη 12η εβδομάδα.

Κι εγώ βγάζω κατα καιρούς κάποια σπυράκια από την αρχή, αλλά γενικά το δερμα μου έχει επηρεαστεί πολύ. Δεν είναι λείο όταν το πιάνω. Ίσως φταίει κ που χρησιμοποιώ πιο ήπια προϊόντα κ κρέμες αυτό τον καιρό. Προφανώς είναι από τις ορμόνες. Αλλά ίσως είναι κ από τη μάσκα αν τη φοράς πολλές ώρες, όπως είπε κ η Αντζελίνα. 


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γενικα ενω πινω παραα πολυ νερο νιωθω και εγω το προσωπο μου πολλες φορες να ειναι ξηρο και τα χειλη μου ..

Παρηγγειλα καποιες κρεμες και το bio oil  για την κοιλια γιατι εχω καμια φορα φαγουρα στην κοιλια 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Angelina95 είπε:

Κοριτσια γενικα ενω πινω παραα πολυ νερο νιωθω και εγω το προσωπο μου πολλες φορες να ειναι ξηρο και τα χειλη μου ..

Παρηγγειλα καποιες κρεμες και το bio oil  για την κοιλια γιατι εχω καμια φορα φαγουρα στην κοιλια 

Καλά αυτό άστο! Κι εγω το νιώθω από την αρχή. Σκέψου ακόμα και οι φτέρνες μου έχουν γίνει πολύ ξηρές!! Πολλές κοπέλες χρησιμοποιούν το bio oil. Πρέπει να κάνει δουλειά. Εγώ στην κοιλιά βάζω αμυγδαλέλαιο, έχω πάρει ένα της apivita. Κ το αμυγδαλέλαιο καλό είναι πάντως!


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα  κορίτσια.  Σας διαβάζω αλλά δεν προλαβαίνω συχνά να γράψω.  Εγώ συνεχίζω με λιγότερες ναυτιες αλλά πάλι με ενοχλούν.  Όσον αφορά για την δουλειά ,  το είπα από την πρώτη στιγμή  λόγω του ότι έπρεπε  να προσέχω  κάποια πράγματα... @Angelina95 που δουλεύεις  αν επιτρέπεται  κ σε βγάζει σε αναστολή εφόσον  είναι ανοιχτή  η επιχείρηση ; εγώ μάλλον θα την χτυπήσω  την αναρρωτικη  θα δουλέψω  όσο αντέχω  αλλά κουράζομαι  πολύ κ έχω πόνους  μετά..  Νόμιζα  όμως ότι δεν μπορεί να με βγάλει σε αναστολή  επειδή  ο κλάδος μας δουλεύει  κανονικά.  

Όσον αφορά επιδερμίδα  έχω δεν έχω βγάλει Σπύρακια,  μόνο ξηροδερμια  λίγο... 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα  κορίτσια.  Σας διαβάζω αλλά δεν προλαβαίνω συχνά να γράψω.  Εγώ συνεχίζω με λιγότερες ναυτιες αλλά πάλι με ενοχλούν.  Όσον αφορά για την δουλειά ,  το είπα από την πρώτη στιγμή  λόγω του ότι έπρεπε  να προσέχω  κάποια πράγματα... @Angelina95 που δουλεύεις  αν επιτρέπεται  κ σε βγάζει σε αναστολή εφόσον  είναι ανοιχτή  η επιχείρηση ; εγώ μάλλον θα την χτυπήσω  την αναρρωτικη  θα δουλέψω  όσο αντέχω  αλλά κουράζομαι  πολύ κ έχω πόνους  μετά..  Νόμιζα  όμως ότι δεν μπορεί να με βγάλει σε αναστολή  επειδή  ο κλάδος μας δουλεύει  κανονικά.  

Όσον αφορά επιδερμίδα  έχω δεν έχω βγάλει Σπύρακια,  μόνο ξηροδερμια  λίγο... 

Κοιταξε ειπε θα ρωτησει τον λογιστη και θα με ενημερωσει σε καθε περίπτωση η αναρρωτική η αναστολη ! 

Αν και απο οτι ξερω οι αναστολες συνεχίστηκαν μεχρι και τελος Γεναρη ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 hours ago, Marialena86 said:

Καλά αυτό άστο! Κι εγω το νιώθω από την αρχή. Σκέψου ακόμα και οι φτέρνες μου έχουν γίνει πολύ ξηρές!! Πολλές κοπέλες χρησιμοποιούν το bio oil. Πρέπει να κάνει δουλειά. Εγώ στην κοιλιά βάζω αμυγδαλέλαιο, έχω πάρει ένα της apivita. Κ το αμυγδαλέλαιο καλό είναι πάντως!

Ρώτησα το γιατρό μου τι να βάλω στη κοιλιά για να προλάβω ραγάδες και μου είπε τώρα τίποτα από την 16η εβδομάδα και μετά. Του λέω να βάλω έλαιο καρύδας ( είχα μάθει οτι είναι το καλύτερο) και μου είπε δεν ξέρω τις ιδιότητες του και θα μου πει αυτός μια της freezederm να πάρω. Και μόνο που μου είπε έτσι , όπως και οτι η αλόη έχει εκτρωτικές ιδιότητες θα κάτσω στ' αυγά μου. Αν και θα προτιμούσα να το έψαχνε με το έλαιο καρύδας γιατι είναι φυτικό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν δουλεύω αλλά γενικά δεν το έχω πει σχεδόν σε κανέναν. Κ εγώ αμυγδαλελαιο βάζω προς το παρόν και έλαιο καρύδας αν κ έχω πάρει Bio oil το οποίο λέει από το δεύτερο τρίμηνο να το χρησιμοποιείς. Η κοιλιά μου χαμηλά ξεφλουδίζει κάπως.ξηροδερμια γενικά δηλαδή παρατήρησα εγώ.και δεν ξέρω τι να κάνω.μπορει να είναι και από το άγχος μου βέβαια

Link to comment
Share on other sites

Just now, berd είπε:

Ρώτησα το γιατρό μου τι να βάλω στη κοιλιά για να προλάβω ραγάδες και μου είπε τώρα τίποτα από την 16η εβδομάδα και μετά. Του λέω να βάλω έλαιο καρύδας ( είχα μάθει οτι είναι το καλύτερο) και μου είπε δεν ξέρω τις ιδιότητες του και θα μου πει αυτός μια της freezederm να πάρω. Και μόνο που μου είπε έτσι , όπως και οτι η αλόη έχει εκτρωτικές ιδιότητες θα κάτσω στ' αυγά μου. Αν και θα προτιμούσα να το έψαχνε με το έλαιο καρύδας γιατι είναι φυτικό.

Υπάρχουν διαφορες κρεμες για ραγάδες στην εγκυμοσύνη. Εγώ είχα πάρει μια της intermed και τώρα πήρα frezyderm. Κάποιες απο αυτές έχουν μέσα κ αλόη να ξέρεις. Έχω διαβάσει αυτό που είπες για την αλόη όταν την πίνεις. Αυτή της frezyderm δεν έχει αλόη νομίζω. Πάντως εγώ δεν βάζω καμία από αυτές στην κοιλιά, τις χρησιμοποιώ στο υπόλοιπο σώμα κ βάζω μόνο το αμυγδαλέλαιο επειδή είναι τελείως φυσικό. Παρ' όλα αυτά εννοείται ακους κ ακολουθείς το γιατρό σου για να είσαι ήρεμη!

Just now, Nicole.natasa είπε:

Εγώ δεν δουλεύω αλλά γενικά δεν το έχω πει σχεδόν σε κανέναν. Κ εγώ αμυγδαλελαιο βάζω προς το παρόν και έλαιο καρύδας αν κ έχω πάρει Bio oil το οποίο λέει από το δεύτερο τρίμηνο να το χρησιμοποιείς. Η κοιλιά μου χαμηλά ξεφλουδίζει κάπως.ξηροδερμια γενικά δηλαδή παρατήρησα εγώ.και δεν ξέρω τι να κάνω.μπορει να είναι και από το άγχος μου βέβαια

Κ εγώ δεν το έχω πει σε κανεναν σχεδόν. Μόνο γονείς κ στα αδέρφια μου. Ούτε καν στην κολλητή μου, την οποία δεν έχω δει καθόλου λόγω καραντινας κ απόστασης. Όμως εχθές αναγκάστηκα να το πω στη δουλειά, αν κ λόγω τηλεργασίας ήθελα να το πω αργότερα. Πιέστηκα πολύ με κάτι κ λέω δεν γίνεται να τραβάω άγχος κ με τη δουλειά. 

Ξηροδερμία βλέπω έχουμε όλες λίγο- πολύ. Ίσως να βάζεις δυο φορές τη μέρα το λαδάκι σου.

  • Μου αρέσει 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Marialena86 είπε:

Κι εγώ βγάζω κατα καιρούς κάποια σπυράκια από την αρχή, αλλά γενικά το δερμα μου έχει επηρεαστεί πολύ. Δεν είναι λείο όταν το πιάνω. Ίσως φταίει κ που χρησιμοποιώ πιο ήπια προϊόντα κ κρέμες αυτό τον καιρό. Προφανώς είναι από τις ορμόνες. Αλλά ίσως είναι κ από τη μάσκα αν τη φοράς πολλές ώρες, όπως είπε κ η Αντζελίνα. 

εμενα μονο το προσωπο εγινε πιο λιπαρό λογο ακμής που δεν ειχα,το υπόλοιπο δερμα οκ και η τριχοφυια στα ιδια.στα αγόρια ειχε αυξηθεί παντως πολυ


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η τριχοφυΐα έχει αυξηθεί λίγο και όντας ξανθιά που ποτέ δεν είχε τέτοια θέματα έχω εκνευριστει λίγο.αλλα τι να κάνεις.κανω και αποτρίχωση μόνο και φοβάμαι τώρα στην εγκυμοσύνη να κάνω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...