Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

Μανούλες Ιουλίου 2021


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, berd είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πώς είστε;; Τη Τρίτη πάω για την αυχενική ( 12+4) και αγχώνομαι πολύ για τα αποτελέσματα. Έχετε κάνει αυχενικές;;; Σας είχε πει και φύλο;;

Καλησπέρα!

Πάντα υπάρχει άγχος πριν από αυτές τις εξετάσεις. Με το καλό κ καλά αποτελέσματα εύχομαι!!

Έχουμε κάνει όλες αυχενική στην ομάδα. Συνήθως δεν λένε φύλο σε αυτή την εξέταση γιατί είναι νωρίς, ίσως σου πει με ποσοστά.

Το αίμα έκανε 2-3 μέρες να βγει σε μένα στο Ιασώ, αλλά έπεσα κ πάνω στην Πρωτοχρονιά.

@Nicole.natasa Μπράβο βρε κορίτσι! Πάει κ αυτό! Εμένα μου έκοψε utrogestan κ κορτιζόνη την προηγούμενη εβδομάδα που ήμουν 14+3. Εσύ θα με καταλάβεις αν σου πω πως ενώ παίρνω αρκετά συμπληρώματα σε συγκεκριμένα χρονικά διαστήματα, τα φάρμακα με είχαν κουράσει πάρα πολύ! Όλα τα υπόλοιπα δεν με ενοχλούν.


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Marialena86 είπε:

Καλησπέρα!

Πάντα υπάρχει άγχος πριν από αυτές τις εξετάσεις. Με το καλό κ καλά αποτελέσματα εύχομαι!!

Έχουμε κάνει όλες αυχενική στην ομάδα. Συνήθως δεν λένε φύλο σε αυτή την εξέταση γιατί είναι νωρίς, ίσως σου πει με ποσοστά.

Το αίμα έκανε 2-3 μέρες να βγει σε μένα στο Ιασώ, αλλά έπεσα κ πάνω στην Πρωτοχρονιά.

@Nicole.natasa Μπράβο βρε κορίτσι! Πάει κ αυτό! Εμένα μου έκοψε utrogestan κ κορτιζόνη την προηγούμενη εβδομάδα που ήμουν 14+3. Εσύ θα με καταλάβεις αν σου πω πως ενώ παίρνω αρκετά συμπληρώματα σε συγκεκριμένα χρονικά διαστήματα, τα φάρμακα με είχαν κουράσει πάρα πολύ! Όλα τα υπόλοιπα δεν με ενοχλούν.

Μα κ εγώ έλεγα τι ωραία θα ελαττωσω σιγά σιγά κορτιζόνη και προγεστερόνη να τα σταματήσω.γιατι έχω ενέσεις ασπιρίνη σίδηρο μαγνήσιο πολυβιταμινηχαπι για τον θυρεοειδή.με ένα ρολόι στο χέρι είμαι πότε θα πάρω τι.σε καταλαβαίνω απόλυτα.εσυ γλύτωσες τουλάχιστον.με αγχωσε λίγο και η λιποθυμία μην ξανασυμβεί.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicole.natasa είπε:

Μα κ εγώ έλεγα τι ωραία θα ελαττωσω σιγά σιγά κορτιζόνη και προγεστερόνη να τα σταματήσω.γιατι έχω ενέσεις ασπιρίνη σίδηρο μαγνήσιο πολυβιταμινηχαπι για τον θυρεοειδή.με ένα ρολόι στο χέρι είμαι πότε θα πάρω τι.σε καταλαβαίνω απόλυτα.εσυ γλύτωσες τουλάχιστον.με αγχωσε λίγο και η λιποθυμία μην ξανασυμβεί.

Οφείλω να ομολογήσω ότι έχεις λίγο πιο πολλά από μένα! Όταν με το καλό κόψεις utro κ κορτιζόνη, θα είσαι πάλι με ένα ρολόι στο χέρι μεν, αλλά θα είναι μεγάλη ανακούφιση! Ούτε οι ενέσεις δεν με ενοχλούν τόσο, δεν ξέρω γιατί τα είχα πάρει με κακό μάτι!

 Έχεις ελαττώσει πολύ το αλάτι λόγω κορτιζόνης? Μήπως φταίει κι αυτό που σου έπεσε η πίεση. Εγώ στην αρχή το είχα κόψει τελείως κ ζαλιζόμουν πολύ. Αλλά μετά επειδή έπαιρνα μόνο 4 mg μου είπε ο γιατρός δεν υπάρχει λόγος, με μέτρο αλλά να τρώω. Γενικά όμως συμβαίνει στην εγκυμοσύνη να πέφτει η πίεση. Δεν νομίζω ότι είναι κάτι ανησυχητικό.


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το είχα ελαττώσει δεν μου είχε πει και κάτι ο γιατρός.γενικα βέβαια δεν είμαι και φαν του αλατιού.απλα επειδή με ξέρω τώρα θα φοβάμαι να βγω από το σπίτι μην λιποθυμήσω

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicole.natasa είπε:

Όχι δεν το είχα ελαττώσει δεν μου είχε πει και κάτι ο γιατρός.γενικα βέβαια δεν είμαι και φαν του αλατιού.απλα επειδή με ξέρω τώρα θα φοβάμαι να βγω από το σπίτι μην λιποθυμήσω

Σε καταλαβαίνω.. κ εγω ετσι ειμαι. Ομως θα δεις πως οταν περασουν λιγες μερες κ δεν ξανασυμβεί, θα το ξεχάσεις! Κ θα επανελθεις στην κανονικότητα!


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 hours ago, Marialena86 said:

Καλησπέρα!

Πάντα υπάρχει άγχος πριν από αυτές τις εξετάσεις. Με το καλό κ καλά αποτελέσματα εύχομαι!!

Έχουμε κάνει όλες αυχενική στην ομάδα. Συνήθως δεν λένε φύλο σε αυτή την εξέταση γιατί είναι νωρίς, ίσως σου πει με ποσοστά.

Το αίμα έκανε 2-3 μέρες να βγει σε μένα στο Ιασώ, αλλά έπεσα κ πάνω στην Πρωτοχρονιά.

@Nicole.natasa Μπράβο βρε κορίτσι! Πάει κ αυτό! Εμένα μου έκοψε utrogestan κ κορτιζόνη την προηγούμενη εβδομάδα που ήμουν 14+3. Εσύ θα με καταλάβεις αν σου πω πως ενώ παίρνω αρκετά συμπληρώματα σε συγκεκριμένα χρονικά διαστήματα, τα φάρμακα με είχαν κουράσει πάρα πολύ! Όλα τα υπόλοιπα δεν με ενοχλούν.

@Marialena86 σ' ευχαριστώ πολύ. Θα μου δώσει και μένα φάρμακα μου είπε. Προς το παρόν είμαι μόνο με φυλλικό.

Link to comment
Share on other sites

On 22/1/2021 at 3:50 ΜΜ, Nicole.natasa είπε:

Επιτέλους βγήκε η Papp-a.ολα καλά αν και δεν τα γράφει ακριβώς όπως στην Ελλάδα για να συγκρίνω.πηγα στον γιατρό όλα οκ.λιγο μεγαλύτερο είναι το δικό μου??τα δικά σας συμβαδίζουν.δεν μου έκοψε ούτε κορτιζόνη ούτε προγεστερόνη ακόμα.εριξα και μια λιποθυμία με μικρή πίεση 4.5. κατά τα άλλα όλα καλά.;-)

εμενα ετσι κι αλλιως την προσαρμοσαμε την ημερομηνία γιατι έβγαινε μικρότερο λογο μεγάλου κύκλου. 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου! Είχα σήμερα ραντεβού με τον γιατρό, είμαι 15w1d,ολα καλά μου είπε. Μεγάλωσε κιόλας έγινε 9,8cm...!!!! Ευτυχώς μου έκοψε τελείως την προγεστερονη και την κορτιζόνη που επαιρνα, γιατί αυτά προκαλούν τρελό πρήξιμο. Μπας&ξαπρηστω λίγο.... Σε 2 εβδομάδες πάλι.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bbboob είπε:

Γειά σας κορίτσια μου! Είχα σήμερα ραντεβού με τον γιατρό, είμαι 15w1d,ολα καλά μου είπε. Μεγάλωσε κιόλας έγινε 9,8cm...!!!! Ευτυχώς μου έκοψε τελείως την προγεστερονη και την κορτιζόνη που επαιρνα, γιατί αυτά προκαλούν τρελό πρήξιμο. Μπας&ξαπρηστω λίγο.... Σε 2 εβδομάδες πάλι.. 

Τι ωραια κοριτσακι μου ! 

Εγω ειμαι 14+5 αλλα λογω τροφοβλαστης συνεχιζω ακομα με προγεστερονη και μαγνησιο επαιρνα κ την αντιβιωση αλλα τελος ηταν για 7 ημερες 

Δεν ξερω μονο εγω εχω τρομερη υπνηλια ;; κοριτσια νυσταζω τρομερα χαχα 

Επισης ειμαι ακομα σε αναστολη .εσεις που δουλευετε πως την παλεύετε; κανω 2 δουλειες και κουράζομαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Angelina95 είπε:

Τι ωραια κοριτσακι μου ! 

Εγω ειμαι 14+5 αλλα λογω τροφοβλαστης συνεχιζω ακομα με προγεστερονη και μαγνησιο επαιρνα κ την αντιβιωση αλλα τελος ηταν για 7 ημερες 

Δεν ξερω μονο εγω εχω τρομερη υπνηλια ;; κοριτσια νυσταζω τρομερα χαχα 

Επισης ειμαι ακομα σε αναστολη .εσεις που δουλευετε πως την παλεύετε; κανω 2 δουλειες και κουράζομαι!

Ούτε εγω την παλεύω, μην αγχώνεσαι! Νιωθω τρομερη κούραση κ εχω κ ναυτιες ακομα (σε πιο μικρο βαθμο βέβαια). Δουλευω απο το σπίτι κ γενικα τη βγαζω κρεβατι, καναπέ με laptop κ παρόλα αυτα η δουλεια κ τα τοσα τηλεφωνα με εξαντλουν. Ελεγα μήπως τωρα που εκοψα την προγεστερόνη βελτιωνοταν, αλλα παει μια εβδομάδα τώρα κ καμια βελτίωση! Τι να κανουμε, υπομονή!


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Angelina95 είπε:

Τι ωραια κοριτσακι μου ! 

Εγω ειμαι 14+5 αλλα λογω τροφοβλαστης συνεχιζω ακομα με προγεστερονη και μαγνησιο επαιρνα κ την αντιβιωση αλλα τελος ηταν για 7 ημερες 

Δεν ξερω μονο εγω εχω τρομερη υπνηλια ;; κοριτσια νυσταζω τρομερα χαχα 

Επισης ειμαι ακομα σε αναστολη .εσεις που δουλευετε πως την παλεύετε; κανω 2 δουλειες και κουράζομαι!

Και εγώ έχω τρομερή υπνηλία, στα καλά καθούμενα 10 το βράδυ βλέπω τηλεόραση και με παίρνει ο ύπνος.. Άσε, έχω να δω το τέλος μιας ταινίας πάνω από 2 μήνες τώρα. 

Όσον αφορά τη δουλειά είμαι σε αναρρωτική εδώ και 2 βδομάδες, από τα Χριστούγεννα και μετά δηλαδή και θα συνεχίσω μέχρι τέλους. Δεν έχω θέμα με την δουλειά, δημόσιος υπάλληλος είμαι. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Bbboob είπε:

Και εγώ έχω τρομερή υπνηλία, στα καλά καθούμενα 10 το βράδυ βλέπω τηλεόραση και με παίρνει ο ύπνος.. Άσε, έχω να δω το τέλος μιας ταινίας πάνω από 2 μήνες τώρα. 

Όσον αφορά τη δουλειά είμαι σε αναρρωτική εδώ και 2 βδομάδες, από τα Χριστούγεννα και μετά δηλαδή και θα συνεχίσω μέχρι τέλους. Δεν έχω θέμα με την δουλειά, δημόσιος υπάλληλος είμαι. 

Κ πολύ καλά εκανες κ πηρες αναρρωτικη! Πρεπει να ακουμε το σωμα μας κ να μην το ζοριζουμε, γιατι αυτο το λαθος το εκανα την προηγούμενη φορά. Κ ειχα πει την επομενη θα παρω άδεια επαπειλούμενης με οποιο ρισκο για τη δουλειά μου απο τη στιγμη που δουλευω στον ιδιωτικο τομέα. Τωρα με τον covid δεν χρειαστηκε. Αλλα αν μου πουν να γυρισω γραφειο, δεν υπαρχει περίπτωση! 

Κοριτσια η κοιλιτσα σας εχει φουσκωσει καθολου??


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marialena86 είπε:

Κ πολύ καλά εκανες κ πηρες αναρρωτικη! Πρεπει να ακουμε το σωμα μας κ να μην το ζοριζουμε, γιατι αυτο το λαθος το εκανα την προηγούμενη φορά. Κ ειχα πει την επομενη θα παρω άδεια επαπειλούμενης με οποιο ρισκο για τη δουλειά μου απο τη στιγμη που δουλευω στον ιδιωτικο τομέα. Τωρα με τον covid δεν χρειαστηκε. Αλλα αν μου πουν να γυρισω γραφειο, δεν υπαρχει περίπτωση! 

Κοριτσια η κοιλιτσα σας εχει φουσκωσει καθολου??

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Marialena86 είπε:

Κ πολύ καλά εκανες κ πηρες αναρρωτικη! Πρεπει να ακουμε το σωμα μας κ να μην το ζοριζουμε, γιατι αυτο το λαθος το εκανα την προηγούμενη φορά. Κ ειχα πει την επομενη θα παρω άδεια επαπειλούμενης με οποιο ρισκο για τη δουλειά μου απο τη στιγμη που δουλευω στον ιδιωτικο τομέα. Τωρα με τον covid δεν χρειαστηκε. Αλλα αν μου πουν να γυρισω γραφειο, δεν υπαρχει περίπτωση! 

Κοριτσια η κοιλιτσα σας εχει φουσκωσει καθολου??

Εμενα οχι ..εσας ..;

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...