Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Ιουλίου 2021


Recommended Posts

1 hour ago, Marialena86 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Έψαξα κ μας βρήκα (ελπίζω) όλες. Συγγνώμη αν ξεχνάω κάποια, να μου το πείτε! Επίσης μια κοπέλα που μας έστελνε συχνά, σταμάτησε να επικοινωνεί. Εύχομαι να είναι όλα καλά κ απλά να μην μπαίνει στο φορουμ. Αν κ δεν ξέρω ακριβώς ΠΗΤ ακόμα για όλες, προσπάθησα να μας βάλω με κάποια σειρά από τα συμφραζόμενα! 

Πινακάκι Ιουλίου

@Feniamam --> ΠΗΤ 7/7, ??, Γένεσις Θεσσαλονίκη (?)

@manaoula --> 

@Bbboob --> ΠΗΤ 12/7, αγοράκι, ?

@Marialena86 --> ΠΗΤ 15/7, κοριτσάκι (?), Ιασώ

@Nicole.natasa --> 

@Alex1989 -->

@Angelina95 --> ΠΗΤ 19/7, αγοράκι, Ρέα

@Kelly_V --> ΠΗΤ 22/7, ??, Γένεσις Θεσσαλονίκη

@*ζουζουνα*!!! --> ΠΗΤ 22/7, ??,  Μητέρα

@berd --> ΠΗΤ 30/7, ??, CITY HOSPITAL Καλαμάτα

 

 

Απ' οτι βλέπω είμαστε ο μήνας της απορίας  από άποψη φύλου:lol::lol: 

Just now, Angelina95 είπε:

Στο Ρεαα ! 

Κοριτσιααα βγηκαν οι εξετασεις !!!! Ειναι μια χαρα !! Ουφ παναγιτσα μου !!!!

Αχ μπράβο κορίτσι μου πολύ χάρηκα!

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Marialena86 εμένα ημερολογιακά 18/7 είναι αν και είναι πιο μεγάλο μερικές μέρες αλλά δεν μου την αλλάξανε στην αυχενική.ακομα δεν ξέρουμε τι είναι.εγώ εξωτερικό μένω

Link to comment
Share on other sites

Just now, berd είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πώς είστε;; Θυμάστε πόσες μέρες έκαναν να βγουν τα αποτελέσματα της εξέτασης pappa;;;

εμενα βγηκαν την ίδια μέρα το απόγευμα με πήραν τηλ η γυναικολογος! καλα αποτελεσματα!!βρε κορίτσια εσεις τα νιώθετε πολυ? @Kelly_V που είστε κ μαζί το νιωθεις? εγω το ένιωθα τωρα 1 μερα σημερα δεν ειμαι σιγουρη οτι το καταλαβαίνω γενικα δεν ειναι ζωηρό ειναι ήσυχο 15+1 σημερα


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, berd είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πώς είστε;; Θυμάστε πόσες μέρες έκαναν να βγουν τα αποτελέσματα της εξέτασης pappa;;;

Καλημέρα! Εμένα την επόμενη εργάσιμη βγήκαν. Αλλά γενικά πηγαίνω στο Ιασώ κ τα αποτελέσματα από αιματολογικές πηγαίνουν κατευθείαν στο γιατρό. Μήπως επειδή κ ο δικός σου γιατρός είναι στο Ιασώ τα έχει ήδη πάρει?

όχι δεν είναι ο δικός σου εκεί! Σε μπέρδεψα με τη Bbboob! Ισως όμως επειδή είσαι επαρχία!

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

εμενα βγηκαν την ίδια μέρα το απόγευμα με πήραν τηλ.βρε κορίτσια εσεις τα νιώθετε πολυ? @Kelly_V που είστε κ μαζί το νιωθεις? εγω το ένιωθα τωρα 1 μερα σημερα δεν ειμαι σιγουρη οτι το καταλαβαίνω γενικα δεν ειναι ζωηρό ειναι ήσυχο 15+1 σημερα

Εγώ δεν είμαι καν σίγουρη ότι το έχω νιώσει ακόμα! Αλλά αυτό το περίεργο που νιώθω, δεν το νιώθω πολύ συχνά. Ισως μια φορά τη μέρα. Αλλά σκέφτομαι πως είναι νωρίς οπότε δεν με ανησυχεί κάτι σε αυτό το κομμάτι. 


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Marialena86 said:

Καλημέρα! Εμένα την επόμενη εργάσιμη βγήκαν. Αλλά γενικά πηγαίνω στο Ιασώ κ τα αποτελέσματα από αιματολογικές πηγαίνουν κατευθείαν στο γιατρό. Μήπως επειδή κ ο δικός σου γιατρός είναι στο Ιασώ τα έχει ήδη πάρει?

όχι δεν είναι ο δικός σου εκεί! Σε μπέρδεψα με τη Bbboob! Ισως όμως επειδή είσαι επαρχία!

Εγώ δεν είμαι καν σίγουρη ότι το έχω νιώσει ακόμα! Αλλά αυτό το περίεργο που νιώθω, δεν το νιώθω πολύ συχνά. Ισως μια φορά τη μέρα. Αλλά σκέφτομαι πως είναι νωρίς οπότε δεν με ανησυχεί κάτι σε αυτό το κομμάτι. 

Εμένα μάλλον θα βγουν σε μια βδομάδα και μ έχει φάει η αγωνία. Απ ότι ακούω μετα τη 19η μέρα ακούμε το παιδί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα  κορίτσια...  Χάθηκα λίγο αλλά δεν προλαβαίνω  κ πολύ να γράφω!  Χτες είχα γιατρό μια χαρά είναι το σπορακι μου... 145 γραμμαρια.  Κανονισαμε 9 Μαρτίου  β επιπέδου..  Εγώ  δεν την έχω νιωσει ξεκάθαρα,  μόνο κάνα 3 φορές αλλά  Πάλι μετά  τίποτα..  Σε μια δυο βδομάδες είπε ο γιατρός  θα το καταλάβω...  Επίσης είδαμε φύλλο με βεβαιότητα,  κοριτσάκι κ πάλι έχω!  Κ πητ  17. 7.αλλα επειδή θα πάω με καισαρική  θα γεννήσω  νωρίτερα..  Εμένα επίσης μου έκανε κ το α-τεστ ..  Εσείς το κάνατε;  ανησυχώ  λίγο για το σακχαρο γιατί είναι ελαφρώς πάνω από το όριο κ έχω προδιαθεση  για διαβήτη.  Κ το μηχανάκι  που μέτρου σαν  μέχρι τωρα δεν έδειχνε σωστά έδειχνε πιο κάτω,  κ τωρα θα πάρω άλλο.  Μετράει καμία σακχαρο; 

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα  κορίτσια...  Χάθηκα λίγο αλλά δεν προλαβαίνω  κ πολύ να γράφω!  Χτες είχα γιατρό μια χαρά είναι το σπορακι μου... 145 γραμμαρια.  Κανονισαμε 9 Μαρτίου  β επιπέδου..  Εγώ  δεν την έχω νιωσει ξεκάθαρα,  μόνο κάνα 3 φορές αλλά  Πάλι μετά  τίποτα..  Σε μια δυο βδομάδες είπε ο γιατρός  θα το καταλάβω...  Επίσης είδαμε φύλλο με βεβαιότητα,  κοριτσάκι κ πάλι έχω!  Κ πητ  17. 7.αλλα επειδή θα πάω με καισαρική  θα γεννήσω  νωρίτερα..  Εμένα επίσης μου έκανε κ το α-τεστ ..  Εσείς το κάνατε;  ανησυχώ  λίγο για το σακχαρο γιατί είναι ελαφρώς πάνω από το όριο κ έχω προδιαθεση  για διαβήτη.  Κ το μηχανάκι  που μέτρου σαν  μέχρι τωρα δεν έδειχνε σωστά έδειχνε πιο κάτω,  κ τωρα θα πάρω άλλο.  Μετράει καμία σακχαρο; 

Έλα κορίτσι μου.εγω μετράω το ζάχαρο το πρωί νηστική και δύο ώρες μετά το μεσημεριανό.η γλυκοζιομενη σου Κως ήταν όταν έκανες εξετάσεις?άμα ο γιατρός σου δεν ανησυχεί δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Marialena86 είπε:

Καλημέρα! Εμένα την επόμενη εργάσιμη βγήκαν. Αλλά γενικά πηγαίνω στο Ιασώ κ τα αποτελέσματα από αιματολογικές πηγαίνουν κατευθείαν στο γιατρό. Μήπως επειδή κ ο δικός σου γιατρός είναι στο Ιασώ τα έχει ήδη πάρει?

όχι δεν είναι ο δικός σου εκεί! Σε μπέρδεψα με τη Bbboob! Ισως όμως επειδή είσαι επαρχία!

Εγώ δεν είμαι καν σίγουρη ότι το έχω νιώσει ακόμα! Αλλά αυτό το περίεργο που νιώθω, δεν το νιώθω πολύ συχνά. Ισως μια φορά τη μέρα. Αλλά σκέφτομαι πως είναι νωρίς οπότε δεν με ανησυχεί κάτι σε αυτό το κομμάτι. 

τα πρώτα ναι ισως αργείς λιγο εγω στο 1ο 15η με 16η το κατάλαβα. απλα αυτο εδω ειναι 4ο και γενικά τα αλλα τα ένιωθα πιο γρήγορα. σχετικά οκ το κατάλαβα 12η τωρα απλα δεν ειναι συχνα γενικά. τα αλλα ηταν πιο ενεργά. πχ σημερα το ενιωσα λιγο το μεσημέρι. δεν ξερω κ πλακουντας βεβαια τι ειναι γιατι στον πρόσθιο αργείς ενω στον οπίσθιο το νιωθεις πιο γρήγορα.

3 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα  κορίτσια...  Χάθηκα λίγο αλλά δεν προλαβαίνω  κ πολύ να γράφω!  Χτες είχα γιατρό μια χαρά είναι το σπορακι μου... 145 γραμμαρια.  Κανονισαμε 9 Μαρτίου  β επιπέδου..  Εγώ  δεν την έχω νιωσει ξεκάθαρα,  μόνο κάνα 3 φορές αλλά  Πάλι μετά  τίποτα..  Σε μια δυο βδομάδες είπε ο γιατρός  θα το καταλάβω...  Επίσης είδαμε φύλλο με βεβαιότητα,  κοριτσάκι κ πάλι έχω!  Κ πητ  17. 7.αλλα επειδή θα πάω με καισαρική  θα γεννήσω  νωρίτερα..  Εμένα επίσης μου έκανε κ το α-τεστ ..  Εσείς το κάνατε;  ανησυχώ  λίγο για το σακχαρο γιατί είναι ελαφρώς πάνω από το όριο κ έχω προδιαθεση  για διαβήτη.  Κ το μηχανάκι  που μέτρου σαν  μέχρι τωρα δεν έδειχνε σωστά έδειχνε πιο κάτω,  κ τωρα θα πάρω άλλο.  Μετράει καμία σακχαρο; 

τέλεια και για το φυλο κ για το μωράκι που ολα ειναι καλα!!!εγω εχω σε 2 βδ υπέρηχο θα ειμαι 17 βδ ακριβως λογικά το φυλο τοτε θα το δούμε σιγουρα ελπιζω.τωρα για τον διαβήτη, εγω δεν ειχα σε κανένα απλα νομιζω πρεπει να κανεις πρωτα νηστικη κ μετα παίρνεις παλι φαγωμενη κατι τετοιο.εκανε η αδερφη μου αλλα δεν θυμάμαι σιγουρα.διατροφη θελει σιγουρα παντως 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια. Πώς είστε;; Τελικά βγήκε χτες η pappa 1:100.000. Περιμένουμε τώρα για κυστική ίνωση και τη nipt. Να σας πω κάτι αλλά ξέρω οτι είναι αδύνατο από τώρα 14η εβδ. Χτες βράδυ ένιωσα κάτι από δεξιά χαμηλά σαν κάτι να κουνιόταν δεν ξέρω πως να το περιγράψω. Στην αρχή νόμιζα οτι ήταν πονάκια αλλά δεν πόναγα. χχαχχαχχαχα. Γίνεται να ήταν το σποράκι;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες και όλους. Προχθές πήγα στο γιατρό όλα καλά με νινί μας! Το είδαμε σε γενικές γραμμές (χεράκια κεφαλάκι κοιλίτσα και ποδαρακια σταυρωμένα)  σε ειδικές γραμμές δεν ξέρουμε αν θα είναι αγοράκι ή κοριτσάκι το ακούσαμε και ετοιμαζόμαστε για β επιπέδου τέλος Φεβρουαρίου! ΠΗΤ σύμφωνα με την αυχενική διαφάνεια 4 Ιουλίου στο Αλεξάνδρα. Ακόμα δεν το έχω νοιώσει να κουνιέται ελπίζω να μην αργήσω να το "ακουσω". Το έχετε ακούσει το μωράκι σας;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/29/2021 at 12:27 PM, *ζουζουνα*!!! said:

εμενα βγηκαν την ίδια μέρα το απόγευμα με πήραν τηλ η γυναικολογος! καλα αποτελεσματα!!βρε κορίτσια εσεις τα νιώθετε πολυ? @Kelly_V που είστε κ μαζί το νιωθεις? εγω το ένιωθα τωρα 1 μερα σημερα δεν ειμαι σιγουρη οτι το καταλαβαίνω γενικα δεν ειναι ζωηρό ειναι ήσυχο 15+1 σημερα

Εγώ μια βδομάδα τώρα έχω κάτι αρχίσει και καταλαβαίνω 1 ή 2 φορές μέσα στην μέρα , σχεδόν κάθε μέρα αν και είναι το πρώτο. Ο γιατρός δεν το απέκλεισε σαν ενδεχόμενο να το νιώθω από τώρα όπως σας είχα πει. Βέβαια όπως λες και εσύ πολύ ησυχο το βρίσκω αν και δεν είχα προηγούμενη εμπειρία. Μόνο ένα απόγευμα που έφαγα ένα σούπερ brownie νομίζω τα πήρε και το ένιωθα για λίγο μόλις έφαγα πολύ εντονα!

Εγώ έχω ραντεβού την Τρίτη το απόγευμα και έχω από την αυχενική να το δω! Ίσως σιγουρέψουμε και φύλο!

  • Μου αρέσει 2

aynVp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Alex1989 Τι καλά τα νέα σου! Κανονίσατε κ β' επιπέδου!:) Μου φαίνεται τόσο μακρινή αλλά σε 10 μέρες που έχω ραντεβου με το καλό, μου είχε πει πως θα κανονίσουμε κι εμείς.

Τι είναι το α-τεστ? Δεν το έκανα λογικά. Όσο για το σάκχαρο, πιστεύω πως αν κάνεις τις μετρήσεις σου κ προσέχεις διατροφή δεν θα έχεις θέμα. Φαίνεται πως ο γιατρός σου δεν ανησυχεί κ είναι ευχάριστο.

@berd  @manaoula Η ζουζούνα μας έχει πει πως γίνεται να το νιώσεις κ από τόσο νωρίς. Συνήθως όμως σε πρώτη εγκυμοσύνη το νιώθεις πιο αργα. Τώρα εγώ δεν είμαι σίγουρη αν κάποια πράγματα που νιώθω είναι το μωρό. Έχω κ πρόσθιο πλακούντα.  

Πινακάκι Ιουλίου

@manaoula --> ΠΗΤ 4/7, ??, Νοσοκομείο Αλεξάνδρα

@Feniamam --> ΠΗΤ 7/7, ??, Γένεσις Θεσσαλονίκη (?)

@Bbboob --> ΠΗΤ 12/7, αγοράκι, ?

@Marialena86 --> ΠΗΤ 15/7, κοριτσάκι (?), Ιασώ

@Alex1989 --> ΠΗΤ 17/7, κοριτσάκι, ?, β' επιπέδου 9/3

@Nicole.natasa --> ΠΗΤ 18/7, ??, εκτός Ελλάδας

@Angelina95 --> ΠΗΤ 19/7, αγοράκι, Ρέα

@Kelly_V --> ΠΗΤ 22/7, ??, Γένεσις Θεσσαλονίκη

@*ζουζουνα*!!! --> ΠΗΤ 22/7, ??,  Μητέρα

@berd --> ΠΗΤ 30/7, ??, CITY HOSPITAL Καλαμάτα

  • Μου αρέσει 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια μου τι κανετε ;; 

Βλεπω σιγά σιγα ολες τελειώνουμε με αυχενικες :x

Πηγα εχτες στον γιατρο λοιπον μετα απο ολο αυτο που εγινε  .το σπορακι ηταν μια χαρουλα

Βεβαια μας ειπε οτι θα πρεπει να το δει εμβρυοκαρδιολογος οπως μας ειχε πει και πριν την τροφοβλαστη ! 

Περα απο αυτο εγραψε σε μενα τριπλεξ και υπερηχογραφημα μαστων..δεν ρωτησα εκεινη την ωρα νομιζα το κάνουν ολες ..

Οποια φιλη μ εχω ρωτωσει δεν εχει καμια 

Εσας σας τ χει ζητήσει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...