Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε ολες! 'Οποια θελει μπορει να μου στειλει προσωπικό μηνυμα για γιατρους που ασχολουντε αρκετα με εξωσωματικές με δότριες (εχουν μικρες αναμονες και "καλες" επιλογές σε δότριες). Ψαχνουμε και στην Ισπανια εδω και 1.5 μήνα αλλα χωρί αποτέλεσμα προς το παρόν και θέλουμε να εχουμε και αλλες εναλλακτικές. Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! 

Μανούλες Ιουλίου 2021


Recommended Posts

Εγώ κορίτσια ξεκίνησα μπαίνοντας στο τέταρτο να βάζω λίγο μπιο οιλ κ λίγο φρεζυντερ στη κοιλιά.εχω επίσης κ αρκετή ξηροδερμια στο  σώμα κ λίγο φαγούρα σε στήθος μπράτσα κ πλάτη κ βάζω μια φυτική κρέμα για φαγούρα ο γιατρός μου πρότεινε λίγο παιδικό Ταλ ίσως όταν τελείωσει η κρέμα μου αυτή βάλω κ καμία κρέμα ταλ της φρεζυντερμ. κ εγώ βγάζω σπυριά στο πρόσωπο ειδικα πηγούνι σαν έφηβη ξανά έγινα.τι να κάνουμε θ περάσουν κ αυτά.

Τα αποτελέσματα της νιπτ μου δεν βγήκαν ακομα σε λίγες μέρες.καλα αποτελσματα κ σε όποιες άλλες περιμένουν  αν  περιμενει κάποια γιατί λίγο χάθηκα αυτές τις μερες.χθες πήγα κ γυναικολόγο για υπέρηχο, όλα καλά εκεί  κ είναι αγόρι αν κ το νιωθα από την αρχή.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Feniamam είπε:

Εγώ κορίτσια ξεκίνησα μπαίνοντας στο τέταρτο να βάζω λίγο μπιο οιλ κ λίγο φρεζυντερ στη κοιλιά.εχω επίσης κ αρκετή ξηροδερμια στο  σώμα κ λίγο φαγούρα σε στήθος μπράτσα κ πλάτη κ βάζω μια φυτική κρέμα για φαγούρα ο γιατρός μου πρότεινε λίγο παιδικό Ταλ ίσως όταν τελείωσει η κρέμα μου αυτή βάλω κ καμία κρέμα ταλ της φρεζυντερμ. κ εγώ βγάζω σπυριά στο πρόσωπο ειδικα πηγούνι σαν έφηβη ξανά έγινα.τι να κάνουμε θ περάσουν κ αυτά.

Τα αποτελέσματα της νιπτ μου δεν βγήκαν ακομα σε λίγες μέρες.καλα αποτελσματα κ σε όποιες άλλες περιμένουν  αν  περιμενει κάποια γιατί λίγο χάθηκα αυτές τις μερες.χθες πήγα κ γυναικολόγο για υπέρηχο, όλα καλά εκεί  κ είναι αγόρι αν κ το νιωθα από την αρχή.

Κορίτσια  το έχει νιωσει καμία  το μωράκι;  εγώ κάνα δυο φορές,  που αν δεν ήταν η δεύτερη  εγκυμοσύνη  ούτε που θα το καταλάβαινα.  Ανυπομονώ  να το νιώθω συνέχεια 

  • Μου αρέσει 2

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

Κορίτσια  το έχει νιωσει καμία  το μωράκι;  εγώ κάνα δυο φορές,  που αν δεν ήταν η δεύτερη  εγκυμοσύνη  ούτε που θα το καταλάβαινα.  Ανυπομονώ  να το νιώθω συνέχεια 

Έχω νιώσει κάνα δυο φορές κάτι σαν φτερούγισμα ο γιατρός μου λέει δεν υπάρχει περίπτωση να ναι το μωρό στα εκατοστά που ειναξ αλλά το εντερακι που συσπάται σε εκείνο το σημείο. Κ ότι το μωρό το νιώθεις στην εικοστή βδομάδα κ οι δευτερότοκες στην 19η. Αυτός λέει βέβαια εγώ δεν ξέρω όλα τα θεωρώ πιθανα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Feniamam είπε:

Έχω νιώσει κάνα δυο φορές κάτι σαν φτερούγισμα ο γιατρός μου λέει δεν υπάρχει περίπτωση να ναι το μωρό στα εκατοστά που ειναξ αλλά το εντερακι που συσπάται σε εκείνο το σημείο. Κ ότι το μωρό το νιώθεις στην εικοστή βδομάδα κ οι δευτερότοκες στην 19η. Αυτός λέει βέβαια εγώ δεν ξέρω όλα τα θεωρώ πιθανα

Οι πρωτότυπες μπορεί,  κ γω κάπου εκεί κατάλαβα την πρώτη  μου...  Αλλά το δεύτερο  το νιώθεις  πολύ  νωρίτερα από  την 19 σίγουρα  συνήθως..  Κ γω  σκέφτηκα αυτό αλλά το εντερο  μου πότε δεν έκανε αυτή την αίσθηση.. 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Feniamam είπε:

Έχω νιώσει κάνα δυο φορές κάτι σαν φτερούγισμα ο γιατρός μου λέει δεν υπάρχει περίπτωση να ναι το μωρό στα εκατοστά που ειναξ αλλά το εντερακι που συσπάται σε εκείνο το σημείο. Κ ότι το μωρό το νιώθεις στην εικοστή βδομάδα κ οι δευτερότοκες στην 19η. Αυτός λέει βέβαια εγώ δεν ξέρω όλα τα θεωρώ πιθανα

Η αλήθεια είναι βέβαια πως χθες στον Υπέρηχο το μωρό κλωτσαγε κ γυρνάγε συνεχεια κ εγώ δεν ένιωθα κάτι άρα μπορεί όντως αυτά τα φτερούγισματα όταν συμβαίνουν να ναι από κτ άλλο λόγω της πίεσης η των αλλαγών π υφίσταται τα όργανα λόγω του σακου κ όχι το ίδιο το παιδί γιατί πόσο πιο πολύ να κουνιέται πια.χα χα. Εγώ σήμερα κλείνω την 16η

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

20 ώρες πρίν, Feniamam είπε:

Εγώ κορίτσια ξεκίνησα μπαίνοντας στο τέταρτο να βάζω λίγο μπιο οιλ κ λίγο φρεζυντερ στη κοιλιά.εχω επίσης κ αρκετή ξηροδερμια στο  σώμα κ λίγο φαγούρα σε στήθος μπράτσα κ πλάτη κ βάζω μια φυτική κρέμα για φαγούρα ο γιατρός μου πρότεινε λίγο παιδικό Ταλ ίσως όταν τελείωσει η κρέμα μου αυτή βάλω κ καμία κρέμα ταλ της φρεζυντερμ. κ εγώ βγάζω σπυριά στο πρόσωπο ειδικα πηγούνι σαν έφηβη ξανά έγινα.τι να κάνουμε θ περάσουν κ αυτά.

Τα αποτελέσματα της νιπτ μου δεν βγήκαν ακομα σε λίγες μέρες.καλα αποτελσματα κ σε όποιες άλλες περιμένουν  αν  περιμενει κάποια γιατί λίγο χάθηκα αυτές τις μερες.χθες πήγα κ γυναικολόγο για υπέρηχο, όλα καλά εκεί  κ είναι αγόρι αν κ το νιωθα από την αρχή.

Άντε κορίτσι μου να βγουν όλα καλά Εύχομαι Είμαι ακριβώς στην ίδια θέση και Έχω τρομερή αγωνία

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά αποτελέσματα κ στις δυο σας! Άντε βρε κορίτσια να βγουν να ηρεμήσετε, όλα καλά θα είναι! @Angelina95 @Feniamam

Εγώ νιώθω σαν μπουρμπουλήθρες καμιά φορά και είναι σίγουρα το έντερο μου αυτό. Αλλά αυτές τις μέρες έχω νιώσει κ κάτι σαν φτερούγισμα. Δεν ξέρω τι είναι γιατί όντως είναι νωρίς, διανύω την 16η εβδομάδα. Αλλά είναι περίεργο!

  • Μου αρέσει 3

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 19/1/2021 at 9:20 ΜΜ, Alex1989 είπε:

Κορίτσια  το έχει νιωσει καμία  το μωράκι;  εγώ κάνα δυο φορές,  που αν δεν ήταν η δεύτερη  εγκυμοσύνη  ούτε που θα το καταλάβαινα.  Ανυπομονώ  να το νιώθω συνέχεια 

ναιιι καλημερα αν κ άργησα λίγο αυτη την φορα στο 4ο.στα αλλα τα ειζα νιωσει το 1ο μετα την 15η αγορι,στο 2ο αγορι απο την 10η ηταν κ οπίσθιος ο πλακούντας κ το νιωθεις πιο έντονα. στο 3ο κοριτσι απο την 11η με 12η το ενιωσα.τωρα στο 4ο το ενιωσα 1 μερα πριν την αυχενικη.ημουν δλδ 12 +6 κ εδω και 3 μερες καθε μερα απλα πολυ απαλές κινήσεις κ πιο πολυ απο το μεσημερι κ μετα.

  • Μου αρέσει 2

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

ναιιι καλημερα αν κ άργησα λίγο αυτη την φορα στο 4ο.στα αλλα τα ειζα νιωσει το 1ο μετα την 15η αγορι,στο 2ο αγορι απο την 10η ηταν κ οπίσθιος ο πλακούντας κ το νιωθεις πιο έντονα. στο 3ο κοριτσι απο την 11η με 12η το ενιωσα.τωρα στο 4ο το ενιωσα 1 μερα πριν την αυχενικη.ημουν δλδ 12 +6 κ εδω και 3 μερες καθε μερα απλα πολυ απαλές κινήσεις κ πιο πολυ απο το μεσημερι κ μετα.

Καλημέρα! 

Στους γιατρούς να τα πεις που σου λένε... αποκλείεται τόσο νωρίς!! Εσένα που είναι κ το τέταρτο κ έχεις εμπειρία, κανένας δεν μπορεί να σε αμφισβητήσει!

  • Χαχα 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

ναιιι καλημερα αν κ άργησα λίγο αυτη την φορα στο 4ο.στα αλλα τα ειζα νιωσει το 1ο μετα την 15η αγορι,στο 2ο αγορι απο την 10η ηταν κ οπίσθιος ο πλακούντας κ το νιωθεις πιο έντονα. στο 3ο κοριτσι απο την 11η με 12η το ενιωσα.τωρα στο 4ο το ενιωσα 1 μερα πριν την αυχενικη.ημουν δλδ 12 +6 κ εδω και 3 μερες καθε μερα απλα πολυ απαλές κινήσεις κ πιο πολυ απο το μεσημερι κ μετα.

Και μένα αυτή τη φορά  είναι οπίσθιος  ο πλακουντας.  Στην πρώτη  ήταν προσθιος  κ άργησα..  Κ γω αν δεν ήταν δεύτερη  εγκυμοσύνη  δεν θα το αναγνωρίζα αλλά τώρα είμαι σίγουρη ..  Βέβαια μου ο 3 φορές το κατάλαβα..  Σιγα σιγα θα τα νιώθουμε  πιο πολύ τα Σπορακια μας.. 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


16 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Και μένα αυτή τη φορά  είναι οπίσθιος  ο πλακουντας.  Στην πρώτη  ήταν προσθιος  κ άργησα..  Κ γω αν δεν ήταν δεύτερη  εγκυμοσύνη  δεν θα το αναγνωρίζα αλλά τώρα είμαι σίγουρη ..  Βέβαια μου ο 3 φορές το κατάλαβα..  Σιγα σιγα θα τα νιώθουμε  πιο πολύ τα Σπορακια μας.. 

εγω πλεον την (τον) νιωθω κάθε μέρα από λιγο ...συνηθως ναι στους προσθιους δεν το νιώθεις γρήγορα αν κ σε μενα στο 3ο παιδι που ηταν ετσι το ενιωσα 11η με 12η .ενταξει κ στο 1ο ετσι ηταν αλλα στο πρώτο παντα αργείς κ ηταν μετα την 15η

Just now, berd είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πώς είστε;; Τη Τρίτη πάω για την αυχενική ( 12+4) και αγχώνομαι πολύ για τα αποτελέσματα. Έχετε κάνει αυχενικές;;; Σας είχε πει και φύλο;;

εγω εκανα ναι ημουν 12+6 ,ειπαν ισως αγορι απο το κόκαλο, γιατί δεν πετούσε κατι απι κατω αλλα δεν ηταν σίγουρος. εγω επιμένω στο κορίτσι. στις 11/2 εχω γιατρο οποτε θα δουμε ελπιζω το τελικό φυλο


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! said:

εγω πλεον την (τον) νιωθω κάθε μέρα από λιγο ...συνηθως ναι στους προσθιους δεν το νιώθεις γρήγορα αν κ σε μενα στο 3ο παιδι που ηταν ετσι το ενιωσα 11η με 12η .ενταξει κ στο 1ο ετσι ηταν αλλα στο πρώτο παντα αργείς κ ηταν μετα την 15η

εγω εκανα ναι ημουν 12+6 ,ειπαν ισως αγορι απο το κόκαλο, γιατί δεν πετούσε κατι απι κατω αλλα δεν ηταν σίγουρος. εγω επιμένω στο κορίτσι. στις 11/2 εχω γιατρο οποτε θα δουμε ελπιζω το τελικό φυλο

Γερό να είναι και μακάρι να σας πουν να σου φύγει η αγωνία. Το αίμα αργεί να βγει;; Μένω επαρχία.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , berd είπε:

Γερό να είναι και μακάρι να σας πουν να σου φύγει η αγωνία. Το αίμα αργεί να βγει;; Μένω επαρχία.

οχι εμενα την ίδια μέρα βγηκε στο μητερα που το εκανα

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους βγήκε η Papp-a.ολα καλά αν και δεν τα γράφει ακριβώς όπως στην Ελλάδα για να συγκρίνω.πηγα στον γιατρό όλα οκ.λιγο μεγαλύτερο είναι το δικό μου??τα δικά σας συμβαδίζουν.δεν μου έκοψε ούτε κορτιζόνη ούτε προγεστερόνη ακόμα.εριξα και μια λιποθυμία με μικρή πίεση 4.5. κατά τα άλλα όλα καλά.;-)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...