Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουλίου 2021


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, Kelly_V είπε:

Είμαι και εγώ Θεσσαλονίκη και αυχενική έχω κλείσει στον Δ..γκλη στις 13. Για διαγνωστικό μας είπαν εκεί δίπλα στο ιατρείο του αλλά ακόμη δεν έχω πάει για να σου πω.

Πραγματικά κορίτσι σκέψου θετικά... Η πιθανότητα είναι μόλις 0.5%. Ξεκινήσαμε την κύηση με 30% πιθανότητα αποβολής και όμως κλείσατε οι περισσότερες ήδη το πρώτο τρίμηνο!

Επίσης καταλαβαίνω ότι πας για νιπτ αλλά επειδή και αυτή δεν είναι διαγνωστική εξέταση, δλδ δεν είναι ή το ένα ή το άλλο, να έχεις στο πίσω μέρος του μυαλού σου ότι υπάρχει μια πιθανότητα και πάλι να μπεις στην διαδικασία για αμνιο.

Πραγματικά το πιστεύω μέσα μου ότι θα είναι όλα τέλεια! Απλά θέλουμε να είμαστε σούπερ σίγουρες ότι τα μωράκια μας είναι καλά 100% και γι'αυτό όλες αυτές οι εξετάσεις!:wub:

θα συμφωνησω με την κοπελα,κ συγνωμη για την παρεμβαση,αλλα η νιπτ κ ολες οι αιματολογικες αυτου του τυπου δ ειναι διαγνωστικες,παλι πιθανοτητες δινουν

τα μονα σιγουρα αποτελεσματα ειναι αμνιο κ τροφοβλαστη

ψαξε για πιστοποιημενο γιατρο σε αμνιο

προσωπικη εμπειρια εμπειρια εχω απο τον αρναουτογλου αλλα στους υπερηχους,δ ξερω για αμνιο

ευχομαι ολα να ειναι καλα με το μωρακι σου!

με το καλο σε ολες!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 13 λεπτά , vikib είπε:

θα συμφωνησω με την κοπελα,κ συγνωμη για την παρεμβαση,αλλα η νιπτ κ ολες οι αιματολογικες αυτου του τυπου δ ειναι διαγνωστικες,παλι πιθανοτητες δινουν

τα μονα σιγουρα αποτελεσματα ειναι αμνιο κ τροφοβλαστη

ψαξε για πιστοποιημενο γιατρο σε αμνιο

προσωπικη εμπειρια εμπειρια εχω απο τον αρναουτογλου αλλα στους υπερηχους,δ ξερω για αμνιο

ευχομαι ολα να ειναι καλα με το μωρακι σου!

με το καλο σε ολες!

Σιγουρα η αμνιο είναι η τοπ απλά επειδή την φοβάμαι λίγο κ ας είναι ψυχολογικό αποφάσισα να  κάνω πρώτα την νιπτ κ αν το αποτέλεσμα δεν καλύπτει επαρκώς θ προχωρήσω κ σε αμνιο.ετδι κ αλλιώς μου παν για αμνιο θ πρπεει να περιμένω μέχρι τη 16 17 βδομάδα για να τη κάνω δεν είναι ότι μπορω κ σημερα.οποτε θα κάνω πρώτα τη νιπτ κ αν χρειαστεί τόσο προχωράω κ στην αμνιο π μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της νιπτ αν δεν είναι καλό πάω αμέσως για αμνιο.απλα ελπίζω μήπως κ δε χρειάστει τελικα.  θ πληρώσω απλά 150 200 ευρώ παραπάνω στο γιατρό στην αμνιο.σεβαστο πόσο βέβαια αλλα θ κάνω μια προσπάθεια με νιπτ πρωτα

13 ώρες πρίν, Marialena86 είπε:

Καλησπερα κοριτσι! Καταλαβαινω την αγωνια σου αλλα σκεψου πως αυτα τα ποσοστά δεν ειναι κ τα πιο έγκυρα.. Εννοω οτι πολλές φορες σε αυτη την εξεταση βγαίνουν αυξημενες πιθανοτητες, αλλα η nipt ή η αμνιο τα διαψεύδουν! Συμφωνω κ εγω με την επιλογη σου για νιπτ. Πιστευω πως απο τη στιγμη που τα στέλνουν εξω, παντού το ιδιο ειναι. Αν ομως για ψυχολογικους λογους θελεις να αλλαξεις κέντρο, να το κάνεις. Μένω Αθήνα κ δυστυχώς δεν μπορω να σε βοηθησω σε ποιό. Ολα θα ειναι μια χαρα εν τελει, θα δεις!

Ευχαριστώ πολύ κ γω θέλω να πιστεύω ότι όλα θ ναι καλά.δε το περίμενα καθολου γιστι ο υπέρηχος ήταν φανταστικος με πολλη καλή αυχενική ξεκάθαρο ρινικό οστό κ πολλεε πολλές άλλες μετρήσεις π δε περίμενα ότι θ χω τέτοια αιματολογικη. Άν κ στις άλλες τρισωμιες 18 ,23 η μία ήταν 1/2700 η άλλη 1/4000  μου φάνηκαν Λιγο πάνω από το οριο.που έχω ακούσει από άλλες μανουλες ότι εκείνες είναι κ 20000.αν κ αυτά θ μου πεις παίζουν .μακάρι να μην έχει τίποτα το παιδάκι μου.

Εντομεταξυ ήταν τόσο καλές οι μετρήσεις στην αυχενική π απόρησα με τις αιματολογικές .κ καραμπίνατο ρινικό οστο είδαμε κ η αυχενική βγήκε 1,27 κ όλα τα άλλα πολύ καλά από μετρήσεις .εύχομαι πραγματικά να είναι όλα καλά.βεβαια απ' όσο καταλαβα όλα είναι σχετικα.πολυ στεναχωρεθηκα. Για πιστοπημενο γιατρό δεν ξέρω διαβάζω διάφορα από κοπέλες π προτιενουν γιατρούς αλλά δε ξέρω αν κάποιος από αυτούς είναι πιστοπημενος κ σε μια λίστα π είδα είχε 10000 ονόματα κ πόνεσαν τα μάτια μου.αν ξέρει κάποια να μου δώσει κάποια ονόματα πολύ ευχαρίστως να το ψαξω

Link to comment
Share on other sites

Just now, Feniamam είπε:

Σιγουρα η αμνιο είναι η τοπ απλά επειδή την φοβάμαι λίγο κ ας είναι ψυχολογικό αποφάσισα να  κάνω πρώτα την νιπτ κ αν το αποτέλεσμα δεν καλύπτει επαρκώς θ προχωρήσω κ σε αμνιο.ετδι κ αλλιώς μου παν για αμνιο θ πρπεει να περιμένω μέχρι τη 16 17 βδομάδα για να τη κάνω δεν είναι ότι μπορω κ σημερα.οποτε θα κάνω πρώτα τη νιπτ κ αν χρειαστεί τόσο προχωράω κ στην αμνιο π μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της νιπτ αν δεν είναι καλό πάω αμέσως για αμνιο.απλα ελπίζω μήπως κ δε χρειάστει τελικα.  θ πληρώσω απλά 150 200 ευρώ παραπάνω στο γιατρό στην αμνιο.σεβαστο πόσο βέβαια αλλα θ κάνω μια προσπάθεια με νιπτ πρωτα

Ευχαριστώ πολύ κ γω θέλω να πιστεύω ότι όλα θ ναι καλά.δε το περίμενα καθολου γιστι ο υπέρηχος ήταν φανταστικος με πολλη καλή αυχενική ξεκάθαρο ρινικό οστό κ πολλεε πολλές άλλες μετρήσεις π δε περίμενα ότι θ χω τέτοια αιματολογικη. Άν κ στις άλλες τρισωμιες 18 ,23 η μία ήταν 1/2700 η άλλη 1/4000  μου φάνηκαν Λιγο πάνω από το οριο.που έχω ακούσει από άλλες μανουλες ότι εκείνες είναι κ 20000.αν κ αυτά θ μου πεις παίζουν .μακάρι να μην έχει τίποτα το παιδάκι μου.

Εντομεταξυ ήταν τόσο καλές οι μετρήσεις στην αυχενική π απόρησα με τις αιματολογικές .κ καραμπίνατο ρινικό οστο είδαμε κ η αυχενική βγήκε 1,27 κ όλα τα άλλα πολύ καλά από μετρήσεις .εύχομαι πραγματικά να είναι όλα καλά.βεβαια απ' όσο καταλαβα όλα είναι σχετικα.πολυ στεναχωρεθηκα. Για πιστοπημενο γιατρό δεν ξέρω διαβάζω διάφορα από κοπέλες π προτιενουν γιατρούς αλλά δε ξέρω αν κάποιος από αυτούς είναι πιστοπημενος κ σε μια λίστα π είδα είχε 10000 ονόματα κ πόνεσαν τα μάτια μου.αν ξέρει κάποια να μου δώσει κάποια ονόματα πολύ ευχαρίστως να το ψαξω

Η αδερφή μου έκανε την αυχενική και την αμνιοπαρακέντηση τελικά που χρειάστηκε στον Αθανασιάδη.ειναι πολύ γνωστός στην Θεσσαλονίκη και ο γυναικολόγος της πάντα συνεργάζεται με αυτόν.ηταν πολύ ευχαριστημένη

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Feniamam είπε:

Σιγουρα η αμνιο είναι η τοπ απλά επειδή την φοβάμαι λίγο κ ας είναι ψυχολογικό αποφάσισα να  κάνω πρώτα την νιπτ κ αν το αποτέλεσμα δεν καλύπτει επαρκώς θ προχωρήσω κ σε αμνιο.ετδι κ αλλιώς μου παν για αμνιο θ πρπεει να περιμένω μέχρι τη 16 17 βδομάδα για να τη κάνω δεν είναι ότι μπορω κ σημερα.οποτε θα κάνω πρώτα τη νιπτ κ αν χρειαστεί τόσο προχωράω κ στην αμνιο π μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της νιπτ αν δεν είναι καλό πάω αμέσως για αμνιο.απλα ελπίζω μήπως κ δε χρειάστει τελικα.  θ πληρώσω απλά 150 200 ευρώ παραπάνω στο γιατρό στην αμνιο.σεβαστο πόσο βέβαια αλλα θ κάνω μια προσπάθεια με νιπτ πρωτα

Ευχαριστώ πολύ κ γω θέλω να πιστεύω ότι όλα θ ναι καλά.δε το περίμενα καθολου γιστι ο υπέρηχος ήταν φανταστικος με πολλη καλή αυχενική ξεκάθαρο ρινικό οστό κ πολλεε πολλές άλλες μετρήσεις π δε περίμενα ότι θ χω τέτοια αιματολογικη. Άν κ στις άλλες τρισωμιες 18 ,23 η μία ήταν 1/2700 η άλλη 1/4000  μου φάνηκαν Λιγο πάνω από το οριο.που έχω ακούσει από άλλες μανουλες ότι εκείνες είναι κ 20000.αν κ αυτά θ μου πεις παίζουν .μακάρι να μην έχει τίποτα το παιδάκι μου.

Εντομεταξυ ήταν τόσο καλές οι μετρήσεις στην αυχενική π απόρησα με τις αιματολογικές .κ καραμπίνατο ρινικό οστο είδαμε κ η αυχενική βγήκε 1,27 κ όλα τα άλλα πολύ καλά από μετρήσεις .εύχομαι πραγματικά να είναι όλα καλά.βεβαια απ' όσο καταλαβα όλα είναι σχετικα.πολυ στεναχωρεθηκα. Για πιστοπημενο γιατρό δεν ξέρω διαβάζω διάφορα από κοπέλες π προτιενουν γιατρούς αλλά δε ξέρω αν κάποιος από αυτούς είναι πιστοπημενος κ σε μια λίστα π είδα είχε 10000 ονόματα κ πόνεσαν τα μάτια μου.αν ξέρει κάποια να μου δώσει κάποια ονόματα πολύ ευχαρίστως να το ψαξω

Να κάνεις αυτο που θεωρείς πιο σωστο τη δεδομενη στιγμη κ σε κανει να νιωθεις καλυτερα κ πιο ηρεμη. Σιγουρα η αμνιο ειναι μια εξεταση που θα σου δωσει σιγουρο αποτέλεσμα. Ομως ειμαστε ολες διαφορετικες κ εχουμε διαφορετικες προτεραιότητες. Πχ. εγω θα εκανα μη επεμβατικο πρωτα απο τη στιγμη που δεν υπαρχει επιτακτική ανάγκη για αμνιο κ αν χρειαζοταν θα προχωρουσα σε αμνιο, οπως εσυ. Σίγουρα τα χρηματα δεν ειναι αμελητεα κ δεν περισσεύουν τις πιο πολλες φορες, αλλα απο τη στιγμη που αυτο σε κανει να νιωθεις πιο ασφαλεια, ειναι πιο σημαντικο απο τα λεφτα θεωρω. Καποια αλλη κοπελα μπορει να επελεγε την αμνιο γιατι μπορει να ηθελε να ξερει 100%. Εαν η νιπτ βγει καλη, που ειλικρινα το εύχομαι μεσα απο την καρδιά μου, θεωρω ότι εισαι οκ. Στην τελική κ μια καλη αυχενικη κ papp-a πιθανότητες σου δίνουν κ οι πιο πολλες κοπελες μενουν εκει, δεν κανουν κατι αλλο. Σχετικά με το μη επεμβατικο εκτος απο το νιπτ υπαρχει κ μια αλλη εταιρεια που τα στελνουν Αμερικη. Λογικα ομως το ιδιο θα ειναι. Αν θες ψαξτο, μπορω να σου στειλω πμ την εταιρεια. Εμενα ο γιατρός μου συνεργαζεται με αυτη κ παρ'ολο που βγηκαν πολυ καλα τα αποτελέσματα μου, λογω ιστορικου κ οτι ειμαι σχεδον 35, μου το προτεινε αυτη τη φορά. Σκεφτομαι να το κάνω για να ειμαι ηρεμη με τον εαυτό μου οτι τα εκανα όλα. Θετικη σκεψη κ ολα θα πάνε καλα!


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Marialena86 είπε:

Να κάνεις αυτο που θεωρείς πιο σωστο τη δεδομενη στιγμη κ σε κανει να νιωθεις καλυτερα κ πιο ηρεμη. Σιγουρα η αμνιο ειναι μια εξεταση που θα σου δωσει σιγουρο αποτέλεσμα. Ομως ειμαστε ολες διαφορετικες κ εχουμε διαφορετικες προτεραιότητες. Πχ. εγω θα εκανα μη επεμβατικο πρωτα απο τη στιγμη που δεν υπαρχει επιτακτική ανάγκη για αμνιο κ αν χρειαζοταν θα προχωρουσα σε αμνιο, οπως εσυ. Σίγουρα τα χρηματα δεν ειναι αμελητεα κ δεν περισσεύουν τις πιο πολλες φορες, αλλα απο τη στιγμη που αυτο σε κανει να νιωθεις πιο ασφαλεια, ειναι πιο σημαντικο απο τα λεφτα θεωρω. Καποια αλλη κοπελα μπορει να επελεγε την αμνιο γιατι μπορει να ηθελε να ξερει 100%. Εαν η νιπτ βγει καλη, που ειλικρινα το εύχομαι μεσα απο την καρδιά μου, θεωρω ότι εισαι οκ. Στην τελική κ μια καλη αυχενικη κ papp-a πιθανότητες σου δίνουν κ οι πιο πολλες κοπελες μενουν εκει, δεν κανουν κατι αλλο. Σχετικά με το μη επεμβατικο εκτος απο το νιπτ υπαρχει κ μια αλλη εταιρεια που τα στελνουν Αμερικη. Λογικα ομως το ιδιο θα ειναι. Αν θες ψαξτο, μπορω να σου στειλω πμ την εταιρεια. Εμενα ο γιατρός μου συνεργαζεται με αυτη κ παρ'ολο που βγηκαν πολυ καλα τα αποτελέσματα μου, λογω ιστορικου κ οτι ειμαι σχεδον 35, μου το προτεινε αυτη τη φορά. Σκεφτομαι να το κάνω για να ειμαι ηρεμη με τον εαυτό μου οτι τα εκανα όλα. Θετικη σκεψη κ ολα θα πάνε καλα!

Σε ευχαριστώ κοπέλα μου. Και μένα Αμερική υποτίθεται θα πάει αυτό κ θ μου ελεγχξουν οχτώ χρωμοσώματα .εδωσα ήδη αίμα.νομζω πέρα από την αμνιο  όλα τ αλλά ίσα είναι πάνω κάτω γιατί βασίζονται σε πιθανότητες.θα κανω την νιπτ κ θ κρίνει ο γιατρός αν τελικά θ κάνω αμνιο.ειλικρινα να τη κάνω άμα με πει κ παρότι δε μου περισσεύουν τα λεφτά το τελευταίο π με αποσχολει είναι αυτό, την φοβάμαι πολύ θέλω να τη κάνω μόνο αν βρω κάποιο γιατρό να ναι τζιμανι στην αμνιο κ δεν ξέρω κανέναν δυστυχώς :cry:.δε ξέρω γιατί την φοβάμαι τόσο μη συμβεί κτ κ ας ξέρω ότι οι πιθανότητες για κτ κακό είναι πολύ λίγες κ την κάνουν τόσες κ τόσες γυναικες .κάποιες έχουν αποβάλει μετά από μέρες άλλες έχουν μέρες αίμα η καφε κ γω γενικά π δεν έχω δει σταγόνα αίματος από την αρχή της εγκυμοσύνης φοβάμαι να την κάνω κ να χω κάποιο θέμα έστω κ μικρό .ξέρω είμαι υπερβολική  κ συνήθως όλα πάνε καλά αλλά ειλικρινά δε ξέρω.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα 

Ποτέ "ακούμε"μαλλον νοιώθουμε την κίνηση του μωρού; Το πρωί ένοιωσα κάτι σαν χτύπημα χαμηλά δεξια. Είναι αυτό ή είναι η ιδέα μου και είναι νωρίς να νοιώσουμε το μωρό;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , manaoula είπε:

Καλημέρα 

Ποτέ "ακούμε"μαλλον νοιώθουμε την κίνηση του μωρού; Το πρωί ένοιωσα κάτι σαν χτύπημα χαμηλά δεξια. Είναι αυτό ή είναι η ιδέα μου και είναι νωρίς να νοιώσουμε το μωρό;

εγώ ένιωθα κ μπουνιδακια στη μητρα την έκτη βδομαδα ΧΑ ΧΑ όπως όταν τρεμοπαιζει το μάτι.κανονικα το μωρό το νιώθεις  πολύ αργότερα μπαίνοντας στον πέμπτο.ακομα είναι σα λεμονακι.το πιο πιθανόν είναι να ναι συσπάσεις εντέρου η μήτρας π κ γω έχω τέτοια π θυμίζουν κλωτσιές παρά να ναι το ιδιο το μωρακι.βεβαια ποτέ δε ξες

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. έκανα κ εγώ την αυχενική χθες.προς το παρόν όλα καλά αλλά η papp-a θα βγει σε δύο βδομάδες.για φύλο δεν μας είπε τίποτα.συνηθως δεν λένε στην αυχενική έστω με πιθανότητες?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicole.natasa είπε:

Καλημέρα.. έκανα κ εγώ την αυχενική χθες.προς το παρόν όλα καλά αλλά η papp-a θα βγει σε δύο βδομάδες.για φύλο δεν μας είπε τίποτα.συνηθως δεν λένε στην αυχενική έστω με πιθανότητες?

Καλημέρα. Ούτε σε εμένα είπαν βέβαια δε ρώτησα και εγώ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια εγώ έχω που έχω μια μικρή αγωνία για τα αποτελέσματα της νιπτ, σήμερα ξύπνησα κ όταν ουρησα είδα πολύ πολύ λίγο κόκκινο αιματακι στο χαρτί.σα να χει βαφτεί ελαφρά με σκούρο κραγιόν αλλά σε πολύ πολύ μικρή ποσότητα.νιωθω γενικά να κινείται το έντερο κ που κ που νιώθω σαν μικρές κοψιες στη μήτρα η σα να περίμενω περίοδο πάλι όπως ένιωθα τις πρώτες βδομαδες.λετε να ναι κανας ψιλό τραυματισμός επειδή μεγαλωνει;μόλις μπήκα στη 15βδομαδα είμαι 14+1.λετε να πρπεει να καλέσω γιατρό;η να δω για λίγο πως θα πάει; Έχω κανονικά ραντεβού μαζί του σε δέκα μέρες. Είναι άραγε  κτ που συμβαίνει; έχει τύχει σε καμία; Νομίζω μια κοπέλα είχε καφέ εμένα βέβαια ήταν πολύ ανεπαίσθητο.φαρμακα δε παιρνω εκτός από φυλλικό.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Feniamam είπε:

Καλημέρα κορίτσια εγώ έχω που έχω μια μικρή αγωνία για τα αποτελέσματα της νιπτ, σήμερα ξύπνησα κ όταν ουρησα είδα πολύ πολύ λίγο κόκκινο αιματακι στο χαρτί.σα να χει βαφτεί ελαφρά με σκούρο κραγιόν αλλά σε πολύ πολύ μικρή ποσότητα.νιωθω γενικά να κινείται το έντερο κ που κ που νιώθω σαν μικρές κοψιες στη μήτρα η σα να περίμενω περίοδο πάλι όπως ένιωθα τις πρώτες βδομαδες.λετε να ναι κανας ψιλό τραυματισμός επειδή μεγαλωνει;μόλις μπήκα στη 15βδομαδα είμαι 14+1.λετε να πρπεει να καλέσω γιατρό;η να δω για λίγο πως θα πάει; Έχω κανονικά ραντεβού μαζί του σε δέκα μέρες. Είναι άραγε  κτ που συμβαίνει; έχει τύχει σε καμία; Νομίζω μια κοπέλα είχε καφέ εμένα βέβαια ήταν πολύ ανεπαίσθητο.φαρμακα δε παιρνω εκτός από φυλλικό.

Να πάρεις τον γιατρό σου κορίτσι μου καλύτερα να είσαι σίγουρη.συμβαινει σε κοπέλες η αλήθεια είναι.ξεκουραση πολύ

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Feniamam είπε:

Καλημέρα κορίτσια εγώ έχω που έχω μια μικρή αγωνία για τα αποτελέσματα της νιπτ, σήμερα ξύπνησα κ όταν ουρησα είδα πολύ πολύ λίγο κόκκινο αιματακι στο χαρτί.σα να χει βαφτεί ελαφρά με σκούρο κραγιόν αλλά σε πολύ πολύ μικρή ποσότητα.νιωθω γενικά να κινείται το έντερο κ που κ που νιώθω σαν μικρές κοψιες στη μήτρα η σα να περίμενω περίοδο πάλι όπως ένιωθα τις πρώτες βδομαδες.λετε να ναι κανας ψιλό τραυματισμός επειδή μεγαλωνει;μόλις μπήκα στη 15βδομαδα είμαι 14+1.λετε να πρπεει να καλέσω γιατρό;η να δω για λίγο πως θα πάει; Έχω κανονικά ραντεβού μαζί του σε δέκα μέρες. Είναι άραγε  κτ που συμβαίνει; έχει τύχει σε καμία; Νομίζω μια κοπέλα είχε καφέ εμένα βέβαια ήταν πολύ ανεπαίσθητο.φαρμακα δε παιρνω εκτός από φυλλικό.

Καλημέρα!

Συμφωνώ κι εγώ να πάρεις το γιατρό σου. Συμβαίνει γενικά σε πολλές κοπέλες αλλά ίσως κρίνει απαραίτητο να σε δει. Μήπως σου δώσει και utrogestan. Κι εγώ είχα κάτι πονάκια που δεν μπορούσα να προσδιορίσω αν είναι έντερο κ πήγα προχθές, ενώ το ραντεβού μου είναι την άλλη εβδομάδα. Θα είσαι κ εσύ πιο ήρεμη αν τον πάρεις. Πάντως συμβαίνει συχνά. Ξεκουράσου όμως.

2 ώρες πρίν, Nicole.natasa είπε:

Καλημέρα.. έκανα κ εγώ την αυχενική χθες.προς το παρόν όλα καλά αλλά η papp-a θα βγει σε δύο βδομάδες.για φύλο δεν μας είπε τίποτα.συνηθως δεν λένε στην αυχενική έστω με πιθανότητες?

Καλημέρα!

Ούτε εμένα μου είπαν στην αυχενική. Όμως προχθές πήγα γιατρό, ήμουν 13+1 ημερολογιακά. Πήγα βασικά εκτάκτως γιατί είχα κάτι πονάκια κ ανησύχησα. Κ μου λέει σε κάποια φάση ''βλέπω και τι είναι, θέλεις να σου πω?''. Δεν το περίμενα γιατί είναι νωρίς! Μου είπε ότι είναι κοριτσάκι!:wub: Λογικά στο επόμενο ραντεβού σας στο γιατρό, θα σας πει!  

  • Μου αρέσει 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 7/1/2021 at 10:18 ΠΜ, Nicole.natasa είπε:

Καλημέρα.. έκανα κ εγώ την αυχενική χθες.προς το παρόν όλα καλά αλλά η papp-a θα βγει σε δύο βδομάδες.για φύλο δεν μας είπε τίποτα.συνηθως δεν λένε στην αυχενική έστω με πιθανότητες?

Τόσο πολύ θα αργήσει;  γιατί 2 βδομάδες;  λίγες μέρες θέλει  συνήθως.. 

On 7/1/2021 at 10:18 ΠΜ, Nicole.natasa είπε:

Καλημέρα.. έκανα κ εγώ την αυχενική χθες.προς το παρόν όλα καλά αλλά η papp-a θα βγει σε δύο βδομάδες.για φύλο δεν μας είπε τίποτα.συνηθως δεν λένε στην αυχενική έστω με πιθανότητες?

Καλημέρα κορίτσια.  Κ γω μόλις έκανα αυχενικη  κ έδωσα αίμα για papp-a.  Η αυχενικη  είναι καλή,  1.87 κ από βδομάδα  θα έχουμε κ τα αποτελέσματα  από αίμα.  Το φύλο δεν φαινόταν  ακόμη.  Κ εγώ έχω κάτι πονακια κ επειδή κουράζομαι   μου έδωσε κ μαγνήσιο.  Κ μου είπε να κόψω το φυλικο.  Εσείς το σταματησατε; σε άλλα νέα από Δευτέρα  ξεκινάω δουλειά  κ δεν ξέρω πως θα ανταπεξελθω.. 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...