Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ευχαριστώ! Έκλεισα να παω αύριο απόγευμα στο Έλενα μπας και βγάλω άκρη.. ελπίζω να μην είναι αργά.. έκανες τεστακι σήμερα; 😊

      Δεν πιστεύω πως έπαθαν κάτι τα εμβρυακια,δεν έχεις θρομβοφιλια απ'οσο είπες.Εκανες πολύ καλά που θα πας να μιλήσεις με την αιματολογο,θα δεις που θα σε καθησυχάσει.Παντως το πότε θα ξεκινήσει κάποια έγκυος να κάνει ενέσεις,δεν είναι στάνταρ.Οταν ήμουν έγκυος τις είχα ξεκινήσει εκεί γύρω στην αυχενική,ήμουν και 37.Τωρα είμαι 39 και τις ξεκίνησα από την επόμενη ημέρα της εμβρυομεταφοράς.Παιζει ρόλο και η ηλικία.Σαλοσπιρ σου έδωσε?

      Ναι έκανα τεστ,είναι θετικό,το έβαλα στο προφίλ ❤️Έχω συγκρατημένη χαρά,θέλω να δω τι θα γίνει με τη χοριακη,ελπίζω να μην έχουμε εκπλήξεις 

Μανούλες Ιουλίου 2021


Recommended Posts

11 ώρες πρίν, Angelina95 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου τι κανετε ;; 

Βλεπω σιγά σιγα ολες τελειώνουμε με αυχενικες :x

Πηγα εχτες στον γιατρο λοιπον μετα απο ολο αυτο που εγινε  .το σπορακι ηταν μια χαρουλα

Βεβαια μας ειπε οτι θα πρεπει να το δει εμβρυοκαρδιολογος οπως μας ειχε πει και πριν την τροφοβλαστη ! 

Περα απο αυτο εγραψε σε μενα τριπλεξ και υπερηχογραφημα μαστων..δεν ρωτησα εκεινη την ωρα νομιζα το κάνουν ολες ..

Οποια φιλη μ εχω ρωτωσει δεν εχει καμια 

Εσας σας τ χει ζητήσει;

Καλημέρα! Καλό μήνα σε όλες!

Να ρωτήσω αν επιτρέπεται γιατί σας είπε για εμβρυοκαρδιολόγο?

Σχετικά με τριπλεξ κ υπερηχογραφημα μαστων ούτε εμένα μου ζήτησε. Μπορείς να τον ρωτήσεις βέβαια για να σου φύγει η απορία. Αλλά ίσως είναι κ λίγο λεπτολόγος κ θέλει να τα ελέγχετε όλα! 


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 43 λεπτά , Marialena86 είπε:

Καλημέρα! Καλό μήνα σε όλες!

Να ρωτήσω αν επιτρέπεται γιατί σας είπε για εμβρυοκαρδιολόγο?

Σχετικά με τριπλεξ κ υπερηχογραφημα μαστων ούτε εμένα μου ζήτησε. Μπορείς να τον ρωτήσεις βέβαια για να σου φύγει η απορία. Αλλά ίσως είναι κ λίγο λεπτολόγος κ θέλει να τα ελέγχετε όλα! 

Καλημέρα κ καλό μήνα.προς το παρόν ούτε εμένα μου ζητήθηκε κάτι τέτοιο.λογικα με τη β επιπέδου θα κριθεί ανάλογα με το τι κ αν  θα βρεθεί σε τι παρπαανω εξετάσεις ίσως χρειαστεί να προβώ.Για την @Angelina95 υποψιάζομαι ότι γιατρός ζήτησε εξετάσεις για εμβρυοκαρδιολογο λόγω αυξημένης αυχενικης διαφάνειας πρώτου τριμήνου.ασχετως που η τορφοβλαστη βγήκε σούπερ.εχω διαβάσει πως ειναι κάτι που προτείνεται σε τέτοιες περιπτώσεις για να αποκλειστούν κ άλλα θέματα.χωρις εννοείται φυσικά ότι εχει κάτι το παιδί.καθαρα για πρόληψη.και ίσως με το τριπλέξ θέλουν να τσεκαρουν κ την ίδια την μητέρα για να δουν αν υπάρχει κάποιο ιστορικό καρδιοπαθειών κ θρομβώσεων.Μια γνωστή μου λόγω ιστορικού δικο της της ζήτηθηκε να επιβληθεί καθαρα προληπτικά σε αυτα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Από ότι βλέπω στο παγκάκι είμαι η πρώτη που θα έχω το μπεμπέ τον Ιούλιο. Υπέρηχο β επιπέδου έχετε κανονίσει να κάνετε και αν ναι που; στο νοσοκομείο είναι κλειστά τα ραντεβού οπότε πάω μάλλον για ιδιωτικά. Μήπως να ρωτήσω και στην κατηγορία Ιούνιος 2021;

Link to comment
Share on other sites

Just now, manaoula είπε:

Καλησπέρα! Από ότι βλέπω στο παγκάκι είμαι η πρώτη που θα έχω το μπεμπέ τον Ιούλιο. Υπέρηχο β επιπέδου έχετε κανονίσει να κάνετε και αν ναι που; στο νοσοκομείο είναι κλειστά τα ραντεβού οπότε πάω μάλλον για ιδιωτικά. Μήπως να ρωτήσω και στην κατηγορία Ιούνιος 2021;

Ναι ναι η ΠΗΤ σου είναι η πρώτη! Μόνο η 'Αλεξ πρέπει να έχει κανονίσει από ότι φαίνεται. Δεν ξέρω που. 

Εγώ τα κάνω όλα στο Ιασώ γιατί είναι εκεί ο γιατρός μου. Αλλά ναι, τα κορίτσια στην ομάδα Ιουνίου, θα σε βοηθήσουν πιο πολύ. Τώρα είναι κ στη φάση που κάνουν β' επιπεδου!

  • Ευχαριστώ 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Feniamam είπε:

Καλημέρα κ καλό μήνα.προς το παρόν ούτε εμένα μου ζητήθηκε κάτι τέτοιο.λογικα με τη β επιπέδου θα κριθεί ανάλογα με το τι κ αν  θα βρεθεί σε τι παρπαανω εξετάσεις ίσως χρειαστεί να προβώ.Για την @Angelina95 υποψιάζομαι ότι γιατρός ζήτησε εξετάσεις για εμβρυοκαρδιολογο λόγω αυξημένης αυχενικης διαφάνειας πρώτου τριμήνου.ασχετως που η τορφοβλαστη βγήκε σούπερ.εχω διαβάσει πως ειναι κάτι που προτείνεται σε τέτοιες περιπτώσεις για να αποκλειστούν κ άλλα θέματα.χωρις εννοείται φυσικά ότι εχει κάτι το παιδί.καθαρα για πρόληψη.και ίσως με το τριπλέξ θέλουν να τσεκαρουν κ την ίδια την μητέρα για να δουν αν υπάρχει κάποιο ιστορικό καρδιοπαθειών κ θρομβώσεων.Μια γνωστή μου λόγω ιστορικού δικο της της ζήτηθηκε να επιβληθεί καθαρα προληπτικά σε αυτα.

Ακριβώς για αυτό μου πρότεινε εμβρυοκαρδιολογο! Προληπτικα 

Φανταζομαι πως και τις δικες μου εξετασεις παλι προληπτικα !

Απλα μου έκανε εντύπωση..εκεινη την ωρα δεν σκέφτηκα να ρωτησω 

Άσχετο απο φαρμακα τι σας εχει δωσει ;

Καλο μηνα κοριτσιααααα μου :)

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Angelina95 είπε:

Ακριβώς για αυτό μου πρότεινε εμβρυοκαρδιολογο! Προληπτικα 

Φανταζομαι πως και τις δικες μου εξετασεις παλι προληπτικα !

Απλα μου έκανε εντύπωση..εκεινη την ωρα δεν σκέφτηκα να ρωτησω 

Άσχετο απο φαρμακα τι σας εχει δωσει ;

Καλο μηνα κοριτσιααααα μου :)

 

Εμενα πέρα από το φυλλικό που θα διακόψω τον επόμενο μήνα που τελειώνει το κουτί, δεν θεωρείσαι απαραίτητο να μου δώσει κτ άλλο .μου είπε ότι όταν θα ξανά πάω θα μου γράψει ασβέστιο κ σιδηρο

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε.να σας ρωτήσω έχετε νιώσει καθόλου το μωράκι κ αν ναι πως περιγράφετε την ασθηση; Μόλις εκλεισα τη 18η βδομαδα κ νιώθω κτ πεταρισματα κτ χαμηλά. Απλά  πέρα από αυτό από χθες νιώθω σχεδόν μόνιμα εκεί κάτω ένα  βαθύ ρουφηγμα λες κ με ρουφάνε με την  ηλεκτρικη από μεσα δε μπορώ να το περιγράψω μια πίεση χωρίς πόνο.αραγε να ναι κτ φυσιολογικό; 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Feniamam είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε.να σας ρωτήσω έχετε νιώσει καθόλου το μωράκι κ αν ναι πως περιγράφετε την ασθηση; Μόλις εκλεισα τη 18η βδομαδα κ νιώθω κτ πεταρισματα κτ χαμηλά. Απλά  πέρα από αυτό από χθες νιώθω σχεδόν μόνιμα εκεί κάτω ένα  βαθύ ρουφηγμα λες κ με ρουφάνε με την  ηλεκτρικη από μεσα δε μπορώ να το περιγράψω μια πίεση χωρίς πόνο.αραγε να ναι κτ φυσιολογικό; 

Καλημέρα κορίτσια!

Εγώ αναμένω να πάω στο γιατρό την άλλη εβδομάδα και έχουν ήδη περάσει 3 από την τελευταία φορά που πήγα. Μου φαίνεται πολύς καιρός αλλά προσπαθώ να μην το σκέφτομαι έτσι! Σε γενικές γραμμές καλά είμαι, με τα γνωστά μου συμπτώματα κ την κούραση αλλά έχω προσαρμοστεί σπίτι κ δεν έχω θέμα σ' αυτό. Εσείς πως είστε?

Εγώ δεν είμαι σίγουρη τι νιώθω. Τώρα διανύω τη 18η κ νιώθω που κ που κάτι σαν φτερούγισμα (αυτό που λες) αλλά όχι κάθε μέρα.. τώρα αυτό με το ρούφηγμα δεν το καταλαβαίνω ακριβώς. Γενικά νιώθω διάφορα κι εγώ αλλά μάλλον επειδή μεγαλώνει η μήτρα. Πιστεύω όμως πως τόσες αλλαγές γίνονται μέσα μας, δεν γίνεται να μην τις νιώθουμε!

  • Μου αρέσει 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένιωσα κάτι περίεργο χαμηλά τις τελευταίες δύο μέρες αλλά δεν ξέρω αν ήταν το μωρό η το έντερο η κάτι άλλο.δεν είναι ξεκάθαρο ακόμα.ειμαι στην 17η βδομάδα.η γιατρός μου είπε στις επόμενες δύο βδομάδα θα είναι πιο ξεκάθαρο.εγω τώρα που αλλάζω μήνα είχα αρκετά έντονο πόνο στην μέση.αποβτην αρχή βέβαια της εγκυμοσύνης έχω πόνους στην μέση κατά καιρούς. Μάλλον κορίτσι παρεπιπτόντως μας είπε!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicole.natasa είπε:

Εγώ ένιωσα κάτι περίεργο χαμηλά τις τελευταίες δύο μέρες αλλά δεν ξέρω αν ήταν το μωρό η το έντερο η κάτι άλλο.δεν είναι ξεκάθαρο ακόμα.ειμαι στην 17η βδομάδα.η γιατρός μου είπε στις επόμενες δύο βδομάδα θα είναι πιο ξεκάθαρο.εγω τώρα που αλλάζω μήνα είχα αρκετά έντονο πόνο στην μέση.αποβτην αρχή βέβαια της εγκυμοσύνης έχω πόνους στην μέση κατά καιρούς. Μάλλον κορίτσι παρεπιπτόντως μας είπε!

Τι ωραία! Άντε να μάθουμε όλες σιγά σιγά φύλο! Κ εγώ στο μάλλον είμαι ακόμα! 

Πόνο στη μέση νιώθω κι εγώ αλλά κυρίως όταν ξαπλώνω. Χρειάζεται να βάλω μαξιλάρι. Σκεφτόμουν να πάρω μαξιλάρι εγκυμοσύνης. Έχει πάρει καμία?


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 16 λεπτά , Marialena86 είπε:

Τι ωραία! Άντε να μάθουμε όλες σιγά σιγά φύλο! Κ εγώ στο μάλλον είμαι ακόμα! 

Πόνο στη μέση νιώθω κι εγώ αλλά κυρίως όταν ξαπλώνω. Χρειάζεται να βάλω μαξιλάρι. Σκεφτόμουν να πάρω μαξιλάρι εγκυμοσύνης. Έχει πάρει καμία?

Το σκέφτομαι και εγώ.προς το παρόν κοιμάμαι με δύο μαξιλάρια αγκαλιά.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Marialena86 είπε:

Τι ωραία! Άντε να μάθουμε όλες σιγά σιγά φύλο! Κ εγώ στο μάλλον είμαι ακόμα! 

Πόνο στη μέση νιώθω κι εγώ αλλά κυρίως όταν ξαπλώνω. Χρειάζεται να βάλω μαξιλάρι. Σκεφτόμουν να πάρω μαξιλάρι εγκυμοσύνης. Έχει πάρει καμία?

Εγώ πήρα αυτό που είναι σε σχήμα Π από το εξωτερικό βέβαια και εδώσα λιγότερα μαζί με τα έξοδα αποστολής σε σχέση με την τιμή που έχει στην Ελλάδα. Το έχω βολευτεί και ξεγελάω και τον εαυτό μου ότι κοιμάμαι κάπως μπρούμυτα. 

Link to comment
Share on other sites

Και μένα έχει μερεςπ ξεκίνησε η μέση μου όπως στις αρχές.οπως με έχει πιάσει πάλι αυτή συχνοουρια π ένιωθα τις πρώτες μέρες. λες κ κτ με πιέζει.(που οντως τώρα κάτι με πιέζει χα χα)

Σήμερα ένιωσα κάτι χαμηλά πέρα από αυτή τη πίεση κ ένα κούνημα σα κύμα σα φιδακι.νιωθω ότι ηταν το μωράκι δε Μ θύμισε σπαση εντέρου.γιατι γενικά έχω αρχίσει να νιώθω ότι κτ βρίσκεται κάτω χαμηλά με τον έναν ή τον άλλο τρόπο .μόλις μπήκα στην 19η.

Και γω σκεφτόμουν για μαξιλάρι κουλουρα εγκυμοσύνης.θα βολεψει άραγε η θα με καλύτερα με τα μαξιλάρια στα ποδια.μη το πάρω κ τζαμπα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Για πείτε από κιλά πώς πάμε;; Εγώ 15η εβδομάδα και έχω πάρει σχεδόν 4 κιλά. Είναι καλά;; Ο γιατρός μου δεν δίνει και πολύ σημασία στα κιλά , δεν μου έχει πει κάτι. Γενικά είμαι κοντή και μικρόσωμη , οπότε δεν θέλω να πάρω πολλά γιατί φοβάμαι τη γέννα.

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, manaoula είπε:

Εγώ πήρα αυτό που είναι σε σχήμα Π από το εξωτερικό βέβαια και εδώσα λιγότερα μαζί με τα έξοδα αποστολής σε σχέση με την τιμή που έχει στην Ελλάδα. Το έχω βολευτεί και ξεγελάω και τον εαυτό μου ότι κοιμάμαι κάπως μπρούμυτα. 

Έχεις πάρει αυτό που είναι πολύ πολύ μεγάλο, φτάνει σχεδόν μέχρι κάτω στα πόδια κ από τις δύο πλευρές? Τα έχω δει αυτά στο αμαζον κ για το μεγεθος τους έχουν καλές σχετικά τιμές. Εδω στην Ελλάδα με τα ίδια λεφτά βρίσκω κάποια πιο μικρά. Βέβαια σκέφτομαι μήπως το τεράστιο πιάσει όλο το κρεβάτι κ στριμώχνω τον αντρα μου στην άκρη! χαχα!

2 ώρες πρίν, berd είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Για πείτε από κιλά πώς πάμε;; Εγώ 15η εβδομάδα και έχω πάρει σχεδόν 4 κιλά. Είναι καλά;; Ο γιατρός μου δεν δίνει και πολύ σημασία στα κιλά , δεν μου έχει πει κάτι. Γενικά είμαι κοντή και μικρόσωμη , οπότε δεν θέλω να πάρω πολλά γιατί φοβάμαι τη γέννα.

Εάν δεν είχες ναυτίες κ εμετούς από την αρχή, νομίζω είναι νορμαλ. Εγώ στο πρώτο τρίμηνο εχασα τρια κιλά, οπότε τώρα που θα παω γιατρό την άλλη εβδομάδα θα δω. Σπίτι δεν ζυγίζομαι!!

  • Μου αρέσει 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...