Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου 2021


Recommended Posts

13 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

ηταν το 1ο σου παιδακι ε? δεν πειραζει ,σε μενα στο 1ο παιδι που ηταν ψηλά, με το περπάτημα και μόλις που έσπασαν τα νερά κατέβηκε πολυ κ γεννησα μετα γρήγορα,αλλά είχα καλές συσπάσεις. παίζει ρόλο κ η θέση του μωρού, πχ από την δεξια μεριά όταν είναι δεν σε πιάνουν εύκολα οι πονοι τοκετού.η σωστή θέση είναι από τα αριστερά κ να κοιτάει κατω.εμενα το 1ο και το 3ο είχαν την σωστή θέση και ο 2ος κ το 4ο τωρα ειναι απο την δεξιά. δυστυχώς φοβάμαι ότι θα ταλαιπωρηθώ όπως κ στο 2ο ,εχει ο θεος όμως πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά!!

να σου ζήσει κοριτσι μου!!γερή να ειναι και ευλογημένη!!!τέλεια μια χαρα !!!

να σου ζήσει κοριτσι μου!!γερο κ τυχερό να ειναι το μωράκι σας!!!

ααα μου φαίνεται τελευταία έμεινα αν κ 4ο παιδί χαχαχαχα δεν πειραζει...εγω μαλλον στις 20 τελικα θα μπω με πρόκληση. έχω γιατρό την Πέμπτη θα μαι 39 ακριβώς 

είμαι κ εγώ εδώ μάλλον εγώ θα μαι η τελευταία μην ανησυχείς!!χαχαχαχα 

Μην ανησυχείτε κορίτσια.. ΠΗΤ έχω 28.7 και η μικρή δεν δείχνει κανένα σημάδι να θέλει να βγει..! Είναι μια σταλιά και κολλημένη πάνω, με στροφή δεξιά.. 

Και η γυναικολόγος μου είπε ότι θα πάμε για φυσιολογικό τοκετό.. Οπότε περιμένουμε! 

Αν μη τι άλλο, είμαστε ακόμη τρεις. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα!

Συγχαρητηρια σε όσες γέννησαν! Να σας ζήσουν τα μωράκια σας! Γερά κ ευλογημένα να είναι! (Κάποια στιγμή θα ενημερωσω κ το πινακακι μας). Με το καλό κ οι υπόλοιπες! 
 

@Alex1989 Κ εμενα μου κοιμάται στο μαξ δεκάλεπτο τις τελευταίες μέρες, αλλα ξυπνάει σχεδόν ανά μια ώρα (τουλάχιστον τη νύχτα). Σίγουρα φταίει που είναι μικρούλα ακόμα κ κουράζεται για να κατεβάσει το γάλα σου, τώρα που είναι αρχή. Κάθε πόση ώρα την ξυπνας; 
Σήμερα σαν να άρχισε να είναι λίγο παραπάνω το γαλα μου. Αύριο κλείνουμε 1 εβδομάδα. 
Εμενα μου έχει πληγώσει τις θηλές αλλά με περιποίηση κ λανολινη την παλεύω μέχρι στιγμής. 
Οσες κάνατε καισαρική, έχουν πρηστεί τα πόδια σας;; Εμενα πολυ κ μου φαίνεται περίεργο γιατί στην εγκυμοσύνη δεν είχα πρηστεί καθόλου. Διάβασα όμως ότι ειναι φυσιολογικό.


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Marialena86 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!

Συγχαρητηρια σε όσες γέννησαν! Να σας ζήσουν τα μωράκια σας! Γερά κ ευλογημένα να είναι! (Κάποια στιγμή θα ενημερωσω κ το πινακακι μας). Με το καλό κ οι υπόλοιπες! 
 

@Alex1989 Κ εμενα μου κοιμάται στο μαξ δεκάλεπτο τις τελευταίες μέρες, αλλα ξυπνάει σχεδόν ανά μια ώρα (τουλάχιστον τη νύχτα). Σίγουρα φταίει που είναι μικρούλα ακόμα κ κουράζεται για να κατεβάσει το γάλα σου, τώρα που είναι αρχή. Κάθε πόση ώρα την ξυπνας; 
Σήμερα σαν να άρχισε να είναι λίγο παραπάνω το γαλα μου. Αύριο κλείνουμε 1 εβδομάδα. 
Εμενα μου έχει πληγώσει τις θηλές αλλά με περιποίηση κ λανολινη την παλεύω μέχρι στιγμής. 
Οσες κάνατε καισαρική, έχουν πρηστεί τα πόδια σας;; Εμενα πολυ κ μου φαίνεται περίεργο γιατί στην εγκυμοσύνη δεν είχα πρηστεί καθόλου. Διάβασα όμως ότι ειναι φυσιολογικό.

Εμείς ακόμη είμαστε στην κλινική. Θα βγούμε μεθαύριο. Κ μένα ανά μία ώρα ξυπνάει περίπου. Μόνο μια δυο φορές κοιμήθηκε 3ωρο και την ξύπνησα εγώ μετά.  Σήμερα που μου κατέβηκε κ το γάλα το βράδυ έφαγε λίγο καλύτερα.  Εγώ στην πρώτη μου κόρη υπέφερα από τις πληγωμενες θηλες . Θέλει πολύ υπομονή. Τώρα οι θηλές είναι έτοιμες στο δεύτερο. Το πρήξιμο στα πόδια είναι όντως φυσιολογικό. Τώρα δεν έχουν πρηστεί ακόμη αλλά στην πρώτη  κ μένα είχαν πρηστεί. Ο γιατρός μου ειπε πως πρέπει να τα κρατάμε ψηλά τα πόδια για να μην πρηστουν κ  όχι να κρέμονται.. από λοχεια πως τα πας; Έχεις αιμα; Εγώ έχω ελάχιστο ακόμη κ μου κάνει εντύπωση

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Εμείς ακόμη είμαστε στην κλινική. Θα βγούμε μεθαύριο. Κ μένα ανά μία ώρα ξυπνάει περίπου. Μόνο μια δυο φορές κοιμήθηκε 3ωρο και την ξύπνησα εγώ μετά.  Σήμερα που μου κατέβηκε κ το γάλα το βράδυ έφαγε λίγο καλύτερα.  Εγώ στην πρώτη μου κόρη υπέφερα από τις πληγωμενες θηλες . Θέλει πολύ υπομονή. Τώρα οι θηλές είναι έτοιμες στο δεύτερο. Το πρήξιμο στα πόδια είναι όντως φυσιολογικό. Τώρα δεν έχουν πρηστεί ακόμη αλλά στην πρώτη  κ μένα είχαν πρηστεί. Ο γιατρός μου ειπε πως πρέπει να τα κρατάμε ψηλά τα πόδια για να μην πρηστουν κ  όχι να κρέμονται.. από λοχεια πως τα πας; Έχεις αιμα; Εγώ έχω ελάχιστο ακόμη κ μου κάνει εντύπωση

Καλημέρα! 
Σχετικα με τα λοχεια δεν έχω κ μέτρο σύγκρισης. Είχα αρκετό αίμα αλλά μου φάνηκαν νορμαλ. Περίμενα δλδ να ειχα περισσότερο. Μια μερα αφού γύρισα από το μαιευτήριο σταμάτησα τις σερβιετες ακράτειας κ βάζω μόνο μια κλασσικη always μωβ κ είμαι οκ. Θα κατέβουν κ σένα δεν μπορεί. Ισως ειναι αρχη. Τις πρώτες μέρες ήμουν τόσο χάλια από το χειρουργείο, που δεν θυμάμαι να σου πω αν είχα πολυ ή ήρθε πιο μετά!


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Την Τετάρτη γέννησα ένα μπεμπαρο με καισαρική.  Ειναι καλούλης τρώει πίνει κοιμάται δεν ακουγεται καθόλου παρά μόνο όταν πεινάει και όταν κάνει κακά. Δεν έχω καταφέρει ακόμα να θηλάσω δεν έχει κατέβει γάλα λόγω καισαρική μου είπαν αργεί οπότε του έδινα μπιμπερό. Μόλις γεννήθηκε μου το πήραν και το πήγαν στη αίθουσα νεογνων γιατί είχε υπογλυκαιμία. Το κράτησαν 2 μέρες χωρίς να μπορώ να το δω μόνο ενημέρωση από τη μαία και το γιατρό. Μεγάλη στεναχώρια πέρασα αλλά πέρασε. Μου το φέρανε το παιδί Πέμπτη βράδυ γύρω στις 12. Το πρωί είδα το μωρό ήταν, μελανιασμενο από τα τσιμπήματα του ορού. Τώρα πλέον σπίτι από το Σάββατο προσπαθούμε να προσαρμοστούμε. Η προσαρμογή καλά πάει λίγο με τον ύπνο έχουμε θέμα ξυπνάει κάθε 2 ώρες ενώ στο νοσοκομείο κοιμόταν περισσότερο.  Με τα γεύματα πάλι έχουμε θέμα γιατί είναι λαίμαργος ποτέ πίνει 60 γραμμάρια πότε ξεπερνάμε τα 100. Κάνω άντληση με θηλαστρο και πάω αρκετά καλά αλλά έχω πολύ λίγο. Δεν φτανει για τάισμα. Ελπίζω να το διορθώσω ώστε να μπορέσω να το θηλάζω. Αυτη είναι και η στεναχώρια μου! Επίσης ακόμα έχω πόνους από την καισαρική. Ποτέ θα περάσουν; με παυσίπονα ειμαι . Κάτι άλλο δε θυμάμαι να σας πω. Να ζήσουν όλα τα παιδάκια που γεννήθηκαν και με το καλό όσα παιδάκια αναμενονται να γεννηθούν. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κ εμένα έχουν πρηστεί λίγο τα πόδια μου ενώ στην εγκυμοσύνη καθόλου. Τώρα για τον θηλασμό.εγω τώρα άρχισα να θηλάζω.στηξ αρχή μου έλεγαν δεν έχω γάλα έδωσα φόρμουλα.μετα πήρα θηλαστρο άρχισα να αντλώ και έπινε έτσι κάποια γεύματα.και τελικά πήρα θηλές σιλικόνης γιατί το καημένο δεν μπορούσε να πιάσει και ξεκινήσαμε να θηλάζουμε δειλά δειλά.σε συνδιασμό με φόρμουλα και άντληση.η αλήθεια είναι με την φόρμουλα κοιμάται λίγο παραπάνω.αλλα ευτυχώς είναι ήσυχος μην τον ματιασω

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να ρωτήσω κάτι? Από τις μανούλες μας, χρησιμοποιεί καμία κοχύλια? Είναι χρήσιμα τελικά? Χρησιμοποιείτε επιθέματα? Γιατί στο σεμινάριο ήταν υπέρ των κοχυλιών 

Link to comment
Share on other sites

Όσες έχετε γεννήσει καταφέρατε να θηλασετε; εγώ έχω ακόμα μερικές σταγόνες προσπαθώ να κάνω άντληση με θηλαστρο αλλά και πάλι τίποτα. Καμία κάποια συμβουλή;  κάνετε κάποια διατροφή; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , manaoula είπε:

Όσες έχετε γεννήσει καταφέρατε να θηλασετε; εγώ έχω ακόμα μερικές σταγόνες προσπαθώ να κάνω άντληση με θηλαστρο αλλά και πάλι τίποτα. Καμία κάποια συμβουλή;  κάνετε κάποια διατροφή; 

Καλησπέρα. Εμένα μου κατέβηκε το γάλα χτες το βράδυ πολύ απότομα κ είχα πρηστεί λίγο . Πόσες μέρες μετά τον τοκετό εισαι; Μετά το τρίτο 24ωρο πρέπει να κατέβει. Ο καλύτερος ερεθισμός για το στήθος είναι το μωρό  για να παράγει γάλα. Προσπαθησε να την έχεις πάνω όσο το δυνατόν περισσότερο κ ζητησε καθοδήγηση από  συμβούλο θηλασμού καλύτερα για να τα καταφέρεις

πρίν από 4 λεπτά , Alex1989 είπε:

Καλησπέρα. Εμένα μου κατέβηκε το γάλα χτες το βράδυ πολύ απότομα κ είχα πρηστεί λίγο . Πόσες μέρες μετά τον τοκετό εισαι; Μετά το τρίτο 24ωρο πρέπει να κατέβει. Ο καλύτερος ερεθισμός για το στήθος είναι το μωρό  για να παράγει γάλα. Προσπαθησε να την έχεις πάνω όσο το δυνατόν περισσότερο κ ζητησε καθοδήγηση από  συμβούλο θηλασμού καλύτερα για να τα καταφέρεις

Εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο. Την αίτηση για το επίδομα γέννησης  μας την έκανε το μαιευτήριο. Σάς ήρθε κάποιο μήνυμα στο κινητό;  Επίσης βγαίνει κ το ΑΜΚΑ αυτόματα ή πρέπει να πάμε ΚΕΠ για αυτό;


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

On 13/7/2021 at 9:46 ΜΜ, Irenesirene79 είπε:

Καλησπέρα, να ρωτήσω κάτι? Από τις μανούλες μας, χρησιμοποιεί καμία κοχύλια? Είναι χρήσιμα τελικά? Χρησιμοποιείτε επιθέματα? Γιατί στο σεμινάριο ήταν υπέρ των κοχυλιών 

Καλησπέρα! Χρησιμοποίησα κοχύλια γιατί είχαν πληγωθεί οι θηλές μου. Για να μην ακουμπάνε πουθενά κ σε συνδυασμό με τη λανολινη που βάζω να επουλωθούν πιο γρήγορα. Σε αυτή την περίπτωση χρειάζονται. Αλλά από προχθές που κατέβηκε το γάλα μου κ ειδικά εχθές, ένιωθα ότι με πίεζαν πολυ κ μου δημιουργούσαν συμφόρηση κ το στήθος μου ήταν πολυ σκληρό σε κάποια σημεία. Σήμερα που οι θηλές μου ήταν καλύτερα δεν τα έβαλα. Το στήθος μου είναι πιο μαλακό. Δεν ξερω αν είναι τυχαίο. Επίσης κορίτσια για τις πληγωμένες θηλές, μου είπε η μαία να βάζω πάνω για λίγη ώρα λάχανο κρύο!! Όντως βοηθάει πολυ!

5 ώρες πρίν, manaoula είπε:

Όσες έχετε γεννήσει καταφέρατε να θηλασετε; εγώ έχω ακόμα μερικές σταγόνες προσπαθώ να κάνω άντληση με θηλαστρο αλλά και πάλι τίποτα. Καμία κάποια συμβουλή;  κάνετε κάποια διατροφή; 

Αρχικά αυτό που σου είπε κ η Αλεξ να βάζεις συχνά το μωρό κ ας μην τρώει ουσιαστικά, μετά θα του δίνεις το συμπλήρωμα για να χορτάσει. Έχει υπομονή να θηλάσει ενώ δεν κατεβαίνει το γάλα; Εμενα η δικιά μου προσπαθούσε πολυ στην αρχή, δεν βαριόταν. Γενικά από διατροφή ξερω από γιαγιάδες κ μαμα, πολλά υγρά. Νερό, γάλα, σούπες κ στο χωριό μου λένε ο τραχανάς σούπα κάνει γάλα! Η μαία σχετικά με τη διατροφή δεν είπε κάτι φοβερο, απλά προσεγμένη διατροφή, όπως προσεχές στην εγκυμοσύνη. Κ όχι όσπρια, καυτερά, ώμο κρεμμύδι, μπρόκολο, κουνουπίδι για να μην κάνει το παιδί κολικούς. 

4 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα. Εμένα μου κατέβηκε το γάλα χτες το βράδυ πολύ απότομα κ είχα πρηστεί λίγο . Πόσες μέρες μετά τον τοκετό εισαι; Μετά το τρίτο 24ωρο πρέπει να κατέβει. Ο καλύτερος ερεθισμός για το στήθος είναι το μωρό  για να παράγει γάλα. Προσπαθησε να την έχεις πάνω όσο το δυνατόν περισσότερο κ ζητησε καθοδήγηση από  συμβούλο θηλασμού καλύτερα για να τα καταφέρεις

Εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο. Την αίτηση για το επίδομα γέννησης  μας την έκανε το μαιευτήριο. Σάς ήρθε κάποιο μήνυμα στο κινητό;  Επίσης βγαίνει κ το ΑΜΚΑ αυτόματα ή πρέπει να πάμε ΚΕΠ για αυτό;

Με το που έκανε την αιτηση το μαιευτήριο μετά από δέκα λεπτά ήρθε στο κινητό μου η έγκριση του επιδόματος κ το ΑΜΚΑ την μικρής (την ασφάλισα σε μένα). Αν είσαι ακόμα στην κλινική ρώτησε τους. 
 

Επισης να ρώτησω όσες δίνετε φόρμουλα.. ποιο γάλα δίνετε;; Εγώ όσο ήμουν στο μαιευτήριο, την έδινα λίγες ώρες το βράδυ στις μαιες κ έπαιρνε ένα γεύμα ξένο. Νομίζω στο Ιασώ είχαν ένα της Νεστλέ. Σπίτι δεν της έχω δώσει ακόμα. Η παιδίατρος μου πρότεινε το Sanilac. Το πήρα αλλά δεν ξερω. Εγώ σκεφτόμουν το Hipp. @Alex1989 μηπως εσυ που έχεις κ άλλο παιδάκι έχεις δοκιμάσει πιο πολλά κ έχεις κάτι να προτείνεις; 


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 56 λεπτά , Marialena86 είπε:

Επισης να ρώτησω όσες δίνετε φόρμουλα.. ποιο γάλα δίνετε;; Εγώ όσο ήμουν στο μαιευτήριο, την έδινα λίγες ώρες το βράδυ στις μαιες κ έπαιρνε ένα γεύμα ξένο. Νομίζω στο Ιασώ είχαν ένα της Νεστλέ. Σπίτι δεν της έχω δώσει ακόμα. Η παιδίατρος μου πρότεινε το Sanilac. Το πήρα αλλά δεν ξερω. Εγώ σκεφτόμουν το Hipp. @Alex1989 μηπως εσυ που έχεις κ άλλο παιδάκι έχεις δοκιμάσει πιο πολλά κ έχεις κάτι να προτείνεις; 

Είμαι μια εβδομάδα σήμερα από τη γέννηση του παιδιού και δεν... Έχω γάλα αλλά σταγονιτσες.  Αύριο ίσως πάρω τηλέφωνο σε σύμβουλο θηλασμού να μιλήσω. 

Από φόρμουλα δίνω το novalac 1 bio. Είναι πολύ ελαφρύ και δεν έχει κάνει κολικούς βέβαια έχω πάρει και τα μπουκάλια ειδικά για κολικους. Ο παιδίατρος μου είπε να το συνεχίσω αφού το είδε όταν έπινε και το δεχόταν το μωρό το γάλα "αναιμακτα". 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, manaoula είπε:

Είμαι μια εβδομάδα σήμερα από τη γέννηση του παιδιού και δεν... Έχω γάλα αλλά σταγονιτσες.  Αύριο ίσως πάρω τηλέφωνο σε σύμβουλο θηλασμού να μιλήσω. 

Από φόρμουλα δίνω το novalac 1 bio. Είναι πολύ ελαφρύ και δεν έχει κάνει κολικούς βέβαια έχω πάρει και τα μπουκάλια ειδικά για κολικους. Ο παιδίατρος μου είπε να το συνεχίσω αφού το είδε όταν έπινε και το δεχόταν το μωρό το γάλα "αναιμακτα". 

Κ έγω έτσι είχα μέχρι προχθές, 6 μέρες μετά τη γεννά. Όμως παράλληλα προχθές κ ενώ δεν είχε κατέβει το γάλα, είχε αρχίσει να σκληραίνει πολυ το στήθος μου σε κάποια σημεία κ φούσκωσε απότομα. Έβαλα ζεστές κομπρέσες κ έκανα μασάζ κ σιγά σιγά άρχισα να βλέπω πιο πολυ γάλα. Σήμερα κατέβηκε καλύτερα το γάλα κ είναι το στήθος μου πιο μαλακό. Θα σε βοηθήσει πολυ η σύμβουλος θηλασμού. Δεν νομίζω ότι έχεις θέμα. Θέλει λίγο χρόνο κ λιγη δουλειά.  


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marialena86 είπε:

Καλησπέρα! Χρησιμοποίησα κοχύλια γιατί είχαν πληγωθεί οι θηλές μου. Για να μην ακουμπάνε πουθενά κ σε συνδυασμό με τη λανολινη που βάζω να επουλωθούν πιο γρήγορα. Σε αυτή την περίπτωση χρειάζονται. Αλλά από προχθές που κατέβηκε το γάλα μου κ ειδικά εχθές, ένιωθα ότι με πίεζαν πολυ κ μου δημιουργούσαν συμφόρηση κ το στήθος μου ήταν πολυ σκληρό σε κάποια σημεία. Σήμερα που οι θηλές μου ήταν καλύτερα δεν τα έβαλα. Το στήθος μου είναι πιο μαλακό. Δεν ξερω αν είναι τυχαίο. Επίσης κορίτσια για τις πληγωμένες θηλές, μου είπε η μαία να βάζω πάνω για λίγη ώρα λάχανο κρύο!! Όντως βοηθάει πολυ!

Αρχικά αυτό που σου είπε κ η Αλεξ να βάζεις συχνά το μωρό κ ας μην τρώει ουσιαστικά, μετά θα του δίνεις το συμπλήρωμα για να χορτάσει. Έχει υπομονή να θηλάσει ενώ δεν κατεβαίνει το γάλα; Εμενα η δικιά μου προσπαθούσε πολυ στην αρχή, δεν βαριόταν. Γενικά από διατροφή ξερω από γιαγιάδες κ μαμα, πολλά υγρά. Νερό, γάλα, σούπες κ στο χωριό μου λένε ο τραχανάς σούπα κάνει γάλα! Η μαία σχετικά με τη διατροφή δεν είπε κάτι φοβερο, απλά προσεγμένη διατροφή, όπως προσεχές στην εγκυμοσύνη. Κ όχι όσπρια, καυτερά, ώμο κρεμμύδι, μπρόκολο, κουνουπίδι για να μην κάνει το παιδί κολικούς. 

Με το που έκανε την αιτηση το μαιευτήριο μετά από δέκα λεπτά ήρθε στο κινητό μου η έγκριση του επιδόματος κ το ΑΜΚΑ την μικρής (την ασφάλισα σε μένα). Αν είσαι ακόμα στην κλινική ρώτησε τους. 
 

Επισης να ρώτησω όσες δίνετε φόρμουλα.. ποιο γάλα δίνετε;; Εγώ όσο ήμουν στο μαιευτήριο, την έδινα λίγες ώρες το βράδυ στις μαιες κ έπαιρνε ένα γεύμα ξένο. Νομίζω στο Ιασώ είχαν ένα της Νεστλέ. Σπίτι δεν της έχω δώσει ακόμα. Η παιδίατρος μου πρότεινε το Sanilac. Το πήρα αλλά δεν ξερω. Εγώ σκεφτόμουν το Hipp. @Alex1989 μηπως εσυ που έχεις κ άλλο παιδάκι έχεις δοκιμάσει πιο πολλά κ έχεις κάτι να προτείνεις; 

Εγω προτείνω το novalac bio 1. Έδινα στην πρώτη μου κόρη συμπληρωματικά κάποιες φορές κ έχω πάρει κ τώρα ένα κουτί να υπάρχει για ώρα ανάγκης. Ο ένας παιδίατρος μου που τον εμπιστεύομαι πολύ στην διατροφή των βρεφών καθώς έχει ειδικό μεταπτυχιακό, μου είπε πως είναι από τα καλύτερα βιολογικά γάλατα για βρέφη. Φυσικά είναι κ πως θα ταιριάξει το γάλα σε κάθε παιδί αλλά συνήθως δεν προκαλεί θέμα αν δεν υπάρχει δυσκοιλιότητα αλλεργίες κλπ.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα να πω κ γω την εμπερια μου γέννησα με καισαρική πήγαμε για φυσιολογικό με πρόκληση αλλά δεν.    έφαγα δεκατέσσερις ωρες όμως τίποτα κ πήγαμε καισαρική.τοψσωμα από τη τόση κούραση κ νάρκωση κ χάπια έπαθε σοκ κ δυσλειτουργει πολυ το εντερο μου κ δε μπορώ ούτε να φάω ούτε να πιω ούτε καν να κοιμηθώ συνεχώς με ένα μόνιμο σφίξιμο στο στηθος κ είμαι σε αγωγή.γενικα ταλαιπωρήθηκα κ ταλαπωρουμε πάρα πολύ ακόμα.  η τομή δε με πονά καν.ελπιζω να στρώσει γιατί όλο αυτό με έχει εξάντληση. Το μόνο θετικό είναι η μπουμπυ μου πωειναι μια θεά γεννήθηκε 3230  στις 40 +3  κ είναι τόσο καλοβολο μωρακι ακόμα.μακαρι να μη ταλαιπωρηθεί καμία άλλη έτσι.να σας ζητούν τα παιδάκια σας. Επίσης να προσεθσω ότι κ μένα τα πόδια μου είναι τομπαροσμενα σα λουκάνικα ενώ δεν εχια θέμασ την εγκυμοσύνη.γενκα νιώθω ακόμα με εκ κουβαλαω μέσα μου ακόμα μια μεγάλη δωδη νάρκωσης κ όλα τ όργανα έχουν αδρανήσει.

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/7/2021 at 9:09 ΠΜ, Angelina95 είπε:

Όχι μην αγχώνεσαι είμαι και εγώ εδώ χαχαχαχα έχω ΠΗΤ 19/7 και περιμένω..έκανα καρδιοτοκογραφο το Σάββατο αλλά τίποτα ιδιαίτερο το μωρό έχει πάρει θέση το θέμα είναι όμως ότι θέλει πολύ περπάτημα από ότι Μ είπε και από το Σάββατο έχω κάνει φουλ περπατημα καθίσματα σκάλες  ..τι άλλο πια;;

 

 

κορίτσια μου εγω μπαίνω με πρόκληση τελικα στις 20 5,30 το πρωι.ο μπέμπης τον βγάζει ειδη 3780 δεν ξερω αν θα ισχύει θα δουμε θα σας πω 39η ακριβώς ημουν εχθες που πήγα,αμνιακό έχει μια χαρα οποτε όλα οκ.ειναι ακόμα από δεξιά γιαυτο δεν με πιάνουν οι συσπάσεις κανονικα. έτσι ήταν κ ο 2ο γιος μου ενώ ο 1ος και η 3η μου ηταν αριστερα κ ειχα πονους.δεν πειραζει όμως.εμενα μου ειπε να μην περπατάω για να προλάβω να κάνω το τεστ έξω την δευτερα γιατι στο μητερα εχει 150 ευρώ.

  • Μου αρέσει 2

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...