Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Soho24 είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Ναι είναι μια χαρά για 1η χοριακή 🤗 Εύχομαι καλό διπλασιασμό. Πότε θα επαναλάβεις? 

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Την Κυριακή ξανά και μου είπε ο γιατρός ότι είναι λίγο χαμηλό το νούμερο,όμως αυτό που μας ενδιαφέρει είναι να ανέβει αρκετά 

Μανούλες Ιουλίου 2021


Recommended Posts

πρίν από 51 λεπτά , manaoula είπε:

@Nicole.natasa και ο δικός.μου μπορεί να φάει 30 αλλά μπορεί να φάει και γύρω στα 120 και να έχει το χέρι στο στόμα να πιπιλαει και εκει σκέφτομαι να κάνω και άλλο η όχι. Μετά λοκιυομαι και λέω όχι όποτε προσπαθώ να τον ηρεμήσω αλλά μάταια....

Το ίδιο θέμα έχω κ εγώ.. Μια μέρα διαφορά έχουν τα δικά μας. Αν κ θηλάζουμε μόνο, έχει κατέβει το γάλα μου κ τρώει αρκετά. Ρεύεται, βγάζει γουλιτσες κ όμως ζητάει πάλι στήθος. Δεν γίνεται να τρώει συνέχεια! Οποτε την έχω αγκαλιά, δεν πιάνει πάντα.. ψάχνει στήθος όλη την ώρα! Οποτε της έδωσα πιπίλα. Κ κάτι γίνεται. Δεν έχει κανένα θέμα με το θηλασμό κ είχε πάρει κ λίγο μπουκάλι στο μαιευτήριο (εννοώ για σύγχυση θηλων που λένε). Είναι ομως κ στο παιδί πιστεύω! Επίσης κ εγώ την κοιτάζω κ συγκινούμαι! 


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Marialena86πιπίλα προσπαθησα και εγώ να του δωσω αλλατην έφτυσε. Να σου πω την αλήθεια χάρηκα που δεν τη θέλει τον βάζω στο στήθος μου  και ρουφάει οπότε έχω το τερπον μετά του ωφελίμου κοιμάται και προσπαθεί να θηλασει

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Marialena86 είπε:

Το ίδιο θέμα έχω κ εγώ.. Μια μέρα διαφορά έχουν τα δικά μας. Αν κ θηλάζουμε μόνο, έχει κατέβει το γάλα μου κ τρώει αρκετά. Ρεύεται, βγάζει γουλιτσες κ όμως ζητάει πάλι στήθος. Δεν γίνεται να τρώει συνέχεια! Οποτε την έχω αγκαλιά, δεν πιάνει πάντα.. ψάχνει στήθος όλη την ώρα! Οποτε της έδωσα πιπίλα. Κ κάτι γίνεται. Δεν έχει κανένα θέμα με το θηλασμό κ είχε πάρει κ λίγο μπουκάλι στο μαιευτήριο (εννοώ για σύγχυση θηλων που λένε). Είναι ομως κ στο παιδί πιστεύω! Επίσης κ εγώ την κοιτάζω κ συγκινούμαι! 

Ακριβώς τα ίδια κ μεις.εγω.ανα τρις ώρες με είπαν να τη ξυπνάω να θηλαζει για να μην αφυδατώνεται.τρώει σα λαίμαργο διψασμενο κοπουκι.πολλεε φορές ξυπνά κ μόνη . εμείς από την αλλη έχουμε φοβερό θεμα με κολικούς δυστυχώς  και αννακγστικα κάθεται πιο πολύ στο στήθος κ τρώει για παρηγοριά ενώ δε πεινάει.

On 20/7/2021 at 12:31 ΜΜ, Angelina95 είπε:

Αυτό και έκανα Φένια μου ..ξαναπηγα σήμερα και ήμουν ακριβώς στα ίδια ! 

Επομένως έκλεισα να κάνω προγραμματισμένη καισαρική αύριο ! 

Δεν είσαι η μόνη που μου το λες πάντως ! Οπότε ήθελα να σκεφτώ λογικά γιατί ψυχολογικα κουράστηκα κ ολας να περιμένω μπορεί να ακούγεται εγωιστικό αλλά έχω κάνει τόσα αυτές τις δύο εβδομάδες και ο τράχηλος δεν έχει καμία διαφορά και το Μωρο πολύ ψηλά 

Ο γιατρός με άφησε να αποφασίσω και σήμερα πήρα εγώ την απόφαση 

Ευχαριστώ όλες σας κορίτσια για τις συμβουλές σας πάντως !! Ήρθε και εμένα τελικά η ώρα :)

πώς σας φαίνεται η ζωή με το μωράκι σας ;;;

Με το καλό κορίτσι μου και σε σένα όλα καλά να πανε

Link to comment
Share on other sites

Πινακάκι Ιουλίου

 @manaoula --> ΠΗΤ 4/7, αγοράκι, Νοσοκομείο Αλεξάνδρα, β’ επιπέδου 3/3 - Γεννήσαμε!! 7/7/2021❤️

@Feniamam --> ΠΗΤ 7/7, κοριτσάκι, ΓένεσιςΘεσσαλονίκη (?), β’ επιπέδου 1/3 -Γεννήσαμε!! 10/7/2021❤️

@Bbboob --> ΠΗΤ 12/7, αγοράκι, Ιασώ - Γεννήσαμε!! 6/7/2021❤️

@Marialena86 --> ΠΗΤ 15/7, κοριτσάκι, Ιασώ, β' επιπέδου 11/3 - Γεννήσαμε 6/7/2021❤️

@Alex1989 --> ΠΗΤ 17/7, κοριτσάκι, ?, β' επιπέδου 9/3 - Γεννήσαμε 10/7/2021❤️

@Nicole.natasa --> ΠΗΤ 18/7, αγοράκι, εκτός Ελλάδας, β' επιπέδου 3/3 - Γεννήσαμε!! 30/6/2021 ❤️

@Angelina95 --> ΠΗΤ 19/7, αγοράκι, Ρέα

@milkyway90 --> ΠΗΤ 19/7, αγοράκι, Ι.Μ. Πάτρας

@emman_makro —> ΠΗΤ 21/7, αγοράκι, ?

 @Kelly_V --> ΠΗΤ 22/7, αγοράκι, Γένεσις Θεσσαλονίκη, β' επιπέδου 17/3

@*ζουζουνα*!!! --> ΠΗΤ 22/7, αγοράκι, Μητέρα, β'επιπέδου 10/3

@Irenesirene79 --> ΠΗΤ 28/7, κοριτσάκι, Έλενα

 @berd --> ΠΗΤ 30/7, κοριτσάκι, CITY HOSPITALΚαλαμάτα, β' επιπέδου 10/4

 

Καλημερα! Επιτέλους κατάφερα να ανανεωσω το πινακακι! Με το καλό και τα υπόλοιπα κορίτσια! @Angelina95 Όποτε μπορέσεις, περιμένουμε νέα σου! 
 

@Feniamam Πως καταλαβαινουμε ότι είναι κολικοι; Εμενα γενικά είναι λίγο νευρική. Σφίγγεται καποιες φορες αλλά δεν κλαίει πολυ. Αν την πάρω αγκαλιά ή την ταΐσω δλδ σταματάει. Όποτε πιστεύω είναι από τα νεύρα της γιατί το κάνει κ με το που ξυπνάει κ θέλει να φάει! Εμάς η παιδίατρος μας έδωσε εκτός από D3 σταγόνες και προβιοτικά. Μου φάνηκε νωρίς αλλά βλέπω δίνουν γενικά. 
Εσεις τους δίνετε;
 

  • Μου αρέσει 3

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Marialena86 είπε:

Πινακάκι Ιουλίου

 @manaoula --> ΠΗΤ 4/7, αγοράκι, Νοσοκομείο Αλεξάνδρα, β’ επιπέδου 3/3 - Γεννήσαμε!! 7/7/2021❤️

@Feniamam --> ΠΗΤ 7/7, κοριτσάκι, ΓένεσιςΘεσσαλονίκη (?), β’ επιπέδου 1/3 -Γεννήσαμε!! 10/7/2021❤️

@Bbboob --> ΠΗΤ 12/7, αγοράκι, Ιασώ - Γεννήσαμε!! 6/7/2021❤️

@Marialena86 --> ΠΗΤ 15/7, κοριτσάκι, Ιασώ, β' επιπέδου 11/3 - Γεννήσαμε 6/7/2021❤️

@Alex1989 --> ΠΗΤ 17/7, κοριτσάκι, ?, β' επιπέδου 9/3 - Γεννήσαμε 10/7/2021❤️

@Nicole.natasa --> ΠΗΤ 18/7, αγοράκι, εκτός Ελλάδας, β' επιπέδου 3/3 - Γεννήσαμε!! 30/6/2021 ❤️

@Angelina95 --> ΠΗΤ 19/7, αγοράκι, Ρέα

@milkyway90 --> ΠΗΤ 19/7, αγοράκι, Ι.Μ. Πάτρας

@emman_makro —> ΠΗΤ 21/7, αγοράκι, ?

 @Kelly_V --> ΠΗΤ 22/7, αγοράκι, Γένεσις Θεσσαλονίκη, β' επιπέδου 17/3

@*ζουζουνα*!!! --> ΠΗΤ 22/7, αγοράκι, Μητέρα, β'επιπέδου 10/3

@Irenesirene79 --> ΠΗΤ 28/7, κοριτσάκι, Έλενα

 @berd --> ΠΗΤ 30/7, κοριτσάκι, CITY HOSPITALΚαλαμάτα, β' επιπέδου 10/4

 

Καλημερα! Επιτέλους κατάφερα να ανανεωσω το πινακακι! Με το καλό και τα υπόλοιπα κορίτσια! @Angelina95 Όποτε μπορέσεις, περιμένουμε νέα σου! 
 

@Feniamam Πως καταλαβαινουμε ότι είναι κολικοι; Εμενα γενικά είναι λίγο νευρική. Σφίγγεται καποιες φορες αλλά δεν κλαίει πολυ. Αν την πάρω αγκαλιά ή την ταΐσω δλδ σταματάει. Όποτε πιστεύω είναι από τα νεύρα της γιατί το κάνει κ με το που ξυπνάει κ θέλει να φάει! Εμάς η παιδίατρος μας έδωσε εκτός από D3 σταγόνες και προβιοτικά. Μου φάνηκε νωρίς αλλά βλέπω δίνουν γενικά. 
Εσεις τους δίνετε;
 

Εγώ το κατλαβαα αμέσως κ το δε κ ο παιδίατρος ήταν πετρωμενη η κοιλιτσα.γενικα είναι ησυχο μωρο δε κλαιε χωρίς λόγο κ εκεί π ξεκουράζεται ξαφνικά  σφίγγει τα πόδια της προς τη κοιλιά κ τα τεντώνει ξανά έξω κ πάλι προς τη κοιλια κ τη πιάνει κλάμα συνήθως το βράδυ μετά  από γεύμα.ανανλογα πόσο ποναει τόσο κλαειει κ έχει τύχει να πονάει πολύ κ να σφαδαζει η καγμενουλα.εχει ευαίσθητο εντερακι.μπορει ένα παιδί να χει κολικούς κ να ναι σε πολύ ελαφρά μορφή κ να μη το καταλάβεις εμένα επειδή της είναι έντονοι κάνει μπαμ.κ μένα είναι νευρική κ ψάχνει θηλή να ανακουφίστει η κοιλίτσα πίνοντας γαλα.ισως κ σένα κάνει μικρά πονάκια απλά επειδή δεν είναι έντονοι δε σου φαιεντσι.εμενα εχει τύχει να τη πιάσουν κ να μη ν την ηρεμει τίποτα. προσπαθω κ γω να κάνω όσο πιο ελαφρά διατροφή. Κ μας μας έδωσε εντολή προβιοτικα αν κ λέει δε έχει εξακριβωθεί κάτα ποσο κάνει δουλειά. σήμερα της έδωσα πρώτη μέρα. Κ εσάς σας έδωσε προληπτικά για καλό κ κακό κ καλά έκανε.οσο μπορούμε να τα βοηθήσουμε μήπως τυχόν και. Και σταγόνες μας έδωσε για το μάτι επειδή τσιμπλιαζει κ βιταμίνη ντε.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

20 ώρες πρίν, Marialena86 είπε:

Πινακάκι Ιουλίου

 @manaoula --> ΠΗΤ 4/7, αγοράκι, Νοσοκομείο Αλεξάνδρα, β’ επιπέδου 3/3 - Γεννήσαμε!! 7/7/2021❤️

@Feniamam --> ΠΗΤ 7/7, κοριτσάκι, ΓένεσιςΘεσσαλονίκη (?), β’ επιπέδου 1/3 -Γεννήσαμε!! 10/7/2021❤️

@Bbboob --> ΠΗΤ 12/7, αγοράκι, Ιασώ - Γεννήσαμε!! 6/7/2021❤️

@Marialena86 --> ΠΗΤ 15/7, κοριτσάκι, Ιασώ, β' επιπέδου 11/3 - Γεννήσαμε 6/7/2021❤️

@Alex1989 --> ΠΗΤ 17/7, κοριτσάκι, ?, β' επιπέδου 9/3 - Γεννήσαμε 10/7/2021❤️

@Nicole.natasa --> ΠΗΤ 18/7, αγοράκι, εκτός Ελλάδας, β' επιπέδου 3/3 - Γεννήσαμε!! 30/6/2021 ❤️

@Angelina95 --> ΠΗΤ 19/7, αγοράκι, Ρέα

@milkyway90 --> ΠΗΤ 19/7, αγοράκι, Ι.Μ. Πάτρας

@emman_makro —> ΠΗΤ 21/7, αγοράκι, ?

 @Kelly_V --> ΠΗΤ 22/7, αγοράκι, Γένεσις Θεσσαλονίκη, β' επιπέδου 17/3

@*ζουζουνα*!!! --> ΠΗΤ 22/7, αγοράκι, Μητέρα, β'επιπέδου 10/3

@Irenesirene79 --> ΠΗΤ 28/7, κοριτσάκι, Έλενα

 @berd --> ΠΗΤ 30/7, κοριτσάκι, CITY HOSPITALΚαλαμάτα, β' επιπέδου 10/4

 

Καλημερα! Επιτέλους κατάφερα να ανανεωσω το πινακακι! Με το καλό και τα υπόλοιπα κορίτσια! @Angelina95 Όποτε μπορέσεις, περιμένουμε νέα σου! 
 

@Feniamam Πως καταλαβαινουμε ότι είναι κολικοι; Εμενα γενικά είναι λίγο νευρική. Σφίγγεται καποιες φορες αλλά δεν κλαίει πολυ. Αν την πάρω αγκαλιά ή την ταΐσω δλδ σταματάει. Όποτε πιστεύω είναι από τα νεύρα της γιατί το κάνει κ με το που ξυπνάει κ θέλει να φάει! Εμάς η παιδίατρος μας έδωσε εκτός από D3 σταγόνες και προβιοτικά. Μου φάνηκε νωρίς αλλά βλέπω δίνουν γενικά. 
Εσεις τους δίνετε;
 

καλημερα κοριτσια μου!!σήμερα πρόλαβα λιγο να γράψω...λοιπόν γεννησα κ εγω στις 19/7 το βραδυ 23.40 ηταν να μπω με πρόκληση στις 20 αλλά δεν πρόλαβα, ειχα κάτι πονους από την Παρασκευή το βράδυ σταδιακά κ την δευτερα στις 19 όλη μέρα ειχα ενοχλήσεις όπου το βραδυ στις 8 ειχα συσπάσεις άνα 10 λεπτά ,πήγα μαιευτήριο στις 22.40 ημουν εκεί με διαστολή 10!!ευτυχώς δεν είχαν σπάσει τα νερά,προλάβαμε κ επισκληριδιο κ μετα απο 1 ώρα γεννησα πολυ εύκολα!ακόμα δεν το πιστεύω ότι ήρθε από μόνος του!!

βαρος 3890 τελικα και 53 πόντους!!

  • Μου αρέσει 8

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

καλημερα κοριτσια μου!!σήμερα πρόλαβα λιγο να γράψω...λοιπόν γεννησα κ εγω στις 19/7 το βραδυ 23.40 ηταν να μπω με πρόκληση στις 20 αλλά δεν πρόλαβα, ειχα κάτι πονους από την Παρασκευή το βράδυ σταδιακά κ την δευτερα στις 19 όλη μέρα ειχα ενοχλήσεις όπου το βραδυ στις 8 ειχα συσπάσεις άνα 10 λεπτά ,πήγα μαιευτήριο στις 22.40 ημουν εκεί με διαστολή 10!!ευτυχώς δεν είχαν σπάσει τα νερά,προλάβαμε κ επισκληριδιο κ μετα απο 1 ώρα γεννησα πολυ εύκολα!ακόμα δεν το πιστεύω ότι ήρθε από μόνος του!!

βαρος 3890 τελικα και 53 πόντους!!

Να σου ζήσει ο παίδαρος @*ζουζουνα*!!!!!! Γερος και τυχερός στη ζωη του! Καλή ανατροφη σας εύχομαι!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

καλημερα κοριτσια μου!!σήμερα πρόλαβα λιγο να γράψω...λοιπόν γεννησα κ εγω στις 19/7 το βραδυ 23.40 ηταν να μπω με πρόκληση στις 20 αλλά δεν πρόλαβα, ειχα κάτι πονους από την Παρασκευή το βράδυ σταδιακά κ την δευτερα στις 19 όλη μέρα ειχα ενοχλήσεις όπου το βραδυ στις 8 ειχα συσπάσεις άνα 10 λεπτά ,πήγα μαιευτήριο στις 22.40 ημουν εκεί με διαστολή 10!!ευτυχώς δεν είχαν σπάσει τα νερά,προλάβαμε κ επισκληριδιο κ μετα απο 1 ώρα γεννησα πολυ εύκολα!ακόμα δεν το πιστεύω ότι ήρθε από μόνος του!!

βαρος 3890 τελικα και 53 πόντους!!

Συγχαρητήρια!!! Καλώς τον δέχτηκες!!! Να είναι γερός και ευτυχισμένος! 

Και εγώ γέννησα 22.7.21, με καισαρική τελικά, γιατί παραλίγο να τη χάσουμε τη μικρή.. Ευτυχώς είναι καλά, απ ότι μας έχουν πει. 

Επειδή μου έκαναν ολική νάρκωση για να την πάρουν, γιατί έκανα υπογλυκαιμία, που πέρασε και στη μικρή, δεν την είδα ούτε στον τοκετό, προφανώς, αλλά ούτε αφότου βγήκε.. Και μου κακοφαινεται λίγο που δεν ξέρω καν το προσωπάκι της.. Ας είναι γερή! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Irenesirene79 και το δικό μου το μωράκι έκανε υπογλυκαιμία όταν γεννήθηκε και μου το πήραν στη μονάδα για τα νεογνά είχα 2 μέρες να τον δω. Και εγώ γέννησα με καισαρική και επισκληριδιο αλλά τον είδα μόλις γεννήθηκε. Τώρα.πλεον σπίτι ή καρδιά μου τρέμει μην κάνει υπογλυκαιμία πάλι αλλά ο παιδίατρος με διαβεβαίωσε ότι δεν θα κάνει. Δεν ξέρω πως έπαθε υπογλυκαιμία γιατί από γλυκά άλλο τίποτα. Έτρωγα αρκετά καθότι δεν είχα παρουσιάσει ζάχαρο και η καμπύλη ήταν αρκετά καλή. Τέλος καλό όλα καλά είμαστε σπίτι εδώ και 2 εβδομάδες και "προσπαθεί να με βάλει σε ένα πρόγραμμα που τον βολεύει".  Μέχρι στιγμής μπαίνω ομαλά στο πρόγραμμα του γιατί εγώ δεν νομίζω ότι θα καταφέρω να τον βάλω.σε πρόγραμμα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια 

Γέννησα λοιπόν και εγώ το λουλούδι μου στις 21/7 όπως είχαμε πει μπήκα με προγραμματισμενη καισαρική και όπως φάνηκε πράξαμε σωστά διότι ο μικρακος μου είχε πολύ κοντό ομφάλιο και Προσπαθούσε αλλά μάταια ! 

Γεννήθηκε 3.380 και 50 εκατοστά 

Γενικά η διαδικασία της καισαρικής ήταν οκ θα ήθελα πολύ να είχα γεννήσει φυσιολογικά για την εμπειρία αλλά κανένα πρόβλημα σημασία έχει η υγεία του παιδιού και η δίκη μας πάνω από όλα !!

Θηλάζω αποκλειστικά με δυσκολίες και αϋπνίες τις πρώτες μέρες χάσαμε την πρώτη μέρα 160 γρ την 2η 140γρ αλλά δεν έδωσα ξένο και την 3η μέρα μετά από συχνούς θηλασμός κάθε 2 ώρες πήρε 45 γρ

Σήμερα πολύ καλύτερα από άποψη γάλακτος 

Ανεβάσαμε όμως λιγο ίκτερο και επομένως έπρεπε για να βγούμε σήμερα να μπούμε σε λάμπα και οπότε αντλούσα με θηλαστρο ανά 2.30 ώρες και του το έδιναν !

Έκανα αντλήσεις των 25ml περίπου 

Επίσης με ενημέρωσαν ότι έχει πλήρη έλλειψη ενζύμου  g6pd

Τώρα αναμένω για να δω άμα θα πάμε σήμερα σπιτι και έχω τρομερό άγχος πως θα είναι 

 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Angelina95 να σου ζήσει κορίτσι μου!!!ίκτερο είχαμε και εμείς λίγο.αλλα τον έβγαλα στον ήλιο και έφυγε ευτυχώς.καο έλλειψη g6pd έχω κ εγώ.αλλα δεν βγήκαν ακόμα οι εξετάσεις του μικρού για να δούμε.προφανως κάποιος από τους δύο σας έχει και το πήρε οπότε ξέρεις ότι δεν είναι τίποτα.αγχος λογικό είναι να υπάρχει.ειναι κάτι καινούριο.ολα καλά θα πάνε.υπομονη να υπάρχει μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Να ζησουν τα νέα μωρακια!! Με υγεία κ ευτυχία πάντα!!

@Irenesirene79 Ευχομαι να έχεις πάρει τη ζουζούνα σου τώρα κ να αφησεις την αγωνία που περασες όλη πίσω. Το πιο σημαντικό είναι να είναι γερή! 
 

@Angelina95 Με το καλό να πάτε σπιτι σας!  Θέλει όντως υπομονη κ θα προσαρμοστείτε σιγά σιγά! Όλα θα είναι μια χαρά! 
 

Πινακάκι Ιουλίου

  @manaoula --> ΠΗΤ 4/7, αγοράκι, Νοσοκομείο Αλεξάνδρα, β’ επιπέδου 3/3 - Γεννήσαμε!! 7/7/2021❤️

 @Feniamam --> ΠΗΤ 7/7, κοριτσάκι, ΓένεσιςΘεσσαλονίκη (?), β’ επιπέδου 1/3 -Γεννήσαμε!! 10/7/2021❤️

 @Bbboob --> ΠΗΤ 12/7, αγοράκι, Ιασώ - Γεννήσαμε!! 6/7/2021❤️

 @Marialena86 --> ΠΗΤ 15/7, κοριτσάκι, Ιασώ, β' επιπέδου 11/3 - Γεννήσαμε 6/7/2021❤️

 @Alex1989 --> ΠΗΤ 17/7, κοριτσάκι, ?, β' επιπέδου 9/3 - Γεννήσαμε 10/7/2021❤️

 @Nicole.natasa --> ΠΗΤ 18/7, αγοράκι, εκτόςΕλλάδας, β' επιπέδου 3/3- Γεννήσαμε!! 30/6/2021 ❤️

@Angelina95 --> ΠΗΤ 19/7, αγοράκι, Ρέα - Γεννήσαμε!! 21/7/2021❤️

@milkyway90 --> ΠΗΤ 19/7, αγοράκι, Ι.Μ. Πάτρας

@emman_makro —> ΠΗΤ 21/7, αγοράκι, ?

 @Kelly_V --> ΠΗΤ 22/7, αγοράκι, Γένεσις Θεσσαλονίκη, β' επιπέδου 17/3

@*ζουζουνα*!!! --> ΠΗΤ 22/7, αγοράκι, Μητέρα, β'επιπέδου 10/3 - Γεννήσαμε!! 19/7/2021❤️

@Irenesirene79 --> ΠΗΤ 28/7, κοριτσάκι, Έλενα - Γεννήσαμε 22/7/2021❤️

 @berd --> ΠΗΤ 30/7, κοριτσάκι, CITY HOSPITALΚαλαμάτα, β' επιπέδου 10/4

 

  • Μου αρέσει 2

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 23/7/2021 at 9:12 ΠΜ, Flolipop είπε:

Να σου ζήσει ο παίδαρος @*ζουζουνα*!!!!!! Γερος και τυχερός στη ζωη του! Καλή ανατροφη σας εύχομαι!

σε ευχαριστώ πολυ κοριτσακι μου!!με το καλό εύχομαι κ σε σένα!!με έναν πονο!!!

On 25/7/2021 at 7:01 ΠΜ, Angelina95 είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

Γέννησα λοιπόν και εγώ το λουλούδι μου στις 21/7 όπως είχαμε πει μπήκα με προγραμματισμενη καισαρική και όπως φάνηκε πράξαμε σωστά διότι ο μικρακος μου είχε πολύ κοντό ομφάλιο και Προσπαθούσε αλλά μάταια ! 

Γεννήθηκε 3.380 και 50 εκατοστά 

Γενικά η διαδικασία της καισαρικής ήταν οκ θα ήθελα πολύ να είχα γεννήσει φυσιολογικά για την εμπειρία αλλά κανένα πρόβλημα σημασία έχει η υγεία του παιδιού και η δίκη μας πάνω από όλα !!

Θηλάζω αποκλειστικά με δυσκολίες και αϋπνίες τις πρώτες μέρες χάσαμε την πρώτη μέρα 160 γρ την 2η 140γρ αλλά δεν έδωσα ξένο και την 3η μέρα μετά από συχνούς θηλασμός κάθε 2 ώρες πήρε 45 γρ

Σήμερα πολύ καλύτερα από άποψη γάλακτος 

Ανεβάσαμε όμως λιγο ίκτερο και επομένως έπρεπε για να βγούμε σήμερα να μπούμε σε λάμπα και οπότε αντλούσα με θηλαστρο ανά 2.30 ώρες και του το έδιναν !

Έκανα αντλήσεις των 25ml περίπου 

Επίσης με ενημέρωσαν ότι έχει πλήρη έλλειψη ενζύμου  g6pd

Τώρα αναμένω για να δω άμα θα πάμε σήμερα σπιτι και έχω τρομερό άγχος πως θα είναι 

 

 

συγχαρητήρια κοριτσι μου,να σας ζήσει!!!δεν πειράζει για την καισαρική, σημασία έχει να ειναι καλα το μωρο.τωρα για τον ίκτερο εγω παρόλο που είχαμε ασυμβατότητα ρεζους κ ομάδας τον θηλαζα ανά 1,5 ώρα με 2 το πολυ κ δεν έκαμε πολυ ευτυχως τον πρόλαβα...απο την Παρασκευή, Πέμπτη βγήκαμε ειδη έπαιρνε βάρος.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Angelina95 είπε:

Κορίτσια από ύπνο πως τα πάτε ;; Γενικά κοιμούνται τα μωρά σας;;;

Η δικιά μου κάνει κάτι τρίωρους ύπνους το μάξιμουμ αλλά μέσα στη μέρα κ κυρίως μεσημερι ή απόγευμα-νωρίς το βραδάκι. Τη νύχτα σπάνια να κοιμηθεί τρίωρο. Συνήθως ανά 2 ώρες ξυπνάει κ γενικά δεν ξανακοιμαται εύκολα. Συνήθως την παίρνει ο ύπνος όταν θηλάζει αλλιώς δεν κοιμάται εύκολα. Σήμερα το βράδυ κοιμήθηκε ελάχιστα. Έμενε ξύπνια ακόμα κ ανάμεσα στα γεύματα της, αλλά φαινόταν πως την ενοχλούσε κ η κοιλιτσα της. Γενικά κουτουλαμε με τον άντρα μου κ όπου βρούμε κ μπορούμε κοιμόμαστε έστω για λίγο!! Εσενα κοιμάται; Κάθε ποτέ ξυπνάει που θηλάζεις κιόλας; 

  • Μου αρέσει 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...