Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Blue Velvet καλημέρα κορίτσι μου ! Ελπίζω σήμερα να είσαι καλύτερα ! Σου ευχόμαστε να είναι ανώδυνο σήμερα το αποτέλεσμα της εξετάσης ! Να ξέρεις πως σε νιώθω και εγώ και όλες μας ! Πες μας πταν θα έχεις νέα ! Φιλάκια !

      3 minutes ago, Eflenew said:

      Κοριτσιααααα απίστευτο!!! 142 χοριακη! Δε μπορούμε να το πιστέψουμε!!! Ξέρω ότι έχω πολύ μεγάλο δρόμο μπροστά και η επαναληπτική της Τετάρτης είναι πολύ σημαντική όμως στα τόσα χρόνια η πιο μεγάλη μου χοριακη ήταν 17... Η γκουρού των τεστ είχε δίκιο 😁

      Εεεεεεεεεεεεε εεεεεεεεεεεε εεεεεεεεεε εεεεεεε εεεεεεεεεεεε τι ωραία που ξεκίνησε η εβδομάδα !!!! Με το καλό !!!!! Ο δρόμος που ξεκίνησες να είναι έτσι χαμογελαστός όπως σήμερα ! Ποια είναι η γκουρού των τεστ … να εμφανιστεί άμεσα την θέλω χαχαχά 

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

Just now, Sofiamar93 είπε:

Χαχαχχα... Γλυκουλα μου.. Δεν μπορω.. Διαβαζω το μηνυμα σου και θελω να ερθω να σε παρω μια αγκαλια και να σου πω ολα θα πανε καλα.. Να μην αγχωνεσαι.. Το αγγελούδι μπορει να νανουριζεται.. Τρωε καμια σοκολατα πριν πας.. Εγω αυτο θα κανω τωρα..ειμαι στον δρομο για γιατρο.. Καναμε μια σταση για περιπτερο και πηρα σοκολατα να την φαω για να ξυπνήσει.. Χχαχαχ... Παντως στην διαδρομη που ειναι μεγαλη η δικη μας 2 ωρες διαδρομη.. Σε καποια φαση ενιωθα κινησεις αλλα δεν ηξερα αν ηταν το εντερο γιατι και εκεινο ενιωσα σε καποια φαση... Οποτε Μπερδεύτηκα.. Θα δω μετα στον υπερηχο παναγια μου να πανε ολα καλα.. Αυτο με τον τραχηλο πως το μετρανε? Απο κατω η απο την κοιλια? 

Σοφάκι δυστυχώς από κάτω τον μετράνε....κ ότι δεν ήθελα κολπικό τώρα δυστυχώς που κ που θα το βλέπουμε ....να πας να καμαρώνεις κ εσύ το αγοράκι σου κ πες μας νέα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly800 είπε:

Σοφάκι δυστυχώς από κάτω τον μετράνε....κ ότι δεν ήθελα κολπικό τώρα δυστυχώς που κ που θα το βλέπουμε ....να πας να καμαρώνεις κ εσύ το αγοράκι σου κ πες μας νέα..

Εμένα βρε κορίτσι από την κοιλιά τον μέτρησε...μου είπε κιόλας τον μετράμε από την κοιλιά αλλά κ κολπικά..δεν ξέρω αν υπάρχει διαφορά, ίσως να βλέπουν κ κάτι παραπάνω από κάτω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nanouka40 είπε:

Κορίτσια μου ένιωθα μια ενόχληση όταν πήγαινα τουαλέτα και έκανα γενική ούρων από την οποία φαίνεται μάλλον ουρολοιμωξη. Περιμένω να βγει η καλλιέργεια αύριο. Έχω φοβηθεί πολύ :(

Γιατί φοβάσαι;;;κ να είναι ουρολοίμωξη θα πάρεις αγωγή κ θα περάσει...δεν παθαίνει τίποτα το έμβρυο...εγώ σήμερα του είπα του γιατρού για καλιεργεια ούρων γιατί κ εγώ νιώθω την κύστη μου να σκάσει ώρες ώρες κ μου είπε όχι δεν χρειάζεται...απορρω κ με αυτόν που είναι τόσο αρνητικός στην εξετάσεις..εσύ τι νιώθεις;;τσούξιμο;;;;ίσως είναι μια απλή ουρυθρητιδα που θα την αντιμετωπίσεις με πολύ νερό κ τοπικά κρέμα..

Just now, fotini* είπε:

Εμένα βρε κορίτσι από την κοιλιά τον μέτρησε...μου είπε κιόλας τον μετράμε από την κοιλιά αλλά κ κολπικά..δεν ξέρω αν υπάρχει διαφορά, ίσως να βλέπουν κ κάτι παραπάνω από κάτω

Δεν ξέρω φωτεινή...να σου πω στην αυχενική μου τον μέτρησε από την κοιλιά ενώ τώρα κολπικά...αλλά δεν το βάζει πολύ βαθιά...ίσα ίσα λίγο να εστιάσει ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nanouka40 είπε:

Κορίτσια μου ένιωθα μια ενόχληση όταν πήγαινα τουαλέτα και έκανα γενική ούρων από την οποία φαίνεται μάλλον ουρολοιμωξη. Περιμένω να βγει η καλλιέργεια αύριο. Έχω φοβηθεί πολύ :(

Μη φοβάσαι κορίτσι μου, δε νομίζω πως η ουρολοίμωξη είναι κάτι που δςν αντιμετωπίζεται...ο γιατρός τι είπε;... εγώ που γενικά είμαι πολύ αγχώδης αποφάσισα να μην ασχολούμαι πια και άμα συμβεί κάτι να το αντιμετωπίσω τότε...αλλιώς δεν βγαίνουν 9 μήνες❤

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 said:

Γιατί φοβάσαι;;;κ να είναι ουρολοίμωξη θα πάρεις αγωγή κ θα περάσει...δεν παθαίνει τίποτα το έμβρυο...εγώ σήμερα του είπα του γιατρού για καλιεργεια ούρων γιατί κ εγώ νιώθω την κύστη μου να σκάσει ώρες ώρες κ μου είπε όχι δεν χρειάζεται...απορρω κ με αυτόν που είναι τόσο αρνητικός στην εξετάσεις..εσύ τι νιώθεις;;τσούξιμο;;;;ίσως είναι μια απλή ουρυθρητιδα που θα την αντιμετωπίσεις με πολύ νερό κ τοπικά κρέμα..

 

Νιώθω ελαφρύ κάψιμο όταν πάω τουαλέτα και έχω έντονη συχνοουρια. Φοβάμαι μην επηρεαστεί το μωράκι μου :(

Just now, fotini* said:

Μη φοβάσαι κορίτσι μου, δε νομίζω πως η ουρολοίμωξη είναι κάτι που δςν αντιμετωπίζεται...ο γιατρός τι είπε;... εγώ που γενικά είμαι πολύ αγχώδης αποφάσισα να μην ασχολούμαι πια και άμα συμβεί κάτι να το αντιμετωπίσω τότε...αλλιώς δεν βγαίνουν 9 μήνες❤

Ο γιατρός μου είπε περιμένουμε αύριο να βγει η καλλιέργεια και το αντιβιόγραμμα και μετά λογικά θα μου δώσει αντιβίωση. Ο γιατρός γενικά δεν θέλει να με αγχώνει αυτό έχω καταλάβει γιατί ξέρει ότι τρελενομαι.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

17 ώρες πρίν, fotini* είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Σήμερα πήγα για υπέρηχο...όλα καλά και το μωράκι, πλακούντας, υγρό και μήκος τραχήλου...εν τω μεταξύ εκεί που με πίεζε με τον υπέρηχο ένοιωσα χτυπηματάκι πάλι...ενοχλήθηκε φαίνεται...χαχαχαχ...το επόμενο ραντεβού είναι για τη β επιπέδου σε ένα μήνα και μεγάλη Τρίτη ξαναπάω για να γράψουμε καμπύλη ζαχάρου...άντε να περάσει κ αυτό να ησυχάσουμε❤

Τέλεια νέα κορίτσι μου, με το καλό η Β επιπέδου τώρα!! Άντε να προχωράμε.. :)

Just now, Emilly800 είπε:

Κορίτσια πήγα γιατρό.....πάλι....είχα τρεις μέρες σαν συσπασουλες σαν τσιμπήματα σαν πονακια...γενικά μπαίνω πέμπτο κ η μήτρα με ξετιναξε...φοβήθηκα πολύ...πιο πολύ μη συμβεί τίποτα στον τράχηλο με τόσο ζόρι...τελικα ο τράχηλος οκ 4,5 εκατοστά κλειστός κ το μωρό μια Χαρούλα...να σας ρωτήσω κορίτσια...πολύ ήσυχος είναι ο δικός μου....ηηη που τον πιάνω συνέχεια στον ύπνο ηηη που θα είναι αρνί..να ανησυχήσω;;;εσάς πως είναι;;;μόνο μια φορά τον είδα να κάνει πιρουετες κ γενικά με το που αρχίσει ο υπέρηχος σαν να αρχίζει κουνάει χεράκι ποδαράκια κ σήμερα είδα άνοιξε το στόμα κ έβαλε το χεράκι μέσα..αυτό το χεράκι όλη την ώρα στο στόμα το έχει το αγγελούδι μου...αλλά γενικά ίσως από το αμάξι....τον νανουριζει;;;τι να πω...

Πολύ όμορφα τα νέα σου Εμιλυ μου!!! Και ο μπέμπης σου μια χαρά και ο τράχηλος τέλειος μη φοβάσαι τίποτα!! Εμένα κάνει γυμναστικες επιδείξεις κάθε φορά στον υπέρηχο αλλά νομίζω επειδή τρώω γλυκό στη διαδρομή όπως είπε και η @Sofiamar93 χεχεχε

Κατά τα άλλα μάλλον ήρεμη είναι γιατί προς το παρόν ούτε φωνή ούτε ακρόαση.. Αύριο έχω γιατρό μετά από 1 μηνα περίπου! 

Just now, Nanouka40 είπε:

Κορίτσια μου ένιωθα μια ενόχληση όταν πήγαινα τουαλέτα και έκανα γενική ούρων από την οποία φαίνεται μάλλον ουρολοιμωξη. Περιμένω να βγει η καλλιέργεια αύριο. Έχω φοβηθεί πολύ :(

Κορίτσι μου μη φοβάσαι την ουρολοιμωξη, θα πάρεις αντιβίωση και θα φύγει κατευθειαν.. Είναι πολύ συχνό στην εγκυμοσύνη όπως και οι μηκυτες που πιθανόν να συνυπάρχουν πολλές φορές, μην αγχώνεσαι καθόλου!!! ❤️

Just now, Emilly800 είπε:

Σοφάκι δυστυχώς από κάτω τον μετράνε....κ ότι δεν ήθελα κολπικό τώρα δυστυχώς που κ που θα το βλέπουμε ....να πας να καμαρώνεις κ εσύ το αγοράκι σου κ πες μας νέα..

Και τι πειράζει που τον μέτρησε κολπικά; Ισα ίσα έχει πιο καλή εικόνα και η μέτρηση είναι πιο ακριβής.. Εμένα ο εμβρυολόγος μου τον μετράει στην αυχενικη από κοιλιά αλλά στη β επιπέδου και μετά πάντα κολπικά. Κάποιο λόγο έχουν για να το κάνουν μη σε ανησυχεί! 

Just now, Emilly800 είπε:

Γιατί φοβάσαι;;;κ να είναι ουρολοίμωξη θα πάρεις αγωγή κ θα περάσει...δεν παθαίνει τίποτα το έμβρυο...εγώ σήμερα του είπα του γιατρού για καλιεργεια ούρων γιατί κ εγώ νιώθω την κύστη μου να σκάσει ώρες ώρες κ μου είπε όχι δεν χρειάζεται...απορρω κ με αυτόν που είναι τόσο αρνητικός στην εξετάσεις..εσύ τι νιώθεις;;τσούξιμο;;;;ίσως είναι μια απλή ουρυθρητιδα που θα την αντιμετωπίσεις με πολύ νερό κ τοπικά κρέμα..

Δεν ξέρω φωτεινή...να σου πω στην αυχενική μου τον μέτρησε από την κοιλιά ενώ τώρα κολπικά...αλλά δεν το βάζει πολύ βαθιά...ίσα ίσα λίγο να εστιάσει ...

Ίσως μωρέ να μην είναι αρνητικός αλλά τα συμπτώματα που του περιγράφεις να μη τον παραπέμπουν κάπου και γι'αυτο να σου λέει δεν χρειάζεται.. Εμένα μου βάζει βέβαια από 4ο μήνα και μετά κάθε μήνα καλλιέργεια ούρων αλλά ο καθένας έχει τα δικά του πχ και ο δικός μου με άλλα είναι ποοοολυ κουλ.. 

Η ουρολοιμωξη έχει χαρακτηριστικά συμπτώματα έχω πάθει στο παρελθόν και δεν την μπερδεύεις, εκτός αν υπάρχει κυστητιδα η κάτι άλλο με παρόμοια συμπτώματα που και πάλι αντιμετωπίζεται.. Αυτό που λες εσύ να νιώθεις την κύστη φούσκα νομίζω λίγο πολύ το έχουμε όλες μας τώρα που η μήτρα έχει αρχίσει και πιέζει δεν είναι κάτι!! Το νιώθω και εγώ ώρες ώρες μέχρι να πω κατουριεμαι ξαφνικά τρέχω γιατί νιώθω ότι θα σκάσω.. :roll:

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Emilly800 είπε:

Γιατί φοβάσαι;;;κ να είναι ουρολοίμωξη θα πάρεις αγωγή κ θα περάσει...δεν παθαίνει τίποτα το έμβρυο...εγώ σήμερα του είπα του γιατρού για καλιεργεια ούρων γιατί κ εγώ νιώθω την κύστη μου να σκάσει ώρες ώρες κ μου είπε όχι δεν χρειάζεται...απορρω κ με αυτόν που είναι τόσο αρνητικός στην εξετάσεις..εσύ τι νιώθεις;;τσούξιμο;;;;ίσως είναι μια απλή ουρυθρητιδα που θα την αντιμετωπίσεις με πολύ νερό κ τοπικά κρέμα..

Δεν ξέρω φωτεινή...να σου πω στην αυχενική μου τον μέτρησε από την κοιλιά ενώ τώρα κολπικά...αλλά δεν το βάζει πολύ βαθιά...ίσα ίσα λίγο να εστιάσει ...

Κι εμένα κολπικά μου τον μέτρησε ο γιατρός την τελευταία φορά. Στην αυχενική μου τον είχε μετρήσει ο εμβρυολόγος κοιλιακά. Κολπικά μου τον βρήκε μεγαλύτερο τον τράχηλο. Τι ωραία που είδες το μωράκι συμμαθήτρια! Πόσο ωραίο συναίσθημα! Μην το πολυψειρίζεις όμως...Ξέρουν οι γιατροί. Αν έβλεπε κάτι, θα καταλάβαινες... 

Πάντως κι εγώ πίνω πολύ νερό κι άλλη δουλίτσα δεν κάνω..με την τουαλέτα οι καλύτερες φίλες.! Το βράδυ πάω δύο φορές σίγουρα.

  • Μου αρέσει 2

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Φραουλίνο είπε:

Τέλεια νέα κορίτσι μου, με το καλό η Β επιπέδου τώρα!! Άντε να προχωράμε.. :)

Πολύ όμορφα τα νέα σου Εμιλυ μου!!! Και ο μπέμπης σου μια χαρά και ο τράχηλος τέλειος μη φοβάσαι τίποτα!! Εμένα κάνει γυμναστικες επιδείξεις κάθε φορά στον υπέρηχο αλλά νομίζω επειδή τρώω γλυκό στη διαδρομή όπως είπε και η @Sofiamar93 χεχεχε

Κατά τα άλλα μάλλον ήρεμη είναι γιατί προς το παρόν ούτε φωνή ούτε ακρόαση.. Αύριο έχω γιατρό μετά από 1 μηνα περίπου! 

Κορίτσι μου μη φοβάσαι την ουρολοιμωξη, θα πάρεις αντιβίωση και θα φύγει κατευθειαν.. Είναι πολύ συχνό στην εγκυμοσύνη όπως και οι μηκυτες που πιθανόν να συνυπάρχουν πολλές φορές, μην αγχώνεσαι καθόλου!!! ❤️

Και τι πειράζει που τον μέτρησε κολπικά; Ισα ίσα έχει πιο καλή εικόνα και η μέτρηση είναι πιο ακριβής.. Εμένα ο εμβρυολόγος μου τον μετράει στην αυχενικη από κοιλιά αλλά στη β επιπέδου και μετά πάντα κολπικά. Κάποιο λόγο έχουν για να το κάνουν μη σε ανησυχεί! 

Ίσως μωρέ να μην είναι αρνητικός αλλά τα συμπτώματα που του περιγράφεις να μη τον παραπέμπουν κάπου και γι'αυτο να σου λέει δεν χρειάζεται.. Εμένα μου βάζει βέβαια από 4ο μήνα και μετά κάθε μήνα καλλιέργεια ούρων αλλά ο καθένας έχει τα δικά του πχ και ο δικός μου με άλλα είναι ποοοολυ κουλ.. 

Η ουρολοιμωξη έχει χαρακτηριστικά συμπτώματα έχω πάθει στο παρελθόν και δεν την μπερδεύεις, εκτός αν υπάρχει κυστητιδα η κάτι άλλο με παρόμοια συμπτώματα που και πάλι αντιμετωπίζεται.. Αυτό που λες εσύ να νιώθεις την κύστη φούσκα νομίζω λίγο πολύ το έχουμε όλες μας τώρα που η μήτρα έχει αρχίσει και πιέζει δεν είναι κάτι!! Το νιώθω και εγώ ώρες ώρες μέχρι να πω κατουριεμαι ξαφνικά τρέχω γιατί νιώθω ότι θα σκάσω.. :roll:

Είναι ζωηρό το κοριτσινι σου..νομίζω όπως είναι στην κοιλιά έτσι βγαίνουν...ο γιος μου ήταν ήρεμο έμβρυο...γεννήθηκε κ έκλαψε την πρώτη μέρα κ μετά πέντε μηνών πρώτη φορά...δεν έκλαιγε ...ένα ήρεμο χαρούμενο μωρό..δεν το καταλαβαίνεις.μπιρει έτσι να είναι κ ο μπεμπακος τώρα.

1 ώρα πρίν, Nanouka40 είπε:

Νιώθω ελαφρύ κάψιμο όταν πάω τουαλέτα και έχω έντονη συχνοουρια. Φοβάμαι μην επηρεαστεί το μωράκι μου :(

Ο γιατρός μου είπε περιμένουμε αύριο να βγει η καλλιέργεια και το αντιβιόγραμμα και μετά λογικά θα μου δώσει αντιβίωση. Ο γιατρός γενικά δεν θέλει να με αγχώνει αυτό έχω καταλάβει γιατί ξέρει ότι τρελενομαι.. 

Δεν επηρεάζεται το μωρουλι ..η παιδική μου φίλη της βρήκαν σταφυλόκοκκο στην κολπική καλιεργεια κ δεν έπαθε τίποτα το μωράκι όχι με λιγο e coli που θα έχεις εσύ αν έχεις..κ εγώ βρήκα στην κολπική μικρή ανάπτυξη καντίντα κ δεν έκανα καθόλου θεραπεία ..δεν χρειάζεται...

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Emilly800 να μη φοβάσαι τίποτα !!! Και σε μένα είναι ήσυχο και ακόμα δεν έχω νιώσει και τίποτα !! Αλλά και στους υπερήχους δεν το βλέπω πολύ ζωηρό κουνάει βέβαια χεράκια ποδαράκια το σκουνταει και ο γιατρός για να πάρει μπρος !! Ο γιατρός μου λέει ότι μια χαρά κουνιέται και τι ήθελα να κάνει :P  Επίσης και εγώ αυτές τις μέρες νιώθω τη μήτρα μου δραστήρια και με πονακια.. νομίζω ότι πλέον μεγαλώνει με γρήγορο ρυθμό για αυτό το νιώθουμε 

@Nanouka40 μην φοβάσαι ότι και να είναι θεραπεία θα ακολουθήσεις.. όσο για την κύστη και εγώ ζορίζομαι άμα με πιάσει κατούρημα πρέπει να πάω κατευθείαν γιατί μου πιέζεται η μήτρα.. και το χειρότερο είναι ότι με πιάνει το βράδυ και μετά δυσκολεύομαι να ξανά κοιμηθώ..

βρε κορίτσια το παθαίνετε και εσείς με τον ύπνο ;; Δεν κοιμάμαι καλα.. ξυπνάω συχνά.. και άμα ξυπνήσω δυσκολεύομαι να ξανά κοιμηθώ δηλαδή μπορεί να περάσει και μισή ώρα και μια ώρα.. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, xenia^^ είπε:

@Emilly800 να μη φοβάσαι τίποτα !!! Και σε μένα είναι ήσυχο και ακόμα δεν έχω νιώσει και τίποτα !! Αλλά και στους υπερήχους δεν το βλέπω πολύ ζωηρό κουνάει βέβαια χεράκια ποδαράκια το σκουνταει και ο γιατρός για να πάρει μπρος !! Ο γιατρός μου λέει ότι μια χαρά κουνιέται και τι ήθελα να κάνει :P  Επίσης και εγώ αυτές τις μέρες νιώθω τη μήτρα μου δραστήρια και με πονακια.. νομίζω ότι πλέον μεγαλώνει με γρήγορο ρυθμό για αυτό το νιώθουμε 

@Nanouka40 μην φοβάσαι ότι και να είναι θεραπεία θα ακολουθήσεις.. όσο για την κύστη και εγώ ζορίζομαι άμα με πιάσει κατούρημα πρέπει να πάω κατευθείαν γιατί μου πιέζεται η μήτρα.. και το χειρότερο είναι ότι με πιάνει το βράδυ και μετά δυσκολεύομαι να ξανά κοιμηθώ..

βρε κορίτσια το παθαίνετε και εσείς με τον ύπνο ;; Δεν κοιμάμαι καλα.. ξυπνάω συχνά.. και άμα ξυπνήσω δυσκολεύομαι να ξανά κοιμηθώ δηλαδή μπορεί να περάσει και μισή ώρα και μια ώρα.. 

Κάθε βράδυ ανεξαιρέτως το παθαίνω αυτό με τον ύπνο...Και δεν έχει και αστυνόμο Μπέκα..:)

  • Χαχα 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια γυρισα επιτέλους.. Ταλαιπωρηθηκα με την διαδρομη ηρθα και τα εβγαλα ολα.. Καιρο ειχα να κανω εμετο.. Δεν πειραζει.. Τα εχουμε αυτα.. Με το που βαλαμε τον υπερηχο ορθανοιχτα ποδια να μας δείχνει το πουλακι του.. Ριξαμε ενα γελιο με τον γιατρο.. Χαχχαχα εβγαλα ενα σωρό φωτογραφιες και τις εστειλα στον αντρα μου.. Μετα γυρισε και καθοταν σταυροποδι.. Τι στυλ θεε μου λεω του γιατρου.. Χαχαχαχα... Πολυ γελιο σημερα.. Ολα καλα δοξα το θεο.. Οι παλμοι απο 160 που ειχε ως τωρα σημερα ηταν 148 αλλα ο γιατρος μου ειπε οτι ετσι γινεται θα αρχίσει να πεφτουν και να σταθεροποιηθουν τωρα.. Απο αυριο ξεκιναω ασβέστιο.. Ως τώρα επινα μονο φυλικο με σιδηρο.. Επισης εμενα αυτο για τα ουρα που λετε απο την αρχη εγκυμοσυνης τα κανω καθε μηνα και καθε δυο μηνες αιματολογικες..  Αρα ειναι στον γιατρο.. Μου εδωσε και δωρακι σημερα.. Μια σακουλα χαρτινη και μεσα ειχε δυο πακετα ασβεστιο και ενα μπιμπερο βρεφικο για νεογεννητα  και μια πιπιλα και ενα βιβλιαρακι για θηλασμο.. Κατενθουσιαστηκα

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια γυρισα επιτέλους.. Ταλαιπωρηθηκα με την διαδρομη ηρθα και τα εβγαλα ολα.. Καιρο ειχα να κανω εμετο.. Δεν πειραζει.. Τα εχουμε αυτα.. Με το που βαλαμε τον υπερηχο ορθανοιχτα ποδια να μας δείχνει το πουλακι του.. Ριξαμε ενα γελιο με τον γιατρο.. Χαχχαχα εβγαλα ενα σωρό φωτογραφιες και τις εστειλα στον αντρα μου.. Μετα γυρισε και καθοταν σταυροποδι.. Τι στυλ θεε μου λεω του γιατρου.. Χαχαχαχα... Πολυ γελιο σημερα.. Ολα καλα δοξα το θεο.. Οι παλμοι απο 160 που ειχε ως τωρα σημερα ηταν 148 αλλα ο γιατρος μου ειπε οτι ετσι γινεται θα αρχίσει να πεφτουν και να σταθεροποιηθουν τωρα.. Απο αυριο ξεκιναω ασβέστιο.. Ως τώρα επινα μονο φυλικο με σιδηρο.. Επισης εμενα αυτο για τα ουρα που λετε απο την αρχη εγκυμοσυνης τα κανω καθε μηνα και καθε δυο μηνες αιματολογικες..  Αρα ειναι στον γιατρο.. Μου εδωσε και δωρακι σημερα.. Μια σακουλα χαρτινη και μεσα ειχε δυο πακετα ασβεστιο και ενα μπιμπερο βρεφικο για νεογεννητα  και μια πιπιλα και ενα βιβλιαρακι για θηλασμο.. Κατενθουσιαστηκα

Μπράβο σοφακι !!! Πανέμορφα νέα !! Και πολύ γλυκός ο γιατρός σου !! Έτσι χαρούμενη να είσαι κάθε μέρα και εσυ και να έχεις στο μυαλό σου αυτές τις όμορφες εικόνες του υπερήχου ❤️

1 hour ago, Liakada είπε:

Κάθε βράδυ ανεξαιρέτως το παθαίνω αυτό με τον ύπνο...Και δεν έχει και αστυνόμο Μπέκα..:)

Πωπω ενώ κουτουλαω πριν κοιμηθώ και γενικά έχω υπνηλία.. είναι μέρες που μετά το μεσημεριανό δε μπορώ να συγκεντρωθώ στη δουλειά από τη νύστα.. και το βράδυ αν ξυπνήσω το μάτι γαρίδα ενώ νυστάζω.. τι πράγμα κι αυτό... 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, xenia^^ είπε:

Μπράβο σοφακι !!! Πανέμορφα νέα !! Και πολύ γλυκός ο γιατρός σου !! Έτσι χαρούμενη να είσαι κάθε μέρα και εσυ και να έχεις στο μυαλό σου αυτές τις όμορφες εικόνες του υπερήχου ❤️

Πωπω ενώ κουτουλαω πριν κοιμηθώ και γενικά έχω υπνηλία.. είναι μέρες που μετά το μεσημεριανό δε μπορώ να συγκεντρωθώ στη δουλειά από τη νύστα.. και το βράδυ αν ξυπνήσω το μάτι γαρίδα ενώ νυστάζω.. τι πράγμα κι αυτό... 

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου.. ❤️❤️❤️  Να σου πω κατι και εγω το εχω αυτο με τον υπνο... Παντα εκει γυρβ στις 9 με 9μιση κλεινουν τα ματια μου απο την κουραση γιατι δεν κοιμαμαι μεσημερι και κοιμαμαι και μετα κατα τις 2 το ξημερωμα ξυοναω και με το ζορι θα με παρει ο υπνος ξανα ΑΝ με παρει γιατι εχει μερες οπως σημερα που δεν ξανα κοιμηθηκα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, xenia^^ είπε:

@Emilly800 να μη φοβάσαι τίποτα !!! Και σε μένα είναι ήσυχο και ακόμα δεν έχω νιώσει και τίποτα !! Αλλά και στους υπερήχους δεν το βλέπω πολύ ζωηρό κουνάει βέβαια χεράκια ποδαράκια το σκουνταει και ο γιατρός για να πάρει μπρος !! Ο γιατρός μου λέει ότι μια χαρά κουνιέται και τι ήθελα να κάνει :P  Επίσης και εγώ αυτές τις μέρες νιώθω τη μήτρα μου δραστήρια και με πονακια.. νομίζω ότι πλέον μεγαλώνει με γρήγορο ρυθμό για αυτό το νιώθουμε 

@Nanouka40 μην φοβάσαι ότι και να είναι θεραπεία θα ακολουθήσεις.. όσο για την κύστη και εγώ ζορίζομαι άμα με πιάσει κατούρημα πρέπει να πάω κατευθείαν γιατί μου πιέζεται η μήτρα.. και το χειρότερο είναι ότι με πιάνει το βράδυ και μετά δυσκολεύομαι να ξανά κοιμηθώ..

βρε κορίτσια το παθαίνετε και εσείς με τον ύπνο ;; Δεν κοιμάμαι καλα.. ξυπνάω συχνά.. και άμα ξυπνήσω δυσκολεύομαι να ξανά κοιμηθώ δηλαδή μπορεί να περάσει και μισή ώρα και μια ώρα.. 

Από τον πρώτο μήνα Ξένια ξυπνάω σίγουρα δύο φορές μέσα στην νύχτα και κάνω μία ώρα μετά να κοιμηθώ...το θυμάμαι όμως σε κάθε εγκυμοσύνη...έχω διαβάσει είναι προετοιμασία του σώματος γι'αυτό που θα έρθει...που θα ξυπνάμε κάθε δύο ώρες να τα ταιζουμε ....δεν έχω κοιμηθεί ολόκληρο βράδυ κάτι μήνες..

8 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια γυρισα επιτέλους.. Ταλαιπωρηθηκα με την διαδρομη ηρθα και τα εβγαλα ολα.. Καιρο ειχα να κανω εμετο.. Δεν πειραζει.. Τα εχουμε αυτα.. Με το που βαλαμε τον υπερηχο ορθανοιχτα ποδια να μας δείχνει το πουλακι του.. Ριξαμε ενα γελιο με τον γιατρο.. Χαχχαχα εβγαλα ενα σωρό φωτογραφιες και τις εστειλα στον αντρα μου.. Μετα γυρισε και καθοταν σταυροποδι.. Τι στυλ θεε μου λεω του γιατρου.. Χαχαχαχα... Πολυ γελιο σημερα.. Ολα καλα δοξα το θεο.. Οι παλμοι απο 160 που ειχε ως τωρα σημερα ηταν 148 αλλα ο γιατρος μου ειπε οτι ετσι γινεται θα αρχίσει να πεφτουν και να σταθεροποιηθουν τωρα.. Απο αυριο ξεκιναω ασβέστιο.. Ως τώρα επινα μονο φυλικο με σιδηρο.. Επισης εμενα αυτο για τα ουρα που λετε απο την αρχη εγκυμοσυνης τα κανω καθε μηνα και καθε δυο μηνες αιματολογικες..  Αρα ειναι στον γιατρο.. Μου εδωσε και δωρακι σημερα.. Μια σακουλα χαρτινη και μεσα ειχε δυο πακετα ασβεστιο και ενα μπιμπερο βρεφικο για νεογεννητα  και μια πιπιλα και ενα βιβλιαρακι για θηλασμο.. Κατενθουσιαστηκα

Αχ τι ωραία ρε Σοφάκι...άντε σιγά σιγά να μπαίνουμε στο κλίμα...εγώ έκανα το εξής ...έβαλα δύο μικρά παπουτσάκια 17 νούμερο,,αθλητικά από τα πρώτα που είχα πάρει τον γιο μου δίπλα στα τωρινά του παπούτσια 39 νούμερο κ τα έχω έτσι δίπλα δίπλα για γούρι..τα αδερφάκια..κ έτσι είχα κάνει όταν ήμουν έγκυος στον γιο μου με τα παπούτσια του άντρα μου..τρελαίνομαι που τα βλέπω..μια σταλιά δίπλα στα μεγάλα.το έβαλα στο προφίλ..

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Αχ @Emilly800 θα με τρελάνεις !!!! Ακόμα και για αυτό προνοεί η φύση !!!! Μας προετοιμάζει για την καθολική αϋπνία ;;;;!!!!!! Τρομερό !!!! Αλλά η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα να ξυπνάω πιο ξεκούραστη !!!!!! :razz:

κοριτσια ήρθε η ώρα να σας εκμυστηρευτώ κάτι !!!! Σας θεωρώ όλες πολύ πολύ γλυκές γυναίκες !!! Μακάρι να μπορούσαμε να γνωριστούμε όλες από κοντά !!! Βλέπω σε αλλά γκρουπ που υπάρχουν έτσι μικρό εντάσεις μικρό παρεξηγήσεις !! Εμείς όμως έχουμε ένα πολύ όμορφο κλίμα !!! Υπάρχει τρομερή στήριξη συμπαράσταση σημαντική ανταλλαγή απόψεων και όλα αυτά σαν να είμαστε φίλες !!!! Σαν πρώτη φορά ανερχόμενη μανούλα με βοηθάτε πολύ σε πολλούς τομείς !!! Σας ευχαριστώ πολύ ❤️

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...