Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Faith22 είπε:

      1 ή 2 εμβρυακια έχεις βάλει?Εγώ Τετάρτη ετ κ Σάββατο απόγευμα έκανα τεστ early predictor κ βγήκε μια πολύ πολύ άχνη γραμμή,έχω δίδυμα όμως!

      Νομίζω κ εγώ παράεκανες νωρίς!Μας ξεπέρασες όλες😂

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

Just now, Liakada είπε:

Κορίτσια κι εγώ τα ίδια..η κοιλιά μου είναι μπυροκοίλι...ερώτηση: από πότε μπαίνουμε στον πέμπτο?

 

18 εβδομάδα συμμαθήτριά δηλαδή όλες πάνω κάτω αυτή την εβδομάδα μπαίνουμε πέμπτο..εγώ μπαίνω Τετάρτη ηηη Πέμπτη...άντε Παναγία μου τσουκου τσουκου να φτάσουμε στην Αγία αυτή ώρα...μου φαίνεται βουνό...στον γιο μου δεν κατάλαβα πως πέρασαν οι μήνες...τώρα θέλω να κλαίω ....μου φαίνεται βουνό κ εγώ κατάκοπη να το σκαρφαλώνω...νιώθω τα 41 χρόνια μου σε όλο τους το μεγαλείο.ισως είναι κ η ψυχολογία μωρέ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Emilly800 είπε:

Κορίτσια καλή σαρακοστή να χουμε κ με το καλό τα μωράκια μας να γεννηθούν...εγώ νομίζω κορίτσια αποσυντηθομαι..κατ αρχήν πονάει πλέον η μέση μου μέχρι το πάνω μέρος των γλουτων κ οι γοφοί μου...πήγα για λίγο περπάτημα κ δεν μπορούσα να βγάλω απόσταση από την ενόχληση...άσε που έχω πάλι δύο μέρες πονακια κ συσπασουλες...θα πάω ηη αυτή ηη την άλλη εβδομάδα πάλι γιατρό..να δω λίγο τον τράχηλο..μέχρι να φέρω εις πέρας αυτή την εγκυμοσύνη νομίζω θα λαλησω....τις συσπασουλες τις νιώθω μόνο όταν είναι ξαπλωμένη ανάσκελα κ βλέπω την μήτρα την μια απλωμένη ομοιόμορφα μια σούζα...διαφορετικά απλά θα νιώθω σχετικά σφιγμένη κάθε φορά που έστω λίγο γεμίσει η κύστη μου...δεν ξέρω πια τι είναι φυσιολογικό κ τι όχι...ουφφφφφ.

Κορίτσι μου οι πονοι είναι φυσιολογικοί αλλά τους έχεις και λίγο πιο έντονα επειδή προσέχεις και δεν κινείσαι πολύ! Άντε μόλις ανέβει λίγο ο πλακούντας να αρχίσεις κανένα περπατηματακι.. Πιστεύω μέχρι τη Β επιπέδου θα είναι ψηλά ψηλά!! Αλλάζει όλη η στάση του σώματος μας και μένα παρά τη γυμναστική πονάει η μέση μου ώρες ώρες ειδικά αν στέκομαι αρκετή ώρα όρθια χωρίς να κινούμαι. 

Μαξιλάρι εγκυμοσύνης έχεις για τον ύπνο; Θα σε βοηθήσει πάρα πολύ!! 

πρίν από 5 λεπτά , xenia^^ είπε:

Εμιλλυ μου αυτό με την κύστη το έχω και εγώ.. μόλις λίγο γεμίσει είναι τσίτα η κοιλιά να σκιστεί και πάω κατευθείαν.. σηκώνομαι και το βράδυ σίγουρα μια φορά.. και εγώ χθες πριν κοιμηθώ την ένιωθα τσίτα όχι σκληρή αλλά τσίτα.. και έχω κάτι πονακια μια δεξιά μια αριστερά.. φυσικά και να πας στον γιατρό να το δεις.. και αν σου δώσει την έγκριση του καλό είναι να ξεκινήσεις μια ήπια γυμναστική για να αποφεύγεις πόνους κλπ.. και στην ψυχολογία θα σου κάνει καλό.. βέβαια πρέπει να στο επιστρέψει ο γιατρός.. πάντως εγώ που κάνω γυμναστική κι περπάτημα παρατηρώ και λιγότερους πόνους αλλά και μείωση της ταχυκαρδίας κι του λαχανιασματος !!!! Βέβαια η κάθε μανούλα έχει ξεχωριστές ανάγκες !!!

εμενα πάλι ο καημός μου είναι ότι την Παρασκευή αισίως θα μπω στον πέμπτο και από κοιλιτσα τπτ κάτι πολύ πολύ λίγα.. βέβαια είμαι 3 κιλα πάνω από την αρχή της εγκυμοσύνης και  Νιώθω γενικά το φούσκωμα !!! 

Ε τώρα στον 5ο θα πεταχτεί, είναι πρώτη εγκυμοσύνη και θέλει λίγο το χρόνο της κάποιες φορές.. Μην ξεχνάμε και το six pack!! :wink:

Just now, Emilly800 είπε:

Κ εγώ Ξένια φαίνομαι σαν ένα μηνών έγκυος..τίποτα από κοιλιά..αλλά τα μωρά μια χαρά ανεπτυγμένα είναι μην ανησυχείς..εγώ από κιλά είμαι στο μειον ένα ακόμα μιας κ ο τελευταίος μου εμετός ήταν τρεις μέρες πριν...για την ήπια γυμναστικουλα έχεις δίκιο...ίσως ξελαφρωνει πολύ τα πονακια..από την πολύ ακινησία εγώ στο τέλος θα θέλω φυσιοθεραπείες για να περπατάω.ας πάω γιατρό να ελέγξω το σύστημα την άλλη εβδομάδα κ βλέπουμε.εγω φαντάσου Τετάρτη είχα πάει κ πηγαίνω τακτικά λόγω των συσπάσεων που νιώθω..δηλαδή τρεις κ λίγο γιατρό...κ ότι έλεγα ότι θα κάνω ελάχιστους υπερήχους σε αυτή την εγκυμοσύνη αλλά δεν την παλεύω από φόβο.

Δεν έχει σημασία τι έλεγες Εμιλλυ μου, να πηγαίνεις τόσο όσο θα σε κάνει να είσαι ήρεμη!! Πολλά λέμε εκ του ασφαλούς αλλά σημασία έχει να κάνουμε ότι μας βοηθάει να αισθανόμαστε καλά τελικά.. 

Just now, Liakada είπε:

Κορίτσια κι εγώ τα ίδια..η κοιλιά μου είναι μπυροκοίλι...ερώτηση: από πότε μπαίνουμε στον πέμπτο?

 

17+1 μπαίνουμε 5ο!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Κορίτσι μου οι πονοι είναι φυσιολογικοί αλλά τους έχεις και λίγο πιο έντονα επειδή προσέχεις και δεν κινείσαι πολύ! Άντε μόλις ανέβει λίγο ο πλακούντας να αρχίσεις κανένα περπατηματακι.. Πιστεύω μέχρι τη Β επιπέδου θα είναι ψηλά ψηλά!! Αλλάζει όλη η στάση του σώματος μας και μένα παρά τη γυμναστική πονάει η μέση μου ώρες ώρες ειδικά αν στέκομαι αρκετή ώρα όρθια χωρίς να κινούμαι. 

Μαξιλάρι εγκυμοσύνης έχεις για τον ύπνο; Θα σε βοηθήσει πάρα πολύ!! 

Φραουλίνο μου ο γιατρός δεν μου έκοψε το περπατημα αλλά επειδή είχα εμετούς κάθε απόγευμα ήμουν τεζα γι'αυτό τον λόγο όποτε έκανα την κατάκλιση μου έτσι κ αλλιώς..αλλά μάλλον κ τώρα που αλλάζουμε μήνα λίγο θα ζοριστουμε με πονακια...έτσι μου έχουν πει ότι ισχύει στην αλλαγή μήνα.δεν θα ξεχάσω στον γιο μου αλλαγή πέμπτο προς έκτο είδα σταγόνες αίμα...δεν σας περιγράφω τι έκανα...κατά αρχήν ήμουν εξωτερικό κ έτρεχα σε κέντρο να ελέγξω το μωρό...κ το είδα να πιπιλαει το χεράκι αυτό κ εγώ κόντεψα να πεθάνω...δύο σταγόνες αίμα έτσι ίσα ίσα να εγκαινιάζω τον έκτο χαχαχαχα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Κ εγώ Ξένια φαίνομαι σαν ένα μηνών έγκυος..τίποτα από κοιλιά..αλλά τα μωρά μια χαρά ανεπτυγμένα είναι μην ανησυχείς..εγώ από κιλά είμαι στο μειον ένα ακόμα μιας κ ο τελευταίος μου εμετός ήταν τρεις μέρες πριν...για την ήπια γυμναστικουλα έχεις δίκιο...ίσως ξελαφρωνει πολύ τα πονακια..από την πολύ ακινησία εγώ στο τέλος θα θέλω φυσιοθεραπείες για να περπατάω.ας πάω γιατρό να ελέγξω το σύστημα την άλλη εβδομάδα κ βλέπουμε.εγω φαντάσου Τετάρτη είχα πάει κ πηγαίνω τακτικά λόγω των συσπάσεων που νιώθω..δηλαδή τρεις κ λίγο γιατρό...κ ότι έλεγα ότι θα κάνω ελάχιστους υπερήχους σε αυτή την εγκυμοσύνη αλλά δεν την παλεύω από φόβο.

Σίγουρα σε εσάς τις μανούλες με τα ήδη παιδακια είναι πολύ πιο δύσκολα και κουραστικά.. δεν το συζητώ καν.. εγώ οπότε νιώθω κουρασμένη ξαπλώνω.. για εσάς είναι ολόκληρο πρόγραμμα ακόμα και αν έχετε βοήθεια τα παιδακια θέλουν την μανούλα..

να πας να δεις ότι είναι όλα καλα να σε συμβουλέψει και ο γιατρός κατάλληλα.. και αν σου δώσει το οκ να ξεκινήσεις ελαφριά γυμναστική και περπάτημα.. και εγώ βέβαια και με την γυμναστική ακόμα είναι μέρες που με πονάει η πλάτη μου αλλά με έχει βοηθήσει ακόμα και στα στομαχικά φουσκώματα κλπ.. 

μαξιλαρι εγκυμοσύνης πήρα εγώ.. 1,90cm νομίζω είναι που μπαίνει από τη μια πλευρά.. αλλά άμα το βάζω πλάτη γκρινιάζει ο άντρας μου γιατί παίρνει όλο τον χώρο στο κρεβάτι.. επίσης με ζεσταίνει.... παρολαυτα την έχω καταβρει όπου κάθομαι είμαι με αυτό.. ειδικά στον καναπέ είναι βάλσαμο !!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Φραουλίνο μου ο γιατρός δεν μου έκοψε το περπατημα αλλά επειδή είχα εμετούς κάθε απόγευμα ήμουν τεζα γι'αυτό τον λόγο όποτε έκανα την κατάκλιση μου έτσι κ αλλιώς..αλλά μάλλον κ τώρα που αλλάζουμε μήνα λίγο θα ζοριστουμε με πονακια...έτσι μου έχουν πει ότι ισχύει στην αλλαγή μήνα.δεν θα ξεχάσω στον γιο μου αλλαγή πέμπτο προς έκτο είδα σταγόνες αίμα...δεν σας περιγράφω τι έκανα...κατά αρχήν ήμουν εξωτερικό κ έτρεχα σε κέντρο να ελέγξω το μωρό...κ το είδα να πιπιλαει το χεράκι αυτό κ εγώ κόντεψα να πεθάνω...δύο σταγόνες αίμα έτσι ίσα ίσα να εγκαινιάζω τον έκτο χαχαχαχα.

Αα ωραία τότε όταν νιώθεις λίγο καλά να βγαίνεις τώρα που ανοίγει και ο καιρός να περπατάς έστω μισή ωρίτσα.. 

Σχετικά με το αίμα μιας και το ανέφερες μου είχε πει ο γιατρός ότι κάποιες φορές, σπάνια βέβαια, όπως μετακινείται ο πλακούντας για να πάει από το ένα μέρος της μητρας στο άλλο δημιουργουνται μικρές αποκολλησουλες  που είναι απόλυτα φυσιολογικές, δεν προκαλουν κανένα πρόβλημα αλλά μπορεί να δεις 1 2 σταγόνες αίμα στο άσχετο δεν είναι όμως κάτι.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα

Just now, Φραουλίνο είπε:

Αα ωραία τότε όταν νιώθεις λίγο καλά να βγαίνεις τώρα που ανοίγει και ο καιρός να περπατάς έστω μισή ωρίτσα.. 

Σχετικά με το αίμα μιας και το ανέφερες μου είχε πει ο γιατρός ότι κάποιες φορές, σπάνια βέβαια, όπως μετακινείται ο πλακούντας για να πάει από το ένα μέρος της μητρας στο άλλο δημιουργουνται μικρές αποκολλησουλες  που είναι απόλυτα φυσιολογικές, δεν προκαλουν κανένα πρόβλημα αλλά μπορεί να δεις 1 2 σταγόνες αίμα στο άσχετο δεν είναι όμως κάτι.. 

Φαντάσου ότι ο Γερμανός γιατρός μου λέει δεν καταλαβαίνω από πού έφυγε αυτό το αίμα..ούτε καν αποκοληση...πρέπει να ήταν αιμορραγία εκ διαφυγής από την κούραση του ταξιδιού...ίσως κ ορμονική φάση από την αλλαγή του μήνα...ήταν ακριβώς πάνω στην αλλαγή.ιδιως αν ο πλακούντας είναι επιχείλιος δηλαδή πολύ χαμηλός μπορεί να φεύγει αίμα το οποίο δεν αφορά ούτε αποκόλληση ούτε το μωρό..καθαρά διαφεύγει απλα.. ευτυχώς εκτός από τις δύο αυτές σταγόνες γενικά δεν είχα σε εγκυμοσύνες αιματακια γιατί με τον πανικό που με δέρνει δεν θα την έβγαζα καθαρή.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

18 εβδομάδα συμμαθήτριά δηλαδή όλες πάνω κάτω αυτή την εβδομάδα μπαίνουμε πέμπτο..εγώ μπαίνω Τετάρτη ηηη Πέμπτη...άντε Παναγία μου τσουκου τσουκου να φτάσουμε στην Αγία αυτή ώρα...μου φαίνεται βουνό...στον γιο μου δεν κατάλαβα πως πέρασαν οι μήνες...τώρα θέλω να κλαίω ....μου φαίνεται βουνό κ εγώ κατάκοπη να το σκαρφαλώνω...νιώθω τα 41 χρόνια μου σε όλο τους το μεγαλείο.ισως είναι κ η ψυχολογία μωρέ...

Συμμαθήτρια, δεν θέλω να ακούω τέτοια! Μια χαρά είμαστε και σιγά μην φαινόμαστε για την ηλικία μας...! Άρα κι εγώ μπαίνω την επόμενη Κυριακή στον πέμπτο! Απίστευτο μου φαίνεται! Με το καλό κορίτσια μου για όλες!


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, xenia^^ είπε:

Σίγουρα σε εσάς τις μανούλες με τα ήδη παιδακια είναι πολύ πιο δύσκολα και κουραστικά.. δεν το συζητώ καν.. εγώ οπότε νιώθω κουρασμένη ξαπλώνω.. για εσάς είναι ολόκληρο πρόγραμμα ακόμα και αν έχετε βοήθεια τα παιδακια θέλουν την μανούλα..

να πας να δεις ότι είναι όλα καλα να σε συμβουλέψει και ο γιατρός κατάλληλα.. και αν σου δώσει το οκ να ξεκινήσεις ελαφριά γυμναστική και περπάτημα.. και εγώ βέβαια και με την γυμναστική ακόμα είναι μέρες που με πονάει η πλάτη μου αλλά με έχει βοηθήσει ακόμα και στα στομαχικά φουσκώματα κλπ.. 

μαξιλαρι εγκυμοσύνης πήρα εγώ.. 1,90cm νομίζω είναι που μπαίνει από τη μια πλευρά.. αλλά άμα το βάζω πλάτη γκρινιάζει ο άντρας μου γιατί παίρνει όλο τον χώρο στο κρεβάτι.. επίσης με ζεσταίνει.... παρολαυτα την έχω καταβρει όπου κάθομαι είμαι με αυτό.. ειδικά στον καναπέ είναι βάλσαμο !!!! 

Εγώ έχω αυτό που είναι και από τις δύο πλευρές!! Χωράμε και εγώ με το μαξιλάρι μου και ο άντρας μου (λίγο στιμωγμενος ή πιάνει τη μια μεριά του μαξιλαριού που δεν χρησιμοποιώ) και ο σκύλος! :D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, xenia^^ είπε:

 Σίγουρα σε εσάς τις μανούλες με τα ήδη παιδακια είναι πολύ πιο δύσκολα και κουραστικά.. δεν το συζητώ καν.. εγώ οπότε νιώθω κουρασμένη ξαπλώνω.. για εσάς είναι ολόκληρο πρόγραμμα ακόμα και αν έχετε βοήθεια τα παιδακια θέλουν την μανούλα..

 να πας να δεις ότι είναι όλα καλα να σε συμβουλέψει και ο γιατρός κατάλληλα.. και αν σου δώσει το οκ να ξεκινήσεις ελαφριά γυμναστική και περπάτημα.. και εγώ βέβαια και με την γυμναστική ακόμα είναι μέρες που με πονάει η πλάτη μου αλλά με έχει βοηθήσει ακόμα και στα στομαχικά φουσκώματα κλπ.. 

 μαξιλαρι εγκυμοσύνης πήρα εγώ.. 1,90cm νομίζω είναι που μπαίνει από τη μια πλευρά.. αλλά άμα το βάζω πλάτη γκρινιάζει ο άντρας μου γιατί παίρνει όλο τον χώρο στο κρεβάτι.. επίσης με ζεσταίνει.... παρολαυτα την έχω καταβρει όπου κάθομαι είμαι με αυτό.. ειδικά στον καναπέ είναι βάλσαμο !!!! 

Αυτό το μαξιλάρι τι μάρκα είναι? Μου ακούγεται δελεαστικό!

  • Χαχα 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Θα

Φαντάσου ότι ο Γερμανός γιατρός μου λέει δεν καταλαβαίνω από πού έφυγε αυτό το αίμα..ούτε καν αποκοληση...πρέπει να ήταν αιμορραγία εκ διαφυγής από την κούραση του ταξιδιού...ίσως κ ορμονική φάση από την αλλαγή του μήνα...ήταν ακριβώς πάνω στην αλλαγή.ιδιως αν ο πλακούντας είναι επιχείλιος δηλαδή πολύ χαμηλός μπορεί να φεύγει αίμα το οποίο δεν αφορά ούτε αποκόλληση ούτε το μωρό..καθαρά διαφεύγει απλα

Αυτές οι αποκολλησουλες δεν φαίνονται δεν είναι σαν του πρώτου τριμήνου.. Ο πλακούντας για να μετακινηθεί αποκολλαται ελαφρά και ξανάπροσκολλαται στο επόμενο σημείο.. Αυτό σκέψου γίνεται πολύ αργά καθολη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης αλλά δεν φαίνεται καν στον υπέρηχο είναι η φυσιολογική πορεία του.. Στην περίπτωση του επιχειλιου ναι άλλο πράγμα, γιατί είχες στο γιο σου επιχειλιο;; Γενικά εμένα ο μόνος λόγος που μου είχε πει ότι μπορεί να δουμε αίματακι μετά το πρώτο τρίμηνο είναι αυτός και είναι εντελώς ακίνδυνος.. Τώρα τι να πω αν συμβαίνει από την αλλαγή του μήνα ή για ορμονικους λόγους μπορεί, δεν το έχω ακούσει. Ας ελπίσουμε να μη δούμε αίμα για κανένα λόγο από εδώ και πέρα!! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Liakada είπε:

Αυτό το μαξιλάρι τι μάρκα είναι? Μου ακούγεται δελεαστικό!

Εγώ πήρα της theraline!!! Η γυμναστήρια μου πρότεινε να πάρω από τόσο νωρίς και είχε πολύ δίκιο !!!! Είναι απόλαυση :-P

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Liakada είπε:

Συμμαθήτρια, δεν θέλω να ακούω τέτοια! Μια χαρά είμαστε και σιγά μην φαινόμαστε για την ηλικία μας...! Άρα κι εγώ μπαίνω την επόμενη Κυριακή στον πέμπτο! Απίστευτο μου φαίνεται! Με το καλό κορίτσια μου για όλες!

Βρε μια χαρά είμαστε δεν αντιλέγω...αλλά συγκρίνω με του γιου μου κ παθαίνω...παντως πήγα για κούρεμα κ λίγα ψώνια on line να φτιάξει η ψυχολογία σιγά σιγά..μου πετάει διαφημίσεις συνεχεια κ με δελεάζει χαχαχαχα..πηγαίνοντας στο κομμωτήριο αντιληφθηκα ότι δεν έχω επιλογές ρούχων...αν κυκλοφορήσω παρά πάνω ως το καλοκαίρι που θα φοράμε φορέματα και πρέπει να πάρω εγκυμοσύνης...τελικά το έβαλα το παντελόνι εγκυμοσύνης γιατί όσο μικρή κ αν είναι η κοιλιά δεν κλείνει κανένα παντελονάκι πλέον...τα παντελόνια μου είναι small και η κοιλίτσα δεν χωράει σε κανένα.

Just now, Φραουλίνο είπε:

Αυτές οι αποκολλησουλες δεν φαίνονται δεν είναι σαν του πρώτου τριμήνου.. Ο πλακούντας για να μετακινηθεί αποκολλαται ελαφρά και ξανάπροσκολλαται στο επόμενο σημείο.. Αυτό σκέψου γίνεται πολύ αργά καθολη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης αλλά δεν φαίνεται καν στον υπέρηχο είναι η φυσιολογική πορεία του.. Στην περίπτωση του επιχειλιου ναι άλλο πράγμα, γιατί είχες στο γιο σου επιχειλιο;; Γενικά εμένα ο μόνος λόγος που μου είχε πει ότι μπορεί να δουμε αίματακι μετά το πρώτο τρίμηνο είναι αυτός και είναι εντελώς ακίνδυνος.. Τώρα τι να πω αν συμβαίνει από την αλλαγή του μήνα ή για ορμονικους λόγους μπορεί, δεν το έχω ακούσει. Ας ελπίσουμε να μη δούμε αίμα για κανένα λόγο από εδώ και πέρα!! :)

Στον γιο μου δεν ήξερα την τύφλα μου χαχαχαχα.σαν ελάφι ήμουν...αχχχχ ονειρεμένες ηλικίες θεέ μου...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Liakada είπε:

Αυτό το μαξιλάρι τι μάρκα είναι? Μου ακούγεται δελεαστικό!

Εμένα το δικό μου είναι το clevamama από τα mothercare δεν ξέρω αν το πουλάνε ακόμα το είχα πάρει το καλοκαίρι! Είναι πολύ καλό και αναγκαίο από ένα σημείο και μετά που αρχίζουν οι μυοσκελετικοι πονοι και δυσκολεύει ο ύπνος.. Ήδη δηλαδή! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Emilly800 καλα εγώ παντελόνι έχω να βάλω από τη πρώτη στιγμή !!!! Με κολάν είμαι συνέχεια και φόρμες.. το δικό μου πρόβλημα είναι ότι έχει μεγαλώσει το στήθος μου και πλέον ακόμα και τα μπουστακια μου με σφίγγουν.. τι θα κάνουμε με κλειστα τα μαγαζιά ;;;;;;;; Δεν μπορώ να παραγγείλω online γιατί δεν ξέρω τι νούμερο να πάρω.. περιμένω πως και πως να ανοίξουν τα μαγαζιά να αγοράσω και εγώ κάνα παντελόνι κάτι βρε κορίτσια να φτιάξει και η διάθεση !!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, xenia^^ είπε:

@Emilly800 καλα εγώ παντελόνι έχω να βάλω από τη πρώτη στιγμή !!!! Με κολάν είμαι συνέχεια και φόρμες.. το δικό μου πρόβλημα είναι ότι έχει μεγαλώσει το στήθος μου και πλέον ακόμα και τα μπουστακια μου με σφίγγουν.. τι θα κάνουμε με κλειστα τα μαγαζιά ;;;;;;;; Δεν μπορώ να παραγγείλω online γιατί δεν ξέρω τι νούμερο να πάρω.. περιμένω πως και πως να ανοίξουν τα μαγαζιά να αγοράσω και εγώ κάνα παντελόνι κάτι βρε κορίτσια να φτιάξει και η διάθεση !!!! 

Εγώ πήρα παπούτσια..μου πετάει συνέχεια διαφημίσεις ο frateli κ δεν άντεξα..παντελόνι έχω ένα εγκυμοσύνης κ ένα σορτσάκι..να σου πω επειδή θα είναι για δύο μήνες τα τσιγκουνευομαι να δώσω για παντελόνι χααχαχα.ενω τα άλλα μένουν..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...