Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

Just now, fotini* είπε:

Κορίτσι κι εγώ το έπαθα και η λύση είναι να μην τρωω...χαχαχαχ...βασικα τρωω συνεχεια αλλα πολυ μικρες ποσοτητες...ενα κουλουρακι, λιγο αγγουρακι, γιαουρτι τετοια..και το μεσημεριανο σιγα σιγα...εγω παντως βλεπω οτι ολες μας εχουμε τα ιδια συμπτωματα και απορω πως καποιες τρωνε για 2, εγω ουτε για μενα δεν μπορω να φαω..χααχαχ

Ναι και εγώ το έχω απορία αυτό.. εμένα ακόμα η όρεξη μου είναι σε φυσιολογικά πλαίσια άσχετα που η ζυγαριά ανεβαίνει :confused: 

Just now, Φραουλίνο είπε:

Αρχίζει να πιέζεται και το στομάχι κορίτσι μου ίσως και γι'αυτο! Εμείς σήμερα μπήκαμε 5ο!!! :-D

Εγω πάλι παθαίνω το άλλο.. Πίνω νερό και αν είμαι μετά κάπως ξαπλωμένη ακούω κάθε φορά που εισπνεω ένα γκρρρ από το στομάχι λες και γουργουριζει από το νερό.. Μάλλον αλλάζουν θέση τα όργανα και πιέζονται δεν εξηγείται!! 

Μπήκαμε 5ο !!!! Είμαστε στα μισά !!!! Απίστευτο;;;;;!!!!!!!:D

εγω αφού ακόμα δεν το έχω «ακούσει» προσπαθώ να καταλαβαίνω ότι όλα πάνε καλα από το σώμα μου και αυτά που νιώθω.. έβλεπα μια φωτο πως γίνονται τα όργανα χαλκομανία ειδικά το στομάχι κι είχα πάθει σοκ !!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, xenia^^ είπε:

@Nanouka40 περαστικά κορίτσι μου ! με το που αρχίσεις αντιβίωση θα νιώσεις πολύ καλύτερα !!

κοριτσια τις τελευταίες 2-3 μέρες έχω τρομερή δυσπεψία !! Τρώω και νιώθω το στομάχι μου πέτρα και δε μπορώ να χωνέψω με τίποτα!! Χθες ξύπνησα στις 3 το ξημέρωμα λουσμένη στον ιδρώτα και έκοβα βόλτες να ηρεμήσει το στομάχι.. μου ανέβαιναν όλα πάνω.. και είχα πάει και κατά τις 8 για περπάτημα καμία ώρα.. ευτυχως ηρέμησε και τελικά κοιμήθηκα στον καναπέ.. αλλά το όλο σύστημα μπροστά το νιώθω τσίτα !!!! να υποθέσω ότι είναι από την αλλαγή του μήνα ;;  
 

καλημερα σε όλες !!!!! Καλό ΣΚ !!!!

Μη μιλάς εμένα για αλλαγή του μήνα...πονακια πετρώματα η κοιλιά τα έντερα έτοιμα να εκραγούν να μην ξέρω τι με πρωτοποναει..σε κάποια φάση ένιωσα τόση ενόχληση που μου ήρθε εμετός από το κομφουζιο που γινόταν μέσα...παλευαν έντερα με μήτρα κ οισοφάγο...αυτά τρεις μέρες με ξετιναξαν και τώρα δόξα τον Θεό ηρεμισα μπήκα στον πέμπτο κ ελπίζω να μην ξαναπεράσω τέτοια αλλαγή μήνα..

πρίν από 27 λεπτά , Φραουλίνο είπε:

Αρχίζει να πιέζεται και το στομάχι κορίτσι μου ίσως και γι'αυτο! Εμείς σήμερα μπήκαμε 5ο!!! :-D

Εγω πάλι παθαίνω το άλλο.. Πίνω νερό και αν είμαι μετά κάπως ξαπλωμένη ακούω κάθε φορά που εισπνεω ένα γκρρρ από το στομάχι λες και γουργουριζει από το νερό.. Μάλλον αλλάζουν θέση τα όργανα και πιέζονται δεν εξηγείται!! 

Μα δεν λειτουργεί τίποτα νορμάλ...εγώ πίνω νερό κ καταλαβαίνω να κατεβαίνει λίγο λίγο λες κ είναι βουλωμένο..κ αν ξαπλώσω αμέσως ανεβαίνει ξανά πάνω..οισοφαγικη παλινδρομιση..θέλω τουμποφλο...η ζυγαριά επιτέλους ξεκίνησε κ σε εμένα να ανεβαίνει..ακριβώς όπως με τον γιο μου .μέχρι πέμπτο τίποτα κ πέμπτο κ μια μέρα πήρε μπρος..κ η κοιλίτσα ξεκίνησε ..είμαι επιτέλους έγκυος..το μωρό το νιώθω κανονικά πλέον...σήμερα με πήρε η μαμά μου τηλ κ βάζω ακουστικα κ από την έντονη φωνή της μάλλον έκανε το μωρό πιρουετες..σαν να άλλαξε εντελώς θέση.το τρόμαξε το καημένο χαχαχα.

πρίν από 13 λεπτά , xenia^^ είπε:

Ναι και εγώ το έχω απορία αυτό.. εμένα ακόμα η όρεξη μου είναι σε φυσιολογικά πλαίσια άσχετα που η ζυγαριά ανεβαίνει :confused: 

Μπήκαμε 5ο !!!! Είμαστε στα μισά !!!! Απίστευτο;;;;;!!!!!!!:D

εγω αφού ακόμα δεν το έχω «ακούσει» προσπαθώ να καταλαβαίνω ότι όλα πάνε καλα από το σώμα μου και αυτά που νιώθω.. έβλεπα μια φωτο πως γίνονται τα όργανα χαλκομανία ειδικά το στομάχι κι είχα πάθει σοκ !!!!!!!!!!

Χαλκομανια!!!! Χαχαχαχαχα.μα το νιώθεις ρε παιδί μου ότι κλαίνε τα όργανα..

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εγώ πηρα μια τρομαρα πριν χεστηκα οανω μου.. Εκλαιγα... Μεχρι να ηρεμησω.. Πηγα τουαλετα και ηθελα να κανω την αναγκη μου αλλα σφιχτηκα λιγο παραπανω συγνωμη γιολας και ετρεξε αιμα κατακοκκινο... Δεν ηξερα απο που ερχοταν.. Σκουπιζομουν απο μπροστα τιποτα.. Σκουπιζομουν απο πισω κοκκινοοοο.. Φωναξα τον αντρα μου εοδε το αίμα στην λεκάνη και μου ειπε αμεσως ηρεμησε ειναι απο τον ποπο.. Παρε τον γιατρο σου.. Πηρα τον γιατρο μου.. Και μου ειπε να μην αγχωνομαι.. Αν ηταν καθαρο αιμα κοκκινο και μονο απο πισω θα πει η αιμορροΐδες η σπασιμο νευρου/ραγαδας.. Οποτε να παω αυριο φαρμακειο να παρω αλοιφή αλλα δεν ποναω ευτυχως κοριτσια.. Αλλα τρομαξα παρα πολυ που ειδα το αιμα.. Ετρεμα σαν το ψαρι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια εγώ πηρα μια τρομαρα πριν χεστηκα οανω μου.. Εκλαιγα... Μεχρι να ηρεμησω.. Πηγα τουαλετα και ηθελα να κανω την αναγκη μου αλλα σφιχτηκα λιγο παραπανω συγνωμη γιολας και ετρεξε αιμα κατακοκκινο... Δεν ηξερα απο που ερχοταν.. Σκουπιζομουν απο μπροστα τιποτα.. Σκουπιζομουν απο πισω κοκκινοοοο.. Φωναξα τον αντρα μου εοδε το αίμα στην λεκάνη και μου ειπε αμεσως ηρεμησε ειναι απο τον ποπο.. Παρε τον γιατρο σου.. Πηρα τον γιατρο μου.. Και μου ειπε να μην αγχωνομαι.. Αν ηταν καθαρο αιμα κοκκινο και μονο απο πισω θα πει η αιμορροΐδες η σπασιμο νευρου/ραγαδας.. Οποτε να παω αυριο φαρμακειο να παρω αλοιφή αλλα δεν ποναω ευτυχως κοριτσια.. Αλλα τρομαξα παρα πολυ που ειδα το αιμα.. Ετρεμα σαν το ψαρι

Ηρέμησε κορίτσι μου, είναι σίγουρα αιμορροΐδες, ειδικά αν είχες δυσκολία στην αφόδευση.

Εγώ από την άλλη έχει 2 μέρες που έχω βγάλει σαν κοκκινίλες στην κοιλιά με απίστευτη φαγούρα. Προσπαθώ να μην ξύνομαι αλλά καμία φορά το κάνω ασυνείδητα.. Σήμερα πέθανα από τη φαγούρα και πήρα τον γιατρό. Μου είπε και πήρα μια αλοιφή και τώρα ηρέμησα κάπως. Κάθε μέρα και κατι καινούριο...

  • Ευχαριστώ 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια εγώ πηρα μια τρομαρα πριν χεστηκα οανω μου.. Εκλαιγα... Μεχρι να ηρεμησω.. Πηγα τουαλετα και ηθελα να κανω την αναγκη μου αλλα σφιχτηκα λιγο παραπανω συγνωμη γιολας και ετρεξε αιμα κατακοκκινο... Δεν ηξερα απο που ερχοταν.. Σκουπιζομουν απο μπροστα τιποτα.. Σκουπιζομουν απο πισω κοκκινοοοο.. Φωναξα τον αντρα μου εοδε το αίμα στην λεκάνη και μου ειπε αμεσως ηρεμησε ειναι απο τον ποπο.. Παρε τον γιατρο σου.. Πηρα τον γιατρο μου.. Και μου ειπε να μην αγχωνομαι.. Αν ηταν καθαρο αιμα κοκκινο και μονο απο πισω θα πει η αιμορροΐδες η σπασιμο νευρου/ραγαδας.. Οποτε να παω αυριο φαρμακειο να παρω αλοιφή αλλα δεν ποναω ευτυχως κοριτσια.. Αλλα τρομαξα παρα πολυ που ειδα το αιμα.. Ετρεμα σαν το ψαρι

Κορίτσι μου καταλαβαίνω απόλυτα τη τρομάρα σου !! Όμως να μην ανησυχείς !! Και εγώ πριν κάποια μέρες σκουπίστηκα πίσω και είχα βγάλει αίμα.. μετά πέρασε.. συμβαίνει στην εγκυμοσύνη..

εγω πάλι σήμερα είμαι χάλια με το στομάχι από το μεσημέρι.. είναι λες και έχω φάει πέτρες δε μπορώ να πάρω ανάσα.. πήγα και περπάτημα μπας και ηρεμήσω τίποτα.. πήρα σιμεκο τίποτα.. τώρα πίνω νερό με λεμόνι μπας και.. τι πράγμα είναι αυτό.. έκανα τη βλακεία γιατί ήταν ήρεμο το στομάχι και έφαγα δυο spring rolls.. δε ξέρω πραγνατικα πως θα περάσει το βράδυ.. πάνω που έλεγα ότι έχω ηρεμίσει στομαχικά έχω τέτοια απίθανα φουσκώματα.. υπάρχει κάνα γιατροσόφι ;;;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, xenia^^ είπε:

Κορίτσι μου καταλαβαίνω απόλυτα τη τρομάρα σου !! Όμως να μην ανησυχείς !! Και εγώ πριν κάποια μέρες σκουπίστηκα πίσω και είχα βγάλει αίμα.. μετά πέρασε.. συμβαίνει στην εγκυμοσύνη..

 εγω πάλι σήμερα είμαι χάλια με το στομάχι από το μεσημέρι.. είναι λες και έχω φάει πέτρες δε μπορώ να πάρω ανάσα.. πήγα και περπάτημα μπας και ηρεμήσω τίποτα.. πήρα σιμεκο τίποτα.. τώρα πίνω νερό με λεμόνι μπας και.. τι πράγμα είναι αυτό.. έκανα τη βλακεία γιατί ήταν ήρεμο το στομάχι και έφαγα δυο spring rolls.. δε ξέρω πραγνατικα πως θα περάσει το βράδυ.. πάνω που έλεγα ότι έχω ηρεμίσει στομαχικά έχω τέτοια απίθανα φουσκώματα.. υπάρχει κάνα γιατροσόφι ;;;

Εμένα ηρεμεί το στομάχι μου μόνο το ξινό νερό, δεν έχει τεχνητό ανθρακικό, έτσι βγαίνει από την πηγή του. Το πίνω από την αρχή της εγκυμοσύνης αλλά το θέμα είναι που θα βρεις τέτοια ώρα...


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Liakada είπε:

Εμένα ηρεμεί το στομάχι μου μόνο το ξινό νερό, δεν έχει τεχνητό ανθρακικό, έτσι βγαίνει από την πηγή του. Το πίνω από την αρχή της εγκυμοσύνης αλλά το θέμα είναι που θα βρεις τέτοια ώρα...

Τώρα θα βολευτω με ότι έχω.. νερό με λεμόνι και θα πάρω και άλλο ένα σιμεκο.. πω πω τι άσχημο συναίσθημα αυτό.. τρομερή δυσφορία και το στομάχι 9 μηνών έγκυος.. και παράλληλα τώρα να νιώθω και μια λιγούρα.. αλλά τίποτα δε θα φάω.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, xenia^^ είπε:

Τώρα θα βολευτω με ότι έχω.. νερό με λεμόνι και θα πάρω και άλλο ένα σιμεκο.. πω πω τι άσχημο συναίσθημα αυτό.. τρομερή δυσφορία και το στομάχι 9 μηνών έγκυος.. και παράλληλα τώρα να νιώθω και μια λιγούρα.. αλλά τίποτα δε θα φάω.. 

Σε καταλαβαίνω..κάνε υπομονή...! Το νερό με λεμόνι λογικά θα κάνει δουλίτσα.


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια εγώ πηρα μια τρομαρα πριν χεστηκα οανω μου.. Εκλαιγα... Μεχρι να ηρεμησω.. Πηγα τουαλετα και ηθελα να κανω την αναγκη μου αλλα σφιχτηκα λιγο παραπανω συγνωμη γιολας και ετρεξε αιμα κατακοκκινο... Δεν ηξερα απο που ερχοταν.. Σκουπιζομουν απο μπροστα τιποτα.. Σκουπιζομουν απο πισω κοκκινοοοο.. Φωναξα τον αντρα μου εοδε το αίμα στην λεκάνη και μου ειπε αμεσως ηρεμησε ειναι απο τον ποπο.. Παρε τον γιατρο σου.. Πηρα τον γιατρο μου.. Και μου ειπε να μην αγχωνομαι.. Αν ηταν καθαρο αιμα κοκκινο και μονο απο πισω θα πει η αιμορροΐδες η σπασιμο νευρου/ραγαδας.. Οποτε να παω αυριο φαρμακειο να παρω αλοιφή αλλα δεν ποναω ευτυχως κοριτσια.. Αλλα τρομαξα παρα πολυ που ειδα το αιμα.. Ετρεμα σαν το ψαρι

Πω πω βρε κοριτσι, κι εγω το ιδιο θα τρομαζα στη θεση σου...εμενα ο αντρας μου που εχει αιμορροιδες βγαζει ετσι αιμα..οποτε μη φοβασαι, ειναι αρκετα συχνες οι αιμορροιδες ή ραγαδες στην εγκυμοσυνη..φιλια!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια εγώ πηρα μια τρομαρα πριν χεστηκα οανω μου.. Εκλαιγα... Μεχρι να ηρεμησω.. Πηγα τουαλετα και ηθελα να κανω την αναγκη μου αλλα σφιχτηκα λιγο παραπανω συγνωμη γιολας και ετρεξε αιμα κατακοκκινο... Δεν ηξερα απο που ερχοταν.. Σκουπιζομουν απο μπροστα τιποτα.. Σκουπιζομουν απο πισω κοκκινοοοο.. Φωναξα τον αντρα μου εοδε το αίμα στην λεκάνη και μου ειπε αμεσως ηρεμησε ειναι απο τον ποπο.. Παρε τον γιατρο σου.. Πηρα τον γιατρο μου.. Και μου ειπε να μην αγχωνομαι.. Αν ηταν καθαρο αιμα κοκκινο και μονο απο πισω θα πει η αιμορροΐδες η σπασιμο νευρου/ραγαδας.. Οποτε να παω αυριο φαρμακειο να παρω αλοιφή αλλα δεν ποναω ευτυχως κοριτσια.. Αλλα τρομαξα παρα πολυ που ειδα το αιμα.. Ετρεμα σαν το ψαρι

Ωχ τι έπαθες βρε Σοφάκι.. Κι εγώ στην θέση σου εννοείται θα τρομάζα. 

Εγώ χάθηκα κορίτσια μου. Σας διαβαζω αλλά δεν προλαβαίνω να γράψω.. Βλέπω είστε όλες καλά!!! Κι εγώ μεθαύριο μπαίνω στον 5ο και αύριο έχω ραντεβού με τον γυναικολόγο να δούμε το γλυκούλι!!! Εγώ είμαι δίδυμος 19/06! Δεν θυμάμαι τι άλλο να σχολιάσω. Ααα ναι να πω οτι εγώ αύριο θα ζυγιστώ κ αγχώνομαι λίγο γτ ήδη πριν 3 εβδομάδες ήμουν +2 κιλά και η κοιλια μ πλέον φαίνεται αρκετάα.. :mellow: Αλλά δεν βαριέσαι, ας είναι καλά το μωρουδάκι και θα φύγουν τα κιλά!

  • Μου αρέσει 3

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σας ευχαριστω ολες για τις απαντησεις σας..εχθες απο την τρομαρα μου φοβομουν να παω τουαλετα. Σημερα πηγα ομως δεν αντεξα αν και φοβομουν αλλα δεν υπηρχε τιποτα απο αιμα.. Περασε.. Μονο αυτο εχθες ηταν.. Οποτε ολα καλα.. Ηρεμησα σημερα.. Πηγα 3 φορες τουαλετα.. Χαχχαχα ηρεμησε και το στομαχι μου γιατι ενιωθα σαν μπαλονι... Εγω αυτο που λετε το παθαινω την νυχτα.. Με πιανει μια δυσφορια οτι εχω σκασει απο φαγητο και νιωθω τσιτα την κοιλια μου και νιωθω θα σκασει.. Αλλα δεν εχω φαει τοσο φαγητο για να νιωθω ετσι.. Μετα απ καμια ωρα η αν κοιμηθω μου περναει ομως.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια εγώ πηρα μια τρομαρα πριν χεστηκα οανω μου.. Εκλαιγα... Μεχρι να ηρεμησω.. Πηγα τουαλετα και ηθελα να κανω την αναγκη μου αλλα σφιχτηκα λιγο παραπανω συγνωμη γιολας και ετρεξε αιμα κατακοκκινο... Δεν ηξερα απο που ερχοταν.. Σκουπιζομουν απο μπροστα τιποτα.. Σκουπιζομουν απο πισω κοκκινοοοο.. Φωναξα τον αντρα μου εοδε το αίμα στην λεκάνη και μου ειπε αμεσως ηρεμησε ειναι απο τον ποπο.. Παρε τον γιατρο σου.. Πηρα τον γιατρο μου.. Και μου ειπε να μην αγχωνομαι.. Αν ηταν καθαρο αιμα κοκκινο και μονο απο πισω θα πει η αιμορροΐδες η σπασιμο νευρου/ραγαδας.. Οποτε να παω αυριο φαρμακειο να παρω αλοιφή αλλα δεν ποναω ευτυχως κοριτσια.. Αλλα τρομαξα παρα πολυ που ειδα το αιμα.. Ετρεμα σαν το ψαρι

Σοφάκι μου σίγουρα έπαθες σοκ.νιωθω ακριβώς τον πανικό που έζησες όπως μου το περιγράφεις...καθαρά θέμα δυσκοιλιότητας είναι αλλά έπαθες μεγάλο σοκ..θέλει λίγο ψυχραιμία κ που να την βρούμε..πέμπτο μήνα στον γιο μου πάω τουαλέτα κ ήμουν εξωτερικό στην αδερφή μου...λίγο κουράστηκα από το ταξίδι...βλέπω στο εσώρουχο σταγόνες αίμα κ στο σκούπισμα..κ ήταν από τον κόλπο έτσι;;;;ούρλιαζα στο κλάμα..πήγα κ είδα ότι όλα ήταν καλά...αυτό ήταν δεν ξαναείδα...θέλω να πω ότι σε αυτούς τους μήνες λίγο αιματακι μπορεί να συμβεί κ να είναι κ από τον κόλπο κ να μην είναι κακό...αλλά που να βρούμε την ψυχραιμία;;;από πίσω ήταν μην το σκέφτεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!! Πηγα χθες γυναικολογο, ολα καλα, χοντρουλι και ψηλο το αγορι μου!! Εγω κοριτσια απο τοτε που ξεκινησα διατροφη και προγραμμα εχω βρει την υγεια μου!! Ουτε ναυτιες, ουτε φουσκωμα, ουτε πρηξιμο, τιποτα!!!

Να ρωτησω κατι ασχετο; αφου το μετρημα των μηνων ειναι μια ανθρωπινη εφευρεση χωρις καμια ιατρικη βαση καθαρα για πρακτικους λογους, γιατι υπαρχουν συμπτωματα στην αλλαγη του μηνα; προσωπικα δεν ειχα ποτε συμπτωματα με αλλαγη του μηνα αλλα παντα ειχα αυτη την απορια.

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , CMES είπε:

Καλησπερα!! Πηγα χθες γυναικολογο, ολα καλα, χοντρουλι και ψηλο το αγορι μου!! Εγω κοριτσια απο τοτε που ξεκινησα διατροφη και προγραμμα εχω βρει την υγεια μου!! Ουτε ναυτιες, ουτε φουσκωμα, ουτε πρηξιμο, τιποτα!!!

Να ρωτησω κατι ασχετο; αφου το μετρημα των μηνων ειναι μια ανθρωπινη εφευρεση χωρις καμια ιατρικη βαση καθαρα για πρακτικους λογους, γιατι υπαρχουν συμπτωματα στην αλλαγη του μηνα; προσωπικα δεν ειχα ποτε συμπτωματα με αλλαγη του μηνα αλλα παντα ειχα αυτη την απορια.

Καλησπέρα !!! Μπράβο για τον αντράκλα σου !!!! Εγώ έχω ραντεβού Δευτέρα !!! 
Έχεις ηρεμήσει ΕΕ ;;; Η διατροφή που κανεις είναι τύπου δίαιτα ή απλά αποφεύγεις κάποιες συγκεκριμένες τροφές ;;; 
Να σου πω την αλήθεια και εγώ την έχω απορία... πως το σώμα καταλαβαίνει την αλλαγή.. και τι ακριβώς καταλαβαίνει.. μήπως με βάσει τη περίοδο;; Δεν ξέρω και για μένα είναι μια από τις πολλές μου απορίες !!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, xenia^^ είπε:

Καλησπέρα !!! Μπράβο για τον αντράκλα σου !!!! Εγώ έχω ραντεβού Δευτέρα !!! 
Έχεις ηρεμήσει ΕΕ ;;; Η διατροφή που κανεις είναι τύπου δίαιτα ή απλά αποφεύγεις κάποιες συγκεκριμένες τροφές ;;; 
Να σου πω την αλήθεια και εγώ την έχω απορία... πως το σώμα καταλαβαίνει την αλλαγή.. και τι ακριβώς καταλαβαίνει.. μήπως με βάσει τη περίοδο;; Δεν ξέρω και για μένα είναι μια από τις πολλές μου απορίες !!!!!! 

Πηγαινω σε διατροφολογο και ο στοχος ειναι να μην παρω πολλα κιλα. Μου εχει φτιαξει ενα προγραμμα στο οποιο εξ'αρχης ειχαμε συζητησει και δεν μου εχει βαλει αυτα που με πειραζουν. Ομως πριν το φουσκωμα και οι ναυτιες δεν ειχαν να κανουν παντα με το τι τρωω ουτε και με την ποσοτητα. Ισως ο συνδυασμος, ισως το αυστηρο ωραριο/προγραμμα με συχνα και μικρα γευματα να εχει βοηθησει. Η διαφορα παντως ειναι τεραστια.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...