Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

Just now, Emilly800 είπε:

Βρε μια χαρά είμαστε δεν αντιλέγω...αλλά συγκρίνω με του γιου μου κ παθαίνω...παντως πήγα για κούρεμα κ λίγα ψώνια on line να φτιάξει η ψυχολογία σιγά σιγά..μου πετάει διαφημίσεις συνεχεια κ με δελεάζει χαχαχαχα..πηγαίνοντας στο κομμωτήριο αντιληφθηκα ότι δεν έχω επιλογές ρούχων...αν κυκλοφορήσω παρά πάνω ως το καλοκαίρι που θα φοράμε φορέματα και πρέπει να πάρω εγκυμοσύνης...τελικά το έβαλα το παντελόνι εγκυμοσύνης γιατί όσο μικρή κ αν είναι η κοιλιά δεν κλείνει κανένα παντελονάκι πλέον...τα παντελόνια μου είναι small και η κοιλίτσα δεν χωράει σε κανένα.

Στον γιο μου δεν ήξερα την τύφλα μου χαχαχαχα.σαν ελάφι ήμουν...αχχχχ ονειρεμένες ηλικίες θεέ μου...

Καλά ναι και αυτά γιατί να τα ξέρεις μωρέ; Δεν χρειάζεται να ψάχνουμε πράγματα που δεν μας αφορούν και να αγχωνομαστε άδικα.. Εντάξει σίγουρα αν σου είχε συμβεί στην Ελλάδα, ο γιατρός θα σου το εξηγούσε πιο αναλυτικά από τον Γερμανό οπότε θα το μάθαινες από σπόντα όπως κ εγώ :mrgreen:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Φραουλίνο είπε:

Καλά ναι και αυτά γιατί να τα ξέρεις μωρέ; Δεν χρειάζεται να ψάχνουμε πράγματα που δεν μας αφορούν και να αγχωνομαστε άδικα.. Εντάξει σίγουρα αν σου είχε συμβεί στην Ελλάδα, ο γιατρός θα σου το εξηγούσε πιο αναλυτικά από τον Γερμανό οπότε θα το μάθαινες από σπόντα όπως κ εγώ :mrgreen:

Καλά στην Γερμανία είναι πολύ πιο χύμα τα πράγματα έτσι;;είναι η αδερφή μου εκεί...την εγκυμοσύνη την έχουν ως μια απόλυτα φυσιολογικη κατάσταση χωρίς πανικους τρελούς υπερήχους κλπ..ούτε καν χοριακες δεν κάνουν κ όλες οι γυναίκες γεννούν σε δημόσια νοσοκομεία ...τα οποία επειδή ήμουν στην γέννα της στο πρώτο παιδί που δεν είχα ακόμα εγώ ..τύφλα να χουν τα ιδιωτικά μας...πλήρωνε μόνο μια ελάχιστη συνδρομή για μόνοκλινο η αδερφή μου το οποίο τα πάντα μέχρι τις σερβιετες κ τα παμπερς του μωρού να παρέχουν,,,ερχόταν η τραπεζοκόμος κ ρωτούσε τι φαγητό θέλαμε η λεχώνα κ η σύνοδος παρακαλώ κ επίσης υπήρχε μπουφές σε συγκεκριμένο δοματειο με πρωινό βραδινό φρούτα κ ροφήματα όλη μέρα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Καλά στην Γερμανία είναι πολύ πιο χύμα τα πράγματα έτσι;;είναι η αδερφή μου εκεί...την εγκυμοσύνη την έχουν ως μια απόλυτα φυσιολογικη κατάσταση χωρίς πανικους τρελούς υπερήχους κλπ..ούτε καν χοριακες δεν κάνουν κ όλες οι γυναίκες γεννούν σε δημόσια νοσοκομεία ...τα οποία επειδή ήμουν στην γέννα της στο πρώτο παιδί που δεν είχα ακόμα εγώ ..τύφλα να χουν τα ιδιωτικά μας...πλήρωνε μόνο μια ελάχιστη συνδρομή για μόνοκλινο η αδερφή μου το οποίο τα πάντα μέχρι τις σερβιετες κ τα παμπερς του μωρού να παρέχουν,,,ερχόταν η τραπεζοκόμος κ ρωτούσε τι φαγητό θέλαμε η λεχώνα κ η σύνοδος παρακαλώ κ επίσης υπήρχε μπουφές σε συγκεκριμένο δοματειο με πρωινό βραδινό φρούτα κ ροφήματα όλη μέρα.

Ναι είναι πολύ διαφορετικά τα πράγματα όσον αφορά την προσέγγιση.. Βέβαια αυτο έχει δύο ερμηνείες γιατί και εγώ έχω φίλη στη Γερμανία που γέννησε πρόσφατα και δεν είναι απαραίτητα καλό το πως σε αντιμετωπίζουν κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. Είναι πολυπαραγοντικό το ζήτημα αλλά εμένα γενικά θα μου προκαλούσαν μεγάλη ανασφάλεια κάποια πράγματα, όπως και σε εκείνη, και στην κάθε γυναίκα που έχει μάθει αλλιώς το πως ειναι η σχέση με το γιατρό μας.. Τέλος πάντων κάθε τι έχει τα καλά του και τα στραβά του!

Προσωπικά μου αρέσει που νιώθω ότι ο γιατρός μου με έχει έννοια, είναι εκεί για ότι χρειαστώ, θα είναι εκεί την ώρα του τοκετού δίπλα μου, θα τον πάρω τηλέφωνο ανά πάσα στιγμή κλπ πράγματα που δυστυχώς δεν ισχύουν σε άλλες χώρες.. Είναι και πως νιώθει ο καθένας μεγαλύτερη ασφάλεια! Και σίγουρα τι έχεις περάσει και αν έχεις την πολυτέλεια να θεωρείς την εγκυμοσύνη κάτι απόλυτα φυσιολογικό, εσύ ξέρεις πολύ καλά τι εννοώ!! :wink:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Ναι είναι πολύ διαφορετικά τα πράγματα όσον αφορά την προσέγγιση.. Βέβαια αυτο έχει δύο ερμηνείες γιατί και εγώ έχω φίλη στη Γερμανία που γέννησε πρόσφατα και δεν είναι απαραίτητα καλό το πως σε αντιμετωπίζουν κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. Είναι πολυπαραγοντικό το ζήτημα αλλά εμένα γενικά θα μου προκαλούσαν μεγάλη ανασφάλεια κάποια πράγματα, όπως και σε εκείνη, και στην κάθε γυναίκα που έχει μάθει αλλιώς το πως ειναι η σχέση με το γιατρό μας.. Τέλος πάντων κάθε τι έχει τα καλά του και τα στραβά του!

Προσωπικά μου αρέσει που νιώθω ότι ο γιατρός μου με έχει έννοια, είναι εκεί για ότι χρειαστώ, θα είναι εκεί την ώρα του τοκετού δίπλα μου, θα τον πάρω τηλέφωνο ανά πάσα στιγμή κλπ πράγματα που δυστυχώς δεν ισχύουν σε άλλες χώρες.. Είναι και πως νιώθει ο καθένας μεγαλύτερη ασφάλεια! Και σίγουρα τι έχεις περάσει και αν έχεις την πολυτέλεια να θεωρείς την εγκυμοσύνη κάτι απόλυτα φυσιολογικό, εσύ ξέρεις πολύ καλά τι εννοώ!! :wink:

Εγώ συμφωνώ μαζί σου...κ από θέμα χαρακτήρα δεν θα την παλευα τόσο χύμα να είναι τα πράγματα ...επίσης λέω ότι έχουμε τους καλύτερους γιατρούς κ δεν το συζητώ για τους γυναικολόγους μας..κορυφή...απλά κατάλαβα ότι τους το πλασάρουν αλλιώς σαν μια εντελώς φυσική κατάσταση που θα την πάρουν χαλαρά χωρίς πολλές αλλαγές στην ζωή τους..ούτε έξτρα σκευάσματα ούτε εξετάσεις πολλές κ υπερήχους ελάχιστους...επίσης ο νικολαιδης που είναι Αγγλία κ αυτός αυτό ακριβώς λέει...η έγκυος πρέπει να κάνει τρεις υπερήχους σε όλη την εγκυμοσύνη.καρδουλα αυχενική β επιπέδου...είναι μια εντελώς άλλη νοοτροπία..άσε που δεν παίζει εκεί πρόκληση σε παραδοσιακή εγκυμοσύνη...σε αφήνουν μέχρι να κάνει η φύση δουλειά...κ το άλλο βασικό να ξερουμε που δεν το θυμόμουν εγώ....αυτοί είναι πολυ ειδικοί στα θέματα θηλασμού...εκεί τα μωρά τα αφήνουν να θηλάζουν αποκλειστικά...κ την πρώτη μέρα που δεν κατεβάζουμε γάλα αμέσως δεν παραβαίνουν κ σου λένε ότι κατεβάσει έστω κ μια σταγόνα...θα περιμένουν τα παιδιά κ η φύση θα κάνει την δουλειά της...δηλαδή τα γενναμε κ τα βάζουμε στο στήθος όποτε κλαψουρισουν κ περιμένουμε μέχρι δεύτερη μέρα να φάνε κανονικά..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Εγώ συμφωνώ μαζί σου...κ από θέμα χαρακτήρα δεν θα την παλευα τόσο χύμα να είναι τα πράγματα ...επίσης λέω ότι έχουμε τους καλύτερους γιατρούς κ δεν το συζητώ για τους γυναικολόγους μας..κορυφή...απλά κατάλαβα ότι τους το πλασάρουν αλλιώς σαν μια εντελώς φυσική κατάσταση που θα την πάρουν χαλαρά χωρίς πολλές αλλαγές στην ζωή τους..ούτε έξτρα σκευάσματα ούτε εξετάσεις πολλές κ υπερήχους ελάχιστους...επίσης ο νικολαιδης που είναι Αγγλία κ αυτός αυτό ακριβώς λέει...η έγκυος πρέπει να κάνει τρεις υπερήχους σε όλη την εγκυμοσύνη.καρδουλα αυχενική β επιπέδου...είναι μια εντελώς άλλη νοοτροπία..άσε που δεν παίζει εκεί πρόκληση σε παραδοσιακή εγκυμοσύνη...σε αφήνουν μέχρι να κάνει η φύση δουλειά...κ το άλλο βασικό να ξερουμε που δεν το θυμόμουν εγώ....αυτοί είναι πολυ ειδικοί στα θέματα θηλασμού...εκεί τα μωρά τα αφήνουν να θηλάζουν αποκλειστικά...κ την πρώτη μέρα που δεν κατεβάζουμε γάλα αμέσως δεν παραβαίνουν κ σου λένε ότι κατεβάσει έστω κ μια σταγόνα...θα περιμένουν τα παιδιά κ η φύση θα κάνει την δουλειά της...δηλαδή τα γενναμε κ τα βάζουμε στο στήθος όποτε κλαψουρισουν κ περιμένουμε μέχρι δεύτερη μέρα να φάνε κανονικά..

Καλημέρα κορίτσια! Γενικά είναι όπως μάθεις.. Αν είχαμε γεννηθεί στη Γερμανία θα είχαμε άλλη νοοτροπία...Τώρα που είμαστε εδώ και μια εβδομάδα περνάει από τον τελευταίο υπέρηχο που κάναμε και τρέμει το φυλλοκάρδι μας....Το σωστό είναι κάπου στη μέση.

Θέλω να ρωτήσω κάτι, αν σας συμβαίνει κι εσάς. Τις Κυριακές είναι η μέρα που αλλάζω εβδομάδα και έχω προσέξει ότι έχω πάντα περισσότερα πίνακια από άλλες μέρες...Σας συμβαίνει κ εσάς?

  • Μου αρέσει 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγώ έχω βιώσει την εμπειρία του εξωτερικού γιατί έμενα πολλά χρόνια στη Νορβηγία και παρόλο που δεν ήμουν εγώ έγκυος, είδα αρκετές φίλες μου να κάνουν παιδιά. Ήμουν και μικρή όλα αυτά τα χρόνια και όλο αυτό μου πέρασε ως το πιο φυσιολογικό και είναι αυτό που ήθελα κι εγώ απ την εγκυμοσύνη μου. Οπότε αυτό κυνηγάω και στην εγκυμοσύνη και γενικά. Νομίζω ότι το θέμα είναι να κάνουμε αυτό που μας κάνει πιο ήρεμες. Εγώ πχ δεν ήθελα να κάνω χοριακές γιατί ήξερα ακόμα κι αν παλινδρομούσε θα το άφηνα να φύγει με το φυσικό τρόπο ή φαρμακευτικά και δεν ήθελα παρεμβάσεις. Επιπλέον ήξερα ότι ακομα κι αν η χοριακή μου δεν πήγαινε καλά θα ήταν για μένα ένα έξτρα άγχος χωρίς λόγο με την έννοια ότι δε θα υπήρχε κάποια δυνατή θεραπευτική παρέμβαση. Οπότε τα ζύγισα (τι πληροφορίες δίνει στο γιατρό μου αυτη η εξέταση και τι θα κερδίσω αν την κάνω) κι έκανα αυτό που με έκανε πιο ήρεμη. Ο γιατρός μου το δέχτηκε χώρις καθόλου συζήτηση και κάναμε έναν υπέρηχο στις 7 βδομάδες (κυρίως γιατί ήθελα να είμαι σίγουρη ότι δεν είναι εξωμήτριο) και μετά αυχενική για τον ίδιο λόγο. Μπορώ όμως να καταλάβω και την άλλη πλευρά γιατί για πολλές κάθε εξέταση παρόλο το άγχος της δρα καθυσηχαστικά. Στα θετικά της Ελλάδας, σίγουρα μου αρέσει που ο γιατρός μου απαντάει άμεσα στο viber όταν έχω μια απορία, αν και θα ήθελα να έχω μια μαία γι αυτή τη δουλειά και για όλο το ψυχολογικό κομμάτι της προετοιμασίας για τη γονεικότητα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Liakada είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Γενικά είναι όπως μάθεις.. Αν είχαμε γεννηθεί στη Γερμανία θα είχαμε άλλη νοοτροπία...Τώρα που είμαστε εδώ και μια εβδομάδα περνάει από τον τελευταίο υπέρηχο που κάναμε και τρέμει το φυλλοκάρδι μας....Το σωστό είναι κάπου στη μέση.

Θέλω να ρωτήσω κάτι, αν σας συμβαίνει κι εσάς. Τις Κυριακές είναι η μέρα που αλλάζω εβδομάδα και έχω προσέξει ότι έχω πάντα περισσότερα πίνακια από άλλες μέρες...Σας συμβαίνει κ εσάς?

Να σου πω όντως κ εγώ παρατήρησα ότι μια μέρα με δύο την εβδομάδα έχω πονακια που με ανησυχούν..μπορεί κ μια φορά στις δέκα μέρες για μια δύο μέρες...σήμερα που ξύπνησα αντιληφθηκα πάντως ότι η μήτρα μου μεγάλωσε..σε αυτό τον μήνα διάβασα το μωρό μεγαλώνει θεαματικά όποτε κ η μήτρα λιγο θα μας ζορισει...

Just now, Io_anna είπε:

Κι εγώ έχω βιώσει την εμπειρία του εξωτερικού γιατί έμενα πολλά χρόνια στη Νορβηγία και παρόλο που δεν ήμουν εγώ έγκυος, είδα αρκετές φίλες μου να κάνουν παιδιά. Ήμουν και μικρή όλα αυτά τα χρόνια και όλο αυτό μου πέρασε ως το πιο φυσιολογικό και είναι αυτό που ήθελα κι εγώ απ την εγκυμοσύνη μου. Οπότε αυτό κυνηγάω και στην εγκυμοσύνη και γενικά. Νομίζω ότι το θέμα είναι να κάνουμε αυτό που μας κάνει πιο ήρεμες. Εγώ πχ δεν ήθελα να κάνω χοριακές γιατί ήξερα ακόμα κι αν παλινδρομούσε θα το άφηνα να φύγει με το φυσικό τρόπο ή φαρμακευτικά και δεν ήθελα παρεμβάσεις. Επιπλέον ήξερα ότι ακομα κι αν η χοριακή μου δεν πήγαινε καλά θα ήταν για μένα ένα έξτρα άγχος χωρίς λόγο με την έννοια ότι δε θα υπήρχε κάποια δυνατή θεραπευτική παρέμβαση. Οπότε τα ζύγισα (τι πληροφορίες δίνει στο γιατρό μου αυτη η εξέταση και τι θα κερδίσω αν την κάνω) κι έκανα αυτό που με έκανε πιο ήρεμη. Ο γιατρός μου το δέχτηκε χώρις καθόλου συζήτηση και κάναμε έναν υπέρηχο στις 7 βδομάδες (κυρίως γιατί ήθελα να είμαι σίγουρη ότι δεν είναι εξωμήτριο) και μετά αυχενική για τον ίδιο λόγο. Μπορώ όμως να καταλάβω και την άλλη πλευρά γιατί για πολλές κάθε εξέταση παρόλο το άγχος της δρα καθυσηχαστικά. Στα θετικά της Ελλάδας, σίγουρα μου αρέσει που ο γιατρός μου απαντάει άμεσα στο viber όταν έχω μια απορία, αν και θα ήθελα να έχω μια μαία γι αυτή τη δουλειά και για όλο το ψυχολογικό κομμάτι της προετοιμασίας για τη γονεικότητ

Έχεις κρατήσει την νοοτροπία εσύ..μου αρέσει πολύ μωρέ...είμαι βέβαια πολύ αγχώδης στο θέμα παιδιά (είχα κ τις κακές εμπειρίες με τις εγκυμοσύνες αλλά κ στον γιο μου δεν ήμουν εντελώς χαλαρή) ...γενικά είμαστε άλλος λαός...η Ελληνίδα μάνα κοριτσάκια είναι από την αρχή υπερπροστατευτική....δέκα χρονών είναι το παιδί μου,,παίζει στην διπλανή αυλή στην γειτονιά κ βγαίνω τρεις κ λίγο μη μου το κλέψουν χαχαχαχα.και είμαστε κ επαρχία..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Να σου πω όντως κ εγώ παρατήρησα ότι μια μέρα με δύο την εβδομάδα έχω πονακια που με ανησυχούν..μπορεί κ μια φορά στις δέκα μέρες για μια δύο μέρες...σήμερα που ξύπνησα αντιληφθηκα πάντως ότι η μήτρα μου μεγάλωσε..σε αυτό τον μήνα διάβασα το μωρό μεγαλώνει θεαματικά όποτε κ η μήτρα λιγο θα μας ζορισει...

Έχεις κρατήσει την νοοτροπία εσύ..μου αρέσει πολύ μωρέ...είμαι βέβαια πολύ αγχώδης στο θέμα παιδιά (είχα κ τις κακές εμπειρίες με τις εγκυμοσύνες αλλά κ στον γιο μου δεν ήμουν εντελώς χαλαρή) ...γενικά είμαστε άλλος λαός...η Ελληνίδα μάνα κοριτσάκια είναι από την αρχή υπερπροστατευτική....δέκα χρονών είναι το παιδί μου,,παίζει στην διπλανή αυλή στην γειτονιά κ βγαίνω τρεις κ λίγο μη μου το κλέψουν χαχαχαχα.και είμαστε κ επαρχία.. 

Αχ κι εγώ αγχωδης είμαι, μη νομίζεις. Με τα ψυχοσωματικά μου είμαι όταν ξεφεύγει το άγχος κι όλα τα καλά. Έχω κάνει αρκετό καιρό ψυχοθεραπείας και κάπως το διαχειρίζομαι. Στην εγκυμοσύνη μου βγήκε περισσότερη χαλαρότητα απ ότι είχα πριν. Από τη μία όλο το πρώτο τρίμηνο ως τώρα είχα καούρες, απ την άλλη εξάντληση και δεν είχα ενέργεια να αγχωθώ, παρά μόνο πριν πάω στο γιατρό που δεν κοιμάμαι απ το άγχος. Ε και κάπως έτσι κατέληξα ότι θα πηγαίνω γι αυτα που είναι απαραίτητα, αφού στο ενδιάμεσο είμαι χαλαρή και το απολαμβανω (όταν δεν έχω καούρες).

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Σήμερα πήγα για υπέρηχο...όλα καλά και το μωράκι, πλακούντας, υγρό και μήκος τραχήλου...εν τω μεταξύ εκεί που με πίεζε με τον υπέρηχο ένοιωσα χτυπηματάκι πάλι...ενοχλήθηκε φαίνεται...χαχαχαχ...το επόμενο ραντεβού είναι για τη β επιπέδου σε ένα μήνα και μεγάλη Τρίτη ξαναπάω για να γράψουμε καμπύλη ζαχάρου...άντε να περάσει κ αυτό να ησυχάσουμε❤

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, fotini* είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Σήμερα πήγα για υπέρηχο...όλα καλά και το μωράκι, πλακούντας, υγρό και μήκος τραχήλου...εν τω μεταξύ εκεί που με πίεζε με τον υπέρηχο ένοιωσα χτυπηματάκι πάλι...ενοχλήθηκε φαίνεται...χαχαχαχ...το επόμενο ραντεβού είναι για τη β επιπέδου σε ένα μήνα και μεγάλη Τρίτη ξαναπάω για να γράψουμε καμπύλη ζαχάρου...άντε να περάσει κ αυτό να ησυχάσουμε❤

Καλημέρα Φωτεινη !!! Μπράβο !! Πολύ όμορφα νέα !!! ❤️❤️ Πάμε δυνατά για β επιπέδου !!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια πήγα γιατρό.....πάλι....είχα τρεις μέρες σαν συσπασουλες σαν τσιμπήματα σαν πονακια...γενικά μπαίνω πέμπτο κ η μήτρα με ξετιναξε...φοβήθηκα πολύ...πιο πολύ μη συμβεί τίποτα στον τράχηλο με τόσο ζόρι...τελικα ο τράχηλος οκ 4,5 εκατοστά κλειστός κ το μωρό μια Χαρούλα...να σας ρωτήσω κορίτσια...πολύ ήσυχος είναι ο δικός μου....ηηη που τον πιάνω συνέχεια στον ύπνο ηηη που θα είναι αρνί..να ανησυχήσω;;;εσάς πως είναι;;;μόνο μια φορά τον είδα να κάνει πιρουετες κ γενικά με το που αρχίσει ο υπέρηχος σαν να αρχίζει κουνάει χεράκι ποδαράκια κ σήμερα είδα άνοιξε το στόμα κ έβαλε το χεράκι μέσα..αυτό το χεράκι όλη την ώρα στο στόμα το έχει το αγγελούδι μου...αλλά γενικά ίσως από το αμάξι....τον νανουριζει;;;τι να πω...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Κορίτσια πήγα γιατρό.....πάλι....είχα τρεις μέρες σαν συσπασουλες σαν τσιμπήματα σαν πονακια...γενικά μπαίνω πέμπτο κ η μήτρα με ξετιναξε...φοβήθηκα πολύ...πιο πολύ μη συμβεί τίποτα στον τράχηλο με τόσο ζόρι...τελικα ο τράχηλος οκ 4,5 εκατοστά κλειστός κ το μωρό μια Χαρούλα...να σας ρωτήσω κορίτσια...πολύ ήσυχος είναι ο δικός μου....ηηη που τον πιάνω συνέχεια στον ύπνο ηηη που θα είναι αρνί..να ανησυχήσω;;;εσάς πως είναι;;;μόνο μια φορά τον είδα να κάνει πιρουετες κ γενικά με το που αρχίσει ο υπέρηχος σαν να αρχίζει κουνάει χεράκι ποδαράκια κ σήμερα είδα άνοιξε το στόμα κ έβαλε το χεράκι μέσα..αυτό το χεράκι όλη την ώρα στο στόμα το έχει το αγγελούδι μου...αλλά γενικά ίσως από το αμάξι....τον νανουριζει;;;τι να πω...

Χαχαχχα... Γλυκουλα μου.. Δεν μπορω.. Διαβαζω το μηνυμα σου και θελω να ερθω να σε παρω μια αγκαλια και να σου πω ολα θα πανε καλα.. Να μην αγχωνεσαι.. Το αγγελούδι μπορει να νανουριζεται.. Τρωε καμια σοκολατα πριν πας.. Εγω αυτο θα κανω τωρα..ειμαι στον δρομο για γιατρο.. Καναμε μια σταση για περιπτερο και πηρα σοκολατα να την φαω για να ξυπνήσει.. Χχαχαχ... Παντως στην διαδρομη που ειναι μεγαλη η δικη μας 2 ωρες διαδρομη.. Σε καποια φαση ενιωθα κινησεις αλλα δεν ηξερα αν ηταν το εντερο γιατι και εκεινο ενιωσα σε καποια φαση... Οποτε Μπερδεύτηκα.. Θα δω μετα στον υπερηχο παναγια μου να πανε ολα καλα.. Αυτο με τον τραχηλο πως το μετρανε? Απο κατω η απο την κοιλια? 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Κορίτσια πήγα γιατρό.....πάλι....είχα τρεις μέρες σαν συσπασουλες σαν τσιμπήματα σαν πονακια...γενικά μπαίνω πέμπτο κ η μήτρα με ξετιναξε...φοβήθηκα πολύ...πιο πολύ μη συμβεί τίποτα στον τράχηλο με τόσο ζόρι...τελικα ο τράχηλος οκ 4,5 εκατοστά κλειστός κ το μωρό μια Χαρούλα...να σας ρωτήσω κορίτσια...πολύ ήσυχος είναι ο δικός μου....ηηη που τον πιάνω συνέχεια στον ύπνο ηηη που θα είναι αρνί..να ανησυχήσω;;;εσάς πως είναι;;;μόνο μια φορά τον είδα να κάνει πιρουετες κ γενικά με το που αρχίσει ο υπέρηχος σαν να αρχίζει κουνάει χεράκι ποδαράκια κ σήμερα είδα άνοιξε το στόμα κ έβαλε το χεράκι μέσα..αυτό το χεράκι όλη την ώρα στο στόμα το έχει το αγγελούδι μου...αλλά γενικά ίσως από το αμάξι....τον νανουριζει;;;τι να πω...

Καλησπέρα κορίτσι! Κι εγώ όποτε κοιτάω στον υπέρηχο δε μου φαινεται να κουνιεται κ πολυ, ωστοσο το γεγονος οτι ειμαι στην 18η κ οτι το νοιωθω συνεχεια δεν το κανει κ πολυ ησυχο....θεωρω πως αυτο που νομιζουμε εμεις ζωηρο με αυτο που ειναι πραγματικα πρεπει να απεχει...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, fotini* είπε:

Καλησπέρα κορίτσι! Κι εγώ όποτε κοιτάω στον υπέρηχο δε μου φαινεται να κουνιεται κ πολυ, ωστοσο το γεγονος οτι ειμαι στην 18η κ οτι το νοιωθω συνεχεια δεν το κανει κ πολυ ησυχο....θεωρω πως αυτο που νομιζουμε εμεις ζωηρο με αυτο που ειναι πραγματικα πρεπει να απεχει...

Έχεις δίκιο...πολύ το ψάχνω κ εγώ χαχαχαχα.δεν μου φτάνει να μου πει ο γιατρός όλα οκ θέλω να το τραβήξω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ένιωθα μια ενόχληση όταν πήγαινα τουαλέτα και έκανα γενική ούρων από την οποία φαίνεται μάλλον ουρολοιμωξη. Περιμένω να βγει η καλλιέργεια αύριο. Έχω φοβηθεί πολύ :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...