Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

Just now, xenia^^ είπε:

Αχ @Emilly800 θα με τρελάνεις !!!! Ακόμα και για αυτό προνοεί η φύση !!!! Μας προετοιμάζει για την καθολική αϋπνία ;;;;!!!!!! Τρομερό !!!! Αλλά η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα να ξυπνάω πιο ξεκούραστη !!!!!! :razz:

κοριτσια ήρθε η ώρα να σας εκμυστηρευτώ κάτι !!!! Σας θεωρώ όλες πολύ πολύ γλυκές γυναίκες !!! Μακάρι να μπορούσαμε να γνωριστούμε όλες από κοντά !!! Βλέπω σε αλλά γκρουπ που υπάρχουν έτσι μικρό εντάσεις μικρό παρεξηγήσεις !! Εμείς όμως έχουμε ένα πολύ όμορφο κλίμα !!! Υπάρχει τρομερή στήριξη συμπαράσταση σημαντική ανταλλαγή απόψεων και όλα αυτά σαν να είμαστε φίλες !!!! Σαν πρώτη φορά ανερχόμενη μανούλα με βοηθάτε πολύ σε πολλούς τομείς !!! Σας ευχαριστώ πολύ ❤️

Συμφωνώ απόλυτα! Κάνουμε ωραίο παρεάκι! Κι εγώ σας ευχαριστώ πολύ! Κανείς δεν σε καταλαβαίνει τόσο όσο κάποιος που βρίσκεται σε παρομοια θέση με εσένα! 

@Emilly800 δλδ έτσι θα μας πάει από εδώ και πέρα λες με τις αϋπνίες? Πω πω...καλή πρόοδο! Επίσης..τι γλυκά παπουτσάκια είναι αυτά? Τρελάθηκα!

 Ζυγίστηκα το πρωί...3 κιλά πάνω από την αρχή...καλά πάω..θα γίνω κανονική αγελαδίτσα...!

  • Μου αρέσει 3

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλημέρα και από μένα!!! 

@Sofiamar93 πολύ ωραία τα νέα σου κοπέλα μου και μπράβο στο γιατρό σου για το όμορφο δώρο!! Σε φέρνει λίγο πιο κοντά στη συνειδητοποίηση ότι έχεις ένα μωράκι στην κοιλιά σου που σε λίγους μήνες θα έρθει στον κόσμο..❤️

Κορίτσια εγώ σαν βόδι κοιμάμαι δεν με έχουν πιάσει ακόμα οι αϋπνίες.. Ξυπνάω αρκετές φορές μέσα στο βράδυ αλλά ευτυχώς ξανακοιμαμαι εύκολα! Και εγώ αυτό που λες @Emilly800έχω ακούσει ότι μας  προετοιμαζει η φύση για το να συνηθίσουμε τον διακεκομμένο ύπνο.. Πόσο όμορφο αυτό που έκανες με τα παπουτσάκια, το είδα και στη φώτο. Σκεφτόμουν και εγώ μήπως πάρω κάτι μικρό σαν πρώτη αγορά της μπεμπας και παράλληλα για γούρι.. Ένα ζευγάρι παπουτσάκια, μια πιπίλα κάτι, ωραίο θα είναι! :)

@xenia^^ μου γλυκιά πράγματι ήμαστε ωραίο γκρουπακι και τα λέμε πολύ όμορφα!!! Χαίρομαι που και εσύ αισθάνεσαι έτσι γιατί και εγώ όσο περνάει ο καιρός νιώθω ότι δενομαστε και ήμαστε όλο και πιο ενεργές εδώ μέσα.. Και έχουμε μέλλον ακόμα, θα τα λέμε και αφού γεννηθούν τα σκατουλια!!! ❤️❤️❤️ Και  να συναντηθούμε και από κοντά κάποια στιγμή στο μέλλον! :grin:

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Liakada said:

Συμφωνώ απόλυτα! Κάνουμε ωραίο παρεάκι! Κι εγώ σας ευχαριστώ πολύ! Κανείς δεν σε καταλαβαίνει τόσο όσο κάποιος που βρίσκεται σε παρομοια θέση με εσένα! 

@Emilly800 δλδ έτσι θα μας πάει από εδώ και πέρα λες με τις αϋπνίες? Πω πω...καλή πρόοδο! Επίσης..τι γλυκά παπουτσάκια είναι αυτά? Τρελάθηκα!

 Ζυγίστηκα το πρωί...3 κιλά πάνω από την αρχή...καλά πάω..θα γίνω κανονική αγελαδίτσα...!

Αχ κορίτσια μου και εγώ σας ευχαριστώ! Είστε όλες υπέροχες xxx

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Liakada είπε:

Συμφωνώ απόλυτα! Κάνουμε ωραίο παρεάκι! Κι εγώ σας ευχαριστώ πολύ! Κανείς δεν σε καταλαβαίνει τόσο όσο κάποιος που βρίσκεται σε παρομοια θέση με εσένα! 

@Emilly800 δλδ έτσι θα μας πάει από εδώ και πέρα λες με τις αϋπνίες? Πω πω...καλή πρόοδο! Επίσης..τι γλυκά παπουτσάκια είναι αυτά? Τρελάθηκα!

 Ζυγίστηκα το πρωί...3 κιλά πάνω από την αρχή...καλά πάω..θα γίνω κανονική αγελαδίτσα...!

Και εγώ 3 κιλά πάνω !! Και αύριο μπαίνω στον 5ο !!!!! Αααααααααα:confused: 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, xenia^^ είπε:

Και εγώ 3 κιλά πάνω !! Και αύριο μπαίνω στον 5ο !!!!! Αααααααααα:confused: 

Και εγώ 2,5! Όλες μαζί το πάμε άρα όλα καλά μάλλον!! :mrgreen: 

Ξένια στο μεταξύ εμείς ήμαστε ακριβώς μαζί, και εγώ 16+6 σήμερα!! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Κορίτσια καλημέρα και από μένα!!! 

@Sofiamar93 πολύ ωραία τα νέα σου κοπέλα μου και μπράβο στο γιατρό σου για το όμορφο δώρο!! Σε φέρνει λίγο πιο κοντά στη συνειδητοποίηση ότι έχεις ένα μωράκι στην κοιλιά σου που σε λίγους μήνες θα έρθει στον κόσμο..❤️

Κορίτσια εγώ σαν βόδι κοιμάμαι δεν με έχουν πιάσει ακόμα οι αϋπνίες.. Ξυπνάω αρκετές φορές μέσα στο βράδυ αλλά ευτυχώς ξανακοιμαμαι εύκολα! Και εγώ αυτό που λες @Emilly800έχω ακούσει ότι μας  προετοιμαζει η φύση για το να συνηθίσουμε τον διακεκομμένο ύπνο.. Πόσο όμορφο αυτό που έκανες με τα παπουτσάκια, το είδα και στη φώτο. Σκεφτόμουν και εγώ μήπως πάρω κάτι μικρό σαν πρώτη αγορά της μπεμπας και παράλληλα για γούρι.. Ένα ζευγάρι παπουτσάκια, μια πιπίλα κάτι, ωραίο θα είναι! :)

@xenia^^ μου γλυκιά πράγματι ήμαστε ωραίο γκρουπακι και τα λέμε πολύ όμορφα!!! Χαίρομαι που και εσύ αισθάνεσαι έτσι γιατί και εγώ όσο περνάει ο καιρός νιώθω ότι δενομαστε και ήμαστε όλο και πιο ενεργές εδώ μέσα.. Και έχουμε μέλλον ακόμα, θα τα λέμε και αφού γεννηθούν τα σκατουλια!!! ❤️❤️❤️ Και  να συναντηθούμε και από κοντά κάποια στιγμή στο μέλλον! :grin:

 

Εννοείται να πάρεις.στον γιο μου που ήμουν λίγο πιο ανέμελη από ότι τώρα μέχρι τα μέσα του πέμπτου τα είχα αγοράσει όλα τα ρουχαλακια..κ έκτο κρεβατακια κ όλα τα άλλα.

Just now, Liakada είπε:

Συμφωνώ απόλυτα! Κάνουμε ωραίο παρεάκι! Κι εγώ σας ευχαριστώ πολύ! Κανείς δεν σε καταλαβαίνει τόσο όσο κάποιος που βρίσκεται σε παρομοια θέση με εσένα! 

@Emilly800 δλδ έτσι θα μας πάει από εδώ και πέρα λες με τις αϋπνίες? Πω πω...καλή πρόοδο! Επίσης..τι γλυκά παπουτσάκια είναι αυτά? Τρελάθηκα!

 Ζυγίστηκα το πρωί...3 κιλά πάνω από την αρχή...καλά πάω..θα γίνω κανονική αγελαδίτσα...!

Άσε....κ εγώ τα βλέπω κ θέλω να τα φάω....έχω κ ακόμα πιο μικρό....το πρώτο του πεδιλακι...το είχα πάρει κανονικά από παιδικό παπούτσι κ είναι σχεδόν πάνινο...λουκούμακι...ναι έτσι θα μα πάει τώρα για κανένα χρόνο υπολόγισε μέχρι να στρώσουν τα ζουζούνια....

Just now, xenia^^ είπε:

Αχ @Emilly800 θα με τρελάνεις !!!! Ακόμα και για αυτό προνοεί η φύση !!!! Μας προετοιμάζει για την καθολική αϋπνία ;;;;!!!!!! Τρομερό !!!! Αλλά η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα να ξυπνάω πιο ξεκούραστη !!!!!! :razz:

κοριτσια ήρθε η ώρα να σας εκμυστηρευτώ κάτι !!!! Σας θεωρώ όλες πολύ πολύ γλυκές γυναίκες !!! Μακάρι να μπορούσαμε να γνωριστούμε όλες από κοντά !!! Βλέπω σε αλλά γκρουπ που υπάρχουν έτσι μικρό εντάσεις μικρό παρεξηγήσεις !! Εμείς όμως έχουμε ένα πολύ όμορφο κλίμα !!! Υπάρχει τρομερή στήριξη συμπαράσταση σημαντική ανταλλαγή απόψεων και όλα αυτά σαν να είμαστε φίλες !!!! Σαν πρώτη φορά ανερχόμενη μανούλα με βοηθάτε πολύ σε πολλούς τομείς !!! Σας ευχαριστώ πολύ ❤️

Ναι γλυκειά μου..μάλλον είμαστε καλά κοριτσάκια όλες χαχαχαχα..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο said:

❤️

Κορίτσι μου τι έγινε, βγήκε η καλλιέργεια;; 

Πήρα τηλέφωνο μου είπαν έχουν εντοπίσει το μικρόβιο αλλά θα πρέπει να περιμένω αύριο να βγει το αντιβιόγραμμα για να δούμε τι αντιβίωση θα μου δώσουν. Εντωμεταξύ το βράδυ έχω ραντεβού με τον γιατρό μου να δω και πως είναι το μωράκι μου.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nanouka40 είπε:

Πήρα τηλέφωνο μου είπαν έχουν εντοπίσει το μικρόβιο αλλά θα πρέπει να περιμένω αύριο να βγει το αντιβιόγραμμα για να δούμε τι αντιβίωση θα μου δώσουν. Εντωμεταξύ το βράδυ έχω ραντεβού με τον γιατρό μου να δω και πως είναι το μωράκι μου.. 

ΜΗν αγχώνεσαι καθόλου! θα σου δώσουν την αντιβίωση που πρέπει και όλα θα πάνε καλά!

  • Ευχαριστώ 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nanouka40 είπε:

Πήρα τηλέφωνο μου είπαν έχουν εντοπίσει το μικρόβιο αλλά θα πρέπει να περιμένω αύριο να βγει το αντιβιόγραμμα για να δούμε τι αντιβίωση θα μου δώσουν. Εντωμεταξύ το βράδυ έχω ραντεβού με τον γιατρό μου να δω και πως είναι το μωράκι μου.. 

Άρα ήταν ουρολοιμωξη ε;; Και εγώ απόψε πάω να τη δω τη σκατουλα!!! Όλα μια χαρά θα είναι κοριτσι μου, θα πάρεις την αντιβίωση σου και θα περάσουν όλα.. Και εγω πήρα αντιβίωση στη 12η εβδομάδα λογω της λήψης τροφοβλαστης, μην ανησυχείς δίνουν αντιβιωσεις που δεν επηρεάζουν καθόλου τα μωράκια.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Και εγώ 2,5! Όλες μαζί το πάμε άρα όλα καλά μάλλον!! :mrgreen: 

Ξένια στο μεταξύ εμείς ήμαστε ακριβώς μαζί, και εγώ 16+6 σήμερα!! 

Εγω ειχα πάει στο +3,5 αλλα το προβλημα ηταν οτι αντιστοιχουσε σε 1 κιλο ανα βδομαδα μιας κ τα εβαλα τις τελευταιες 3 βδομαδες...τελικα..και σορρυ κιολας...χθες αφησα 1,5 κιλο στην τουαλετα...χαχαχαχχαχ....με το σιδηρο εχει παραγινει το κακο...αρχιαα λιγο να προσεχω γτ επεσε πολυ χαλβας την καθαρα Δευτερα και ελπιζω να παρω ακομα 1 μεχρι τον 6 και οχι παραπανω...πανω απ ολα η υγεια μας βεβαια αλλα ρε κοριτσια εγω να πω οτι ζοριζομαι παρα πολυ...κανω ενα βημα και με πιανει ταχυκαρδι...σας εχει συμβει;

Link to comment
Share on other sites

Just now, fotini* είπε:

Εγω ειχα πάει στο +3,5 αλλα το προβλημα ηταν οτι αντιστοιχουσε σε 1 κιλο ανα βδομαδα μιας κ τα εβαλα τις τελευταιες 3 βδομαδες...τελικα..και σορρυ κιολας...χθες αφησα 1,5 κιλο στην τουαλετα...χαχαχαχχαχ....με το σιδηρο εχει παραγινει το κακο...αρχιαα λιγο να προσεχω γτ επεσε πολυ χαλβας την καθαρα Δευτερα και ελπιζω να παρω ακομα 1 μεχρι τον 6 και οχι παραπανω...πανω απ ολα η υγεια μας βεβαια αλλα ρε κοριτσια εγω να πω οτι ζοριζομαι παρα πολυ...κανω ενα βημα και με πιανει ταχυκαρδι...σας εχει συμβει;

Δυσκοιλιότητα εγώ έχω μπόλικη..τώρα ταχυκαρδία προς το παρόν δεν έχω εμφανίσει..


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , xenia^^ είπε:

Αχ @Emilly800 θα με τρελάνεις !!!! Ακόμα και για αυτό προνοεί η φύση !!!! Μας προετοιμάζει για την καθολική αϋπνία ;;;;!!!!!! Τρομερό !!!! Αλλά η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα να ξυπνάω πιο ξεκούραστη !!!!!! :razz:

κοριτσια ήρθε η ώρα να σας εκμυστηρευτώ κάτι !!!! Σας θεωρώ όλες πολύ πολύ γλυκές γυναίκες !!! Μακάρι να μπορούσαμε να γνωριστούμε όλες από κοντά !!! Βλέπω σε αλλά γκρουπ που υπάρχουν έτσι μικρό εντάσεις μικρό παρεξηγήσεις !! Εμείς όμως έχουμε ένα πολύ όμορφο κλίμα !!! Υπάρχει τρομερή στήριξη συμπαράσταση σημαντική ανταλλαγή απόψεων και όλα αυτά σαν να είμαστε φίλες !!!! Σαν πρώτη φορά ανερχόμενη μανούλα με βοηθάτε πολύ σε πολλούς τομείς !!! Σας ευχαριστώ πολύ ❤️

Αχ κοριτσι μου γλυκο... Ποσο σε νιωθω.. Και εγω σας θεωρω φιλες μου.. Αφου και στον αντρα μου πλεον μιλω και λεω οι φιλες μου στο φορουμ μου ειπαν αυτο και συζητάμε... Χαχχαχα πολυ σημαντικο να στηριζει η μια την αλλη αλλα και να συμβουλεύει... Ειδικα εκεινες που εχουν και μια Α εμπειρία μας βοηθουν παρα πολυ με συμβουλες και με το να μας καθησυχαζουν.. Σκεφτείτε οτι εγω γιατρο δεν εχω παρει να τον ρωτησω τιποτα 4 μηνες τωρα.. Ειστε εσεις εκει για ολες τις απορίες μου

Just now, fotini* είπε:

Εγω ειχα πάει στο +3,5 αλλα το προβλημα ηταν οτι αντιστοιχουσε σε 1 κιλο ανα βδομαδα μιας κ τα εβαλα τις τελευταιες 3 βδομαδες...τελικα..και σορρυ κιολας...χθες αφησα 1,5 κιλο στην τουαλετα...χαχαχαχχαχ....με το σιδηρο εχει παραγινει το κακο...αρχιαα λιγο να προσεχω γτ επεσε πολυ χαλβας την καθαρα Δευτερα και ελπιζω να παρω ακομα 1 μεχρι τον 6 και οχι παραπανω...πανω απ ολα η υγεια μας βεβαια αλλα ρε κοριτσια εγω να πω οτι ζοριζομαι παρα πολυ...κανω ενα βημα και με πιανει ταχυκαρδι...σας εχει συμβει;

Εγω κοριτσια εχθες με ζυγισε ο γιατρος ξανα οπως καθε μηνα και πηρα και εγω το πρωτο μου κιλο.. 1,3 για την ακρίβεια.. Αλλα εγω νομιζα θα ειχα παρει παραπνω γιατι νιωθω οτι εχω μεγαλη κοιλια.. Δεν κρυβεται καθολου.. Πλεον με βλεπουν και με ρωτουν.. Απο επιπεδη εχω μια κοιλια στρογγυλή κιολας.. Χχαχα.. Αλλα τελικα ηταν μονο 1,3..μου ειπε οτι ειναι καλα αφου σταματησαν οι εμετοι και ξεκινησα να τρωω οτι περιμενε να εχω παρει καποια κιλα.. Ειναι φυσιολογικο.. Μεγαλωνει και το μωρο τωρα αποτομα και ο πλακουντας επίσης.. Ηταν τεραστιος εχθες σε συγκριση με την προηγουμενη φορΑ αρα και εκεινος ζυγιζει κάποια γραμμαρια.. 200 κατι γραμμάρια το μωρο συν αλλα τοσα ο πλακουντας συν το αμνιακο υγρο συν το οτι ουτε εγω ειχα ενεργηθει να το μισο κιλο εκει μονο.. Μπορει και παραπανω.. Οποτε μην αγχώνεστε.. Η φυση ξερει τι κανει.. Πρεπει να τρωμε αυτο που χρειαζόμαστε.. Οχι να κανουμε δίαιτες.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Αχ κοριτσι μου γλυκο... Ποσο σε νιωθω.. Και εγω σας θεωρω φιλες μου.. Αφου και στον αντρα μου πλεον μιλω και λεω οι φιλες μου στο φορουμ μου ειπαν αυτο και συζητάμε... Χαχχαχα πολυ σημαντικο να στηριζει η μια την αλλη αλλα και να συμβουλεύει... Ειδικα εκεινες που εχουν και μια Α εμπειρία μας βοηθουν παρα πολυ με συμβουλες και με το να μας καθησυχαζουν.. Σκεφτείτε οτι εγω γιατρο δεν εχω παρει να τον ρωτησω τιποτα 4 μηνες τωρα.. Ειστε εσεις εκει για ολες τις απορίες μου

Κι εγώ μια από τα ίδια πρώτα ρωτάω εδώ τις φίλες μου και μετά θα πάρω γιατρό !!! Ακόμα δεν τον έχω πάρει για τίποτα !!! Χαχαχ 

@Φραουλίνο ωχ ναι εντελώς μαζί είμαστε !!!! Και κιλά στα ίδια είμαστε !! Οπότε μάλλον είμαστε στα φυσιολογικά όλες !!! Αν και εγώ τα παίρνω στα μπαμ χωρίς να το καταλάβω ανεβαίνω πλας ένα κιλό και αυτό με προβληματίζει.. αλλά νομίζω ακόμα είμαστε όλες καλα !!! Και η μαμά μου μου είπε με 2,5 είχε μπει στον 5ο και τελικά είχε πάρει 7 κιλά μέχρι το τέλος :P 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...