Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου!!! 

Με το καλόο και οι δικές σας!!! 

3 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Αχχχ τι τελειαααα.. Εγω εχω την Πέμπτη.. Σου εκανε και 3 D υπερηχο? 

Ναι ναι :x αν και το είδαμε λίγο γιατί δεν καθόταν σε ένα μέρος.. 


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, Liakada είπε:

Μπράβο κορίτσι μου! Όλα καλά! Ξεκίνα αγορές τώρα!

Συμμαθήτριά πως είσαι;;να σε ρωτήσω λίγο εσένα η λευκού σου έδωσε άλλη ηπαρίνη ΕΕ;;;ποια διαφορά έχουν δηλαδή έχεις ψάξει;;εμένα μου έδωσε clexane τώρα που έβαλα σχεδόν τέσσερα κιλά μου το έκανε 4000 κ σαλοσπιρ σταθερά 80.. εσένα σαλοσπιρ τι δόση σου έχει;επίσης να σε ρωτήσω έχεις εσύ θρομβοφιλια ηηη προληπτικά;;;εγώ είχα αυξημένα καρδιολιπινικα τγν όγδοη εβδομάδα κ μου βγάλε διάγνωση όλα τα άλλα τα αντιπηκτικά ήταν αρνητικά...άσε που είπε κ ένας γιατρός ότι κ οι ηπαρινες σπάνια μπορεί να προκαλέσουν θρόμβωση κ θορυβήθηκα( μιλώντας για το εμβόλιο της αστρατζενικα που προκαλεί θρομβώσεις ).λίγο με έπιασε πάλι γιατί αύξησα κ δόση..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Συμμαθήτριά πως είσαι;;να σε ρωτήσω λίγο εσένα η λευκού σου έδωσε άλλη ηπαρίνη ΕΕ;;;ποια διαφορά έχουν δηλαδή έχεις ψάξει;;εμένα μου έδωσε clexane τώρα που έβαλα σχεδόν τέσσερα κιλά μου το έκανε 4000 κ σαλοσπιρ σταθερά 80.. εσένα σαλοσπιρ τι δόση σου έχει;επίσης να σε ρωτήσω έχεις εσύ θρομβοφιλια ηηη προληπτικά;;;εγώ είχα αυξημένα καρδιολιπινικα τγν όγδοη εβδομάδα κ μου βγάλε διάγνωση όλα τα άλλα τα αντιπηκτικά ήταν αρνητικά...άσε που είπε κ ένας γιατρός ότι κ οι ηπαρινες σπάνια μπορεί να προκαλέσουν θρόμβωση κ θορυβήθηκα( μιλώντας για το εμβόλιο της αστρατζενικα που προκαλεί θρομβώσεις ).λίγο με έπιασε πάλι γιατί αύξησα κ δόση..

Καλημέρα συμμαθήτρια. Παιδιά δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά αλλά νομίζω το μωρό προχθές το βράδυ έκανε λόξυγγα...πολύ γέλιο! Εγώ παίρνω Ivor 3500 και salospir 160. Δεν έχω θρομβοφιλια, τα παίρνω λόγω υψηλής αντίστασης της μιας από τις δυο μητριαίας αρτηρίας μου. Μην φοβάσαι απολύτως τπτ και μην ακούς πολύ τηλεόραση. Αν κάτσουμε και τα ακούμε κάθε μέρα, εντάξει άνετα μπορούμε να αυτοκτονήσουμε μετά. Της έχω απόλυτη εμπιστοσύνη της Λευκού, πραγματικά από τους λίγους γιατρούς... Ηρέμησε. Εμένα ρε 'σύ μου έβαλε β επιπέδου 28/4, θα είμαι η τελευταία θα με φάει η αγωνία...

Σε ρώτησα και μάλλον δεν το είδες? Αντιηλιακά κανονικά μπορούμε να βάζουμε ή μόνο mineral? Διαβασα οτι δεν πρεπει να χρησιμοποιουμε χημικα αντιηλιακα.

  • Μου αρέσει 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Liakada είπε:

Καλημέρα συμμαθήτρια. Παιδιά δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά αλλά νομίζω το μωρό προχθές το βράδυ έκανε λόξυγγα...πολύ γέλιο! Εγώ παίρνω Ivor 3500 και salospir 160. Δεν έχω θρομβοφιλια, τα παίρνω λόγω υψηλής αντίστασης της μιας από τις δυο μητριαίας αρτηρίας μου. Μην φοβάσαι απολύτως τπτ και μην ακούς πολύ τηλεόραση. Αν κάτσουμε και τα ακούμε κάθε μέρα, εντάξει άνετα μπορούμε να αυτοκτονήσουμε μετά. Της έχω απόλυτη εμπιστοσύνη της Λευκού, πραγματικά από τους λίγους γιατρούς... Ηρέμησε. Εμένα ρε 'σύ μου έβαλε β επιπέδου 28/4, θα είμαι η τελευταία θα με φάει η αγωνία...

Σε ρώτησα και μάλλον δεν το είδες? Αντιηλιακά κανονικά μπορούμε να βάζουμε ή μόνο mineral? Διαβασα οτι δεν πρεπει να χρησιμοποιουμε χημικα αντιηλιακα.

Σου έστειλα κ είδα ότι έγραφε μύνημα με απόκρυψη..τι σκ,,τα έκανα...τέλος πάντων όλα τα αντηλιακά καρκινογόνα είναι πάρε αν θέλεις ένα παιδικό αρχικά από μάρκες σου γράφω μην μου το πετάξει κ αυτό το μύνημα la roch...   Ave....όποτε μια χαρά σε καλύπτει..και τα μωρά να μην τα παστωνουμε με δαυτα πολύ ..εγώ τον δικό μου του έχω κ μπλούζα μαγιω όποτε του βάζω ίσα ίσα λίγο στα χέρια που φαίνονται κ στον σβέρκο..κ λίγο πόδια ..προσωπο καθόλου γιατί έχει αλλεργία περιστομικη δερματίτιδα όποτε τίποτα ελάχιστο αντηλιακό..καλά αυτά θα τα λεμε

Just now, Liakada είπε:

Καλημέρα συμμαθήτρια. Παιδιά δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά αλλά νομίζω το μωρό προχθές το βράδυ έκανε λόξυγγα...πολύ γέλιο! Εγώ παίρνω Ivor 3500 και salospir 160. Δεν έχω θρομβοφιλια, τα παίρνω λόγω υψηλής αντίστασης της μιας από τις δυο μητριαίας αρτηρίας μου. Μην φοβάσαι απολύτως τπτ και μην ακούς πολύ τηλεόραση. Αν κάτσουμε και τα ακούμε κάθε μέρα, εντάξει άνετα μπορούμε να αυτοκτονήσουμε μετά. Της έχω απόλυτη εμπιστοσύνη της Λευκού, πραγματικά από τους λίγους γιατρούς... Ηρέμησε. Εμένα ρε 'σύ μου έβαλε β επιπέδου 28/4, θα είμαι η τελευταία θα με φάει η αγωνία...

Σε ρώτησα και μάλλον δεν το είδες? Αντιηλιακά κανονικά μπορούμε να βάζουμε ή μόνο mineral? Διαβασα οτι δεν πρεπει να χρησιμοποιουμε χημικα αντιηλιακα.

 

Just now, Liakada είπε:

Καλημέρα συμμαθήτρια. Παιδιά δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά αλλά νομίζω το μωρό προχθές το βράδυ έκανε λόξυγγα...πολύ γέλιο! Εγώ παίρνω Ivor 3500 και salospir 160. Δεν έχω θρομβοφιλια, τα παίρνω λόγω υψηλής αντίστασης της μιας από τις δυο μητριαίας αρτηρίας μου. Μην φοβάσαι απολύτως τπτ και μην ακούς πολύ τηλεόραση. Αν κάτσουμε και τα ακούμε κάθε μέρα, εντάξει άνετα μπορούμε να αυτοκτονήσουμε μετά. Της έχω απόλυτη εμπιστοσύνη της Λευκού, πραγματικά από τους λίγους γιατρούς... Ηρέμησε. Εμένα ρε 'σύ μου έβαλε β επιπέδου 28/4, θα είμαι η τελευταία θα με φάει η αγωνία...

Σε ρώτησα και μάλλον δεν το είδες? Αντιηλιακά κανονικά μπορούμε να βάζουμε ή μόνο mineral? Διαβασα οτι δεν πρεπει να χρησιμοποιουμε χημικα αντιηλιακα.

Την αυξημένη αντίσταση στις μητριαιες στην αυχενική την βρήκες;;μέχρι τότε δεν έπαιρνες τίποτα;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Σου έστειλα κ είδα ότι έγραφε μύνημα με απόκρυψη..τι σκ,,τα έκανα...τέλος πάντων όλα τα αντηλιακά καρκινογόνα είναι πάρε αν θέλεις ένα παιδικό αρχικά από μάρκες σου γράφω μην μου το πετάξει κ αυτό το μύνημα la roch...   Ave....όποτε μια χαρά σε καλύπτει..και τα μωρά να μην τα παστωνουμε με δαυτα πολύ ..εγώ τον δικό μου του έχω κ μπλούζα μαγιω όποτε του βάζω ίσα ίσα λίγο στα χέρια που φαίνονται κ στον σβέρκο..κ λίγο πόδια ..προσωπο καθόλου γιατί έχει αλλεργία περιστομικη δερματίτιδα όποτε τίποτα ελάχιστο αντηλιακό..καλά αυτά θα τα λεμε

Ευχαριστώ για την απαντηση! Απλά εγώ γενικά βάζω αντιηλιακό χειμώνα καλοκαίρι γιατι έχω παναδες και έχω πολύ λευκή επιδερμίδα. Θα πάω να πάρω παιδικό γιατί αλλιώς θα καταλήξω καφέ από την πολλή πανάδα.


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Liakada είπε:

Ευχαριστώ για την απαντηση! Απλά εγώ γενικά βάζω αντιηλιακό χειμώνα καλοκαίρι γιατι έχω παναδες και έχω πολύ λευκή επιδερμίδα. Θα πάω να πάρω παιδικό γιατί αλλιώς θα καταλήξω καφέ από την πολλή πανάδα.

Πήγαινε πάρε κανονικά προσώπου μια από αυτές τις δύο εταιρίες που σου είπα κ όχι παιδικό...50 δείκτη ηηη sunblock.. ψιλά γράμματα τώρα καμία ζημιά δεν κάνει σε μια τόσο μικρή έκταση όπως το πρόσωπο..εδώ μιλάμε για λάδια αντηλιακά που παστωνονται μήνες σε όλο το σώμα με ελάχιστους δείκτες κλπ..άστο αυτό τώρα εμείς θα φορέσουμε στα πρόσωπα..το καλοκαίρι θέλει προσοχή τι παστωνομαστε σε όλο το σώμα..αυτό..κ για τα μωρουλια μετά θα τα λέμε..πήγαινε πάρε αυτά που σου είπα να είσαι καλυμμένη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Liakada είπε:

Ευχαριστώ για την απαντηση! Απλά εγώ γενικά βάζω αντιηλιακό χειμώνα καλοκαίρι γιατι έχω παναδες και έχω πολύ λευκή επιδερμίδα. Θα πάω να πάρω παιδικό γιατί αλλιώς θα καταλήξω καφέ από την πολλή πανάδα.

Καλημέρα! Και εγώ έτσι είμαι και έβαζα της avene το 50αρι αλλά όχι παιδικό. Τώρα δεν έχω βάλει ακόμα γιατί και με τη μάσκα και με το ότι δεν με βλέπει πολύ ο ήλιος το έχω γλιτώσει αλλά κάνω και εγώ πανάδες.. Δεν ξέρω αν είναι καλό της avene αλλά @Emilly800 και του κορρε η της apivita κανενα φυτικό δεν θα είναι οκ;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Καλημέρα! Και εγώ έτσι είμαι και έβαζα της avene το 50αρι αλλά όχι παιδικό. Τώρα δεν έχω βάλει ακόμα γιατί και με τη μάσκα και με το ότι δεν με βλέπει πολύ ο ήλιος το έχω γλιτώσει αλλά κάνω και εγώ πανάδες.. Δεν ξέρω αν είναι καλό της avene αλλά @Emilly800 και του κορρε η της apivita κανενα φυτικό δεν θα είναι οκ;; 

Καλημέρα φραουλίνο...είναι πιο αδυναμα αυτά καλύτερα είναι οι άλλες δύο εταιρίες..είναι οι μόνες φαρμακευτικές που δίνουν κ οι δερματολόγοι..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Καλημέρα! Και εγώ έτσι είμαι και έβαζα της avene το 50αρι αλλά όχι παιδικό. Τώρα δεν έχω βάλει ακόμα γιατί και με τη μάσκα και με το ότι δεν με βλέπει πολύ ο ήλιος το έχω γλιτώσει αλλά κάνω και εγώ πανάδες.. Δεν ξέρω αν είναι καλό της avene αλλά @Emilly800 και του κορρε η της apivita κανενα φυτικό δεν θα είναι οκ;; 

Διάβασα και για ένα της the pionears οτι ειναι εντελως φυτικο. Ισως παραγγειλω αυτο για αρχή αλλά φοβαμαι μηπως δεν καλυπτει. Ευχαριστω @Emilly800 για την απάντηση, θα παρω και ενα roche 50αρι και βλεπουμε..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Καλημέρα! Και εγώ έτσι είμαι και έβαζα της avene το 50αρι αλλά όχι παιδικό. Τώρα δεν έχω βάλει ακόμα γιατί και με τη μάσκα και με το ότι δεν με βλέπει πολύ ο ήλιος το έχω γλιτώσει αλλά κάνω και εγώ πανάδες.. Δεν ξέρω αν είναι καλό της avene αλλά @Emilly800 και του κορρε η της apivita κανενα φυτικό δεν θα είναι οκ;; 

Και εγώ άρχισα να δημιουργώ δυσχρωμιες όχι τόσο παναδες( είχα βγάλει κάποτε μια κάτω από το μάτι είδα κ έπαθα να φύγει με διάφορες μεθόδους κ τελικά με κρέμα τρετινοινης που χρησιμοποίησα έναν ολόκληρο χειμώνα έφυγε) εγώ πιο πολύ κάποιες φακίδες που όσο μεγαλώνω καταλαβαίνω θα γίνω σαν την μάνα μου..μικρές στην μύτη..αλλά εξελίσεται η κατάσταση..τώρα επί εγκυμοσύνης θα γίνει χαμός το καλοκαίρι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly800 είπε:

Σου έστειλα κ είδα ότι έγραφε μύνημα με απόκρυψη..τι σκ,,τα έκανα...τέλος πάντων όλα τα αντηλιακά καρκινογόνα είναι πάρε αν θέλεις ένα παιδικό αρχικά από μάρκες σου γράφω μην μου το πετάξει κ αυτό το μύνημα la roch...   Ave....όποτε μια χαρά σε καλύπτει..και τα μωρά να μην τα παστωνουμε με δαυτα πολύ ..εγώ τον δικό μου του έχω κ μπλούζα μαγιω όποτε του βάζω ίσα ίσα λίγο στα χέρια που φαίνονται κ στον σβέρκο..κ λίγο πόδια ..προσωπο καθόλου γιατί έχει αλλεργία περιστομικη δερματίτιδα όποτε τίποτα ελάχιστο αντηλιακό..καλά αυτά θα τα λεμε

 

Την αυξημένη αντίσταση στις μητριαιες στην αυχενική την βρήκες;;μέχρι τότε δεν έπαιρνες τίποτα;;;

Έπαιρνα από πριν προληπτικά λόγω της ivf και μολις μου την βρήκαν στην αυχενικη μου αυξησε το σαλοσπιρ και εκοψα εντελως το αλατι.

  • Μου αρέσει 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Liakada είπε:

Έπαιρνα από πριν προληπτικά λόγω της ivf και μολις μου την βρήκαν στην αυχενικη μου αυξησε το σαλοσπιρ και εκοψα εντελως το αλατι.

Αλάτι;;;γιατί;;πρέπει;;αφού κ εγώ παίρνω αντιπηκτική..δεν μου είπαν τίποτα..μήπως σου έδωσε αυξημένες πιθανότητες προεκλαμψιας;;

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Αλάτι;;;γιατί;;πρέπει;;αφού κ εγώ παίρνω αντιπηκτική..δεν μου είπαν τίποτα..μήπως σου έδωσε αυξημένες πιθανότητες προεκλαμψιας;;

Ναι λόγω της μητριαιας δίνει αυξημένες πιθανότητες προεκλαμψιας και γι αυτό έκοψα το αλάτι και μετράω κάθε μέρα πίεση. καλέ ηρέμησε! Ο, τι συμβαίνει στους άλλους δεν χρειάζεται να συμβαίνει και σε εσένα! Μια χαρά είσαι!

  • Χαχα 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Liakada είπε:

Ναι λόγω της μητριαιας δίνει αυξημένες πιθανότητες προεκλαμψιας και γι αυτό έκοψα το αλάτι. καλέ ηρέμησε! Ο, τι συμβαίνει στους άλλους δεν χρειάζεται να συμβαίνει και σε εσένα! Μια χαρά είσαι!

Και δύο τρομαρες..να σου πω είναι όλα από την Κλεισούρα μέχρι τα σωματικά τα δύσκολα με τους εμετούς μέχρι τις σκ,,,τοσυσπασεις κ τον φόβο ,,,τα παλιά που θυμάμαι..κ ακόμα δεν έχω ξεθατεψει..έχουν ξεχυθεί βέβαια τα όνειρα θέλω δεν θέλω όλο τον φαντάζομαι τον μικρούλι μου κ τον βλέπω κ στον ύπνο μου..τον αγαπάμε ήδη όλοι ο μικρός κάνει σαν να είναι γεννημένο του μιλάει φιλάει την κοιλιά..αχ μακάρι να πάνε όλα καλά το περιμένει τρελό οικογένεια εδώ ..θα καλοπερασει

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Και εγώ άρχισα να δημιουργώ δυσχρωμιες όχι τόσο παναδες( είχα βγάλει κάποτε μια κάτω από το μάτι είδα κ έπαθα να φύγει με διάφορες μεθόδους κ τελικά με κρέμα τρετινοινης που χρησιμοποίησα έναν ολόκληρο χειμώνα έφυγε) εγώ πιο πολύ κάποιες φακίδες που όσο μεγαλώνω καταλαβαίνω θα γίνω σαν την μάνα μου..μικρές στην μύτη..αλλά εξελίσεται η κατάσταση..τώρα επί εγκυμοσύνης θα γίνει χαμός το καλοκαίρι 

Έτσι και εγώ στο μουστάκι είχα βγάλει παναδα μετά από αποτρίχωση με κερί και έφυγε με λευκαντικη κρέμα και λέιζερ αποτρίχωσης αντί για κερί.. Οπότε παλεύω να μην ξαναβγεί αλλά με τη μάσκα δεν κινδυνεύω χαχαχα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...