Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Liakada είπε:

Με το καλό συμμαθήτρια! Όλα καλά θα πάνε!

Ήρθα συμμαθήτριά..άρχισα να βλέπω φως χαχαχαχα..βέβαια ο εγκέφαλος μου είναι πειραγμενος όλο κ κάτι θα βρίσκω αλλά μαλλον πιο χαλαρά από δω κ πέρα...ηη όχι χαχαχα.αντε με το καλό όλες να τελειώσουμε κ αυτόν τον βραχνα να πάμε για ετοιμασίες..όταν τελειώσει κ η τελευταία β επιπέδου αρχίζουμε να μιλάμε για αυτά ..

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly800 είπε:

Ήρθα συμμαθήτριά..άρχισα να βλέπω φως χαχαχαχα..βέβαια ο εγκέφαλος μου είναι πειραγμενος όλο κ κάτι θα βρίσκω αλλά μαλλον πιο χαλαρά από δω κ πέρα...ηη όχι χαχαχα.αντε με το καλό όλες να τελειώσουμε κ αυτόν τον βραχνα να πάμε για ετοιμασίες..όταν τελειώσει κ η τελευταία β επιπέδου αρχίζουμε να μιλάμε για αυτά ..

Τέλεια! Χάρηκα πολύ! Χαλάρωσε τον εγκέφαλό σου και γίνε ζεν τώρα! Όλα καλά από εδώ και πέρα!

Just now, Io_anna είπε:

Γεια σας κορίτσια!

Κι εγώ τον ρώτησα στο πρώτο ραντεβού αν τύχει να είναι σε διακοπές όταν γεννάω τι γίνεται και δε φεύγει όταν περιμένει κοπέλα να γεννήσει. Ρώτησα και τις μαίες που μίλησα και μου είπαν ότι έχουν κάποιες άλλες με τις οποίες συνεργάζονται.

Σε άλλα νέα, έχω Β επιπέδου τη Μεγάλη Δευτέρα και ανυπομονώ/αγχώνομαι! :)

Κι εγώ μαζί σου Μ. Δευτέρα! Με το καλό να τελειώνουμε!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Io_anna είπε:

Γεια σας κορίτσια!

Κι εγώ τον ρώτησα στο πρώτο ραντεβού αν τύχει να είναι σε διακοπές όταν γεννάω τι γίνεται και δε φεύγει όταν περιμένει κοπέλα να γεννήσει. Ρώτησα και τις μαίες που μίλησα και μου είπαν ότι έχουν κάποιες άλλες με τις οποίες συνεργάζονται.

Σε άλλα νέα, έχω Β επιπέδου τη Μεγάλη Δευτέρα και ανυπομονώ/αγχώνομαι! :)

Με το καλό να πας..γενικά μου είπε κ αυτός όταν με έλεγχε ας πούμε καρδούλα ότι να όπως σου είπα κ στην αυχενική αυτό εδώ το σημάδι δείχνει ότι δεν έχουμε συγκενεις ανωμαλίες καρδιάς( χονδρικά στα λέω) με λίγα λόγια ότι είδαν σου λένε πιο αναλυτικά..αφού ήταν όλα καλά τότε το πιο πιθανό είναι ότι όλα θα είναι καλά..εμένα μου το είχε πει κ τότε ότι στο 80% σου αποκλείω κάτι για β επιπέδου..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Stalicha είπε:

Ειναι 3 και ειναι διαολακι κανονικο.ευτυχως εχω γονεις κ πεθερικα διαθεσιμα αλκιως δνε ξερω τι θα εκανα!!!!

Ααα κατάλαβα.. Παλι καλα που έχεις βοήθεια!! 

Just now, Emilly800 είπε:

Κορίτσια γύρισα..όλα καλά πήγαν ..το μωράκι μια χαρά 475 γραμμάρια..μια ήπια υδρονεφρωση στο αριστερό νεφρό που κατά 80% υποχωρεί στις επόμενες εβδομάδες δεν είναι δείκτης ανωμαλιών κ στο χειρότερο σενάριο του 10% ίσως χρειαστεί προληπτικά αντιβίωση όταν γεννηθεί για αποφυγή ουρολοίμωξης οσπου να στρώσει..όποτε όλα καλά θεωρώ..καρδούλες οργανακια και δείκτες όλα καλά.ο πλακούντας ανέβηκε κ ο τράχηλος 3,5 ..του είπα πριν ένα μήνα είχε μετρήσει ο άλλος κ ήταν 4,5 κ μου είπε αν σου μετρήσω άλλη μια φορά μπορεί να στο βγάλω κ εγώ 4,5 είναι όργανο μεταβάλλεται..είχα κ σύσπαση εκείνη την ώρα τρομάρα μου

Τέλειααα!!!!!!! :x να κάτσεις να ηρεμήσεις τώρα και να σκέφτεσαι μόνο θετικά!!!!! :)

  • Ευχαριστώ 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 said:

Κορίτσια γύρισα..όλα καλά πήγαν ..το μωράκι μια χαρά 475 γραμμάρια..μια ήπια υδρονεφρωση στο αριστερό νεφρό που κατά 80% υποχωρεί στις επόμενες εβδομάδες δεν είναι δείκτης ανωμαλιών κ στο χειρότερο σενάριο του 10% ίσως χρειαστεί προληπτικά αντιβίωση όταν γεννηθεί για αποφυγή ουρολοίμωξης οσπου να στρώσει..όποτε όλα καλά θεωρώ..καρδούλες οργανακια και δείκτες όλα καλά.ο πλακούντας ανέβηκε κ ο τράχηλος 3,5 ..του είπα πριν ένα μήνα είχε μετρήσει ο άλλος κ ήταν 4,5 κ μου είπε αν σου μετρήσω άλλη μια φορά μπορεί να στο βγάλω κ εγώ 4,5 είναι όργανο μεταβάλλεται..είχα κ σύσπαση εκείνη την ώρα τρομάρα μου

Μπράβο κορίτσι μου όλα καλά :wub: Άντε να έρθει και η σειρά μου... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nanouka40 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου όλα καλά :wub: Άντε να έρθει και η σειρά μου... 

Όλα καλά θα είναι Νανά..να σου πω..δεν είχε τόσες εκπλήξεις έβλεπε ότι είδε στην αυχενική..κ μετά βλέπαμε προσωπάκι δαχτυλακια λεπτομέρειες..δηλαδή τα οργανικά τα έχουν δει ήδη κ σου επιβεβαιώνουν ότι όλα είναι καλά..αυτό εισέπραξα εγώ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Emilly800 είπε:

Κορίτσια γύρισα..όλα καλά πήγαν ..το μωράκι μια χαρά 475 γραμμάρια..μια ήπια υδρονεφρωση στο αριστερό νεφρό που κατά 80% υποχωρεί στις επόμενες εβδομάδες δεν είναι δείκτης ανωμαλιών κ στο χειρότερο σενάριο του 10% ίσως χρειαστεί προληπτικά αντιβίωση όταν γεννηθεί για αποφυγή ουρολοίμωξης οσπου να στρώσει..όποτε όλα καλά θεωρώ..καρδούλες οργανακια και δείκτες όλα καλά.ο πλακούντας ανέβηκε κ ο τράχηλος 3,5 ..του είπα πριν ένα μήνα είχε μετρήσει ο άλλος κ ήταν 4,5 κ μου είπε αν σου μετρήσω άλλη μια φορά μπορεί να στο βγάλω κ εγώ 4,5 είναι όργανο μεταβάλλεται..είχα κ σύσπαση εκείνη την ώρα τρομάρα μου

Τέλεια νέα κορίτσι μου μπράβο σας!!! ❤️ Με το καλό να κρατήσετε το αγοράκι σας αγκαλια σε λίγους μήνες.. Ανέβηκε και ο πλακούντας άψογα τα ακούω όλα, όσο για τον τράχηλο και το 3,5 μια χαρά είναι μη σε ανησυχεί τίποτα!! Μόνο ευχάριστα από εδώ και στο εξης και τέρμα τα άγχη και οι αγωνίες! :wub:

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Emilly800 είπε:

Όλα καλά θα είναι Νανά..να σου πω..δεν είχε τόσες εκπλήξεις έβλεπε ότι είδε στην αυχενική..κ μετά βλέπαμε προσωπάκι δαχτυλακια λεπτομέρειες..δηλαδή τα οργανικά τα έχουν δει ήδη κ σου επιβεβαιώνουν ότι όλα είναι καλά..αυτό εισέπραξα εγώ..

Μπραβο κοριτσι μου.. Εφυγε ενα τεραστιο βαρος απο πανω σου.. Υγιέστατο το μωρακι σου... Ολα θα πανε καλα.. Ποσες εμειναν για β επιπεδου?? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Emilly800 είπε:

Όλα καλά θα είναι Νανά..να σου πω..δεν είχε τόσες εκπλήξεις έβλεπε ότι είδε στην αυχενική..κ μετά βλέπαμε προσωπάκι δαχτυλακια λεπτομέρειες..δηλαδή τα οργανικά τα έχουν δει ήδη κ σου επιβεβαιώνουν ότι όλα είναι καλά..αυτό εισέπραξα εγώ..

Τέλεια κορίτσι!!! Φωτογραφίες πήρατε;αντε τωρα πάμε για παιδικό δωμάτιο❤

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sofiamar93 είπε:

Μπραβο κοριτσι μου.. Εφυγε ενα τεραστιο βαρος απο πανω σου.. Υγιέστατο το μωρακι σου... Ολα θα πανε καλα.. Ποσες εμειναν για β επιπεδου?? 

Είμαστε ακόμα μπόλικες αλλά μέχρι την άλλη  βδομάδα θα έχουμε όλες όμορφα νέα ❤️

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, fotini* είπε:

Τέλεια κορίτσι!!! Φωτογραφίες πήρατε;αντε τωρα πάμε για παιδικό δωμάτιο❤

Ναι πήραμε απολα.Εννοείται τώρα θα ξεκινήσουμε δουλίτσες για τα όμορφα..

Κορίτσια εννοείται εμένα απόλυτα δεν με αφήνει το άγχος...θα ήταν περίεργο...χθες αργά βράδυ μας ενημέρωσε ο γείτονας ότι έχει κορονοιο..χθες έβγαλε συμπτώματα κ το επιβεβαίωσε..δεν έχω έρθει εγώ κ ο άντρας μου σε επαφή με την οικογένειά του όμως το παιδί μου με το παιδί του έπαιξαν στην αυλή την Κυριακή...μακάρι να μην έφτασε το ιικό φορτίο να μεταδοθεί κάτι Παναγία μου....ησυχία δεν θα έχω μου φαίνεται..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μόλις μίλησα με τον γιατρό και μου είπε για πολλούς λόγους δύσκολα θα το περάσεις βαριά εσύ...λέω λόγω ανοσοποιητικού;;κ λέει ναι..μάλλον επειδή τα λευκά μας στην εγκυμοσύνη λίγο ανεβαίνουν κατάλαβα...υποτίθεται ότι είμαστε σε καταστολή οι έγκυες αλλά παίζει κ να είμαστε σε αυτή την περίοδο αντιφλεγμονώδης χαχαχα.μου είπε ότι επειδή βάζει όλες τις γυναίκες για τεστ πριν το μαυευτηριο πάρα πολλές ήταν θετικές κ χαμπάρι...αυτά κ για τον κορονοιο...Παναγία μου κ αυτό το χαζό τώρα...ζούμε εποχές τρελες

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Liakada είπε:

Κι εγώ μαζί σου Μ. Δευτέρα! Με το καλό να τελειώνουμε! 

Με το καλό!! Αντε να χαλαρώσουμε μετα!

16 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Με το καλό να πας..γενικά μου είπε κ αυτός όταν με έλεγχε ας πούμε καρδούλα ότι να όπως σου είπα κ στην αυχενική αυτό εδώ το σημάδι δείχνει ότι δεν έχουμε συγκενεις ανωμαλίες καρδιάς( χονδρικά στα λέω) με λίγα λόγια ότι είδαν σου λένε πιο αναλυτικά..αφού ήταν όλα καλά τότε το πιο πιθανό είναι ότι όλα θα είναι καλά..εμένα μου το είχε πει κ τότε ότι στο 80% σου αποκλείω κάτι για β επιπέδου..

Αχ μακάρι! Κι εγώ σκέφτομαι ότι τα περισσότερα θα είχαν ήδη φανεί. Πολύ χάρηκα που στα βρήκε όλα καλα!! :)

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Κορίτσια μόλις μίλησα με τον γιατρό και μου είπε για πολλούς λόγους δύσκολα θα το περάσεις βαριά εσύ...λέω λόγω ανοσοποιητικού;;κ λέει ναι..μάλλον επειδή τα λευκά μας στην εγκυμοσύνη λίγο ανεβαίνουν κατάλαβα...υποτίθεται ότι είμαστε σε καταστολή οι έγκυες αλλά παίζει κ να είμαστε σε αυτή την περίοδο αντιφλεγμονώδης χαχαχα.μου είπε ότι επειδή βάζει όλες τις γυναίκες για τεστ πριν το μαυευτηριο πάρα πολλές ήταν θετικές κ χαμπάρι...αυτά κ για τον κορονοιο...Παναγία μου κ αυτό το χαζό τώρα...ζούμε εποχές τρελες

Καλημέρα συμμαθήτρια! Αν βρίσκονται έξω τα παιδιά και παίζουν, πιθανώς και να μην έχει κολλήσει κάτι το παιδάκι σου. Αλλά για να φύγει το αγχος, δεν κανείς ένα τεστακι?


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...