Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Διαβασα την ανησυχία σου και ομολογω οτι εκνευριστηκα με τον γιατρο σου.. Απαραδεκτο να παρακολουθεις εναν ασθενη 9 μηνες και να τον στέλνεις αλλου η ακομη χειρότερα να τον υποβάλλει σε καισαρικη τομη γιατι κατα πασα πιθανοτατα εκει θα καταληξει για να παρει και παραπανω λεφτα... Οταμ εγώ ρώτησα τονγιατρο μου απο περιέργεια και μονο στην αρχη της εγκυμοσυνης η απαντηση του ηταν θα ηταν ανάρμοστο να κατσω να κλεισω διακοπες ενω ξερω οτι πελατης μου γενναει εκεινη την περιοδο..

Κοριτσια δεν ξερω τι θα γινει αλλα το σιγουρο ειναι οτι θα φτιαξω plan b και c και d ακομα προκειμενου να ειμαι ησυχη...ειναι δυσκολη περιοδος το καλοκαιρι κ χειροτερα ο 15αυγουστος απλα τοσο καιρο ειχα αλλα αγχη κ δεν το σκεφτομουν...τωρα οσο θα πλησιαζουμε τοσο πιο πολυ θα σκεφτομαι τη γεννα...θα επανελθω με νεωτερα για το θεμα μεγαλη Τριτη που θα παω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, fotini* είπε:

Κοριτσια δεν ξερω τι θα γινει αλλα το σιγουρο ειναι οτι θα φτιαξω plan b και c και d ακομα προκειμενου να ειμαι ησυχη...ειναι δυσκολη περιοδος το καλοκαιρι κ χειροτερα ο 15αυγουστος απλα τοσο καιρο ειχα αλλα αγχη κ δεν το σκεφτομουν...τωρα οσο θα πλησιαζουμε τοσο πιο πολυ θα σκεφτομαι τη γεννα...θα επανελθω με νεωτερα για το θεμα μεγαλη Τριτη που θα παω

Πολύ φοβάμαι ότι πάνω κάτω οι περισσότερες θα αντιμετωπίσουμε τέτοιες καταστάσεις οπότε πρέπει να αρχίζουμε να ρωτάμε τους γιατρούς μας για να μη πάθουμε κάνα πανικό τον τελευταίο καιρό !! 
 

καλη βδομάδα σε όλες !!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, xenia^^ είπε:

Πολύ φοβάμαι ότι πάνω κάτω οι περισσότερες θα αντιμετωπίσουμε τέτοιες καταστάσεις οπότε πρέπει να αρχίζουμε να ρωτάμε τους γιατρούς μας για να μη πάθουμε κάνα πανικό τον τελευταίο καιρό !! 
 

καλη βδομάδα σε όλες !!!!

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!! Εννοείται πρέπει να ρωτήσεις Ξένια μου, εγώ τον ρώτησα αμέσως μετά την αυχενική που μου έδωσαν την πητ! Όσο περνάει ο καιρός αν σου απαντήσει οτιδήποτε που δεν σου αρέσει θα είναι όλο και πιο δύσκολο να βρεις λύση!

Αν και πάλι λέω ότι αυτό είναι κάτι που από μόνοι τους θα έπρεπε να το έλεγαν από την αρχή αν είχαν κόλλημα με την ημερομηνία και όχι να περιμένουν να ρωτήσεις ή μετά να φας την κατραπακια τον τελευταίο μήνα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εδω τα λετε με ταχεις ρυθμους!δεν σας προλαβαινω!!!!

Εγω περασα μια ιδιαιτερη βδομαδα!στη δουλεια καθε μερα κρουσματα κ εγω με απανωτα τεστ απτο αγχος μου.οχι τοσο για μενα αλλα για τον πατερα μου που δεν εχει κανει ακομα το εμβολιο κ μου κραταει την μικρη.πολυ τρεξιμο με τη δουλεια κ δεν επρεπε απο οτι ειπε ο γιατρος.μου ζητησε να παρω αμεσα αδεια λογω του κοντου τραχηλου κ εγω να θελω να κλεισω τις υποθεσεις μου.τελικα εσκασαν τα κρουσματα κ με εδιωξαν απο τη δουλεια μονοι τους κ μου ειπαν να φυγω κ να μην ξαναπαω αφου εχω κ θεμα με τον τραχηλο.οποτε τωρα ψαχνω τα διαδικαστικα για να παρω την αδεια μπας κ την πληρωθω.στις 26/4 εχω τον ελεγχο της καρδιας του μπομπιρα και 12/5 β επιπεδου.προσπαθω πολυ να μην κουραζομαι,εννοειται οχι βαρη,παιρνω vasclor κ tromfocard κ ελπιζω ο τραχηλος να μην κοντυνει κι αλλο.γενικα πιεζομαι για να κατσω στα αυγα μου κ με ενα μικρο ταρζανιο εδω μεσα ειναι εξαιρετικα δυσκολο.

Απο κιλα ακομα καλα κρατω γτ ειχα περασει το πρωτο 4μηνο τα ανειπωτα κ εχασα 5 κιλα.τωρα εχω παρει 2 κ μολις μπηκα 20η εβδομαδα.νιωθω πολυ αναλαφρη ακομα κ καθολου πρησμενη σε αντιθεση με την πρωτη μου εγκυμοσυνη που ενω δνε πηρα πολλα κιλα,ολη την ωρα ειχα πρηξιμο.δεν εχω λιγουρες,ισα ισα που εχω μειωμενη ορεξη για σοκολατα.αν μπορουσα να κανω κ γυμναστικη πιστευω θα εβγαινα στην παραλια καλυτερα απο πριν την εγκυμοσυνη!κ ελεγα ωραια,κρατησα χαμηλα κιλα,θα βγαινω να περπαταω,θα κανω κν2 φορες γυμναστικη κ θα κρατηθω καλα...που να ξερα η δολια οτι κ το περπατημα θα πρεπει να περιοριστει σε 10λεπτη βολτα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κορίτσια ..μπαίνουμε στον έκτο ...πώς βιώνετε εσείς την αλλαγή του μήνα;;εγώ είμαι χάλια..νομίζω έχει κοπεί κ η όρεξη μου δύο μέρες κ έχω πάλι αναγουλα..καλά η μήτρα τα γνωστά πετρώματα προχθές κ γενικά έχω συμπτωματολογία όπως στις αρχές εδώ κ δύο μέρες..ναυτία υπνηλία λίγα πονακια...στην προηγούμενη αλλαγή μήνα είχα πάθει σοκ εκανα εμετούς είχα πετρώματα χάλια..ο γιατρός μου λέει δεν ισχύει η συμπτωματολογια για την αλλαγή μήνα..εγώ το έχω ακούσει από όλες τις γυναίκες όμως.και θυμάμαι στον γιο μου μέχρι σταγόνες αίμα είχα στην αλλαγή πέμπτο με έκτο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Stalicha είπε:

Κοριτσια εδω τα λετε με ταχεις ρυθμους!δεν σας προλαβαινω!!!!

Εγω περασα μια ιδιαιτερη βδομαδα!στη δουλεια καθε μερα κρουσματα κ εγω με απανωτα τεστ απτο αγχος μου.οχι τοσο για μενα αλλα για τον πατερα μου που δεν εχει κανει ακομα το εμβολιο κ μου κραταει την μικρη.πολυ τρεξιμο με τη δουλεια κ δεν επρεπε απο οτι ειπε ο γιατρος.μου ζητησε να παρω αμεσα αδεια λογω του κοντου τραχηλου κ εγω να θελω να κλεισω τις υποθεσεις μου.τελικα εσκασαν τα κρουσματα κ με εδιωξαν απο τη δουλεια μονοι τους κ μου ειπαν να φυγω κ να μην ξαναπαω αφου εχω κ θεμα με τον τραχηλο.οποτε τωρα ψαχνω τα διαδικαστικα για να παρω την αδεια μπας κ την πληρωθω.στις 26/4 εχω τον ελεγχο της καρδιας του μπομπιρα και 12/5 β επιπεδου.προσπαθω πολυ να μην κουραζομαι,εννοειται οχι βαρη,παιρνω vasclor κ tromfocard κ ελπιζω ο τραχηλος να μην κοντυνει κι αλλο.γενικα πιεζομαι για να κατσω στα αυγα μου κ με ενα μικρο ταρζανιο εδω μεσα ειναι εξαιρετικα δυσκολο.

Απο κιλα ακομα καλα κρατω γτ ειχα περασει το πρωτο 4μηνο τα ανειπωτα κ εχασα 5 κιλα.τωρα εχω παρει 2 κ μολις μπηκα 20η εβδομαδα.νιωθω πολυ αναλαφρη ακομα κ καθολου πρησμενη σε αντιθεση με την πρωτη μου εγκυμοσυνη που ενω δνε πηρα πολλα κιλα,ολη την ωρα ειχα πρηξιμο.δεν εχω λιγουρες,ισα ισα που εχω μειωμενη ορεξη για σοκολατα.αν μπορουσα να κανω κ γυμναστικη πιστευω θα εβγαινα στην παραλια καλυτερα απο πριν την εγκυμοσυνη!κ ελεγα ωραια,κρατησα χαμηλα κιλα,θα βγαινω να περπαταω,θα κανω κν2 φορες γυμναστικη κ θα κρατηθω καλα...που να ξερα η δολια οτι κ το περπατημα θα πρεπει να περιοριστει σε 10λεπτη βολτα!

Να κάτσεις να ξεκουραστείς και να προσεχεις πολύ !! Ακόμα και η δεκάλεπτη βόλτα καλό θα σου προσφέρει !! Μη φοβάσαι τίποτα !!!!

Just now, Emilly800 είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κορίτσια ..μπαίνουμε στον έκτο ...πώς βιώνετε εσείς την αλλαγή του μήνα;;εγώ είμαι χάλια..νομίζω έχει κοπεί κ η όρεξη μου δύο μέρες κ έχω πάλι αναγουλα..καλά η μήτρα τα γνωστά πετρώματα προχθές κ γενικά έχω συμπτωματολογία όπως στις αρχές εδώ κ δύο μέρες..ναυτία υπνηλία λίγα πονακια...στην προηγούμενη αλλαγή μήνα είχα πάθει σοκ εκανα εμετούς είχα πετρώματα χάλια..ο γιατρός μου λέει δεν ισχύει η συμπτωματολογια για την αλλαγή μήνα..εγώ το έχω ακούσει από όλες τις γυναίκες όμως.και θυμάμαι στον γιο μου μέχρι σταγόνες αίμα είχα στην αλλαγή πέμπτο με έκτο.

Εγώ μπηκα στον 6ο Παρασκευή.. σύμφωνα με αυτά που έχω ψάξει και την εφαρμογή pregnancy+ Μπηκα έκτο μόλις έκλεισα 21η βδομάδα.. άρα η προηγούμενη ήταν η αλλαγή και παρατήρησα όντως πονακια όντως κάτι πετρωματακια και εντερικά θέματα πρηξίματα κλπ.. τώρα έχω ηρεμήσει οπότε υποθέτω ήταν λόγω αλλαγής.. επίσης από τη Παρασκευή νιώθω απίστευτα έντονα την μπουμπου.. σχεδόν όλη μέρα.. φαίνεται και στην κοιλιτσα οι κινήσεις τράβηξα και βίντεο !!! Κάθομαι κι την χαζεύω.. τώρα δουλεύω καθιστή και πάλι την νιώθω.. και θέλω να τα παρατήσω όλα και να ξαπλώσω καναπέ να την χαζεύω αλλά η δουλειά δεν με αφήνει........ 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, xenia^^ είπε:

Να κάτσεις να ξεκουραστείς και να προσεχεις πολύ !! Ακόμα και η δεκάλεπτη βόλτα καλό θα σου προσφέρει !! Μη φοβάσαι τίποτα !!!!

Εγώ μπηκα στον 6ο Παρασκευή.. σύμφωνα με αυτά που έχω ψάξει και την εφαρμογή pregnancy+ Μπηκα έκτο μόλις έκλεισα 21η βδομάδα.. άρα η προηγούμενη ήταν η αλλαγή και παρατήρησα όντως πονακια όντως κάτι πετρωματακια και εντερικά θέματα πρηξίματα κλπ.. τώρα έχω ηρεμήσει οπότε υποθέτω ήταν λόγω αλλαγής.. επίσης από τη Παρασκευή νιώθω απίστευτα έντονα την μπουμπου.. σχεδόν όλη μέρα.. φαίνεται και στην κοιλιτσα οι κινήσεις τράβηξα και βίντεο !!! Κάθομαι κι την χαζεύω.. τώρα δουλεύω καθιστή και πάλι την νιώθω.. και θέλω να τα παρατήσω όλα και να ξαπλώσω καναπέ να την χαζεύω αλλά η δουλειά δεν με αφήνει........ 

Μα ναι..σε κάθε αλλαγή μήνα είναι πολύ περίεργα ..εγώ παρατήρησα ότι ο μπέμπης πλέον ξυπνάει το βράδυ κ κάνει σβούρες..δικό του ωράριο πλέον..αύριο έχω την β επιπέδου....αχχχχχ..να περάσει κ αυτό..

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Φραουλίνο είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!! Εννοείται πρέπει να ρωτήσεις Ξένια μου, εγώ τον ρώτησα αμέσως μετά την αυχενική που μου έδωσαν την πητ! Όσο περνάει ο καιρός αν σου απαντήσει οτιδήποτε που δεν σου αρέσει θα είναι όλο και πιο δύσκολο να βρεις λύση!

Αν και πάλι λέω ότι αυτό είναι κάτι που από μόνοι τους θα έπρεπε να το έλεγαν από την αρχή αν είχαν κόλλημα με την ημερομηνία και όχι να περιμένουν να ρωτήσεις ή μετά να φας την κατραπακια τον τελευταίο μήνα.. 

Καλή εβδομάδα κορίτσια μου!! Ακριβώς!! Συμφωνώ απόλυτα! Εγώ δεν τον εχω ρωτήσει γιατί ήθελα να κάνω την β επιπέδου και μετά να ρωτησω κάποια περαιτέρω πράγματα που θέλω. Τώρα την Πέμπτη που έχω πάλι θα μιλήσουμε.. 

Just now, Stalicha είπε:

Κοριτσια εδω τα λετε με ταχεις ρυθμους!δεν σας προλαβαινω!!!!

Εγω περασα μια ιδιαιτερη βδομαδα!στη δουλεια καθε μερα κρουσματα κ εγω με απανωτα τεστ απτο αγχος μου.οχι τοσο για μενα αλλα για τον πατερα μου που δεν εχει κανει ακομα το εμβολιο κ μου κραταει την μικρη.πολυ τρεξιμο με τη δουλεια κ δεν επρεπε απο οτι ειπε ο γιατρος.μου ζητησε να παρω αμεσα αδεια λογω του κοντου τραχηλου κ εγω να θελω να κλεισω τις υποθεσεις μου.τελικα εσκασαν τα κρουσματα κ με εδιωξαν απο τη δουλεια μονοι τους κ μου ειπαν να φυγω κ να μην ξαναπαω αφου εχω κ θεμα με τον τραχηλο.οποτε τωρα ψαχνω τα διαδικαστικα για να παρω την αδεια μπας κ την πληρωθω.στις 26/4 εχω τον ελεγχο της καρδιας του μπομπιρα και 12/5 β επιπεδου.προσπαθω πολυ να μην κουραζομαι,εννοειται οχι βαρη,παιρνω vasclor κ tromfocard κ ελπιζω ο τραχηλος να μην κοντυνει κι αλλο.γενικα πιεζομαι για να κατσω στα αυγα μου κ με ενα μικρο ταρζανιο εδω μεσα ειναι εξαιρετικα δυσκολο.

Απο κιλα ακομα καλα κρατω γτ ειχα περασει το πρωτο 4μηνο τα ανειπωτα κ εχασα 5 κιλα.τωρα εχω παρει 2 κ μολις μπηκα 20η εβδομαδα.νιωθω πολυ αναλαφρη ακομα κ καθολου πρησμενη σε αντιθεση με την πρωτη μου εγκυμοσυνη που ενω δνε πηρα πολλα κιλα,ολη την ωρα ειχα πρηξιμο.δεν εχω λιγουρες,ισα ισα που εχω μειωμενη ορεξη για σοκολατα.αν μπορουσα να κανω κ γυμναστικη πιστευω θα εβγαινα στην παραλια καλυτερα απο πριν την εγκυμοσυνη!κ ελεγα ωραια,κρατησα χαμηλα κιλα,θα βγαινω να περπαταω,θα κανω κν2 φορες γυμναστικη κ θα κρατηθω καλα...που να ξερα η δολια οτι κ το περπατημα θα πρεπει να περιοριστει σε 10λεπτη βολτα!

πρίν από 11 λεπτά , Φραουλίνο είπε:

 

Just now, Stalicha είπε:

Κοριτσια εδω τα λετε με ταχεις ρυθμους!δεν σας προλαβαινω!!!!

Εγω περασα μια ιδιαιτερη βδομαδα!στη δουλεια καθε μερα κρουσματα κ εγω με απανωτα τεστ απτο αγχος μου.οχι τοσο για μενα αλλα για τον πατερα μου που δεν εχει κανει ακομα το εμβολιο κ μου κραταει την μικρη.πολυ τρεξιμο με τη δουλεια κ δεν επρεπε απο οτι ειπε ο γιατρος.μου ζητησε να παρω αμεσα αδεια λογω του κοντου τραχηλου κ εγω να θελω να κλεισω τις υποθεσεις μου.τελικα εσκασαν τα κρουσματα κ με εδιωξαν απο τη δουλεια μονοι τους κ μου ειπαν να φυγω κ να μην ξαναπαω αφου εχω κ θεμα με τον τραχηλο.οποτε τωρα ψαχνω τα διαδικαστικα για να παρω την αδεια μπας κ την πληρωθω.στις 26/4 εχω τον ελεγχο της καρδιας του μπομπιρα και 12/5 β επιπεδου.προσπαθω πολυ να μην κουραζομαι,εννοειται οχι βαρη,παιρνω vasclor κ tromfocard κ ελπιζω ο τραχηλος να μην κοντυνει κι αλλο.γενικα πιεζομαι για να κατσω στα αυγα μου κ με ενα μικρο ταρζανιο εδω μεσα ειναι εξαιρετικα δυσκολο.

Απο κιλα ακομα καλα κρατω γτ ειχα περασει το πρωτο 4μηνο τα ανειπωτα κ εχασα 5 κιλα.τωρα εχω παρει 2 κ μολις μπηκα 20η εβδομαδα.νιωθω πολυ αναλαφρη ακομα κ καθολου πρησμενη σε αντιθεση με την πρωτη μου εγκυμοσυνη που ενω δνε πηρα πολλα κιλα,ολη την ωρα ειχα πρηξιμο.δεν εχω λιγουρες,ισα ισα που εχω μειωμενη ορεξη για σοκολατα.αν μπορουσα να κανω κ γυμναστικη πιστευω θα εβγαινα στην παραλια καλυτερα απο πριν την εγκυμοσυνη!κ ελεγα ωραια,κρατησα χαμηλα κιλα,θα βγαινω να περπαταω,θα κανω κν2 φορες γυμναστικη κ θα κρατηθω καλα...που να ξερα η δολια οτι κ το περπατημα θα πρεπει να περιοριστει σε 10λεπτη βολτα!

Με το καλό και η β επιπέδου σου. Καλά θα κάνεις και θα κάτσεις! Εαν και απ'οτι καταλαβαίνω δεν είναι και τόσο εύκολο να κάτσεις γιατί έχεις κι εσύ ένα μικρούλη; πόσο είναι; 

  • Μου αρέσει 2

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Μα ναι..σε κάθε αλλαγή μήνα είναι πολύ περίεργα ..εγώ παρατήρησα ότι ο μπέμπης πλέον ξυπνάει το βράδυ κ κάνει σβούρες..δικό του ωράριο πλέον..αύριο έχω την β επιπέδου....αχχχχχ..να περάσει κ αυτό..

Ναι ναι και εγω το νιώθω αυτό.. ακόμα έχουν χώρο και κόβουν βόλτες.. εντωμεταξύ θα με πείτε χαζή αλλά πάντα είχα απορία πως θα αισθανθώ αν το νιώθω μέσα μου αν θα ανατριχιάζω αν θα μαρεσει η αίσθηση ή αν θα με ενοχλεί.. αλλά ομολογώ ότι μαρεσει παρα πολύ !!!!! Είναι ότι καλύτερο !!!!!!! 

με το καλό η β επιπέδου !! Όλα θα είναι υπέροχα !!! Θα περιμένουμε τα νέα σου !!!Εγώ έχω την Πέμπτη !!!!!! 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Anneliz είπε:

Καλή εβδομάδα κορίτσια μου!! Ακριβώς!! Συμφωνώ απόλυτα! Εγώ δεν τον εχω ρωτήσει γιατί ήθελα να κάνω την β επιπέδου και μετά να ρωτησω κάποια περαιτέρω πράγματα που θέλω. Τώρα την Πέμπτη που έχω πάλι θα μιλήσουμε.. 

Με το καλό και η β επιπέδου σου. Καλά θα κάνεις και θα κάτσεις! Εαν και απ'οτι καταλαβαίνω δεν είναι και τόσο εύκολο να κάτσεις γιατί έχεις κι εσύ ένα μικρούλη; πόσο είναι; 

Ειναι 3 και ειναι διαολακι κανονικο.ευτυχως εχω γονεις κ πεθερικα διαθεσιμα αλκιως δνε ξερω τι θα εκανα!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Μα ναι..σε κάθε αλλαγή μήνα είναι πολύ περίεργα ..εγώ παρατήρησα ότι ο μπέμπης πλέον ξυπνάει το βράδυ κ κάνει σβούρες..δικό του ωράριο πλέον..αύριο έχω την β επιπέδου....αχχχχχ..να περάσει κ αυτό..

Καλή επιτυχία κορίτσι μου❤

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Μα ναι..σε κάθε αλλαγή μήνα είναι πολύ περίεργα ..εγώ παρατήρησα ότι ο μπέμπης πλέον ξυπνάει το βράδυ κ κάνει σβούρες..δικό του ωράριο πλέον..αύριο έχω την β επιπέδου....αχχχχχ..να περάσει κ αυτό..

Με το καλό συμμαθήτρια! Όλα καλά θα πάνε!

  • Ευχαριστώ 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γύρισα..όλα καλά πήγαν ..το μωράκι μια χαρά 475 γραμμάρια..μια ήπια υδρονεφρωση στο αριστερό νεφρό που κατά 80% υποχωρεί στις επόμενες εβδομάδες δεν είναι δείκτης ανωμαλιών κ στο χειρότερο σενάριο του 10% ίσως χρειαστεί προληπτικά αντιβίωση όταν γεννηθεί για αποφυγή ουρολοίμωξης οσπου να στρώσει..όποτε όλα καλά θεωρώ..καρδούλες οργανακια και δείκτες όλα καλά.ο πλακούντας ανέβηκε κ ο τράχηλος 3,5 ..του είπα πριν ένα μήνα είχε μετρήσει ο άλλος κ ήταν 4,5 κ μου είπε αν σου μετρήσω άλλη μια φορά μπορεί να στο βγάλω κ εγώ 4,5 είναι όργανο μεταβάλλεται..είχα κ σύσπαση εκείνη την ώρα τρομάρα μου

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

On 19/4/2021 at 1:28 ΜΜ, xenia^^ είπε:

Πολύ φοβάμαι ότι πάνω κάτω οι περισσότερες θα αντιμετωπίσουμε τέτοιες καταστάσεις οπότε πρέπει να αρχίζουμε να ρωτάμε τους γιατρούς μας για να μη πάθουμε κάνα πανικό τον τελευταίο καιρό !!

καλη βδομάδα σε όλες !!!! 

Κι εγώ τον ρώτησα στο πρώτο ραντεβού αν τύχει να είναι σε διακοπές όταν γεννάω τι γίνεται και δε φεύγει όταν περιμένει κοπέλα να γεννήσει. Ρώτησα και τις μαίες που μίλησα και μου είπαν ότι έχουν κάποιες άλλες με τις οποίες συνεργάζονται.

Σε άλλα νέα, έχω Β επιπέδου τη Μεγάλη Δευτέρα και ανυπομονώ/αγχώνομαι! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...