Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

πρίν από 20 λεπτά , Φραουλίνο είπε:

Ξένια μου μια χαρά πάει η μπεμπούλα σου μπραβο!! Αααχ αρχίζουν οι θυσίες της μάνας, μην ανησυχείς κορίτσι μου με λίγο προσεκτική διατροφή θα ανέβει λίγο το πρωινό ζαχαρακι και μια χαρά θα είσαι.. Θα δεις βέβαια και στην καμπυλη τι θα γίνει αλλα ούτε υποκατάστατο;; Αυστηρός ο γιατρός σου, εγώ γλυκά χωρίς ζάχαρη έτρωγα κανονικά όταν είχα θέμα αλλά μη σου πω και βλακειες γιατί εγώ έκανα υπεργλυκαιμιες όχι υπογλυκαιμιες.. 

Όσο για τις διακοπές ναι έχουμε κλείσει εμείς αρχές Ιουνιου θα πάμε στη Σύρο! Συνήθως μας αρέσουν τα μακρινά και κάπως άγονα νησιά αλλά τώρα λόγω κατάστασης επειδή θα είμαι πολύ φουσκωμένη είπαμε να πάμε εκεί που θα έχει οργανωμένες παραλίες και γενικά ευκολία χωρίς πολύ περπάτημα και κούραση.. Μετά σίγουρα θα πάμε και πουθενά αλλού αλλά όχι νησί, κάπου οδικώς μια δυο ώρες από Αθήνα να είμαστε κοντά για παν ενδεχόμενο.. 

Μπράβο κοπέλα μου πολύ χαίρομαι με τα νέα σου!! Με το καλό! ❤️ 

Καλε ναι ποιο εμβόλιο! Έχουν ήδη πει ότι της άστρα απαγορεύεται στις εγκύους και σε όσους θέλουν να τεκνοποιησουν μέσα στους επόμενους μήνες.. Για τα άλλα λένε οκ προς το παρόν αλλά ρε κορίτσια τώρα με λίγη προσοχή και καλό καιρό δεν νομίζω ότι έχουμε ιδιαιτερο φόβο.. Εμένα και του άντρα μου μας έστειλαν μήνυμα χθες για να παμε αλλά για την ηλικιακή μας ομάδα 30-39 έχει ανοίξει μόνο για άστρα ζενεκα οπότε ούτε καν.. Όταν ανοίξει για τα άλλα μάλλον θα έχω γεννήσει έτσι και αλλιώς οπότε το βλέπουμε τότε. 

Γίνεται να το κάνεις αλλά όχι αυτά που επιτρέπονται στις εγκύους.. Πόσο χρονών είσαι; 

41, άρα Αστραζενεκα. Θα περιμένω το οκ του γιατρού όμως, δεν θα κάνω μόνη μου ότι θέλω.

πρίν από 7 λεπτά , Io_anna είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πολύ χάρηκα με τα αποτελέσματα σας!! Κι εμείς πολύ καλά στη Β επιπέδου! Είδαμε μουτράκι, ποδαράκια, χεράκια και συγκινήθηκα. Μου βρήκε τράχηλο στα 31mm, ενώ στην αυχενική είχε μετρήσει 27mm. Πολύ χάρηκα γιατί τα ΣΚ που έχω όρεξη για βόλτα ξεφεύγω και περπατάω κοντά στα 10 χιλιόμετρα, ενώ τις καθημερινές κοντά στα 3.5 με 5. Ο γιατρός μου είχε πει στο προηγούμενο ραντεβού αν έχω τράχηλο πάνω από 25mm, να συνεχίζω ό,τι κάνω. Επίσης μου έχει δώσει μαγνήσιο γιατί είχαν αρχίσει να μουδιάζουν τα χέρια μου και τα πόδια μου και τα ένιωθα βαριά. Κάνει πολύ καλή δουλειά. Εσείς που έχετε και δεύτερο, τώρα ξεκινάμε αγορές?

Μπράβο κορίτσι μου όλα τέλεια, μας βρηκαν ακριβώς ίδιο τράχηλο. 


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , Liakada είπε:

41, άρα Αστραζενεκα. Θα περιμένω το οκ του γιατρού όμως, δεν θα κάνω μόνη μου ότι θέλω.

Το οκ για άστρα ζενεκα δεν θα στο δώσει κορίτσι μου γιατί βγήκε επίσημη απαγόρευση για τις εγκύους.. Για τα άλλα όμως ανακοινώθηκε επίσης επίσημα ότι είναι οκ, ίσως να βγάλουν ότι αν είσαι έγκυος μπορείς να πας να κάνεις της phizer ή της Moderna ανεξάρτητα από ηλικία αλλά και πάλι δεν ξέρω. Εννοείται θα συμβουλευτείς το γιατρό σου πριν αποφασίσεις.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Io_anna είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πολύ χάρηκα με τα αποτελέσματα σας!! Κι εμείς πολύ καλά στη Β επιπέδου! Είδαμε μουτράκι, ποδαράκια, χεράκια και συγκινήθηκα. Μου βρήκε τράχηλο στα 31mm, ενώ στην αυχενική είχε μετρήσει 27mm. Πολύ χάρηκα γιατί τα ΣΚ που έχω όρεξη για βόλτα ξεφεύγω και περπατάω κοντά στα 10 χιλιόμετρα, ενώ τις καθημερινές κοντά στα 3.5 με 5. Ο γιατρός μου είχε πει στο προηγούμενο ραντεβού αν έχω τράχηλο πάνω από 25mm, να συνεχίζω ό,τι κάνω. Επίσης μου έχει δώσει μαγνήσιο γιατί είχαν αρχίσει να μουδιάζουν τα χέρια μου και τα πόδια μου και τα ένιωθα βαριά. Κάνει πολύ καλή δουλειά. Εσείς που έχετε και δεύτερο, τώρα ξεκινάμε αγορές?

Μπράβο κορίτσι μου τέλεια..αγορές από δω κ πέρα ότι θέλετε..εγώ στον γιο μου πριν την β επιπέδου είχα πάρει όλα τα ρουχαλακια κ την προίκα κ μετά την β επιπέδου κρεβατάκια κ τα πάντα..όπως νιώθει η μανούλα ...τώρα που είμαι σε άλλο μουντ το άργησα κιόλας...αλλά κ πάλι επειδή ο άνθρωπος δεν αλλάζει όσο αγχωμενη κ αν είμαι ξεκίνησα ήδη κ ψώνισα για την κλινικη νυχτικιές κ παντόφλες κ διάλεξα κολιέ να μου πάρει ο δικός μου για την γέννα χαχαχαχαχΧα..αχχχχ δεν αλλάζει κ πολύ ο άνθρωπος λέμε..τώρα μετά το Πάσχα θα πλένω ρουχαλακια σιγά σιγά κ σεντονακια κουβερτουλες κ από τον έβδομο κ μετά κατεβάζω κ πλένω από την σοφίτα τα χοντρά..κρεβατάκια κσλαθουνες καθίσματα μια ριλαξ τα πάντα.κ θα σας πω μετά το να πάρουμε για περιποίηση του μωρού..

πρίν από 31 λεπτά , Liakada είπε:

41, άρα Αστραζενεκα. Θα περιμένω το οκ του γιατρού όμως, δεν θα κάνω μόνη μου ότι θέλω.

Μπράβο κορίτσι μου όλα τέλεια, μας βρηκαν ακριβώς ίδιο τράχηλο. 

Άσε να γεννησουμε με το καλό που ούτως η άλλως θα είμαστε σε καραντίνα με την λοχεία κ βλέπουμε μετά..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Emilly800 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου τέλεια..αγορές από δω κ πέρα ότι θέλετε..εγώ στον γιο μου πριν την β επιπέδου είχα πάρει όλα τα ρουχαλακια κ την προίκα κ μετά την β επιπέδου κρεβατάκια κ τα πάντα..όπως νιώθει η μανούλα ...τώρα που είμαι σε άλλο μουντ το άργησα κιόλας...αλλά κ πάλι επειδή ο άνθρωπος δεν αλλάζει όσο αγχωμενη κ αν είμαι ξεκίνησα ήδη κ ψώνισα για την κλινικη νυχτικιές κ παντόφλες κ διάλεξα κολιέ να μου πάρει ο δικός μου για την γέννα χαχαχαχαχΧα..αχχχχ δεν αλλάζει κ πολύ ο άνθρωπος λέμε..τώρα μετά το Πάσχα θα πλένω ρουχαλακια σιγά σιγά κ σεντονακια κουβερτουλες κ από τον έβδομο κ μετά κατεβάζω κ πλένω από την σοφίτα τα χοντρά..κρεβατάκια κσλαθουνες καθίσματα μια ριλαξ τα πάντα.κ θα σας πω μετά το να πάρουμε για περιποίηση του μωρού.. 

Χαχαχαχα γελάω με το κολιέ! Είσαι θεά! Εμείς θα παντρευτούμε τον Ιούνιο και δεν είμαι πολύ των κοσμημάτων, δλδ μου αρέσουν αλλά δυσκολεύομαι πααααρα πολύ να διαλέξω, οπότε ακόμα διαλέγω το δώρο που θα μου κάνει η πεθερά μου. Δεν έχω φτάσει ακόμα σε δώρο γέννας. Από ψώνια δεν έχω πάρει τίποτα, μόνο κάτι υφάσματα να ράψω στο μωρό κουβερτάκια και πάνες αγκαλιάς πήρα μετά την αυχενική. Προς το παρόν έχω ράψει ένα κουβερτάκι :-D και 2 πάνες αγκαλιάς, υπερεκτίμησα τη διάθεση που θα είχα. Οπότε θα ξεκινήσω σιγά σιγά...

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Liakada είπε:

Κορίτσια γυρίσαμε! 443 γραμμάρια ο μπέμπης, υπερδραστήριος, πολύ υγιής και πανέμορφος (εντελώς αντικειμενική άποψη μάνας). Δεν χορταίνω να κοιτάζω τις φωτογραφίες, έχω τρελαθεί! Το καλό επίσης είναι ότι με το κομμένο αλάτι και τη θεραπεία της Λευκού έπεσαν οι αντιστάσεις στις μητριαίες αρτηρίες! Σήμερα είμαι πολύ χαρούμενη! Με το καλό και στα άλλα δυο κορίτσια!

Μπράβο για τα όμορφα νέα!!! :x

19 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Μπραβο κοριτσι μου.. Τελειος ο μπέμπης... Ετσι χαρουμενη απο εδω και περα.. Αχχχ ρε κοριτσια ποσο χαιρομαι για ολες μας.. Εχουμε φτασειπαραπανω απο τα μισα... Το εχετε καταλαβει? Εγω νιωθω πιο καλα απο ποτε.. Με πιο αυτοπεποίθηση απο ποτε, πιο ομορφη απο ποτε ο 5οςβκαι ο 6ος μηνας ειναι οι αγαπημένοι μου. Ειδικα ο 6ος.. Υπεροχος μηνας.. Μονο θετικα συναισθηματα νιωθω.. Και ενω ολα τριγυρω μου ειναι χαλια εγω ζω στο γαλαζιο συννεφακι μου.. Νιώθετε και εσεις ετσι?? 

Χαχαχαχα ναιιι κι εγώ ζω στο ροζ συννεφάκι μου!!!! Περιμένω πως και πως να σταματήσω και την δουλειά να φύγει εντελώς το άγχος να ηρεμήσω... 

19 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Κορίτσια μου χαίρομαι πολύ που κ νιωθετε όλες ότι πετατε...εγώ πάλι ενώ ενέργεια υπάρχει μάλλον με πειράζουν οι βιταμίνες,,,από το μαγνήσιο έχω τρελή καούρα σε σημείο που δεν θυμάμαι τόσο έντονα στην ζωή μου..νιώθω δυσφορία στο διάφραγμα τρομερή το πρωί είναι πάντα καλύτερα με εντελώς άδειο στομάχι..είχα χθες πόνο δεξιά στην μέση κ λέω πάει θα μου πέσει το νεφρό αλλά μάλλον το ότι όλη μέρα χθες το έντερο δεν κουνιοτανε να εξαεριστω έφταιγε όποτε με την πρωινή εξαέρωση ήμουν πέρδικι κ πέρασε κ η μέση...γενικά τσουβαλι...είμαι κ σε προχωρημένη ηλικία όποτε τα νιώθω τα χρονακια μου σε όλο τους το μεγαλείο σε αυτή την φάση...τα κιλά τα παίρνω δύο δύο κορίτσια Χανούμ μπουρεκ γίνομαι.

Αχ κι εγω εχω καούρες.. Ειδικά όταν ξαπλώνω το βράδυ με πιάνει πολυ.. 

15 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Δεν φαντάζεσαι συμμαθήτριά ...αφού λέω έχω ένα δεκάχρονο κ με έπαιρνε να ξεραίνομαι στον καναπέ στις αρχές με τους εμετούς κ αυτό να εξυπηρετείται μέσα στο σπίτι...αν είχα ένα μικρό παιδί έλεγα τι θα έκανα;;;;πολύ δύσκολο.

 

 

 

 

 

 

Αχχχχ ναι κορίτσι μου...δεν είναι πάντα ρόδινη αυτή η περίοδος..προσπαθώ να θυμηθώ αν ήμουν τόσο μίζερη στον γιο μου...όχι δεν ήμουν έτσι με τίποτα..είναι σαν να μην αντέχει το σώμα μου πλέον...θα το ανεβούμε το βουναλακι λίγο έμεινε..παρεούλα ..

Αχχ άσε εγω προσπαθώ να του κόψω την πάνα τώρα και χαμός φαντάζεσαι.. Κάθε απόγευμα πρεπει να πηγαίνουμε κούνιες γτ λυσαει και αυτό μέσα στο σπίτι και ταυτόχρονα έχω δουλειά και σχολή. Αλλαααα όλα θα γίνουν!!! Αυτό  σκέφτομαι!! 

15 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Δεν φαντάζεσαι συμμαθήτριά ...αφού λέω έχω ένα δεκάχρονο κ με έπαιρνε να ξεραίνομαι στον καναπέ στις αρχές με τους εμετούς κ αυτό να εξυπηρετείται μέσα στο σπίτι...αν είχα ένα μικρό παιδί έλεγα τι θα έκανα;;;;πολύ δύσκολο.

 

 

 

 

 

 

Αχχχχ ναι κορίτσι μου...δεν είναι πάντα ρόδινη αυτή η περίοδος..προσπαθώ να θυμηθώ αν ήμουν τόσο μίζερη στον γιο μου...όχι δεν ήμουν έτσι με τίποτα..είναι σαν να μην αντέχει το σώμα μου πλέον...θα το ανεβούμε το βουναλακι λίγο έμεινε..παρεούλα ..

Λίγο έμεινε. Αν και πιστεύω ότι το μετά ειναι το πιο δύσκολο.. :roll: στην αρχή τουλάχιστον.. Αλλά θα τα περνάμε όλες μαζί! Και θα λέμε τα παράπονα μας να βγαίνουν απο μέσα μας. 

13 ώρες πρίν, xenia^^ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου !! Γύρισα από το ραντεβού με τον γιατρό μου !! Όλα καλα εκτός φυσικά από το χαμηλό ζάχαρο που με περιέλαβε.. κομμένη ζάχαρη, κάθε υποκατάστατο και μέλι και τον άλλο μήνα καμπύλη να δούμε που είμαστε.. σκληρό αρκετά και τώρα μέσα στο Πάσχα.. πάνω που ήμουν έτοιμη να φτιάξω κουλουράκια χαχα τι να κάνω υπομονή για το μωράκι μου !!! Αυτό είναι μια χαρά, ομορφαίνει !!!!! ❤️ 
μιλήσαμε και για φυσιολογικο τοκετό.. μου είπε ότι οι μέχρι τώρα οι μετρήσεις μου δείχνουν ότι πάω για φυσιολογικο τοκετό οπότε δεν χρειάζεται να συζητάμε καν για καισαρική.. επίσης μου είπε ότι μέχρι αρχές του 7ου μήνα, μπορώ να πάω διακοπές όπου θέλω όπως θέλω.. μέχρι 15 Ιουνίου ότι κάνω.. δεν το φοβίζει μην τυχόν πάθω επιπλοκές μόνο ο Covid τον φοβίζει και θα πρέπει να είμαι παρα πολύ προσεχτική !!! Οπότε αν όλα είναι καλα  θα δούμε μήπως κάνουμε τπτ αρχές Ιουνίου.. θα το επανεξετάσουμε 24/5 που έχουμε πάλι το ραντεβού μας.. αλήθεια εσείς σκέφτεστε να πάτε πουθενά για μίνι  διακοπές ;; 
 

@Sofiamar93 Ακριβώς όπως εσυ νιώθω.. ο 6ος είναι ο πιο όμορφος μήνας.. έτσι όπως ένιωθα μέχρι τα μισά του 5ου πραγματικά δεν πίστευα ότι θα συνέλθω.. έχω διάθεση τρομερή, ηρεμία, και όπως το λες ζω στο συννεφάκι μου.. απολαμβάνω τις κλοτσιτσες.. βέβαια συχνουρία καλα κρατα και αυτό που όταν ξυπνήσω βράδυ δε μπορώ να ξανά κοιμηθώ είναι πολύ εκνευριστικό.. 

@Emilly800 @CMES Να μη νιώθετε άσχημα.. έχετε άλλη καθημερινότητα.. ας είχαμε και εμείς παιδί να φροντίζουμε θα σας έλεγα πως θα ήμασταν.. εμείς οπότε νιώσουμε την ανάγκη της ξεκούρασης απλά ξεκουραζόμαστε.. εσείς έχετε άλλους ρυθμούς άλλες προτεραιότητες.. όμως μη σας παίρνει από κάτω.. εκ του ασφαλούς πολλά μπορούμε να λέμε βέβαια, αλλά η ψυχολογία είναι το α και το ω.. προσπαθήστε να κάνετε κάτι από αυτά που σας ευχαριστούν.. ψυχολόγος φυσικά δεν είμαι αλλά ξέρω από εμένα όταν δεν είμαι καλα μέσα μου και τα στομάχια μου με πιάνουν και όλα.. έμεινε πολύ λίγο και σε λίγο όλες μας θα κρατάμε το θαυματακι μας !! Όσον αφορά τις καούρες εγώ θα σας ξανά προτείνω το zurcazol που μου έχει δώσει ο γιατρός μου και πραγματικά κάνει τρομερή δουλειά.. ρωτήστε και τον δικό σας μήπως σας το συστήσει.. 

Μπράβο Ξένια μου!!!!! Τέλεια!!! :x ναι εγώ σκέφτομαι για διακοπές αλλα ο άντρας μου δεν σκέφτεται :D απλώς εγω άλλο σκέφτομαι ότι αρχές Ιουνίου θα βγω σε άδεια οπότε οτι προλάβουμε μέχρι μέσα Ιουνίου.. 

3 ώρες πρίν, Nanouka40 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, καλά νέα και από εμένα. Όλα καλά τα βρήκε ο γιατρός :grin: αχ πήρα μια ανάσα.. Υπομονή τώρα μέχρι την επόμενη φορά. Σας φιλώ όλες.. 

Μπράβο μπράβο!!! :x

  • Μου αρέσει 3

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Liakada είπε:

Μπράβο κορίτσι μου! Ηρεμία τώρα και έρχονται τα μπεμπακια!

Σου είπε γιατί είναι κακή η χαμηλή τιμή σακχάρου? Εμείς δεν έχουμε συζητήσει τπτ ακόμα για διακοπές, μου φαίνεται μακρινό, φοβάμαι και τον covid...

Το εμβόλιο πάντως εμένα μου είπε να μην το κάνω, μέχρι να πάρουν σαφείς οδηγίες.

Κάνω αντιδραστική υπογλυκαιμία.. είναι οριακές οι τιμές μου οπότε πρέπει να προσέξω και θα κάνω την καμπύλη 17/5 να δούμε παραπάνω πράγματα.. εμβόλιο και εμένα τα ίδια μου είπε να μην το κάνω γιατί δεν υπάρχουν σαφείς οδηγίες.. μέχρι στιγμής μόνο της Pfizer κάνουν στις εγκυμονούσες.. η αλήθεια είναι ότι και εγώ φοβάμαι πολύ τον Covid αλλά πραγματικά έχουμε ανάγκη για λίγες μέρες αναψυχής.. από το καλοκαίρι μας έχει πάει σερί.. πολύ δουλειά πολύ κούραση και κάπως πρέπει να πάρουμε μια ανάσα για να μπορέσουμε να ανταπεξέλθουμε στα Νέα δεδομένα.. βέβαια θα περιμένω πάλι να πάω στον γιατρό 24/5 για να έχω σίγουρα το οκ του και μετά θα κανονίσουμε ότι είναι.. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Io_anna είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πολύ χάρηκα με τα αποτελέσματα σας!! Κι εμείς πολύ καλά στη Β επιπέδου! Είδαμε μουτράκι, ποδαράκια, χεράκια και συγκινήθηκα. Μου βρήκε τράχηλο στα 31mm, ενώ στην αυχενική είχε μετρήσει 27mm. Πολύ χάρηκα γιατί τα ΣΚ που έχω όρεξη για βόλτα ξεφεύγω και περπατάω κοντά στα 10 χιλιόμετρα, ενώ τις καθημερινές κοντά στα 3.5 με 5. Ο γιατρός μου είχε πει στο προηγούμενο ραντεβού αν έχω τράχηλο πάνω από 25mm, να συνεχίζω ό,τι κάνω. Επίσης μου έχει δώσει μαγνήσιο γιατί είχαν αρχίσει να μουδιάζουν τα χέρια μου και τα πόδια μου και τα ένιωθα βαριά. Κάνει πολύ καλή δουλειά. Εσείς που έχετε και δεύτερο, τώρα ξεκινάμε αγορές?

Τελειαα!! :x ναι φυσικά μπορείς να ξεκινήσεις να κοιτάς απο τώρα και γιατί οχι να αγοράζεις κιολας.. 

1 hour ago, Io_anna είπε:

Χαχαχαχα γελάω με το κολιέ! Είσαι θεά! Εμείς θα παντρευτούμε τον Ιούνιο και δεν είμαι πολύ των κοσμημάτων, δλδ μου αρέσουν αλλά δυσκολεύομαι πααααρα πολύ να διαλέξω, οπότε ακόμα διαλέγω το δώρο που θα μου κάνει η πεθερά μου. Δεν έχω φτάσει ακόμα σε δώρο γέννας. Από ψώνια δεν έχω πάρει τίποτα, μόνο κάτι υφάσματα να ράψω στο μωρό κουβερτάκια και πάνες αγκαλιάς πήρα μετά την αυχενική. Προς το παρόν έχω ράψει ένα κουβερτάκι :-D και 2 πάνες αγκαλιάς, υπερεκτίμησα τη διάθεση που θα είχα. Οπότε θα ξεκινήσω σιγά σιγά...

Αα φτιάχνεις μόνη σου; τι ωραία!! 

  • Μου αρέσει 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Io_anna είπε:

Χαχαχαχα γελάω με το κολιέ! Είσαι θεά! Εμείς θα παντρευτούμε τον Ιούνιο και δεν είμαι πολύ των κοσμημάτων, δλδ μου αρέσουν αλλά δυσκολεύομαι πααααρα πολύ να διαλέξω, οπότε ακόμα διαλέγω το δώρο που θα μου κάνει η πεθερά μου. Δεν έχω φτάσει ακόμα σε δώρο γέννας. Από ψώνια δεν έχω πάρει τίποτα, μόνο κάτι υφάσματα να ράψω στο μωρό κουβερτάκια και πάνες αγκαλιάς πήρα μετά την αυχενική. Προς το παρόν έχω ράψει ένα κουβερτάκι :-D και 2 πάνες αγκαλιάς, υπερεκτίμησα τη διάθεση που θα είχα. Οπότε θα ξεκινήσω σιγά σιγά...

Αχχχχ τι μου θύμησες τώρα...πήρα να πλέκω κουβερτουλα τον γιο μου όταν γεννήθηκε...με τσιγκελακι.κ ξεκίνησα με χαρά κ τελείωσα με νεύρα χαχαχααχα.αι σιχτιρ να λέω δεν τελειώνει αυτό το πράμα...τώρα που πρέπει να είναι δίκαια τα πράματα πρέπει να κάνω κ στον μπέμπη...καταλαβαίνεις τι έχει να γίνει...

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια. Το ξερω οτι γινομαι λιγο κουραστικη αλλα πραγματικα νιωθω χαλια ψυχολογικα και δεν ξερω τι να κανω γι αυτο. Αυτη τη βδομαδα εχω αδεια, παρολα αυτα δεν μπορω να βρω να κανω κατι να χαλαρωσω!

Οσο για τα ψωνια, ξεκινηστε πιο νωρις με λικνο, καλαθουνα, καροτσια και αυγο για το αυτοκινητο, αυτα δηλαδη που θελουν λιγο ψαξιμο και μπορει αυτο που θα διαλεξετε να μην ειναι ετοιμοπαραδοτο. Ρουχαλακια και λευκα ηδη μπορουν να γινουν και αργοτερα!. Εγω ευτυχως δεν εχω καθολου αγορες να κανω. Ενα καθισμα αυτοκινητου χρειαζομαι μονο, επειδη το μπεμπε (πανακριβο) που ειχα μου το εκλεψαν περσι μαζι με το αυτοκινητο!!:(. Αλλα ευτυχως θα μου δωσει μια φιλη μου.

Το πιο σοβαρο θεμα που πρεπει να βρω λυση ειναι το θεμα του αυτοκινητου. Τωρα με 3 παιδια δεν θα χωραμε! Και απο οσο εψαξα, αυτοκινητα για 3 παιδικα καθισματα πισω ειναι πανακριβα. Εστω 2 καθισματα και να χωραει η μεγαλη στη μεση με τη ζωνη.

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , CMES είπε:

Καλημερα κοριτσια. Το ξερω οτι γινομαι λιγο κουραστικη αλλα πραγματικα νιωθω χαλια ψυχολογικα και δεν ξερω τι να κανω γι αυτο. Αυτη τη βδομαδα εχω αδεια, παρολα αυτα δεν μπορω να βρω να κανω κατι να χαλαρωσω!

Οσο για τα ψωνια, ξεκινηστε πιο νωρις με λικνο, καλαθουνα, καροτσια και αυγο για το αυτοκινητο, αυτα δηλαδη που θελουν λιγο ψαξιμο και μπορει αυτο που θα διαλεξετε να μην ειναι ετοιμοπαραδοτο. Ρουχαλακια και λευκα ηδη μπορουν να γινουν και αργοτερα!. Εγω ευτυχως δεν εχω καθολου αγορες να κανω. Ενα καθισμα αυτοκινητου χρειαζομαι μονο, επειδη το μπεμπε (πανακριβο) που ειχα μου το εκλεψαν περσι μαζι με το αυτοκινητο!!:(. Αλλα ευτυχως θα μου δωσει μια φιλη μου.

Το πιο σοβαρο θεμα που πρεπει να βρω λυση ειναι το θεμα του αυτοκινητου. Τωρα με 3 παιδια δεν θα χωραμε! Και απο οσο εψαξα, αυτοκινητα για 3 παιδικα καθισματα πισω ειναι πανακριβα. Εστω 2 καθισματα και να χωραει η μεγαλη στη μεση με τη ζωνη.

Στο έκλεψαν;;;;πωπω κορίτσι μου...πόσο χρονών είναι τα παιδάκια σου;;καλά για ψυχολογία δεν το συζητώ εγώ για άλλους λόγους βέβαια..να σου πω σκέφτομαι ότι δεν ξέρω τι είναι χειρότερο....το δικό σου θέμα;;φόρτος εργασίας πολλά παιδιά κούραση αγώνας να προλάβεις;;;ηη το δικό μου φουλ ψυχολογικά από τις αποτυχίες κ άπλετος χρόνος να με τρώει η βλακεία στον εγκέφαλο..ξέρεις αν έχεις κ πολύ χρόνο γεμίζεις το κενό με σκουπίδια..στον γιο μου δούλευα στην δική μου δουλειά μέχρι πέμπτη κ Παρασκευή μπήκα κλινική..δεν κατάλαβα πως πέρασαν οι μήνες..ένατο μήνα έκανα δεκαπέντε καθαρισμούς προσώπου καρφωμένη σε καρέκλα μέχρι δέκα το βράδυ κ σηκώνομαι από την καρέκλα κ δεν μπορούσε να ισιωσει το σώμα μου έπαθα κράμπα στο διάφραγμα κ πήγαινα σαν καμπούρης...τώρα παρέα με σκέψεις κ οικιακά..

πρίν από 34 λεπτά , CMES είπε:

Καλημερα κοριτσια. Το ξερω οτι γινομαι λιγο κουραστικη αλλα πραγματικα νιωθω χαλια ψυχολογικα και δεν ξερω τι να κανω γι αυτο. Αυτη τη βδομαδα εχω αδεια, παρολα αυτα δεν μπορω να βρω να κανω κατι να χαλαρωσω!

Οσο για τα ψωνια, ξεκινηστε πιο νωρις με λικνο, καλαθουνα, καροτσια και αυγο για το αυτοκινητο, αυτα δηλαδη που θελουν λιγο ψαξιμο και μπορει αυτο που θα διαλεξετε να μην ειναι ετοιμοπαραδοτο. Ρουχαλακια και λευκα ηδη μπορουν να γινουν και αργοτερα!. Εγω ευτυχως δεν εχω καθολου αγορες να κανω. Ενα καθισμα αυτοκινητου χρειαζομαι μονο, επειδη το μπεμπε (πανακριβο) που ειχα μου το εκλεψαν περσι μαζι με το αυτοκινητο!!:(. Αλλα ευτυχως θα μου δωσει μια φιλη μου.

Το πιο σοβαρο θεμα που πρεπει να βρω λυση ειναι το θεμα του αυτοκινητου. Τωρα με 3 παιδια δεν θα χωραμε! Και απο οσο εψαξα, αυτοκινητα για 3 παιδικα καθισματα πισω ειναι πανακριβα. Εστω 2 καθισματα και να χωραει η μεγαλη στη μεση με τη ζωνη.

Τώρα που ανοίγει ο καιρός βολτουλες..έτσι να χαλαρώσεις..πάρε τα παιδιά κ πήγαινε τα για παγωτακι κ βολτουλα ..χθες πήγα κ εγώ με τον δικό μου είμαι σε παραθαλάσσιο μέρος κ άνοιξαν κ τα μαγαζιά με τις λιχουδιές που το περίμενα όλο τον χειμώνα ...κρέπες παγωτά γλυκά πίτσες..άνοιξε η ψυχή μου..κ η όρεξη μου..μικρές χαρές της ζωής..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , Emilly800 είπε:

Στο έκλεψαν;;;;πωπω κορίτσι μου...πόσο χρονών είναι τα παιδάκια σου;;καλά για ψυχολογία δεν το συζητώ εγώ για άλλους λόγους βέβαια..να σου πω σκέφτομαι ότι δεν ξέρω τι είναι χειρότερο....το δικό σου θέμα;;φόρτος εργασίας πολλά παιδιά κούραση αγώνας να προλάβεις;;;ηη το δικό μου φουλ ψυχολογικά από τις αποτυχίες κ άπλετος χρόνος να με τρώει η βλακεία στον εγκέφαλο..ξέρεις αν έχεις κ πολύ χρόνο γεμίζεις το κενό με σκουπίδια..στον γιο μου δούλευα στην δική μου δουλειά μέχρι πέμπτη κ Παρασκευή μπήκα κλινική..δεν κατάλαβα πως πέρασαν οι μήνες..ένατο μήνα έκανα δεκαπέντε καθαρισμούς προσώπου καρφωμένη σε καρέκλα μέχρι δέκα το βράδυ κ σηκώνομαι από την καρέκλα κ δεν μπορούσε να ισιωσει το σώμα μου έπαθα κράμπα στο διάφραγμα κ πήγαινα σαν καμπούρης...τώρα παρέα με σκέψεις κ οικιακά..

Τώρα που ανοίγει ο καιρός βολτουλες..έτσι να χαλαρώσεις..πάρε τα παιδιά κ πήγαινε τα για παγωτακι κ βολτουλα ..χθες πήγα κ εγώ με τον δικό μου είμαι σε παραθαλάσσιο μέρος κ άνοιξαν κ τα μαγαζιά με τις λιχουδιές που το περίμενα όλο τον χειμώνα ...κρέπες παγωτά γλυκά πίτσες..άνοιξε η ψυχή μου..κ η όρεξη μου..μικρές χαρές της ζωής..

Τα δικα μου ειναι μικρα. 5 η μεγαλη και 3 ο μικρος. Μονο παιδικη χαρα παιζει να παμε που ειναι μαντρωμενα γιατι ο μικρος δεν ακουει τιποτα, τρεχει, φευγει, ειναι επικινδυνος. Πηγαμε το Σαββατο για ψωνια και μου βγηκε η ψυχη. Ετρεχα σαν τη τρελη με τις σακουλες και τον κυνηγουσα μεσα στα μαγαζια!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , CMES είπε:

Τα δικα μου ειναι μικρα. 5 η μεγαλη και 3 ο μικρος. Μονο παιδικη χαρα παιζει να παμε που ειναι μαντρωμενα γιατι ο μικρος δεν ακουει τιποτα, τρεχει, φευγει, ειναι επικινδυνος. Πηγαμε το Σαββατο για ψωνια και μου βγηκε η ψυχη. Ετρεχα σαν τη τρελη με τις σακουλες και τον κυνηγουσα μεσα στα μαγαζια!

Ωχ...το χειρότερο μου είναι να αφήνουν τα μικρά το χέρι..κ είναι τρομαχτικό ,,μην χαθούν όντως..κ εγώ όταν ήταν μικρό ήθελα να κολλησω με ταινία το χεράκι του στο δικό μου χαχαχααχα..ξεγλιστρανε τα άτιμα..ναι μωρέ παιδική χαρά..κ εγώ μην φανταστείς σε πλατεία τον πήγα για σκειτμπορντ κ του πήρα μια κρέπα να τρώει κ ήταν μες στην χαρά..τα καημένα με την μιζέρια των καιρών που ζούμε τώρα με τον ιό τα εκτιμούν όλα..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, CMES είπε:

Καλημερα κοριτσια. Το ξερω οτι γινομαι λιγο κουραστικη αλλα πραγματικα νιωθω χαλια ψυχολογικα και δεν ξερω τι να κανω γι αυτο. Αυτη τη βδομαδα εχω αδεια, παρολα αυτα δεν μπορω να βρω να κανω κατι να χαλαρωσω!

Οσο για τα ψωνια, ξεκινηστε πιο νωρις με λικνο, καλαθουνα, καροτσια και αυγο για το αυτοκινητο, αυτα δηλαδη που θελουν λιγο ψαξιμο και μπορει αυτο που θα διαλεξετε να μην ειναι ετοιμοπαραδοτο. Ρουχαλακια και λευκα ηδη μπορουν να γινουν και αργοτερα!. Εγω ευτυχως δεν εχω καθολου αγορες να κανω. Ενα καθισμα αυτοκινητου χρειαζομαι μονο, επειδη το μπεμπε (πανακριβο) που ειχα μου το εκλεψαν περσι μαζι με το αυτοκινητο!!:(. Αλλα ευτυχως θα μου δωσει μια φιλη μου.

Το πιο σοβαρο θεμα που πρεπει να βρω λυση ειναι το θεμα του αυτοκινητου. Τωρα με 3 παιδια δεν θα χωραμε! Και απο οσο εψαξα, αυτοκινητα για 3 παιδικα καθισματα πισω ειναι πανακριβα. Εστω 2 καθισματα και να χωραει η μεγαλη στη μεση με τη ζωνη.

Κοριτσάκι μου μη το ξαναπείς αυτό, γιατί να γίνεσαι κουραστική;; Εδώ ήμαστε για να λέμε και τα όμορφα και τα άσχημα και πολύ καλά κάνεις που γράφεις και το μοιράζεσαι..

Ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες!! Τι κρίμα για το αυτοκινητάκι σου που έκλεψαν :sad: Θα βρείτε μια λύση για τα τρία παιδιά όμως, η μεγάλη σου που είναι 5 θα μπορεί να είναι στη μέση με ζώνη όπως λες οπότε νομίζω υπάρχει τρόπος να το βολεψετε! ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 27/4/2021 at 11:09 ΠΜ, Liakada είπε:

41, άρα Αστραζενεκα. Θα περιμένω το οκ του γιατρού όμως, δεν θα κάνω μόνη μου ότι θέλω.

Μπράβο κορίτσι μου όλα τέλεια, μας βρηκαν ακριβώς ίδιο τράχηλο. 

Έλα συμμαθήτριά που είσαι;;;;πες μου λίγο...που τρύπας τώρα που έγινε η κοιλιά μπαλόνι;;γιατί δύο δάχτυλα γύρω από τον ομφαλό τώρα δεν παίζει δεν τρυπιεται έγινε τσιμέντο...μπορώ να τρυπάω στα πλαϊνά της κοιλιάς;;δηλαδή εκεί που ακόμα πιάνεται πέτσα..δεν μπορώ να πιάσω με τα δάχτυλα να ανασηκωσω είναι τσίτα..ο γιατρός στην β επιπέδου μου λέει χτυπά την ένεση μέχρι στα πλαϊνά στους πατσαδες...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Emilly800 είπε:

Έλα συμμαθήτριά που είσαι;;;;πες μου λίγο...που τρύπας τώρα που έγινε η κοιλιά μπαλόνι;;γιατί δύο δάχτυλα γύρω από τον ομφαλό τώρα δεν παίζει δεν τρυπιεται έγινε τσιμέντο...μπορώ να τρυπάω στα πλαϊνά της κοιλιάς;;δηλαδή εκεί που ακόμα πιάνεται πέτσα..δεν μπορώ να πιάσω με τα δάχτυλα να ανασηκωσω είναι τσίτα..ο γιατρός στην β επιπέδου μου λέει χτυπά την ένεση μέχρι στα πλαϊνά στους πατσαδες...

Αγαπημένη ..με απασχόλησε έντονα το θέμα γιατί κ εμένα τσιμεντωσε και έβαζα την ένεση και δεν κατέβαινε το υγρό και τρυπιόμουν περισσότερες φορές. Συγγνώμη για την περιγραφή. Από προχθές λοιπόν κάνω προς τα πλαγιά και βρήκα την υγεία μου. Στο συστήνω ανεπιφύλακτα.  Κοιλιά είναι κ εκεί. Δύσκολο πάντως και έχει και συνέχεια όλο αυτό.

Ρε κορίτσια, πήρα 6 κιλά...Δεν τρώω κάτι παραπάνω μόνο δεν κινούμαι πολύ...Πως γίνεται αυτό?


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...