Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

Just now, Φραουλίνο είπε:

Ναι είναι φρατζολάκι και εγώ ανησύχησα λίγο και τον ρώτησα μήπως είναι χοντρουλα αλλά μου είπε ότι είναι απόλυτα φυσιολογική τι να πω.. Η κοιλίτσα που κοιτάνε ήταν μια χαρά οπότε το βάρος δεν μας απασχολεί.. Τον εμπιστεύομαι γιατί ειναι μεγάλος ψείρας! 

Κορίτσια εγώ έχω έρθει για την καμπυλη.. Εχω πιει τη γλυκόζη μου και περιμένω για την πρώτη λήψη στη μία ώρα! Ευτυχώς έχω μαζί τον άντρα μου παρεουλα.. Η μικρή με έχει τρελάνει στην κλωτσιά, μάλλον λόγω της γλυκόζης! 

Καμπύλη ;;;;!!!!!!! :shock:Την είχα κάνει Σεπτέμβρη λόγω της βιοχημικής και τώρα το σκέφτομαι που πρέπει να την ξανά κάνω.. αλλά μου γράφει διάστημα 21/5-4/6 να την κάνω.. απαίσια διαδικασία.. αλλά άντε να γίνει και αυτό να τελειώνει !!!! Καλα αποτελέσματα να έχεις φραουλινο μας !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sofiamar93 είπε:

Καλημερα φραουλινο μου.. Τι ομορφα νεα... Μια χαρα ειναι τα γραμμαρια. Εγω προτιμώ τα μωρακια με μαγουλακια απο τα αδυνατα.. Χαχχα... Δεν φοβασαι ρε παιδι μου να τα πιάσεις.. Για την καμπύλη δεν πηγες νωρις σαν εβδομαδες? Νομιζα γινεται μια συγκεκριμένη περίοδο... Επισης πως σου φαινεται η γλυκοζη? Εμενα μου ειπαν οτι αντι αυτο νπορω να πιω το lucozate δεν ξερω αν το γραφω σωστα.. Αυτο το ποτο στα ψυγεια με γευση πορτοκαλι..μου ειπαν οτι ειναι το ιδιο

Χάχαχα θα δείξει και στην πορεία πως θα παίρνει βάρος η αφρατουλα μας! Ναι την κάνω νωρίτερα εγώ γιατί έχω μια προδιάθεση στις εγκυμοσύνες και θέλει να το δει η ενδοκρινολογος από νωρίς.. Μετά συνεχίζω μόνη μου τις μετρήσεις μου έτσι και αλλιώς για να δούμε αν θα χρειαστώ διατροφή όχι!

Η γλυκόζη εντάξει παλεύεται, εμένα η μικροβιολόγος μου έχει μπουκαλάκια που είναι σαν υπερβολικά γλυκιά lucozade οπότε η γεύση είναι οκ. Δεν νομίζω ότι το να πιεις lucozade είναι το ίδιο αποκλείεται να έχει μέσα τις μονάδες γλυκόζης που χρειάζεται για την καμπυλη.. Όταν πας να την κάνεις θα σου δώσουν εκεί! 

Just now, Emilly800 είπε:

Αχχ και εγώ τη σκέφτομαι την καμπύλη... άσε που πρέπει να έχω όμηρο τον μικρό μαζί μου δύο ώρες θα λαλησει ο καημένος..δεν έχω που να το αφήσω..θα πάρω τίποτα μαζί να απασχολείται...να σου πω εμένα μου είχε δώσει μια φορά η μικροβιολόγος μου λεμόνι γεύση κ μου άρεσε ήταν σαν λεμόνιτα..θα την κάνω μάλλον μετά το Πάσχα ας είναι 24 εβδομάδων...τώρα είμαι 22,4 .....νομίζω χαχαχσσ.

Just now, Emilly800 είπε:

Αχχ και εγώ τη σκέφτομαι την καμπύλη... άσε που πρέπει να έχω όμηρο τον μικρό μαζί μου δύο ώρες θα λαλησει ο καημένος..δεν έχω που να το αφήσω..θα πάρω τίποτα μαζί να απασχολείται...να σου πω εμένα μου είχε δώσει μια φορά η μικροβιολόγος μου λεμόνι γεύση κ μου άρεσε ήταν σαν λεμόνιτα..θα την κάνω μάλλον μετά το Πάσχα ας είναι 24 εβδομάδων...τώρα είμαι 22,4 .....νομίζω χαχαχσσ.

Ναι και εμένα έτσι μια αηδία σαν πορτοκαλάδα δίνει αλλά από τη σκέτη γλυκόζη καλύτερα!! Ναι τότε να την κάνεις, δεν έχει νόημα νωρίτερα έτσι και αλλιώς το μωρό δεν επηρεάζεται πριν την 24η..

Just now, xenia^^ είπε:

Καμπύλη ;;;;!!!!!!! :shock:Την είχα κάνει Σεπτέμβρη λόγω της βιοχημικής και τώρα το σκέφτομαι που πρέπει να την ξανά κάνω.. αλλά μου γράφει διάστημα 21/5-4/6 να την κάνω.. απαίσια διαδικασία.. αλλά άντε να γίνει και αυτό να τελειώνει !!!! Καλα αποτελέσματα να έχεις φραουλινο μας !!!ιστώ πολύ!!! 

Ευχαριστώ πολύ!! ❤️

Ναι είναι λίγο απαισια η αλήθεια είναι.. Ειδικά το ότι πρέπει να κάθεσαι σαν άγαλμα, ούτε να περπατήσεις δεν σε αφήνουν και έχεις πιει και αυτή την αηδία.. 

 

Link to comment
Share on other sites

@Liakada το ειχα συζητησει λιγο με το γυναικολογο μου μετα την αυχενικη που παλι ειχαμε το ιδιο ευρημα και μου ειχε πει πως δεν χρειαζεται να κανω νιπτ

@Emilly800 με ξεαγχωσες λιγο. Εγω κλεινω τα 40 σε ενα μηνα. Μου δινει πιθανοτητες 1:2150

Αλλα βρε κοριτσια τα εχω φτυσει. Δεν εχβ καθολου κουραγιο. Κι απο την ημερα που εμαθα για τον αιματοκριτη νιωθω ακκμα πιο κουρασμενη!!!! Τωρα εχω μια ακομα δικαιολογια!!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , CMES είπε:

@Liakada το ειχα συζητησει λιγο με το γυναικολογο μου μετα την αυχενικη που παλι ειχαμε το ιδιο ευρημα και μου ειχε πει πως δεν χρειαζεται να κανω νιπτ

@Emilly800 με ξεαγχωσες λιγο. Εγω κλεινω τα 40 σε ενα μηνα. Μου δινει πιθανοτητες 1:2150

Αλλα βρε κοριτσια τα εχω φτυσει. Δεν εχβ καθολου κουραγιο. Κι απο την ημερα που εμαθα για τον αιματοκριτη νιωθω ακκμα πιο κουρασμενη!!!! Τωρα εχω μια ακομα δικαιολογια!!

Δεν είναι χαμηλό το ποσοστό, είναι μια χαρά. Κάτι θα ξέρει παραπάνω ο γιατρός σου και η @Emilly800. Εγώ δεν γνωρίζω για το θέμα, απλά κατάλαβα ότι κάπως αγχώθηκες, γι αυτό σου το πρότεινα. Κορίτσια για τον αιματοκρίτη ξανθές σταφίδες με αμύγδαλα να τρώτε.


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Liakada είπε:

Δεν είναι χαμηλό το ποσοστό, είναι μια χαρά. Κάτι θα ξέρει παραπάνω ο γιατρός σου και η @Emilly800. Εγώ δεν γνωρίζω για το θέμα, απλά κατάλαβα ότι κάπως αγχώθηκες, γι αυτό σου το πρότεινα. Κορίτσια για τον αιματοκρίτη ξανθές σταφίδες με αμύγδαλα να τρώτε.

Ωραιες ειναι αυτες αλλα ειμαι και σε διατροφη!! Με τοσο που επεσε παντως, μονο το κοκορετσι με σωζει!!!:D

  • Χαχα 3

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε;; Μπήκα να πω μια πολύ καλή επιτυχία στις σημερινές β επιπέδου, θα περιμένουμε όμορφα νέα!!! ❤️

Κορίτσια γυρίσαμε! 443 γραμμάρια ο μπέμπης, υπερδραστήριος, πολύ υγιής και πανέμορφος (εντελώς αντικειμενική άποψη μάνας). Δεν χορταίνω να κοιτάζω τις φωτογραφίες, έχω τρελαθεί! Το καλό επίσης είναι ότι με το κομμένο αλάτι και τη θεραπεία της Λευκού έπεσαν οι αντιστάσεις στις μητριαίες αρτηρίες! Σήμερα είμαι πολύ χαρούμενη! Με το καλό και στα άλλα δυο κορίτσια!

  • Μου αρέσει 7

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Liakada είπε:

Κορίτσια γυρίσαμε! 443 γραμμάρια ο μπέμπης, υπερδραστήριος, πολύ υγιής και πανέμορφος (εντελώς αντικειμενική άποψη μάνας). Δεν χορταίνω να κοιτάζω τις φωτογραφίες, έχω τρελαθεί! Το καλό επίσης είναι ότι με το κομμένο αλάτι και τη θεραπεία της Λευκού έπεσαν οι αντιστάσεις στις μητριαίες αρτηρίες! Σήμερα είμαι πολύ χαρούμενη! Με το καλό και στα άλλα δυο κορίτσια!

Μπράβο κορίτσι μου !!! Συγχαρητήρια !!! Έτσι να κρατήσεις τα συναισθήματα αυτής της ημέρας και να σε ακολουθήσουν μέχρι το τέλος αυτού του υπέροχου ταξιδιού !! Καλή επιτυχία κι στα υπόλοιπα κορίτσια ❤️

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Liakada είπε:

Κορίτσια γυρίσαμε! 443 γραμμάρια ο μπέμπης, υπερδραστήριος, πολύ υγιής και πανέμορφος (εντελώς αντικειμενική άποψη μάνας). Δεν χορταίνω να κοιτάζω τις φωτογραφίες, έχω τρελαθεί! Το καλό επίσης είναι ότι με το κομμένο αλάτι και τη θεραπεία της Λευκού έπεσαν οι αντιστάσεις στις μητριαίες αρτηρίες! Σήμερα είμαι πολύ χαρούμενη! Με το καλό και στα άλλα δυο κορίτσια!

Τέλεια συμμαθήτριά να τα χαιρόμαστε τα ζωηρουλια μας γερά να τα πάρουμε στην αγκαλιά μας..άντε σιγά σιγά φτάνουμε στην πηγή Παναγία μου..

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , Emilly800 είπε:

Τέλεια συμμαθήτριά να τα χαιρόμαστε τα ζωηρουλια μας γερά να τα πάρουμε στην αγκαλιά μας..άντε σιγά σιγά φτάνουμε στην πηγή Παναγία μου..

Με το καλό να παρούμε όλες μας στην αγκαλιά υγιή μωράκια! 

  • Μου αρέσει 3

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Liakada είπε:

Κορίτσια γυρίσαμε! 443 γραμμάρια ο μπέμπης, υπερδραστήριος, πολύ υγιής και πανέμορφος (εντελώς αντικειμενική άποψη μάνας). Δεν χορταίνω να κοιτάζω τις φωτογραφίες, έχω τρελαθεί! Το καλό επίσης είναι ότι με το κομμένο αλάτι και τη θεραπεία της Λευκού έπεσαν οι αντιστάσεις στις μητριαίες αρτηρίες! Σήμερα είμαι πολύ χαρούμενη! Με το καλό και στα άλλα δυο κορίτσια!

Μπραβο κοριτσι μου.. Τελειος ο μπέμπης... Ετσι χαρουμενη απο εδω και περα.. Αχχχ ρε κοριτσια ποσο χαιρομαι για ολες μας.. Εχουμε φτασειπαραπανω απο τα μισα... Το εχετε καταλαβει? Εγω νιωθω πιο καλα απο ποτε.. Με πιο αυτοπεποίθηση απο ποτε, πιο ομορφη απο ποτε ο 5οςβκαι ο 6ος μηνας ειναι οι αγαπημένοι μου. Ειδικα ο 6ος.. Υπεροχος μηνας.. Μονο θετικα συναισθηματα νιωθω.. Και ενω ολα τριγυρω μου ειναι χαλια εγω ζω στο γαλαζιο συννεφακι μου.. Νιώθετε και εσεις ετσι?? 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Liakada είπε:

Κορίτσια γυρίσαμε! 443 γραμμάρια ο μπέμπης, υπερδραστήριος, πολύ υγιής και πανέμορφος (εντελώς αντικειμενική άποψη μάνας). Δεν χορταίνω να κοιτάζω τις φωτογραφίες, έχω τρελαθεί! Το καλό επίσης είναι ότι με το κομμένο αλάτι και τη θεραπεία της Λευκού έπεσαν οι αντιστάσεις στις μητριαίες αρτηρίες! Σήμερα είμαι πολύ χαρούμενη! Με το καλό και στα άλλα δυο κορίτσια!

Μπράβο κορίτσι μου τι όμορφα νέα!!! ❤️❤️❤️ Πως να μην είσαι χαρούμενη όλα είναι τέλεια!! Άλλο ένα λυγεροκορμο μωράκι στο γκρουπακι μας.. Όχι σαν τη δικιά μου που το τρώει όλο της το φαΐ και τρώει και το δικό μου! :lol: Τέλεια που έπεσαν και οι αντιστάσεις, τωρα προχωράς ήρεμη και ανάλαφρη για το υπόλοιπο!!! 

Και μένα κορίτσια βγήκαν οι εξετάσεις μου και η καμπύλη μου είναι πολύ καλή νομίζω! Θα δούμε τι θα πει και η ενδοκρινολογος την άλλη εβδομάδα αλλά ήταν όλες οι τιμές μέσα στα όρια οπότε πιστεύω θα συνεχίσω την υπόλοιπη εγκυμοσύνη με λίγη μεν προσοχή αλλά χωρίς υπερβολές!!! Ο αιματοκρίτης έπεσε λίγο είναι 34 αλλά θα δω αν θα μου αυξήσει ο γιατρός το σίδηρο.. 

πρίν από 4 λεπτά , Sofiamar93 είπε:

Μπραβο κοριτσι μου.. Τελειος ο μπέμπης... Ετσι χαρουμενη απο εδω και περα.. Αχχχ ρε κοριτσια ποσο χαιρομαι για ολες μας.. Εχουμε φτασειπαραπανω απο τα μισα... Το εχετε καταλαβει? Εγω νιωθω πιο καλα απο ποτε.. Με πιο αυτοπεποίθηση απο ποτε, πιο ομορφη απο ποτε ο 5οςβκαι ο 6ος μηνας ειναι οι αγαπημένοι μου. Ειδικα ο 6ος.. Υπεροχος μηνας.. Μονο θετικα συναισθηματα νιωθω.. Και ενω ολα τριγυρω μου ειναι χαλια εγω ζω στο γαλαζιο συννεφακι μου.. Νιώθετε και εσεις ετσι?? 

Αυτό ξαναπές το Σοφακι, ο καλύτερος μήνας με διαφορά ο εκτός και σωματικά και ψυχολογικά πάνω απο όλα!! Και μόνο που ηρεμουμε από τις σημαντικές εξετάσεις αγαλιαζει η ψυχούλα μας!!! ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Φραουλίνο είπε:

Μπράβο κορίτσι μου τι όμορφα νέα!!! ❤️❤️❤️ Πως να μην είσαι χαρούμενη όλα είναι τέλεια!! Άλλο ένα λυγεροκορμο μωράκι στο γκρουπακι μας.. Όχι σαν τη δικιά μου που το τρώει όλο της το φαΐ και τρώει και το δικό μου! :lol: Τέλεια που έπεσαν και οι αντιστάσεις, τωρα προχωράς ήρεμη και ανάλαφρη για το υπόλοιπο!!! 

 Και μένα κορίτσια βγήκαν οι εξετάσεις μου και η καμπύλη μου είναι πολύ καλή νομίζω! Θα δούμε τι θα πει και η ενδοκρινολογος την άλλη εβδομάδα αλλά ήταν όλες οι τιμές μέσα στα όρια οπότε πιστεύω θα συνεχίσω την υπόλοιπη εγκυμοσύνη με λίγη μεν προσοχή αλλά χωρίς υπερβολές!!! Ο αιματοκρίτης έπεσε λίγο είναι 34 αλλά θα δω αν θα μου αυξήσει ο γιατρός το σίδηρο.. 

Τέλεια!  Όλο ευχάριστα νέα! Και μένα ο τράχηλος πήγε 3,1, αυξάνεται σημαντικά με την ξεκούραση. 

Η δική σου η μπεμπούλα θα βγει αφρατούλα! Τρελαίνομαι για μωρά με χοντρά μπουτάκια! Θα ευχαριστιέσαι δάγκωμα!

πρίν από 7 λεπτά , Sofiamar93 είπε:

Μπραβο κοριτσι μου.. Τελειος ο μπέμπης... Ετσι χαρουμενη απο εδω και περα.. Αχχχ ρε κοριτσια ποσο χαιρομαι για ολες μας.. Εχουμε φτασειπαραπανω απο τα μισα... Το εχετε καταλαβει? Εγω νιωθω πιο καλα απο ποτε.. Με πιο αυτοπεποίθηση απο ποτε, πιο ομορφη απο ποτε ο 5οςβκαι ο 6ος μηνας ειναι οι αγαπημένοι μου. Ειδικα ο 6ος.. Υπεροχος μηνας.. Μονο θετικα συναισθηματα νιωθω.. Και ενω ολα τριγυρω μου ειναι χαλια εγω ζω στο γαλαζιο συννεφακι μου.. Νιώθετε και εσεις ετσι?? 

Η αλήθεια είναι ότι έχω πολλή ενέργεια αυτόν τον μήνα! Είναι όντως το καλύτερο τρίμηνο αυτό!

  • Μου αρέσει 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου χαίρομαι πολύ που κ νιωθετε όλες ότι πετατε...εγώ πάλι ενώ ενέργεια υπάρχει μάλλον με πειράζουν οι βιταμίνες,,,από το μαγνήσιο έχω τρελή καούρα σε σημείο που δεν θυμάμαι τόσο έντονα στην ζωή μου..νιώθω δυσφορία στο διάφραγμα τρομερή το πρωί είναι πάντα καλύτερα με εντελώς άδειο στομάχι..είχα χθες πόνο δεξιά στην μέση κ λέω πάει θα μου πέσει το νεφρό αλλά μάλλον το ότι όλη μέρα χθες το έντερο δεν κουνιοτανε να εξαεριστω έφταιγε όποτε με την πρωινή εξαέρωση ήμουν πέρδικι κ πέρασε κ η μέση...γενικά τσουβαλι...είμαι κ σε προχωρημένη ηλικία όποτε τα νιώθω τα χρονακια μου σε όλο τους το μεγαλείο σε αυτή την φάση...τα κιλά τα παίρνω δύο δύο κορίτσια Χανούμ μπουρεκ γίνομαι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...