Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

Just now, xenia^^ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου !! Όλα πηγαν τέλεια !!! Τα είδε όλα μια χαρά !!! Η Μπέμπα μας δραστήρια και όπως μου είπε είναι κοινωνική χαχαχα 427gr.. ο τράχηλος μου 3,4cm.. μου είπε συνεχίζω κανονικά γυμναστική περπάτημα και φυσικά όχι βαρη.. Δευτέρα έχω ραντεβού με τον γιατρό μου !!! Τι καλα που θα την ξανά δω τόσο γρήγορα !!! Δεν την χόρτασα την ζουζούνα ❤️❤️ 
 

καλη επιτυχία και στις υπόλοιπες !!! ❤️❤️

Πόσο ωραία νέα!!! Τέλεια! @Φραουλίνο με το καλό και στα δικά σου αύριο! Και σε εμάς που μείναμε για Μ. Δευτέρα!

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 22/4/2021 at 8:34 ΜΜ, xenia^^ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου !! Όλα πηγαν τέλεια !!! Τα είδε όλα μια χαρά !!! Η Μπέμπα μας δραστήρια και όπως μου είπε είναι κοινωνική χαχαχα 427gr.. ο τράχηλος μου 3,4cm.. μου είπε συνεχίζω κανονικά γυμναστική περπάτημα και φυσικά όχι βαρη.. Δευτέρα έχω ραντεβού με τον γιατρό μου !!! Τι καλα που θα την ξανά δω τόσο γρήγορα !!! Δεν την χόρτασα την ζουζούνα ❤️❤️ 
 

καλη επιτυχία και στις υπόλοιπες !!! ❤️❤️

Μπράβο Ξένια μου τέλεια νέα !!! :x


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γυρίσαμε και εμείς απο τη Β επιπέδου!! Όλα ήταν τέλεια και η μπεμπούλα μας μια χαρά σε όλα της!!!  580 γραμμάρια, δραστήρια και τσαχπίνα!! ❤️ Ο τράχηλος 3,7 και γενικα όλα στη θέση τους! Η χαρά και η ανακούφιση μας δεν περιγράφεται.. Αντε πάμε να τελειώνουμε όλες μια μια να αρχίσουμε άλλα θέματα πιο χαρούμενα και ανάλαφρα! Σας φιλώ!!! :)

  • Μου αρέσει 5
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κι απο μενα! Καναμε β επιπεδου, ολα καλα  ομως αυτη η υπερηχογενης περιοχη στην καρδια επιμενει. Αυτο δεν αφηνει τις πιθανοτητες για down να πεσουν παρα πολυ. Ολα τα αλλα καλα. 460 ειναι, αν και εκανα την εξεταση λιγο νωρις, 21+3 σημερα. Με τον αιματοκριτη εχω ενα θεμα, επεσε αρκετα οποτε θα αρψισω και σιδηρο.

  • Μου αρέσει 4

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Κορίτσια μου γυρίσαμε και εμείς απο τη Β επιπέδου!! Όλα ήταν τέλεια και η μπεμπούλα μας μια χαρά σε όλα της!!!  580 γραμμάρια, δραστήρια και τσαχπίνα!! ❤️ Ο τράχηλος 3,7 και γενικα όλα στη θέση τους! Η χαρά και η ανακούφιση μας δεν περιγράφεται.. Αντε πάμε να τελειώνουμε όλες μια μια να αρχίσουμε άλλα θέματα πιο χαρούμενα και ανάλαφρα! Σας φιλώ!!! :)

Τέλειααα Φραουλίνο μου!!!! :x 

Just now, CMES είπε:

Καλησπερα κι απο μενα! Καναμε β επιπεδου, ολα καλα  ομως αυτη η υπερηχογενης περιοχη στην καρδια επιμενει. Αυτο δεν αφηνει τις πιθανοτητες για down να πεσουν παρα πολυ. Ολα τα αλλα καλα. 460 ειναι, αν και εκανα την εξεταση λιγο νωρις, 21+3 σημερα. Με τον αιματοκριτη εχω ενα θεμα, επεσε αρκετα οποτε θα αρψισω και σιδηρο.

Μπράβο κορίτσι μου!!! :x

  • Ευχαριστώ 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Κορίτσια μου γυρίσαμε και εμείς απο τη Β επιπέδου!! Όλα ήταν τέλεια και η μπεμπούλα μας μια χαρά σε όλα της!!!  580 γραμμάρια, δραστήρια και τσαχπίνα!! ❤️ Ο τράχηλος 3,7 και γενικα όλα στη θέση τους! Η χαρά και η ανακούφιση μας δεν περιγράφεται.. Αντε πάμε να τελειώνουμε όλες μια μια να αρχίσουμε άλλα θέματα πιο χαρούμενα και ανάλαφρα! Σας φιλώ!!! :)

Μπράβο κορίτσι μου !!!!!! Πολύ χαρηκα και μετά δικά σου αποτελέσματα ❤️

Just now, CMES είπε:

Καλησπερα κι απο μενα! Καναμε β επιπεδου, ολα καλα  ομως αυτη η υπερηχογενης περιοχη στην καρδια επιμενει. Αυτο δεν αφηνει τις πιθανοτητες για down να πεσουν παρα πολυ. Ολα τα αλλα καλα. 460 ειναι, αν και εκανα την εξεταση λιγο νωρις, 21+3 σημερα. Με τον αιματοκριτη εχω ενα θεμα, επεσε αρκετα οποτε θα αρψισω και σιδηρο.

Μπράβο και σε σένα κοπέλα μου !!! Τώρα ανάσα χαλάρωση και θα συζητάμε σιγά σιγά τις ετοιμασίες !!!!! ❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, CMES είπε:

Καλησπερα κι απο μενα! Καναμε β επιπεδου, ολα καλα  ομως αυτη η υπερηχογενης περιοχη στην καρδια επιμενει. Αυτο δεν αφηνει τις πιθανοτητες για down να πεσουν παρα πολυ. Ολα τα αλλα καλα. 460 ειναι, αν και εκανα την εξεταση λιγο νωρις, 21+3 σημερα. Με τον αιματοκριτη εχω ενα θεμα, επεσε αρκετα οποτε θα αρψισω και σιδηρο.

Όλα καλά κορίτσι μου μπράβο πάει και αυτό!! ❤️ Τι σας είπε γι' αυτή την υπερηχογενεια; Αφού όλα τα άλλα είναι καλά μην ανησυχείς από όσο γνωρίζω ένα τέτοιο εύρημα από μόνο του δεν λέει τίποτα.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Κορίτσια μου γυρίσαμε και εμείς απο τη Β επιπέδου!! Όλα ήταν τέλεια και η μπεμπούλα μας μια χαρά σε όλα της!!!  580 γραμμάρια, δραστήρια και τσαχπίνα!! ❤️ Ο τράχηλος 3,7 και γενικα όλα στη θέση τους! Η χαρά και η ανακούφιση μας δεν περιγράφεται.. Αντε πάμε να τελειώνουμε όλες μια μια να αρχίσουμε άλλα θέματα πιο χαρούμενα και ανάλαφρα! Σας φιλώ!!! :)

580 γραμμάρια;;;;χαχαχααχα..αχ μπεμπουλα λουκούμακι θα βγάλεις θα έχεις να τρως μπουτακια.εγω από χθες επειδή είμαι και αγχώδης τύπος όπως καταλάβατε άρχισα να βλέπω νυχτικιές..να τελειώσουν κ τα υπόλοιπα κορίτσια με την β επιπέδου κ να αρχίσουμε..αν κ πραγματικά άρχισα να το πιστεύω όλα τα μωράκια είναι καλά..είναι της Παναγίτσας τα αυγουστιατικα αυτά μας τα έστειλε περιποιημένα.

9 ώρες πρίν, CMES είπε:

Καλησπερα κι απο μενα! Καναμε β επιπεδου, ολα καλα  ομως αυτη η υπερηχογενης περιοχη στην καρδια επιμενει. Αυτο δεν αφηνει τις πιθανοτητες για down να πεσουν παρα πολυ. Ολα τα αλλα καλα. 460 ειναι, αν και εκανα την εξεταση λιγο νωρις, 21+3 σημερα. Με τον αιματοκριτη εχω ενα θεμα, επεσε αρκετα οποτε θα αρψισω και σιδηρο.

Μπράβο κορίτσι μου..υπερηχογενες κομβίο στην αριστερή κοιλία θυμάμαι είχε ο γιος μου β επιπέδου..είχε φύγει 25 εβδομάδα να ξέρεις..αυτό μου το είχε πει ο γυναικολόγος μου ότι μέχρι τότε φεύγει κ όντως έφυγε..μην σε απασχολεί καθόλου δεν είναι κάτι..μου είχαν πει είναι σαν να έμεινες έγκυος του χρόνου..πόσο συνδυασμένη πιθανότητα σου δίνει;;;εγώ δεν έδωσα καμία σημασία σε αυτό το μωρό στις πιθανότητες ειμαι κοντά 41 χρονών τι θα ήταν;;ά...άρα στον γιο μου με υπερηχογενες κομβίο κιόλας είχα 1 στις 10000 κ εννοείται ήμουν 30 χρονών που τον έπιασα κ τώρα είχα 1 στις 1500... Δεν ίδρωσε το αφτί μου με τον αριθμό..

7 ώρες πρίν, Liakada είπε:

@Φραουλίνο @CMES Μπράβο κορίτσια! Χαίρομαι πολύ!

Γιατί δεν κάνετε και μια νίπτ @CMES να ηρεμησεις εντελώς?

Συμμαιητρια αυτός ο δείκτης από μόνος του ανεβάζει πολυυυυ λίγο τις πιθανότητες δεν είναι κάτι..είναι πολύ σύνηθες.εμενα αυτό μου είχαν πει τότε στον γιο μου..είχε κ αυτός β επιπέδου.αφου έλεγα αν μου πουν το ίδιο κ σε αυτό δεν θα το λαβω υπόψιν.δεν εχει ο μπέμπης βέβαια..έχει την ήπια υδρονεφρωση που κ γι'αυτό δεν θορυβουμαι.στο χειρότερο σενάριο θα είναι αν δεν υποχωρήσει να πάρει κάποιους μήνες αφού γεννηθεί προφυλακτική μικρή δόση αντιβίωσης για ουρωλοιμωξεις μέχρι να στρωσει...και τον γιο μου ένα χρόνο του έδινα επειδή είχε υποτροπιάζουσες ουρωλοιμωξεις όταν τελειώσαμε τα νοσοκομεια. Στα τέσσερα του.έχει στρώσει εντελώς κ τα νεφρά στην θέση τους...τα έχω ζήσει όλα εγώ αυτό θα με τρομάξει;;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

580 γραμμάρια;;;;χαχαχααχα..αχ μπεμπουλα λουκούμακι θα βγάλεις θα έχεις να τρως μπουτακια.εγω από χθες επειδή είμαι και αγχώδης τύπος όπως καταλάβατε άρχισα να βλέπω νυχτικιές..να τελειώσουν κ τα υπόλοιπα κορίτσια με την β επιπέδου κ να αρχίσουμε..αν κ πραγματικά άρχισα να το πιστεύω όλα τα μωράκια είναι καλά..είναι της Παναγίτσας τα αυγουστιατικα αυτά μας τα έστειλε περιποιημένα.

Μπράβο κορίτσι μου..υπερηχογενες κομβίο στην αριστερή κοιλία θυμάμαι είχε ο γιος μου β επιπέδου..είχε φύγει 25 εβδομάδα να ξέρεις..αυτό μου το είχε πει ο γυναικολόγος μου ότι μέχρι τότε φεύγει κ όντως έφυγε..μην σε απασχολεί καθόλου δεν είναι κάτι..μου είχαν πει είναι σαν να έμεινες έγκυος του χρόνου..πόσο συνδυασμένη πιθανότητα σου δίνει;;;εγώ δεν έδωσα καμία σημασία σε αυτό το μωρό στις πιθανότητες ειμαι κοντά 41 χρονών τι θα ήταν;;ά...άρα στον γιο μου με υπερηχογενες κομβίο κιόλας είχα 1 στις 10000 κ εννοείται ήμουν 30 χρονών που τον έπιασα κ τώρα είχα 1 στις 1500... Δεν ίδρωσε το αφτί μου με τον αριθμό..

Συμμαιητρια αυτός ο δείκτης από μόνος του ανεβάζει πολυυυυ λίγο τις πιθανότητες δεν είναι κάτι..είναι πολύ σύνηθες.εμενα αυτό μου είχαν πει τότε στον γιο μου..είχε κ αυτός β επιπέδου.αφου έλεγα αν μου πουν το ίδιο κ σε αυτό δεν θα το λαβω υπόψιν.δεν εχει ο μπέμπης βέβαια..έχει την ήπια υδρονεφρωση που κ γι'αυτό δεν θορυβουμαι.στο χειρότερο σενάριο θα είναι αν δεν υποχωρήσει να πάρει κάποιους μήνες αφού γεννηθεί προφυλακτική μικρή δόση αντιβίωσης για ουρωλοιμωξεις μέχρι να στρωσει...και τον γιο μου ένα χρόνο του έδινα επειδή είχε υποτροπιάζουσες ουρωλοιμωξεις όταν τελειώσαμε τα νοσοκομεια. Στα τέσσερα του.έχει στρώσει εντελώς κ τα νεφρά στην θέση τους...τα έχω ζήσει όλα εγώ αυτό θα με τρομάξει;;;

Ναι είναι φρατζολάκι και εγώ ανησύχησα λίγο και τον ρώτησα μήπως είναι χοντρουλα αλλά μου είπε ότι είναι απόλυτα φυσιολογική τι να πω.. Η κοιλίτσα που κοιτάνε ήταν μια χαρά οπότε το βάρος δεν μας απασχολεί.. Τον εμπιστεύομαι γιατί ειναι μεγάλος ψείρας! 

Κορίτσια εγώ έχω έρθει για την καμπυλη.. Εχω πιει τη γλυκόζη μου και περιμένω για την πρώτη λήψη στη μία ώρα! Ευτυχώς έχω μαζί τον άντρα μου παρεουλα.. Η μικρή με έχει τρελάνει στην κλωτσιά, μάλλον λόγω της γλυκόζης! 

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Ναι είναι φρατζολάκι και εγώ ανησύχησα λίγο και τον ρώτησα μήπως είναι χοντρουλα αλλά μου είπε ότι είναι απόλυτα φυσιολογική τι να πω.. Η κοιλίτσα που κοιτάνε ήταν μια χαρά οπότε το βάρος δεν μας απασχολεί.. Τον εμπιστεύομαι γιατί ειναι μεγάλος ψείρας! 

Κορίτσια εγώ έχω έρθει για την καμπυλη.. Εχω πιει τη γλυκόζη μου και περιμένω για την πρώτη λήψη στη μία ώρα! Ευτυχώς έχω μαζί τον άντρα μου παρεουλα.. Η μικρή με έχει τρελάνει στην κλωτσιά, μάλλον λόγω της γλυκόζης! 

Καλημερα φραουλινο μου.. Τι ομορφα νεα... Μια χαρα ειναι τα γραμμαρια. Εγω προτιμώ τα μωρακια με μαγουλακια απο τα αδυνατα.. Χαχχα... Δεν φοβασαι ρε παιδι μου να τα πιάσεις.. Για την καμπύλη δεν πηγες νωρις σαν εβδομαδες? Νομιζα γινεται μια συγκεκριμένη περίοδο... Επισης πως σου φαινεται η γλυκοζη? Εμενα μου ειπαν οτι αντι αυτο νπορω να πιω το lucozate δεν ξερω αν το γραφω σωστα.. Αυτο το ποτο στα ψυγεια με γευση πορτοκαλι..μου ειπαν οτι ειναι το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Ναι είναι φρατζολάκι και εγώ ανησύχησα λίγο και τον ρώτησα μήπως είναι χοντρουλα αλλά μου είπε ότι είναι απόλυτα φυσιολογική τι να πω.. Η κοιλίτσα που κοιτάνε ήταν μια χαρά οπότε το βάρος δεν μας απασχολεί.. Τον εμπιστεύομαι γιατί ειναι μεγάλος ψείρας! 

Κορίτσια εγώ έχω έρθει για την καμπυλη.. Εχω πιει τη γλυκόζη μου και περιμένω για την πρώτη λήψη στη μία ώρα! Ευτυχώς έχω μαζί τον άντρα μου παρεουλα.. Η μικρή με έχει τρελάνει στην κλωτσιά, μάλλον λόγω της γλυκόζης! 

Αχχ και εγώ τη σκέφτομαι την καμπύλη... άσε που πρέπει να έχω όμηρο τον μικρό μαζί μου δύο ώρες θα λαλησει ο καημένος..δεν έχω που να το αφήσω..θα πάρω τίποτα μαζί να απασχολείται...να σου πω εμένα μου είχε δώσει μια φορά η μικροβιολόγος μου λεμόνι γεύση κ μου άρεσε ήταν σαν λεμόνιτα..θα την κάνω μάλλον μετά το Πάσχα ας είναι 24 εβδομάδων...τώρα είμαι 22,4 .....νομίζω χαχαχσσ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...