Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια πραγματικά θέλω την βοήθεια σας γιατί θα τρελαθώ. Με την γυναίκα μου που έχει Σπω (δεν κάνει ωορρηξία)πριν 4 χρόνια αποφασίσαμε στα 25 να θέλουμε παιδάκι η ιστορία μασ μεγάλη πέσαμε σε γιατρούς άστο καλύτερα που της έδινα φάρμακα για να κάνει ωορρηξία και αποτέλεσμα 0 μέχρι που λέω κάτι δεν πάει καλά. Μόνοι μασ το ψάξαμε με σαλπιγ.. διάφραγμα και πολύποδες. Αλλάζουμε γιατρό και κάνουμε υστεροσκοπηση . Για να μην λέω πολλά 3 φορές υστεροσκοπηση και μετά λέμε τελοσ πάμε εξωσωματική. Κάνουμε εξωσωματική πολλά ωοθυλάκια βλαστοκυστη καμία μόνο μοριδια. Αποτελέσμα μηδέν κάναμε τα πάντα από εξετάσεις βρέθηκα με μετάθεση χρωμοσώματος έχασα την γη κάτω από τα πόδια μου . Ξανά εξωσωματική πολλά ωοθυλάκια βλαστοκυστες 5 (3αριστες 2 μμμμ) βάλαμε την Παρασκευή τα δύο μωράκια μασ συναισθήματα πολλά άγχος φόβο για το πότε θα έρθει το παιδάκι μασ σπίτι. Έκανε την βλακεία η γυναίκα μου και έκανε τέστ εχτές το απόγευμα αρνητικό έσκασε έκλαιγε προσπαθούσα να την χαλαρώσω. Λογικό γυναίκα τα τραβάει όλα.  Το άγχος μασ τώρα είναι ότι Παρασκευή έκανε εμβρυομεταφορα Κυριακή πρωί ήθελε καφέ δεν τησ χάλασα χατηρι με προσοχή σιγά σιγά λέτε να μην κάναμε καλά;;; Μετά εγώ θέλω να μην κάνει τίποτε να τα κάνω εγώ εκείνη σήμερα ήθελε να κάνει τον νεροχύτη λέτε να υπάρχει πρόβλημα;; Και το τελευταίο και σημαντικό την ημέρα με την σκόνη είχαμε κόσμο στην βεράντα και έκατσε 3 ώρες έξω και τώρα έχει βήχα αλλά προσπαθεί να μην έχει βήχα για να μην βλάψει τα μωράκια μασ λέτε η σκόνη να τησ έκανε κακό;; Κορίτσια χίλια συγνώμη απλά το άγχος χτυπάει κόκκινο θέλω να τα καταφέρει δεν θέλω να την βλέπω να τα τραβάει όλα αυτά. Εύχομαι σε όλες θετικές χοριακες.

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

Just now, Sofiamar93 είπε:

Εγω κοριτσια ειμαι λιγο αγχωμενη για αυριο.. Εχω υπερηχο.. Θα φανει αραγε τιποτα? Εστω σακος? 

Πόσων εβδομάδων και ημερών είσαι ακριβώς; Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου σάκο είδαμε 5+4 και καρδούλα 6+4 και αυτά είναι τα maximum που μπορείς να δεις σε αυτές τις εβδομάδες.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Φραουλίνο είπε:

Έλενα αρκετές φορές συμβαίνει να υπάρχει ακόμα και αίμα στην αρχή της εγκυμοσύνης και δεν έρχεται απαραίτητα η καταστροφή! Από τη στιγμή που το τεστ είναι θετικό είσαι έγκυος και έτσι αντιμετώπισε το.. Ξεκουράσου και μίλα με έναν γιατρό έστω και από Ελλάδα αν εκεί δεν υπάρχει κάποιος. Πότε περίμενες κανονικά περίοδο;

Χθες εκανα το τεστ βγηκε κανονικα θετικο με το σταυρο.. το εκανα σημερα το πρωι αρνητικο και εχω και αιμα κανονικα

  • Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, elena93 είπε:

Μιλησα με μια κλινικη απο χθες αυτοι μου ειπαν απο την 6η εβδομαδα δεχομαστε για ελεγχο δεν ξερω τι εχει γινει πραγματικα

Δεν το πιστεύω..εντάξει σαν την Ελλάδα σε γυναικολογια δεν υπάρχει πραγματικά...δηλαδή αν έχεις ένα θετικό τεστ που σημαίνει είσαι έγκυος κ έχεις αιμορραγία την αντιμετωπίζεις μόνη σου;;;γυναικολόγο δεν έχεις να σε ελενξει;;;εγώ στον γιο μου δέκα χρόνια πριν πέμπτο μήνα εγκυμοσύνης πήγα Γερμανία στην αδερφή μου..κουράστηκα πολύ κ ένα πρωί είδα μια σταγόνα καθαρό αίμα...πήγα σε ένα πολυιατρειο όμως κ κατευθείαν με έβαλαν για έλεγχο...δεν ξέρω τώρα...δεν μπορεί να μην υπάρχει τρόπος να σε φροντίσουν...

Just now, Φραουλίνο είπε:

Ποσών εβδομάδων και ημερών είσαι ακριβώς; Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου σάκο είδαμε 5+ και καρδούλα 6+4 και αυτά είναι τα maximum που μπορείς να δεις σε αυτές τις εβδομάδες.. 

Εγώ πάντα καρδούλα 6 και 5 ημ μην σου πω...ποτέ νωρίτερα..για αυτό κ δεν βιάζομαι τώρα..ξέρω ότι θέλω πάνω από δύο εβδομάδες να το δω να πάλλεται έστω..βήμα βήμα..έχω δύο εβδομάδες μπροστά μου να αγχωθω

Just now, Φραουλίνο είπε:

Ποσών εβδομάδων και ημερών είσαι ακριβώς; Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου σάκο είδαμε 5+ και καρδούλα 6+4 και αυτά είναι τα maximum που μπορείς να δεις σε αυτές τις εβδομάδες.. 

Εγώ πάντα καρδούλα 6 και 5 ημ μην σου πω...ποτέ νωρίτερα..για αυτό κ δεν βιάζομαι τώρα..ξέρω ότι θέλω πάνω από δύο εβδομάδες να το δω να πάλλεται έστω..βήμα βήμα..έχω δύο εβδομάδες μπροστά μου να αγχωθω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, elena93 είπε:

Χθες εκανα το τεστ βγηκε κανονικα θετικο με το σταυρο.. το εκανα σημερα το πρωι αρνητικο και εχω και αιμα κανονικα

Ενδεχομένως να ήταν βιοχημικη κορίτσι μου και να έπεσε στο μεταξύ η χοριακη σου και να ήρθε η περίοδος.. Αλλά δεν θέλω να σε στεναχωρω χωρίς λόγο.. Έχεις άλλο ένα τελευταίο να κάνεις για να είσαι σίγουρη; Καθυστέρηση είχες ή το ανακάλυψες πριν ότι είσαι έγκυος; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, elena93 είπε:

Χθες εκανα το τεστ βγηκε κανονικα θετικο με το σταυρο.. το εκανα σημερα το πρωι αρνητικο και εχω και αιμα κανονικα

Ααα σήμερα σου βγήκε αρνητικό;;;μπορεί να πρόκειται τότε για βιοχημική κορίτσι μου ...που συμβαίνει κ τόσο νωρίς θα το αντιμετωπίσεις σαν μια βαριά περίοδο..αν βγήκε αρνητικό προχωράς κ δεν έχεις πρόβλημα..το θέμα είναι θετικό τεστακι κ περίοδος..όπως κ να χει δες κ τον γυναικολόγο σου όταν τελειώσει το αίμα.καλη επιτυχια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Φραουλίνο είπε:

Πόσων εβδομάδων και ημερών είσαι ακριβώς; Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου σάκο είδαμε 5+4 και καρδούλα 6+4 και αυτά είναι τα maximum που μπορείς να δεις σε αυτές τις εβδομάδες.. 

Πως μετρανε?? Γιατι εγω ξερω την ημερα σύλληψης.. Δεν ξερω απο περίοδο.. Εσεις μετρατε απο περιοδο? Απο την ημερα σύλληψης ειμαι 4 εβδομαδων.. Ηταν η 29 Νοεμβρίου η σύλληψη.. 

Just now, elena93 είπε:

Χθες εκανα το τεστ βγηκε κανονικα θετικο με το σταυρο.. το εκανα σημερα το πρωι αρνητικο και εχω και αιμα κανονικα

Α ρε κοριτσι μου.. Ασχημο σύστημα υγειας εχετε.. Επρεπε να  σε προσεξουν

Just now, Φραουλίνο είπε:

Καλημέρα και από μένα κορίτσια! Μετά από τις μανούλες Νοεμβρίου 2020 από όπου και δυστυχώς αποχώρησα το Σεπτέμβριο, ανήκω και εγώ στις μανούλες Αυγούστου και ελπίζω να παραμείνω! Έχω πει την ιστορία μου η οποία είναι ιδιαίτερα θλιβερή.. 

@Emilly χαίρομαι πολύ για σένα κορίτσι μου, συγχαρητήρια να σου πάνε όλα τέλεια σε αυτή την εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όσο γίνεται τα δυσάρεστα!! Θυμάμαι και τα δικά σου γιατί έχουμε δυστυχώς συναντηθεί σε ένα σχετικό θέμα του φορουμ πριν λίγο καιρό όταν μόλις είχα κάνει τη διακοπή. 

Εγω λοιπόν κορίτσια περίμενα την Κυριακή να αδιαθετησω και χθες η χοριακη μου ήταν 100! Ο γιατρός μου είπε να μην κάνω άλλη και να πάω για υπέρηχο σε δύο εβδομάδες, οπότε λογικά θα ακούσουμε και καρδούλα κατευθείαν.. Ότι καλύτερο εύχομαι σε όλες, όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες!! 

Κοριτσι μου δεν ξερω την ιστορια σου.. Αλλα φανταοζμαι για να λες δυσάρεστη.. Ευχομαι αυτη τη φορα να δεσει γερα το μωρακι και να κατσει εκει για 9 ολοκληρους μηνες

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Πως μετρανε?? Γιατι εγω ξερω την ημερα σύλληψης.. Δεν ξερω απο περίοδο.. Εσεις μετρατε απο περιοδο? Απο την ημερα σύλληψης ειμαι 4 εβδομαδων.. Ηταν η 29 Νοεμβρίου η σύλληψη.. 

Από την πρώτη ημέρα τελευταίας περιόδου μετράς.. Αν στους υπερηχους η ανάπτυξη του εμβρύου διαφέρει πάνω από μία εβδομάδα από το αναμενόμενο τότε το αλλάζεις και το πας ανάλογα με τις μετρήσεις του υπερηχου αλλιώς μένει ως έχει.. Κατά τα άλλα στην αυχενικη καθορίζεται η ακριβής ηλικία κύησης! Εσύ τώρα πας βάση της τερ αλλά αν φυσικά δεν ακούσεις πχ καρδούλα την 7η εβδομάδα βάση τερ δε θα αγχωθείς αφού ξέρεις ότι η σύλληψη έγινε αργά!

Από την τερ πόσο εισαι;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Από την πρώτη ημέρα τελευταίας περιόδου μετράς.. Αν στους υπερηχους η ανάπτυξη του εμβρύου διαφέρει πάνω από μία εβδομάδα από το αναμενόμενο τότε το αλλάζεις και το πας ανάλογα με τις μετρήσεις του υπερηχου αλλιώς μένει ως έχει.. Κατά τα άλλα στην αυχενικη καθορίζεται η ακριβής ηλικία κύησης! Εσύ τώρα πας βάση της τερ αλλά αν φυσικά δεν ακούσεις πχ καρδούλα την 7η εβδομάδα βάση τερ δε θα αγχωθείς αφού ξέρεις ότι η σύλληψη έγινε αργά!

Από την τερ πόσο εισαι;; 

Η πρωτη μέρα  περιοδου ηταν 1η Νοεμβρίου... Αρα 7 εβδομαδων? Πολυ μπερδεμα ο μηνας μου αυτος.. Αντι να αδιαθετησω εμεινα εγκυος.. Για αυτο εχω μπερδευτει.. Ανωμαλια στο φουλ.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Η πρωτη μέρα  περιοδου ηταν 1η Νοεμβρίου... Αρα 7 εβδομαδων? Πολυ μπερδεμα ο μηνας μου αυτος.. Αντι να αδιαθετησω εμεινα εγκυος.. Για αυτο εχω μπερδευτει.. Ανωμαλια στο φουλ.. 

Ε ωραία σκέψου ότι κανονικά με τερ 1η Νοέμβρη θα γινόταν η σύλληψη στα μέσα του μήνα.. Εσένα έγινε στα τέλη οπότε θα δίνεις περιθώριο 15 μέρες παραπάνω για το καθετι (σάκο, καρδούλα, ανάπτυξη). Σημασία θα έχει το πως προχωράει το έμβρυο από τον πρώτο υπέρηχο και μετά δηλαδή αν πας τώρα και σε δείξει 5 εβδομάδων και ξαναπάς σε μια εβδομάδα και σε δείξει 6 είσαι μια χαρά! Θα το προσδιορίσετε με το γιατρό και μετά δεν θα σε ξανά απασχολήσει.. Βάση τερ είσαι στην 8η εβδομάδα ναι, 7+2 για την ακρίβεια! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, elena93 είπε:

Χθες εκανα το τεστ βγηκε κανονικα θετικο με το σταυρο.. το εκανα σημερα το πρωι αρνητικο και εχω και αιμα κανονικα

Αχ κορίτσι μου έχω γνωστή στην Αγγλία που μου τα έλεγε για το υγειονομικό τους σύστημα... η Ελλάδα έχει χίλια δυο κουσούρια αλλά σε αυτό είμαστε μπροστά !!!

Ελενακι στη περίπτωση που είναι βιοχημική μη το φοβηθείς καθόλου.. την πέρασα Σεπτέμβρη.. θα έχεις έντονη περίοδο.. είναι στενάχωρο, όμως έχει θετικά.. θα καθαρίσεις μόνη σου και μπορείς αμέσως να μπεις σε διαδικασίες.. όπως μου είχε πει ο γιατρός μου τότε να το δω σαν μη γενόμενο..

παρολαυτα προσπάθησε να επικοινωνήσεις με γιατρό να σε φροντίσουν.. ξέρουν πολύ καλύτερα..  μην το περνάς μόνη σου..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, xenia^^ είπε:

Αχ κορίτσι μου έχω γνωστή στην Αγγλία που μου τα έλεγε για το υγειονομικό τους σύστημα... η Ελλάδα έχει χίλια δυο κουσούρια αλλά σε αυτό είμαστε μπροστά !!!

Ελενακι στη περίπτωση που είναι βιοχημική μη το φοβηθείς καθόλου.. την πέρασα Σεπτέμβρη.. θα έχεις έντονη περίοδο.. είναι στενάχωρο, όμως έχει θετικά.. θα καθαρίσεις μόνη σου και μπορείς αμέσως να μπεις σε διαδικασίες.. όπως μου είχε πει ο γιατρός μου τότε να το δω σαν μη γενόμενο..

παρολαυτα προσπάθησε να επικοινωνήσεις με γιατρό να σε φροντίσουν.. ξέρουν πολύ καλύτερα..  μην το περνάς μόνη σου..

Ξένια μου σε περίπτωση βιοχημικής ποτε  σου έρχεται περίοδος ; Εσένα σε ποια μέρα καθυστέρησης σου είχε έρθει; Κ επίσης έχεις κάποια σημάδια πιο πριν; Συγνώμη που ρωτάω αλλά έχω κ αυτό στο μυαλό μοθ μήπως μου συμβεί!


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, xenia^^ είπε:

Αχ κορίτσι μου έχω γνωστή στην Αγγλία που μου τα έλεγε για το υγειονομικό τους σύστημα... η Ελλάδα έχει χίλια δυο κουσούρια αλλά σε αυτό είμαστε μπροστά !!!

Ελενακι στη περίπτωση που είναι βιοχημική μη το φοβηθείς καθόλου.. την πέρασα Σεπτέμβρη.. θα έχεις έντονη περίοδο.. είναι στενάχωρο, όμως έχει θετικά.. θα καθαρίσεις μόνη σου και μπορείς αμέσως να μπεις σε διαδικασίες.. όπως μου είχε πει ο γιατρός μου τότε να το δω σαν μη γενόμενο..

παρολαυτα προσπάθησε να επικοινωνήσεις με γιατρό να σε φροντίσουν.. ξέρουν πολύ καλύτερα..  μην το περνάς μόνη σου..

Ξενια μου αυτο πιστευω και εγω οτι ηταν  βιοχημικη..αλλα για πιο λογο συμβαινει αυτο; Γιατι πρωτη φορα που εμεινα εγκυος μου συνεβει αυτο..εγω μενω Ολλανδια ολοι λενε οτι εξωτερικο εχει χαλια συστημα της υγειας..1000 φορες στην Ελλαδα χωρις συγκριση..εχω βασικα εντονη ροη αιματος εχω και παραααα πολυ πονοκεφαλο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Καλημέρα και από μένα κορίτσια! Μετά από τις μανούλες Νοεμβρίου 2020 από όπου και δυστυχώς αποχώρησα το Σεπτέμβριο, ανήκω και εγώ στις μανούλες Αυγούστου και ελπίζω να παραμείνω! Έχω πει την ιστορία μου η οποία είναι ιδιαίτερα θλιβερή.. 

@Emilly χαίρομαι πολύ για σένα κορίτσι μου, συγχαρητήρια να σου πάνε όλα τέλεια σε αυτή την εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όσο γίνεται τα δυσάρεστα!! Θυμάμαι και τα δικά σου γιατί έχουμε δυστυχώς συναντηθεί σε ένα σχετικό θέμα του φορουμ πριν λίγο καιρό όταν μόλις είχα κάνει τη διακοπή. 

Εγω λοιπόν κορίτσια περίμενα την Κυριακή να αδιαθετησω και χθες η χοριακη μου ήταν 100! Ο γιατρός μου είπε να μην κάνω άλλη και να πάω για υπέρηχο σε δύο εβδομάδες, οπότε λογικά θα ακούσουμε και καρδούλα κατευθείαν.. Ότι καλύτερο εύχομαι σε όλες, όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες!! 

Δεν γνωρίζω την ιστορία σου αλλά μπορώ να καταλάβω...

Όμως και πάλι είσαι εδώ και σου εύχομαι από καρδιάς να πάνε όλα κατευχην και σε 9 μήνες να γαργαλάς την κοιλίτσα του μωρούλι σου !!!!! :x:D

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Πως μετρανε?? Γιατι εγω ξερω την ημερα σύλληψης.. Δεν ξερω απο περίοδο.. Εσεις μετρατε απο περιοδο? Απο την ημερα σύλληψης ειμαι 4 εβδομαδων.. Ηταν η 29 Νοεμβρίου η σύλληψη.. 

Α ρε κοριτσι μου.. Ασχημο σύστημα υγειας εχετε.. Επρεπε να  σε προσεξουν

Κοριτσι μου δεν ξερω την ιστορια σου.. Αλλα φανταοζμαι για να λες δυσάρεστη.. Ευχομαι αυτη τη φορα να δεσει γερα το μωρακι και να κατσει εκει για 9 ολοκληρους μηνες

Σε ευχαριστώ πολύ για την ευχή! Εύχομαι το ίδιο για όλες μας!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Πως μετρανε?? Γιατι εγω ξερω την ημερα σύλληψης.. Δεν ξερω απο περίοδο.. Εσεις μετρατε απο περιοδο? Απο την ημερα σύλληψης ειμαι 4 εβδομαδων.. Ηταν η 29 Νοεμβρίου η σύλληψη.. 

Α ρε κοριτσι μου.. Ασχημο σύστημα υγειας εχετε.. Επρεπε να  σε προσεξουν

Κοριτσι μου δεν ξερω την ιστορια σου.. Αλλα φανταοζμαι για να λες δυσάρεστη.. Ευχομαι αυτη τη φορα να δεσει γερα το μωρακι και να κατσει εκει για 9 ολοκληρους μηνες

Σοφακι παει εφυγε αυτο..παμε για το επομενο μηνα δυνατα..τι να κανουμε..χθες το ειπα και στον αντρα μου επειδη ειμουν σιγουρη απο το τεστ που εκανα γιατι τοσες μερες δεν του ειχα πει τιποτα..και του ειπα σημερα αυτο εμεινε καγκελο στεναχωρηθηκε πολυ οπως και εγω βεβαια

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...