Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Liakada είπε:

Καλημέρα! ΤΕΠ είχα 23/11. Εμένα την ημερομηνία την είχε γράψει λάθος, γι αυτό τηλεφωνήσα κ μου ξανά έστειλαν σωστές οδηγίες αλλά και προφορικά μου είχε πει κόβεται στις 34 εβδομάδες, που τις συμπλήρωσες. Όποτε θεωρώ ότι είσαι οκ αλλά πάρε και ένα τηλ για επιβεβαίωση.

Εμενα κορίτσια η μαμά μου είναι το ακριβώς αντίθετο: μου λέει όλη την ώρα κάνε μια καισαρική να τελειώνεις, καλύτερα να στο πάρουν νωρίτερα  με το ζάχαρο κλπ και με εκνευρίζει από την αντίθετη πλευρά!! Τι να κάνουν κ αυτές, έχουν κ αυτές τα άγχη τους μαζί με εμάς οι μανούλες!

Εμένα παλι καλα η μαμά μου δεν ανακατεύεται. Αλλά έχω την πεθερά και είναι ακομα χειροτερα. Ολη την ώρα λεει οτι δεν θα φτάσω μέχρι την 40η εβδομάδα και ότι θα γεννήσω νωρίτερα.. Αυτή πιο πολύ αγχώνεται απο εμένα, αλλά δεν μου αρέσει να μου περνάει το άγχος της. 

  • Μου αρέσει 2

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας ρε κορίτσια... Εχω πολυ καιρο να μπω... Εχω τον γιο μου τοσο καιρο και απασχολουμαστε και δεν καταλαβα πως περασε αυτη η εγκυμοσυνη.   Εχω δυσκολευτει και εγω πολυ με τον διαβητη..με κουρασε και γενικα εχω αρχισει και κουραζομαι υπερβολικά με αυτη τη ζεστη..  εγω την πέμπτη μπενω στην 35 εβδομαδα.. ευτυχως λιγο πριν κλεισω τον 3ο μηνα αλλαξα γιατρό και μου σταματησε ολη τη σακούλα με τα φάρμακα που έπαιρνα που μου είχε δώσει δυστυχώς προληπτικά ο άλλος γιατρός επειδή είχα  μία αποβολή............ Επίσης ο γιατρός που έχω τώρα έχει μηδαμινές καισαρικές στο ιστορικό του καταγεγραμμένες είναι εντελώς του ΦΥΣΙΚΟΥ τοκετού ούτε καν του φυσιολογικού και μου είπε ότι παρότι έχω ζάχαρο εφόσον είναι ρυθμισμένο αρκετά καλά χωρίς ινσουλίνη θα με περιμένει μέχρι και 43ης εβδομάδες...δλδ πητ εχω 26/06.....  Θα γινω μανούλα Σεπτεμβριου αν δεν γεννησω νωριτερα .. και τον γιο μου η αληθεια ειναι 41 εβδομαδα τον γεννησα με αναιτια καισαρικη και χωρις καμια ενδειξη τοκετου.. οποτε πολυ πιθανο να τραβηξουμε και τοσο πολυ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μόλις γύρισα έχω καταμπερδευτει με το πόσο εβδομάδων είμαι..υπερηχογραφικά μάλλον 33,5 εβδομάδων ...όποτε ο μικρός 2250 γραμμάρια κ όλα καλά..σε δύο εβδομάδες που θα ξαναπάω θα μου ορίσουν κ ημερομηνία γεννας..μου είπαν 38 εβδομάδα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Emilly800 είπε:

Κορίτσια μόλις γύρισα έχω καταμπερδευτει με το πόσο εβδομάδων είμαι..υπερηχογραφικά μάλλον 33,5 εβδομάδων ...όποτε ο μικρός 2250 γραμμάρια κ όλα καλά..σε δύο εβδομάδες που θα ξαναπάω θα μου ορίσουν κ ημερομηνία γεννας..μου είπαν 38 εβδομάδα.

Πήγα κ εγώ σήμερα στο μαιευτήριο να εξετάσει ο γιατρός τον τράχηλο. 2,6 ο τράχηλος και του είπα ότι κινείται πολύ το μωρό κ με Έστειλε για nst  που έδειξε ότι έχω συσπάσεις παιδιά. Όποτε μου είπε προγεστερονη και ξεκούραση να προχωρήσουν λίγο οι εβδομάδες…δεν έχει μείνει τίποτα να μην μου έχει εμφανιστεί στην εγκυμοσύνη αυτή.


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και από μένα ! Είχα και εγώ γιατρό σήμερα. 33+3 και 2156 η μπεμπα μας.. μια χαρά μας βρήκε.. 24/7 θα πάω στο ΡΕΑ να μου κάνει το εμβόλιο του κοκκυτη, κολπική καλλιέργεια και nst.. κορίτσια προχωράμε δεν έμεινε τπτ !!! Τον άλλο μήνα μια μια θα κρατάει στην αγκαλιά της το μωράκι της !!!!!! ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Liakada είπε:

Πήγα κ εγώ σήμερα στο μαιευτήριο να εξετάσει ο γιατρός τον τράχηλο. 2,6 ο τράχηλος και του είπα ότι κινείται πολύ το μωρό κ με Έστειλε για nst  που έδειξε ότι έχω συσπάσεις παιδιά. Όποτε μου είπε προγεστερονη και ξεκούραση να προχωρήσουν λίγο οι εβδομάδες…δεν έχει μείνει τίποτα να μην μου έχει εμφανιστεί στην εγκυμοσύνη αυτή.

Όλη την ώρα έχω συσπάσεις συμμαθήτριά κ σε όλη την εγκυμοσύνη ..δεν μου χρειάζεται καρδιοτοκογραφος για να το δω..όλη την ώρα κάγκελο μένω..τράχηλο ούτε καν μπήκα στον κόπο να δω σήμερα..δηλαδή να ξεντυθω να με δουν από κάτω..εκ των πραγμάτων έχει μικρύνει ο τράχηλος...κοιτάω απλά να κάνω χαλαρές κινήσεις κ εννοείται δεν μπορώ να ανέβω ούτε τρία σκαλοπάτια ούτε ανηφόρα..αυτά επιβαρύνουν πολύ..όποτε ότι κ αν γίνει από δω κ πέρα τα μωρά είναι ψιλοετοιμα..λίγο χαλαρά να είμαστε κ σε λίγο γενναμε.

6 ώρες πρίν, Liakada είπε:

Πήγα κ εγώ σήμερα στο μαιευτήριο να εξετάσει ο γιατρός τον τράχηλο. 2,6 ο τράχηλος και του είπα ότι κινείται πολύ το μωρό κ με Έστειλε για nst  που έδειξε ότι έχω συσπάσεις παιδιά. Όποτε μου είπε προγεστερονη και ξεκούραση να προχωρήσουν λίγο οι εβδομάδες…δεν έχει μείνει τίποτα να μην μου έχει εμφανιστεί στην εγκυμοσύνη αυτή.

Να σου πω.....σε έστειλε για καρδιοτοκογραφο επειδή Κούνιετσι πολύ το μωρό;;;τι σχέση έχει αυτό;;γιατί κ εμένα κοπανιεται πάρα πολύ έντονα..από τις συσπάσεις είναι δηλαδή;;;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Emilly800 είπε:

Όλη την ώρα έχω συσπάσεις συμμαθήτριά κ σε όλη την εγκυμοσύνη ..δεν μου χρειάζεται καρδιοτοκογραφος για να το δω..όλη την ώρα κάγκελο μένω..τράχηλο ούτε καν μπήκα στον κόπο να δω σήμερα..δηλαδή να ξεντυθω να με δουν από κάτω..εκ των πραγμάτων έχει μικρύνει ο τράχηλος...κοιτάω απλά να κάνω χαλαρές κινήσεις κ εννοείται δεν μπορώ να ανέβω ούτε τρία σκαλοπάτια ούτε ανηφόρα..αυτά επιβαρύνουν πολύ..όποτε ότι κ αν γίνει από δω κ πέρα τα μωρά είναι ψιλοετοιμα..λίγο χαλαρά να είμαστε κ σε λίγο γενναμε.

Να σου πω.....σε έστειλε για καρδιοτοκογραφο επειδή Κούνιετσι πολύ το μωρό;;;τι σχέση έχει αυτό;;γιατί κ εμένα κοπανιεται πάρα πολύ έντονα..από τις συσπάσεις είναι δηλαδή;;;;

Εγώ δεν είχα καταλάβει ότι είχα συσπάσεις. Νόμιζα ότι ήταν το μωρό που κάνει έτσι. Στον καρδιοτοκογραφο φάνηκε ότι έχω συσπάσεις. Που να ξέρω κ εγώ τι συμβαίνει… τώρα μου έδωσε τρία utrogestan κολπικά τη μέρα και να χαλαρώσω ρυθμούς.

επισης @xenia^^ επειδή το έκανα στο ρεα.. πρέπει να πληρώσεις πρώτα το rapid & μετά το κανεις. Μάλιστα ο κύριος στο ταμείο που βαριέται που ζει, όταν τον ρώτησα αν μετά θα ξανά περιμένω να πληρωσω και τον καρδιοτοκογραφο, μου είπε το αμίμητο: καλά μπορεί να βγει θετικό το τεστ και να μην μπορέσετε να κατεβείτε για την εξέταση… 


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Emilly800 είπε:

Όλη την ώρα έχω συσπάσεις συμμαθήτριά κ σε όλη την εγκυμοσύνη ..δεν μου χρειάζεται καρδιοτοκογραφος για να το δω..όλη την ώρα κάγκελο μένω..τράχηλο ούτε καν μπήκα στον κόπο να δω σήμερα..δηλαδή να ξεντυθω να με δουν από κάτω..εκ των πραγμάτων έχει μικρύνει ο τράχηλος...κοιτάω απλά να κάνω χαλαρές κινήσεις κ εννοείται δεν μπορώ να ανέβω ούτε τρία σκαλοπάτια ούτε ανηφόρα..αυτά επιβαρύνουν πολύ..όποτε ότι κ αν γίνει από δω κ πέρα τα μωρά είναι ψιλοετοιμα..λίγο χαλαρά να είμαστε κ σε λίγο γενναμε.

Να σου πω.....σε έστειλε για καρδιοτοκογραφο επειδή Κούνιετσι πολύ το μωρό;;;τι σχέση έχει αυτό;;γιατί κ εμένα κοπανιεται πάρα πολύ έντονα..από τις συσπάσεις είναι δηλαδή;;;;

Αααα πολλές καινούριες ορολογίες διαβαζω.. Τι είναι το nst.. Τι είναι καρδιοτοκογραφο.. Γιατι εμιλυ μου μπερδεύτηκες με τις εβδομαδες σου?? Τι σε μπέρδεψε? Εγώ είμαι 34 εβδομαδων και 3 μερες σήμερα..(και καλα πέρασε η ώρα και εχουμε Τρίτη σήμερα) και παρασκευη έχω ραντεβού με τον γιατρο μου.. Εχω αγωνία να δω ότι πήρε αρκετά γραμμάρια το μικρό μου.. Να μην είναι αδύνατουλικο.. Απο την αλλη έχω αυτά τα περίεργα ποναλακια κάτω χαμηλα που μερικές φορές δεν μπορώ να περπατήσω σαν βελόνες κάτω ρε κοριτσια εκεί στην τρύπα μας συγνώμη κιόλας.. Λες και σκιζεται? Δεν ξέρω πως να το περιγράψω.. Αλλα οχι εξωτερικά.. Εσωτερικά.. Τι να είναι άραγε? 

Link to comment
Share on other sites

@Liakada μου μην αγχωνεσαι παιδι μου με τον τραχηλο!!!δεν βλεπεις εδω τι γινεται;με τραχηλο που εχει εξαλειφθει απο την 27η ειμαι!κ μπηκα 32η!!!αχ μακαρι να καταφερω να μπω κ στον μηνα μου!εστω 34η!

Κοριτσια μην ξανακουσω βλακειες για τον τροπο της γεννας!αφηστε τι λενε οι αλλοι.εσεις θα κανετε αυτο με το οποιο νιωθετε καλα.αφηστε πεθερες κ μαναδες να λενε. Εγω πηρα μονο μια δοση επισκληριδιο κνσφαδαζα απο τους πονους τοσες ωρες!παρακαλουσα για μια δοση ακομα.εκεινη την ωρα ακους το σωμα σου,οχι τι σου εχει πει η μανα σου πριν πας μαιευτηριο!επισης ειχα πει στονγιατρο να μην με κοψει κ 10 λεπτα πριν βγει η μικρη μου ειπε πολυ ευγενικα πως το μωρο πρεπει να βγει εντος 10λεπτου κ κρινει απαραιτηρο να με κοψει κ αν συμφωνω.τι θα πεις;οχι προτιμω να το κρατησω μεσα;παρακαλουσα να με κοψει να τελειωνει.κ αν σου πει ο γιατρος η πιεση η δικια σου κντου μωρου ειναι υψηλη,πρεπει νανστο παρω με καισαρικη,τι θα πεις οχι;ε μην τρελαθουμε.η κουμπαρα μου βρηκε το τελευταιο διμηνο γιατρο υπερ του φυσιολογικου.εμφανισε σημαδια προεκλαμψιας κ την εβαλαν να την παρακολουθουν στο μαιευτηριο.της ειπε ονγιατρος ακομα περιμενουμε δεν σε βαζω για καισαρικη.η κοπελα ειχε φτασει 39 κ 2.μου λεει εφτασα ως εδω για να κανω καισαρικη;ε,τελευταια μερα ονγιατρος της της ειπε δεν το διακινδυνευω,θα παμε για καισαρικη.το προσπαθησε ονανθρωπος παρακολουθωντας την μπας κ παεινγια φυσιολογικο.δεν της βγηκε.οκ.κ τι εγινε;τπτ.εκανε καισαρικη κ τωρα μωρουλι κ μαμα ειναι μια χαρα!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

. Απο την αλλη έχω αυτά τα περίεργα ποναλακια κάτω χαμηλα που μερικές φορές δεν μπορώ να περπατήσω σαν βελόνες κάτω ρε κοριτσια εκεί στην τρύπα μας συγνώμη κιόλας.. Λες και σκιζεται? Δεν ξέρω πως να το περιγράψω.. Αλλα οχι εξωτερικά.. Εσωτερικά.. Τι να είναι άραγε? 

Κι εγω κατι τετοιο εχω...εναν οξυ πονο..το ειπα στο γιατρο κ λεει ειναι φυσιολογικο...ακριβως τι ειναι δν καταλαβα αλλα προετοιμαζεται το μηχανημα σιγα σιγα....

Εγω σημερα επλενα ρουχακια 8 ωρες...εβαζα πλυντηριο, απλωνα,  τα προσεχα συνεχεια να μαζευω τα στεγνα και ξανα απ την αρχη...μετα η μαμα μου τα σιδερωσε κ ετσι ειμαστε σχεδον ετοιμοι κι απ αυτα...απο σημερα μετραω αντιστροφα 3 βδομαδες!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Αααα πολλές καινούριες ορολογίες διαβαζω.. Τι είναι το nst.. Τι είναι καρδιοτοκογραφο.. Γιατι εμιλυ μου μπερδεύτηκες με τις εβδομαδες σου?? Τι σε μπέρδεψε? Εγώ είμαι 34 εβδομαδων και 3 μερες σήμερα..(και καλα πέρασε η ώρα και εχουμε Τρίτη σήμερα) και παρασκευη έχω ραντεβού με τον γιατρο μου.. Εχω αγωνία να δω ότι πήρε αρκετά γραμμάρια το μικρό μου.. Να μην είναι αδύνατουλικο.. Απο την αλλη έχω αυτά τα περίεργα ποναλακια κάτω χαμηλα που μερικές φορές δεν μπορώ να περπατήσω σαν βελόνες κάτω ρε κοριτσια εκεί στην τρύπα μας συγνώμη κιόλας.. Λες και σκιζεται? Δεν ξέρω πως να το περιγράψω.. Αλλα οχι εξωτερικά.. Εσωτερικά.. Τι να είναι άραγε? 

Ακριβώς έτσι νιώθω Σοφάκι δεν μπορώ να κάνω βήμα χωρίς σούβλιες..μπερδεύτηκα επειδή μου έγραφαν άλλη εβδομάδα βάσει υπερήχου..αλλά τώρα θα το πάω ημερολογιακά ...καρδιοτοκογραφο θα κάνουμε από δω κ πέρα επειδή βλέπουν τους παλμούς του εμβρύου επί μισή ωρίτσα κ εκεί φαίνονται τυχόν συσπάσεις κ επίσης αν το μωρό έχει δυσχέρεια δηλαδή αν μέσα στο μισάωρο καταγραφής έχει παθολογικούς παλμούς..

10 ώρες πρίν, Liakada είπε:

Εγώ δεν είχα καταλάβει ότι είχα συσπάσεις. Νόμιζα ότι ήταν το μωρό που κάνει έτσι. Στον καρδιοτοκογραφο φάνηκε ότι έχω συσπάσεις. Που να ξέρω κ εγώ τι συμβαίνει… τώρα μου έδωσε τρία utrogestan κολπικά τη μέρα και να χαλαρώσω ρυθμούς.

επισης @xenia^^ επειδή το έκανα στο ρεα.. πρέπει να πληρώσεις πρώτα το rapid & μετά το κανεις. Μάλιστα ο κύριος στο ταμείο που βαριέται που ζει, όταν τον ρώτησα αν μετά θα ξανά περιμένω να πληρωσω και τον καρδιοτοκογραφο, μου είπε το αμίμητο: καλά μπορεί να βγει θετικό το τεστ και να μην μπορέσετε να κατεβείτε για την εξέταση… 

Αααα μπερδέψες κίνηση με σύσπαση;;το πέτρωμα είναι η σύσπαση..το μωρό απλά κοπανιεται χωρίς να σκληραίνει η κοιλιά ..εγώ πλέον είναι ντιπ εκπαιδευμένη μετά από έξι μήνες συσπάσεις...πήγα στην αυχενική με κοιλιά πλάκα κ όπως ξάπλωσα η μήτρα σηκώθηκε σούζα από αριστερή μεριά..εγώ ένιωθα το πέτρωμα κ λέω του γιατρού να να τι είναι αυτό σύσπαση;;ςκ γελούσε ..μπα δεν είναι μου έλεγε κινήσεις της μήτρας είναι..ποιες κινήσεις βρε γίδια όλοι..μετά το κατάλαβαν όσοι με παρακολουθούσαν ότι συσπασομουν σε όλη την εγκυμοσύνη...νομίζω από θαύμα γλίτωσαν την πλήρη κατάκλιση εγώ..κ απλά ο τράχηλος μου στις 17 /6 που τον μέτρησα πήγε στο 2,9 και τώρα δεν μπαίνω καν στον κόπο πιστεύω μίκρυνε κ άλλο πολύ κ απλά λίγο προσέχω..

Κορίτσια την επόμενη εβδομάδα που θα κάνω εξετάσεις μου έγραψε κ αιμολυτικό στρεπτόκοκκο που γίνεται 35 εβδομαδα.στον μεγάλο δεν θυμάμαι να τσεκαρα κάτι τέτοιο..πολλά καινούρια.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Liakada είπε:

Εγώ δεν είχα καταλάβει ότι είχα συσπάσεις. Νόμιζα ότι ήταν το μωρό που κάνει έτσι. Στον καρδιοτοκογραφο φάνηκε ότι έχω συσπάσεις. Που να ξέρω κ εγώ τι συμβαίνει… τώρα μου έδωσε τρία utrogestan κολπικά τη μέρα και να χαλαρώσω ρυθμούς.

επισης @xenia^^ επειδή το έκανα στο ρεα.. πρέπει να πληρώσεις πρώτα το rapid & μετά το κανεις. Μάλιστα ο κύριος στο ταμείο που βαριέται που ζει, όταν τον ρώτησα αν μετά θα ξανά περιμένω να πληρωσω και τον καρδιοτοκογραφο, μου είπε το αμίμητο: καλά μπορεί να βγει θετικό το τεστ και να μην μπορέσετε να κατεβείτε για την εξέταση… 

Ωχ αλήθεια έχει και τέτοια ; Το rapid στο κάνουν εκεί ; Επίσης ο σύζυγος επιτρέπεται να είναι μαζί η πάλι μόνη ; Και ποσο κοστίζει περίπου το nst ??? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , xenia^^ είπε:

Ωχ αλήθεια έχει και τέτοια ; Το rapid στο κάνουν εκεί ; Επίσης ο σύζυγος επιτρέπεται να είναι μαζί η πάλι μόνη ; Και ποσο κοστίζει περίπου το nst ??? 

Ναι εκεί, εκτός αν έχει πάει κάπου εκτός και το έχεις κάνει για να γλιτώσεις χρόνο. Γιατί εμένα μου πήρε μια ώρα η διαδικασία μόνο για το rapid. Να είμαι ειλικρινής, το nst μετά ευτυχως δεν το πλήρωσα. Ο σύζυγος έξω η στο κυλικείο, απαγορεύεται αυστηρά να κατέβει εκεί που γίνονται τα καρδιοτοκογραφηματα. 
 

@Emilly800 Εγώ νόμιζα ότι τα πετρώματα τα αναγνώριζα, όπως και τις κλωτσιές εννοείται. Όμως ήταν κάτι περίεργες κινήσεις που δεν ήταν σαν πετρώματα αυτά… 

  • Μου αρέσει 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Liakada είπε:

Ναι εκεί, εκτός αν έχει πάει κάπου εκτός και το έχεις κάνει για να γλιτώσεις χρόνο. Γιατί εμένα μου πήρε μια ώρα η διαδικασία μόνο για το rapid. Να είμαι ειλικρινής, το nst μετά ευτυχως δεν το πλήρωσα. Ο σύζυγος έξω η στο κυλικείο, απαγορεύεται αυστηρά να κατέβει εκεί που γίνονται τα καρδιοτοκογραφηματα. 
 

@Emilly800 Εγώ νόμιζα ότι τα πετρώματα τα αναγνώριζα, όπως και τις κλωτσιές εννοείται. Όμως ήταν κάτι περίεργες κινήσεις που δεν ήταν σαν πετρώματα αυτά… 

Δηλαδή να το κάνει την ίδια μέρα πριν πάω στο ΡΕΑ ή μπορώ και την προηγούμενη ;; Τι σπάσιμο νεύρων είναι αυτό το πράγμα με τα τεστ.. και εντωμεταξύ είμαι εμβολιασμένη.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , xenia^^ είπε:

Δηλαδή να το κάνει την ίδια μέρα πριν πάω στο ΡΕΑ ή μπορώ και την προηγούμενη ;; Τι σπάσιμο νεύρων είναι αυτό το πράγμα με τα τεστ.. και εντωμεταξύ είμαι εμβολιασμένη.. 

Να τους τηλεφωνήσεις και να ρωτήσεις καλύτερα, μήπως με το πιστοποιητικό εμβολιασμού περνάς… σε διαφορετική περίπτωση θα σου έλεγα να το κανεις κάπου αλλου από πριν, ίσως κ το ίδιο πρωινό. Εμένα μου πήρε μια ώρα μόνο το rapid.


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...