Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

πρίν από 33 λεπτά , Φραουλίνο είπε:

Όλα καλά κορίτσι μου εμείς προς το παρόν ευχαριστώ πολύ που ρωτάς!! Οι συσπασεις συνεχίζουν αλλά ακανόνιστα και χωρίς ιδιαίτερο πόνο.. Από Δευτέρα θα πάω πάλι για nst να δούμε που βρισκόμαστε. Τελειώσαμε και με τις ενέσεις κορτιζόνης οπότε είμαστε καλά, η μπεμπα έχει περάσει και τα 2500 κιλά που από ότι μου είπε ο γιατρός είναι βασικό για να μη μπει θερμοκοιτίδα..

Γενικά κορίτσια είναι πολύ κινητική τις τελευταίες μέρες πάει πέρα δώθε και οι κινήσεις της έχουν αρχίσει και λίγο να με πονάνε ώρες ώρες! Νιώθω να αλλάζουν γενικά τα πράγματα στο σώμα μου και στην αίσθηση οπότε υποψιάζομαι ότι πλησιάζει η ώρα! Αυτό που φοβάμαι είναι μην έχω καμία διαστολή μετά από τόσες μέρες συσπασεων και δεν το έχουμε πάρει χαμπάρι.. 

Καλε τι έχουν πάθει τα μωράκια μας.. σε όλες βιάζονται να βγουν ;;; Έτσι όπως τα περιγράφω στη μαμά μου αυτά που νιώθω μου λέει ότι θα βγει πιο γρήγορα.. ρε λες ;;; Και εγώ την νιώθω γενικά πολύ δραστήρια και η τάση της είναι προς τα κάτω.. βέβαια ο γιατρός την Δευτέρα μου είπε ότι δε φαίνεται κάτι για πολύ πιο νωρίς.. εγω πάλι έχω την αίσθηση οτι δεν την ψήνει πολύ εκεί μέσα και ότι θα βγει νωρίτερα από 27/8… για να δούμε… πωπω κορίτσια μου σε λίγες μέρες θα ξεκινάμε να καταγράφουμε το πινακακι με τις πραγματικές ημερομηνίες τοκετού.. με το καλό σε όλες μας ❤️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κοριτσια μου...όπως βλέπω όλες έχουμε τα ιδια συμπτώματα πανω κατω...κι εμενα αλλαξε λιγο ο τροπος που κινειται αλλα σε γενικες γραμμες παραμενει δραστηριος...ευτυχως δλδ γτ με τετοιο αγχος δεν θα αντεχα ησυχο μωρο..

Σχετικά με τις εξετασεις μου πλεον κανω καθε βδομαδα...ανεβαινει συνεχεια η αλκαλικη φωσφαταση και τωρα αρχισε να περναει το οριο και το ουρικο...σημερα με πηρε ο γιατρος και μου ειπε να προσεχω και να μετραω πιεση και αφου η πιεση ειναι ψαμηλη και δεν εχω και πρηξιματα ολα καλα...βεβαια εγω σημερα ξυπνησα με πρησμενα χερια και αρχισαν να πρηζονται και τα ποδια...να σας πω την αληθεια σκεφτομαι σοβαρα να μην το καθυστερησω και να παω στις 38 βδομαδες με προκληση...φοβαμαι πως αν το αφησω μην γινει καμια βλακεια και χρειαστει καμια καισαρικη αναγκαστικα...ενταξει, αυτο που θελω πανω απ ολα ειναι να ειναι γερο το μωρακι αλλα αν εχω μια ευκαιρια να γεννησω φυσιολογικα θα την αξιοποιησω

Εσας οι εξετάσεις σας πως είναι;... εγω τωρα που γραφω εχω τα ποδαρακια στη λεκανη με κρυο νερο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Stalicha είπε:

@Φραουλίνο αυτο με τη διαστολη αγχωνει κ εμενα.αραγε υπαρχει θεμα αν εχεις κ δεν το εχεις παρει χαμπαρι;κοιτα...εγω απο την 27η εβδομαδα που βρηκαν πως εχει εξαλειφθει ο τραχηλος ειχα διαστολη 1.5 με 2.στην πρωτη γεννα επισης ειχα μικρη διαστολη που βρεθηκε απο την 32η εβδομαδα κ γεννησα 40η.οποτε φανταζομαι σε τετοια επιπεδα δεν αποτελει προβλημα.εγω σκεφτομαι μην τυχον κ εχει παει 4 κ ειναι προβλημα κ δεν το χω καταλαβει.οπως κ να χει τη δευτερα στο γιατρο θα μαθω!

Δεν νομίζω ότι ειναι πρόβλημα αφού έχεις από την 27η εβδομάδα και δεν σου έχουν πει κάτι.. Εγώ σκεφτόμουν μικρόβια κλπ αλλά μπορεί να λέω και βλακειες. Σου έχουν πει εσένα να κάνεις κάτι, να βάζεις πχ κανένα υπόθετο για μηκυτες όσο έχεις διαστολή;; Αυτό σκεφτόμουν και το είπα αλλά δεν ξέρω αν στέκει κιόλας.. Και 4 να έχει πάει ποιο το πρόβλημα; Απλά θα είσαι πιο κοντά στη γέννα όταν αρχίσει η διαδικασία.. Βέβαια για να πάει 4 φαντάζομαι συνεπάγεται συσπασεις τοκετού με αρκετό πόνο, δεν φτάνει έτσι απλά οπότε μην ανησυχείς. Γιατρό ποτέ έχεις ξανά; 

3 ώρες πρίν, xenia^^ είπε:

Ιιιιιιιιιιι αυτό το να πάλλεται το νιώθω κι εγώ καμία φορά.. Σαν να τρεμοπαίζει κι λέω γιατί τρέμει έτσι η μπεμπα νευρικό κλονισμό έπαθε ;; Για κάτσε να δούμε τι θα μας πει αυτό το nst………

Και εγώ το νιώθω αυτό, τρέμει όλη η κοιλιά λες και γίνεται σεισμός.. Δεν καταλαβαίνω τι κάνει εκεί μέσα! 

3 ώρες πρίν, Liakada είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!! Όλα καλά θα είναι, κάτι θα καταλάβαινες αν είχες διαστολή πιστεύω… επίσης δοκίμασα το παγωτο και.. ήταν σούπερ! Ευχαριστώ για την πρόταση!

@Stalicha σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα;

Τέλεια, χαίρομαι που σου άρεσε!!! ❤️

πρίν από 45 λεπτά , fotini* είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου...όπως βλέπω όλες έχουμε τα ιδια συμπτώματα πανω κατω...κι εμενα αλλαξε λιγο ο τροπος που κινειται αλλα σε γενικες γραμμες παραμενει δραστηριος...ευτυχως δλδ γτ με τετοιο αγχος δεν θα αντεχα ησυχο μωρο..

Σχετικά με τις εξετασεις μου πλεον κανω καθε βδομαδα...ανεβαινει συνεχεια η αλκαλικη φωσφαταση και τωρα αρχισε να περναει το οριο και το ουρικο...σημερα με πηρε ο γιατρος και μου ειπε να προσεχω και να μετραω πιεση και αφου η πιεση ειναι ψαμηλη και δεν εχω και πρηξιματα ολα καλα...βεβαια εγω σημερα ξυπνησα με πρησμενα χερια και αρχισαν να πρηζονται και τα ποδια...να σας πω την αληθεια σκεφτομαι σοβαρα να μην το καθυστερησω και να παω στις 38 βδομαδες με προκληση...φοβαμαι πως αν το αφησω μην γινει καμια βλακεια και χρειαστει καμια καισαρικη αναγκαστικα...ενταξει, αυτο που θελω πανω απ ολα ειναι να ειναι γερο το μωρακι αλλα αν εχω μια ευκαιρια να γεννησω φυσιολογικα θα την αξιοποιησω

Εσας οι εξετάσεις σας πως είναι;... εγω τωρα που γραφω εχω τα ποδαρακια στη λεκανη με κρυο νερο!

Εμένα είναι εντάξει οι εξετάσεις αλλά δεν κάνω τέτοιες, έκανα τώρα πάλι τις κλασικές που μου βάζει κάθε μήνα και δεν ξέρω αν θα ξανακάνω αιματολογικες μέχρι να γεννήσω. Σου βάζει για κάποιο λόγο αλκαλική φωσφαταση και ουρικο ή έτσι προληπτικά; 

Βάλε τα ποδαράκια σε κρύο νερό και μην αγχώνεσαι, τα πρηξιματα είναι πολύ φυσιολογικά τώρα από την εγκυμοσύνη τις κατακρατήσεις και τη ζέστη.. Πονοκέφαλοι και πρησμένο πρόσωπο ξέρω ότι είναι ανησυχητικό. 

Link to comment
Share on other sites

@Liakada ειμαι πιο πισω απο ολες σας δυστυχως.σημερα κλεινω την 32η!!!βεβαια εγω το θεωρω αθλο!μακαρι να κλεισω και την 34η!

@Φραουλίνο οταν βρηκαμε το θεμα με τον τραχηλο,ο γιατρος μου εδωσε 10 μερες προληπτικα αμοξιλ,προφανως για να προλαβουμε καποια μολυνση κ να μην σπασουν τα νερα(εχω διαβασει οτι αν μπει μικροβιο μπορει να τρυπησει το σακο).βεβαια δεν μπορουσα να την παιρνω επαπειρον κ τηνσταματησαμε.απο την 27η κανω καθε εβδομαδα αιματολογικες και crp που δειχνει αν εχεις καποια μολυνση.προφανως θελει να με ελεγχει ωστε να προλαβει να χορηγησει αντιβιωση.την προηγ εβδομαδα μου ειπε αντι για καθε εβδομαδα,να κανω καθε 10 μερες.φανταζομαι πως αν φτασω τις 34 εβδομαδες θα μου τις κοψει εντελως κ τις εξετασεις αυτες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Stalicha είπε:

@Liakada ειμαι πιο πισω απο ολες σας δυστυχως.σημερα κλεινω την 32η!!!βεβαια εγω το θεωρω αθλο!μακαρι να κλεισω και την 34η!

@Φραουλίνο οταν βρηκαμε το θεμα με τον τραχηλο,ο γιατρος μου εδωσε 10 μερες προληπτικα αμοξιλ,προφανως για να προλαβουμε καποια μολυνση κ να μην σπασουν τα νερα(εχω διαβασει οτι αν μπει μικροβιο μπορει να τρυπησει το σακο).βεβαια δεν μπορουσα να την παιρνω επαπειρον κ τηνσταματησαμε.απο την 27η κανω καθε εβδομαδα αιματολογικες και crp που δειχνει αν εχεις καποια μολυνση.προφανως θελει να με ελεγχει ωστε να προλαβει να χορηγησει αντιβιωση.την προηγ εβδομαδα μου ειπε αντι για καθε εβδομαδα,να κανω καθε 10 μερες.φανταζομαι πως αν φτασω τις 34 εβδομαδες θα μου τις κοψει εντελως κ τις εξετασεις αυτες.

Ναι και μένα μου έκανε κατευθείαν crp για να δούμε αν ευθύνεται κάτι τέτοιο για τις συσπασεις αλλά όλα καλά! Δεν είχα και διαστολή τότε.. Τώρα δεν ξέρω τι γίνεται αλλά μέσα στην εβδομάδα θα δούμε. Θα ήμουν πιο ήσυχη να κάναμε και μια καλλιέργεια κολπικου υγρού αλλά δεν μου είπε κάτι.. Μόνο για το στρεπτοκοκκο ότι θα κάνουμε σε μια δυο εβδομάδες και οταν τον ρώτησα αν μέχρι τότε γεννήσω τι γίνεται μου είπε ότι απλά θα πάρω προληπτικά αντιβίωση στον τοκετό. 

Θα φτάσεις κορίτσι μου και στις 34, τα έχεις πάει πολύ καλά! Όπως και να χει όμως μια χαρά θα είναι το μωρό σου, όσο πιο πολύ μείνει από εδώ και πέρα τόσο το καλύτερο αλλά μη σκας όλα καλά θα είναι!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Stalicha εγω οταν ειχα παει να γεννησω το 2ο με ραντεβου για προκληση στις 38 εβδομαδες ειχα διαστολη 4 και δεν ειχα παρει χαμπαρι. Δεν ειχα ουτε συσπασεις ουτε τιποτα. Το μωρο γενικα δεν ηταν ιδιαιτερα δραστηριο, γενικα λιγο ζεν κατασταση. Ετσι ηταν και τους πρωτους μηνες οταν γεννηθηκε. Κοιμοταν ολη μερα και κοιταζε μουτρωμενος.

Εμενα παντως απο αιματολογικες μου κανει μονο γενικη αιματος, γενικη ουρων, αντισωματα και βιτ d, αυτα καθε 6 εβδομαδες. Αλκαλικη, ουρικο και crp δεν εχω κανει ποτε.

Α! Ειχα κανει και μια καλλιεργεια κολπικου στην αρχη και μου ειπε θα κανω αλλη μια πριν γεννησω


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , CMES είπε:

@Stalicha εγω οταν ειχα παει να γεννησω το 2ο με ραντεβου για προκληση στις 38 εβδομαδες ειχα διαστολη 4 και δεν ειχα παρει χαμπαρι. Δεν ειχα ουτε συσπασεις ουτε τιποτα. Το μωρο γενικα δεν ηταν ιδιαιτερα δραστηριο, γενικα λιγο ζεν κατασταση. Ετσι ηταν και τους πρωτους μηνες οταν γεννηθηκε. Κοιμοταν ολη μερα και κοιταζε μουτρωμενος.

Εμενα παντως απο αιματολογικες μου κανει μονο γενικη αιματος, γενικη ουρων, αντισωματα και βιτ d, αυτα καθε 6 εβδομαδες. Αλκαλικη, ουρικο και crp δεν εχω κανει ποτε.

Α! Ειχα κανει και μια καλλιεργεια κολπικου στην αρχη και μου ειπε θα κανω αλλη μια πριν γεννησω

Και μένα έτσι ακριβώς αυτά που είπες κάνουμε κάθε μήνα συν θυροειδή και καλλιέργεια ούρων. Crp κάναμε τώρα μόνο λόγω των έντονων πρόωρων συσπασεων, αλλα όλα τα αλλα δεν μου τα έχει βάλει ποτέ.. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτες τις εξετασεις που μου βαζει κανονικα τις βαζουν στο τριτο τριμηνο για να ελεγχουν το συκωτι ενώ αποτελλουν και δεικτες για προεκλαμψια, χολοσταση κ.ά...ωστόσο επειδή βγηκαν η χολοσταση και το ουρικο τσιμπημενα τα ελεγχω καθε βδομαδα για να μην ξεφυγουμε

6 ώρες πρίν, CMES είπε:

εγω οταν ειχα παει να γεννησω το 2ο με ραντεβου για προκληση στις 38

Τελικα γεννησες φυσιολογικα;

10 ώρες πρίν, Stalicha είπε:

ειμαι πιο πισω απο ολες σας δυστυχως.σημερα κλεινω την 32η!!!βεβαια εγω το θεωρω αθλο!μακαρι να κλεισω και την 34η!

Μπραβο κοριτσι...εισαι στα μεσα σχεδον του ογδοου....ολα καλα θα πανε και θα φτασεις❤

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μια ερωτηση.ξερω οτι το μωρο ειναι πολυ χαμηλα μιας κ εχει εξαλειφθει σχεδον ο τραχηλος.καποιες φορες ομως νιωθω χτυπηματα στην ηβικη περιοχη.τοσο χαμηλα,σχεδον πανω απο τα εξωτερικα χειλη.μου φαινεται ενα βημα ή καλυτερα μισο βημα πριν βγει.ειναι λογικο ρε γαμωτο;δλδ λεω να δεις μεχρι αυριο θα γεννησω.νιωθω οτι αν μου σπασουν τα νερα,απλα θα βγει στο τσακα τσακα τοσο χαμηλα που ειμαι!το χετε νιωσει καθολου απο οταν περασατε πχ την 30η εβδομαδα;να εχω ελπιδες πως θα αμτεξει λιγο ακομα ο μικρος;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, fotini* είπε:
On 18/7/2021 at 9:06 ΠΜ, CMES είπε:

εγω οταν ειχα παει να γεννησω το 2ο με ραντεβου για προκληση στις 38

Τελικα γεννησες φυσιολογικα;

Ναι το ραντεβου ηταν για προκληση και φυσιολογικο τοκετο. Και τωρα ετσι θα κανω


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια καλή βδομάδα ! Αν και για εμάς ξεκίνησε απότομα. Ο άντρας μου χθες δυο σελφ τεστ θετικά πήγαμε για rapid και pcr εκείνος θετικός εγώ αρνητική. Σήμερα κλείνουμε 14 μέρες από τη δεύτερη δόση του εμβολίου. Το περνάει χαλαρά με βήχα. Ευχομαι έτσι να μείνει. Εμένα μου είπαν ότι σίγουρα την έχω φάει αλλά να μην ανησυχώ θα το περάσω χαλαρά εφόσον είμαι εμβολιασμένη. Ένα σοκ το έχω πάθει. Και ο γιατρός μου μου είπε να μην ανησυχώ αλλά θα μου δώσει προληπτικά λίγες αντιπηκτικές να κάνω.. Πφφ αν είναι δυνατόν.. εγώ μια ανησυχία την έχω γιατί δεν ξέρω αν και πως τελικά θα μου εκδηλωθεί. Από χθες και δέκα μέρες μας είπαν να κοιμόμαστε χωρια αλλά γενικά από εοδυ δεν προβλέπεται καραντίνα στους πλήρως εμβολιασμένους. Τι είναι αυτό το πράγμα ρε γαμωτο… και εκεί που ήμασταν όλο θετικά τεστ έβγαιναν 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, CMES είπε:

Ναι το ραντεβου ηταν για προκληση και φυσιολογικο τοκετο. Και τωρα ετσι θα κανω

Κι εγω με προκληση θα παω στις 38 γι αυτο ρωταω...φοβαμαι μην καταληξω σε καισαρικη...ελπιζω να πανε ολα καλα και να μη χρειαστει

10 ώρες πρίν, Stalicha είπε:

!το χετε νιωσει καθολου απο οταν περασατε πχ την 30η εβδομαδα;να εχω ελπιδες πως θα αμτεξει λιγο

Εγω απο τις 30 με 31 νοιωθω κατι εντονες σουβλιες πολυ χαμηλα που νομιζω οτι θα βγει απο κατω ή ότι θα σπάσουν τα νερα και τρεχω να ξαπλωσω...μονο οταν ξαπλωσω σταματαει ενω καθιστη εξακολουθει να ποναει

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , fotini* είπε:
3 ώρες πρίν, CMES είπε:

Ναι το ραντεβου ηταν για προκληση και φυσιολογικο τοκετο. Και τωρα ετσι θα κανω

Κι εγω με προκληση θα παω στις 38 γι αυτο ρωταω...φοβαμαι μην καταληξω σε καισαρικη...ελπιζω να πανε ολα καλα και να μη χρειαστει

Γιατι πιστευεις οτι θα καταληξεις καισαρικη; σε μενα δεν τεθηκε καν το ζητημα!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , xenia^^ είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλή βδομάδα ! Αν και για εμάς ξεκίνησε απότομα. Ο άντρας μου χθες δυο σελφ τεστ θετικά πήγαμε για rapid και pcr εκείνος θετικός εγώ αρνητική. Σήμερα κλείνουμε 14 μέρες από τη δεύτερη δόση του εμβολίου. Το περνάει χαλαρά με βήχα. Ευχομαι έτσι να μείνει. Εμένα μου είπαν ότι σίγουρα την έχω φάει αλλά να μην ανησυχώ θα το περάσω χαλαρά εφόσον είμαι εμβολιασμένη. Ένα σοκ το έχω πάθει. Και ο γιατρός μου μου είπε να μην ανησυχώ αλλά θα μου δώσει προληπτικά λίγες αντιπηκτικές να κάνω.. Πφφ αν είναι δυνατόν.. εγώ μια ανησυχία την έχω γιατί δεν ξέρω αν και πως τελικά θα μου εκδηλωθεί. Από χθες και δέκα μέρες μας είπαν να κοιμόμαστε χωρια αλλά γενικά από εοδυ δεν προβλέπεται καραντίνα στους πλήρως εμβολιασμένους. Τι είναι αυτό το πράγμα ρε γαμωτο… και εκεί που ήμασταν όλο θετικά τεστ έβγαιναν 

Περαστικά κορίτσι!! Εύχομαι να μην έχεις κολλήσει. Τουλάχιστον έχεις εμβολιαστεί.. πως να μην βγαίνουν θετικά τα τεστ, έξω γίνεται χαμός. Ο κόσμος για κάποιον λόγο πιστεύει ότι όλο αυτό πέρασε (;). Δεν πάει καθόλου καλά η κατάσταση.


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, xenia^^ είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλή βδομάδα ! Αν και για εμάς ξεκίνησε απότομα. Ο άντρας μου χθες δυο σελφ τεστ θετικά πήγαμε για rapid και pcr εκείνος θετικός εγώ αρνητική. Σήμερα κλείνουμε 14 μέρες από τη δεύτερη δόση του εμβολίου. Το περνάει χαλαρά με βήχα. Ευχομαι έτσι να μείνει. Εμένα μου είπαν ότι σίγουρα την έχω φάει αλλά να μην ανησυχώ θα το περάσω χαλαρά εφόσον είμαι εμβολιασμένη. Ένα σοκ το έχω πάθει. Και ο γιατρός μου μου είπε να μην ανησυχώ αλλά θα μου δώσει προληπτικά λίγες αντιπηκτικές να κάνω.. Πφφ αν είναι δυνατόν.. εγώ μια ανησυχία την έχω γιατί δεν ξέρω αν και πως τελικά θα μου εκδηλωθεί. Από χθες και δέκα μέρες μας είπαν να κοιμόμαστε χωρια αλλά γενικά από εοδυ δεν προβλέπεται καραντίνα στους πλήρως εμβολιασμένους. Τι είναι αυτό το πράγμα ρε γαμωτο… και εκεί που ήμασταν όλο θετικά τεστ έβγαιναν 

Να μην αγχωνεσαι καθολου.παλι καλα που εκανες το εμβολιο κ εσυ κ ο αντρας σου.λογικα αν το περασεις θα το περασεις πολυ χαλαρα.βεβαια οσο μπορεις να εισαι αποκομμενη τοσο καλυτερα για να μην κολλησεις.μια χαρα θα εισαι θα το δεις.λογικη βεβαια η ανησυχια σου.κ εγω περιμενω να κανω τη β δοση κ να περασει κ ενα ευλογο διαστημα ωστε να ηρεμησω λιγο ψυχολογικα κ να μην ειμαι κ αγχωμενη με το μαιευτηριο κντη θερμοκοιτιδα αν χρειαστει να μεινει το μωρο.

Οσον αφορα τα δικα μου,καναμε το ντοπλερ σημερα.ολα καλα.το.μωρο τελεια.2 κιλα.ακριβως οπως κ η κορη μου σε αυτη τη βδομαδα.πλακουντας κ αμνιακα μια χαρα

Ο τραχηλος χαλια.4 χιλ!περιμενουμε απο στιγμη σε στιγμη.βεβαια μου λεει δεν αποκλειω κ να μπεις στο μηνα σου ή να βγει κ τελειομηνο.βασικα μου ειπε ειναι αθλος που φτασαμε ως εδω.κ τωρα να βγει λογικα ειναι μια χαρα.κατσε στο κρεβατι μπας κ.παρουμε 2 βδομαδες ακομα.οταν πιεζει το μωρο σκεφτειτε ο τραχηλος εξαλειφεται!Οποτε συνεχιζω στο ιδιο μουντ.κρεβατι κ ηρεμια κ προγεστερονη κ ελπιζουμε τλχ να μην χρειαστει το μωρο πολλες μερες θερμοκοιτιδα.

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...