Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

πρίν από 14 λεπτά , Emilly800 είπε:

...όταν συμβαίνει μου προκαλεί εκτός των άλλων φούντωμα μέχρι τον λαιμό...σαν να μου ανεβάζει κ γαστρικά υγρά μαζί με το πέτρωμα..μαρτύριο

Ακριβως αυτο!!!

Χθες κοριτσια αγορασα επιτελους φορμακια για το μωρο. Μου φανηκαν τοοοοοσο μικρα! Επισης πηρα ενα μαγιο εγκυμοσυνης για να μην ξεχειλωσω τα δικα μου (ετσι κι αλλιως ολοσωμα φοραω) και βρηκα ωραιοτατο με 11 ευρω!!

  • Μου αρέσει 4

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κι εγω κοριτσια απ τη δυσφορια καταλαβαινω οτι αρχιζει συσπαση...επισης εχει τωρα μία ωρα που δεν μπορω να σηκωθω, νομιζω θα βγει...εχω σουβλιες απο κατω συνεχεια και δυνατες...μπορει να εχει κατεβει γι αυτο, δεν ξερω...τριτη πάω στο γιατρό...

Εν τω μεταξυ αρχισε να στηνεται και το παιδικο και ειναι πανεμορφοοο...θελω να καθομαι συνεχεια εκει μεσα!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Οι περισσότερες από ότι βλέπω έχουμε συσπάσεις...εγώ από την αρχή τις έχω αλλά τώρα όσο πάει που μεγάλωσε η κύηση μου φέρνει δυσφορία ...όταν συμβαίνει μου προκαλεί εκτός των άλλων φούντωμα μέχρι τον λαιμό...σαν να μου ανεβάζει κ γαστρικά υγρά μαζί με το πέτρωμα..μαρτύριο.

Να σου πω κορίτσι μου την προηγούμενη εβδομάδα είχα την ίδια ανησυχία γιατί ξαφνικά αρχισα να νιώθω κλωτσιές του μωρού πολύ χαμηλά μέχρι το πιπι..όπως βλέπεις δεν το γέννησα ακόμα κ πήγα κ στο νοσοκομείο Δευτέρα κ όλα καλά..μάλλον νορμάλ είναι το α δεις κ εσύ την Δευτέρα..έχουν μεγαλώσει κ απλώνονται παντού..

Εγώ δεν έχω καθόλου συσπάσεις και με ανησυχεί λίγο μπορώ να πω.. Δεν προβλέπεται να έχω εύκολη γεννα. Θέλω να γεννήσω και φυσιολογικα αλλά άμα κοιμάται εντελώς το σύστημα .. :wacko: 

  • Χαχα 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Anneliz είπε:

Εγώ δεν έχω καθόλου συσπάσεις και με ανησυχεί λίγο μπορώ να πω.. Δεν προβλέπεται να έχω εύκολη γεννα. Θέλω να γεννήσω και φυσιολογικα αλλά άμα κοιμάται εντελώς το σύστημα .. :wacko: 

Χαχαχαχα..όχι βρε κοριτσάκι μου μην ανησυχείς..να χαίρεσαι που δεν βιώνεις αυτό το μαρτύριο...εμένα όποτε με πιάνουν εκτός από το σωματικό χαλί πέφτει κ η ψυχολογία μου .νιώθω χάλια...

 

Κορίτσια τις κινήσεις του μωρού πως τις νιώθετε;;εγώ όχι κάθε μέρα το ίδιο..πλέον άρχισε να μειώνει κινήσεις κ να κάνει έντονες κ απότομες κλοτσιες επίπονες..κ όταν αρχίζει να κινείται να χορεύει η κοιλιά..νιώθω όμως ότι άλλαξε το τέμπο..εσείς βλέπετε αλλαγές;;πρέπει να μετράμε κάθε ώρα πόσες κινήσεις κάνει;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Χαχαχαχα..όχι βρε κοριτσάκι μου μην ανησυχείς..να χαίρεσαι που δεν βιώνεις αυτό το μαρτύριο...εμένα όποτε με πιάνουν εκτός από το σωματικό χαλί πέφτει κ η ψυχολογία μου .νιώθω χάλια...

 

Κορίτσια τις κινήσεις του μωρού πως τις νιώθετε;;εγώ όχι κάθε μέρα το ίδιο..πλέον άρχισε να μειώνει κινήσεις κ να κάνει έντονες κ απότομες κλοτσιες επίπονες..κ όταν αρχίζει να κινείται να χορεύει η κοιλιά..νιώθω όμως ότι άλλαξε το τέμπο..εσείς βλέπετε αλλαγές;;πρέπει να μετράμε κάθε ώρα πόσες κινήσεις κάνει;;

Νομίζω πως αλλάζει τώρα το θέμα κινήσεις κι κλωτσιες γιατί αρχίζουν και στρμωχνονται.. Δεν έχουν τον ίδιο χώρο για να κινούνται.. Γυρίσαμε και εμεις από γιατρό.. Ξανα την αλλη Παρασκευή... Εντελει έχω και εγώ συσπασουλες.. Του είπα ότι την τελευταία εβδομάδα δυσκολεύομαι πολύ.. Νιωθω οτι θα βγει έξω.. Και σουβλιες και τετοια και μολις βαλαμε τον υπερηχο μου είπε να γιατι τα νιωθεις αυτά.. Εχει εμπεδωθεί το μωρο.. Ειναι ετοιμο για γεννα στην θεση που πρέπει μου είπε.. Μου ειπε οτι σε μερικές γυναίκες αυτό μπορεί να συμβεί γρήγορα όπως εμενα αλλά σε άλλες μπορεί να γίνει και τελευταία στιγμή λίγο πριν γεννηθεί το μωρο.. Εξαρτάται από κάθε γυναίκα και από κάθε εγκυμοσυνη μου είπε.. Το μωρο 2.200.. Και το αμνιακό υγρο έχει μειωθεί... Βλέπεις μόνο μωρο σχεδόν.. Επίσης ξεκίνησε να γερνάει ο πλακούντας μου.. Πράγμα μου είπε ότι μετράμε αντίστροφα για την γέννα.. Μου ειπε από την άλλη εβδομάδα μπαίνω στον μήνα μου οποτε ανά πάσα στιγμή μπορεί να συμβεί.. Μου εγραψε να πινω έξτρα φυλικο οξύ γιατί τις τελευταίες δύο φορές η φεριττινη μου έχει πέσει.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Χαχαχαχα..όχι βρε κοριτσάκι μου μην ανησυχείς..να χαίρεσαι που δεν βιώνεις αυτό το μαρτύριο...εμένα όποτε με πιάνουν εκτός από το σωματικό χαλί πέφτει κ η ψυχολογία μου .νιώθω χάλια...

 

Κορίτσια τις κινήσεις του μωρού πως τις νιώθετε;;εγώ όχι κάθε μέρα το ίδιο..πλέον άρχισε να μειώνει κινήσεις κ να κάνει έντονες κ απότομες κλοτσιες επίπονες..κ όταν αρχίζει να κινείται να χορεύει η κοιλιά..νιώθω όμως ότι άλλαξε το τέμπο..εσείς βλέπετε αλλαγές;;πρέπει να μετράμε κάθε ώρα πόσες κινήσεις κάνει;;

Εγώ να σου πω την αλήθεια ακόμα την νιώθω να είναι αρκετά δραστήρια εκτός απο μια ημέρα που δεν την ένιωθα για αρκετη ώρα και ανησυχησα, αλλά μετά τρελάθηκε στην κλωτσιά. Και όταν πήγα στον γιατρό μ είπε οτι πρέπει να μετράω τουλάχιστον 10 κλωτσιές μέσα στην ημέρα που οκ κάνει κ παραπάνω απο 10. Επίσης ναι κι εγω κάποιες φορές τις νιώθω πολυ επίπονες της κλωτσιές της 

  • Μου αρέσει 2

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια ! Και εγώ νομίζω έχω συσπάσεις πόνους δεν έχω ιδιαίτερους αλλά την νιώθω να σκληραίνει συχνά πυκνά.. το άλλο Σάββατο έχω nst και εμβόλιο κοκκυτη.. εσείς τα κάνατε αυτά ;; @Sofiamar93 άρα ετοιμάζεσαι εσυ εεεε;;;; Ποτε μπαίνεις στον μήνα σου ;;;; Όσο για τις κινήσεις και σε μένα κάποιες μέρες είναι πολύ δραστήρια κάποιες άλλες πιο ήσυχη.. την νιώθω σχεδόν όλη μέρα.. αλλά γενικά δεν μπορώ να πω ότι νιώθω τόσο κλωτσιές, όσο κινήσεις γενικώς να περνάνε χέρια πόδια από μπροστά μου να γίνονται τα βουναλάκια.. και φυσικά πιέζει πολύ την κύστη.. νιώθω ρεύματα να με περνάνε στο σημείο.. είναι χαμηλά και εμένα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , xenia^^ είπε:

καλημέρα κορίτσια ! Και εγώ νομίζω έχω συσπάσεις πόνους δεν έχω ιδιαίτερους αλλά την νιώθω να σκληραίνει συχνά πυκνά.. το άλλο Σάββατο έχω nst και εμβόλιο κοκκυτη.. εσείς τα κάνατε αυτά ;; @Sofiamar93 άρα ετοιμάζεσαι εσυ εεεε;;;; Ποτε μπαίνεις στον μήνα σου ;;;; Όσο για τις κινήσεις και σε μένα κάποιες μέρες είναι πολύ δραστήρια κάποιες άλλες πιο ήσυχη.. την νιώθω σχεδόν όλη μέρα.. αλλά γενικά δεν μπορώ να πω ότι νιώθω τόσο κλωτσιές, όσο κινήσεις γενικώς να περνάνε χέρια πόδια από μπροστά μου να γίνονται τα βουναλάκια.. και φυσικά πιέζει πολύ την κύστη.. νιώθω ρεύματα να με περνάνε στο σημείο.. είναι χαμηλά και εμένα.. 

Εγώ τα έκανα και τα δυο! Δεν είναι τπτ, διαδικαστικό! 
Εγω είμαι κυρίως σπίτι, όχι πολλά πολλά… από τη Δευτέρα που πήγα και είχα τις συσπάσεις, με την προγεστερονη που παίρνω, νομίζω καλύτερα είμαι. Αλλά μου φέρνει απίστευτη υπνηλία. Το μωρό κι εγώ το αισθάνομαι όχι να κλωτσάει όσο να βγαίνει μια από εδώ, μια από εκεί, να χώνεται στα πλευρά μου.. γενικά κινείται αλλά οπωσδήποτε κορίτσια ο χώρος του μειώνεται. Όσο θα περνάει ο καιρός θα τους είναι δύσκολο να κινούνται. Περιμένω τη Δευτέρα που έχω εμβρυολογο να δω πως είμαστε! 


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, xenia^^ είπε:

καλημέρα κορίτσια ! Και εγώ νομίζω έχω συσπάσεις πόνους δεν έχω ιδιαίτερους αλλά την νιώθω να σκληραίνει συχνά πυκνά.. το άλλο Σάββατο έχω nst και εμβόλιο κοκκυτη.. εσείς τα κάνατε αυτά ;; @Sofiamar93 άρα ετοιμάζεσαι εσυ εεεε;;;; Ποτε μπαίνεις στον μήνα σου ;;;; Όσο για τις κινήσεις και σε μένα κάποιες μέρες είναι πολύ δραστήρια κάποιες άλλες πιο ήσυχη.. την νιώθω σχεδόν όλη μέρα.. αλλά γενικά δεν μπορώ να πω ότι νιώθω τόσο κλωτσιές, όσο κινήσεις γενικώς να περνάνε χέρια πόδια από μπροστά μου να γίνονται τα βουναλάκια.. και φυσικά πιέζει πολύ την κύστη.. νιώθω ρεύματα να με περνάνε στο σημείο.. είναι χαμηλά και εμένα.. 

Στον μήνα μου μπαίνω το άλλο Σάββατο.. Αν και ο γιατρος μου το μετράει αλλιώς.. Οτι κάθε 21 του μηνος αλλάζω μήνα.. Αρα την αλλη εβδομαδα όπως και να έχει μπαίνω στον μήνα μου... Εγω νιωθω τις κλωτσιες του από το πλάι.. Ειναι σε σχήμα  C το σωμα του.. Οποτε όλες οι κλωτσιες είναι είτε στα πλευρά είτε στο πλάι χαμηλα λες και μου σκίζει το δερμα.. Χαχαχα.. Αφου και εχθες του γιατρού έριχνε κάτι κλωτσιες και μου κανει ο γιατρος κακόμοιρα μου δεν κάθεται ήσυχος ε? Του λεω ποτέ.. Αλλα να σας πω κάτι.. Προτιμώ να είναι έτσι παρα να ανησυχώ και να μετράω κινήσεις.. Θυμάμαι η καημένη η φίλη μου έφτασε σε σημειο να πάει γιατρο γιατι δνε ένιωθε για ωωωωρες το μωρο της.. Το τι αγχος πέρασε δεν φαντάζεστε.. Οποτε καλύτερα έτσι.. Ας είναι άτακτουλης.. Μιλησα και λίγο με την κλινική μου αλλά Δευτέρα θα μιλήσω με την υπεύθυνη για τα δωμάτια.. Εμας εδω είναι δωρεάν λόγω του συστήματος υγείας και μόνο δίκλινα.. Αλλα αν θελω μονόκλινο για να ειναι μαζί μου άντρας μου και να είμαστε μόνοι υπάρχει μια πολύ μικρή χρέωση.. Που μου είπε ότι είναι για το κρεβατι του και το φαγητό του. Αλλά είναι πολύ μικρή χρέωση.. Οποτε μάλλον κοριτσια θα πάρω μονόκλινο να έχουμε την ησυχία μας.. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Στον μήνα μου μπαίνω το άλλο Σάββατο.. Αν και ο γιατρος μου το μετράει αλλιώς.. Οτι κάθε 21 του μηνος αλλάζω μήνα.. Αρα την αλλη εβδομαδα όπως και να έχει μπαίνω στον μήνα μου... Εγω νιωθω τις κλωτσιες του από το πλάι.. Ειναι σε σχήμα  C το σωμα του.. Οποτε όλες οι κλωτσιες είναι είτε στα πλευρά είτε στο πλάι χαμηλα λες και μου σκίζει το δερμα.. Χαχαχα.. Αφου και εχθες του γιατρού έριχνε κάτι κλωτσιες και μου κανει ο γιατρος κακόμοιρα μου δεν κάθεται ήσυχος ε? Του λεω ποτέ.. Αλλα να σας πω κάτι.. Προτιμώ να είναι έτσι παρα να ανησυχώ και να μετράω κινήσεις.. Θυμάμαι η καημένη η φίλη μου έφτασε σε σημειο να πάει γιατρο γιατι δνε ένιωθε για ωωωωρες το μωρο της.. Το τι αγχος πέρασε δεν φαντάζεστε.. Οποτε καλύτερα έτσι.. Ας είναι άτακτουλης.. Μιλησα και λίγο με την κλινική μου αλλά Δευτέρα θα μιλήσω με την υπεύθυνη για τα δωμάτια.. Εμας εδω είναι δωρεάν λόγω του συστήματος υγείας και μόνο δίκλινα.. Αλλα αν θελω μονόκλινο για να ειναι μαζί μου άντρας μου και να είμαστε μόνοι υπάρχει μια πολύ μικρή χρέωση.. Που μου είπε ότι είναι για το κρεβατι του και το φαγητό του. Αλλά είναι πολύ μικρή χρέωση.. Οποτε μάλλον κοριτσια θα πάρω μονόκλινο να έχουμε την ησυχία μας.. 

Χαχαχ τώρα αυτό με τις κλωτσιές μου θύμισε την Δευτέρα που έδινε κλοτσιές την ώρα του υπερήχου και είχε ήχο και ακουγότανε είχε πολύ πλάκα.. και μένα κάπως έτσι είναι η θέση της.. κεφαλάκι κάτω, σώμα κυρίως δεξιά και χέρια πόδια βλέπω να περνάνε παντού αλλά κυρίως κοκκαλακια νιώθω στα δεξιά πλευρά.. και βουναλάκια δεξιά αριστερά από αφαλό.. έχει πλάκα γιατί συνήθως φουσκώνει αριστερά του αφαλου και ταυτόχρονα πετάγεται και ένα πόδι δεξια στα πλευρά.. είναι καπως creepy το όλο σκηνικό χεχε .. μου είπε ο γιατρός ότι είναι στην σωστή θέση για να πάρει θέση.. μακάρι να πάρουν σε όλες θέση τα μωράκια και να μη δυσκολευτούμε…. 

4 ώρες πρίν, Liakada είπε:

Εγώ τα έκανα και τα δυο! Δεν είναι τπτ, διαδικαστικό! 
Εγω είμαι κυρίως σπίτι, όχι πολλά πολλά… από τη Δευτέρα που πήγα και είχα τις συσπάσεις, με την προγεστερονη που παίρνω, νομίζω καλύτερα είμαι. Αλλά μου φέρνει απίστευτη υπνηλία. Το μωρό κι εγώ το αισθάνομαι όχι να κλωτσάει όσο να βγαίνει μια από εδώ, μια από εκεί, να χώνεται στα πλευρά μου.. γενικά κινείται αλλά οπωσδήποτε κορίτσια ο χώρος του μειώνεται. Όσο θα περνάει ο καιρός θα τους είναι δύσκολο να κινούνται. Περιμένω τη Δευτέρα που έχω εμβρυολογο να δω πως είμαστε! 

Εγώ πάλι δυσκολεύομαι πολύ να καταλάβω τις συσπάσεις.. ναι μεν νιώθω να πετρώνει αλλά δεν είμαι σίγουρη ότι δεν είναι η μπεμπα που νιώθω λες και μου βάζει αντίσταση από μέσα.. πόνους δεν έχω ιδιαίτερους στην κοιλιά σχεδόν καθόλου.. βέβαια ο γιατρός μου είπε ότι είναι φυσιολογικο να νιώθω από τώρα κ στο εξής πονακια.. ετοιμάζεται η μήτρα για τον τοκετό.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, xenia^^ είπε:

Χαχαχ τώρα αυτό με τις κλωτσιές μου θύμισε την Δευτέρα που έδινε κλοτσιές την ώρα του υπερήχου και είχε ήχο και ακουγότανε είχε πολύ πλάκα.. και μένα κάπως έτσι είναι η θέση της.. κεφαλάκι κάτω, σώμα κυρίως δεξιά και χέρια πόδια βλέπω να περνάνε παντού αλλά κυρίως κοκκαλακια νιώθω στα δεξιά πλευρά.. και βουναλάκια δεξιά αριστερά από αφαλό.. έχει πλάκα γιατί συνήθως φουσκώνει αριστερά του αφαλου και ταυτόχρονα πετάγεται και ένα πόδι δεξια στα πλευρά.. είναι καπως creepy το όλο σκηνικό χεχε .. μου είπε ο γιατρός ότι είναι στην σωστή θέση για να πάρει θέση.. μακάρι να πάρουν σε όλες θέση τα μωράκια και να μη δυσκολευτούμε…. 

Εγώ πάλι δυσκολεύομαι πολύ να καταλάβω τις συσπάσεις.. ναι μεν νιώθω να πετρώνει αλλά δεν είμαι σίγουρη ότι δεν είναι η μπεμπα που νιώθω λες και μου βάζει αντίσταση από μέσα.. πόνους δεν έχω ιδιαίτερους στην κοιλιά σχεδόν καθόλου.. βέβαια ο γιατρός μου είπε ότι είναι φυσιολογικο να νιώθω από τώρα κ στο εξής πονακια.. ετοιμάζεται η μήτρα για τον τοκετό.. 

Μα κ εγώ το ίδιο έπαθα τη μέρα που έκανα nst… δεν καταλάβαινα συσπάσεις αλλά γινόταν χαμός. Δεν πονούσα, ήταν ακανόνιστες και εγώ νόμιζα ότι κλωτσαγε το μωρό. Τα πετρώματα τα αισθάνομαι όταν γίνονται αλλά υποψιάζομαι ότι αυτές οι ακανόνιστες είναι οι braxton hicks…έβλεπα την κοιλιά μου να πάλλεται συνέχεια. 

@Φραουλίνο όλα καλά;


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Liakada είπε:

Μα κ εγώ το ίδιο έπαθα τη μέρα που έκανα nst… δεν καταλάβαινα συσπάσεις αλλά γινόταν χαμός. Δεν πονούσα, ήταν ακανόνιστες και εγώ νόμιζα ότι κλωτσαγε το μωρό. Τα πετρώματα τα αισθάνομαι όταν γίνονται αλλά υποψιάζομαι ότι αυτές οι ακανόνιστες είναι οι braxton hicks…έβλεπα την κοιλιά μου να πάλλεται συνέχεια. 

@Φραουλίνο όλα καλά;

Όλα καλά κορίτσι μου εμείς προς το παρόν ευχαριστώ πολύ που ρωτάς!! Οι συσπασεις συνεχίζουν αλλά ακανόνιστα και χωρίς ιδιαίτερο πόνο.. Από Δευτέρα θα πάω πάλι για nst να δούμε που βρισκόμαστε. Τελειώσαμε και με τις ενέσεις κορτιζόνης οπότε είμαστε καλά, η μπεμπα έχει περάσει και τα 2500 κιλά που από ότι μου είπε ο γιατρός είναι βασικό για να μη μπει θερμοκοιτίδα..

Γενικά κορίτσια είναι πολύ κινητική τις τελευταίες μέρες πάει πέρα δώθε και οι κινήσεις της έχουν αρχίσει και λίγο να με πονάνε ώρες ώρες! Νιώθω να αλλάζουν γενικά τα πράγματα στο σώμα μου και στην αίσθηση οπότε υποψιάζομαι ότι πλησιάζει η ώρα! Αυτό που φοβάμαι είναι μην έχω καμία διαστολή μετά από τόσες μέρες συσπασεων και δεν το έχουμε πάρει χαμπάρι.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Φραουλίνο αυτο με τη διαστολη αγχωνει κ εμενα.αραγε υπαρχει θεμα αν εχεις κ δεν το εχεις παρει χαμπαρι;κοιτα...εγω απο την 27η εβδομαδα που βρηκαν πως εχει εξαλειφθει ο τραχηλος ειχα διαστολη 1.5 με 2.στην πρωτη γεννα επισης ειχα μικρη διαστολη που βρεθηκε απο την 32η εβδομαδα κ γεννησα 40η.οποτε φανταζομαι σε τετοια επιπεδα δεν αποτελει προβλημα.εγω σκεφτομαι μην τυχον κ εχει παει 4 κ ειναι προβλημα κ δεν το χω καταλαβει.οπως κ να χει τη δευτερα στο γιατρο θα μαθω!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Liakada είπε:

Μα κ εγώ το ίδιο έπαθα τη μέρα που έκανα nst… δεν καταλάβαινα συσπάσεις αλλά γινόταν χαμός. Δεν πονούσα, ήταν ακανόνιστες και εγώ νόμιζα ότι κλωτσαγε το μωρό. Τα πετρώματα τα αισθάνομαι όταν γίνονται αλλά υποψιάζομαι ότι αυτές οι ακανόνιστες είναι οι braxton hicks…έβλεπα την κοιλιά μου να πάλλεται συνέχεια. 

@Φραουλίνο όλα καλά;

Ιιιιιιιιιιι αυτό το να πάλλεται το νιώθω κι εγώ καμία φορά.. Σαν να τρεμοπαίζει κι λέω γιατί τρέμει έτσι η μπεμπα νευρικό κλονισμό έπαθε ;; Για κάτσε να δούμε τι θα μας πει αυτό το nst………

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Φραουλίνο είπε:

Όλα καλά κορίτσι μου εμείς προς το παρόν ευχαριστώ πολύ που ρωτάς!! Οι συσπασεις συνεχίζουν αλλά ακανόνιστα και χωρίς ιδιαίτερο πόνο.. Από Δευτέρα θα πάω πάλι για nst να δούμε που βρισκόμαστε. Τελειώσαμε και με τις ενέσεις κορτιζόνης οπότε είμαστε καλά, η μπεμπα έχει περάσει και τα 2500 κιλά που από ότι μου είπε ο γιατρός είναι βασικό για να μη μπει θερμοκοιτίδα..

Γενικά κορίτσια είναι πολύ κινητική τις τελευταίες μέρες πάει πέρα δώθε και οι κινήσεις της έχουν αρχίσει και λίγο να με πονάνε ώρες ώρες! Νιώθω να αλλάζουν γενικά τα πράγματα στο σώμα μου και στην αίσθηση οπότε υποψιάζομαι ότι πλησιάζει η ώρα! Αυτό που φοβάμαι είναι μην έχω καμία διαστολή μετά από τόσες μέρες συσπασεων και δεν το έχουμε πάρει χαμπάρι.. 

Μπράβο κορίτσι μου!! Όλα καλά θα είναι, κάτι θα καταλάβαινες αν είχες διαστολή πιστεύω… επίσης δοκίμασα το παγωτο και.. ήταν σούπερ! Ευχαριστώ για την πρόταση!

@Stalicha σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα;


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...