Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

Δεν με πειραζει βρε κοριτσια που θα ειναι αφρατουλης, απλα σκεφτομαι πως θα τον βγαλω...χαχαχχαχαχα!!!! Ολα τα μπεμπακια βλεπω αφρατουλικα ειναι..με το καλο σε ολες μας❤

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 18 λεπτά , fotini* είπε:

Δεν με πειραζει βρε κοριτσια που θα ειναι αφρατουλης, απλα σκεφτομαι πως θα τον βγαλω...χαχαχχαχαχα!!!! Ολα τα μπεμπακια βλεπω αφρατουλικα ειναι..με το καλο σε ολες μας❤

Καλε μια χαρά θα τον βγάλεις!! Χάχαχαχα άκου τι σκέφτεται, εδώ άλλα γεννιούνται φυσιολογικά 4,5 και 5 κιλά! Όλα θα πάνε τέλεια!! 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, fotini* είπε:

Δεν με πειραζει βρε κοριτσια που θα ειναι αφρατουλης, απλα σκεφτομαι πως θα τον βγαλω...χαχαχχαχαχα!!!! Ολα τα μπεμπακια βλεπω αφρατουλικα ειναι..με το καλο σε ολες μας❤

Με το καλό Φωτεινη!! Να πάνε όλα καλά!!! Θα περιμενουμε με αγωνία νέα του αφρατουλη σου!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, fotini* είπε:

Δεν με πειραζει βρε κοριτσια που θα ειναι αφρατουλης, απλα σκεφτομαι πως θα τον βγαλω...χαχαχχαχαχα!!!! Ολα τα μπεμπακια βλεπω αφρατουλικα ειναι..με το καλο σε ολες μας❤

Με το καλό φωτεινουλα !!! Με έναν πόνο !!!!!Μπήκαμε στον μήνα μας και ένα ένα τα μωράκια θα τα παίρνουμε στην αγκαλιά μας !!! 
 

@Φραουλίνο κορίτσι μου ετοιμάζεσαι δυναμικά και εσυ !!!!! Πωπω όλα τα μπεμπακια είναι στο δρόμο προς την μεγάλη έξοδο !!! Πως πέρασε ο καιρός !!!! Ανυπομονω τόσο πολύ να την αγκαλιάσω από την άλλη δεν το έχω συνειδητοποιήσει ότι είναι θέμα χρόνου !!!!!! ❤️❤️

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Αντε κοριτσια ετοιμαζεστε κ εσεις!μπραβο!με το καλο!σημερα η εφαρμογη μου θυμησε πως θα εκλεινα 34 εβδομαδες!!!!(γελαω)

Ευτυχως ο μικρος παει καλυτερα με το φαγητο.εγω βγαζω τονους γαλα,παλευω κ με μαστιτιδα,εκανα κ τη β δοση εμβολιου εχθες κ ειμαι λιωμα αλλα οκ.ολα καλα.

Με το καλο να ερθουν τα.μπεμπακια σας κ.να παρω κ τον δικο μου σπιτι κ να λεμε μετα τις ιστοριες μας!

(Μονο μια διευκρινηση γιατι μπορει να διαβασουν κ αλλοι το ποστ.απο τη μενν του μητερα ειμαι εντελως ευχαριστημενη.κ με το.παραπανω.καλοι γιατροι κ ομορφο προσωπικο κ με χαμογελο.με την υπηρεσια των δωματιων ειμαι εντελως απογοητευμενη.)

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ κορίτσια σήμερα νιώθω κατι τσιμπήματα χαμηλά και πονακια.. Απο εκει που δεν ένιωθα τίποτα.. Εν τω μεταξύ πονάω αρκετα βρε κορίτσια απο κάτω (εξωτερικα) , σαν αυτό που έλεγες @Φραουλίνο όταν πχ παω να σηκώσω το ποδι μου ή να κάτσω τουαλέτα ή να αλλάξω πλευρό στο κρεβάτι. Οχι κάθε φορά, αλλά κάποιες φορές με πιάνει πολυ έντονα.. 

  • Μου αρέσει 2

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Anneliz είπε:

Εγώ κορίτσια σήμερα νιώθω κατι τσιμπήματα χαμηλά και πονακια.. Απο εκει που δεν ένιωθα τίποτα.. Εν τω μεταξύ πονάω αρκετα βρε κορίτσια απο κάτω (εξωτερικα) , σαν αυτό που έλεγες @Φραουλίνο όταν πχ παω να σηκώσω το ποδι μου ή να κάτσω τουαλέτα ή να αλλάξω πλευρό στο κρεβάτι. Οχι κάθε φορά, αλλά κάποιες φορές με πιάνει πολυ έντονα.. 

Και εγω εχω πολλα πονακια.. Σε σημείο να μην μπορω να περπατήσω αν με πιάσει όταν είμαι ορθια η αν είμαι καθιστή κόβεται η ανάσα μου.. Πολυ έντονος πονος.. Αλλα κρατάει δευτερόλεπτα... Και συνήθως μόνο το βράδυ το παθαινω... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Sofiamar93 είπε:

Και εγω εχω πολλα πονακια.. Σε σημείο να μην μπορω να περπατήσω αν με πιάσει όταν είμαι ορθια η αν είμαι καθιστή κόβεται η ανάσα μου.. Πολυ έντονος πονος.. Αλλα κρατάει δευτερόλεπτα... Και συνήθως μόνο το βράδυ το παθαινω... 

Εγώ να σου πω την αλήθεια τρόμαξα λίγο χθες, γιατί δεν είχα πονακια γενικά ούτε στην 1η εγκυμοσύνη και αγχώθηκα λίγο.. Δεν εχω ετοιμάσει και την τσάντα του μεαιυτηριου. Θα το κανω σήμερα αύριο.. Εν τω μεταξύ έχω τρομερή καουρα, δεν υπάρχει αυτό το πράγμα.. Ειδικά το βράδυ κατα τις 2-3 με πιάνει.. 

  • Μου αρέσει 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Anneliz είπε:

Εγώ να σου πω την αλήθεια τρόμαξα λίγο χθες, γιατί δεν είχα πονακια γενικά ούτε στην 1η εγκυμοσύνη και αγχώθηκα λίγο.. Δεν εχω ετοιμάσει και την τσάντα του μεαιυτηριου. Θα το κανω σήμερα αύριο.. Εν τω μεταξύ έχω τρομερή καουρα, δεν υπάρχει αυτό το πράγμα.. Ειδικά το βράδυ κατα τις 2-3 με πιάνει.. 

Και εγω το σαββατοκύριακο τελειωσα τις βαλίτσες κοριτσια μου.. Τελευταία στιγμή.. Χαχχαχα έχεις ακόμη καούρες?? Πφφφ δύσκολο πράγμα.. Προσπάθησε να βάζεις μαξιλάρι να είναι πιο ψηλά ο λαιμος και το στηθος σου.. Για να μην παθαίνεις καούρες η παλινδρομηση... Και ίσως να κοιτάξεις αν είναι κάτι που τρως το βραδυ που σε πειράζει? Εγώ καούρες δεν ειχα η αλήθεια σε όλη την εγκυμοσυνη πέρα από 2 3 φορες οπότε δεν ξέρω τι μπορεί άλλο να σε βοηθήσει.. Ευτυχως σύντομα όλα θα τελειώσουν και θα ερθουν τα ζουζούνια μας και ολα θα ηρεμησουν...θα γκρινιάζουμε για αλλά πράγματα υστερα.. Χααχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Anneliz είπε:

Εγώ να σου πω την αλήθεια τρόμαξα λίγο χθες, γιατί δεν είχα πονακια γενικά ούτε στην 1η εγκυμοσύνη και αγχώθηκα λίγο.. Δεν εχω ετοιμάσει και την τσάντα του μεαιυτηριου. Θα το κανω σήμερα αύριο.. Εν τω μεταξύ έχω τρομερή καουρα, δεν υπάρχει αυτό το πράγμα.. Ειδικά το βράδυ κατα τις 2-3 με πιάνει.. 

Κι εγώ έχω απίστευτες καούρες που με ξυπνάνε αυτές τις ώρες.. και μετά στέκομαι όρθια να περάσουν και αντίο ύπνος.. κοιμάμαι ξανά κατά τις 6 μέχρι 8… και χωρίς μαξιλάρι θηλασμού δεν μπορώ να κοιμηθώ πια, με ενοχλεί η κοιλιά μου πολύ. Και δεν έχω και καμια μεγάλη .. άντε κορίτσια σιγά σιγά θα περάσουν κ αυτές οι μέρες και θα πάρουμε τα ψυχουλακια μας στην αγκαλια μας!

  • Μου αρέσει 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια γύρισα από νοσοκομείο...ο μπέμπης είναι πάνω από 3 κιλά..η μια μέτρηση ήταν 3150 αν θυμάμαι κ η δεύτερη 3250.. δεν ξέρω γιατί δύο μετρήσεις;;πάντως πήρε πολύ για μια εβδομάδα μισό κιλό..ήταν 2700 την προηγούμενη εβδομάδα..όποτε την άλλη Πέμπτη με δρομολογισανε για καισαρική..μπαίνω Τετάρτη 11 του μηνός εισαγωγή κ Πέμπτη γενναω...θεουλη μου δεν το πιστεύω εφτασε η ώρα..αυτά θα λέμε τώρα κορίτσια ετοιμαστείτε...

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Emilly800 είπε:

Κορίτσια γύρισα από νοσοκομείο...ο μπέμπης είναι πάνω από 3 κιλά..η μια μέτρηση ήταν 3150 αν θυμάμαι κ η δεύτερη 3250.. δεν ξέρω γιατί δύο μετρήσεις;;πάντως πήρε πολύ για μια εβδομάδα μισό κιλό..ήταν 2700 την προηγούμενη εβδομάδα..όποτε την άλλη Πέμπτη με δρομολογισανε για καισαρική..μπαίνω Τετάρτη 11 του μηνός εισαγωγή κ Πέμπτη γενναω...θεουλη μου δεν το πιστεύω εφτασε η ώρα..αυτά θα λέμε τώρα κορίτσια ετοιμαστείτε...

Συμμαθήτρια έφτασε η ώρα! Με το καλό!

πηγαμε κ εμείς σήμερα γιατρό:2700 ο μπέμπης και μας έκανε τούμπα και είναι με το κέφαλι πάνω.. έτοιμος για καισαρική! Όποτε θα κάνω δυο nst, ένα αυτή την εβδομάδα κι ένα την άλλη μαζί με μια ένεση κορτιζόνης για τα πνευμονια του και θα μπω για καισαρική την εβδομάδα μετά το Δεκαπενταύγουστο.. εκτός βέβαια αν αποφασίσει αλλιώς το μωρό νωρίτερα!

παντως νομίζω για τις καούρες ευθύνεται το κεφάλι που πιέζει το στομάχι ..!


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Liakada είπε:

Συμμαθήτρια έφτασε η ώρα! Με το καλό!

πηγαμε κ εμείς σήμερα γιατρό:2700 ο μπέμπης και μας έκανε τούμπα και είναι με το κέφαλι πάνω.. έτοιμος για καισαρική! Όποτε θα κάνω δυο nst, ένα αυτή την εβδομάδα κι ένα την άλλη μαζί με μια ένεση κορτιζόνης για τα πνευμονια του και θα μπω για καισαρική την εβδομάδα μετά το Δεκαπενταύγουστο.. εκτός βέβαια αν αποφασίσει αλλιώς το μωρό νωρίτερα!

παντως νομίζω για τις καούρες ευθύνεται το κεφάλι που πιέζει το στομάχι ..!

Έφτασε η ώρα συμμαθήτριά όντως...τι Τούμπα έκανε ο δικός σου ο μάγκας χαχαχαχαχα.τελευταια στιγμή;;;πωπω..μπορεί να ξανακάνει Τούμπα ζωηρός είναι από ότι βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Emilly800 είπε:

Έφτασε η ώρα συμμαθήτριά όντως...τι Τούμπα έκανε ο δικός σου ο μάγκας χαχαχαχαχα.τελευταια στιγμή;;;πωπω..μπορεί να ξανακάνει Τούμπα ζωηρός είναι από ότι βλέπω.

Ναι κινείται πολύ, δεν βρισκει ησυχία ο ερμος… ελπίζω να μην είναι και μετά τόσο ανήσυχος! Ναι μου είπε ο γιατρός ότι ενδεχομένως και να συμβεί κ αυτό αλλά είναι πιο δύσκολο τώρα λόγω του μικρού χώρου που εχει. 

  • Μου αρέσει 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Κορίτσια γύρισα από νοσοκομείο...ο μπέμπης είναι πάνω από 3 κιλά..η μια μέτρηση ήταν 3150 αν θυμάμαι κ η δεύτερη 3250.. δεν ξέρω γιατί δύο μετρήσεις;;πάντως πήρε πολύ για μια εβδομάδα μισό κιλό..ήταν 2700 την προηγούμενη εβδομάδα..όποτε την άλλη Πέμπτη με δρομολογισανε για καισαρική..μπαίνω Τετάρτη 11 του μηνός εισαγωγή κ Πέμπτη γενναω...θεουλη μου δεν το πιστεύω εφτασε η ώρα..αυτά θα λέμε τώρα κορίτσια ετοιμαστείτε...

Πωπωπω άλλη μια μανούλα έτοιμη !!!!! Όλα θα πάνε τέλεια !!! Μήνες περίμενες αυτή την στιγμή από την ταλαιπωρία χεχε καλε με κόβω εγώ να μένω τελευταία !!!! Μάλλον είμαι που ακόμα είμαι χωρίς ραντεβού !!!!! 

2 ώρες πρίν, Liakada είπε:

Συμμαθήτρια έφτασε η ώρα! Με το καλό!

πηγαμε κ εμείς σήμερα γιατρό:2700 ο μπέμπης και μας έκανε τούμπα και είναι με το κέφαλι πάνω.. έτοιμος για καισαρική! Όποτε θα κάνω δυο nst, ένα αυτή την εβδομάδα κι ένα την άλλη μαζί με μια ένεση κορτιζόνης για τα πνευμονια του και θα μπω για καισαρική την εβδομάδα μετά το Δεκαπενταύγουστο.. εκτός βέβαια αν αποφασίσει αλλιώς το μωρό νωρίτερα!

παντως νομίζω για τις καούρες ευθύνεται το κεφάλι που πιέζει το στομάχι ..!

Ωχ τωρα βρήκε να ξεβολευτεί ;;;;!!!!!! Τι να σου κάνει και αυτό το καημένο δεν κρατιέται βαρέθηκε εκεί μέσα !!! Να δεις από τη βαρεμάρα του θα ξανά κανει τούμπα :P 

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...