Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

πρίν από 22 λεπτά , Sweetheart12 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Να σε ρωτήσω  Γτ κ γω ενδιαφέρομαι για τη φύλαξη βλαστοκυττάρων κ μάλιστα σκεφτόμουν την ιδιωτική τράπεζα Γτ θέλω να τα έχω οποίαδηποτε στιγμή λόγω του ότι η μητέρα μου εδώ κ 10μηνες περίπου διαγνώστηκε με χρόνια μυελομονοκυτταρικη  λευχαιμία κ είναι σε θεραπεία ! Δλδ τα βλαστοκύτταρα του το παιδί το ίδιο δν μπορεί να τα χρησιμοποιήσει; Εγώ όμως πχ που θα τα ήθελα για την μητέρα μου θα είναι συμβατά; Τι είναι προτιμότερο να κάνω σε αυτή τη περίπτωση; Να τα φυλάξω ιδιωτικά ή στη δημόσια τράπεζα κ να μου βρουν αυτοί συμβατά πχ με της μητέρας μου αν χρειαστεί; 

Καλησπέρα κοπέλα μου και εύχομαι ότι καλύτερο για τη μαμά σου!! Αν δεις λίγο πιο πάνω σε ένα βίντεο που δημοσίευσε ένα κορίτσι εδώ από το γκρουπακι μας, μιλάει μια κυρία που είναι από δημόσια τράπεζα και λέει ότι αν έχει ήδη κάποιος από την οικογένεια πρόβλημα υγείας και μείνεις έγκυος μπορείς να ζητήσεις και από τη δημόσια τράπεζα να χρησιμοποιηθούν τα βλαστοκυτταρα του εμβρύου αποκλειστικά γι αυτό τον άνθρωπο αλλά μόνο στην περίπτωση αυτή.. η οποία βέβαια ταιριάζει με τη δική σου. 

Δεν διευκρινίζει βέβαια αν αυτό αφορά όλα τα συγγενικά πρόσωπα ή πχ μόνο αδερφάκι μαμά μπαμπά και επίσης για τη συμβατότητα δεν έχω ιδέα να σου πω και δεν νομίζω ότι μπορείς να το γνωρίζεις από πριν. Ξεκαθαρίζει παντως ότι αν τα δώσεις στη δημόσια χωρίς να χρησιμοποιηθούν για συγκεκριμένο άνθρωπο δεν έχεις καμία προτεραιότητα στο να σου βρουν από άλλο συμβατό δότη.. Δες το αν θέλεις είναι πολύ βοηθητικό και μπορείς να τους πάρεις και ένα τηλέφωνο και αυτούς και ιδιωτικά για να βγάλεις ένα συμπέρασμα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Ιωάννα μου πολύ καλό το σαιτ και πολύ κατατοπιστικο!!! Ευχαριστώ πολύ! ❤️ Όσον αφορά τις πιθανότητες δεν μπαίνω στη διαδικασία καθώς στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου βρέθηκα να είμαι το 1 δεν ξέρω και εγώ στις πόσες χιλιάδες οπότε αποφεύγω να τρομοκρατούμαι ή να καθησυχάζομαι από ποσοστά. Αχρείαστα να είναι για όλους μας όλα αυτά!! 

Ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου για το βιντεο!! Η κοπέλα είναι από δημόσια τράπεζα και να σου πω την αλήθεια δεν κατάλαβα ακριβώς αν αναφέρεται στο θέμα του αν αξίζει κάποιος να κρατήσει δικά του η όχι, ίσως και να το έχασα. Θα το ξαναδώ πιο προσεκτικά! Σοκαρίστηκα βέβαια λίγο με το ότι κρατάνε το 25% των δειγμάτων που λαμβάνουν και τα υπόλοιπα πετιούνται.. Όπως και να χει όμως και εμείς λέμε αν καταλήξουμε ότι δεν αξίζει η ιδιωτική φύλαξη να δώσουμε στη δημόσια έτσι και αλλιώς! 

Καλέ....αφήστε τα ποσοστά...για να μην μαυρίζει καμία μανούλα σας ξαναλέω...είναι πολυυυυυυ σπάνιο να συμβεί κάτι τραγικό σε ένα παιδάκι...τα παιδιά ότι κ να περνάνε το περνάνε με τρελή επιτυχία καλύτερα από τον μεγάλο..βλέπε κορονοιο..συμβουλή αν θέλετε από μένα που τα έφαγα όλα με το κουτάλι μην το έχετε το μωρό σας αποστερωμενο...αφήστε το να έρχεται σε επαφή με ζώα με λίγη βρωμια με το εξωτερικό περιβάλλον,,,να βάλει πράγματα στο στόμα( ότι δεν έκανα ποτεεε με τον γιο μου) μέχρι ένα χρονών να έχει κολήσει καμία ιωσουλα να αρχίσει να εκπαιδεύεται το ανοσοποιητικό του...και θα γίνει από τσιμέντο..εγώ με το που γυρίσω από το νοσοκομείο θα δώσω τον μπέμπη στον μεγάλο να τον ζουληξει κ να τον φιλήσει..να δεις σε δύο εβδομάδες ο μπέμπης θα έχει φουλ αντισώματα..θα κάνω την καρδιά μου πέτρα αλλά θα προσπαθήσω να μην τον έχω σαν τον μεγάλο..βρακί δέκα χρόνια καθαρό πάει στα άπλυτα χαχαχαχαχα..ο ατσαλακωτος.

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Emilly800 είπε:

Περαστικά στην μητέρα σου αρχικά κορίτσι μου..συμβατά είναι τα βλαστοκύτταρα μας στον οργανισμό μας αλλά δεν είναι σίγουρο ότι θα τα χρειαστούμε ακόμα κ ανάγκη αν προκύψει ...αυτά οι γιατροί θα σου τα εξηγήσουν καλύτερα..εγώ θα στο πω λίγο απλά ότι ένας άνθρωπος που θα χρειαστεί να βάλει τα βλαστοκύτταρα του λόγω μιας λευχαιμίας πχ που θα προκύψει,πρέπει αυτά να μην έχουν βλάβες χρωμοσωμάτων..επειδή όμως ιδίως σε δύσκολες μορφές αυτές οι βλάβες είναι από την εμβρυϊκή κιόλας ζωή αυτό τα καθιστά ακατάλληλα τόσο για τον ίδιο όσο κ για οποιονδήποτε άλλο..για την μανούλα σου τώρα το αν είναι συμβατά τα βλαστοκύτταρα του εμβρύου πάλι δεν μπορείς να ξέρεις..μέσα σε οικογένεια αδερφάκια κ πάλι δεν είναι κάποιες φορές συμβατά..επειδή εγώ δεν χρειάστηκε με το παιδί μου ποτέ να ψάξω επιλογές μετοσχευσης αλλά θυμάμαι από φίλους εκεί μέσα,,θυμάμαι ότι όταν χρειαζόταν να είναι σε ετοιμότητα ένας ασθενής για μεταμόσχευση ξεκινούσαν να δουν συμβατότητες στην οικογένεια..δηλαδή να πας εσύ ηηη τα αδέρφια σου αρχικά κ να δώσετε αίμα να ελέγξουν αν είστε συμβατοί..είναι πιο πιθανό αυτό παρά του μωρού σου τα βλαστοκύτταρα...εσύ ρώτησε όμως καλύτερα τους ειδικούς..πάρε στο Παπανικολάου κ κάνε ερώτηση..εύχομαι όλα καλά να πάνε για την μανούλα σου.

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Δυστυχως ούτε γω ούτε ο αδερφός μου μπορούμε να γίνουμε δότες για άλλο αιματολογικό νόσημα που έχουμε! Επισης η Θεια μου που έκανε εξετάσεις για το αν είναι συμβατή δν μας δόθηκε κάποια απάντηση. Γι αυτό λοιπόν κ θέλω να κρατήσω του μωρού τα βλαστοκύτταρα ιδιωτικά για οποιαδήποτε στιγμή χρειαστεί. Γνωρίζω ότι αν το παιδί νοσεί δν είναι συμβατά τα δικά του όπως στη δίκη μου περίπτωση που έχω αιματολογικό νόσημα κ δν θα μπορούσα να γιατρευθώ με τα δικά μου βλαστοκύτταρα Γτ νοσούσα ηδη από την εμβρυϊκή μου ζωή. Θα πάρω κ στο Παπανικολαου όπως είπες για να με ενημερώσουν σχετικά! Με το καλό ν έρθει το μωράκι σου!!! Σε ευχαριστώ πολύ κ πάλι! 

πρίν από 35 λεπτά , Φραουλίνο είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου και εύχομαι ότι καλύτερο για τη μαμά σου!! Αν δεις λίγο πιο πάνω σε ένα βίντεο που δημοσίευσε ένα κορίτσι εδώ από το γκρουπακι μας, μιλάει μια κυρία που είναι από δημόσια τράπεζα και λέει ότι αν έχει ήδη κάποιος από την οικογένεια πρόβλημα υγείας και μείνεις έγκυος μπορείς να ζητήσεις και από τη δημόσια τράπεζα να χρησιμοποιηθούν τα βλαστοκυτταρα του εμβρύου αποκλειστικά γι αυτό τον άνθρωπο αλλά μόνο στην περίπτωση αυτή.. η οποία βέβαια ταιριάζει με τη δική σου. 

Δεν διευκρινίζει βέβαια αν αυτό αφορά όλα τα συγγενικά πρόσωπα ή πχ μόνο αδερφάκι μαμά μπαμπά και επίσης για τη συμβατότητα δεν έχω ιδέα να σου πω και δεν νομίζω ότι μπορείς να το γνωρίζεις από πριν. Ξεκαθαρίζει παντως ότι αν τα δώσεις στη δημόσια χωρίς να χρησιμοποιηθούν για συγκεκριμένο άνθρωπο δεν έχεις καμία προτεραιότητα στο να σου βρουν από άλλο συμβατό δότη.. Δες το αν θέλεις είναι πολύ βοηθητικό και μπορείς να τους πάρεις και ένα τηλέφωνο και αυτούς και ιδιωτικά για να βγάλεις ένα συμπέρασμα. 

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! Ναι μόλις το είδα το βιντεάκι κ όντως είπε αν υπάρχει στην οικογένεια άτομο που ήδη νοσεί μπορούν να το φυλάξουν κ έχει κόστος 800€. Με τη συμβατότητα λέει ότι  δν μπορούμε να το γνωρίζουμε Γτ πρέπει να γίνει ο έλεγχος αφού γίνει η συλλογή του δείγματος. Θα ρωτήσω κ στη δημόσια τράπεζα για την περίπτωση μου κ αν όντως ισχύει αυτή η ιδιωτική φύλαξη. Με το καλό να έρθει το μωράκι σου! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Sweetheart12 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Δυστυχως ούτε γω ούτε ο αδερφός μου μπορούμε να γίνουμε δότες για άλλο αιματολογικό νόσημα που έχουμε! Επισης η Θεια μου που έκανε εξετάσεις για το αν είναι συμβατή δν μας δόθηκε κάποια απάντηση. Γι αυτό λοιπόν κ θέλω να κρατήσω του μωρού τα βλαστοκύτταρα ιδιωτικά για οποιαδήποτε στιγμή χρειαστεί. Γνωρίζω ότι αν το παιδί νοσεί δν είναι συμβατά τα δικά του όπως στη δίκη μου περίπτωση που έχω αιματολογικό νόσημα κ δν θα μπορούσα να γιατρευθώ με τα δικά μου βλαστοκύτταρα Γτ νοσούσα ηδη από την εμβρυϊκή μου ζωή. Θα πάρω κ στο Παπανικολαου όπως είπες για να με ενημερώσουν σχετικά! Σε ευχαριστώ πολύ κ πάλι! 

Γλυκιά μου όλα καλά να πάνε σου εύχομαι..έχουμε τέλειους επιστήμονες στην Ελλάδα  έχε εμπιστοσύνη..τώρα το Παπανικολάου εκτός από μεταμοσχεύσεις εφαρμόζει κ τα t cels .. τα τ κύτταρα που χρόνια πριν τα διέθεταν μόνο Αμερική..ρώτησε κ αυτό αν θέλεις ...τα εφαρμόζουν τώρα κ για θεραπεία κορονοιου..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Sweetheart12 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Δυστυχως ούτε γω ούτε ο αδερφός μου μπορούμε να γίνουμε δότες για άλλο αιματολογικό νόσημα που έχουμε! Επισης η Θεια μου που έκανε εξετάσεις για το αν είναι συμβατή δν μας δόθηκε κάποια απάντηση. Γι αυτό λοιπόν κ θέλω να κρατήσω του μωρού τα βλαστοκύτταρα ιδιωτικά για οποιαδήποτε στιγμή χρειαστεί. Γνωρίζω ότι αν το παιδί νοσεί δν είναι συμβατά τα δικά του όπως στη δίκη μου περίπτωση που έχω αιματολογικό νόσημα κ δν θα μπορούσα να γιατρευθώ με τα δικά μου βλαστοκύτταρα Γτ νοσούσα ηδη από την εμβρυϊκή μου ζωή. Θα πάρω κ στο Παπανικολαου όπως είπες για να με ενημερώσουν σχετικά! Με το καλό ν έρθει το μωράκι σου!!! Σε ευχαριστώ πολύ κ πάλι! 

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! Ναι μόλις το είδα το βιντεάκι κ όντως είπε αν υπάρχει στην οικογένεια άτομο που ήδη νοσεί μπορούν να το φυλάξουν κ έχει κόστος 800€. Με τη συμβατότητα λέει ότι  δν μπορούμε να το γνωρίζουμε Γτ πρέπει να γίνει ο έλεγχος αφού γίνει η συλλογή του δείγματος. Θα ρωτήσω κ στη δημόσια τράπεζα για την περίπτωση μου κ αν όντως ισχύει αυτή η ιδιωτική φύλαξη. Με το καλό να έρθει το μωράκι σου! 

Σε ευχαριστώ πολύ, εύχομαι να βρεις άκρη και να πάνε όλα πάρα πολύ καλά με τη μανούλα!! 

πρίν από 53 λεπτά , Emilly800 είπε:

Καλέ....αφήστε τα ποσοστά...για να μην μαυρίζει καμία μανούλα σας ξαναλέω...είναι πολυυυυυυ σπάνιο να συμβεί κάτι τραγικό σε ένα παιδάκι...τα παιδιά ότι κ να περνάνε το περνάνε με τρελή επιτυχία καλύτερα από τον μεγάλο..βλέπε κορονοιο..συμβουλή αν θέλετε από μένα που τα έφαγα όλα με το κουτάλι μην το έχετε το μωρό σας αποστερωμενο...αφήστε το να έρχεται σε επαφή με ζώα με λίγη βρωμια με το εξωτερικό περιβάλλον,,,να βάλει πράγματα στο στόμα( ότι δεν έκανα ποτεεε με τον γιο μου) μέχρι ένα χρονών να έχει κολήσει καμία ιωσουλα να αρχίσει να εκπαιδεύεται το ανοσοποιητικό του...και θα γίνει από τσιμέντο..εγώ με το που γυρίσω από το νοσοκομείο θα δώσω τον μπέμπη στον μεγάλο να τον ζουληξει κ να τον φιλήσει..να δεις σε δύο εβδομάδες ο μπέμπης θα έχει φουλ αντισώματα..θα κάνω την καρδιά μου πέτρα αλλά θα προσπαθήσω να μην τον έχω σαν τον μεγάλο..βρακί δέκα χρόνια καθαρό πάει στα άπλυτα χαχαχαχαχα..ο ατσαλακωτος.

Εμένα να δεις αντισώματα που θα πάρει, ήδη το λίκνο μέσα έχει μαύρες τρίχες που αιωρούνται από το σκύλο :lol: Προς το παρόν έχω στρώσει πρόχειρο σεντονακι αλλά αυτά είναι τώρα της αρχής.. Μετά δεν γλιτωνονται ούτε οι τρίχες ούτε η γλωσσαρα!! :wub:

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ, εύχομαι να βρεις άκρη και να πάνε όλα πάρα πολύ καλά με τη μανούλα!! 

Εμένα να δεις αντισώματα που θα πάρει, ήδη το λίκνο μέσα έχει μαύρες τρίχες που αιωρούνται από το σκύλο :lol: Προς το παρόν έχω στρώσει πρόχειρο σεντονακι αλλά αυτά είναι τώρα της αρχής.. Μετά δεν γλιτωνονται ούτε οι τρίχες ούτε η γλωσσαρα!! :wub:

Θα βοηθήσει πολύ το κατοικίδιο σε θέμα αντισωμάτων ..και γενικότερα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Βλαστοκυτταρα ουσιαστικα δεν μπορουμε να φυλαξουμε γτ βλαστοκυτταρα ειναι τα πρωιμα κυτταρα του εμβρυου πριν εξειδικευτουν σε συγκεκριμενα κυτταρα πχ αιματος,δερματος κλπ.εμεις κραταμε κυτταρα απο τον πλακουντα.αυτα ναι μπορουν να χρησιμοποιηθουν σε αδερφακια πχ αλλα δεν εχει νοημα στο ιδιο το εμβρυο γτ αν πασχει απο κατι στο μελλον,τοτε κ τα κυτταρα απο τον πλακουντα του θα "πασχουν".

Αν ομως πασχει το α παιδι απο μια ασθενεια του αιματος ή καποιο αυτοανοσο,τοτε στο λενε κ οι ιδιοι να τα κρατησεις μηπως το β παιδι ειναι συμβατος δοτης κ βοηθησει στη θεραπεια του πρωτου.παντως οπως ειπαν στο βιντεο οι ασθενειες στις οποιες χρησιμοποιουνται αυτα τα κυτταρα ειναι πολυ λιγες κ γινονται κλινικες δοκιμες για καποιες αλλες.δεν ειναι βεβαια απιθανο στο μελλον μετα απο τοσες κλινικες δοκιμες να βρουν τροπο να θεραπευσουν κ αλλες ασθενειες με τετοιου ειδους κυτταρα.Επισης λογικο μου φαινεται να πετιουνται δειγματα.αν δλδ η μαμα ή ο μπαμπας εχει αυτοανοσο πιθανο σε ενα μεγαλο ποσοστο να μην μπορει το αιμα του μωρου να χρησιμοποιηθει ως δοτης.ισως φανταζομαι να βλεπουν στις αναλυσεις του αιματος μια προδιαθεση.αυτα μου λεει το χαζο μου το μυαλο γτ δεν ειμαι κ ειδικος.αν βαλεις μεσα και τον λανθασμενο τροπο δειγματοληψιας απο καποιο γιατρο καθως κ τη συντηρηση κατα τη μεταφορα στην οποια μπορει να γινουν λαθη...ναι..σιγουρα ενα μεγαλο ποσσοστο πετιεται.αλλα μπορουν να το κρατησουν κ για δοκιμες στο εργαστηριο.

Οπως κ να χει κ μονο που μπαινουμε στη διαδικασια να το σκεφτουμε κ να το κανουμε ειτε σε δημοσια τραπεζα ειτε σε ιδιωτικη,καλο ειναι.Απο κει κ.περα,ειναι κ η αποφαση του ζευγαριου.κ αν εχεις κ.καποιον στην οικογενεια με καποια τετοια ασθενεια,λογικο να σκεφτεσαι να τα κρατησεις ιδιωτικα.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Πηγα κι εγω χθες γιατρο, ολα καλα φαινονται. Σημερα 35 εβδομαδων 2900 το μετρησε. Ο πλακουντας δεν εχει καθολου σημαδια γηρανσης και ολες οι αλλες μετρησεις καλες. Μου ειπε θα μπω με προκληση 20-24 Αυγουστου, την επομενη βδομαδα που θα με ξαναδει θα μου πει ακριβως. Μου εγραψε και εξετασεις, τις κλασσικες αιματος που κανουμε καθε φορα και καλλιεργειες κολπικου για τον τοκετο. Πηγα και τα εκανα κιολας το πρωι να ξεμπερδευω!

  • Μου αρέσει 5

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ χθες κορίτσια πήγα γιατρό 2700 ο μπεμπακος κάναμε κ καρδιοτοκογραφο κ το καημένο μάλλον τρόμαξε έτσι όπως εσφιγκαν οι ζώνες κ χτυπιοταν..δεν μπορούσε να γίνει μέτρηση όλο σφύριζε το μηχάνημα ...έπαθε αμοκ.ολα καλά αμνιακό μωρό και πλακούντας ψηλά κάτι που δεν περίμενα γιατί το νιώθω τόσο χαμηλά που νομίζω θα δω να βγαίνει κανένα μαλλί χαχαχαχα.την επόμενη εβδομάδα θα με προγραμματίσουν για καισαρική ως τις 15 αυγουστου μου είπαν.το οποίο πέφτει Κυριακή άρα να υποθέσω ότι μέχρι Παρασκευή θα μου την κάνουν;;;

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Ιωάννα μου πολύ καλό το σαιτ και πολύ κατατοπιστικο!!! Ευχαριστώ πολύ! ❤️ Όσον αφορά τις πιθανότητες δεν μπαίνω στη διαδικασία καθώς στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου βρέθηκα να είμαι το 1 δεν ξέρω και εγώ στις πόσες χιλιάδες οπότε αποφεύγω να τρομοκρατούμαι ή να καθησυχάζομαι από ποσοστά. Αχρείαστα να είναι για όλους μας όλα αυτά!!

Η αλήθεια είναι ότι λόγω επαγγέλματος τα βλέπω όλα με πιθανότητες :), αλλά υπάρχει κι ο συναισθηματικός παράγοντας σε όλα αυτά. Εννοείται αχρείαστα να ναι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μου καλησπερα

Τελικα τσαμπα η συζητηση για τα βλαστοκυτταρα.σημερα τριτη ειχα κανονισει να παραλαβω τη σακουλα με το υλικο αλλα ο μπομπιρας ειχε αλλα σχεδια.στις 5 το πρωι αποφασισε πως μου εδωσε αρκετο χρονο κ ειπε να βγει στον εξω κοσμο στις 33εβδ και 2 ημερες.γεννησα ενα υγιεστατο αγορακι 2300 στις 6.30 το πρωι με εναν αρκετα οξυ αλλα ευτυχως γρηγορο τοκετο.δεν προλαβαμε καν να κανουμε επισκληριδιο(η ζωη αποφασισε πως δεν θα τη ζησω αυτην την εμπειρια)κ γεννησα πανω στο κρεβατι του νοσοκομειου.ισα που προλαβαν να με βαλουν στο δωματιο του χειρουργιου κ εβγαλα τον μικρο.δεν προλαβα να αλλαξω κρεβατι.μαιευτηριο εφτασα 6.ο γιατρος 6.15.ο μικρος βγηκε 6.30.ευτυχως εχω τον αγγελο μου τη μαια μου.μου κρατουσε το χερι,μου εδινε κουραγιο κ με βοηθαει πολυ να βγαλω γαλα.ο μικρος ειναι στη μενν.

Θα μεινουμε οπως το κοβω μεσα για τλχ 2 εβδομαδες.ελπιζω πριν κλεισουμε 3 να τον παρουμε σπιτι.δεν σας κρυβω πως στεναχωρηθηκα που δεν ειχαμε 1 βδομαδα ακομα χρονο,αλλα οταν ειδα αλλες περιπτωσεις στις μενν τρελλαθηκα.ειδα τον δικο μου κ ειπα νταξει μια χαρα εισαι μπομπιρα,κανε υπομονη κ εσυ κ εμεις!

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Stalicha είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα

Τελικα τσαμπα η συζητηση για τα βλαστοκυτταρα.σημερα τριτη ειχα κανονισει να παραλαβω τη σακουλα με το υλικο αλλα ο μπομπιρας ειχε αλλα σχεδια.στις 5 το πρωι αποφασισε πως μου εδωσε αρκετο χρονο κ ειπε να βγει στον εξω κοσμο στις 33εβδ και 2 ημερες.γεννησα ενα υγιεστατο αγορακι 2300 στις 6.30 το πρωι με εναν αρκετα οξυ αλλα ευτυχως γρηγορο τοκετο.δεν προλαβαμε καν να κανουμε επισκληριδιο(η ζωη αποφασισε πως δεν θα τη ζησω αυτην την εμπειρια)κ γεννησα πανω στο κρεβατι του νοσοκομειου.ισα που προλαβαν να με βαλουν στο δωματιο του χειρουργιου κ εβγαλα τον μικρο.δεν προλαβα να αλλαξω κρεβατι.μαιευτηριο εφτασα 6.ο γιατρος 6.15.ο μικρος βγηκε 6.30.ευτυχως εχω τον αγγελο μου τη μαια μου.μου κρατουσε το χερι,μου εδινε κουραγιο κ με βοηθαει πολυ να βγαλω γαλα.ο μικρος ειναι στη μενν.

Θα μεινουμε οπως το κοβω μεσα για τλχ 2 εβδομαδες.ελπιζω πριν κλεισουμε 3 να τον παρουμε σπιτι.δεν σας κρυβω πως στεναχωρηθηκα που δεν ειχαμε 1 βδομαδα ακομα χρονο,αλλα οταν ειδα αλλες περιπτωσεις στις μενν τρελλαθηκα.ειδα τον δικο μου κ ειπα νταξει μια χαρα εισαι μπομπιρα,κανε υπομονη κ εσυ κ εμεις!

Να σου ζήσει ο μικρός μαχητής σε παρακολουθούσα καιρό γιατί μοιάζουν οι ιστορίες μας και της πρώτης εγκυμοσύνης και της δεύτερης απλά εμάς γεννήθηκε στην ώρα του! Καλή ανάρρωση και σύντομα σπίτι σας!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Stalicha said:

Κοριτσια μου καλησπερα

Τελικα τσαμπα η συζητηση για τα βλαστοκυτταρα.σημερα τριτη ειχα κανονισει να παραλαβω τη σακουλα με το υλικο αλλα ο μπομπιρας ειχε αλλα σχεδια.στις 5 το πρωι αποφασισε πως μου εδωσε αρκετο χρονο κ ειπε να βγει στον εξω κοσμο στις 33εβδ και 2 ημερες.γεννησα ενα υγιεστατο αγορακι 2300 στις 6.30 το πρωι με εναν αρκετα οξυ αλλα ευτυχως γρηγορο τοκετο.δεν προλαβαμε καν να κανουμε επισκληριδιο(η ζωη αποφασισε πως δεν θα τη ζησω αυτην την εμπειρια)κ γεννησα πανω στο κρεβατι του νοσοκομειου.ισα που προλαβαν να με βαλουν στο δωματιο του χειρουργιου κ εβγαλα τον μικρο.δεν προλαβα να αλλαξω κρεβατι.μαιευτηριο εφτασα 6.ο γιατρος 6.15.ο μικρος βγηκε 6.30.ευτυχως εχω τον αγγελο μου τη μαια μου.μου κρατουσε το χερι,μου εδινε κουραγιο κ με βοηθαει πολυ να βγαλω γαλα.ο μικρος ειναι στη μενν.

Θα μεινουμε οπως το κοβω μεσα για τλχ 2 εβδομαδες.ελπιζω πριν κλεισουμε 3 να τον παρουμε σπιτι.δεν σας κρυβω πως στεναχωρηθηκα που δεν ειχαμε 1 βδομαδα ακομα χρονο,αλλα οταν ειδα αλλες περιπτωσεις στις μενν τρελλαθηκα.ειδα τον δικο μου κ ειπα νταξει μια χαρα εισαι μπομπιρα,κανε υπομονη κ εσυ κ εμεις!

Να σας ζήσει! Με το καλό να γυρίσετε σπίτι σας :x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Stalicha είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα

Τελικα τσαμπα η συζητηση για τα βλαστοκυτταρα.σημερα τριτη ειχα κανονισει να παραλαβω τη σακουλα με το υλικο αλλα ο μπομπιρας ειχε αλλα σχεδια.στις 5 το πρωι αποφασισε πως μου εδωσε αρκετο χρονο κ ειπε να βγει στον εξω κοσμο στις 33εβδ και 2 ημερες.γεννησα ενα υγιεστατο αγορακι 2300 στις 6.30 το πρωι με εναν αρκετα οξυ αλλα ευτυχως γρηγορο τοκετο.δεν προλαβαμε καν να κανουμε επισκληριδιο(η ζωη αποφασισε πως δεν θα τη ζησω αυτην την εμπειρια)κ γεννησα πανω στο κρεβατι του νοσοκομειου.ισα που προλαβαν να με βαλουν στο δωματιο του χειρουργιου κ εβγαλα τον μικρο.δεν προλαβα να αλλαξω κρεβατι.μαιευτηριο εφτασα 6.ο γιατρος 6.15.ο μικρος βγηκε 6.30.ευτυχως εχω τον αγγελο μου τη μαια μου.μου κρατουσε το χερι,μου εδινε κουραγιο κ με βοηθαει πολυ να βγαλω γαλα.ο μικρος ειναι στη μενν.

Θα μεινουμε οπως το κοβω μεσα για τλχ 2 εβδομαδες.ελπιζω πριν κλεισουμε 3 να τον παρουμε σπιτι.δεν σας κρυβω πως στεναχωρηθηκα που δεν ειχαμε 1 βδομαδα ακομα χρονο,αλλα οταν ειδα αλλες περιπτωσεις στις μενν τρελλαθηκα.ειδα τον δικο μου κ ειπα νταξει μια χαρα εισαι μπομπιρα,κανε υπομονη κ εσυ κ εμεις!

Να σου ζησει κοριτσι μου! Με το καλο να πατε σπιτακι σας και ολα καλα να σας πανε απο εδω και περα!❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Stalicha είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα

Τελικα τσαμπα η συζητηση για τα βλαστοκυτταρα.σημερα τριτη ειχα κανονισει να παραλαβω τη σακουλα με το υλικο αλλα ο μπομπιρας ειχε αλλα σχεδια.στις 5 το πρωι αποφασισε πως μου εδωσε αρκετο χρονο κ ειπε να βγει στον εξω κοσμο στις 33εβδ και 2 ημερες.γεννησα ενα υγιεστατο αγορακι 2300 στις 6.30 το πρωι με εναν αρκετα οξυ αλλα ευτυχως γρηγορο τοκετο.δεν προλαβαμε καν να κανουμε επισκληριδιο(η ζωη αποφασισε πως δεν θα τη ζησω αυτην την εμπειρια)κ γεννησα πανω στο κρεβατι του νοσοκομειου.ισα που προλαβαν να με βαλουν στο δωματιο του χειρουργιου κ εβγαλα τον μικρο.δεν προλαβα να αλλαξω κρεβατι.μαιευτηριο εφτασα 6.ο γιατρος 6.15.ο μικρος βγηκε 6.30.ευτυχως εχω τον αγγελο μου τη μαια μου.μου κρατουσε το χερι,μου εδινε κουραγιο κ με βοηθαει πολυ να βγαλω γαλα.ο μικρος ειναι στη μενν.

Θα μεινουμε οπως το κοβω μεσα για τλχ 2 εβδομαδες.ελπιζω πριν κλεισουμε 3 να τον παρουμε σπιτι.δεν σας κρυβω πως στεναχωρηθηκα που δεν ειχαμε 1 βδομαδα ακομα χρονο,αλλα οταν ειδα αλλες περιπτωσεις στις μενν τρελλαθηκα.ειδα τον δικο μου κ ειπα νταξει μια χαρα εισαι μπομπιρα,κανε υπομονη κ εσυ κ εμεις!

Να σου ζήσει! Συγκινήθηκα πολύ! Ελπίζω να είστε σύντομα σπίτι σας!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...