Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια. Ήπιαμε πριν πρώτη φορά το υπό αλλεργικό γαλα και μετα απο 3 ώρες που κοιμοταν ξυπνησε και εκανε διάρροια.. Τον ταισα ξανα τώρα για να δω και μου έβγαλε αρκετή ποσότητα γουλιάς στα ρεψιματα... Αυτό θα πει οτι δεν το κάθεται καλά το γαλα? Επίσης δεν κοιμάται τώρα αλλά αυτό μπορεί να είναι επειδή κοιμοταν όλο το απόγευμα 

Όχι απαραίτητα δεν σημαίνει κάτι τέτοιο μην ανησυχείς.. Διάρροια μπορεί να κάνει στην αρχή και μόνο με την αλλαγή του γάλακτος, δώσε λίγο χρόνο. Οι γουλιες στα ρεψιματα δεν σημαίνουν κάτι είναι και φυσιολογικές.. Πιθανόν να είναι και το συγκεκριμένο γάλα αρκετά αραιό και ελαφρύ και γι αυτό να γυρίζει εύκολα προς τα πίσω! 

On 14/9/2021 at 9:05 ΜΜ, Io_anna είπε:

Ευχαριστώ! Πιπίλα δε μας δέχεται, αλλά μας δούλεψε ο λευκός θόρυβος. Την ημέρα δεν έχουμε θέμα. Είτε κάνουμε skin to skin που μ αρέσει πάρα πολύ, είτε είναι στο μάρσιπο. Το βρίσκουμε σιγά σιγά. Συνέρχομαι κι εγώ από τη γέννα γιατί έχασα πολύ αίμα και ταλαιπωρήθηκα.

Μπράβο κοπέλα μου που βρίσκεται ισορροπίες σιγά σιγά.. Το κάθε μωράκι έχει το κουμπί του τελικά, λευκοί ήχοι λοιπόν! Τώρα που ηρεμεί και εκείνος να ξεκουράζεσαι και εσύ όσο μπορείς να ανακτήσει τις δυνάμεις σου.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια. Ήπιαμε πριν πρώτη φορά το υπό αλλεργικό γαλα και μετα απο 3 ώρες που κοιμοταν ξυπνησε και εκανε διάρροια.. Τον ταισα ξανα τώρα για να δω και μου έβγαλε αρκετή ποσότητα γουλιάς στα ρεψιματα... Αυτό θα πει οτι δεν το κάθεται καλά το γαλα? Επίσης δεν κοιμάται τώρα αλλά αυτό μπορεί να είναι επειδή κοιμοταν όλο το απόγευμα 

Κορίτσι εμένα με το hipp δεν κοιμήθηκε 5 μέρες και το έβγαζε όλο..είχε παλλινδρόμηση το μωρό και μ αυτό χειροτέρεψε οπότε το άλλαξα πάλι...η διάρροια όντως δεν λέει κάτι γτ μπορεί να είναι από την αλλαγή εκτώς αν συνεχίζει για μέρες...απ ότι μου είπε η παιδίατρος θέλει υπομονή 4 με 5 μέρες για να δεις αν του στρώνει το γάλα...επίσης πως προέκυψε ότι έχει αλλεργία στα γαλακτομικά, έκανες κάποιες εξετάσεις;

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια. Ήπιαμε πριν πρώτη φορά το υπό αλλεργικό γαλα και μετα απο 3 ώρες που κοιμοταν ξυπνησε και εκανε διάρροια.. Τον ταισα ξανα τώρα για να δω και μου έβγαλε αρκετή ποσότητα γουλιάς στα ρεψιματα... Αυτό θα πει οτι δεν το κάθεται καλά το γαλα? Επίσης δεν κοιμάται τώρα αλλά αυτό μπορεί να είναι επειδή κοιμοταν όλο το απόγευμα 

Παντως στα νεογεννητα τα κακα τους ειναι αρκετα υδαρη, χωρις απαραιτητα να σημαινει διαρροια αυτο. Δηλαδη μην περιμενεις να τα δεις σχηματισμενα. Φυσιολογικα ειναι κιτρινα, υδαρη με υπολειμα (δηλαδη εχουν μεσα σαν σπορακια και ινες). Μονο αν ειναι σκετο νερο θεωρουνται διαρροια.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , CMES είπε:

Παντως στα νεογεννητα τα κακα τους ειναι αρκετα υδαρη, χωρις απαραιτητα να σημαινει διαρροια αυτο. Δηλαδη μην περιμενεις να τα δεις σχηματισμενα. Φυσιολογικα ειναι κιτρινα, υδαρη με υπολειμα (δηλαδη εχουν μεσα σαν σπορακια και ινες). Μονο αν ειναι σκετο νερο θεωρουνται διαρροια.

Ναι ναιι.. Ξερω πως είναι κανονικά.. Τωρα ομως είναι νερό κίτρινα και βγαίνουν έξω από τα ρούχα.. Νερό νεροοο..

6 ώρες πρίν, fotini* είπε:

Κορίτσι εμένα με το hipp δεν κοιμήθηκε 5 μέρες και το έβγαζε όλο..είχε παλλινδρόμηση το μωρό και μ αυτό χειροτέρεψε οπότε το άλλαξα πάλι...η διάρροια όντως δεν λέει κάτι γτ μπορεί να είναι από την αλλαγή εκτώς αν συνεχίζει για μέρες...απ ότι μου είπε η παιδίατρος θέλει υπομονή 4 με 5 μέρες για να δεις αν του στρώνει το γάλα...επίσης πως προέκυψε ότι έχει αλλεργία στα γαλακτομικά, έκανες κάποιες εξετάσεις;

Και ποιο πήρε υστερα??  Νομίζω και εμας δεν μας ταιριάζει. Του έδωσα ξανα τώρα και το εκανε όλο εμετο ρουκέτα... Ως το ψυγείο μας έφτασε ο εμετός 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Sofiamar93 είπε:

Και ποιο πήρε υστερα?

Εγώ τώρα ανακατεύω frisolac με frisolac comfort αλλα ειναι για παλλινδρομηση και δυσκοιλιοτητα οποτε δεν σου κανει..άπ ότί κάτάλάβά πρέπέί νά δόκίμάσόύμέ πόλλά γίά νά βρόύμέ τό σώστό

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , fotini* είπε:

Εγώ τώρα ανακατεύω frisolac με frisolac comfort αλλα ειναι για παλλινδρομηση και δυσκοιλιοτητα οποτε δεν σου κανει..άπ ότί κάτάλάβά πρέπέί νά δόκίμάσόύμέ πόλλά γίά νά βρόύμέ τό σώστό

Και εγω αυτο μάλλον κατάλαβα.. Οτι πρςπει να δοκιμασω και άλλες μάρκες... 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε;; Εμείς σήμερα έχουμε παιδίατρο και περιμένουμε μπας και μας δώσει το πράσινο φως να σταματήσουμε να ξυπνάμε τη μικρή για να φάει.. Πάει το μωρό να κοιμηθεί 6ωρο κάποιες φορές και εμείς την ξυπνάμε αντί να την αφήσουμε να φτιάξει πρόγραμμα ύπνου! Παίρνει 300 γραμμάρια μέσο όρο την εβδομάδα.. Ξέρετε αν υπάρχει συγκεκριμένο χρονικό διάστημα για το οποίο πρέπει να τα ξυπνάμε; Το πρόβλημα δεν είναι μόνο ότι δεν κοιμόμαστε και εμείς σερί ενώ θα μπορούσαμε αλλά ότι και εκείνη όταν την ξυπναμε δεν θηλάζει ούτε τρώει ενεργητικά κοιμάται όρθια ενώ όταν ξυπνάει μόνη της είναι εντελώς διαφορετικά. 

Επίσης να ρωτήσω όσες θηλάζουν χρησιμοποιείτε επιθέματα; Έχω ακούσει ότι δεν κάνει αλλά βρε κορίτσια είχαμε πάει πάλι βόλτα χθες και στο δίωρο άρχισε να τρέχει το γάλα έξω από τη μπλούζα.. Είχα βάλει μαύρη γτ ήξερα ότι θα συμβεί αλλά δεν είναι κατάσταση αυτή. Εσείς τι κάνετε γι αυτό; Άρχισα να βάζω και τα κοχύλια τα οποία είχα πάρει εξ αρχής αλλά μέχρι τώρα δεν τα είχα σε μεγάλη εκτίμηση.. Λοιπόν είναι θαυματουργά, τα φόρεσα για μία ώρα επειδή είχε πρηστει το στήθος και δεν είχε ξυπνησει η μικρή και όταν τα έβγαλα είχαν μαζέψει 30ml που θα είχαν πάει χαμένα βρέχονται απλώς τη μπλούζα! Δεν φοριούνται όμως έξω δυστυχώς.. 

@Sofiamar93 και εμείς AR δίνουμε της frezylac και δεν έχουμε δει ούτε γουλιά! Αλλα επειδή εσείς υποψιάζεστε αλλεργία πως και σας είπε να πάρετε αγελαδινό και όχι να δοκιμάσετε άλλο υποαλλεργικό; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Φραουλίνο είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε;; Εμείς σήμερα έχουμε παιδίατρο και περιμένουμε μπας και μας δώσει το πράσινο φως να σταματήσουμε να ξυπνάμε τη μικρή για να φάει.. Πάει το μωρό να κοιμηθεί 6ωρο κάποιες φορές και εμείς την ξυπνάμε αντί να την αφήσουμε να φτιάξει πρόγραμμα ύπνου! Παίρνει 300 γραμμάρια μέσο όρο την εβδομάδα.. Ξέρετε αν υπάρχει συγκεκριμένο χρονικό διάστημα για το οποίο πρέπει να τα ξυπνάμε; Το πρόβλημα δεν είναι μόνο ότι δεν κοιμόμαστε και εμείς σερί ενώ θα μπορούσαμε αλλά ότι και εκείνη όταν την ξυπναμε δεν θηλάζει ούτε τρώει ενεργητικά κοιμάται όρθια ενώ όταν ξυπνάει μόνη της είναι εντελώς διαφορετικά. 

Επίσης να ρωτήσω όσες θηλάζουν χρησιμοποιείτε επιθέματα; Έχω ακούσει ότι δεν κάνει αλλά βρε κορίτσια είχαμε πάει πάλι βόλτα χθες και στο δίωρο άρχισε να τρέχει το γάλα έξω από τη μπλούζα.. Είχα βάλει μαύρη γτ ήξερα ότι θα συμβεί αλλά δεν είναι κατάσταση αυτή. Εσείς τι κάνετε γι αυτό; Άρχισα να βάζω και τα κοχύλια τα οποία είχα πάρει εξ αρχής αλλά μέχρι τώρα δεν τα είχα σε μεγάλη εκτίμηση.. Λοιπόν είναι θαυματουργά, τα φόρεσα για μία ώρα επειδή είχε πρηστει το στήθος και δεν είχε ξυπνησει η μικρή και όταν τα έβγαλα είχαν μαζέψει 30ml που θα είχαν πάει χαμένα βρέχονται απλώς τη μπλούζα! Δεν φοριούνται όμως έξω δυστυχώς.. 

@Sofiamar93 και εμείς AR δίνουμε της frezylac και δεν έχουμε δει ούτε γουλιά! Αλλα επειδή εσείς υποψιάζεστε αλλεργία πως και σας είπε να πάρετε αγελαδινό και όχι να δοκιμάσετε άλλο υποαλλεργικό; 

Γιατί μου είπε ότι οι εμετοι που μου έκανε κσι τα σπυρια να μην ήταν αλλεργικό τελικά αλλά οι εμετοι λόγω γάλατος κσι σπυρια λόγω βρεφικής ακμής.. Απλα επειδη εηλγιναν ταυτόχρονα υποψιάστηκε αλλεργια. Θα δειξει.. Τι να σας πω.. Παντως φαίνεται νσ το πίνει ευχάριστα και χωρίς κσθολου γουλιά... 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μια απορία.. Πόσα ml γαλα σκόνης σας πίνουν εσάς? Εμείς 40ιζουμε την κυριακη και πινει 130 ml.. Εσάς πόσα σας πίνουν? Και υπάρχει συγκεκριμένη ποσότητα που πρέπει να πίνουν στην εβδομάδα που βρίσκονται?? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Γιατί μου είπε ότι οι εμετοι που μου έκανε κσι τα σπυρια να μην ήταν αλλεργικό τελικά αλλά οι εμετοι λόγω γάλατος κσι σπυρια λόγω βρεφικής ακμής.. Απλα επειδη εηλγιναν ταυτόχρονα υποψιάστηκε αλλεργια. Θα δειξει.. Τι να σας πω.. Παντως φαίνεται νσ το πίνει ευχάριστα και χωρίς κσθολου γουλιά... 

Ααα το ξεκινήσατε κιόλας τέλεια!! Μακάρι να του ταιριάξει!  Λοιπόν εμένα είναι 33 ημερών και πίνει αρκετό! Σήμερα πχ που της έδωσα αντλημενο ήπιε δικό μου 60ml και μετά άλλα 120 ξένο. Όταν θηλάζει δεν ξέρω ακριβώς τι πινει οπότε στο περίπου.. Μας είπε η παιδίατρος ότι έχει να κάνει με το κάθε μωρό αν τρώει συχνά και λίγο ή αραιά και πολύ.. Εμάς πχ πεινάει κάθε 4 5 ώρες συνήθως οπότε κάνει 5 6 γεύματα το 24ωρο ενώ ένα άλλο μωρό μπορεί να κάνει 8. Εξαρτάται λοιπόν.. Κοιτάμε το σύνολο λέει που στην ηλικία αυτή το ανώτατο είναι 1 λίτρο το 24ωρο οπότε δεν μας ανησυχεί είναι φυσιολογικό. 

Επίσης κορίτσια είμαι πολύ χαρούμενη γιατί μας είπε ότι σταματάμε να την ξυπνάμε, ας κοιμηθεί και 8ωρο το βράδυ αν θέλει λεει!! Άντε επιτέλους να κοιμηθούμε κανένα βράδυ συνεχόμενο αν και δεν ελπίζω σε 8ωρο εννοείται αλλά έστω ένα 6ωρο το χουμε πιστεύω! Μας βρήκε πάρα πολύ καλά, 4300 σήμερα οπότε συνεχίζουμε ότι κάνουμε.. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Φραουλίνο είπε:

Ααα το ξεκινήσατε κιόλας τέλεια!! Μακάρι να του ταιριάξει!  Λοιπόν εμένα είναι 33 ημερών και πίνει αρκετό! Σήμερα πχ που της έδωσα αντλημενο ήπιε δικό μου 60ml και μετά άλλα 120 ξένο. Όταν θηλάζει δεν ξέρω ακριβώς τι πινει οπότε στο περίπου.. Μας είπε η παιδίατρος ότι έχει να κάνει με το κάθε μωρό αν τρώει συχνά και λίγο ή αραιά και πολύ.. Εμάς πχ πεινάει κάθε 4 5 ώρες συνήθως οπότε κάνει 5 6 γεύματα το 24ωρο ενώ ένα άλλο μωρό μπορεί να κάνει 8. Εξαρτάται λοιπόν.. Κοιτάμε το σύνολο λέει που στην ηλικία αυτή το ανώτατο είναι 1 λίτρο το 24ωρο οπότε δεν μας ανησυχεί είναι φυσιολογικό. 

Επίσης κορίτσια είμαι πολύ χαρούμενη γιατί μας είπε ότι σταματάμε να την ξυπνάμε, ας κοιμηθεί και 8ωρο το βράδυ αν θέλει λεει!! Άντε επιτέλους να κοιμηθούμε κανένα βράδυ συνεχόμενο αν και δεν ελπίζω σε 8ωρο εννοείται αλλά έστω ένα 6ωρο το χουμε πιστεύω! Μας βρήκε πάρα πολύ καλά, 4300 σήμερα οπότε συνεχίζουμε ότι κάνουμε.. 

Εμενα πείνα κάθε 2 με 2μιση ώρες την ημέρα.. Και νύχτα πάντα μετά το μπανιο κοιμαται 4 ώρες 8μιση με 12μιση περίπου και μετα κάθε 2μιση με 3 ώρες.. Τωρα έχει από τις 4μιση ξύπνιος.. Δεν κοιμάται... Ααα είστε πάρα πολύ καλά στα κιλά σας και στον ύπνο.. Αστο να κοιμαται το μωρακι σου.. Το βάρος της είναι πολύ καλό για να φοβάσαι.. Ευτυχως σου έδωσε το οκ ο γιατρος γιατί είναι κρίμα αφού θέλει να κοιμαται να την ξυπνατε με το ζορι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Ααα το ξεκινήσατε κιόλας τέλεια!! Μακάρι να του ταιριάξει!  Λοιπόν εμένα είναι 33 ημερών και πίνει αρκετό! Σήμερα πχ που της έδωσα αντλημενο ήπιε δικό μου 60ml και μετά άλλα 120 ξένο. Όταν θηλάζει δεν ξέρω ακριβώς τι πινει οπότε στο περίπου.. Μας είπε η παιδίατρος ότι έχει να κάνει με το κάθε μωρό αν τρώει συχνά και λίγο ή αραιά και πολύ.. Εμάς πχ πεινάει κάθε 4 5 ώρες συνήθως οπότε κάνει 5 6 γεύματα το 24ωρο ενώ ένα άλλο μωρό μπορεί να κάνει 8. Εξαρτάται λοιπόν.. Κοιτάμε το σύνολο λέει που στην ηλικία αυτή το ανώτατο είναι 1 λίτρο το 24ωρο οπότε δεν μας ανησυχεί είναι φυσιολογικό. 

Επίσης κορίτσια είμαι πολύ χαρούμενη γιατί μας είπε ότι σταματάμε να την ξυπνάμε, ας κοιμηθεί και 8ωρο το βράδυ αν θέλει λεει!! Άντε επιτέλους να κοιμηθούμε κανένα βράδυ συνεχόμενο αν και δεν ελπίζω σε 8ωρο εννοείται αλλά έστω ένα 6ωρο το χουμε πιστεύω! Μας βρήκε πάρα πολύ καλά, 4300 σήμερα οπότε συνεχίζουμε ότι κάνουμε.. 

Αχχ τι ωραία! Πόσο τυχερή είσαι που κοιμάται τόσο πολύ! Το τελευταίο της γεύμα δηλαδή πόσο είναι; και την κρατάει; και εινια σκόνη ή δικό σου; 

19 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε;; Εμείς σήμερα έχουμε παιδίατρο και περιμένουμε μπας και μας δώσει το πράσινο φως να σταματήσουμε να ξυπνάμε τη μικρή για να φάει.. Πάει το μωρό να κοιμηθεί 6ωρο κάποιες φορές και εμείς την ξυπνάμε αντί να την αφήσουμε να φτιάξει πρόγραμμα ύπνου! Παίρνει 300 γραμμάρια μέσο όρο την εβδομάδα.. Ξέρετε αν υπάρχει συγκεκριμένο χρονικό διάστημα για το οποίο πρέπει να τα ξυπνάμε; Το πρόβλημα δεν είναι μόνο ότι δεν κοιμόμαστε και εμείς σερί ενώ θα μπορούσαμε αλλά ότι και εκείνη όταν την ξυπναμε δεν θηλάζει ούτε τρώει ενεργητικά κοιμάται όρθια ενώ όταν ξυπνάει μόνη της είναι εντελώς διαφορετικά. 

Επίσης να ρωτήσω όσες θηλάζουν χρησιμοποιείτε επιθέματα; Έχω ακούσει ότι δεν κάνει αλλά βρε κορίτσια είχαμε πάει πάλι βόλτα χθες και στο δίωρο άρχισε να τρέχει το γάλα έξω από τη μπλούζα.. Είχα βάλει μαύρη γτ ήξερα ότι θα συμβεί αλλά δεν είναι κατάσταση αυτή. Εσείς τι κάνετε γι αυτό; Άρχισα να βάζω και τα κοχύλια τα οποία είχα πάρει εξ αρχής αλλά μέχρι τώρα δεν τα είχα σε μεγάλη εκτίμηση.. Λοιπόν είναι θαυματουργά, τα φόρεσα για μία ώρα επειδή είχε πρηστει το στήθος και δεν είχε ξυπνησει η μικρή και όταν τα έβγαλα είχαν μαζέψει 30ml που θα είχαν πάει χαμένα βρέχονται απλώς τη μπλούζα! Δεν φοριούνται όμως έξω δυστυχώς.. 

@Sofiamar93 και εμείς AR δίνουμε της frezylac και δεν έχουμε δει ούτε γουλιά! Αλλα επειδή εσείς υποψιάζεστε αλλεργία πως και σας είπε να πάρετε αγελαδινό και όχι να δοκιμάσετε άλλο υποαλλεργικό; 

Εγώ Επιθέματα φοράω γιατί γίνομαι χάλια. Έξω σίγουρα θα φορέσω δηλαδή. Στο σπίτι όταν θηλάζει φοράω από το άλλο στήθος κοχύλι γτ γίνομαι χάλια αλλιώς, και είναι κρίμα να πετάγεται.. 

  • Μου αρέσει 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Anneliz είπε:

Αχχ τι ωραία! Πόσο τυχερή είσαι που κοιμάται τόσο πολύ! Το τελευταίο της γεύμα δηλαδή πόσο είναι; και την κρατάει; και εινια σκόνη ή δικό σου; 

Εγώ Επιθέματα φοράω γιατί γίνομαι χάλια. Έξω σίγουρα θα φορέσω δηλαδή. Στο σπίτι όταν θηλάζει φοράω από το άλλο στήθος κοχύλι γτ γίνομαι χάλια αλλιώς, και είναι κρίμα να πετάγεται.. 

Το τελευταίο της γεύμα είναι πριν από το δικό μας ύπνο, πάντα μετά από μπάνιο.. θηλασμός και σκόνη μέχρι να χορτάσει! Γύρω στα 120 ml πάντα δλδ η σκόνη. Χθες πχ επειδή είχαμε πάει επίσκεψη και γυρίσαμε αργά, ξύπνησε κατά τις 12 το βράδυ την κάναμε μπάνιο έφαγε και κοιμήθηκε 02:00 με 8:00. Γενικά το βράδυ πάντα την περιμένουμε να ξυπνήσει μόνη της ώστε και με το μπάνιο να πεινάει και να φάει με όρεξη, δεν την ξυπνάμε εμείς γτ μπορεί να φάει και το μισό! Αυτό νομίζω είναι το μυστικό.. Καμιά φορά κουτουλαμε αλλά βλέπουμε καμία σειρά και την περιμένουμε γτ μετά μας ανταμείβει με αρκετές ώρες υπνο! 

@Sofiamar93 εμάς η παιδίατρος μας είπε να αρχίσουμε να την κάνουμε μπάνιο 8 9 το βράδυ όταν θα αρχίσει να κοιμάται 10 12 ώρες το βράδυ όχι ακόμα. Επειδή μετά το μπάνιο τρώνε καλύτερα και κάνουν το μεγάλο ύπνο καλό είναι να την κάνουμε πριν κοιμηθούμε εμείς για βράδυ οπότε μετά τις 11.. Και σιγά σιγά όσο πιο πολύ κοιμάται θα την κάνουμε μπάνιο όλο και πιο νωρίς. Αυτό μας είπε να κάνουμε για να της φτιάξουμε πρόγραμμα ώστε να κοιμάται μέσα στη νύχτα πιο πολύ και όχι τη μέρα γτ είναι ανάποδο και για εκείνη και μετά δύσκολα στρώνει.. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!! Εγω παντως τα εχω κανει λιγο χαλια με τα ταισματα. Τον θηλαζω πολλη ωρα (καμια ωρα συνολο) και μετα του δινω 90ml. Τα πινει με ορεξη και φαινεται να μην του φτανουν αλλα η παιδιατρος ειπε να μην του δινω περισσοτερο γιατι παιρνει μισο κιλο την εβδομαδα και ειναι πολυ. Το αποτελεσμα ομως ειναι να μην ηρεμει μετα το ξενο και να αναγκαζομαι να τον ξαναβαλω στο στηθος. Μετα απο λιγο τον παιρνει ο υπνις, αν τον βγαλω ομως ξυπναει και κλαιει. Το βραδυ χειροτερο χαλι. Κανει εναν υπνο μεγαλο 2-3 ωρες (ο μεγαλυτερος της ημερας) περιπου 11-1 ή 2, μετα ξυπναει, τον βαζω στο στηθος, με παιρνει ο υπνος καθιστη, τον παιρνει κι αυτον ο υπνος και δεν τρωει, ανα 10λεπτο ξυπναω και τον τσιγκλαω αλλα κουτουλαω οποτε ολο αυτο κραταει μεχρι τις 4, οπου του δινω το ξενο και κοιμαται καμια ωρα, ξυπναει στις 5, αρχιζει το ιδιο σκηνικο εως τις 6.30 οπου τον σφηνω στο λικνο να κλαιει ωσπου να ετοιμασω τα παιδια για το σχολειο. Και γενικα δεν κοιμαμαι ποτε, το μωρο ειναι συνεχεια ανησυχο και χαλια ολα.

Επισης εγω με τα επιθεματα δεν εχω κανενα προβλημα! Δεν εχει τρεξει ποτε ουτε μια σταγονα!!!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...