Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

πρίν από 31 λεπτά , Dimitra94 είπε:

Καλημέρα κοριτσια! Πώς τα πάτε με τα ούλα; Εμένα έχει πολύ γκρίνια αυτές τις μέρες.. ουρλιάζει ο καημένος από τον πόνο.. η κρέμα που μας έδωσε ο ιατρός, δεν του κάνει τίποτα και του έδωσα εχθές λίγο ντεπον το βράδυ για να ηρεμήσει.. αλλά μέσα στη μέρα δεν ηρεμεί με τίποτα.. τα μασητικα παιχνιδάκια δεν του κάνουν εντύπωση ακόμα.. πείτε καμμια ιδέα για να τον ανακουφίσω, τον λυπάμαι τον μικρούλη:cry:

Εμενα τον ηρεμεί να του κάνω μασάζ εκεί.. Και εμενα δεν πιάνει πιπιλα αλλά του αρέσει όταν παίρνω την πιπιλα και την βάζω στα ουλα του.. Και την μασάει.. Την δαγκώνει.. Και το ίδιο κάνει και με το μπιμπερο όταν πίνει γαλα.. Πλέον μου το δαγκώνει... Και ανακουφίζει πιστεύω.. Απλα έχω παρατηρήσει ότι έχει φορές που ξυπνάει γιατί τον ενοχλούν.. Δεν του έχω βάλει ακόμη τζελ εγωμ. Παρήγγειλαν από Ελλάδα ένα τζελ της frezyderm. Μου είπαν είναι καλή.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Sofiamar93Η πιπίλα τον νανουρίζει μόνο.. όταν τον πιάσει κρίση κλαίει και τσιρίζει και δεν θέλει τίποτα.. εχθές από το πολύ κλάμα τον έπιασε βήχας και πήγε να κάνει εμετό.. 

@Emilly800 ούτε εμένα πιάνει καλά ακόμα.. ελπίζω σε 1-2 εβδομάδες να τα καταφέρνει καλύτερα και να τον ανακουφίζουν λίγο αυτά τα παιχνιδάκια, τι να πω.. δεν μπορώ να τον βλέπω να πονάει:|

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Χάθηκα λίγο γιατί είχαμε περιπέτειες. Ο μικρός έπαθε βρογχιολίτιδα (κόλλησε από τον αδερφό του) και καταλήξαμε στο νοσοκομείο με οξυγόνο... έμεινε 5 μέρες, χθες πήραμε εξιτήριο. Είναι καλά τώρα αλλά μας είπαν προσοχή να μην κολλήσει τίποτα άλλο μέσα στον επόμενο μήνα γιατί θα ξανακαταλήξουμε στο νοσοκομείο...

@Sofiamar93 ακριβώς αυτό που περιγράφεις το είχα πάθει μετά τη δεύτερη εγκυμοσύνη. Είχα έναν πόνο εντοπισμένο ακριβώς δίπλα στη σπονδυλική στήλη στο ύψος του σουτιέν. Κι εγώ έκανα τις ίδιες σκέψεις ώσπου είχα πάει για μασάζ και η κοπέλα μου είπε πως είναι μυικός σπασμός. Ο πόνος διήρκησε 3 χρόνια και πέρασε όταν άλλαξα στρώμα!!

@Emilly800 Κι εγώ έχω αυτούς τους πόνους. Νομίζω είναι ένας συνδυασμός ορμονών και μυικής καταπόνησης. Το μαγνήσιο πιστεύω θα σε βοηθήσει ίσως και λίγο ελαφριά άσκηση 

@Dimitra94 εμένα προς το παρόν δε δείχνει να πονάει, νομίζω ότι είναι πολύ νωρίς ακόμα. γενικά βρίσκουν ανακούφξιση να πιπιλάνε οπότε δίνε του κάτι να βάζει στο στόμα αν γίνεται γιατί έχεις δρόμο μπροστά σου!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, CMES είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Χάθηκα λίγο γιατί είχαμε περιπέτειες. Ο μικρός έπαθε βρογχιολίτιδα (κόλλησε από τον αδερφό του) και καταλήξαμε στο νοσοκομείο με οξυγόνο... έμεινε 5 μέρες, χθες πήραμε εξιτήριο. Είναι καλά τώρα αλλά μας είπαν προσοχή να μην κολλήσει τίποτα άλλο μέσα στον επόμενο μήνα γιατί θα ξανακαταλήξουμε στο νοσοκομείο...

@Sofiamar93 ακριβώς αυτό που περιγράφεις το είχα πάθει μετά τη δεύτερη εγκυμοσύνη. Είχα έναν πόνο εντοπισμένο ακριβώς δίπλα στη σπονδυλική στήλη στο ύψος του σουτιέν. Κι εγώ έκανα τις ίδιες σκέψεις ώσπου είχα πάει για μασάζ και η κοπέλα μου είπε πως είναι μυικός σπασμός. Ο πόνος διήρκησε 3 χρόνια και πέρασε όταν άλλαξα στρώμα!!

@Emilly800 Κι εγώ έχω αυτούς τους πόνους. Νομίζω είναι ένας συνδυασμός ορμονών και μυικής καταπόνησης. Το μαγνήσιο πιστεύω θα σε βοηθήσει ίσως και λίγο ελαφριά άσκηση 

@Dimitra94 εμένα προς το παρόν δε δείχνει να πονάει, νομίζω ότι είναι πολύ νωρίς ακόμα. γενικά βρίσκουν ανακούφξιση να πιπιλάνε οπότε δίνε του κάτι να βάζει στο στόμα αν γίνεται γιατί έχεις δρόμο μπροστά σου!!!

Σιδερένιος να είναι ο μικρούλης σας!

Ο παιδίατρος μας είπε ότι τα ούλα του είναι φουσκωμένα γιατί έχουν αρχίσει να δημιουργούνται τα δόντια από κάτω.. περισσότερο του αρέσει να πιπιλαει τα χέρια του και έχει πλάκα γιατί τα βάζει βαθιά στα πίσω ούλα και μετά τον πιάνει βήχας! Εχθές τη βγάλαμε όλη μέρα αγκαλιά, δεν ησύχαζε πουθενά αλλού.. έχει ακόμα πολλούς μήνες ταλαιπωρίας με τα δοντάκια ο γλυκούλης, το ξέρω.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Dimitra94 είπε:

Σιδερένιος να είναι ο μικρούλης σας!

Ο παιδίατρος μας είπε ότι τα ούλα του είναι φουσκωμένα γιατί έχουν αρχίσει να δημιουργούνται τα δόντια από κάτω.. περισσότερο του αρέσει να πιπιλαει τα χέρια του και έχει πλάκα γιατί τα βάζει βαθιά στα πίσω ούλα και μετά τον πιάνει βήχας! Εχθές τη βγάλαμε όλη μέρα αγκαλιά, δεν ησύχαζε πουθενά αλλού.. έχει ακόμα πολλούς μήνες ταλαιπωρίας με τα δοντάκια ο γλυκούλης, το ξέρω.. 

Και εμενα μόνο χεράκια δέχεται να βάλει και οτιδήποτε βρει μπροστά του.. Κουβερτούλα σαλιαρα παιχνιδάκι που ειναι υφασμάτινο.. Ολα στο στομα.. Αυτά που ειναι σαν μασητικα ακομη δεν τα θέλει.. Τα πιάνει αλλά όταν τα βάζει στο στομα αηδιάζει.. Πιπιλα ούτε λόγος.. Μονο την δαγκώνει. 

Κοριτσια θέλω να θέσω ένα άλλο θέμα.. Εχω μεγάλη απώλεια μαλλιων.. Τούφες κάθε μέρα.. Γεμίζει το χέρι μου.. Εχω τρομάξει σε σημειο να φοβάμαι ότι θα μείνω καραφλη.. Σε 9 μερουλες που θα πάω στον παιδίατρο μας θα του πω να μου γράψει γενικές εξετάσεις καινθυροειδη να ελέγξω γιατί πραγματικά έχω τρομάξει.. Σας εχει συμβεί?? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σοφία μου εμένα δεν μου έχει συμβεί, αλλά το είχε πάθει η μητέρα μου μετά τη γέννα, η οποία δεν έπαιρνε σίδηρο και ασβέστιο και όταν το είχα αναφέρει στον γυναικολόγο μου γιατί φοβόμουν μην το πάθω κι εγώ, μου είχε πει να παίρνω σωστά τον σίδηρο και να μην τον σταματήσω μέχρι να σταματήσω να θηλάζω.. στο λέω για να μην αγχώνεσαι.. βέβαια σ εσένα μπορεί να παίζουν άλλα πράγματα ρόλο, γι αυτό μίλα με τον ιατρό σου και κάνε και κάποιες εξετάσεις.. πάντως είναι συχνή η τριχόπτωση απ' ό,τι έχω ακούσει μετά τη γέννα, ειδικά αν έχεις χαμηλό αιματοκρίτη..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Και εμενα μόνο χεράκια δέχεται να βάλει και οτιδήποτε βρει μπροστά του.. Κουβερτούλα σαλιαρα παιχνιδάκι που ειναι υφασμάτινο.. Ολα στο στομα.. Αυτά που ειναι σαν μασητικα ακομη δεν τα θέλει.. Τα πιάνει αλλά όταν τα βάζει στο στομα αηδιάζει.. Πιπιλα ούτε λόγος.. Μονο την δαγκώνει. 

Κοριτσια θέλω να θέσω ένα άλλο θέμα.. Εχω μεγάλη απώλεια μαλλιων.. Τούφες κάθε μέρα.. Γεμίζει το χέρι μου.. Εχω τρομάξει σε σημειο να φοβάμαι ότι θα μείνω καραφλη.. Σε 9 μερουλες που θα πάω στον παιδίατρο μας θα του πω να μου γράψει γενικές εξετάσεις καινθυροειδη να ελέγξω γιατί πραγματικά έχω τρομάξει.. Σας εχει συμβεί?? 

Σοφία μου παρούσα κ εγώ με απίστευτη τριχόπτωση. Πέφτουν συνέχεια τούφες τούφες! Δεν ξέρω τι να κάνω. Εν τω μεταξύ έκανα γενική αίματος για σίδηρο κλπ πριν περίπου 20 μέρες κ είμαι οκ. Ίσως αγοράσω κάποια βιταμίνη, δεν ξέρω ακόμα. Διαβασα πάντως πως είθισται στην περίοδο αυτή τριχόπτωση αλλά πραγματικά έχω παρά πολλή. @CMES περαστικά στον μπεμπουλη!

  • Ευχαριστώ 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Liakada είπε:

Σοφία μου παρούσα κ εγώ με απίστευτη τριχόπτωση. Πέφτουν συνέχεια τούφες τούφες! Δεν ξέρω τι να κάνω. Εν τω μεταξύ έκανα γενική αίματος για σίδηρο κλπ πριν περίπου 20 μέρες κ είμαι οκ. Ίσως αγοράσω κάποια βιταμίνη, δεν ξέρω ακόμα. Διαβασα πάντως πως είθισται στην περίοδο αυτή τριχόπτωση αλλά πραγματικά έχω παρά πολλή. @CMES περαστικά στον μπεμπουλη!

Μα πραγματικά έχω τρομάξει.. Αλλα σε  όσες το έχω πει μου είπαν έτσι συμβαίνει.. Τωρα τι να πω... Μακαρι να σταματήσει... Γιατο δεν θελω να μεινω καραφλη... 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι άσχετο, χωρίς να παρεξηγηθώ; Εσείς μετά το μπάνιο φιλάτε τα ποπουδάκια τους; Γιατί το συζητούσα με κάτι φίλους και μου έλεγαν ότι το ακούνε πρώτη φορά..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dimitra94 said:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι άσχετο, χωρίς να παρεξηγηθώ; Εσείς μετά το μπάνιο φιλάτε τα ποπουδάκια τους; Γιατί το συζητούσα με κάτι φίλους και μου έλεγαν ότι το ακούνε πρώτη φορά..

Ολοκληρο το φιλάω οπότε θέλω!! Άσχετα με το μπάνιο χεχε... Μήπως δεν έχουν παιδιά οι φίλοι σου;;

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 17 λεπτά , Ntepaki22 είπε:

Ολοκληρο το φιλάω οπότε θέλω!! Άσχετα με το μπάνιο χεχε... Μήπως δεν έχουν παιδιά οι φίλοι σου;;

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχουν, αλλά κι εγώ πριν κάνω παιδί το είχα ακούσει.. 

Μα μου έλεγαν ότι δεν πάω καλά και που το έχω ακούσει αυτό, κτλ.. τεσπα

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Πολύ καιρό έχω να γράψω ελπίζω να είστε όλες καλά! Εμείς είμαστε μια χαρά , η μικρούλα μας κοιμάται καλά, τρώει καλά και γενικά όλα πάνε περίφημα! Κάθε μερα μας τρελαίνει όλο και περισσότερο με όλα αυτά που κάνει και την κοιτάμε σαν χαζοί όλη την ώρα με ένα κολλημένο χαμόγελο!!! Είναι μια πανέξυπνη και πανέμορφη σουρλουλου ❤️

@CMES κορίτσι μου καλή ανάρρωση, αγωνία και ταλαιπωρία μεγάλη περάσατε αλλά ευτυχώς όλα καλά τώρα!! 

@Sofiamar93 προσωπικά δεν μου έχει συμβεί μέχρι τώρα αλλά το έχω ακούσει ότι η απώλεια μαλλιών είναι πολύ συχνό μετά τη γέννα λόγω της πτώσης των ορμονών και ισορροπεί μέχρι το 6μηνο εφόσον δεν θηλάζεις. Παίρνε βιταμινουλες και ο οργανισμός θα πάρει τα πάνω του σιγά σιγά!

@Dimitra94 εννοείται πως φιλάμε ποπουδακι!!! :DΚαι μπουτάκια και μπρατσακια και όλα! Τα έχει και μπόλικα το τουλουμπακι μας! ❤️❤️❤️ Οι φίλοι σου μάλλον όπως είπατε και πιο πάνω δεν έχουν παιδιά αλλά και που δεν έχουν δεν καταλαβαίνω τι ένσταση έχουν επί τούτου αλλά τελος πάντων.. Φίλα και δαγκωνε εκεί να χορτάσεις μπεμπουλινι και μη σε νοιάζει τίποτα!!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου και από εμένα ! Χαίρομαι που διαβάζω τα νέα σας ! Εμένα το κοριτσάκι μου μεγαλώνει και ομορφαίνει ! Μας τρελαίνει με τα νάζια της !!!! Κοιμάται  το βράδυ μέχρι στιγμής με κάποιες εξαιρέσεις !! Μέσα στην μέρα όμως δεν πολύ κοιμάται . Στα αρνητικά είναι ότι κοριτσάκι μου από τη προηγούμενη βδομάδα σφαδάζει ούρλιαζε στα καλα καθούμενα δεν μπορούσα να την ηρεμήσω με τπτ. Μου είχαν κοπεί τα πόδια έκλαιγα και εγώ μαζί . Τελικά μετά από ψάξιμο και εξετάσεις βρήκαμε την γοπ . Κάνει αρκετές γουλιές αυτές τις μέρες και φαίνεται ότι πονάει το κακόμοιρο. Της ξεκίνησα 3 μέρες τώρα σκόνη nexium και ελπίζω να βελτιωθεί. Εκεί που γελάει παίζει κάνει τα νάζια της εκεί αρχίζει και σπαράζει. Τώρα προσπαθώ και εγώ να είμαι πιο ήρεμη για να μπορώ να της μεταδίδω ηρεμία. Τώρα παρακολουθούμε αν παίρνει το σωστός βάρος . Γιατί από εκεί θα κριθούν όλα. Μέχρι στιγμής τα πάει πολύ καλα 15 βδομαδων 6500. Την Τετάρτη θα την ζυγίσει η γιατρός και θα κάνουμε και το 2ρο εμβόλιο. Αλήθεια το δεύτερο σε όσες το κάνατε είχε παρενέργειες ;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Πολύ καιρό έχω να γράψω ελπίζω να είστε όλες καλά! Εμείς είμαστε μια χαρά , η μικρούλα μας κοιμάται καλά, τρώει καλά και γενικά όλα πάνε περίφημα! Κάθε μερα μας τρελαίνει όλο και περισσότερο με όλα αυτά που κάνει και την κοιτάμε σαν χαζοί όλη την ώρα με ένα κολλημένο χαμόγελο!!! Είναι μια πανέξυπνη και πανέμορφη σουρλουλου ❤️

@CMES κορίτσι μου καλή ανάρρωση, αγωνία και ταλαιπωρία μεγάλη περάσατε αλλά ευτυχώς όλα καλά τώρα!! 

@Sofiamar93 προσωπικά δεν μου έχει συμβεί μέχρι τώρα αλλά το έχω ακούσει ότι η απώλεια μαλλιών είναι πολύ συχνό μετά τη γέννα λόγω της πτώσης των ορμονών και ισορροπεί μέχρι το 6μηνο εφόσον δεν θηλάζεις. Παίρνε βιταμινουλες και ο οργανισμός θα πάρει τα πάνω του σιγά σιγά!

@Dimitra94 εννοείται πως φιλάμε ποπουδακι!!! :DΚαι μπουτάκια και μπρατσακια και όλα! Τα έχει και μπόλικα το τουλουμπακι μας! ❤️❤️❤️ Οι φίλοι σου μάλλον όπως είπατε και πιο πάνω δεν έχουν παιδιά αλλά και που δεν έχουν δεν καταλαβαίνω τι ένσταση έχουν επί τούτου αλλά τελος πάντων.. Φίλα και δαγκωνε εκεί να χορτάσεις μπεμπουλινι και μη σε νοιάζει τίποτα!!!! 

Το πήγαν στο πονηρό, ότι και καλά δεν είναι σωστό επειδή είναι και αγόρι.. εφόσον όμως συμφωνείτε μαζί μου κορίτσια, συνεχίζω ακάθεκτη χαχα!

@xenia^^ εμένα μόνο λίγη γκρίνια είχε μετά το 2ο εμβόλιο, τίποτα άλλο.. ίσως πονάνε και λίγο στο σημείο, γι' αυτό..

 

Κορίτσια να τολμήσω να ρωτήσω πόσες σκέφτεστε ήδη για 2ο/επόμενο;:razz:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Dimitra94 είπε:

Το πήγαν στο πονηρό, ότι και καλά δεν είναι σωστό επειδή είναι και αγόρι.. εφόσον όμως συμφωνείτε μαζί μου κορίτσια, συνεχίζω ακάθεκτη χαχα!

@xenia^^ εμένα μόνο λίγη γκρίνια είχε μετά το 2ο εμβόλιο, τίποτα άλλο.. ίσως πονάνε και λίγο στο σημείο, γι' αυτό..

 

Κορίτσια να τολμήσω να ρωτήσω πόσες σκέφτεστε ήδη για 2ο/επόμενο;:razz:

Όχι καλε ποπουδακι για πάντα !!!!!!! Τι φταίμε εμείς που είναι λαχταριστό ;;;;!!!!!  
 

Για 2ρο;;;;!!!!!! Ούτε καν !!! Ας περάσουν 2-3 χρόνια και το συζητάμε !!! Τώρα νιώθω ότι έκλεισα για μάνα :-P

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...